Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

+36
romantik
VENELUME
blackrock 878
Dr.Agoljub
Zokenzi
fica
denije
milan091
GSTVIAP NEZAVISNOST
Blackshadow
Bombarder52
King of the road
magnum
ATILA NS 1020
kosta232
to je to
as
zoki216
brat saja
ramplinstinski
struja
gagi187
Pauk
plavi
peradetlic
miamilojevic
crveni taxi sive boje
microb
gepard
padobranac
brada
BATICA 646
Alhemicar
mikiilic
pizon
lektor
40 posters

Strana 9 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od kosta232 Uto 19 Mar 2013, 16:14

milan091Svi napustite taxi kad vam je Nerentabilno ,Vratite se u Maticne firme . Socijalizam je Cudo - I pun je SINDIKATA !!!!!!




SIndikati nisu produkt Socijalizma,vec suprotno ,najrazvijenijih Kapitalistickih Drzava.Prvi Sindikati osnovani su 20,30,god.proslog veka,u Americi.Najaci Sindikat u to vreme bio je Sindikat kamoindzija,a njegov lider cuveni DZIMI HOFA.I dan danas najaci Sindikati su upravo organizovani u Kapitalistickim najrazvijenijim Drzavama.


Kada iznosimo neke konstatacije ,ipak bi trebalo da poznajemo odredjenu oblast."

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 282
Datum upisa : 30.12.2012

http://www.sstviaps.org

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od milan091 Uto 19 Mar 2013, 16:17

Samo sto ja pisem o vama . Srpskom Sindikatu - Jagnjecoj Brigadi

milan091
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 34
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od milan091 Uto 19 Mar 2013, 16:20

I kad vec Spominjes prave Sindikate njih su pravili radnici da se bore protiv Gazdi a vas Prave gazde I uclanjuju taksiste uz placanje smene

milan091
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 34
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od kosta232 Uto 19 Mar 2013, 16:41



MILANE ,MOGU SAMO DA TI KAZEM DA SI U VELIKOJ ZABLUDi.

Svi smo mi nezadovoljni sadasnjim stanjem,ali nije korektno da se zbog toga istresas na druge.Nece biti da su svi ostali krivi, a samo si ti ispravan.Zar ne mislis da si i ti kao pojedinac,odgovoran.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 282
Datum upisa : 30.12.2012

http://www.sstviaps.org

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od milan091 Uto 19 Mar 2013, 16:56

Normalno da mislim I snosim posledice za svoje postupke , ali ovde se radi o tudjim postupcima koji se rade bez mog-naseg odobrenja I po pravilu pogorsavaju nase stanje I poslovanje . Napisao si mi da mogu da uplacujem vece doprinose ako zelim a digao mi cenu rada kao da NE zivimo u Srbiji , spustite km na normalnu cenu pa nek Udruzenja zakonito podizu svoju cenu usluge uz vidno prikazan cenovnik na automobilima pa da vidimo koliko ce ko biti uspesan ,ovako se samo Ozakonio Monopol vecih udruzenja I odgovara im sto veca kriza u Taksiju da bi morali da radimo za njih . Eto vam Primer sta treba da se bori SINDIKAT .

milan091
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 34
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od kosta232 Uto 19 Mar 2013, 18:15

milan091 ::Normalno da mislim I snosim posledice za svoje postupke , ali ovde se radi o tudjim postupcima koji se rade bez mog-naseg odobrenja I po pravilu pogorsavaju nase stanje I poslovanje . Napisao si mi da mogu da uplacujem vece doprinose ako zelim a digao mi cenu rada kao da NE zivimo u Srbiji , spustite km na normalnu cenu pa nek Udruzenja zakonito podizu svoju cenu usluge uz vidno prikazan cenovnik na automobilima pa da vidimo koliko ce ko biti uspesan ,ovako se samo Ozakonio Monopol vecih udruzenja I odgovara im sto veca kriza u Taksiju da bi morali da radimo za njih . Eto vam Primer sta treba da se bori SINDIKAT .


Ne mozete van sistema da uticete na rad SIndikata,kako to mislite da izvedete.Sto se tice cene .opet pricate istu pricu,koju smo vec prepricali ,apsolutna vecina ne podrzava manju cenu,niti je ona ekonomski opravdana.


kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 282
Datum upisa : 30.12.2012

http://www.sstviaps.org

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od kosta232 Uto 19 Mar 2013, 18:22

Gos.Zatko.Informacija se odnosi na taksi prevoznike,sto vi niste ,pa ne vidim po kom osnovu vi uopste komentarisete,bilo sta u taksi delatnosti.Sta vas briga ko koji auto vozi da li placa ili ne placa porez.Moj vam je savet da se drzite svog zivota i svoje firme.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 282
Datum upisa : 30.12.2012

http://www.sstviaps.org

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od BATICA 646 Uto 19 Mar 2013, 18:26

milan091 ::I kad vec Spominjes prave Sindikate njih su pravili radnici da se bore protiv Gazdi a vas Prave gazde I uclanjuju taksiste uz placanje smene
bravo
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od mikiilic Uto 19 Mar 2013, 22:07

milan091 ::Normalno da mislim I snosim posledice za svoje postupke , ali ovde se radi o tudjim postupcima koji se rade bez mog-naseg odobrenja I po pravilu pogorsavaju nase stanje I poslovanje . Napisao si mi da mogu da uplacujem vece doprinose ako zelim a digao mi cenu rada kao da NE zivimo u Srbiji , spustite km na normalnu cenu pa nek Udruzenja zakonito podizu svoju cenu usluge uz vidno prikazan cenovnik na automobilima pa da vidimo koliko ce ko biti uspesan ,ovako se samo Ozakonio Monopol vecih udruzenja I odgovara im sto veca kriza u Taksiju da bi morali da radimo za njih . Eto vam Primer sta treba da se bori SINDIKAT .

Ovog čoveka treba banovati, on nije taxista. Svi se sećamo kako je izgledala "tržišna utakmica" dok su gazde ratovale popustima. Na svakih 100din, dam gazdi 20, tj toliko mu umanjim troškove reklame i još na kraju meseca mu platim članarinu. Užas. Nije ni sad bajno, ali je bolje. Zato bih se javno zahvalio sindikatu koji je ukinuo tu tržišnu utakmicu. Već sam ranije pisao da vlasnike firmi treba razvlastiti, tako što će im biti ukinuto pravo da izdaju table. To pravilo ne postoji nigde u razvijenoj Evropi. Samim tim, uredjuju odnose u taxi poslu. To treba i mora jedino da radi Grad.
Za njih ne postoje nikava pravila poslovanja. Ajde neka mi neko kaže koje uslove mora da zadovolji gazdina firma da bi radila ovo što radi. Čak nisu jasni ni zakoni o radio frekvencijama.

Divlji taxisti postoje samo zato što neki gazda nema doljno legalnih i naštampa tabli koliko hoće. Podeli sirotinji koju posle jure komunalci i sl. E zato treba jak sindikat, najači što može da bude kako bi se borio sa ovom pošasti. I dobro je što sagovornike traže na republičkom nivou, jer su ovi u gradu već ......

Mora im propisati koliko minimalno članova treba da imaju, koje uslove da zadovolje, npr, laki servis, perionica, parking za 50 vozila, majstore mehaničare, radio centar sa minimumom od 15 zaposlenih, i ne mogu više da se setim. Ko ispuni, dobije licencu, kad mu se smanji broj članova izgubi licencu...

Pa bi se otimali o nas, boljim uslovima, manjom članarinom, kvalitetnijom uslugom....

Da ja sam idealista, znam ovo se nikad neće desiti, a možda i hoće... Very Happy
mikiilic
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 187
Godina : 62
Location : B.Brdo
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od BATICA 646 Uto 19 Mar 2013, 22:21


Već sam ranije pisao da vlasnike firmi treba razvlastiti, tako što će im biti ukinuto pravo da izdaju table. To pravilo ne postoji nigde u razvijenoj Evropi. Samim tim, uredjuju odnose u taxi poslu. To treba i mora jedino da radi Grad.
Za njih ne postoje nikava pravila poslovanja. Ajde neka mi neko kaže koje uslove mora da zadovolji gazdina firma da bi radila ovo što radi. Čak nisu jasni ni zakoni o radio frekvencijama.

Divlji taxisti postoje samo zato što neki gazda nema doljno legalnih i naštampa tabli koliko hoće. Podeli sirotinji koju posle jure komunalci i sl. E zato treba jak sindikat, najači što može da bude kako bi se borio sa ovom pošasti. I dobro je što sagovornike traže na republičkom nivou, jer su ovi u gradu već ......

Mora im propisati koliko minimalno članova treba da imaju, koje uslove da zadovolje, npr, laki servis, perionica, parking za 50 vozila, majstore mehaničare, radio centar sa minimumom od 15 zaposlenih, i ne mogu više da se setim. Ko ispuni, dobije licencu, kad mu se smanji broj članova izgubi licencu...

Pa bi se otimali o nas, boljim uslovima, manjom članarinom, kvalitetnijom uslugom....

Da ja sam idealista, znam ovo se nikad neće desiti, a možda i hoće...


bravo

Da vas čujemo,sindikati....SAMOSTALNI,NEZAVISNI....
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od Zokenzi Sre 20 Mar 2013, 00:12

zoki216 ::
zlaja
Da nema a ima trzisne utakmice i da ima a nema te logike solidarnosti koju vi zastupate svaki taksista bi od svakog STARTA uplatio 85 dinara ili 0,80 EUR i na kraju tekuce godine bi i vasoj zajednickoj kasi bilo neverovatnih 14 600 000 EUR (50000 dnevnih voznji x 365 dana / sa 6500 taksi preduzetnika koliko nosi BG....TX bilo bi na tekucem racunu svakog od vas 2246 EUR ustedjevine ili oko 187 EUR mesecno sto bi pokrilo sve vase mesecne obaveze i prema Drzavi i eventualnom zajednickom Radio centru!
Da nema a ima trzisne utakmice ne bi bilo nelojalne konkurencije, citaj divljaka i lopova, jer slozices se oni su proizvod sadasnje taksi realnosti tj svaki divljak ili regularni lopov ima pokrice u nekom regularnom taksisti.
Da nema a ima trzisne utakmice ne bi bilo Mise Beljinca, Branka Vitorovica, Vlade Bulatovica, Tedije, Zlaje, Mise Alo i mi bi smo svi sada ziveli u jednoj velikoj i jakoj Jugoslaviji...
I da ne duzim trzisne utakmice ima i mi smo tu gde jesmo a kako stoje stvari sve vise i vise taksista je u Goldu i Alo taksiju!

Jao ponovo statistika,nemoj molim te..i ovi kažu prosečna plata 400€ a 80% ljudi radi za 200€....365 dana x toliko je toliko i verovatno po 14-15 sati rada...ma daj više...pa gde su naši slobodni dani,g.odmor,eventualno bolovanje.....a moja statistika kaže da vi smanjite smenu 15-20€,meni svake godine ostane da kupim ponešto u kući(veš mašina,šporet,frižider....).....a što se Golda i Alo tiče ,ti vlasnici bi odavno trebali u ćorku zbog privrednog kriminala,ali zakoni sprovodjenje istog.....i sad mene još treba da predstavlja Miša Alo ,..ma propast

Kada su se birali naši predstavnici Zlaja je predložio jedino sebe za našeg predstavnika, tako da on nema nikakve krivice oko izbora predstavnika!
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Ko o cemu Sindikati o slobodnom trzistu ili: "Moj vam je savet da se drzite svog zivota i svoje firme."

Počalji od zlaja Sre 20 Mar 2013, 07:44

mikiilic ::...Ovog čoveka treba banovati, on nije taxista...
Mr. Mikiilici dugo si na forumu i drzim da si dosta dobro informisan o sveme, takodje jasno je i da si svestan da je traznja za taksi uslugom drasticno opala.
Za sve vas koji mislite da je II tarifa neophodna i da Start treba da bude jos veci mislim da je dovoljno dobro poredjenje sa cenovnikom taksi usluge od pre 40 godina:
Start 15 din / danas 170 din
1km 8,5 din / danas I-65 din II-85 din
Sat cekanja 90 din / danas 750 din
Dakle prilikom sledeceg poskupljenja cena bi mogla biti Start 170din, 1km 85din i sat cekanja 900 din i onda bi stranke lakse podnele poskupljenje a mi bi znali da smo zbog 10% voznji u II tarifi napravili dobar potez... To je naravno moj predlog, znam tacno sta ce reci Sindikati, a i ne lezi vraze ko zna kolko dugo ce jos potrajati ova cena.
mikiilic ::Dušanov Grad, i narandžasti gsp taxi
Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 37907719661979709790210
Vezano za pricu o odvajanju 0,80 EUR od svake voznje izgleda da niste dobro shvatili to je svetska praksa i npr Grad New York ima 0,50$ od svake voznje i to vam odprilike izgleda ovako: 550 000 x 0,50 = 275 000 $ x 365 dana = 100 375 000 $ i onda te pare Grad NYC vrati taksistima tako sto u svaki novi taxi auto ulozi 12 500 $...
Sad ce neko reci ali tamo ima Sindikata ali ne ovih nasih jer i tamo je pre 50 godina taksista bio preduzetnik, isto kao i vi danas, i dobio je LICENCU na vozilo i onda je slobodno trziste napravilo berzu, naravno koristeci oprobanu praksu slobodne trzisne utakmice, i sta oni imaju danas?
Danas neko ko do danas nije prodao svoju licencu moze da bira da li ce je iznajmljivati za 100$ dnevno ili mozda prodati za 400 000 $! I to vam je razvijeno slobodno trziste a vasi Sindikati kazu da vi jos niste spremni za to, pa nek vam budu onda netrzisni uslovi ili kako rece Kostic da njega, citaj njih vase sindikalce, ne interesuju vec odavno prevazidjeni trzisni modeli privredjivanja...
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS. Posto ce neko mozda reci da ne znam sta pricam u medjuvremenu sam proverio, medaljon, kako zovu popularno taksi licencu za vozilo NYC TAXI-ja, danas vredi 1 milion i nema ih puno u ponudi, a moguce ga je i rentirati za 65 000 $ na godisnjem nivou, naravno uz avansno placanje!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Svi sve znamo samo malo volimo da se peravimo naivni i neobavesteni...

Počalji od zlaja Sre 20 Mar 2013, 09:39

Zokenzi ::Kada su se birali naši predstavnici Zlaja je predložio jedino sebe za našeg predstavnika, tako da on nema nikakve krivice oko izbora predstavnika!
Upravo tako, jer mene je realna trzisna taksi zbilja naucila ko je ko, pa tako kad je birana sadasnja RG, jesenas u Sindikatu Nezavisnost ja sam volsebno izostavljen a tamo je "neko" stavio Misu Alo i Ljubu Luxa kao njegovog zamenika. Ali bez obzira na sve, ja upravo sad idem na sastanak RG i informisem se iz prve ruke i ne cekam da me Ljuba Lux obavesti o toku sastanka jer on nazalost ni ne zna da je danas sastanak RG!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od BATICA 646 Sre 20 Mar 2013, 11:37

Upravo tako, jer mene je realna trzisna taksi zbilja naucila ko je ko, pa tako kad je birana sadasnja RG, jesenas u Sindikatu Nezavisnost ja sam volsebno izostavljen a tamo je "neko" stavio Misu Alo i Ljubu Luxa kao njegovog zamenika. Ali bez obzira na sve, ja upravo sad idem na sastanak RG i informisem se iz prve ruke i ne cekam da me Ljuba Lux obavesti o toku sastanka jer on nazalost ni ne zna da je danas sastanak RG!
Pozdrav Zlaja
-----------------------------------------------------------------------------------------
Dakle prilikom sledeceg poskupljenja cena bi mogla biti Start 170din, 1km 85din i sat cekanja 900 din i onda bi stranke lakse podnele poskupljenje a mi bi znali da smo zbog 10% voznji u II tarifi napravili dobar potez... To je naravno moj predlog, znam tacno sta ce reci Sindikati, a i ne lezi vraze ko zna kolko dugo ce jos potrajati ova cena.
NOĆNI RAD JE NOĆNI RAD I IMA SVOJU TEŽINU I ZATO JE VIŠE PLAĆEN !!!


Kako to,sastanak RADNE GRUPE, o ČEMU SE RADI, ovi sindikati opet nešto kriju od nas,a ono kao mi se bavimo repogramom ko može da nas predsatvlja,ko je više uradio.Izgleda da se radi a mi to ne znamo.
Pa zar vas, Zlajo nisu izbacili IZ RADNE GRUPE ostali članovi zato što se niste slagalali sa njihovim gledištem poboljšanja taksi delatnosti.
JEL istina da se menja nešto u odluci o taksi prevozu,čujem da neki guraju ZAMENSKO vozilo, TJ. da za ono vozilo za koje imama estetski, kao u kvaru pa mogu da uradim i na još jedno vozilo estetski pa na to zamensko kad je u kvaru opet na zamensko zamenskog vozilo uradim estetski ......
Vidim ja da se radi na poboljšanju taksi prevoza biće taksi vozila xxxxx !!!

pkl

PS Valjda će i sindikati da nas na" vreme" obaveste,a ima i neki radni materijal,valjda, čim se održavaju sastanci radne grupe za poboljšanje taksi prevoz.


Poslednji put izmenio BATICA 646 dana Sre 20 Mar 2013, 11:59, izmenio ukupno 4 puta
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od ATILA NS 1020 Sre 20 Mar 2013, 11:44

Sindikalce razumem kada se bore za nešto,za to su plaćeni jel?
Ali ne razumem one koji nisu nigde,ko njih plaća da rade protiv svih?


mrdss
ATILA NS 1020
ATILA NS 1020
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 164
Godina : 48
Location : novi sad,telep
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od milan091 Sre 20 Mar 2013, 13:44

[quote="ATILA NS 1020"]Sindikalce razumem kada se bore za nešto,za to su plaćeni jel?
Ali ne razumem one koji nisu nigde,ko njih plaća da rade protiv svih?


ATILA otvori mi oci molim te - kad ih pitam za brojnost cute ,kazu dosta im je 15% sto znaci za Beograd 900 taksi vozaca puta nepunih 300 din. clanarina = oko 270.000 din a to je malo I za osnovne troskove .Pa KO ih onda PLACA ?

milan091
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 34
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od kosta232 Sre 20 Mar 2013, 16:01

[quote="milan091"]
ATILA NS 1020 ::Sindikalce razumem kada se bore za nešto,za to su plaćeni jel?
Ali ne razumem one koji nisu nigde,ko njih plaća da rade protiv svih?


ATILA otvori mi oci molim te - kad ih pitam za brojnost cute ,kazu dosta im je 15% sto znaci za Beograd 900 taksi vozaca puta nepunih 300 din. clanarina = oko 270.000 din a to je malo I za osnovne troskove .Pa KO ih onda PLACA ?





Kada se obracete nekoj organizaciji ili Sindikatima,morate navesti precizno na koga tacno mislite.ONI,KAD IH PITAM,NECE DA KAZU.....Ko su to oni.Probajte da se licno obratite odredjenoj organizaciji,ili pismenim putem,mozda i dobijete konkretan odgovor.U suprotnom imacete dijalog sami sa sobom.Sto se tice clanarina i tu ste izneli netacne podatke.Cinjenica je da je clanarina 260,00din na mes.nivou.
Sve ostalo sto ste naveli je netacno i pokazuje elementarno napoznavanje stvari.Otud vi znate koliko je novca potrebno za funkcionisanje,Sindikata,i sta to vas uopste zanima,zbog cinjenice da ni ti ste clan, niti ste dali donaciju,niti ste se nekada bavili ovim poslom.
Ko nas placa,samo kada bi ste znali ,ne bi verovali.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 282
Datum upisa : 30.12.2012

http://www.sstviaps.org

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od milan091 Sre 20 Mar 2013, 16:08

Nemojte da se ljutite MOLIM VAS , covek rekao da vas Neko Placa a clanarina je mala . Ja se samo raspitujem da znam gde da se uclanim .

milan091
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 34
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od kosta232 Sre 20 Mar 2013, 16:22

milan091 ::Nemojte da se ljutite MOLIM VAS , covek rekao da vas Neko Placa a clanarina je mala . Ja se samo raspitujem da znam gde da se uclanim .




AKO DO SADA NISTE SAZNALI GDE I KAKO DA SE UCLANITE,ONDA SE NASI PUTEVI RAZILAZE.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 282
Datum upisa : 30.12.2012

http://www.sstviaps.org

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od kosta232 Sre 20 Mar 2013, 16:55

Potpuno se slazem sa stavovima u vezi jakih Sindikata,necu nikoga posebno da citiram.Medjutim jake Sindikat ne mogu napraviti nekoliko ljudi,vec velika masa.Samo masovnoscu i solidarnoscu mozemo da pobedimo svakoga.Nece nas nigde odvesti nadmudruvanje ,i ocene rada ,da li Sindikati rade dobro ,da li mogu bolje,kako bi trebali i sta da rade.Shodno tome je neophodno ,upravo da bi bili efikasniji ,brzi,bolji,da nam se prikljucite,i da zajedno sa vama,ostavarujemo svoje ciljeve.To je jedini put za uspeh i pobedu,drugog nema.

SINDIKATI BEZ CLANOVA ,ODNOSNO MASE,NE MOGU DA NORMALNO FUNKCIONISU.SA TIM U VEZI SAMOSTALNI SINDIKAT VAS POZIVA DA NAS PODRZITE I PRIKLJUCITE SE.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 282
Datum upisa : 30.12.2012

http://www.sstviaps.org

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od super9 Sre 10 Apr 2013, 14:49

to je to ::Ovde je o reprogramu a to sto vi sad piskarate je o drugoj materiji za koju postoji tema.

Prestanite da se nadmecete gde stignete.

Opet cujem da je u opstini Rakovica igranka i da svi koji do 31.01 2013. godine nisu uplatili onaj cuveni presek stanja iz 2012 (4 rata) sad su u minusu po svi racunima.
Ista situacija i na Paliluli,onaj ko nije uplatio razliku za proslogodisnje resenje nije u reprogramu bez obzira sto nam to nije niko ni trazio ni makar napomenuo,pitam sta dalje,niko nista ne zna,kaze mi gospodja referent "pa blokirajte grad,to vam je resenje".I sta sad,dali smo po 80 hiljada i ispali ovce.Hajde da napravimo neki spisak ljudi koji su u ovoj situaciji,pa da vidimo sta dalje,da pravimo neku organizaciju,protest,revoluciju Wink

super9
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od penzioner Sre 10 Apr 2013, 18:10

U pravu si.

Sta treba da uradite:

Prvi korak je da sacinite HITAN spisak ljudi koji su u toj situaciji i koji sadrzi za svakog pojedinacno sa tog spiska:
- datum i iznos poreskog duga koji je uplacen
-iznos i osnov poreskog duga koji nije uplacen i zbog kojeg sada ne mozete koristiti prava iz Zakona o uslovnom otpisu kamata...

Drugi korak je da se utvrde razlozi zasto je do toga uopste doslo.Vi ste se odlucili da postupite po zakonu i uplatili ste ne mali ukupan poreski dug koji je dospeo od 01. novembra 2012. do dana uplate, ali niste to uradili u ukupnom iznosu Vaseg dospelog poreskog duga . Zasto?

Treci korak je Vase HITNO obrazlozeno i dokumentovano obracanje Ministarstvu finansija i privrede sa objasnjenjem nastalog problema i konkretnim predlogom kao da se ovaj problem hitno otkloni. To mozete uraditi Vi direktno ili preko Vasih asocijacija, udruzenja, sindikata, advokata i dr...

Visokim uplatama koje te izvrsili Vi ste pokazali ozbiljnu nameru da potpunosti postupite po Zakonu o uslovnom otpisu kamata, ali u tome nite uspeli.

Zasto se to desilo? Sta je razlog za nastanak ovog problema:

- Zakon o uslovnom otpisu kamata...,
- Vi kao poreski obveznici koji niste potupili u skladu sa Zakonom, / -.Ministarstvo finansija i privrede,
- Poreska uprava,
- administrativne sluzbe ili referenti sa kojima ste kontaktirali u poreskim upravama,
- nedostatak nuznih pratecih dokumenata
-Vasa nemogucnost da dobijete potpuno tacnu (pisanu ili usmenu) informaciju o ukupnoj visini Vaseg poreskog duga na dan 31.10.2012. kako biste po toj informaciji postupili i uplatili potpuno tacan iznos Vaseg dospelog poreskog duga na dan uplate,
-nedostatak preciznih instrukcija ili odgovarajuce poreske pomoci...

Ukoliko Vi niste iskljucivo krivi za nastanak ovog problema, mislim da mozete uspeti ukoliko postupite organizovano, argumentovano i hitno.

penzioner
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 59
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od penzioner Sre 10 Apr 2013, 18:15

U pravu si.

Sta treba da uradite:

Prvi korak je da sacinite HITAN spisak ljudi koji su u toj situaciji i koji sadrzi za svakog pojedinacno sa tog spiska:

- datum i iznos poreskog duga koji je uplacen
- iznos i osnov poreskog duga koji nije uplacen i zbog kojeg sada ne moze da koristi prava iz Zakona o uslovnom otpisu kamata...

Drugi korak je da se utvrde razlozi zasto je do toga uopste doslo.Vi ste se odlucili da postupite po Zakonu i uplatili ste ne mali ukupan poreski dug koji je dospeo od 01. novembra 2012. do dana uplate, ali niste to uradili u ukupnom iznosu Vaseg dospelog poreskog duga. Zasto?

Treci korak je Vase HITNO obrazlozeno i dokumentovano obracanje Ministarstvu finansija i privrede sa objasnjenjem nastalog problema i konkretnim predlogom kao da se ovaj problem hitno otkloni. To mozete uraditi Vi direktno ili preko Vasih asocijacija, udruzenja, sindikata, advokata i dr...

Visokim uplatama koje te izvrsili Vi ste pokazali ozbiljnu nameru da u potpunosti postupite po Zakonu o uslovnom otpisu kamata..., ali u tome nite uspeli.

Zasto se to desilo? Sta je razlog za nastanak ovog problema:

- Zakon o uslovnom otpisu kamata...,
- Vi kao poreski obveznici koji niste potupili u skladu sa Zakonom, -.Ministarstvo finansija i privrede,
- Poreska uprava,
- administrativne sluzbe ili referenti sa kojima ste kontaktirali u poreskim upravama,
- nedostatak nuznih pratecih dokumenata
- Vasa nemogucnost da dobijete potpuno tacnu (pisanu ili usmenu) informaciju o ukupnoj visini Vaseg poreskog duga na dan 31.10.2012. kako biste po toj informaciji postupili i uplatili potpuno tacan iznos Vaseg dospelog poreskog duga na dan uplate,
- nedostatak preciznih instrukcija ili odgovarajuce poreske pomoci...

Ukoliko Vi niste iskljucivo krivi za nastanak ovog problema, mislim da mozete uspeti ukoliko postupite organizovano, argumentovano i HITNO!

penzioner
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 59
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od angelina Sre 10 Apr 2013, 18:21

Ja uplatio za okt, nov i dec po 13.300 + zateznu kamatu, a za januar 14.500 i rekli mi da sam u reprogramu.
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od super9 Sre 10 Apr 2013, 19:26

Kontaktirao sam kolege iz sindikata,rekli su mi da su vec poslali dopis ministarstvu finansija i da se ocekuje sastanak povodom ovog problema.Inace nama na Paliluli niko nije pomenuo tu razliku kada smo dolazili da se informisemo u januaru a zakon nisam citao tako da ne znam da li se ta sporna razlika uopste pominje.Sutra cu se naci sa kolegom sindikalcem pa se nadam da cu imati neke konkretnije informacije.

super9
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od super9 Sre 10 Apr 2013, 19:29

angelina ::Ja uplatio za okt, nov i dec po 13.300 + zateznu kamatu, a za januar 14.500 i rekli mi da sam u reprogramu.
Pa svi smo uplatili priblizno istu sumu a neko je u reprogramu neko nije.U filijali Palilula niko nista ne zna tacno da ti kaze,samo slezu ramenima i kazu borite se,luda kuca.

super9
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od kosta232 Čet 11 Apr 2013, 00:03

Taksi preduzetnici koji imaju problem sa reprogramom mogu da dobiju informaciju preko kontakt telefona koji se nalaze na sajtu SAMOSTALNOG SINDIKATA TAKSI VOZACA I AUTO PREVOZNIKA SRBIJE.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 282
Datum upisa : 30.12.2012

http://www.sstviaps.org

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od angelina Čet 11 Apr 2013, 17:27

super9 :: Inace nama na Paliluli niko nije pomenuo tu razliku kada smo dolazili da se informisemo u januaru a zakon nisam citao tako da ne znam da li se ta sporna razlika uopste pominje.
super9 ::
angelina ::Ja uplatio za okt, nov i dec po 13.300 + zateznu kamatu, a za januar 14.500 i rekli mi da sam u reprogramu.
Pa svi smo uplatili priblizno istu sumu a neko je u reprogramu neko nije.U filijali Palilula niko nista ne zna tacno da ti kaze ...
Probaj kod Aleksandre na drugom spratu, kancelarija čini mi se broj 239, plava kratka kosa, nosi naočare, objasniće ti sve.

Ali ja ne razumem šta je to "sporna razlika" ?? Ko je 31.januara plaćao oktobar imao je obavezu da plati zateznu kamatu od 15. novembra, odnosno kašnjenje za 77 dana, za novembar kašnjenje je bilo 46 dana, a za decembar kašnjenje je 16 dana, i na sve te dane se obračunavala zatezna kamata. Verovatno je to ta sporna razlika.
Ali koliko se sećam min. finansija je reklo da se uplate glavnice a da će kamate naknadno biti obračunate, to je bilo i na sajtu min. finansija.
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od to je to Čet 11 Apr 2013, 21:08

E kad smo mi sa Rakovice pisali o preseku za 2012 godinu,,,,
I ja sam platio sve sto su trazili ali kad sam otisao u opstinu Rakovicu u poresko i uzeo listing bio sam duzan za
PIO 4200
Zdravlje 2600
Porez 2200
Morao sam da platim do 31 marta da bi usao u reprogram.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od angelina Pet 12 Apr 2013, 00:13

Očigledno je da postoji problem. Nadam se da je to samo neka proceduralna greška kod nadobudnih službenika po upravama prihoda. Mene je u Paliluli ubeđivao kolega od gore pomenute Aleksandre sa drugog sprata da glavnicu duga moram da otplatim u naredna 24 meseca, a ja ne bio lenj pa mu pokazao šta piše u zakonu ..... da skratim, ja sam izašao iz njegove kancelarije ubeđen da sam ga ubedio da sam u pravu, a on je ostao tamo ubeđen da je mene ubedio da je u pravu !!! nisam odavde

btw, kad sam 28.01. otišao u upravu prihoda sa uplaćenim oktobrom, novembrom i decembrom da ih pitam koliko još treba za zateznu kamatu jedan mi je obračunao recimo 1.600 dinara. Sačekah ja ipak Aleksandru i zamolio je da mi ona izračuna. Žena mi lepo sve objasnila, kako i zašto, i izračunala 2.300. Pitam je ja kako je kolega izračunao 700 manje, žena se nasmeja i reče "sledeći" !!!! Tol'ko ... pkl
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od super9 Pet 12 Apr 2013, 18:12

Ja ipak mislim da se radi o razlici izmedju akontacionog i krajnjeg resenja za 2012.god.a to je nekih 12000din koje su kolege sa Zemunske opstine platili,nisam siguran,provericu.Po nekoj logici to je trebalo da udje u stari dug ali su oni to njima trazili da se plati a nama na Paliluli niko to nije spominjao,videcu u ponadeljak sta je tacno.

super9
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od angelina Sub 13 Apr 2013, 21:14

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 1dn6b
Dakle, ja sam siguran da ko je platio obaveze za oktobar, novembar i decembar 2012 god. po rešenju i zateznu kamatu za kašnjenje tih obaveza po mesecima do 31.01.2013 god. morao bi ući u reprogram.
Konačni iznosi po rešenju za 2012 god. su navedeni u gornjoj tabeli koja je postavljena na prvoj strani ove teme.
Opet kažem, mislim da je to što se sada pojavilo kao problem jedino i isključivo greška ili greške nadobudnih službenika koji sede po upravama prihoda.
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od angelina Uto 16 Apr 2013, 09:28

super9 :: .....,videcu u ponadeljak sta je tacno.
Prođe ponedeljak, zna li se šta .....
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od super9 Uto 16 Apr 2013, 20:47

Kaze kolega sindikalac da je danas bio sastanak u ministarstvu finansija,posto je zurio cucemo se sutra za detalje pa javljam,mislim da ce to biti u redu i da je u pitanju neka proceduralna greska ili greska u programu(sto je babi milo to joj se i snilo)

super9
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od kosta232 Uto 16 Apr 2013, 22:02

penzioner ::U pravu si.

Sta treba da uradite:

Prvi korak je da sacinite HITAN spisak ljudi koji su u toj situaciji i koji sadrzi za svakog pojedinacno sa tog spiska:

- datum i iznos poreskog duga koji je uplacen
- iznos i osnov poreskog duga koji nije uplacen i zbog kojeg sada ne moze da koristi prava iz Zakona o uslovnom otpisu kamata...

Drugi korak je da se utvrde razlozi zasto je do toga uopste doslo.Vi ste se odlucili da postupite po Zakonu i uplatili ste ne mali ukupan poreski dug koji je dospeo od 01. novembra 2012. do dana uplate, ali niste to uradili u ukupnom iznosu Vaseg dospelog poreskog duga. Zasto?

Treci korak je Vase HITNO obrazlozeno i dokumentovano obracanje Ministarstvu finansija i privrede sa objasnjenjem nastalog problema i konkretnim predlogom kao da se ovaj problem hitno otkloni. To mozete uraditi Vi direktno ili preko Vasih asocijacija, udruzenja, sindikata, advokata i dr...

Visokim uplatama koje te izvrsili Vi ste pokazali ozbiljnu nameru da u potpunosti postupite po Zakonu o uslovnom otpisu kamata..., ali u tome nite uspeli.

Zasto se to desilo? Sta je razlog za nastanak ovog problema:

- Zakon o uslovnom otpisu kamata...,
- Vi kao poreski obveznici koji niste potupili u skladu sa Zakonom, -.Ministarstvo finansija i privrede,
- Poreska uprava,
- administrativne sluzbe ili referenti sa kojima ste kontaktirali u poreskim upravama,
- nedostatak nuznih pratecih dokumenata
- Vasa nemogucnost da dobijete potpuno tacnu (pisanu ili usmenu) informaciju o ukupnoj visini Vaseg poreskog duga na dan 31.10.2012. kako biste po toj informaciji postupili i uplatili potpuno tacan iznos Vaseg dospelog poreskog duga na dan uplate,
- nedostatak preciznih instrukcija ili odgovarajuce poreske pomoci...

Ukoliko Vi niste iskljucivo krivi za nastanak ovog problema, mislim da mozete uspeti ukoliko postupite organizovano, argumentovano i HITNO!






Ako zelimo da resimo problem sa reprogramom,kao i ostale probleme u nasoj delatnosti,moramo da pratimo instrukcije i savete strucnih lica.Put za pronalazenje resenja nalazi se upravo u ovom postu.Shodno tome savetujem kolege koje imaju problem sa reprogramom,a takodje i u vezi ostalih problema,da se informisu preko kontakt telefona koji se nalaze na sajtu SAMOSTALNOG SINDIKATA TAKSI VOZACA I AUTO PREVOZNIKA SRBIJE./www.sstviaps.weebly.com/



kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 282
Datum upisa : 30.12.2012

http://www.sstviaps.org

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od angelina Čet 18 Apr 2013, 22:57

super9 :: ....,mislim da ce to biti u redu i da je u pitanju neka proceduralna greska ili greska u programu
Danas je kolega bio na Paliluli. Kaže da je uplatio sve kako su rekli i da nije ušao u reprogram. Išao je kod referenta na drugi sprat i rečeno mu je da je greška do njih !!!! On mi kaže da mu je rečeno da 3/4 koji su platili nisu ušli u reprogram zbog njihove greške !!! Cenim da je to jedina istina, da je cela zbrka nastala zbog njihove brljotine !!!!
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od angelina Pet 19 Apr 2013, 12:15

Sad sam bio na Paliluli, info iz prve ruke. Problem je nastao izmedju uprave prihoda i min. finansija, odnosno min. finansija nije uzelo u obzir sistemski program po kome se radi u upravi prihoda pa je uprava prihoda radila po svom sistemskom programu ne uzimajući u obzir zakon o uslovnom mirovanju duga. Ali, kako mi je rečeno, to će biti ispravljeno u nekom narednom periodu, verovatno do izdavanja novih rešenja. affraid affraid affraid

I da dopunim, sve zbog "njihove" brljotine ..... ;nenn;
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od VENELUME Pet 19 Apr 2013, 15:54

A onda je mrmot zavio cokoladu ...
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od super9 Pet 19 Apr 2013, 15:55

angelina ::Sad sam bio na Paliluli, info iz prve ruke. Problem je nastao izmedju uprave prihoda i min. finansija, odnosno min. finansija nije uzelo u obzir sistemski program po kome se radi u upravi prihoda pa je uprava prihoda radila po svom sistemskom programu ne uzimajući u obzir zakon o uslovnom mirovanju duga. Ali, kako mi je rečeno, to će biti ispravljeno u nekom narednom periodu, verovatno do izdavanja novih rešenja. affraid affraid affraid

I da dopunim, sve zbog "njihove" brljotine ..... ;nenn;
OndaK mi se dobro snilo bravo

super9
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty neuspeo u pokušaju ....

Počalji od angelina Pet 19 Apr 2013, 17:02

VENELUME ::A onda je mrmot zavio cokoladu ...
Kolega, Vi to nešto pokušavate ???? bounce
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od angelina Pet 19 Apr 2013, 19:59

super9 :: OndaK mi se dobro snilo bravo
Pa cenim da će morati sistem da prilagode zakonu a ne zakon sistemu !! Jer ipak u zakonu piše ....... , mislim znam ja i za tarabu ali ... !!! bounce bounce
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od angelina Uto 23 Apr 2013, 21:39

I šta bi, buka tri dana i sad tišina !?!?!?
Pa jel išao još neko da se raspita za svoj status po upravama prihoda ??
Ili će to opet po starom "reko mi kolega, zna čovek" !!!
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od brada Sre 24 Apr 2013, 14:20

Ozbiljan čovek...
Poz...

brada
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 155
Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od angelina Čet 25 Apr 2013, 13:02

... i taaako, bi šta bi ili bi kako biti mora !!!
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od to je to Čet 25 Apr 2013, 20:00

Evo ja danas stigoh do nacelnice poreskog opstine rakovica i prozborih sa njom nasamo oko ovih problema reprogram itd.
Nakon dva minuta price gospodja izvadi papir iz minstarstva od pre dva dana u kojem da na zahtev pojedinih ekspozitura oko produzenja repeograma do daljnjeg nema nista.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od to je to Pet 26 Apr 2013, 19:27

Da dopunim post iznad, jer me neki kritikuju
Isao sam u poresko da izvadim uverenje koje mi je potrebno za overu z.knjizice i silom prilika sam morao da "zamolim" Nacelinicu da mi potpise to isto uverenje.
I tada sam kroz razgovor dosao do price oko reprograma i problema koji su trenuto nastali i TADA mi je nacelnica rekla da su dobili dopis od pre dva dana da nece biti produzenja datuma reprograma.
Naravno dodala je AKO KASNIJE IZ VRHA NE STIGNE DRUGACIJE. nisam odavde
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od crveni taxi sive boje Pon 15 Jul 2013, 21:26

Ja sam danas dobio cestitku za zaplenu imovine toliko o ovom reprogramu .
Platio sam SVE odjednom sto je bio drugi od ponudjenih nacina da se udje u reprogram , i sada ispada da sam bacio (pozajmljene) pare .
Sta reci, koju poratu poslati i kome ?!?

crveni taxi sive boje
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 104
Datum upisa : 01.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od Alhemicar Pon 15 Jul 2013, 21:30

Kako je to moguce? Sta kazu listinzi poreske uprave?
U svakom slucaju imas uplatnicu kojom si se resio poreskog dugovanja,pa pravac opstina da se nekome onako slatko naje..s svega i svacega dok ti se izvinjavaju na gresci.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od crveni taxi sive boje Pon 15 Jul 2013, 22:15

Sutra u pola osam sam prvi tamo

crveni taxi sive boje
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 104
Datum upisa : 01.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od Alhemicar Pon 15 Jul 2013, 22:21

Ma sto posto je greska u pitanju,ali se iskreno nadam da si sacuvao uplatnicu....
Javi sta si uradio.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012. - Page 9 Empty Re: Reprogram, otpis kamate ili kako vec hocete 2012.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu