Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FIAT

+58
ATILA NS 1020
ka5an
nesko
miamilojevic
popers
as
Zokenzi
brat saja
magnum
plavi
Mapko
nesa 723
stariji od 13
pauk 523
taxi apatin
Velja
angelina
Slave
bombarder
ramplinstinski
anamaki1
struja
maradona
Kaktus
boki705
Moravac
Paleolit
Dejan
godan1
kanjuga.m
ozalosceni
djerys
olivera
Panco
etibor
ivan73
Admin
lule
noddy
tomovicbgd
blackrock 878
MilanK
drdr
Blackshadow
bobrda
starch
jerotije318
Alhemicar
nenad filipovic
marconystilo
maki
vlada 009
probamo
dragon
goran2222
VENELUME
mirko
to je to
62 posters

Strana 10 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od struja Sre 04 Maj 2011, 16:03

Volim ovu rec "GARANCIJA".A koliko vas zaista zna sta znaci kada ti ovo kazu?
To moze samo da sazna onaj kome zaista i zatreba ovakva povratna usluga,a to u puno slucajeva obicno bude nesto drugo nego ovo sto smo radili!
Dajte neki primer pa cete videti da u 99% slucajeva ponovo platimi isto,samo pod drugim izgovorom.
Pa ja to znam iz licnog iskustva.Majstor je svako od nas,samo zavisi zasto?
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Sre 04 Maj 2011, 16:10

I ja sam pobornik da bolje kad imaš ovu situaciju sa zakonom o zaštiti potrošača da u dogovoru sa majstorom kupiš delove ili preko njega uz garanciju koju imaš za delove od 1-2g i ruke po zakonu 6 meseci bez dokazivanja .
Uvek može serviser da se vadi na ne adekvatne delove po hvalitetu ( tako proveriš majstora )jer nijedan ozbiljni majstor sa servisom ne želi fuš delove da ugrađuje jel posle mora da ponovo rastura sve .
Moj je savet pitaj prvo za cenu delova i ruku, koju ti majstor nudi uporedi sa još koim servisom. Do skora je zamena prednjih pločica kod Bogunovića bila oko 860 din sa 18% poreza . Kada gledaš ovu cenu i garanciju na ruke od 6meseci mislim da nekome za 500 din ko menja na parkingu zgrade nema potrebe da ideš.
U tim servisu imaš godinu dana na njihove grejače garanciju jel im wirt daje toliko pa sasvim ok što bi za istu cenu menjao kod nekog a bez garancije i plus dijagnostika ako zatreba fri.
A ima i primer kada sam ja poslao čoveka da pretluje crevo goriva 2500 din okrenem Deltu a crevo original košta 2680 din danas samo treba sesti okretati telefon i uštedeti sebi i trud i muku i čak ostati dobar na razlici u ceni i do 2000din
A to nam je dan rada .
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od to je to Čet 05 Maj 2011, 08:31

Kad smo vec kod majstora, nekoliko dana vec prolazim pored servisa LAKI u zarkovu i vidim da su garaze zatvorene zna li neko sta im se desilo jel rade ili........
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Ned 15 Maj 2011, 18:15

Da fiat stilo ima iber lauf on ide od poklopca motora tj bregaste do račve kod turbine na usisu smo što postoi i nastavak creva koi se od račve proteže do male čantre ispod kutije za filter vazduha u toj kantici se sakupljaju uljne pare i ona je zatvorena tako da
talog ne može da pada po putu, što nije slučaj sa starim kečevima .
FIAT - Page 10 92673196.th


FIAT - Page 10 Ventili.th

mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Ned 15 Maj 2011, 18:23

Evo kako su iber lauf uradili evropljani tj kanticu za skupljanje isparenja
FIAT - Page 10 1157426873925oilcatchca.th


FIAT - Page 10 Pvccatchcan0.th

mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Ned 15 Maj 2011, 18:32

ODGOVOR
Tačno je u delti dobijaš na papiru oštampan kod za fiata ali ako ti nešto znači postavljam izgled kartice pa probaj da je kopiraš u plavoj boji otkucaš broj koda na nju i plastificiraš i dobiješ original
FIAT - Page 10 Keycode.th

mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od Alhemicar Pon 23 Maj 2011, 19:16

Pitanje za koleze, stručnjake za FIATa.Radi se o Marei , 1,9 TD 97'. Drugar moj ima problema ujutru kad ga pali.Na prvom paljenju izbacuje oblak dima.Nije baš crn, ali je veliki!Kasnije u toku dana je sve normalno.Da li je u pitanju velika količina goriva koju pumpa sakupi pa izbaci ili....?
Bilo bi lepo da neko od vas ko ima iskustva sa tim malo prokomentariše.Da li možda pumpa treba da se reguliše, ( automatski saug) ili je nešto interesantnije.
Takođe bi bilo lepo i da preporučite neki servis ili Bošistu,koji se bavi tim problemima a neće da kolje!
Siguran sam , kao i uvek da ćemo zajednički naći rešenje!
Hvala lepo! nisam odavde

U pitanju je verovatno Lucas sistem za ubrizgavanje(DPCN) koji ima elektronsku regulaciju ugla predubrizgavanja(paljenja) i koji je vrlo kvarljiv...Neka prvo to proveri....Taj deo je negde oko 7000 dinara(otprilike)...Pazi kada sam uklonio problem iz prvog posta na zadatu temu.... pkl pkl pkl mrdss

Jel to bilo u pitanju ili nesto drugo?
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Ned 12 Jun 2011, 19:23

Nemoj da te lože za kasetofon ima priključak za šaržer ide blanpukt sa 5 cd
Ako ti ne radi pogledaj pozadi imaš osigurač da nije riknuo ide kao za golf onaj srednji četvrtasti od 10 ampera pazi na priključni kabal da ti da uz cd a posle sam ili majstor drži ga u donjoj fioci ali ga pričvrsti ispod njega stavi sunjđer oko 1 cm debljine i završio si posao
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Uto 14 Jun 2011, 15:45

Danas sam imao čišćenje leptira usisa usis blokadu erg ventila i čišćenje istog proveru protokomera i čišćenje i par sitnica .
Ali sve to ne bi radio da nisam pre toga na zahtev stranke morao da pokažem kako izgleda leptir usisa na mom autu kome je erg blokiran već 4 godine pa za neverne tome i moju potvrdu stavljam slike .
URL=https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc00958rh.jpg/]FIAT - Page 10 Dsc00958rh.th[/URL]


FIAT - Page 10 Dsc00957cc.th


mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od maradona Uto 14 Jun 2011, 17:24

Ajde neko da mi kaze da li kod ovih JTD i slicnih motora valja zatvoriti taj EGR ventil,sve nameravam to da uradim,ne bi li mi mozda auto bolje isao,ali neki majstori pricaju da to ne valja da se radi na common rail sistemu,pa sad izvolite,jedva cekam da ga zacepim.....

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od Alhemicar Uto 14 Jun 2011, 20:33

Blokiranje EGR ventila nije dobro iz vise razloga, od kojih su dva bitna: nedovoljna zagrejanost smese na ulazu u motor i pogresni podaci koje dobija racunar (pa samim tim i pogresan rad istog), sto rezultira kracim vekom motora i drugih bitnih sklopova i uredjaja vezanih za funkcionisanje istog(rekli neki masinci)...E sada mnogi koji su blokirali Egr kazu da auto bolje ide i da manje dimi i da nisu imali ama bas nikakvih problema duze vreme...Na tebi je odlucis a ja bih ti preporucio ciscenje 2-3x godisnje.Nije ga fabrika dzabe postavila(mada mnogi kazu da je to radi ocuvanja zivotne sredine i nicega vise) Odluka je na tebi....


Poslednji izmenio Alhemicar dana Uto 14 Jun 2011, 21:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od Blackshadow Uto 14 Jun 2011, 20:35

Zacepi!!!
Blackshadow
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 805
Location : Vozdovac
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od magnum Uto 14 Jun 2011, 20:40

E , ako je zbog očuvanja životne sredine!!!!!!!!!!!!!!! ;dpr;;
Pa znao sam da je neka sitnica u pitanju, idem , koliko ujutro, da i ja zatvorim moje ERG ventile na kolima! skocko
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od Blackshadow Uto 14 Jun 2011, 22:25

Kad motor postigne Temp 40-50 stepeni ventil se zatvara, znaci sljaka samo dok je motor hladan ...i ne moze da se "zacepi" na svim modelima jer komp prijavljuje gresku!!
Blackshadow
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 805
Location : Vozdovac
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od maradona Sre 15 Jun 2011, 14:03

Dobro hvala,jedino sto jos nisam nista odlucio......

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od Blackshadow Čet 16 Jun 2011, 00:37

Ne mere to na mecku, odma da ti kazem!! hihihi
Blackshadow
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 805
Location : Vozdovac
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od magnum Pet 17 Jun 2011, 20:51

Koliko da znaš, urađeno na prethodnoj 290TD , a na ovoj Bogu hvala ni ne treba! pkl
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Ned 19 Jun 2011, 20:03

Da sve ne bude krivo blokada erg ventila se radi na samom usisu tako što se ubaci parče lima sa dva otvoroa za šrafove i vrati metalno rebrasto crevce .
To po meni nije dobro ja sam zatvorio na usisu pa sam u rebravo metalno crevo
umetnuo gumeno odgovarajući fi i to tako crevo spustio pored filtera gotiva i alnasera pa do zadnjeg lonca da zagrejani vazduh slobodno izlazi u etar tako da se rad rge ventila odvija nesmetano ne prijavljuje nikakvu grešku landa sonda na katalizatoru radi ok pregledan katalizator ok motor vuče jače zato što je smesa bogatija hladnim vazduhom koi se dodatno hladi u interkuleru, rađena provera gasova odlični rezultati na testu .
Običan laik može da oseti kako radi erg ventil i shvati šta dobija time da sad ne pišem da se ne bi vodila polemika .
S vako ima pravo izbora smo neka oslušne svoje srce svatiće koliko mu je potreban baj-pas
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od maradona Ned 19 Jun 2011, 23:07

ajde prevedi,da ga zatvorim pre samog ulaza gasova u ERg ventil,ili posle ventila na kraju cevke gde ulazi u sam usis?

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Čet 23 Jun 2011, 13:10

idi na sajt fiat lanca forum rs tu ti sve mnogo bolje pise
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Pet 15 Jul 2011, 18:46

promena antiftiza


Šraf ne postoji.

Postupak je sledeći:
1. Otvara se čep prelivne posude
2. Vadi se crevo sa donjeg dela hladnjaka. (Pripremiti odgovarajuću posudu u koju će se izliti tečnost)
3. Otvara se slavina za ispuštanje vazduha na gornjem delu hladnjaka
4. Otvara se slavina gumenom crevu koji ide ka radijatoru u kabini.
5. Otvara se slavina cevi iznad glave motora.


Kad se tečnost dobro ocedi, onda:

1. Vraća se crevo na donji deo hladnjaka i steže novom šelnom (onu fabričku nećeš moći da namestiš ponovo)
2. Postepno se u prelivnu posudu uliva prethodno pripremljena rashladna tečnost (rastvor destilovane vode i paraflua 50:50)
3. Kad počne da curi iz pojedine slavine - slavinu zatvoriti.
4. Naliti rashladnu tečnost do oznake max na prelivnoj posudi
5. Zatvoriti čep prelivne posude.


Startovati motor i pustiti da radi u mestu dok se ne dostigne radna temperatura. Najbolje je sačekati da se uključi ventilator. Tokom zagrevanja motora moguće je da nivo tečnosti opadne, zbog izbacivanja zaostalog vazduha iz instalacije. Pratiti proces i kontinualno dolivati rashladnu tečnost do oznake max.


Ovo je prepričana procedura kakva je opisana u softveru eLEARN za Stilo 1.9 JTD. Ja imam Lanću Libru 1.9 JTD, i planirao sam za viked da ovo odradim i da slikam, pa da ukupnu proceduru postavim na podforumu "Uradi Sam"

preuzeto sa fiat lanca foruma .rs
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od magnum Pet 15 Jul 2011, 21:34

Jel možda neko zna !? Onaj majstor Sloba , stručnjak za Bosch pumpe što je bio ulica pre buvljaka na Novom se odselio!
Zna li neko njegovu adresu? Neko reče , Vojvođanska.
Veselje UPOMOĆ.
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Sre 27 Jul 2011, 12:24

o stilu od pa piše koga


1 2 3 4 5
(6 votes, average 3.17 out of 5)
Autor Jasmin
Fiat Stilo 1.9jtd
Osnovni podaci
Godište: 2003
Tip motora: Diesel
Snaga motora: 115ks
Mjenjač: Ručni
Paket opreme: Neznam al ima apsolutno sve
Dimenzija felgi: 225/45/17
Koliko dugo je vožen: 6 mjeseci - 10000km
Broj prijeđenih km: 120000km

Kliknite na sliku za galeriju
Iskustvo pri kupnji
Dvojba je bila izmedju Golf 4 i Stilo. Prevagnuo je Stilo jer za manje novca dobijem puno vise opreme i mladji automobil. 6 zracnih jastuka, putno racunalo, sve elektricne gluposti koje jedan automobil moze posjedovati. Najvise me ustvari privukao sportski izgled vozila i prostranost, cijena, zatim snaga i oprema. Ato me je kostao 6000€ i omjer ulozeno dobiveno=savrsen.
Korištenje, praktičnost
Obzirom da sam dugo vozio Golfove pa i samu Golf 4, Stilo je cak na 17" felgama udobniji od tvrdog golfa. Kako je automobil sportskog izgleda naravno da je tvrdji nije bas da se radi Passatu ili nekoj slicnoj limuzini. Zivahan je za dinamicnu voznu i medjuubrzanja su fantasticna kada se radi o gradskoj voznji. Dovoljno malen da je startan i odlican za ubacivanja i iskoristenje snage onda kada je to zbilja u gradu potrebno. Na otvorenoj cesti mu fali malo snage tako da mislim da ima 130 ili 140ks bilo bi idealno. Na cesti auto lezi savrseno, nema klizanja uz pravilan odabir guma znamo da su skupe, ali gusti kostaju. Pri velikim brzinama od 170 - 200km/h automobil se ponasa savrseno, nema osjecaja velike brzine zbog aerodinamicnog oblika koji sijece zrak kao strijela, jedina zamjerka buka. Hladan start - jako bucan dok se ne ugrije motor daleko vise od Golfa. Gepek odlican i dovoljno velik. Putovanje za 4 osobe savrseno. Puno pretinaca neki koje sam otkrio nakon 2 mjeseca + pretinac za hladjenje pica.
Troškovi
Potrosnja eh da! Svi pisu kako auto trosi izmedju 5,5 i 6,5 otvoreno cu rec da je to laz. Motor mi je u vrhonskom stanju nije nabrijavan, uredno je odrzavan i ne dozvoljavam da se nesto pokvari do kraja i gradska potrosnja je 7 - 7,5 u ovim zimskim uvjetima i temperature ispod nistice cak 8 litara. Ako vam je po gradu noga zivcana onda trosi i 9litara ljeti dosta manje. Otvorena cesta je 6,5. Cinjenica je da kompjuter pokazuje manje vrijednosti ali ovo sam izracunao na principu da resetiram kilometrazu. OMV gorivo dosta poveca broj predjenih kilometara. Ne servisiram u ovlastenom servisu jer nema garancije i prilicno je jeftino za odrzavanje. U dosta segmenata jeftinije od Golfa. Recimo za primjer 800kn prednji diskovi i plocice + ruke. Golf 1000kn
Kvaliteta, izrada i pouzdanost
Interijer je onak, Fiatova plastika koja skripi no vise je iritantan bucan motor. Sjedala su katastrofa covjek bi ocekivao za sportski auto da dobiva i sportska sjedala koja cak ni na najjacoj izvedbi modela ne izgledaju posebno sportski. Udobna su ali ruzna. Kvacilo je dosta visoko tako ako vozite u tvrdjoj obuci zapnete za konzolnu plastiku ispod upravljaca, rjeseno tenesicama. Tragovi koristenja najvise na rucici mjenjaca dok kozica je kao iz tvornice - interesantno. To je u principu to jer plastika je sacinjena od neravnina pa se tragovi ne vide. Eksterijer je predivan, auto 2003 godina za kojim se jos uvijek svi okrecu. Dizajnersko remekdjelo. Karoserija fantazija, boja osim piknica sa parkinga odlicna.

Manji kvarovi: Osim redovnih servisa koji su cijenovno prihvatljivi za covjeka sa 5000kn placom. Nikakvih manjih kvarova. Jedino je zarulje zaebancija promjenit i u prednjim farovima ih ima puno ali su dugotrajne.

Veći kvarovi: Vecih kvarova da pokucam nema, samo redovno servisiranje vozila, cesti pregledi i ciscenja i nemate problema. Citam da ljudi sa Stilom imaju dosta problema. Sad ili ja uredno odrzavam vozilo ili sam se rijetko namjerio na vozilo koje je odlicno. Godisnje radim do 20000km sto je neki prosjek. Vozio sam Golfa i sad imam Stila. U svakom segmentu prednost Stilu osim izrade unutrasnjosti. Iako mi se cini da Golf TDI 100ks je jednako jak kao Stilo 115ks ali Golf nesto manje trosi.

Pouzdanost motora/mjenjača:
Pouzdanost elektronike:
Kočnice, ovjes, upravljački sustav:
Kvaliteta izrade:
Tuning i prerade
Nikakve preinake, serijski krovni spojler koji je fenomenalan i gledam po gradu Stilo koji nema taj spojeler je osakacen.
Zadovoljstvo
Biste li ponovno, kupili isti auto? +
Da li bi ponovno kupili auto iste marke? +
Je li auto ispunio vaša očekivanja? +
Biste li ga preporučili prijatelju? +
Koji bi idući auto željeli kupiti?
Golf 5
Zaključak
Pozitivno: Vanjski dizajn, motor, drzanje ceste i pouzdanost za putovanja
Negativno: Interijer, bucan i potrosnja
UKUPNA OCJENA 9/10
Udobnost: 3
Performanse: 5
Držanje ceste: 5
Vanjski dizajn: 4
Unutarnji dizajn: 4
Opremljenost: 5
Omjer uloženog i dobivenog: 5
Pouzdanost:5


Poslednji izmenio mirko dana Ned 14 Avg 2011, 21:36, izmenjeno ukupno 1 puta
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od Alhemicar Sre 27 Jul 2011, 22:11

Ma ovo je samo copy/paste sa nekog drugog foruma....
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od ka5an Čet 28 Jul 2011, 19:36

Alhemicar ::Ma ovo je samo copy/paste sa nekog drugog foruma....
Očigleno Mirko nije sa tog govornog područja.

MIRKO prijateljE, SLEDEĆI PUT GA PRVO PROPUSTI KROZ TRANSLATOR (prevodilac) ejjjj Veoma srecan
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Ned 14 Avg 2011, 21:35

Širimo bra-jedi sa hrvatima inače imaju dobar sajt za stila fiatforum.hr
ili fiatisti. hr


Poslednji izmenio mirko dana Ned 21 Avg 2011, 18:52, izmenjeno ukupno 1 puta
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od magnum Sub 20 Avg 2011, 19:01

Aaaaaaa , jeeee , e ondak niš' ! Veoma srecan
A jel imaju neki dobar sajt za mečku? Obeleo sam pokušavajući da mi Beker svira MP3 ili neke moje diskove! pkl
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od Alhemicar Ned 21 Avg 2011, 00:30

http://www.cbc.rs/forum.php

Nije bas za mecku ali mozes svasta procitati i nauciti.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Sre 21 Sep 2011, 16:20

Stabilizator
Prepoznaje se karakteristično lupkanje u točku kao kad lonac udara od karoseriju , služi da amortizuje ugibanje amortizera koje se prenosi na balans-štanglu mada ima uticaja kada prolupa i na letvu volana dok rame ima uticaja na geometriju točka i potrošnju guma , manifestacija kvara ramena ogleda se u blagom lupanju na manjim uzastopnim neravninama np šine i pri skretanju iz mesta točak kao da prokliza u stranu najviše stradaju na penjanju na ivičnjak i rupe
Stabilizator se lako skida skineš gumu odvrneš šraf na stabilizatoru sa prednje strane a sa druge klještima stineš na deblju špulnu da se kugla ne okreće kada odvrneš ako nemaš pajser ili si na dizalici poturiš drugu dizalicu pod kuglu točka malo digneš lepo ispada sam i sve ovo posle vratiš.
URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/171/spring20change206.jpg/][IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img171/5906/spring20change206.th.jpg][/IMG][/URL]
Kod ramena je malo teže pa to i ne preporučujem da sam radiš jel zna ju šrafovi da zapeknu pa se posle kaješ
u tim servisu za 5600 din menjaju i dobiješ remontovanu iz kg sa garancijom a veruj mi ja vozim to rame već 40000 km.
FIAT - Page 10 Swinging20arm20fiat20st.th


nisu loši stabilizatori i u gazela komercu nemački mahel hq mislim da se tako piše nisam siguran koštaju 1250 din



mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Uto 11 Okt 2011, 13:14

11.10.2011 10:40 preuzeto sa sajta polovni automobili
Registracija vozila u Srbiji postala je prava noćna mora za vozače koje, uz duboko „zavlačenje ruke“ u džep, čeka i nezaobilazno, maltretiranje u redovima. U najboljem slučaju, treba vam bar jedan dan da izvršite tehnički pregled vozila, da ispunite i platite (13) uplatnica i da predate dokumenta na šalteru MUP. A samo za registraciju „punta klasik“, koja je među najjeftinijima, potrebno je izbrojati oko 19.000 dinara! Tako se dešava da vozači svake godine plaćaju i do deset odsto vrednosti automobila, samo kako bi ga koristili. Odnosno, posle desetak godina korišćenja vozila, građani državi na ime raznih troškova registracije plate i bukvalno vrednost već istrošenog vozila.

Mnogi vozači se bune što svake godine moraju da registruju automobil, a promena tablica, nalepnice, nove saobraćajne dozvole je nešto što kako tvrde, „nigde u svetu nema“.

- Pitanje opravdanosti registracije vozila svake godine je veoma zanimljivo - kaže Damir Okanović, iz Komiteta za bezbednost saobraćaja Srbije. Ako neko tvrdi da čuva budžet vozača tako što ne traži poštovanje zakonske obaveze o zimskim gumama, postavlja se pitanje zašto to radi nauštrb bezbednosti, a ne na primer uštedom na registraciji.

U državama EU, na primer, tehnički pregled se većinom obavlja svake druge godine. Tako je i u Nemačkoj, gde se na godišnjem nivou plaća taksa na vozilo na čiju visinu osim zapremine motora utiče i emisija ugljen-dioksida.

Kada bi naš „punto“ registrovali u Nemačkoj, to bi nas koštalo 58 evra za zapreminu motora i dodatnih dva evra po svakom gramu ugljen-dioksida preko granice od 120 grama CO2 po pređenom kilometru, što za „punta“ (133 g/km) iznosi 26 evra. Na ovu sumu, naravno treba dodati i iznos auto osiguranja, koji je u evropskim zemljama znatno veći nego kod nas.

Italijani registruju vozilo na pet godina, a nova vozila prvih pet godina nemaju obavezan tehnički pregled. Vozilo se može registrovati i na period od osam do 12 meseci. Francuzi, Austrijanci ili Mađari imaju sličan sistem. Naravno, visina takse je srazmerna dužini registracije.

NADLEŽNOST

- Posebno pitanje je zašto se samo kod nas registracija obavlja u MUP-u. Pritom, u skoro svim evropskim zemljama vlasnik jednom kupljenu registracionu tablicu može da koristi na svakom svom budućem vozilu. Mi plaćamo neekonomsku cenu tablica koje imaju ograničen rok važenja - kaže Damir Okanović.

MOTOCIKLISTI ,

U mnogim zemljama Evrope je, tvrdi Okanović, između ostalog omogućena i polugodišnja registracija, što bi naročito obradovalo naše vozače motocikala. - Nije logično da neko plaća registraciju cele godine, a može da se vozi, realno samo šest meseci, koliko dozvoljavaju vremenski uslovi - objašnjava Okanović.



mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Uto 11 Okt 2011, 13:22

30.09.2011 10:09
Penzionerka slupala pet potpuno novih automobila u pokušaju da šesti izveze na probnu vožnju. Marli Šiler (77) došla je u "Folksvagenov" salon u nemačkom gradu Apolda, kako bi razgledala automobile. Odabrala je jedan, i odlučila da ga provoza kako bi ga testirala.

Međutim, nije uspela ni da izađe iz salona, a već je napravila štetu od nekoliko stotina hiljada evra. Šilerova je naizmenično vozala auto unapred i u rikverc, krivudala salonom i oštetila pet potpuno novih automobila.

Automobilom je raznela i stakleni izlog salona, i konačno se zaustavila udarivši u automobil parkiran na ulici.

Bakica koja voli automobile prošla je bez ijedne ogrebotine, ali je nanela štetu od oko 200.000 evra.




Preuzeto sa sajta MONDO

mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Sub 03 Dec 2011, 12:37

Site Links Линкови
Search for Your Car Problem Трагање за ауто Проблем
Car Repair Manuals Поправка аутомобила Упутства
Ask Our Experts Питајте наше стручњаке
Car Repair Videos Поправка аутомобила Видео
Check Engine Light Проверите Светло мотора
Brake Repair Guides Поправка кочница Водичи
Belt-Chain Routing Diagrams Појас ланца рутирање дијаграми
Engine Firing Orders Мотор печење Налози
Trouble Code Definitions Проблем код дефиниције
EmailShareThisReplace Radiator and Flush Coolant Замените радијаторе и Флеш расхладне течности
How to Replace a Radiator and Flush the Cooling System Како заменити радијатор и Флеш Систем за хлађење

The vehicle's radiator is the component that removes heat from the engine through thermal heat exchange. Возила радијатор је компонента која уклања топлоту из мотора кроз термо размену топлоте. It is usually located in the front of the vehicle under the hood . Обично се налази у предњем делу возила испод хаубе . The engine creates heat from the internal combustion that continuously occurs inside the engine; this heat is transferred to the engine coolant, then circulated through the thermostat then to the radiator. Мотор ствара топлоту из унутрашњим сагоревањем који непрекидно долази у мотор, а то топлота се преноси на расхладну течност мотора, онда циркулише кроз термостат онда радијатор. Inside the radiator there are many small tubes with cooling fins attached that allows the coolant to be cooled and then returned to the engine in a continuous cycle. Унутар радијатора постоји много малих цеви са расхладним пераја прилогу који омогућава да се расхладна течност охлади а затим се вратио у мотор у континуирани циклус. Radiators are mostly made of two plastic tanks and an aluminum core. Радијатори су углавном направљени од две пластичне тенкова и алуминијума језгра. When a radiator leaks coolant it should be replaced in most cases. Када цури радијатор расхладне течности би требало да буде замењен у већини случајева. This can cause the engine to overheat and produce serious engine damage. Ово може изазвати мотор прегревања и производе озбиљна оштећења мотора.

Before you start this repair park your car on a flat surface with the engine cool. Пре него што почнете са овом поправити паркирати аутомобил на равну површину са мотором охлади. Set the parking brake and insert the transmission into the park position. Поставите кочница паркинг и убаците мењач у парку позицију.

Step 1 - Identify Radiator and Cooling System Components (under hood) Корак 1 - Идентификовање радијаторе и система за хлађење компоненти (испод хаубе)


Radiator Identification Радијатор Идентификација

The thermostat housing is where the thermostat resides; it is connected to the radiator upper tank. Термостат становање је место где термостат налази, већ је повезан са радијатор горњи резервоар. The system is filled and checked at the radiator cap. Систем је испуњен и проверени у радијатор капа. The radiator is held in place by the radiator holder brackets and is usually near the top radiator tank. Радијатор је одржан у месту помоћу конзоле радијатора власник и обично при врху радијатора резервоара. Some radiator configurations may vary in appearance but the concept is the same. Неки радијатор конфигурације могу да се разликују по изгледу, али концепт је исти.

Step 2 - Disconnect Negative Battery Terminal Корак 2 - Искључите негативни прикључак акумулатора


Remove Negative Battery Terminal Уклоните негативни прикључак акумулатора

Make sure the ignition key is in the off position, loosen the terminal pinch bolt and disconnect the battery cable (gloves suggested). Проверите да ли је кључ у положај ОФФ, ослободите завртањ терминала жуљати и ископчајте кабл батерија (рукавице предложио). Anytime you perform repair work like this it is a good idea to disconnect the battery to avoid electrical short circuits. Сваки пут када изврши поправке овако је добра идеја да искључите батерије да би се избегло електрични кратак спој. Always disconnect the negative battery cable to avoid a short to ground and NEVER let the wrench contact to positive side of the battery. Увек искључите негативан кабл батерија да би се избегло од кратког споја и НИКАДА пустите кључ контакт позитивна страна батерије. Make sure the battery is clean at all times. Проверите да ли је батерија чиста све време. If corrosion exists rinse battery with water (hose) and sprinkle with baking soda to naturalize the remaining acid. Ако корозије постоји испрати батерије са водом (црево) и поспите соде бикарбоне да натурализујемо преостале киселине.

Step 3 - Drain Cooling System Корак 3 - Драин Систем за хлађење


Locate Radiator Drain Plug Пронађите Плуг радијатор Оцедити

(Bottom View) Locate the radiator drain valve; turn it counter clockwise to loosen. (Одоздо) Пронађите вентил радијатора мозгова; окренути контра смеру казаљке на сату да бисте ослободили. On some cars there is a protective plastic splash guard that may need to be removed to access the radiator drain valve. На неким аутомобила постоје заштитни пластични прскања стражу која ће можда морати да се уклоне за приступ вентил радијатора мозгова.

Step 4 - Remove Lower Hose Connections and Drain Radiator Корак 4 - Уклоните Доњи Везе црево и Оцедити радијатор


Drain Radiator and Remove Lower Hose Connections Оцедити радијаторе и Уклони Доњи везе црева

(Bottom View) After the coolant has drained completely, locate lower hose connections to remove clamps and hoses. (Одоздо) Након расхладне течности је потпуно испразни, пронађите ниже везе црево за уклањање стега и црева. If your vehicle has lower radiator mounts or cooling fan mounts, remove those bolts also. Ако ваше возило има мање радијатор монтира или вентилатор за хлађење држачима, уклоните завртње и они. NOTE: (The cooling fan bolts are optional. Sometimes it is easier to disconnect the wires to the cooling fans and remove the cooling fans with the radiator.) НАПОМЕНА: (вентилатор за хлађење вијци су опциони Понекад је лакше да искључите жице вентилатора за хлађење и уклањање хлађење. навијача са радијатора.)

Step 5 - Remove Upper Hose Connections Корак 5 - Уклоните Горњи Везе црева


Remove Upper Radiator Hose Connections Уклоните Горњи Везе радијатор црева

Locate upper radiator hose to remove hose clamps and hose connection. Пронађите горњи црево хладњака да уклони стеге црева и црево. Locate and remove upper cooling fan mounting bolts as required. Пронађите и уклоните горњи вентилатор за хлађење завртње по потреби.

Step 6 - Remove Upper Radiator Mount Корак 6 - Уклоните Уппер Моунт радијатор


Locate and Remove Upper Radiator Mount Brackets Пронађите и Уклоните Горњи радијатор Моунт Заграде

Locate upper radiator mounting brackets and remove the mounting bolts. Пронађите горњи радијатор држачима и уклоните завртње. If you have elected to remove the cooling fans with the radiator, locate the electrical connector and disconnect it as needed. Ако сте изабрали да уклоните вентилатори за хлађење са радијатора, пронађите електрични конектор и искључите га по потреби. If you are leaving the cooling fans behind when removing the radiator, remove the upper cooling fan mounting bolts. Ако сте остављајући иза вентилатори за хлађење приликом уклањања хладњака, уклоните горњи вентилатор завртње. (Note in this photo an air impact gun is being used but a regular wrench will work just fine.) (Напомена На овој фотографији ваздух утицај пиштољ се користи, али редован кључем ће радити сасвим у реду.)

Step 7 - Remove and lift Radiator from Car Корак 7 - Уклоните и подигните радијатор из Ауто


Lift Radiator From Car Подигните радијаторе Од Ауто

After all previous steps have been completed; inspect the general area of the radiator making sure all other obstructions have been cleared. После свега претходни кораци су завршени; увид опште подручје радијатора пазећи све друге препреке су уклоњене. Next, lift radiator from vehicle removing the cooling fans if needed. Затим, подигните радијатор из возила уклањања вентилатора за хлађење ако је потребно.

Step 8 - Remove and Inspect Radiator Корак 8 - Уклоните и прегледају радијаторе


Inspect Old Radiator Once Removed Проверите Стари радијатор од стрица

After removing the radiator from the vehicle, inspect the unit for mounting hole location and other key mounting brackets. Након уклањања радијатор из возила, инспекцију јединице за монтажу рупу локације и других кључних монтажу заградама. Now you are ready to install the new radiator. Сада сте спремни да инсталирате нови радијатор.

Step 9 - Replacing the New Radiator Корак 9 - Замена Нови радијатор


Inspect New Radiator and Match it to the Original Unit Проверите Нови радијаторе и упореде то са оригиналне

Remove the radiator from the shipping carton and inspect it thoroughly for damage. Уклоните из радијатора кутију и прегледати га темељно за штету. Make sure all mounting holes are in the correct location and the overall size is correct. Уверите се да сви монтажне рупе у тачну локацију и укупне величине је тачна.

Step 10 - Installing Cooling Fans Корак 10 - Инсталирање Цоолинг Фанс


Install Cooling Fans (if required) Инсталирајте Цоолинг Фанс (ако је потребно)

Remove the cooling fans from the old radiator and install onto the new radiator. Уклоните вентилатори за хлађење од старог хладњака и инсталирајте на нови радијатор. Make sure the cooling fan motor turns freely after the cooling fans have been installed. Проверите да ли вентилатор за хлађење мотора окреће слободно после вентилатори за хлађење су инсталирани. Clean electrical connector and make sure it is free from debris. Чисто електрични конектор и уверите се да је слободан од отпадака.

Step 11 - Installing New Radiator Корак 11 - Инсталирање нове радијаторе


Install New Radiator Assembly Инсталирај нову Скупштину радијатор

After the radiator is ready for installation, inspect the vehicle cavity that the radiator resides in to make sure all dirt and leaves have been removed. Након радијатор је спреман за инсталацију, проверите шупљине возило које радијатор налази у како би били сигурни све прљавштине и оставља су уклоњене. Reinstall radiator and reconnect all hoses, clamps and mounting bolts. Поново инсталирајте радијатор и поново све црева, стеге и завртње. After reinstallation is complete, refill the radiator with engine coolant or water. Након реинсталације је завршена, напунити хладњак са мотором расхладну течност или воде. With the radiator cap off allow the engine to warm up. Уз радијатор капу ван омогућавају мотору да се загреје. Top off the coolant level until at the full level. Поврх ниво расхладне течности све док на пуном нивоу. Reinstall the radiator cap and recheck the system for leaks. Поново инсталирајте поклопац хладњака и проверите систем за цурења. (Note: make sure the coolant reservoir is about half full with engine coolant, and recheck the coolant level when cold.) Recheck the cooling system coolant level after thirty miles of driving when the engine has cooled off. (Напомена: уверите се да расхладна течност резервоар је око пола пуна расхладне течности мотора, и проверите ниво расхладне течности када је хладно.) Провери систем за хлађење расхладне течности ниво након тридесет миља вожње када мотор не охлади искључен.

Best Practices Најбоље праксе

•Replace the thermostat when changing a radiator Замените термостат када мењате радијатора
•Flush the cooling system and install new coolant to protect gaskets and internal engine parts. Флусх расхладни систем и инсталирајте нове расхладне течности за заштиту заптивке и унутрашње делове мотора.
•Replace upper and lower radiator hoses with new clamps Замените горње и доње црево хладњака са новим стега
•Inspect the cooling fan operation Проверите хлађење вентилатором
•Clean the fins in the air conditioning condenser with a garden hose Очистите пераја у клима кондензатор са баштенског црева
•Inspect and remove debris such as plastic bags in front of the car grill area Прегледати и уклањају остатке, као што су пластичне кесе испред области ауто роштиљ
•Inspect serpentine belt and replace as needed Проверите серпентина појас и заменити по потреби
If further assistance is needed, our certified car repair technicians are ready to answer your car questions . Ако би даље је потребна помоћ, наш овлашћени за поправку аутомобила техничари су спремни да одговоре на ваша питања аутомобила . Also, gain manufacturer specific instructions and information by clicking - Auto Repair Manual Такође, стећи произвођача специфичне инструкције и информације кликом на дугме - Ауто Репаир Мануал

mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Sub 10 Mar 2012, 22:04

HIDRO GENERATORI
HS-VG 60 VODONIK GENERATOR
Namenjen je za putničke automobile, teretna pikap vozila, kombi vozila i sva druga vozila sa zapreminom motora do 2.200 cm3. Uređaj proizvodi 50 do 80 litara ( 0,8 do 1,3 l/min ), "HHO" vodonik i kiseonik gasa, na sat, kao dodatnog goriva za sve dizel i benzin motore.

Ovaj aparat je proizvod dugogodišnjeg naučnog rada u oblasti elektrolize vode. Došli smo do novih naučnih otkrića i dobili rezultat u obliku proizvoda koji ne može da se svrsta u suve "HHO" generatore a ne može ni u potapajuće takozvane mokre "HHO" generatore. "HS-VG 60" je suvi generator koji je potopljen u tečnost, mogli bi ga nazvati POTOPLJENI SUVI "HHO" GENERATOR. Suvi znači da je njegovih sedam komora radie strujno izolovano jedna od druge tako da imamo oko 1,8V po elektrodi. Ima osam izolovanih elektroda i sedam odvojenih komora.

Ovako projektovan aparat ne troši elektrode i ne pregreva aparat.
Koncentrat od 20% "KOH" daje otpornost zimske uslove do -17o "C" ispod nule...
Ispod ove temperature, dodajete tečnost iz upustva za upotrebu, i tečnost u aparatu otporana je na zamrzavanje, na temperaturama ispod -40o...





.
Osnovni podaci o proizvodu
Namena: Motori zapremine do 2.200cm3.
Proizvodnja: 50-80 litara "HHO" gasa za sat vremena (0,8 do 1,3 l/min)
Ulaz: Napon 12V, struja 5-15A, snaga 0,06-0,18kW.
Potrošnja: 10-50 ml destilovane vode na svakih sat vremena rada.
Spisak glavnih delova ovog uređaja
VODONIK GENERATOR – čelična hilzna 80h330mm
VODENI OSIGURAČ – plastična hilzna 50h280mm
Creva za protok HHO gasa – crna armirana 10mm
Bakarni provodnici - crni i crveni 6mm2
Bakarni provodnici - crni i crveni 0,75mm2
Relejni prekidač - od 40 do 70A
Topljivi osigurač – veliko telo 40A
Elektonika HS-VG 60

Opis i glavne funkcije elektronike "HS-VG 60"

Prati nivo tečnosti preko sonde u aparatu i svetlosnim signalom, crvene diode, zvučnim signalom na svakih 10 minuta, obaveštava korisnika da ima još jedan sat da dospe 300 ml destilovane vode u aparat.
Glavni prekidač koji se napaja sa kontakt napona sa vozila i prekida relejni prekidač.
Svetlosni signal diode žute boje obaveštava korisnika da elektronika radi...
Svetlosni signal diode zelene boje korisnika obaveštava da imamo ispravan alternator i napon veći od 13,4V...
Meri napon i uključuje aparat nakon što utvrdi da je motor pokrenut i da je alternator krenuo da proizvodi struju na naponu većem od 13,4V. Ova zaštita radi i ako je pukao kaiš alternatora ili je, iz bilo kog razloga struja prestala da dolazi iz alternatora i napon na vozilu padne ispod 12,4,V elektronika isključuje vodonik generator sve do trenutka kad napon ponovo skoči na minimalnih 13,4V...


Tehničke mere "HS-VG 60"

Vodonik generator je u obliku čeličnog valjaka (hilzna) prečnika 80mm i visine 330mm.
Uspravan položaj ugradnje.
Težina uređaja vodonik generator tip "HS-VG 60" iznosi:
Ćelija teži 3,450 kg
Oprema teži 1,800 kg
Ukupna težina 5,250 kg
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Sub 10 Mar 2012, 22:05

CENA OVOG UREĐAJA JE OKO 250 E + UGRADNJA može na stila kako benzinca tako i dizela šema uštede je kao za plin nekih 20000 km stim što ovde ide destilisana voda 300 g
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Sub 10 Mar 2012, 22:09

http://www.hho.rs/pocetak sajt na kome sve ima slike servisi i ostalo
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od Velja Ned 11 Mar 2012, 13:39

mirko ::CENA OVOG UREĐAJA JE OKO 250 E + UGRADNJA može na stila kako benzinca tako i dizela šema uštede je kao za plin nekih 20000 km stim što ovde ide destilisana voda 300 g

Mirko ja bio za taj uredjaj i nisu smeli da garantuju koliku ustedu cu da postignem a i cena nije bila ta nego 300 evrica+ugradnja, a ako ti slucajno imas neke druge proverene informacije podeli sa nama.

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 413
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od struja Ned 11 Mar 2012, 17:31

Ovo je jako dobra i korisna stvar.Nazivaju ga i praskavi gas.Jer prilikom upaljenja puca.
Najisplativiji je ako se ugradjuje u dizel agregate.Ustedu nece niko da ti garantuje iz razloga sto je merilo toga iskljucivo nacin stil voznje.
Ali da se isplati i te kako stoji.Nije neko preterano ulaganje,ali se dobijaju zapazeni rezultati.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od Velja Ned 11 Mar 2012, 18:34

Kolega diskutovali smo mi o tome a ima i tema o tome na forumu, pitao sam vas samo da li ste sigurni za cenu?

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 413
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Pon 12 Mar 2012, 15:09

To je cena sa akcije dali još traje ne znam a danas sam pomogao kolegi da sipa iz kante gorivo u lančiju 1.9 jtd kad crveni se. Čovek sipa lož ulje (euro lož ulje ) punu kantu od 20l.
Upalio turira nema dima motor lepo radi gorivo miriše kao nekad dizel prozirno crveno i na pumpi sipano samo ne daju direktno u auto nego u burad ili kanister cena 106 din .
Mada bosanci imaju još luđu stavar pogledajte
https://www.youtube.com/watch?v=dVln5owk0pM&feature=player_embedded#!
samo da dodam razlika između euro dizela, d2 i lož ulja se lako primeti po mirisu po boji , kada euro dizel padne na tkaninu možeš da pereš i na 90c i dalje pantalone imaju onaj oštar miris znam na svom primeru možeš da ih baciš, dok kod d2 ostane fleka a miris ispari
.
Lož ulje na pumpama Euro Petrola
Poštovani partneri,

Obaveštavamo Vas da od sada na pumpama Euro Petrola možete kupiti ulje za loženje tip - LOŽ ULJE EVRO EL.

Euro Petrol pumpe koje imaju u ponudi novo lož ulje:

Euro Petrol SUBOTICA, Otmara Majera
Euro Petrol BAČKI VINOGRADI, Segedinski put
Euro Petrol NOVI SAD, Temerinski put
Euro Petrol ZEMUN, Saobraćajnica T - 8
Euro Petrol SENTA, Pristanišna
Euro Petrol MALE PIJACE
Za veće količine omogućena je dostava na kućnu adresu.
Pozovite 024 664 664 za informacije.

Trenutna cena je 101,9 din / l


Poslednji izmenio mirko dana Pon 12 Mar 2012, 15:38, izmenjeno ukupno 1 puta
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Pon 12 Mar 2012, 15:17

To je cena sa akcije dali još traje ne znam a danas sam pomogao kolegi da sipa iz kante gorivo u lančiju 1.9 jtd kad crveni se. Čovek sipa lož ulje (euro lož ulje ) punu kantu od 20l.
Upalio turira nema dima motor lepo radi gorivo miriše kao nekad dizel prozirno crveno i na pumpi sipano samo ne daju direktno u auto nego u burad ili kanister cena 106 din .
Mada bosanci imaju još luđu stavar pogledajte
https://www.youtube.com/watch?v=dVln5owk0pM&feature=player_embedded#!
samo da dodam razlika između euro dizela, d2 i lož ulja se lako primeti po mirisu po boji , kada euro dizel padne na tkaninu možeš da pereš i na 90c i dalje pantalone imaju onaj oštar miris znam na svom primeru možeš da ih baciš, dok kod d2 ostane fleka a miris ispari .
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Pon 12 Mar 2012, 15:18

ovo je žena vozač majstor a fora je ugradnja čipa za tjuning auta Veselje

https://www.youtube.com/watch?v=dVln5owk0pM&feature=player_embedded#! firma koja ovo prodaje i servisira je na ovom sajtu ://www.racechip.rs/RaceChip-Tehnika.html
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Pon 12 Mar 2012, 15:51

Evo nešto o bio dizelu kako se pravi i šta treba od uređaja
https://www.youtube.com/watch?v=qi1cqmvio5Y&feature=related
Sad razmislite imate golfa dvojku
uradite čip tjuning smanjili ste potrošnju za 1l
sipate lož ulje litra vas košta 106 din
koristite bio dizel domaće proizvodnje tipa komšiluk potrošnja vas ne interesuje
Pitanje: Koliko košta amortizacija ?
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Ned 18 Mar 2012, 11:55

EVO ŠTA HRVATI U POTROŠAČKOM KODU KAŽU ZA HH GENERATORE
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=217&cHash=beb3688dce
DA LI VEKIKE KORPORACIJE OPET ŽELE SVE ZATAŠKATI. Veselje
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od magnum Ned 18 Mar 2012, 19:08

Ako sam pravilno shvatio, da upregnemo mi neko konjče, pa polako... place
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Sub 24 Mar 2012, 17:56

Ja bih rado u fijaker kako reče Zvonko Bogdan (do dva konja a obadva vrana )u Tunisu ima dosta kočija lepo se voziti i lepe pare uzmu . Veselje
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Sub 24 Mar 2012, 22:03

Registracione nalepnice skidanje
Početna » Saveti » Saveti za vozače » Kako se skida registraciona nalepnica?
Kako se skida registraciona nalepnica?

19.01.2012.
Početak 2012. godine donosi novu aktuelnu temu: Kako skinuti registracionu nalepnicu? S obzirom na to da su nove registarske tablice, saobraćajne dozvole i registracione nalepnice počele da se primenjuju od 1.1.2011., od 1.1.2012. počinje druga registracija vozila koja imaju nove oznake.

Pri produženju registracije, dobija se nova registraciona nalepnica. Pri tom, potrebno je skinuti staru i na njeno mesto zalepiti novu registracionu nalepnicu.


Naš je predlog da za skidanje nalepnice koristite fen. Pre početka skidanja nalepnice, zagrevajte je fenom. Toplota će omogućiti da lepak kojim je nalepnica zalepljena popusti, a samim tim će skidanje registracione nalepnice biti olakšano i na staklu će nakon skidanja ostati manje lepka. Dovoljno je da površinu zagrevate 1 minut.


Nakon toga, pokušajte da odlepite nalepnicu sa stakla.


Uhvatite je za ivicu i vucite. Pokušajte da nalepnicu skinete u jednom potezu, bez zastajanja. Svaka pauza ostaviće neku količinu lepka na staklu.


Imajte na umu da je nalepnica sastavljena od više slojeva i pokušajte da uhvatite sve slojeve. Ako imate problema sa započinjanjem (hvatanjem nalepnice za kraj), pokušajte sa nekim oštrim predmetom, npr. žiletom.


Nakon skidanja nalepnice, može se dogoditi da na staklu ostanu ostaci lepka, ili registracione nalepnice.


Te ostatke je najbolje da skinete medicinskim alkoholom (91%). Ako niste u mogućnosti da ga nabavite, trebalo bi da posluži i običan alkohol (70%). Nanesite malo alkohola na krpu i trljajte.


Nakon toga, trebalo bi da dobijete čisto staklo, na koje ćete zalepiti novu registracionu nalepnicu.


Kada ste skinuli staru, potrebno je da na njeno mesto zalepite novu registracionu nalepnicu.

Sajt auto-delovi.org ne snosi nikakvu odgovornost za eventualnu štetu nastalu na vozilu, ili povrede nastale praćenjem ovog uputstva.

Povezani članci:

Kako se lepi registraciona nalepnica?
Vožnja na snegu
Uradi sam
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Sub 24 Mar 2012, 22:06

Početna » Saveti » Saveti za vozače » Pravilna upotreba klima uređaja u autu
Pravilna upotreba klima uređaja u autu

6.03.2012.
Mnogi vozači nepravilno upotrebljavaju klima uređaj u svom automobilu. Pod nepravilnom upotrebom klima uređaja mislimo na neefikasno korišćenje, ili na ono koje čak može dovesti do oboljenja kod ljudi! Ovi saveti će Vam pomoći da izbegnete takve probleme.

Redovno održavajte klima uređaj

Redovno održavanje klima uređaja u automobilu podrazumeva zamenu filtera, čišćenje sistema i proveru količine gasa u sistemu. Samo ispravan klima uređaj može funkcionisati pravilno.

Zaštitite automobil od sunca

Prvi savet koji Vam možemo dati je da u toku letnjih meseci automobil parkirate u hladu i da obavezno koristite neku zaštitu od Sunca za stakla, npr. aluminijumske “harmonika” folije. Na taj način ćete sprečiti prekomerno zagrevanje automobila. Samim tim, klima uređaj će brže i lakše rashladiti unutrašnjost Vašeg auta.

Po ulasku u automobil


Čim startujete automobil, uključite klima uređaj. Potom sledite sledeći postupak:

Otvorite sve prozore
Podesite uvlačenje spoljnog vazduha
Temperaturu podesite na minimalnu
Ventilator podesite tako da duva najvećom brzinom
Usmerite vazduh tako da duva najjače na otvorima na instrument tabli koji su najbliže prozorima
Na taj način ćete isterati vreo vazduh koji se nakupio unutar automobila za vreme dok je automobil stajao. To je najefikasniji način za brzo rashlađivanje kabine automobila.

U vožnji

Kada krenete, trebalo bi da uradite sledeće:

Zatvorite prozore. Nema svrhe držati uključen klima uređaj i otvorene prozore.
Podesite recirkulaciju vazduha. Klima uređaj lakše hladi delimično rashlađen vazduh, nego onaj vreo, spoljni.
Smanjite brzinu duvanja ventilatora.
Podesite odgovarajuću temperaturu. Gledajte da temperatura u automobilu nije mnogo niža nego spoljna. Dovoljno je da Vam u automobilu bude prijatno, nemojte od njega praviti frižider!
Usmerite tok vazduha onako kako Vam odgovara. Možda je najbolje da namestite tako da hladan vazduh duva na šofer-šajbnu i na noge. Na taj način ćete izbeći udar hladnog vazduha direktno u lice, što može biti veoma rizično po zdravlje.
Pred kraj vožnje

Nekoliko minuta pred kraj vožnje, na primer kada prilazite parkingu, isključite klima uređaj, ali ostavite uključenu ventilaciju. Na taj način ćete postići 2 efekta:

Sprečićete stvaranje bakterija. Nastanku bakterija izuzetno pogoduje vlaga. One u automobilu nastaju na isparivaču klime. Bakterije mogu izazvati neprijatne mirise u sistemu ventilacije i narušiti Vaše zdravlje. Ako isključite klimu, a ostavite uključenu ventilaciju, isparivač će se isušiti i na taj način smanjiti mogućnost nastanka bakterija.
Povećaćete temperaturu u kolima, pa ćete se pripremiti za izlazak iz auta. Ako isključite klimu, a ostavite upaljenu ventilaciju, temperatura u automobilu će postepeno rasti. Tako ćete biti spremniji za spoljnu temperaturu. Nagli izlazak iz klimatizovane prostorije u spoljni prostor u kome je visoka temperatura može predstavljati šok za organizam. Vodite računa da se ta promena ne dešava naglo, nego postepeno.
Pridržavajte se ovih saveta da biste najefikasnije koristili klima uređaj u automobilu i sačuvali svoje zdravlje.

Da li je ekonomičnije voziti sa otvorenim prozorima, ili sa uključenom klimom?
Pri manjim brzinama (po gradu) je ekonomičnije voziti sa otvorenim prozorom. Međutim, čim se izađe na otvoreni put, ekonomičnije je voziti sa uključenim klima uređajem, jer se zbog otvaranja prozora narušava aerodinamika auta, odnosno nastaje veći otpor kretanju, pa je i potrošnja veća.

Povezani članci:

Održavanje klima uređaja u automobilu
Kako uštedeti gorivo?
Zamena ulja u automatskom menjaču
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Sub 24 Mar 2012, 22:08

Početna » Saveti » Saveti za održavanje » Održavanje klima uređaja u automobilu
Održavanje klima uređaja u automobilu

24.02.2012.
Kao i svaki drugi sistem u automobilu, i klima uređaj traži redovno održavanje. Ovi saveti će Vam pomoći da produžite radni vek i olakšate funkcionisanje klime u Vašem automobilu.

Proverite klima uređaj u Vašem automobilu na vreme

Prvi savet koji Vam možemo dati je da proverite klima uređaj u Vašem automobilu na vreme. Nemojte čekati letnje vrućine da biste to učinili, nego je isprobajte na proleće. To će Vam dati dovoljno vremena da otklonite eventualne nedostatke. Uključite klimu pritiskom na dugme A/C, isprobajte da li dovoljno hladi, da li ventilator “duva” na svim brzinama…

Redovno menjajte filter

Za pravilno funkcionisanje klima uređaja u vozilu, najvažnija je redovna zamena filtera klime (ovaj filter se često naziva i filterom kabine, odnosno polenskim filterom). Redovna zamena filtera bitna je i zbog toga što se u sistemu klima uređaja skupljaju bakterije. Proizvođač svakog vozila je predvideo servisni interval zamene filtera klime. On obično iznosi 10-15.000 km. Da biste saznali koji je interval zamene polenskog filtera predviđen za Vaše vozilo, pogledajte servisnu knjižicu, ili konsultujte ovlašćeni servis. Kada zamenite filter, obavezno očistite i kućište u kom se on nalazi od lišća, insekata i ostalih nečistoća.


Dopunite gas u klima uređaju

Ako je klima uključena, ali slabo hladi, nejverovatnije je u pitanju nedovoljna količina gasa (nekada se koristio freon, a danas ne) u sistemu. Vremenom mogu nastati mikro oštećenja na cevima i spojevima, tako da gas može vremenom cureti. Nedostatak gasa se najčešće manifestuje na taj način što se kompresor startuje, ali vazduh koji izlazi iz ventilacionih otvora nije hladan. U slučajevima kada u sistemu nedostaje velika količina gasa, kompresor se neće ni uključiti. Ako je ovo slučaj u Vašem vozilu, morate posetiti neki od specijalizovanih auto klima servisa, kako biste dopunili gas u klima uređaju. Pri tom, neophodno je proveriti da li postoji mesto gde gas curi i problem otkloniti. Normalno je da se gas u klima uređaju mora dopuniti posle 4 godine od dana proizvodnje automobila, pa ponovo na svakih 2-3 godine.

Redovno koristite klima uređaj

Ako želite da produžite radni vek klima uređaja u Vašem vozilu, povremeno uključite klima uređaj. Na taj način će ulje, koje je pomešano sa gasom podmazati kompresor i poboljšati zaptivanje spojeva i mikro oštećenja na crevima. Preporuka je da klimu uključujete bar jednom nedeljno, čak i kada napolju nije toplo. Na moderinijim automobilima, ovo ima poente raditi samo kada je spoljna temperatura iznad 5°C, jer kada je hladnije, kompresor klima uređaja se neće ni uključiti.

Isključite klima uređaj pre nego što se parkirate

Nekoliko minuta pre nego što ugasite automobil, isključite klima uređaj, ali ostavite uključenu ventilaciju. Tokom rada klima uređaja, stvara se vlaga na isparivaču, što u velikoj meri pogoduje razvoju bakterija, mikro-organizama, buđi... Ako isključite klimu, a ostavite uključenu ventilaciju, ventilator će isušiti isparivač i u znatnoj meri usporiti razvoj bakterija. Dovoljno je da kada prilazite parkingu isključite klimu, a ostavite uključenu ventilaciju. Osim raznih bolesti, ovo će sprečiti i pojavu neprijatnih mirisa koji dolaze iz ventilacije.

Dezinfekcija klima uređaja

Ako se neprijatni mirisi iz klime ipak pojave, neophodno je da dezinfikujete sistem. Na tržištu postoji veliki broj preparata za tu namenu. Najčešći su oni koji su u obliku spreja i u obliku pene. Budite pažljivi kod oba tipa, i obavezno pročitajte uputstvo za upotrebu. Zbog prevelike količine upotrebljenog sredstva može doći do porasta vlage u sistemu, pa se dešavalo čak i da se ošteti elektronika u vozilu! Ako mirisi ne nestanu i posle upotrebe sredstva, morate posetiti neki od auto klima servisa.

Odmah reagujte na promene u radu klime

U slučaju da se javi bilo kakva promena u radu klima uređaja u Vašem automobilu (npr čudni zvuci), nemojte je zanemarivati. Što pre posetite neki od servisa auto klima.

Barica vode ispod automobila

Barica vode ispod automobila dok je uključen klima uređaj nije problem. To je sasvim normalna pojava. Kondenzovana vlaga se pomoću cevi odvodi sa isparivača.

Vlaga u kabini

Barica vode u autu se može vrlo lako rešiti. Dešava se da se cev koja odvodi vlagu sa isparivača zapuši, pa se vlaga zadržava na isparivaču i na kraju ulazi u kabinu. Najčešće se skuplja ispod tepiha na suvozačevoj strani.

Na kraju, važno je znati i kako se pravilno koristi klima uređaj u automobilu.
OVO SU DOBRI SAVETI SAJT JE:http://www.auto-delovi.org/media/images/logo.png
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Pon 26 Mar 2012, 19:43


Гориво режањ шарка поправка
Публисхед би Децкцхаир5
29-06-2011


Корисник Ратед: engleski sajt prvodilac google



Гориво режањ шарка поправка
Ако имате блокаду горива преклоп онда неминовно ће се разбити на шарке, углавном сте у бензинске станице и они само ембарассингли падне на земљу. Не бацај! Ево слике како сам заменио оштећени поломљену пластичну шарка пин са завртњем за јачу посао него оригинални режањ је одржана по два пина, један је метал, друга пластика, нема награде да предвиди и који неко прекрши За уклањање постојећих шарки из кола а затим само повуците назад брод точак на дну довољно да добије приступ две навртке померањем руку у иза брода и уклоните тамо 2к 10мм орахе и уклоните цео шарку закрилце и капа и окупљања. Напомена могу постојати неке за паковање Машине за прање на теме, ноте које сада иде где, јер поравнали капу носач. Можете да оставите поклопац и даље прикључен, али прикључите рупу за пуњење, ако је ваш аутомобил на улици иначе пролази пушач може добити изненађење најбоље да одвојите пролећа за тренутак да изађу из начина на који Филе равних остацима старе пластичне игле затим изабрати одговарајућу величину себе куца завртањ и пажљиво избушите малу рупу пилот и уверите се да се дешава у право. Нашао сам да је најбоље да бушилица стабилан и померите шарку на њега руком са бушотине на веома спорим брзинама. Затим бушилицом са десне величине па ће шраф хвата добро пажљиво избушите на стварној величини коју желите и нешто дубље од шрафа дубине заврните шраф у да смањи нит и уверите се да нити у право сада окупити све и запамти желите завртањ чврсто у тхреад, али не чврсто на шарке јер је шарка. Вратите опругу и поново инсталирајте И, наравно, зато што је постојећи режањ онда нема прскања да уради за савршен меч шраф трошкова 2п и 30 мин рада. Поправке не добијају много јефтиније него да је (иначе делови ће бити £ 30 плус трошкови респраи)
FIAT - Page 10 74076494


FIAT - Page 10 43102936



FIAT - Page 10 46196959


FIAT - Page 10 81328049


FIAT - Page 10 36608107

Ako nekom nije jasan prevod ima i na engleskom na istom sajtu, Veselje mada slika govori hiljadu reči.












































mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od mirko Pon 26 Mar 2012, 19:57

Боост магнетног вентила симптома

кварове на магнетним вентилом прехрањивања је уобичајена појава на Стило ЈТД -их, означен лажној недостатка снаге - Минес нормално били када се иде узбрдо, а брзо је обновио поринуће квачило. Дијагноза (од стране испитивача или ФиатЕЦУсцан) ће често откривају П0235 код боост грешку. Вхатс проузроковао неуспех? Мој Стило-а претрпели 2 пропусте у последње 2 године, и изазвао возећи кроз ларгисх барама. У рано Стило их погурати електромагнетни скривен под неарсиде предња светла, само испред волана - готово немогуће видети. Рани они (део бр 55188059) је квадратни тела кућиште мреже тип филтера, касније они (део бр 55203202) имају округли орган који садржи малу пене филтер монтирано. Оба имају магнетни монтирано који верујем се контролише унос променљиве фреквенције. Ни воли квашење! Када се покваси, они донт изгледа да одговоре на који се осушило. На око £ 50 из Фиата , замена не погодио новчаник превише тешко, али ако све што урадите је да једноставно га замени, вероватно ћете морати да га замени више од једанпут. Шта је решење? оквиру Форума, постоје многе референце на померањем соленоид, неки као Фиат дилерске модификацијама - питање је тачно где? Док је сакупљање мој нови магнетни из Певсхам Фиата и Цхиппенхам; сам питао да ли Фиат је препоручила измену. Одговор је био да је било 4 различите локације за магнетске а: Ундер тхе НС предњим и испод батерије и лежиште На страни кадици акумулатора, а Иза Турбо ! Лично, једини разуман место да ресите на соленоид је на стране Кутија за батерије. Следеће може да вам помогне да ресите свој магнетни боост и надамо се избегли даљи неуспех. Почните овде Уклоните поклопац батерије. Достизање доле иза НС предњим, извадите 2 10мм завртње који држе магнетног носач на предњем панелу. Приступ је тесно, али је могуће са само неколико позајмљени боксер. Донт брините искључивањем електричне утичнице или вакуумске цеви, они касније лакше да искључите. Повуците магнетни носач и уп између кадици акумулатора и фарова, а потом извуците 2 цеви вакуум и електро конектор (гурнути клип у металну и извуците конектор горе) Сада отворити на соленоид из конзоле. . Уклоните рукаве од гума громметс и новчани један од громметс из конзоле . Исеците громмет на пола до Образац 2 гумене подлошке Користећи соленоид као предложак, стави на страни кадици акумулатора као што је приказано на слици - 2 вакуум цеви на врху, електро конектор на дну и избушити рупе 2 - 6мм! бити опрезни да не бушити кроз акумулатора кабловима унутар Коришћење 5 или 6мм завртњи моунт соленоид на батерије пољу, гумене подлошке на сандвицхинг између два. Рецоннецт електрични конектор и 2 вакуум цеви, велики конектор на турбо погон, мали вакуум на цевовод испод ЕГР вентила. Сигурна цеви са кабловске везе да би се спречило трљање. оправити поклопац батерије - зависно од магнетног позицији, поклопац ће бити потребно подрезивање - лако уредише са тестера. Затвори боннетт, посао

FIAT - Page 10 Dsc00991iu



FIAT - Page 10 Dsc00991sw



FIAT - Page 10 Dsc00997ox


FIAT - Page 10 Dsc00998fq

Samo da dodam isti je sajt: fiat forum.com
ovo je premeštanje over bost ventila kod kutije akumulatora kod multi džeta to nije izvodljivo nema mesta . Veselje





































герардх66 , пудинг захвалио на овај п
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 10 Empty Re: FIAT

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 12 Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu