Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reprogram

+37
NikeCarp
mareska
kole 44
maleks
kosta232
sale535
plavi
jagodinac
boki705
benakiba
VENELUME
gagi187
Šetač
angelina
struja
King of the road
as
nesa 723
magnum
jerotije318
BATICA 646
Velja
Blackshadow
zlaja
pauk 523
padobranac
Pauk
penzioner
ramplinstinski
brat saja
stariji od 13
Dr.Agoljub
Alhemicar
migaa
to je to
miamilojevic
zoki216
41 posters

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Reprogram Empty Reprogram

Počalji od zoki216 Čet 15 Jan 2015, 15:37

Zna li neko,iz ovih pregovarackih ekipa,definitivno sta se desava sa reprogramom,ovi iz uprave prihoda kazu da se krece krajem februara i da svako mora licno da dodje i da oni nece slati nikome nikakva obavestenja,i ono sto je za nas jako bitno oni od minist.finansija nisu dobili nikakvo obavestenje o odlaganju reprograma za naredne 2 godine kako je medju nama neko pustio informaciju.Isto tako jako bitna stvar je ,kako je bar meni receno u prinudnoj naplati opstine Zemun,da oni imaju dopis da ko ne uplati ratu reprograma odmah krenu u prinudnu naplatu,tako da od tog navodnog dogovora koji su nazovi nasi predstavnici postigli u decembru zasad nema nista.Indikativno je to da se ti nasi predstavnici u decembru nakon odlaganja strajka i pregovora sa nadleznima,a za razliku od nekih ranijih pregovora,ovoga puta nisu oglasili nikakvim saopstenjem sta je konkretno postignuto,tako da je veliko pitanje da li je uopste bilo sta postignuto sem obaveze da moramo da imamo istaknut br.telefona za zalbe i jos kojekakve zaj.....
zoki216
zoki216
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 87
Location : Zemun
Datum upisa : 31.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od ramplinstinski Čet 15 Jan 2015, 17:54

Prekjuce sam bio do PU Rakovica, da vidim stanje i ima li informacija o reprogramu. Ilija me posla do prinudne naplate da vidim sa njima oko reprograma, a ovi nemaju pojma o tome...
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od miamilojevic Čet 15 Jan 2015, 20:19

A o kom se reprogramu prica,onom iz 2012 god ili nekom novom???vise nista ne razumem?????

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od to je to Čet 15 Jan 2015, 20:26

Zoki je verovatno mislio na ovu pricu,

https://taxi.darkbb.com/t1272-dogovor-sa-drzavom-oko-poreskog-duga#53496

nisam hteo da mu premestam post, prosli put se naljutio kad sam cistio teme.

Koliko nam je g. Milan objasnio zavisimo od milosti Aleksandra Bjelica i Branka Vitorovica.
Sretno nam bilo.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od ramplinstinski Čet 15 Jan 2015, 20:35

Sve mi se cini da od februara stize prva rata reprograma...
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od zoki216 Pet 16 Jan 2015, 13:26

to je to ::Zoki je verovatno mislio na ovu pricu,

https://taxi.darkbb.com/t1272-dogovor-sa-drzavom-oko-poreskog-duga#53496

nisam hteo da mu premestam post, prosli put se naljutio kad sam cistio teme.

Koliko nam je g. Milan objasnio zavisimo od milosti Aleksandra Bjelica i Branka Vitorovica.
Sretno nam bilo.
Hvala lepo
zoki216
zoki216
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 87
Location : Zemun
Datum upisa : 31.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od migaa Sre 21 Jan 2015, 01:22

Najnovija informacija o reprogramu da vas "obradujem" na sastanku odrzanom u subotu kome su prisustvovali predstavnici taxi udruzenja I sindikata vecinom glasova prihvacena je:

RADNA VERZIJA ZAKONAO IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O OTPSU KAMATA I MIROVANJU PORESKOG DUGA

1 :KOJI SU REPROGRAMU; Podnose zahtev za produzenje perioda placanja na 60 mesecnih rata. 2. KOJI SU ISPALI IZ REPROGRAMA; a) podnose Zahtev za placanje glavnog poreskog duga do60 mesecnih rata pocevsi od 1.4. 2015. b) ukoliko do dana podnosenja zahteva izmiri tekuce obaveze otpisuju mu se kamate I zdravstveno. c) ukoliko do tog dana ne izmiri obaveze one se pripisuju glavnom dugu a kamata se otpisuje isplatom poslednje rate. 3. KOJI NISU USLI U REPROGRAM; a) podnesu Zahtev za placanje poreskog duga do 60 rata u roku od 30 dana od stupanja na snagu zakona . b) do dana podnosenja Zahteva izmiri tekuce obaveze za oktobar novembar, decembar 2012.
c)ukoliko do dana podnosenja zahteva izmiri tekuce obaveze dospele od dana gubitka prava stice pravo na otpis kamata I zdravstvenog.
d)ukoliko do tog dana neizmiri sve obaveze one se pripisuju glavnom dugu a kamaa se otpisuje isplatom poslednje rate.
Protiv ovog predloga s razlogom je jedino bio Samostalni sindikat taxi vozaca. Nevidim nacin da mi sa velikim dugovanjima, kreditima, smenama, porodicama ovo mozemo da platimo jedino ako nam gazde udruzenja (posto su oni u nase ime glasali za ovaj predlog iako je drzava prihvatil dve godine mirovanja oni predlozili gore navedeni nacrt) obezbede posla barem 100e dnevno, toliko o realnosti I odrzivosti ovog Zakona.











migaa
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 18
Datum upisa : 10.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Sre 21 Jan 2015, 10:09

Pa vi vidite opet strajkujte dok oni dogovaraju sta njima odgovara.Da smo pametni kao sto nismo,sada bi blokirali aerodrom zbog Zlajinog snimka i trazili izbacivanje Bjelica iz radne grupe i placanje kazne zbog primanja voznje van mesta koje je predvidjeno za to.Ma jok,sta je tu je..Cuti i placaj! Reprogram? Bio jednom jedan reprogram!
Meni rata nece biti veca od 3-4000 din,ali trebali su da izadju i u susret ljudima koji su "izdrzali" reprogram,a imaju veci dug..
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Dr.Agoljub Sre 21 Jan 2015, 10:44

Vidi migaa,ja cekam ovaj bolji repograam sto nam obeco penzmilko pre  dve godine. Za to vrema mi se uveco dug za 270 somica bez kamate.neko ce to morati da plati nisam odavde

Dr.Agoljub
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od stariji od 13 Sre 21 Jan 2015, 16:57

Evo najsvežija informacija sa opštine Savski Venac: prva rata reprograma mora se ( po zakonu) uplatiti pre isteka januara 2015., a tekuća obaveza za januar da legne do 15. februara...rata se računa tako što se potraži u listingu za svaku stavku dug u mirovanju, koji se vodi pod šifrom plaćanja 941, zatim se isti uvećava za 11%, ili prost pomnoži se dug u mirovanju za svaku stavku ponaosob sa 1,11. ...tako dobijena suma se deli na 24 ( dvadeset i četiri) dela ! I uplaćuje na iste žiro račune na koje se do sredine idućeg meseca uolaćuje redovna mesečna obaveza.... Primer : dug za PiO je 200.000, taj dug se množi sa 1,11 i deli sa 24 i to izađe 9250 din. Taj iznos se na žiro račun PiO uplaćuje za svaki mesec do kraja tekućeg meseca, a redovna rata za PiO do sredine narednog meseca, kao i do sada.....i tako za sve ostale stavke! Jer je po njihovom tumačenju, shodno VAŽEĆEM zakonu , po automatizmu, reprogram na 24 rate već krenuo od 1 januara ove godine, bez ikakvog našeg potpisivanja,saglasnosti i sl...niti će se bilo šta potpisivati i sl, jer, kako kažu ne mogu da rade ponaosob plan za svakog dužnika u Srbiji....i to će važiti sve dok gospoda koja nas " predstavljaju " ne budu postigla taj famozni sporazum otplate na 60 rata , koji takođe MORA prethodno biti ozakonjen....dakle, tek negde oko aprila, maja ili ko zna kog. meseca....ovo važi za sve stavke, dakle i za zdravstveno osiguranje, za koje, po važećem zakonu o reprogramu ( 24 mesečnom) nigde ni ne stoji da će biti otpisano! Što je najgore, i ljudima ( dužnicima) koji su uspevali prethodne 2 godine da izmiruju obaveze, i da ostvare otpis celokupne kamate, ukoliko u ovom predstojećem periodu ( nadam se - kratkom , do izmene postojećeg zakona) ne izmire redovne i reprogramske obaveze, sledi ponovno prikačinjanje celokupne kamate ! Ovo je informacija iz poreske uprave Savski Venac, referent Radunović Saša .
stariji od 13
stariji od 13
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 44
Godina : 33
Location : beograd
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od angelina Sre 21 Jan 2015, 18:51

..ovo važi za sve stavke, dakle i za zdravstveno osiguranje, za koje, po važećem zakonu o reprogramu ( 24 mesečnom)  nigde ni ne stoji da će biti otpisano!
https://taxi.darkbb.com/t1316-strajk-taksi-vozaea-i-autoprevoznika-srbije-03-12-2014#53299
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od stariji od 13 Sre 21 Jan 2015, 20:03

angelina ::
..ovo važi za sve stavke, dakle i za zdravstveno osiguranje, za koje, po važećem zakonu o reprogramu ( 24 mesečnom)  nigde ni ne stoji da će biti otpisano!
https://taxi.darkbb.com/t1316-strajk-taksi-vozaea-i-autoprevoznika-srbije-03-12-2014#53299

Hvala,Angelina!....onda definitivno ni ovi iz PU ili nemaju blage veze ili se ( sto je verovatnije ) prave naivni i neinformisani....znaci, picev od 1. Januara, stari zdravstveni dug je proslost ( za one koje su uspeli da izguraju 2013 i 2014 )... Pozdrav
stariji od 13
stariji od 13
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 44
Godina : 33
Location : beograd
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Sre 21 Jan 2015, 21:30

Sada mi tek nista nije jasno tj.razumeo sam post,ali nisam razumeo sta se placa? Zdravstveno? Pio? Do kada? Jel uplatio bilo ko,bilo kakvu ratu glavnice reprograma?
Sada ispada da po onom gore predlogu ne moram da platim ove rate glavnice pa da u Aprilu opet udjem u reprogram,a da placam samo tekuce obaveze?!
Jel treba poceti sa otplatom glavnice ili ne?
I otkud kolegi dug za zdravstveno na listingu kada on po zakonu na koji se pozivaju ne bi trebao da postoji?
I sta sada raditi?
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Sre 21 Jan 2015, 22:28

Istreses sve pare iz dzepa u drzavnu kasu i nema glava da te boli.Kako kaze zakon,prva rata reprograma mora da se uplati do kraja meseca,a nesto se plasim da ce 60 rata ostati samo pusta zelja.Da ne bude kao na pocetku reprograma kad je rekao Pera Mika Zika da ne treba da se plati oktobar pa ljudi ispadose iz reprograma zbog par hiljada dinara pre nego sto su u njega i usli.
Ja cu da uplatim do kraja januara prvu ratu,pa ako bude na 60 bicu u pretplati par meseci,ako ne nikom nista.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od ramplinstinski Sre 21 Jan 2015, 23:08

Malo mi je cudno da je isti racun za redovne obaveze i reprogram...
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od to je to Sre 21 Jan 2015, 23:20

ramplinstinski ::Malo mi je cudno da je isti racun za redovne obaveze i reprogram...

Do sad nije bio, na pocetku reprograma u martu 2013, kad sam bio kod Fice na cetvrtom dao mi je brojeve racuna ako mi preteknu neke pare da mogu da smanjujem dug u mirovanju. Racuni nisu bili isti sa ovim od redovnog placanja.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Sre 21 Jan 2015, 23:44

Ali na tom izvodu stoji i zdr osiguranje po recima kolege,a ono je trebalo biti otpisano ako su redovne uplate ispostovane i to 50% na kraju 2013 i 50% na kraju 2014.Zasto onda i to placati?
Evo sada @to je to dobio neke privatne racune,a kolega iste na koje se i uplacivalo?
Bolja mi je opcija da ispadnem iz reprograma pa da se vratim kada bude ovaj od 60meseci i tako ce veliki broj kolega ispasti iz neznanja iz istog..
Odoh sutra do poreske da cujem sta ce oni da mi kazu.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od angelina Čet 22 Jan 2015, 00:22

brat saja :: Ja cu da uplatim do kraja januara prvu ratu,pa ako bude na 60 bicu u pretplati par meseci,ako ne nikom nista.
Takođe ....

Jedna mogućnost kao pokušaj razjašnjenja situacije oko računa za uplatu je : http://www.poreskauprava.gov.rs/kontakt/kontakt-centar/postavite-pitanje.html, pa pitati šta i kako,
a druga peške u lokalno poresko pa kod nekog glavešine i kao Struja,
''dobar dan, ja sam taj i taj i ovaj razgovor ću snimati'' i pljas telefon sa uključenim voice recorder-om na astal, pa pitati šta i kako dalje.
Mada ni jedno ni drugo nije garancija da će ikakvog odgovora biti ....
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od to je to Čet 22 Jan 2015, 00:46

penzioner ::U ime Samostalnog sindikata taksi vozača i autoprevoznika Srbije želim Vam srećnu Novu godinu i Božić.

Informacije u vezi svih dosadašnjih razgovora i do sada postignutih dogovora sa državom sa sva četiri ministarstva (pa i sa ministarstvom Finansija) koje je po svim štrajkačkim zahtevima do sada sproveo pregovarački tim po ovlašćenju Štrajkačkog odbora (u kome su predstavnici oba sindikata, udruženja SATUS i 12 taksi udruženja - pravnih lica) mogu Vam u skladu sa  odlukom Štrajkačkog odbora pružiti isključivo Branko Vitorović i Aleksandar Bjelić.

Nakon potpisivanja konačnog sporazuma sa Vladom Republike Srbije kojim će se okončati štrajk, isti će odmah biti odmah objavljen.

Samostalni sindikat taksi vozača i autoprevoznika Srbije

Milan


Ovaj citat mi nikako ne izlazi iz glave.
Gospodine Milane vreme curi a sporazuma nema a ni objave nema, nema ni okvirnih najava resenja. Bitno je samo da ste nam stavili do znanja da smo i dalje u strajku do okoncanja.
Sramota
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Čet 22 Jan 2015, 09:42

Sve mi se cini da ce sada veliki broj kolega zbog neinformisanosti i ne znajanja,zamlacivanja oko strajka ispasti iz reprograma,a onda ce se pojaviti "spasioci" koji ce im u Aprilu omoguciti da se u reprogram vrate po jos boljim uslovima.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Pauk Čet 22 Jan 2015, 10:59

Pitao sam u Cukarici, nemaju pojma, nikakvo obavestenje nisu dobili...
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Čet 22 Jan 2015, 12:58

Sada sam bio u Zvezdari i tamo stoji sledece..Reprogram 2ee94i9
Znaci za sada nemaju pojma,ali sa druge strane imamo zakon koji jasno kaze da dug miruje do 31.12.2014,a posle toga ste ubavezi da placate i ratu.Bez dopisa oni ne znaju nista,a imaju zakon?
Onda sam ga pitao,a kako to da u nekim PU dele instrukcije,odgovor je bio da oni to rade samoinicijativno.Onda sam pitao na koji racun bi trebalo da se uplati,on kaze,ne znam,na iste kao i do sada..Oni ne znaju,mi treba da tumacimo zakone?
I da stoji dug za zdravstveno sa kog su otpisane kamate,a zaposleni ne zna kada ce i da li ce biti otpisana i glavnica?! Pa jel da placam? Kako hocete,nemam pojma...
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od angelina Čet 22 Jan 2015, 17:54

Alhemicar ::Bez dopisa oni ne znaju nista,a imaju zakon?
Pa jel da placam? Kako hocete,nemam pojma...
Prosto, ko hoće i može neka uplati do 31.01. prvu ratu duga za PIO, porez i nezaposlenost, a ko neće ili ne može neka čeka april .....
Izračunavanje rate je objasnio ''stariji'' . Glavnicu po stavkama pomnožiti sa 1,11 pa podeliti sa 24 i taj iznos uplatiti. Glavnica duga se nalazi na listingu-izvodu za svaku stavku posebno.
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Čet 22 Jan 2015, 18:12

Oni u Zvezdari ne znaju ni na koje racune treba da se uplati,niti bilo sta drugo po pitanju reprograma.Zalepili su obavestenje koje sam slikao i okacio ovde u postu iznad.Posto oni zvanicno kazu da ce do 15.02 imati instrukcije,ja cu zvanicno cekati.Necu uplacivati nista jer kada oni nemaju pojma,zasto bi se ja pravio pametan?!.. Overicu zdr knjizicu ranije posto vazi jos malo i cekam njihove zvanicne instrukcije.
Ne moze samo to,mora i zdr jer ono i dalje stoji na listingu,ma nista oni ne znaju jos uvek i to su lepo odstampali i zakacili u sred PU..Znaci cekam njih,nista individualno..
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Dr.Agoljub Čet 22 Jan 2015, 19:48

Ako dobro vidim tu pise *nadamo se* nisam odavde

Dr.Agoljub
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Čet 22 Jan 2015, 20:16

Plaćanje glavnog poreskog duga na rate

Član8.
Poreski obveznici iz člana7. ovog zakona stiču pravo na plaćanje glavnog poreskog duga na24 mesečne rate, bez sredstava obezbeđenja, i to:
– mali poreski obveznik, počev od1. januara2015. godine;
– veliki poreski obveznik, počev od1. januara2014. godine.
Za  vreme  plaćanja  glavnog  poreskog  duga  na  rate  poreski  obveznik  je  dužan  da redovno plaća tekuće obaveze.
Znaci zakon je jasan i neverovatno je da 22.01.2015 poreske uprave ne znaju sta i kako treba da rade!
Ispascemo iz reprograma kao da nismo ni bili u njemu,ali ce se onda pojaviti mesije,bogovi,predstavnici..itd..Koji ce omogucuti da se ponovo vratite u reprogram po jos boljim uslovima!

Poreska cuti,predstavnici cute,preduzetnik neinformisan,oni znaju!
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od miamilojevic Čet 22 Jan 2015, 22:08

Nema od tog nista....cuti,placaj i dalje mesecne obaveze i uzivaj..a sta ce biti,videcemo

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od penzioner Pet 23 Jan 2015, 00:30

Obaveštavamo Vas da je Glavni odbor SSTVIAPS na vanrednoj sednici doneo odluku o istupanju iz Štrajkačkog odbora. Pročitajte razloge za naše istupanje iz Štrajkačkog odbora u obrazloženju odluke i u ostalim dokumentima na našem web sajtu:

http://sstviaps.weebly.com/106410581056104010321050.html

Samostalni sindikat taksi vozača i autoprevoznika Srbije

penzioner
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 59
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Podelise nas nazalost opet.

Počalji od to je to Pet 23 Jan 2015, 00:53

Reprogram Ou9iz5
Reprogram Ej9c9j

Spojler:
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Pauk Pet 23 Jan 2015, 01:12

60 jednakih rata pocev od 1.4. meni izgleda kao ok predlog...
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od to je to Pet 23 Jan 2015, 01:20

U pravu si, za one koji duguju do 600000, sve preko toga je utopija, mnogi su odustali da placaju redovne doprinose.

Mislim da je za drzavu a i za nas taksiste najbolje da se sve ostane kako jeste, nastaviti sa placanjem dug da miruje jos dve godine a sve kolege koji su placali a ispali iz reprograma da vrate u njega. Ovako onaj ko je placao redovno 11000 a sad recimo treba da placa jos 20000 preko toga tesko da ce moci da postigne sve to i moze doci u situaciju da vremenom propadne sav trud.

to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od zoki216 Pet 23 Jan 2015, 12:26

to je to ::Reprogram Ou9iz5
Reprogram Ej9c9j

Spojler:

E sad bih voleo da mi potpisnik ove odluke objasni strucno,onako,u cemu je razlika izmedju 2 godine mirovanja i 36 meseci,i 60meseci odmah.Smatram da to nije razlog za istupanje iz pregovarackog tima a evo i podrobnije zasto.
Drzava se sigurno nece odreci glavnice za porez i penziono,(kamate hoce sto je i potvrdjeno nekoliko puta),a ako ste se nadali da bi za 2 godine ponovo pregovarali o odlaganju to tesko jer ovi su na vlasti jos 3 godine tako da na to ne bi pristali sigurno,sem da ste dobili odlaganje na 4g.Sledece,ako ste se nadali nekom boljem vremenu od toga nema nista i dalje se izdaju nove taxi dozvole ,oni koji imaju uslov odlaze u penziju i nastavljaju da rade ,tako da se broj taksista samo uvecava,uostalom,neko bolje vreme u taxiju cekam vec 22 godine i nikako da dodje...,da ne bude zabune i moj glavni dug u mirovanju je preko 450 000,i realno tesko da bih i za 2 godine mirovanja taj dug mogao da placam na 36 rata uz tekuca placanja,tako da kad vec niste mogli da dobijete neke bolje predloge(otpis,duze mirovanje isl.) po meni je bolja varijanta na 60 meseci.
zoki216
zoki216
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 87
Location : Zemun
Datum upisa : 31.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od padobranac Pet 23 Jan 2015, 13:30

MAILANEEEE

nikako ne mogu da  dokucim da li ja mogu negde da se udenem u celoj ovoj prici.
naime, ja sam novi duznik i to po racunu za socijalno i penziono, 30 meseci. uprethodnom reprogramu me nije bilo.
dakle, da li postoji mogucnost da ja udjem u neki reprogram po pitanju ova dva racuna.
drugarski pozdrav
padobranac
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 456
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty I TREBA DA NAS PODELE

Počalji od pauk 523 Pet 23 Jan 2015, 15:12

"Podeliše nas opet",mi zvuči kao ona legendarna izjava posle kumanovskog "sporazuma" obožavaoca lika i dela bivšeg nam vođe:" Pobedismo mi druže predsedniče opet".
Podelili su se sami, oni koji su se i sastavili.(ko s đavolom tikve sadi...)
Niko mene,a ni vas čini mi se nije pitao da li ste za uniju ili ne.
Ceo postignuti dogovor nije preciziran u smislu da li se recimo famozno zdravstveno otpisuje kako je bilo predviđeno posle dve godine,ili se promenom prvobitnog plana i to,a možda i još nešto promenilo.
Ko može sada sa sigurnošču da tvrdi da je bolje ovo ili ono. Jedno je sigurno;
Meni kao dužniku nijedna opcija ne odgovara i svaki put bih rekao 'de baš sad?
Ambijentalno sa ništa nije promenilo na bolje već na gore,tako da ne vidim što smo čekali i ove dve godine.
S druge strane za par godina biće još gore, tako da platiti dug na 36 rata je utopija.
Zaključak:
 Izgleda da je bilo; "
Dođite da se dogovorimo,al biće kako ja kažem".
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Pet 23 Jan 2015, 19:15

padobranac ::MAILANEEEE

nikako ne mogu da  dokucim da li ja mogu negde da se udenem u celoj ovoj prici.
naime, ja sam novi duznik i to po racunu za socijalno i penziono, 30 meseci. uprethodnom reprogramu me nije bilo.
dakle, da li postoji mogucnost da ja udjem u neki reprogram po pitanju ova dva racuna.
drugarski pozdrav
3. KOJI NISU USLI U REPROGRAM; a) podnesu Zahtev za placanje poreskog duga do 60 rata u roku od 30 dana od stupanja na snagu zakona . b) do dana podnosenja Zahteva izmiri tekuce obaveze za oktobar novembar, decembar 2012.
c)ukoliko do dana podnosenja zahteva izmiri tekuce obaveze dospele od dana gubitka prava stice pravo na otpis kamata I zdravstvenog.
d)ukoliko do tog dana neizmiri sve obaveze one se pripisuju glavnom dugu a kamaa se otpisuje isplatom poslednje rate.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty I ja sam se zalagao za Status Quo i mirovanje još dve godine pa...

Počalji od zlaja Pet 23 Jan 2015, 20:28

zoki216 ::...u cemu je razlika izmedju 2 godine mirovanja i 36 meseci,i 60meseci odmah.Smatram da to nije razlog za istupanje iz pregovarackog tima a evo i podrobnije zasto...
Slažem se da ovo nije razlog za istupanje već dobar izgovor da se izvuku iz čeljusti aligatora Tedija a da ne ispadne da pišem u ime, čitaj branim, Bruna, napisaću:
1.) Kupovinom vremena, u ovom slučaju 2 godine i par meseci, dobijaju svi a naročito stariji veliki dužnici...
2.) Kurs je sada 122din za 1 EUR a za 24 meseca biće bar 155 a osnovica miruje...
3.) Sad pregrmimo a za dve godine biće ionako med i mleko pa ćemo lakše plaćati...
4.) i verovatno najtačnije i najvažnije, svaka mesečna obaveza veća od sadašnjih 10500din je čista utopija!
Pozdrav Zlaja Very Happy
Ps. Ne zaboravite da se ova muka ne odnosi samo na taksiste već na sve preduzetnike Srbije!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od miamilojevic Pet 23 Jan 2015, 22:05

Evo i jedno ''BRAVO'' za tebe Zlajo

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od padobranac Sub 24 Jan 2015, 06:17

Alhemicar ::
padobranac ::MAILANEEEE

nikako ne mogu da  dokucim da li ja mogu negde da se udenem u celoj ovoj prici.
naime, ja sam novi duznik i to po racunu za socijalno i penziono, 30 meseci. uprethodnom reprogramu me nije bilo.
dakle, da li postoji mogucnost da ja udjem u neki reprogram po pitanju ova dva racuna.
drugarski pozdrav
3. KOJI NISU USLI U REPROGRAM; a) podnesu Zahtev za placanje poreskog duga do 60 rata u roku od 30 dana od stupanja na snagu zakona . b) do dana podnosenja Zahteva izmiri tekuce obaveze za oktobar novembar, decembar 2012.
c)ukoliko do dana podnosenja zahteva izmiri tekuce obaveze dospele od dana gubitka prava stice pravo na otpis kamata I zdravstvenog.
d)ukoliko do tog dana neizmiri sve obaveze one se pripisuju glavnom dugu a kamaa se otpisuje isplatom poslednje rate.

druze hvala na pokusaju da mi objasnis, ali meni i dalje nije jasno. evo i zasto...
moja dugovanja su od septembra 2012. tako da njsam mogao uci u reprogram sa dugovanjem od 1-2 meseca (kad izmirim tekuce obaveze za oktobar novembar, decembar 2012.)
u medjuvremenu nisam izmirivao obaveze pa sad dugujem 30 meseci, a rok od 30 dana od stupanja zakona na snagu, je odavno prosao.
dakle, da li postoji neki osnov po kojem ja mogu uci u neki reprogram.
pozdrav
padobranac
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 456
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Sub 24 Jan 2015, 10:32

Ovaj zakon jos uvek nije usvojen tj.za sada je to samo predlog zakona i njegovo usvajanje se ocekuje u Aprilu(otprilike) ili kad god.Saznaces vec na forumu ili na ulici kada bude bio usvojen.Tada ces podneti zahtev,kao sto pise u predlogu,izmiriti okt,nov,dec i uci u reprogram.Ostatak ces isplatiti na 60 rata i to je to.Ovaj zakon ce omoguciti da i ljudi koji nisu u reprogramu udju u isti,bar tako pise.Moj savet ti je da stavis nesto sa strane za ova 3-4 meseca i cekas da zakon bude usvojen,a onda trk PU da vidis sta i kako.
Edit:Zanimljive su stavke c i d
C kaze da ce ti ukoliko izmiris sve od jednom biti otpisane kamate i zdr(ako sam dobro razumeo?)
D kaze da ce ti ako ne izmiris sve od jednom vec na rate,biti obrisana samo kamate i to isplatom zadnje rate,a zdr se ne pominje...
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od padobranac Sub 24 Jan 2015, 13:52

hvala hemijo
sad je nesto jasnije. idemo dalje i pratimo
padobranac
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 456
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Sub 24 Jan 2015, 14:13

Pa ne moze jasnije od ovoga.Ako usvoje ovaj predlog koji je gore napisan,bice ti omoguceno da udjes u reprogram pod gore propisanim uslovima.Stedi novac da imas da uplatis te tri rate od jednom i onda kreces sa redovnim uplatama i otplatom rate reprograma.
P.S Proveri svoj status na sajtu apr.a posto si verovatno vise od dve godine u blokadi.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Sub 24 Jan 2015, 22:37

Znam da nista ne znam.
Jasno mi je da mi nista nije jasno.
Kada,kome,i u kojoj formi da podnesem zahtev za 60 rata?
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od miamilojevic Ned 25 Jan 2015, 00:54

Cuti,,,cekaj......osluskuj......videcemo sta ce,i da li ce ista biti od svega toga

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od to je to Čet 29 Jan 2015, 14:13

Uzeti listing, naci sifru 941 pomnoziti sa 1,11 podeliti na 24 rate i uplatiti do 30.01.2015.godine.

U poreskom Rakovica jedini problem je sto daju info da se uplati na redovan poziv na broj a trebalo bi da bude drugi za druge opstine ne znam raspitajte se.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Čet 29 Jan 2015, 15:16

Uplatim im da ne kazem sta!!! Zadnji dan ti kazu,uplati sutra...
Cekam otpis na 60 rata,ako ga bude,a ako ne....Neka mi prinudno naplate..
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od to je to Čet 29 Jan 2015, 15:57

Ko je ispostovao sve uslove koje je reprogram zahtevao, zavrsno sa finansiskom 2014 brise se kamata anulira zdravstveno i ostaje dug.
Ako se nastavi redovno placanje akontacija, nikakvih problema nema dug koji se ima ostaje moze da se placa ali ko ne zeli ne mora, na njega se zaracunava kamata na godisnjem nivou pa kako bude.
Hocu reci da sa redovnim placanjem mesecnih akontacija nema vise nikavih uslova.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od angelina Čet 29 Jan 2015, 16:25

to je to ::  .... uplati na redovan poziv na broj a trebalo bi da bude drugi za druge opstine ne znam raspitajte se.
Na Paliluli rečeno da je sve isto, dakle računi i poziv na broj isti kao za redovne obaveze.
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Pauk Čet 29 Jan 2015, 16:38

Poziv na broj je LMBG i PIB, naravno da ce biti isti :-)
Meni rece referent na Cukarici da se na dug u mirovanju doda 11% i da se podeli na 24 rate, pa se to uplati do kraja januara, izgleda svaka opstina tumaci zakon na svoj nacin...
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Čet 29 Jan 2015, 18:04

to je to ::Ko je ispostovao sve uslove koje je reprogram zahtevao, zavrsno sa finansiskom 2014 brise se kamata anulira zdravstveno i ostaje dug.
Ako se nastavi redovno placanje akontacija, nikakvih problema nema dug koji se ima ostaje moze da se placa ali ko ne zeli ne mora, na njega se zaracunava kamata na godisnjem nivou pa kako bude.
Hocu reci da sa redovnim placanjem mesecnih akontacija nema vise nikavih uslova.
Nije mi jasan post..Znaci ako ne platim sada ovu ratu do sutra,a nastavim sa redovnim placanjem obaveza,brise mi se zdravstveno,a ostaje glavni dug i dopisuju se kamate?
Pitam posto sam ispostovao uslove i placao redovno dve godine,ali ovu ratu glavnice sigurno necu placati tj.cekam bolje uslove(ako ih bude)..
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Pravo na mirovanje duga izgubilo oko 73.000 obveznika...

Počalji od zlaja Čet 29 Jan 2015, 19:23

Alhemicar ::...a nastavim sa redovnim placanjem obaveza,brise mi se zdravstveno,a ostaje glavni dug i dopisuju se kamate?...
Nije lako, sad se tek vidi naša životna konfuzija
–mali poreski obveznik, počev od 1. januara 2015. godine;...vršiće se po rešenju Poreske uprave... Nema ni rešenja a na žalost koliko vidim ni pravog objašnjenja ali u svakom slučaju imate vremena do 15-og februara jer tekuća obaveza za januar svakako ne stiže u januaru već 15-og februara pa tako i kalkulacija za plaćanje glavnog poreskog duga na 24 mesečne rate svakako stratuje tada!
Sutra ujutru idem u Poresku Upravu Novi Beograd i proveravam šta vam je činiti...
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram Empty Re: Reprogram

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu