Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FIAT

+58
ATILA NS 1020
ka5an
nesko
miamilojevic
popers
as
Zokenzi
brat saja
magnum
plavi
Mapko
nesa 723
stariji od 13
pauk 523
taxi apatin
Velja
angelina
Slave
bombarder
ramplinstinski
anamaki1
struja
maradona
Kaktus
boki705
Moravac
Paleolit
Dejan
godan1
kanjuga.m
ozalosceni
djerys
olivera
Panco
etibor
ivan73
Admin
lule
noddy
tomovicbgd
blackrock 878
MilanK
drdr
Blackshadow
bobrda
starch
jerotije318
Alhemicar
nenad filipovic
marconystilo
maki
vlada 009
probamo
dragon
goran2222
VENELUME
mirko
to je to
62 posters

Strana 3 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Fiat stilo rge ventil

Počalji od mirko Ned 09 Nov 2008, 18:38

Kod odvrtanja šrafova koi mogu biti toreks ili imbus vodite računa da koristite dobre i kvalitetne alate da vam pri radu lakše odvrnu i zavrnu poprskajte wd-om .
Danas sam i ja očistio erg ventil iznenadio sam se kad sam video da nema toliko štroke kao kod prehodnih snimaka istog od kolega leptir skoro čist žuti se rebrasto crevo ima ali suvkaste naslage dok u aluminiumskom delu na motoru se videla blaga zamašćenost.Rge ventil pristojno čist kao da je prašina malo krupnija popadala po njemu ali suvkasta .
Za svaki slučaj sa dizelom i četkicom za zube (dečijom manje su i gipke ) očiszio rebrasto crevo telo leptira , i blago krpom rge ventil sa duvanjem vazbuha .
Vraća te kontra skidanju erg rebrasto crevo kućište leptira pa crno crevo i ne zaboravite da vratite malo crevce od jabučaste komore za vakum kod kućišta leptira.
Kada sam upalio i provozao auto nisam primetio ništa bitnije radi isto dobro kao i što je bilo do sad a potrošnju ću prati ti u sledećoj nedelji .
http://img266.imageshack.us/my.php?image=ssa41523ic0.jpg


Poslednji put izmenio mirko dana Ned 16 Nov 2008, 18:38, izmenio ukupno 3 puta
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty FIAT STILO gornji nosač menjača

Počalji od mirko Pet 14 Nov 2008, 19:27

Vidim da se na raznim forumima priča o njemu on jeste bitan pogotovu sto sprečava prenos vibracija na karoseriju i automacki ublažava na kućištu menjača ,pa nije ni čudo što posle zamene ljudi osećaju da ručica menjača lakše odgovara na menjanje brzina .Tačno je i to da nepravilan rad dizni utiče na povećanu vibraciju to se manifestuje više kada je hladno i kad motor radi u leru , mnogi su isto primetili da kada otvore haubu manje je vibriranje kako u kabini tako i kod motora postoje dva točkića za regulaciju haube (o tome sam pisao) pa potražite u ranijim tekstovima .
Ko je pratio forume video je da fabrički nosač nije isti po konstrukciji kao novi koi se prodaje to netreba da vas zabrinjava i ako je masivniji i sama jabučica sa gumiranim delom veća on pasuje kao i onaj fabrički (šraf na šraf) ali postoi bitna razlika u unutrašnjem delu .
Kada se skine donja guma fabričkog nosača jezgro kroz koi prolazi šraf od kućišta menjača je ispunjeno gumom u celini a kod novog nema gume između tela i cevi kroz koju prolazi šraf , druga razlika je u samoj gumi koja je kod novog nosača izlivena od ivice jabučice nosača preko nosača do središnjeg dela kuda prolazi šraf.
U čemu je poenta razlika dva nosača novi nosač iako masivniji iste je gramaže kao stari ,novi nosač ima elastičniji i masivniji gumeni deo , jabučica je jača ali guma kojom je vezana za telo nosača bolje ublažava vibracije ,dok je stara kruta i dosta tvrđa a sama jabučica ima jaku i krutu vezu i nije od sivog liva već od metala.
Moje mišljenje da se novi nosač ugrađuje u još neki od auta pa to treba nahnadno ustanoviti,i mislim da novi nosač bolje odrađuje posao što se tiče vibracija , jedino treba videti dali će izdržati koliko i stari tip mada po našim ulicama neverujem.
PS slike govore sve
FIAT - Page 3 Nocas-1 FIAT - Page 3 Nosaci hvala puno :bball:
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty KOD ZA FABRICKI KASETOFON ILI CD ZA STILA

Počalji od marconystilo Pon 17 Nov 2008, 15:05

Nabavio sam listu za fabricke kodove za kasetovon i cd pa ako nekom treba nek se obrati. Treba mi samo seriski broj uredjaja ( M...... )

Caooo
marconystilo
marconystilo
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 3
Location : BGD
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty PA NE RADI NI TO !!!

Počalji od marconystilo Pon 17 Nov 2008, 15:09

probao
100 puta
marconystilo
marconystilo
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 3
Location : BGD
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od to je to Pon 17 Nov 2008, 23:37

Probao sam i ja malo sporije puni stranu ali radi
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty FIAT STILO lupkanje pri promeni brzine

Počalji od mirko Uto 18 Nov 2008, 21:09

Već smo pisali o tome kada se menja brzina iz manjeg u veće ili kad se krećemo u leru pa hoćemo ležeći da pređemo prvom kao da osetimo da u menjaču lupka ja sam se raspitivao kod nekih ljudi jel vidim da imaju problema ja ih nemam normalno šaltam bez lupkanja ili trzaja a papućica kvačila mi lagano ide nije kruta .
Mnogi su rekli plivajući zamajac korpa ali nije servis meić mi je odgovorio da je to verovatno posledica nekog nosača upravo to je i bilo kod drugara sam zamenio nosač o kome smo pisali i imaju slike (nosač ispod akumulatora ) on drži kućište menjača za karoseriju ovaj novi tip nosača je ok kada smo zamenili lupkanja nije bilo i kada smo davali manje gasa sasvim normalno su se menjali stepeni prenosa .
Neki su rekli da im se čini da to lupkanje nastaje kada ne dodaju dovoljno gasa i da se čuje kao da je tu kod levog prednjeg točka ili kao da je iz menjača to je to taj nosač treba menjati i posle nema problema više stim .
Stoim iza ovoga što sam napisao jel imam primer za to na kom sam radio ali sve ostalo mora da je u realno dobrom stanju :
papučica kvačila ne sme biti tvrda i da hvata visoko(istrošrnost korpe, ako proklizava u 4 pri naglom dodavanju gasa lamela, druk lager fijuče )
krajevi spona moraju biti ispravni (nepravilnost se ogleda u većem luftu volana i blage vibracije)
stabilizatori i viljuške isto (ako nisu na malim podrhtavanjima će se osetiti kako na karoseriji lupanjem tako na volanu podrhtavanjem mislim na blage neravnine koje su uzdužne na kolovozu)
Homo kinetički zglob krcka pri motanju dali levo dali desno sve jednoje ali u mestu.
Lezaj točka huči to hučanja se pojačava i smanjuje zavisno od brzine pri skretanju kada se neki od točkova optereti može se tačno utvrditi koi je otišao jel prilikom opterećenja se jače čuje.
Moj savet je sve što radite na autu radite za vaše dobro ako menjate kraj spone radite to u paru obe menjajte bez obzira dali druga valja , promeniti diskove i vratiti stare pločice
nikako , bolje nove viljuške negoli menjati samo silen blokove, itd
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od nenad filipovic Pet 21 Nov 2008, 20:16

mirko ::danas sam saznao od kolege da već drugi put čuje da sa stilom imaju ljudi problema a on se odnosi na plastičnu cev koja ide od turbine Very Happy do interkulera ,zbog veličine naleže svoim delom na plastiku za zaštitu motora na levoj strani prednjeg točka i usled vibracija istog dolazi do oštećenja plastične cevi ili olabave spojevi i šelne pa osim falš vazduha može ući voda a to nebi bilo dobro jel bi ušla u motor.
za utehu moj stilo je 2004/10 mesec i ima metalnu cev fabrički ili neka legura sa dva gumena spoja sa žljebovima i šelnama izgleda da su ispravili grešku iz 2003g
[left] Na zalost izgleda da nisu otklonili tu gresku.Moj stilo je 2004/5mesec i imam taj problem sa donjim crevom interkulera.nastavljao sa ga par puta jer nemogu da ga nabavim.

nenad filipovic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty fiat stilo

Počalji od mirko Sub 22 Nov 2008, 00:17

pisalo se o tome uzmi veće plastične vezice i sa njima zadigni malo cev a ako hoćeš da staviš metalni deo pogledaj kod ljudi koi rade aspuhe da ti daju ili saviju parče cevi stegni šelnama i bićeš zadovoljan.
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od Alhemicar Sub 22 Nov 2008, 00:23

Moj drugar vozi Stila,mislim da je u pitanju 1.6 benzinac 02god...
E sada konkretno..varira mu br.obrtaja kada je auto na leru...pa me intresuje sta bi to moglo da bude...tnx...
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od to je to Sub 22 Nov 2008, 14:24

Ja sam na dizelu imao slicnih problema i ocistili su mi egr ventil i senzor pritiska (ma sta god to znacilo) i sad mi je ler OK.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty fiat stilo senzori u autu i njihovo značenje

Počalji od mirko Pon 24 Nov 2008, 17:03

Ovaj deo teksta skinut je sa drugog foruma autor je moderator
Intro

Kompjuteri (Electronic Control Unit, ECU) koji upravljaju radom modernih automobilskih motora sa unutrashnjim sagorevanjem (SUS motori) ce pravilno vrshiti svoju funkciju jedino ako su pravilno programirani za dati tip i vrstu vozila i ako imaju tachne i pravovremene ulazne podatke, odnosno tachan "feedback" iliti "povratnu informaciju". Ovi ulazni podaci su elektronski signali koje u centralnu upravljachku jedinicu shalju senzori, koji se ponashaju kao "ochi i ushi" motora i pomazhu mu da konstantno u datim voznim okolnostima iz motora dobija najoptimalnije performanse uz uvek prisutni imperativ za shto shto je moguce nizhom potroshnjom goriva. Ovo ce, u najvecoj meri, biti postignuto jedino ako su ulazni podaci sa svih senzora tachni i ako se pravovremeno shalju u centralni upravljackhi sistem.

Senzori na modernim SUS motorima nadziru niz izlaznih parametara, i na osnovu informacija koje ECU dobija od njih (ulazni parametri) se vrshe korekcije vremena paljenja, momenta ubrigavanja i duzhine "otvorenosti" injektora, kontrole emisionih gasova, donoshenje “odluke” o momentu promene stepena prenosa kod vozila sa automatskim menjachem, redukcije obrtnog momenta koji se isporuchuje kod vozila koja imaju ABS+kontrolu proklizavanja, kontrolishe se funkcija "cruise control" i mnogi drugi sistemi koji vremenom sve vishe postaju standardni deo opreme automobila. Na odredjenim modelima pojedinih proizvodjacha se sve vishe primenjuje "drive-by-wire" koncept kontrole gasa, gde se kontrola "otvorenosti" leptira ne vrshi sajlom ili nekom drugom direktnom, "chvrstom" vezom, vec ECU kontrolishe rad leptira na osnovu signala koji prima sa senzora kontrole papuche gasa. Dakle, vremenom i svakom novom generacijom automobila je funkcija senzora sve vishe vazhnija jer sve vishe sistema kontrolishe ECU, a on ce, ponovo, raditi ispravan posao jedino ako dobija tachne i pravovremene informacije sa svih senzora. Dakle, ovo je mali osvrt na najuchestalije i najvazhnije senzore koji se danas mogu sresti ispod haube svakog iole modernijeg SUS motora i koji chine sastavni deo elektronskog upravljachkog sistema motora (electronic engine management system).

Senzor rashladne technosti

Obichno se nalazi na glavi cilindra ili usisnoj grani. Ovaj senzor prati temperaturu rashladne technosti, a funkcionishe tako shto mu se proporcionalno menja elektro-provodljivost sa promenom temperature rashladne technosti. Kad ECU dobije informaciju da je temperatura rashladne technosti dovoljno visoka, zakljuchuje da je motor dostigao radnu temperaturu i tada ECU sa "open loop" prelazi na zatvoreni povratni hod (closed loop) upravljanja motorom. Sa prelaskom na "closed loop" ECU analizira i ostale ulazne podatke sa senzora kako bi kontrolisao kvalitet (emisiju) izduvnih gasova. Ovaj senzor je jako pouzdan u eksploataciji, ali ako pretrpi oshtecenje i izgubi funkciju sprechava ECU da predje na "closed loop", shto ce dovesti do "prebogate" smeshe, jako izrazhenog povecanja potroshnje i povecane emisije karbon monoksida (CO). Senzor koji nije vishe u funkciji se lako mozhe dijagnostikovati merenjem elektro-provodljivosti istog dok motor dostizhe radnu temperaturu, jer se njegova elektro-provodljivost nece menjati sa promenom temperature rashladne technosti (motora).

O2 senzor ("Lambda sonda")

Koristi se kako na motorima sa karburatorom, tako i na motorima sa elektronskim ubrizgavanjem, na pojedinim modelima josh od 1981. godine. Mozhe se reci da je O2 senzor kljuchni u kontroli smeshe vazduh/gorivo u "closed loop" sistemu. Nalazi se na izduvnoj grani motora, a od motora koji ispunjavaju Euro 3 normu ih mora biti 2, jedan ispred a drugi iza katalizatora. Sem toga, na mnogim V6 ili V8 motorima ranijih konstrukcija ih je takodje bilo 2, po jedan senzor za svaki "red" cilindara. Funkcionishe na principu "osetjivosti" na prisustvo kolichine kiseonika u atmosferi (otuda i naziv "O2 senzor"). Uloga O2 ventila je da signalizira ECU kolichinu nesagorelog kiseonika u izduvnim gasovima, shto radi putem voltazhnog signala (koji varira od cca 0,1 v "siromashna" smesha, do 0,9 v - "bogata" smesha). Na osnovu ovog "feedback" signala, ECU vrshi korekcije u sistemu ubrizgavanja goriva izmenom "on-time" vremena ubrizgavanja goriva u injektorima, kao i momentom otvaranja/zatvaranja istih. Tako se uvek tezhi optimalnoj smeshi, shto je ujedno i neophodno kako bi emisija shtetnih gasova bila na propisanom nivou. Ovaj sistem je najsporiji na starijim karburatorskim motorima, bolje funkcionishe na motorima sa elektronskim ubrizgavanjem, a najbolje funkcionishe kod multiport, sekvencijalnog elektronskog ubrizgavanja. Ovo je, u principu, vezano za brzinu, odnosno uchestalost prelaska sa siromashe na bogatu smeshu. Tachnije recheno, shto je veci broj promene ciklusa u jedinici vremena (brzhi odziv sistema) utoliko ce konachni efekat biti bolji jer ce ECU vishe puta u jedinici vremena korigovati smeshu. Ipak, osetljivost O2 senzora vremenom opada zbog direktne izlozhenosti veoma toplim izduvnim gasovima, zatim olovu, sumporu, kao i fosforu kojih ima u odredjenim kolichinama pri sagorevanju goriva. Kad senzor postane dovoljno "zaprljan" izgubi senzibilitet pri ochitavanju i pochinje sporije da reaguje na promene u kvalitetu smeshe, a ovo stvara kratak vremenski interval tokom kojeg ECU ostaje bez pravovremene informacije, a stoga i bez mogucnosti da pravilno kontrolishe smeshu vazduh/gorivo. U zavisnosti od proizvodjacha i modela, ali i od uslova eksploatacije, preporucheni interval zamene O2 senzora se obichno krece u rasponu od 100 do 200 hiljada kilometara.

MAP (Manifold Absolute Pressure) senzor

Ovaj senzor se nalazi na usisnoj grani, ili je sa istom povezan, a obavlja funkciju kontrole vakuuma u usisu. Princip funkcionisanja mu se zasniva na promeni voltazhe ili frekvencije sa promenom vakuuma u usisnoj grani. Ovaj signal ECU zatim obradjuje i tako dobija informaciju o trenutnom opterecenju motora. Na osnovu ovoga se vrshi korekcija vremena paljenja smeshe, koja se pomera na raniju ili kasniju fazu, vec u zavisnosti od informacije dobijene sa senzora. Kod nekih motora i sistema kontrole i upravljanja MAP senzor ce pomagati ECU da odredi i protok vazduha. Problemi u radu koji se mogu javiti se signaliziraju povremenim paljenjem "check engine" lampice na instrument tabli vozila, uglavnom pri naglim dodavanjima gasa ili kad je motor opterecen, a u eksploataciji se manifestuju slabim ubrzanjima, povishenom emisijom shtetnih gasova i pogorshanim performansama motora. Motor mozhe da radi i sa loshim MAP senzorom, ali ce da radi ispod ochekivanog nivoa. Pojedini ECU sistemi ce, u sluchaju nedostatka signala sa MAP senzora ili ako je signal "out of range" (van marginala), vrednosti zameniti nekim procenjenim, srednjim (default) vrednostima, ali ce u tom sluchaju performanse biti drastichno nizhe od ochekivanih. Ukoliko je signal sa MAP senzora losh (van normalnih vrednosti), ne mora da znachi da je sam MAP senzor van funkcije. Naime, ako je vakuumsko crevo na koje je instaliran senzor oshteceno, ako su spojevi popustili (loshe zaptivanje) ili ako je iz nekog razloga zapusheno, MAP senzor nece moci da prosledi tachan signal. Odnosno, signal koji ce on ochitavati ce odgovarati trenutnoj situaciji, ali ce tako dobijene vrednosti ECU loshe interpretirati i korekcije koje vrshi nece biti pravilne. Isto tako, ako je motor iz nekog drugog razloga problematichan, vakuum u usisu mozhe biti nizhi od ochekivanog (npr. pojava "falsh vazduha", EGR ventil koji je zaglavljen u otvorenom polozhaju, perforirana vakuum creva i slichno), pa ce u tom sluchaju vrednosti ochitavanja sa MAP senzora biti nizha od ochekivanih.

Senzor pozicije leptira

Montiran na telu (delu usisne grane) u kojoj je montiran leptir gasa, ovaj senzor funkcionishe tako shto reaguje na otvaranje i zatvaranje leptira. ECU koristi ovu informaciju da nadzire opterecenost motora, ubrzavanje, usporavanje, kao i da "reaguje" kad je motor u "ler gasu" i uslovima rada motora kad je leptir potpuno otvoren. Informacije dobijene sa ovog senzora se koriste da se "obogati" smesha tokom usporavanja (delimichno motorno kochenje), kao i da ubrza ili uspori vreme paljenja. Simptomi koji ce pratiti oshtecenje ovog senzora su slichni onima koji se javljaju kod losheg MAP senzora: motor ce raditi bez ove ulazne vrednosti, ali ce raditi loshije od ochekivanog.

MAF (Mass AirFlow) senzor

Ovaj senzor prati kolichinu (zapreminu) vazduha koji ulazi u motor. Senzor radi ili na principu vruce zhice (hot wire), ili vruceg "filma" (hot film), i istovremeno registruje i airflow (protok vazduha) i air density (gustinu vazduha). Osetljivi elementi MAF senzora se lako kontaminiraju obzirom na lokaciju na kojoj se nalaze, a problemi vezani za njihov losh rad se vezhu za otezhano startovanje motora, nepravilan rad motora na leru, pogorshane performanse motora, kao i probleme sa "gushenjem" motora u radu.

MAT (Manifold Air Temperature) senzor

Montiran na usisnoj grani, ovaj senzor konstantno menja elektro-provodljivost sa promenom temperature usisanog vazduha. Signal koji na taj nachin dobija ECU koristi kako bi korigovao smeshu obzirom na promene u gustini vazduha. Problemi u radu MAT senzora umanjuju sposobnost ECU da pravilno kontrolishe kvalitet smeshe vazduha i goriva, shto se u praksi manifestuje prebogatom ili siromashnom smeshom.


Senzor polozhaja kolenastog vratila (radilice)

Ovaj senzor ochitava trenutni polozhaj kolenastog vratila, a time ECU dobija informaciju kojom kontrolishe vreme paljenja, kao i funkcionisanje injektora za ubrizgavanje goriva. Ovaj signal takodje "govori" ECU kojom brzinom motor radi (obrtaji u minuti), tako da se vreme paljenja ubrza ili uspori, vec prema potrebi. Na nekim motorima, dodatni senzor takodje signalizira ECU kako bi tvrdio tachan redosled paljenja. Ukoliko signal sa ovog senzora ne postoji, motor nece biti funkcionalan. Postoje u osnovi dva tipa ovog senzora: klasichan magnetski i onaj sa "Hall" efektom, mada oba rade na principu magnetnog polja. Prvi koristi promene u magnetnom polju koje se deshavaju svaki put kad se tokom rotacije vratila registruje "zarez" na vratilu ili "balanseru vibracija". Tada dolazi do promene u magnetnom polju shto predstavlja "inicijalnu kapsulu" koja menja trenutni signal sa senzora. Drugi tip senzora (Hall efekat) radi na slichnom principu magnetnog polja, sa razlikom da tom prilikom dolazi do neprestanog paljenja i gashenja senzora (on-off), shto proizvodi signal koji ECU koristi na isti nachin kao i kod prvog tipa senzora. Ukoliko ovaj senzor izgubi funkciju, motor se nece moci startovati. U nekim sluchajevima ce "verglati", ali nece startovati. Uglavnom su problemi koji se javljaju u radu istog vezani ne za sam senzor, vec za zaprljane i/ili oshtecene konektore senzora.

"Knock" senzor

Ovaj senzor registruje snagu vibracija u cilindru, shto "govori" o detonacijama koje se deshavaju u motoru, a shto ECU koristi kako bi pomerilo fazu paljenja. Prisustvo "knock" senzora omogucava ECU da detonacije uvek drzhi na optimalnom nivou (blizu limita) kako bi efikasnost procesa sagorevanja uvek bila optimalna, a istovremeno nece preci limit i time oshtetiti cilindar ili drugi deo motora. Pojedini motori imaju dva ili vishe "knock" senzora. Ukoliko ovaj senzor izgubi svoju funkciju, mozhe doci do detonacije u nezheljenom momentu shto mozhe oshtetiti motor. ECU u tom sluchaju ne dobija informaciju o momentu detonacije pa ne mozhe korigovati fazu paljenja, jer i ne ochitava da je do detonacije uopshte i doshlo.

BARO (Barometric Pressure) senzor

Ovaj senzor meri barometarski pritisak, na osnovu chega ECU kompenzira eventualne promene "kvaliteta" vazduha u smislu promene nadmorske visine (promenom pritiska vazduha sa promenom nadmorske visine). Na osnovu dobijene ulazne informacije, ECU utiche na smeshu i vreme paljenja iste.

Senzor brzine vozila (VSS, Vehicle Speed Sensor)

Ovaj senzor konstantno nadzire trenutnu brzinu vozila. Na osnovu te informacije koja se prosledjuje u ECU, regulishe se brzina "zatvaranja" konvertora momenta, adaptira nachin reagovanja na promenu stepena prenosa i slichno. Senzor se mozhe nalaziti na diferencijalu, telu transmisionog sistema, glavi brzinomera ili na drugoj lokaciji. Problemi u radu ovog senzora mogu uticati na funkciju "cruise" kontrole, kao i "osetljivost" sistema na promene stepena prenosa u zavisnosti od brzine kretanja.

Rezime:

Motori iz ne tako davne proshlosti su obradjivali mali broj ulaznih podataka, shto je zahtevalo manji broj senzora za registrovanje istih. Moderni motori sa svakom novom generacijom koriste sve veci broj ulaznih informacija kako bi shto je to vishe moguce optimizirali rad motora, postigli maksimum performansi iz date konstukcije, zadrzhali emisiju shtetnih chestica na dozvoljenom nivou uz istovremenu "brigu" o motoru i intenciju da se potroshnja goriva u celom procesu zadrzhi na shto je nizhe mogucem nivou. Funkcionalnost senzora se kontrolishe na dijagnostichkim aparatima, i ukoliko se dijagnostikuje problem na odredjenom senzoru isti treba i zameniti, pre svega jer nedoslednost u tom smislu mozhe u kratkom roku dovesti do mnogo ozbiljnijih problema i mnogo vishih troshkova od cene datog senzora.

Ipak, treba uvek biti siguran pre zamene da problem nije u nechem drugom. Senzor mozhe ochitavati vrednosti van marginala zbog nekog drugog problema - oshtecenih vakuum creva, oshtecenja usisne grane, loshih spojeva, losheg zaptivanja, chak i banalnih problema kao shto su zaprljani kontakti senzora, na primer. Sem toga, loshe svecice, loshi kablovi svecica, razvodnik paljenja, losh EGR (Engine Gas Recirculation) ventil koji "curi" ili je kontaminiran, "falsh vazduh", niska kompresija, prljavi injektori na sistemu za ubrizgavanje, ili niska voltazha punjenja mogu da izazovu simptome u vozhnji koji se mogu povezati sa nefunkcionisanjem nekog od senzora. Stoga je imperativ proveriti sve od navedenog pre nego shto se odluchi dijagnostikovati ispravnost senzora na dijagnostichkom aparatu. Na taj nachin se shtedi i vreme neophodno za elektronsku dijagnostiku, ali i znatni novchani izdaci koje ce za usluge dijagnostike svaki auto servis biti jako sretan da naplati od vas.

ps: Mislim da je ovo jako dobro odrađeno moram da dodam bez obzira na sve kada je senzor problem obavezno ići na kompjuter da se vidi dali je do kontakta problem ili do samog senzora postoi i mogućnost kod pada napona zbog lošeg akumulatora ili živog kontakta kod žica koje se ogole da dođe do greške koja se manifestuje dok se kompjuter ne resetuje tj
dok se kod o grešci ne resetuje .
Ta varijanta je sigurno bezbolnija od puke kupovine novog senzora a i sam sam se uverio koliko jedna oksidirsna klema ili kontakt može muke da napravi na savremenim autima daju ti pocinkovanu karoseriju sa keramičkim granulama u farbi protiv ogrebotina i na masi zakače buksnu kinesku koja oksidira i džaba ti mercedes tada bez wd-a i parčeta šmirgle.
Nadam se da će doći dan da ja provozam na taksiju elektromobil i da se rešim bede . :bball:
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty fiat stilo

Počalji od mirko Čet 27 Nov 2008, 13:15

puno pozdrava za kolege od danas nemam više adsl morao sam da raskinem ugovor cena mi je malo visoka
nadam se da sa svoim ljubimcima nećete imati problema .
Vidimo se nekom drugom prilikom u nekim boljim vremenima za taksiste :bball:
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Kad stipas na 5 min >>>>>

Počalji od jerotije318 Pet 28 Nov 2008, 17:02

jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty pitanje za sve vas koji imate ova kola

Počalji od starch Čet 11 Dec 2008, 01:39

Nedavo sam uzeo ovaj auto. 2003 god 1.9jtd 115ks.
dynamic karavan.

generalno sam zadovoljan...uzeo sam ga zbog komfora i cene i posla tj opreme koje ponekad prebacujem.
Pre ovog sam vozio keca....eto mog parametra o kolima Smile

Imam par pitanja za vas jer je auto za vas definitivni najmanja enigma.

Auto radi dobro, ponekad ima neke cudne pojave koje sam hteo da mi objasnite.

1. Juce sam isao za pancevo iz zemuna i na ravnici malo pre panceva pokusao da ga razvucem na 150 - 160. Auto je bio zagrejan zato kazem odakle sam isao i gde sam pokusao da dam gas. Medjutim blokirao je na 2500 obrtaja, jednostavno ne prima gas ! i palila se lampica za motor ili turbinu sta je vec...cim smanjim gas ona se gasila - ,mislim na lampicu i zvuk.
U povratku sam najnormalnije vozio auto 160 tamo gde je bilo mesta da se razvije.... nije mi nista javljao. niti je blokirao na 2500rpm.
Sta je ovo ?? jel normalno ili nije? Isto mi se desilo i pre 2 nedlje ali bez paljenja lampice...

2. Pre neki dan mi je ispisao na displeju ENGINE FAULT - lost connection i prikazao ikonicu kljuca prilikom paljenja. Ugasio sam motor i ponovo upalio i nista. Vec nekoliko dana ne pokazuje nista...osim gore navedenog...

3. Potrosnja:
trenutno mi pokazuje 7.8 posle 150km. manje spica vise nekih rasterecenih trermina po gradu i 10km autoputa uvece i danas pancevo zemun tamo nazad...ostalo grad...
meni to deluje ok.
Ono sto me buni je da sam pre neki dan napunio rezervoar skroz i presao 100km iskljucivo po gradu uglavnom u spicu i velikim guzvama kreni stani situacijama...
kompjuter mi je javljao 9.6l a ja sam dolio 10,2l

Svaki odgovor je dobrodosao -

cheers

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty pleh

Počalji od starch Pet 12 Dec 2008, 02:23

magnum ::će da krene lavina na mene:PLEH I ŽICA,FIAT KOLICA bounce

hahah Smile

pa dobro ima i ta teorija ali nemam pare za bolje Smile

imas li neki koristan savet?

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od to je to Pet 12 Dec 2008, 08:49

Sto se tice potroslnje ne veruje kompjuteru, ako ti pokaze znak kljuca trebalo bi da odes u servis na diagnostiku nije za zezanje. Nemora nista da bude ali nije na odmet to bar nije skupo cena varira od 500 dinara do 1500.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od starch Sub 13 Dec 2008, 21:48

tojeto ::Sto se tice potroslnje ne veruje kompjuteru, ako ti pokaze znak kljuca trebalo bi da odes u servis na diagnostiku nije za zezanje. Nemora nista da bude ali nije na odmet to bar nije skupo cena varira od 500 dinara do 1500.

gde da odem na komp. auto je servisiran kod gorana na altini ali covek je konfuzan...zovem ga 5 dana i odem do njega a on ga ni ne prikljuci na komp...maltene me tera iz servisa!!!

njegov radnik ga je pogledao povrsno i konstatovao da je sve u redu...

imas jos neki komentar na moje izlaganje??? potrosnja???

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od to je to Ned 14 Dec 2008, 03:11

Servis Laki u Makiskoj ulici u Zarkovu, okretnica autobusa 23,53 na vidikovcu servis TIM AUTO vrlo korektni majstori ovi na vidikovci su mi naplatili komp, 450 dinara.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od starch Ned 14 Dec 2008, 14:49

magnum ::i meni nešto kašljuca ovaj PC,koje im je radno vreme? bounce
hej a koliko je komp u zarkovu ???

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od to je to Ned 14 Dec 2008, 18:07

Koliko je meni poznato bilo je oko 10 e. Nemoj da me drzis za rec.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od starch Pon 15 Dec 2008, 12:14

tojeto ::Koliko je meni poznato bilo je oko 10 e. Nemoj da me drzis za rec.

hej kolika ti je potrosnja po gradu ??? onako kad je hladnije bez nekih pravaca???

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty engine fault

Počalji od starch Pon 15 Dec 2008, 12:16

Juce sam isao do bubanj potoka. i kad sam doasao do brzine 140 - oko 2500 rpm javio mi je engine fault...ovo mi se cesto desava...ali me zbunjuje sto cim smanjim gas nestane a u povratku nisam imao nikakve greske...
jel neko imao slican problem???

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty bobrda

Počalji od magnum Pon 15 Dec 2008, 20:45

je imao sličan problem.Ispalo je da mu je "stručnjak" za taksimetre uzeo živu struju sa auto kompjutera..........Vredi proveriti. bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re:fiat

Počalji od bobrda Uto 16 Dec 2008, 01:19

Jes vala bas "strucnjak" rodbinu mu blizu i daljnu.Zakopao me covek mesec dana :x
starch otidji do servisa da te nakace na komp!Tojeto ti je dao dobre adrese,prosetaj se.Ja sam obisao njih desetak gde su kacenja bila od 10-25e i niko nije znao.U principu svi cekaju da ocitaju gresku dok si nakacen na komp,sto kod mene nije bio slucaj
Ako nekom treba broj nekog elektronicara neka se obrati,imam ih komada 3 Sad
bobrda
bobrda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 118
Godina : 52
Location : plavi most
Datum upisa : 15.03.2008

http://www.parrotafactory.com

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty izrada kljuceva

Počalji od starch Pon 29 Dec 2008, 13:24

ej kolege, gde mogu da uradim rezervni kljuc za stila najjeftinije ???
ako neko zna...

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re:izrada kljuceva

Počalji od bobrda Pon 29 Dec 2008, 13:35

U Zemunu 22 oktobra (ne znam tacan broj) oko 40e,raspitaj se tamo dosta je poznat.Radovic,Radulovic tako nesto...Cuo sam i da na b.potoku subotom i nedeljem ima za 3000din ali nisam siguran.javi sta si uradio
pozz
bobrda
bobrda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 118
Godina : 52
Location : plavi most
Datum upisa : 15.03.2008

http://www.parrotafactory.com

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty kljuc

Počalji od starch Pon 29 Dec 2008, 16:40

bio danas, 12000 din !!!
zna li neko nesto realnije od ovoga??? i to bez komandi...meni samo treba rezervni za ne daj boze, ne trebaju mi komande....

p,s,

danas sam cistio map senzor u marea trade. nisam istestirao jos da li i dalje prijavljuje onu gresku na 2500 rpm na brzinama preko 120.
javljao mi je engine fault. Cekam da se otopi led pa da ga nagazim - frka mi je na -4 da testiram Smile
Ono sto mi je beli rekao je da izduvne gasove sistem ponovo vraca u motor da ih jos jednom sagori i da prijavljuje gresku jer nesto nije u redu sa tim gasovima blabla..
Zavrnuo je nesto i sad ne vraca gasove ponovo u motor...zna li neko nesto vise o ovome??? meni je jasno da nije vise ekoloski koliko je i bio aali me zanima da li ovo moze na duze staze da osteti motor???

pozz

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re:kljuc

Počalji od bobrda Pon 29 Dec 2008, 17:54

Pa zar nisu mogli da ti naprave obican kodirani plavi kljuc,bez alarma i ostalih dzidza bidza?Citao sam o tome na vrelim gumama ili na canonbolu,videcu da nadjem pa cu ti poslati link.
i meni treba jedan rezervni Rolling Eyes
bobrda
bobrda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 118
Godina : 52
Location : plavi most
Datum upisa : 15.03.2008

http://www.parrotafactory.com

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od to je to Pon 29 Dec 2008, 21:04

starch ::bio danas, 12000 din !!!
zna li neko nesto realnije od ovoga??? i to bez komandi...meni samo treba rezervni za ne daj boze, ne trebaju mi komande....
pozz

Ovo je realna cena za Stila, ako se ne poseduje kod kartica dodaje se jos oko 15 eura. Ista je cena ako sami narucite kljuc u Delti ili preko nekog od boljih kljucara oni naplacuju samo rezanje.
Posle Nove godine cu da postavim cenu do koje sam ja dosao jer i meni treba drugi kljuc.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od Alhemicar Pon 29 Dec 2008, 21:30

I napisite koja vam je potrosnja automobila....covek se ubi pitajuci vas ali niko da mu odgovori.... Very Happy
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty kljuc

Počalji od starch Uto 30 Dec 2008, 00:25

pa taj najobicniji kosta 12000...sa dugmicima kosta 25000 !!!

aj ako neko ima varijantu za taj obicni za sto manje pare....samo da mogu da otkljucam i upalim....

hahahaha - izgleda da im kola ne trose pa ne znaju sta da mi kazu hahahahaha

neko nesto o ovom sto sam gore pomenuo za ciscenje mapa i zavrtanje ponovnog vracanja gasova u motor???

sretna nova, a posto sam iz zemuna i jedna mala cestitka:

Mali Zemunac za Božić piše pismo Isusu:*

"Dragi Isuse, celu sam godinu bio dobar dečko i za Božić bi hteo ..."
Zgadi mu se takav početak i baci pismo u đubre.


Uzme novi papir i napiše:
"Dragi Isuse, nisam grešio, slušao sam roditelje i za Božić bi hteo ..."
I opet mu se smuči od takvog sadržaja i ponovo baci pismo u đubre.


Odjednom, ode u sobu svojih roditelja i uzme malu gipsanu statuu device
Marije.
Stavi statuu u kutiju za cipele i sve zajedno sakrije u svoj ormar.


Uzme novi papir i počne pisati:
"Isuse, ako želiš ponovo da vidis kevu ..."

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re:kljuc

Počalji od bobrda Uto 30 Dec 2008, 02:21

Ne mogu da verujem da je ta cena!!!Ubedjivali su me kad sam kupovao da je oko 40e,tako da imam samo jedan
http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=6&t=10129

evo neki lik je pre godinu dana platio 70e,trbalo bi da bude samo manje,kad ono...

sto se tice potrosnje ne vozim stila Very Happy ali ako ti znaci marea oko 8 i kusur u gradu oko 5 autoputem
u mehaniku se razumem kao marica
bobrda
bobrda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 118
Godina : 52
Location : plavi most
Datum upisa : 15.03.2008

http://www.parrotafactory.com

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od to je to Uto 30 Dec 2008, 09:33

Kad sam kupio Stila dobio sam samo jedan kljuc, kasnije sam se raspitao o ceni i uglavnom je prica ista oko 150 eura.
Posle nove godine cu imati info za koju cenu moze a se napravi kljuc pa cu da napisem.

Stilo mi trosi oko 7-7,5 taxi voznje kad su guzve a leti kad je prazan grad oko 6, 5 bez klime.
Sa klimom se potrosnja penje na 9 litara.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od Blackshadow Uto 30 Dec 2008, 09:44

@ Bo
Sibni na PP kontakte tih elektronicara, nikad se ne zna....
Mislim i da bi bilo OK da napisete svoja losa i dobra iskustva sa "majstorima", taximerdzijama i sl.,
pa da znamo koga da posecujemo a koga da izbegavamo.. Wink
pozz
Blackshadow
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 805
Location : Vozdovac
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od starch Uto 30 Dec 2008, 11:26

tojeto ::Kad sam kupio Stila dobio sam samo jedan kljuc, kasnije sam se raspitao o ceni i uglavnom je prica ista oko 150 eura.
Posle nove godine cu imati info za koju cenu moze a se napravi kljuc pa cu da napisem.

Stilo mi trosi oko 7-7,5 taxi voznje kad su guzve a leti kad je prazan grad oko 6, 5 bez klime.
Sa klimom se potrosnja penje na 9 litara.

meni potrosnja bas varira, ako sam u spicu - a odvozao sam jednih 100km samo spica i semafora otislo mi je na 9.6l po kompjuteru.
Inace uglavom predjem oko 730km sa rezervoarom po gradu....od kojih su 100km autobahn Smile
u uputstvu navode da rezervoar ima 58l tako da ovih 730km predjem sa 54l...sto mu dodje oko 7.5l po gradu...do 8 - ovo je sada kad je hladnije bez klime.

Na otvorenom jako malo trosi...oko 6 pri normalnim brzinama....nizbrdo trosi 2l sa klimom Smile

Obavezno javi za kljuc - javicu i ja ako nesto saznam jer mi je drugar jednom spomenuo da moze za 80eur....

p.s.
koja pumpa ima najbolji eurodizel???

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty kontakti

Počalji od bobrda Uto 30 Dec 2008, 12:24

4 Blackshadow a bogami i ostale zlu ne trebalo :!:
Elektronicari:
Dule 063-776-48-84 posten covek zivi ispod Avale ali ako zatreba,blizu je!Ne naplacuje nista dok ne detetuje kvar.Znaci ako kaze,otislo je to I to garantuje ili vraca novac.Trazio mi je 4200 za detekciju kvara.Nije bio siguran,nije uzeo novac…On me uputio na Peru Plavsica 063-274-487 koji mi je prelemio kompijuter sa obe strane za 3000 din
Boban 063-207-395 ovaj kontakt sam dobio od kolege.Trazi 50e za detekciju I resavanje problema,nisam isao kod njega.
Ako neko ima problem sa kompom moze da ode u tosin bunar chip tjuning preko puta studentskog grada,nemam broj ali lako se nalaze
Pricali smo za taximetre,idi kod Slavise u Zemun(ako je kao moj interelektronik a cini mi se da si rekao da jeste).Meni je Deki iz mehmeda ugradio I zahebao stvar.Pre toga sam ugradjivao 3x I smeo sam da se zakunem u njega.Takodje izbegavam one iz bulevara 357 nekako mi nisu strucni.Ali to je vec neka druga prica!
Sad idem samo u ovlasceni servis sa garancijom :cry:
bobrda
bobrda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 118
Godina : 52
Location : plavi most
Datum upisa : 15.03.2008

http://www.parrotafactory.com

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty mislim,nemo' se ljutite

Počalji od magnum Uto 30 Dec 2008, 18:45

u Kruzera sipam od prvoga dana Grčki EURODIZEL i nisam imao nikakvih zamerki bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty sacuj me Boze

Počalji od drdr Sre 31 Dec 2008, 10:52

citam ove vase probleme sa Polovnim i cene ===kolko ste platili te 'limuzine'?I kad se preracuna placen auto+troskovi odrzavanja+..........
sta ce tek ovi iz/Pinka/ sa meckama kad dodje vreme====ce RODE MECICI iMECKE
drdr
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od starch Sre 31 Dec 2008, 17:15

drdr ::citam ove vase probleme sa Polovnim i cene ===kolko ste platili te 'limuzine'?I kad se preracuna placen auto+troskovi odrzavanja+..........
sta ce tek ovi iz/Pinka/ sa meckama kad dodje vreme====ce RODE MECICI iMECKE

6800 dynamic karavan...alu felge + ray ban naocare...

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re:PRELEMLJIVANJE KOMPA

Počalji od bobrda Pet 02 Jan 2009, 14:25

Pa svi simptomi koje sam imao su ukazivali na hladan lem!Znaci skoro svi su mi rekli da sumnjaju na to.Posle prelemljivanja mi je opet prijavljivao grsku ali se teze gasio,tako da sam hteo da odem da ponovo pregleda to sokocalo!!!Ispostavilo se da mi taximetar salje impuls na komp i da zbog toga pocinje da brljavi.Sreca pa je covek imao takav kvar i odma je znao o cemu se radi.
Inace kazu da se kompijuteri kod fiata mnogo tesko kvare tako da ne diraj nista ako nisi siguran da je to to!!!
bobrda
bobrda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 118
Godina : 52
Location : plavi most
Datum upisa : 15.03.2008

http://www.parrotafactory.com

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Fiat Stilo 1.9 JTD 115Ks

Počalji od MilanK Čet 08 Jan 2009, 15:12

Kako promeniti antifriz???,nisam majstor Very Happy
MilanK
MilanK
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 4
Datum upisa : 08.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od starch Čet 08 Jan 2009, 16:28

tojeto ::Kad sam kupio Stila dobio sam samo jedan kljuc, kasnije sam se raspitao o ceni i uglavnom je prica ista oko 150 eura.
Posle nove godine cu imati info za koju cenu moze a se napravi kljuc pa cu da napisem.

Stilo mi trosi oko 7-7,5 taxi voznje kad su guzve a leti kad je prazan grad oko 6, 5 bez klime.
Sa klimom se potrosnja penje na 9 litara.

hej,
javi cenu, prosla je NG a jos nista od cena i telefona...

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty fiat stilo 1.9 jtd 115 ks

Počalji od blackrock 878 Čet 08 Jan 2009, 18:13

imam problem koji se javlja kad dodam pun gas,negde u rasponu od 2500 do 3000 obrtaja upali se engine fault na trenutak
koji se gasi onda kad oduzmem gas.u predhodnim postovima sam video da taksimetar moze proizvesti problem,ali ja imam stilo u posedu dve godine koji radi bezprekorno.kvar nije registrovao racunar i ako se lampica pali x puta na dan.stucnjaci neznaju sta je problem.ako neko ima nekih saznanja vezano za ovaj problem neka pise.unapred hvala!
blackrock 878
blackrock 878
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 22
Godina : 56
Location : nbgd
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od magnum Čet 08 Jan 2009, 20:29

[quote="drdr"]citam ove vase probleme sa Polovnim i cene ===kolko ste platili te 'limuzine'?I kad se preracuna placen auto+troskovi odrzavanja+..........
Pravo ti kažem,čisto 39000 Evra-bez carine i poreza jer je na BG-999-xx,i ništa ne plaćam za održavanje istog a bogami i ne plaćam gorivo,mislim,nemo' se ljutiš,auto je službeni!U buljavicu točim D-2,kako oni to zovu ali redovno i to bez obzira na godišnje doba sipam Castrolov aditiv u kupastoj plastičnoj flaši,bele boje,sa plavom etiketom.Zelena je za benzin.Tu tečnost sipam u sve svoje mece zadnjih petnaestak godina i prezadovoljan sam.Priznajem,sipam to i u Evrodizel.Ali da ne skrećem temu! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty engine fault

Počalji od starch Pet 09 Jan 2009, 00:26

blackrock 878 ::imam problem koji se javlja kad dodam pun gas,negde u rasponu od 2500 do 3000 obrtaja upali se engine fault na trenutak
koji se gasi onda kad oduzmem gas.u predhodnim postovima sam video da taksimetar moze proizvesti problem,ali ja imam stilo u posedu dve godine koji radi bezprekorno.kvar nije registrovao racunar i ako se lampica pali x puta na dan.stucnjaci neznaju sta je problem.ako neko ima nekih saznanja vezano za ovaj problem neka pise.unapred hvala!

Imao identican problem !!! nekad nije nista javljao a samo ne prima gas preko 2500 rpm. Ocistio sam MAP ili MAF senzor u MAREA TRADE i sve radi ok, za sada.
Problem je bio utoliko veci jer meni se to desavalo samo na autoputu...Posle tog ciscenja sam ga peglao 180 najnormalnije...Nisam imao bas ni prilike da sve to istestiram kako valja jer
je bas tih dana krenuo minus !!! bas mi se i ne zalece po ledu Smile

Kako je meni objasnio BELI - gazda MAREA TRADE-a, problem nastaje kad je senzor prljav...
+ zatvorio je neki deo koji salje sagorele gasove na ponovno sagorevanje u motor. Sada mi je auto manje ekoloski ali i manje je na udaru...jer ni motoru ne odgovara da ga trujes gasovima Smile inace intervencija je 1000din

Nisam bas vican mehanici ali tako je moj problem resen...

p.s.
jedina dilema koju imam posle te intervencije da li se na duze staze isplati ovakvo resenje...pa ako neko zna neka odgovori, da li je za motor ovako bolje ili losije....
konkretno mislim na zavrtanje ponovnog sagorevanja izduvnih gasova...


Poslednji izmenio starch dana Pet 09 Jan 2009, 13:50, izmenjeno ukupno 1 puta

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty u pravu si starč,

Počalji od magnum Sub 10 Jan 2009, 23:01

ponosan sam na svoje znanje automehanike i s pravom ti mogu reći da si u pravu.Prestao si da gušiš motor raznoraznim izduvima iz njegovog dupeta i spasao si ga njuškanja a bogami i gutanja sopstvenih fekalija.A to oko ekologije,prepusti facama iz Vlade-njih se to osim na zvaničnim mestima,uopšte ne dotiče.A ako ćemo baš od tebe da se otrujemo....
Da li si primetio da ti manje troši ulje ili barem da ti se teže ulje prlja da tako kažem.Takođe si,a ako nisi obrati pažnju-trebao da osetiš da ti se malo pojačao ler-gas-ne drastično,ali,,,A i dobro ti se čini da ceo motor malo lakše diše.
Ajd' da ne filozofiram,sačekaj toplije dane pa "izvrši proveru".
Pozdrav bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od starch Ned 11 Jan 2009, 04:05

magnum ::ponosan sam na svoje znanje automehanike i s pravom ti mogu reći da si u pravu.Prestao si da gušiš motor raznoraznim izduvima iz njegovog dupeta i spasao si ga njuškanja a bogami i gutanja sopstvenih fekalija.A to oko ekologije,prepusti facama iz Vlade-njih se to osim na zvaničnim mestima,uopšte ne dotiče.A ako ćemo baš od tebe da se otrujemo....
Da li si primetio da ti manje troši ulje ili barem da ti se teže ulje prlja da tako kažem.Takođe si,a ako nisi obrati pažnju-trebao da osetiš da ti se malo pojačao ler-gas-ne drastično,ali,,,A i dobro ti se čini da ceo motor malo lakše diše.
Ajd' da ne filozofiram,sačekaj toplije dane pa "izvrši proveru".
Pozdrav bounce

pa bas tako, treba da sacekam toplije dane Smile ali meni je slicno radio motor i pre ovoga, u dobrom je stanju Smile
i znas sta jos malo sam presao kilometara od kad sam to uradio i minus je zestoki, sto znamo svi Smile

Pazi ovo oko ekologije je stvar u fazonu: |ok kapiram da sada nije bas euro3 motor Smile ali jexxga ni ovo nije evropa..| moj motor je bolje Smile
Stvarno se ne razumem u mehaniku, ovo sam samo razmisljao na osnovu onog sto mi je rekao majstor - pa reko da podelim, da vidim dal me lozi ili se ja tripujem Smile

2 pitanja:

1. jel treba neki aditiv za eurodizel??? jel ima nesto sto mogu da stavim a da nestetim, ili da pustim...
2. KOMPJUTER: kad upalim auto ( samo kad je bas hladan motor a napolju je -6 ) kompjuter uradi check i nakon toga kresnem mashinu komp ponovo radi isti onaj check
koji radi kad mu das kontakt pre paljenja iako je motor vec upalio !!! cuje se i grejanje i svi oni zvukovi koji se cuju kad palis....
Da li je to normalno za STILA kad je tako hladan ili je u pitanju greska? i da li ovo moze da utice na neki deo jer grejac ponovo greje a motor je upaljen???

pozz

p.s.
pitanje je za sve koji znaju odgovor Smile

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty komp u stilu vecito drema

Počalji od blackrock 878 Ned 11 Jan 2009, 11:32

naravno da je normalno za fijat stilo.letos kad su bile visoke temperature ima sam isti problem,samo je moj racunar
otisao korak dalje od tvog pa je simulirao gasenje auta.znaci svi pokazivaci odu na polozaj kao kad ugasis auto.za par sekundi ponovo pali sve lampice uradi sheck i tako u krug satima.otisao sam u deltu i dobio neozbiljan odgovor."hoce to
kad je jako vruce i jako hladno,budi bez brige,nije nista opasno".bilo kako bilo,problem se resio sam od sebe.nisam ti puno
pomogao ali cisto da cujes moje iskustvo.
naravno,glavna racunarska jedinica nista nije registrovala.
blackrock 878
blackrock 878
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 22
Godina : 56
Location : nbgd
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty kako ti kažem ,da te ne uvredim

Počalji od magnum Ned 11 Jan 2009, 13:04

od kad znam za sebe i Castrol aditiv,koristim ga i leti i zimi.Znači, ima tome jakih 20 (dvadeset) godina.Primetio sam još dok sam "terao" Miniku da kad ga sipam leti,smanjuje dim iz auspuha.Posle sam nastavio sa tim i moja iskustva su izuzetno pozitivna.Nikada više nije mi auto ni na velikoj zimi,a bio sam na planinčinama raznim za koje je Kop brdašce srednje veličine ni "štucnuo" niti sam morao da "pridržavam gas".Ali stvarno ne žalim kad dodajem aditiv.Pri tom sam svašta sipao,uključujući i ondašnje lož-ulje.A leti sam dodavao u to i ulje za kuvanje-bilo je jeftinije od nafte koja je bila na bonove.
Juče sam po onom minusu (-17stepeni C između Kule i Crvenke) išao buljavicom i nijednog momenta nisam ni pomišljao na probleme sa gorivom.Castrol aditiv je u beloj plastičnoj flaši,zapremine 0,5 litara i košta oko 500 do 600 dinara.Ako ga nema nigde,sigurno ga ima u Metrou.Zelena etiketa je za benzin,a plava je za dizel.Bočica je na vrhu neobičnog,kupastog oblika i produžava se u neku vrstu cevčice-pipete.Dovoljna je za 500 (petstotina) litara nafte.
Ovu tekućinu sipam i u Kruzera.U februaru će biti dve godine kako ga teram i prešao sam oko 70.000km.I u Toyotu (D4Dmotor) takođe sipam aditiv ali počnem u septembru i tako do maja meseca.Iako sipam naravno i isključivo Evro dizel nisam primetio nikakve "loše" razlike u zvuku,obrtajima na leru kad je hladan,potrošnji ili u vučnim karakteristikama u toku vožnje.Jedino što leti po većim vrućinama dolijem pola litre pa čak i litar dvotaktola.Rezervoar na džipu je zapremine 86 lit.Evro je posniji.U servisu kaže majstor OK.Ipak,sve je uzalud ako ne menjaš filter redovno.Po ovom kijametu i prekoredno!
Pozdrav bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od starch Ned 11 Jan 2009, 19:39

blackrock 878 ::naravno da je normalno za fijat stilo.letos kad su bile visoke temperature ima sam isti problem,samo je moj racunar
otisao korak dalje od tvog pa je simulirao gasenje auta.znaci svi pokazivaci odu na polozaj kao kad ugasis auto.za par sekundi ponovo pali sve lampice uradi sheck i tako u krug satima.otisao sam u deltu i dobio neozbiljan odgovor."hoce to
kad je jako vruce i jako hladno,budi bez brige,nije nista opasno".bilo kako bilo,problem se resio sam od sebe.nisam ti puno
pomogao ali cisto da cujes moje iskustvo.
naravno,glavna racunarska jedinica nista nije registrovala.

Pa ustvari imamo isti problem ali meni se to ne ponavlja u nedogled vec samo 1x i to samo ako je napolju hladno i motor takodje hladan u suprotnom ne...

starch
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Godina : 42
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

FIAT - Page 3 Empty Re: FIAT

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 12 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu