Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reprogram

+37
NikeCarp
mareska
kole 44
maleks
kosta232
sale535
plavi
jagodinac
boki705
benakiba
VENELUME
gagi187
Šetač
angelina
struja
King of the road
as
nesa 723
magnum
jerotije318
BATICA 646
Velja
Blackshadow
zlaja
pauk 523
padobranac
Pauk
penzioner
ramplinstinski
brat saja
stariji od 13
Dr.Agoljub
Alhemicar
migaa
to je to
miamilojevic
zoki216
41 posters

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od peradetlic Sre 16 Mar 2016, 14:47

kole 44 ::Ovi naši pregovarači o kojima ne treba trošiti reči su napravili još jednu "glupost" . U Zakonu o poreskom postupku i poreskoj administaciji su izmenili član koji se odnosi na redosled  namirenja dospelih obaveza tako da on sada glasi :

"Redosled namirenja

Član 70

Poreski obveznik određuje prilikom uplate vrstu dugovanog poreza koje plaća.

Raspored uplaćenog iznosa vrši se po sledećem redosledu:

1) iznos glavne poreske obaveze;

2) kamata;

3) troškovi naplate."

U prevodu, umesto kao do sada da se prvo namiruju troškovi pa kamata pa nakraju glavnica, sada sve što uplatite ide prvo na glavnicu dok se ona ne isplati.

mareska ::Mog brata je knjigovodja zavila u crno..
A moj knjigovođa se oženio sa mojom tetkom i fala Bogu još je nije zavio u crno .

Što ti nisi napravio bolje? Osnuješ sindikat, napišeš plan, odštampaš ga na flajere i podeliš kolegama pa nam onda rešavaš probleme.


Samo sada ću objasniti besplatno, sledeći put za novce...

Redosled je odličan, jer ne postoji više kamata na kamatu. Znači kad izmiriš glavni dug pod red. br. 1. Više ti ne ide nikakva kamata. Kada bi se prvo namirivala kamata, kao nekada što je bilo, onda nikada ne bi uspeo otplatiti dug, jer dok ti otplaćuješ prvo troškove i kamatu, na glavni dug ide kamata... JASNO? Na mestu voljno.

peradetlic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 75
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od kole 44 Sre 16 Mar 2016, 18:31

benakiba ::...ništa bolje od ove korumpirane banana kvazidržave tj. bolje reći od korumpiranog debilskog državno-birokratskog aparata se i ne može očekivati..o pregovaračima ne treba trošiti reči...
Perice nisi pratio prethodno štivo. A i glupost je pod navodima,mislio sam da je ironija jasna. A pregovaračima skidam kapu. Čudni smo mi ljudi ,smeta nam kada neko nešto radi, a ne kada niko ništa ne radi .  Veselje

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od benakiba Sre 16 Mar 2016, 21:03

kole 44 ::
benakiba ::...ništa bolje od ove korumpirane banana kvazidržave tj. bolje reći od korumpiranog debilskog državno-birokratskog aparata se i ne može očekivati..o pregovaračima ne treba trošiti reči...
Perice nisi pratio prethodno štivo. A i glupost je pod navodima,mislio sam da je ironija jasna. A pregovaračima skidam kapu. Čudni smo mi ljudi ,smeta nam kada neko nešto radi, a ne kada niko ništa ne radi .  Veselje

Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan  Marice, sve sam ispratio i ako misliš to što misliš onda...ironija na ironiju samo što ti imaš pogrešnu percepciju...eto ima ovde još sindikata i pregovarača Veselje  evo kape jbg što se ne udružite...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 741
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od kole 44 Sre 16 Mar 2016, 22:16

benakiba :: evo kape jbg što se ne udružite...
U taman posla, pa da nam se još više sekiraš Very Happy

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od benakiba Čet 17 Mar 2016, 05:50

Eee baš ste me nasekirali a po pitanju udruživanja hehe znam da je prosto nemoguće ali bi ipak voleo da se desi i da to gledam sa strane...znam ko bi se sekirao Veoma srecan sekirom... Veoma srecan

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 741
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od kole 44 Čet 24 Mar 2016, 22:24

Za one koji žele da uđu u reprogram, izašao je pravilnik koji detaljno objašnjava sve uslove .

http://www.aktivasistem.com/assets/documents/Propisi/Poreski_postupak_i_por_admin/Pravilnik_odlaganje_poreskog_dugovanja_zid_sgrs_28-2016.pdf

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od Šetač Čet 19 Maj 2016, 19:11

Da li je neko upoznat s tim da su svi koji su bili u zaostatku sa placanjem izbaceni iz (starog)reprograma ?!?
Šetač
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 247
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Čet 19 Maj 2016, 19:36

Pa logicno je da ispadne ko nije placao.Zato sad moze opet da se uhvati u kolo.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od Šetač Pet 20 Maj 2016, 04:16

Pa nije logicno jer reprogram traje vec godinu dana i do sada nije bilo problema ako se kasni, zaracuna se kamata i gotovo. Onda je neko resio da u februaru sve koji imaju minus makar i dinar izbaci iz reprograma i ako se vidi da je reprogram placan godinu dana.
Uz to retardirani referenti uprave prihoda zagovaraju pricu da nije problem kasnjenje sa placanjem osim za nove uslove za drugi reprogram na vise rata ko hoce, a ko nece nastavlja po starom reprogramu.
Novi i ni jedan vise reprogram me ne zaima, napredni hohstapleri!
A radio centri bi osim sto zdusno obavestavaju kada je zadnji dan za placanje smene, mogli da obaveste i kada je zadnji dan za placanje vanrednih bisera poreske uprave koji mnogima znace omcu oko vrata!
Šetač
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 247
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Pet 20 Maj 2016, 09:05

Zaboravljas da je uslov za reprogram bio da nema kasnjenja,kao i kod novog.Jedina razlika je sto su sad postali bas rigorozni pa gledaju u dinar,ali sta je tu je.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od Blackshadow Pet 20 Maj 2016, 09:06

Ja predao zahtev pre 2-3 nedelje i juče me zvala referentkinja da potpišem neki papir, tipa da se usaglasimo kolko sam dužan. Nismo se "našli" u nekih 14000 din, to je kao neka kamata iz starog reprograma...navodno, biće obrisana, opština Voždovac.
Blackshadow
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 805
Location : Vozdovac
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Pet 20 Maj 2016, 13:29

I ja sam probao da se "nadjemo",ali je to Sizifov posao gde su oni skoro uvek u pravu,a moji zivci su ipak vredniji te sam za osnovni dug od 300 (tri stotine) din iz proslog veka platio 9000(da,devet hiljada) kamate pa nek ide zivot.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od Šetač Pet 20 Maj 2016, 17:06

brat saja :: Zaboravljas da je uslov za reprogram bio da nema kasnjenja,kao i kod novog.Jedina razlika je sto su sad postali bas rigorozni pa gledaju u dinar,ali sta je tu je.
Ne zaboravljam jer sam ispunio uslov za reprogram tako sto sam tekuce obaveze placao 12 meseci bez dinara minusa - to je bio uslov za reprogram, a sam reprogram je isao kao i tekuce obaveze tj sta je u minusu ide kamata i to je to. Ako su hteli da se i tu ne kasni ni dinar, trebali su od starta tako da nastupe, a ne godinu dana sve moze i onda te izbace iz reprograma jednog dana kada oni rese, bez obavestenja.
Šetač
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 247
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Pet 20 Maj 2016, 19:22

Uslov za ulazak u reprogram je bio da se 24 meseca placaju tekuce obaveze bez kasnjenja,a kada se krene sa placanjem rata reprograma takodjenema kasnjenja.Nesto tu nisi dobro razumeo,ali nema veze,sad mozes ponovo da uskocis u kolo.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od Šetač Sub 21 Maj 2016, 15:43

Ok, bilo je 24 meseca bez kasnjenja za ulazak, ali zasto i posle nisu odmah izbacivali iz reprograma one koji kasne, tako bi par njih nadrljali za primer pa ostali ne bi kasnili, ovako pustis 2000 ljudi da kasni, u poreskoji ti kazu "nije problem", a onda ih posle godinu dana preko noci sve izbacis. Nema veze, neka to bude pokazatelj kolegama za sledeci reprogram kako ce se stvari odvijati, a neka potpise ko hoce i neka procita lepo sve sta potpisuje. Srecno svima!
Šetač
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 247
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od benakiba Sub 25 Jun 2016, 15:09

Pa za prethodni reprogram nije postojalo rešenje i mogu kako hoće..Ovaj novi je mnogo ozbiljniji jer je pokriven zakonom i rešenjem samo ono što u zakonu ne piše je da će na ulici biti nekoliko hiljada taksista više i da je dozvoljeno svakome ko ima auto i tablu a tabli koliko hoćeš zelenih ,žutih,šarenih da radi bez ikakvih problema a i ne mora da plaća programe i reprograme ili je to usmeno dogovoreno jer vidimo da niko ne reaguje...trebalo bi da pregovarači momentalno zaustave reprogram i zahtevaju da se sve odloži dok nadležni ne uspostave normalne uslove za rad jer ovo ne vodi ničemu..potpisaćete reprogram, platiti ono što niste za ovu godinu a onda posle nekoliko meseci opet biti u još goroj poziciji nego što ste sada..razmislite malo o tome i setite se oktobra, novembra, februara, marta i aprila prošle godine i shvatite da će u buduće biti još gore..

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 741
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od to je to Ned 26 Jun 2016, 19:10

Novi reprogram podrzava stari ko je usao u prethodni uspeo je da i ako nije placao dug otpise zdravstveno i kamatu znaci ustedeo je na cifru recimo  750 k ukupno jedno 300 k otpisa. Sad sa novim dug iz 01.01.2015. se uveca za revalorizaciju i na 450 k duzan si ukupno 500 k .
Sad to moze na 60 rata pa ce mnogi da bar pokusaju da uhvate poslednji voz da im glava dodje iznad vode i da za koju godinu budu likvidni i da ne knjize mesecni dug. Neko ce da uspe u tome neko ne ali ce bar da pokusaju jer im je pružena šansa kakva god.
Kada su uslovi za rad u zadnjih 20 godina bili normalni ?
Da li ce u narednih 5 godina da postanu normalni ?
Nama je isto kao i kad su lokali u bulevaru prodavali robu istu koja se  prodavalia na kutijama ispred bez drzavnih troskova i koga je bilo briga.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od mareska Ned 26 Jun 2016, 22:52

Svega ovoga ne bi bilo da ste placali na vreme...
Ljudi ispatise Tedijeve mecke i ne duguju porez,znaci da moze..

mareska
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 227
Location : bg
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od jerotije318 Pon 27 Jun 2016, 00:36

Samo da se malo vise zapne s poslom i da se zaboravi Greda, Petosevic i sl
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od benakiba Pon 27 Jun 2016, 01:56

Da sve može kad se hoće i valjda je to ono što su neki ovde hteli da kažu i ne osvrćući se na poentu i sam uzrok svega...osnovno pitanje je čime je naša administracija zaslužila da se uopšte njoj nešto plaća? Ili stanje je opšte poznato i takvo je kakvo jeste pa se zbog toga ne treba uzbudjivati već samo plaćati redovno pa kako god..a gde su principi, dostojanstvo, gde je to nestalo..?

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 741
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od BATICA 646 Pon 04 Jul 2016, 07:39


Zadnji dan podnošenje zahteva za reprogram,ulazak u kolo bez muzike.
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od struja Pon 04 Jul 2016, 15:51

Živo blato za mnoge!
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Pon 04 Jul 2016, 21:18

Pa ko koliko izdrzi...
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od benakiba Uto 05 Jul 2016, 06:19

Ako je učiti se na iskustvu iz prethodnih godina biće teško septembar, oktobar i novembar a u drugoj polovini januara nastaje kolaps pa sve do juna meseca...ko to preživi preživeće prvu godinu a dalje.... nisam odavde place

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 741
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Uto 05 Jul 2016, 17:59

Elem,kakva je procedura da se overi knjizica sada kada smo uplatili ove 4 rate i predali zahtev a pre nego sto stigne resenje o reprogramu?Pre par meseci je citano da je potrebno samo uplatiti zdravstveno za poslednji mesec i moguce je overiti knjizicu ali ne rekose kakva je procedura.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Uto 05 Jul 2016, 21:55

Potvrdu u poreskoj i sa time u socijalno na overu.Napisu na potvrdi da si uplatio toliko i toliko,ostalo toliko i sa time overavas na tri meseca.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 8 Empty Re: Reprogram

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu