Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reprogram

+37
NikeCarp
mareska
kole 44
maleks
kosta232
sale535
plavi
jagodinac
boki705
benakiba
VENELUME
gagi187
Šetač
angelina
struja
King of the road
as
nesa 723
magnum
jerotije318
BATICA 646
Velja
Blackshadow
zlaja
pauk 523
padobranac
Pauk
penzioner
ramplinstinski
brat saja
stariji od 13
Dr.Agoljub
Alhemicar
migaa
to je to
miamilojevic
zoki216
41 posters

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od to je to Čet 29 Jan 2015, 22:07

Alhemicar ::.Znaci ako ne platim sada ovu ratu do sutra,a nastavim sa redovnim placanjem obaveza,brise mi se zdravstveno,a ostaje glavni dug i dopisuju se kamate?
Pitam posto sam ispostovao uslove i placao redovno dve godine,ali ovu ratu glavnice sigurno necu placati tj.cekam bolje uslove(ako ih bude)..

Upravo tako uplatom poslednje akontacije 15 januara koje redovno placao ispostovao je sve obaveze koje je prihavtio 19.12.2012. (mislim da je bio ovaj datum za pocetak reprograma)

Kamata i zdravstveno se jos vide u kompjuteru i bice tako dok ne urade zavrsni racun za 2014.
Dug ostaje uvecava se za 5,5 posto godisnje revalorizacije i u obavezi je da se placa ali ako se ne plati na njega ide kamata na godinjem nivou. Nema vise uslova oko placanja ali kolege ja im ne verujem nista pa nemojte ni vi meni.
Svi su dobili radnu
РАДНА ВЕРЗИЈА ЗАКОНA
О ИЗМЕНАМА И ДОПУНАМА
ЗАКОНА О УСЛОВНОМ ОТПИСУ КАМАТА И МИРОВАЊУ ПОРЕСКОГ ДУГА


Dok se ne usvoji na snazi je 24 rate.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty РАДНА ВЕРЗИЈА ЗАКОНA О ИЗМЕНАМА И ДОПУНАМА

Počalji od to je to Čet 29 Jan 2015, 22:13

Reprogram - Page 2 30bikud
Reprogram - Page 2 24y94ps
Reprogram - Page 2 Hup17d


Spojler:
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od stariji od 13 Čet 29 Jan 2015, 23:27

Zlajo,državi je očigledno "dogorelo do nokata" , pa žickaju po principu "daj šta daš" i to što pre ! zato je i pomerila taj regularni poreski rok za 15 dana unapred !...o ozbiljnosti iste (države) iluzorno je i govoriti kada oni već na početku januara ove, 2015. godine nisu već imali informaciju i izdali zvanično saopštenje po pitanju modelia otplate duga...sve ovo je (apsolutno se slažem ) jaaako konfuzno...pazi, pogotovo oprečne informacije sa različitih opština po pitanju poziva na broj pod kojim će se knjižiti ta reprogramska obaveza...konkretno, Na nekim opstinama su ti brojevi različiti od onih na koje ležu redovne mesečne obaveze ... dok na nekim drugim opštinama referenti (mali "bogovi" u ovom našem jadnom sistemu) izdaju paušalna obaveštenja tipa: samo vi plaćajte na iste račune i pozive na broj kao i što plaćate i redovnu obavezu, a mi ćemo već prepoznati te uplate kao reprogramske i u skladu sa time ćemo ih knjižiti i odbijati od starog duga u mirovanju!!!! cvrc....ko garantuje da tu neće doći do neke "sistemske greške" ( koje su, uzgred jako česte i to na štetu obveznika,  u poreskim upravama gde se još uvek radi na računarima iz ere DOS-ovih operativnih sistema i matričnim štampačima sa bušenim perforiranim papirima ....) pa vajni referenti ne počnu da malo brkaju redovna i reprogramska zaduženja, pa tu kasnije nastane "igranka"....druga, takođe bitna stvar , na koju još niko nije dao odgovor od referenata iz PU je šta ako, npr. obveznik redovno nastavi da plaća tekuće obaveze, a ne uplati sutra tu famoznu prvu reprogramsku ratu ?!
Verovatno će i tebi sutra reći da (isto što je To Je To rekao ) se svaka od 3 stavke iz duga u mirovanju uveća za 11% ,  pa se svaka od tako dobijenih suma deli sa 24 i na taj način dobija iznos koji se treba DO SUTRA uplatiti ....dočekasmo, eto, konačno da na kraju meseca neko kaže i tu surovu istinu, koju niko od "predstavnika" taksista nije imao petlje da kaže....nijedan sindikat! do daljnjega ste (smo) prepušteni sami sebi...a to daljnje je definitivno usvajanje novog zakona (ne nekakve uredbe) o reprogramu koje nije za očekivati pre aprila meseca, dok predlog zakona ne prođe redovnu skupštinsku proceduru...i još jedna (takođe) bolna istina je da za najveće dužnike nijedna od trenutnih opcija u razmatranju ( 24, 60 ili 72 meseca ) neće pružiti tračak nade da isplivaju sa tekućim i reprogramskim obavezama...jedino bi model "varijabilne vremenske otplate duga" mogao da "zadovolji" sve strane...a to je da se predloži da se broj rata određuje prema visini duga, tako da rata reprogramske otplate ne prelazi određeni iznos ( lupam sad cifru, npr. 6000 din mesečno ) tako da sa sadašnjom redovnom obavezom ukupno poresko "opterećenje" dužnika ne prelazi 17 - 18 hiljada din. mesečno.  Na primer : onaj koji ima dug u mirovanju od 600 hiljada, otplaćivaće ga 100 rata (tj. meseci) po 6000 din, sa mogućnošću i ranije otplate...onaj sa 200 hiljada otplaćivaće dug nekih 33 meseca po 6000 din....onaj sa milion , milion i po otplaćivaće znatno duži vremenski period rate u iznosu od 6000 din....druge opcije za velike dužnike jednostavno - nema....jedino ne treba skinuti sa uma da bi tu i "revalorizaciona" kamata bila takođe varijabilna - za kraće periode otplate - manja kamata i za duže periode - veća .... tu država ne pravi  kompromise....
U svakom slučaju, prosledi informaciju iz poreske uprave , pa da vidimo ko je i gde u celoj priči ...
Poz
stariji od 13
stariji od 13
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 44
Godina : 33
Location : beograd
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Svakako, svako ko je plaćao pravac referent...

Počalji od zlaja Pet 30 Jan 2015, 10:10

stariji od 13 ::...U svakom slučaju, prosledi informaciju iz poreske uprave , pa da vidimo ko je i gde u celoj priči ...
Poz
Kako objasniti, da probam, pravac referent u vašoj Poreskoj Upravi gde dobijete konsolidovani upit stanja sa tri partije, četvrta zdravstveno otpisana, naravno ako ste redovno plaćali što referent vidi na listingu pregleda stanja...
imamo PIO (po pravilu najveći dug negde oko 55% do 60% ukupnog duga),
POREZ (negde oko 40% ukupnog duga) i
nezaposleni (najčešće oko 5% i manje od ukupnog duga)... sve se podeli na 24 rate (osnovica + valorizacija 10%) i...
Moj predlog, imate, platite danas, nemate skupite platite do 15-og februara...
Idem još jednom kod mog knjigovođe pa ponovo kod referenta pa pišem..danas sve Poreske Uprave treba da rade do 17h i 30 min ili dok i poslednju stranku posle tog vremena ne usluže..
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Pauk Pet 30 Jan 2015, 10:57

Zasto komplikovati, lepo je objasnjeno u ranijim postovima... Sifra 941 kod svake stavke, osim socijalnog, na tu sumu se doda 11%, podeli se na 24 rate i uplati se na redovne racune.
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Pet 30 Jan 2015, 12:18

Bio u Zvezdari da uzmem potvrdu za zdr i posto nisam hteo da cekam kod referenta usput vidim da u Zvezdari daju neki drugi poziv na broj.Cini mi se da je skovo D na kraju..Tako da ko planira da placa,neka jos jednom proveri poziv na broj.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty NBGD takođe traži na pozivu slovo D posle JMBG!

Počalji od zlaja Pet 30 Jan 2015, 13:59

Pauk ::Zasto komplikovati, lepo je objasnjeno u ranijim postovima... Sifra 941 kod svake stavke, osim socijalnog, na tu sumu se doda 11%, podeli se na 24 rate i uplati se na redovne racune.
Ok, sve jasno i upravo je tako, ko hoće-može, ima snage, obračuna i počne da plaća a ostali čekaju-nadaju se nekom novom Zakonu-reprogramu ili šte već!
Pozdrav Zlaja Very Happy
Ps. Problem je, da li neko ko ima ukupan dug npr PIO 500 000 din, POREZ 225 000 din i nezaposleni 35 000 din, može da počne da plaća 45 000 din mesečno (34500 Dug i 10500 tekuće mesečno zaduženje)!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Pet 30 Jan 2015, 16:34

Da ti odgovorim:Ne moze!
Tesko da mogu i manji duznici od navedenog,ali da ne spamujemo temu.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od miamilojevic Pet 30 Jan 2015, 21:33

Nema od tog nista...prvu ratu ce mozda i da plati...prvi cim zbog necega u porodici i nema tu ni reprograma ni tekucih obaveza.Oni ako zele da se to plati,bolje da forsiraju ispravno mesecno potrazivanje od sad pa nadalje i ubuduce,to da kontrolisu a dug je dug koji ostaje zamrznut pa ga plati ako moras o do penzije....Ovako presingom ce samo da ostanu bez uplata.I ove redovne obaveze se jedva namiruju pored svih troskova a da ne pominjemo jos i repr.rata.

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Dr.Agoljub Sub 31 Jan 2015, 09:05

Ma necu nista da im placam.Cekam onaj kostin bilji lepprogram nisam odavde

Dr.Agoljub
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Sub 31 Jan 2015, 09:42

Ja cu takodje cekati da "zuti" covek(bio u zutom) omoguci bolji reprogram Smile
Salu na stranu,kao sto kaze mia,necu ni da pocinjem sa necim sto znam da necu moci da ispostujem.Na veliku zalost drzave,imam ja i zivot.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Sub 31 Jan 2015, 11:33

zlaja ::
stariji od 13 ::...U svakom slučaju, prosledi informaciju iz poreske uprave , pa da vidimo ko je i gde u celoj priči ...
Poz
Kako objasniti, da probam, pravac referent u vašoj Poreskoj Upravi gde dobijete konsolidovani upit stanja sa tri partije, četvrta zdravstveno otpisana, naravno ako ste redovno plaćali što referent vidi na listingu pregleda stanja...
imamo PIO (po pravilu najveći dug negde oko 55% do 60% ukupnog duga),
POREZ (negde oko 40% ukupnog duga) i
nezaposleni (najčešće oko 5% i manje od ukupnog duga)... sve se podeli na 24 rate (osnovica + valorizacija 10%) i...
Moj predlog, imate, platite danas, nemate skupite platite do 15-og februara...
Idem još jednom kod mog knjigovođe pa ponovo kod referenta pa pišem..danas sve Poreske Uprave treba da rade do 17h i 30 min ili dok i poslednju stranku posle tog vremena ne usluže..
Pozdrav Zlaja  Very Happy  
Novi Beograd radio do 2,Zlajo dodjes mi 65 dindzi za parking.
p.s. da ste samo videli zabezeknutu facu portira kada sam pitao da li referent radi do pola 6.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Ekskluziva

Počalji od to je to Sub 31 Jan 2015, 21:44

Reprogram - Page 2 T6qbet
Reprogram - Page 2 2yuetfk

Dokument je iz jednog dela samo mi je ovako bilo lakse da ga okacim ne zamerite na liniji na sredini.



Spojler:
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Blackshadow Sub 31 Jan 2015, 21:53

Uh, valjda ovo znaci da smo izgurali prvi deo price, a kad ce da urade izmene zakona ( sa 24-60) that is the question!
Blackshadow
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 805
Location : Vozdovac
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od ramplinstinski Ned 01 Feb 2015, 00:02

Znaci do 15. februara valja skupiti pare za raticu...i, dobar ti je izvor Veselje
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od padobranac Ned 01 Feb 2015, 15:17

da li ce neko na kraju odgovoriti?

DA LI POSTOJI NOVI REPROGRAM?

dugovanje od 09.2012 godine za penziono i socialno.
padobranac
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 456
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Velja Ned 01 Feb 2015, 20:04

padobranac ::da li ce neko na kraju odgovoriti?

DA LI POSTOJI NOVI REPROGRAM?

dugovanje od 09.2012 godine za penziono i socialno.

Postoji predlog za otplatu na 60 rata a da li ce ga biti treba pitati naseg predstavnika Aleksandra Belica ;srma;

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 413
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od padobranac Pon 02 Feb 2015, 05:42

veljo veliko ti hvala.
prvi konkretan odgovor u zadnjih dva meseca
padobranac
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 456
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od ramplinstinski Sre 04 Feb 2015, 14:30

Pauk ::Zasto komplikovati, lepo je objasnjeno u ranijim postovima... Sifra 941 kod svake stavke, osim socijalnog, na tu sumu se doda 11%, podeli se na 24 rate i uplati se na redovne racune.
U Rakovici mi je poreski referent izracunao ratu i ona se ne poklapa sa ratom koju sam izracunao ovim nacinom, tj. veca je za nekih 7-8%...
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Pauk Sre 04 Feb 2015, 14:34

Ne znam, meni su na Cukarici rekli da tako uplatim...
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Velja Sre 04 Feb 2015, 18:32


U Rakovici mi je poreski referent izracunao ratu i ona se ne poklapa sa ratom koju sam izracunao ovim nacinom, tj. veca je za nekih 7-8%...

Pa verovatno je referent dva puta zaracunavao valorizaciju

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 413
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od miamilojevic Sre 04 Feb 2015, 21:41

Ja cu kao i zadnje dve i po godine redovno da placam mesecne obaveze jer ratu od 30000 din koju mi je referent izracunao,nazalost ne mogu da placam.I sve tako do nekog sledeceg reprograma ili nekog kvalitetnijeg trenutka za zaradu na taxiju.

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od BATICA 646 Čet 05 Feb 2015, 01:09

Reprogram - Page 2 346uade
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od to je to Čet 05 Feb 2015, 08:50

miamilojevic ::Ja cu kao i zadnje dve i po godine redovno da placam mesecne obaveze jer ratu od 30000 din koju mi je referent izracunao,nazalost ne mogu da placam.I sve tako do nekog sledeceg reprograma ili nekog kvalitetnijeg trenutka za zaradu na taxiju.

Platis redovnu a dug koliko mozes i 2000 je bolje nego nista. Smanjujes ga sa onoliko koliko mozes.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Dužnici se hvataju za slamku a dug u mirovanju je Zakonski tretiran!

Počalji od zlaja Čet 05 Feb 2015, 09:42

to je to ::Smanjujes ga sa onoliko koliko mozes.
Ako je neko redovno plaćao 24 meseca i naravno uplatio X,XI i XII 2012, besmisleno je da sada ne uplati bar prve dve rate izračunatog konsolidovanog duga, zašto? Zato jer mu je na taj način sigurno otpisan sav dug za zdravstveno kao i sva kamata do 31.decembra 2012.
Pozdrav Zlaja Very Happy
Ps. Novi reprogram kakav god da bude i ako ga uopšte bude tretiraće Glavnicu duga do 2013 različito za nekoga ko je dužnik i nekoga kome je dug u mirovanju!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Čet 05 Feb 2015, 17:58

Placao sam redovno dve godine,ali cu sada "obesmisliti" svo to placanje.Ko garantuje da su u pitanju dve rate? Ne zelim da pocinjem nesto sto unapred znam da ne mogu da zavrsim..24x26.000 din je za mene nemoguca misija.Placam dalje tekuce obaveze i cekam spasioce,mesije taksi delatnosti..ili cekam prinudnu naplatu,nesto ce da bude..
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Smanjićeš bar glavnicu za tih 26 000 x 2 i onda biraš 22 x 26 ili možda 60 x 10 ili 120 x 5 ili...

Počalji od zlaja Čet 05 Feb 2015, 19:17

Alhemicar ::...Ko garantuje da su u pitanju dve rate?...
Prosto, I rata 15 februar, II rata 15 mart a do 31-og marta će izaći čekani plan otplate (Zakon, program, reprogram, mesija ili automatsko brisanje iz APR-a) a ti ćeš se onda odlučiti da li si regularni divljak ili dužnik u mirovanju ili...
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Čet 05 Feb 2015, 20:16

Nista,onda cekam,uplacujem tekuce obaveze kao i do sada pa cu videti sta cu i kako cu dalje...Ovu ratu glavnice necu uplatiti,napisah gore iz kojih razloga i ne zelim da se zamaram.Ako ne bude otplate na 60 meseci,pokidacu sebe da im uplatim dve,tri,rate i onda cu ponovo morati da odustanem,a glavnica ce mi biti manja..Iskreno,zabole me za glavnicu i ako ne omoguce otplatu na 60 rata neka mi prinudno naplate,izbrisu iz apr.a ili nesto trece,a ja cu biti u prvim redovima kada oni budu odlazili..Da imam najbolji pogled..
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od miamilojevic Čet 05 Feb 2015, 22:01

Zlajo...svaka ti cast sto brines i dajes savete....Problem je u tome sto mi je vise muka da odvajam od sebe da bih dao na nesto sto mi niko ne garantuje da ce se desiti....sve sto se zaradi trebalo bi baciti u bunar u kome vode mozda nece biti....Moj bunar je poceo da presusuje onog dana kada su me nagovorili da kupim auto na kredit i sebe zagovnam u velike dugove koje sa ovim poslom ne mogu da vratim.Oni su me naterali da sebe sateram u cosak da bi ostao na taxiju sa euro 3i4 pa je posle bilo puj pike ne vazi????al meni banka ne oprosti nista???Sada me isto tako teraju da krv propisam da bih platio dugove.....Ja to vise ne mogu,nemam snage.....Rekao sam i ispunicu,placao sam u dan mesecne obaveze od oktobra 2012 god i nastavicu tako.Ako ce da me sklanjaju,neka me vise sklone,i mene i hiljade nas koji se mucimo u ovom poslu pa kud puklo da puklo.Dosta je

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od ramplinstinski Čet 05 Feb 2015, 23:29

miamilojevic ::Zlajo...svaka ti cast sto brines i dajes savete....Problem je u tome sto mi je vise muka da odvajam od sebe da bih dao na nesto sto mi niko ne garantuje da ce se desiti....sve sto se zaradi trebalo bi baciti u bunar u kome vode mozda nece biti....Moj bunar je poceo da presusuje onog dana kada su me nagovorili da kupim auto na kredit i sebe zagovnam u velike dugove koje sa ovim poslom ne mogu da vratim.Oni su me naterali da sebe sateram u cosak da bi ostao na taxiju sa euro 3i4 pa je posle bilo puj pike ne vazi????al meni banka ne oprosti nista???Sada me isto tako teraju da krv propisam da bih platio dugove.....Ja to vise ne mogu,nemam snage.....Rekao sam i ispunicu,placao sam u dan mesecne obaveze od oktobra 2012 god i nastavicu tako.Ako ce da me sklanjaju,neka me vise sklone,i mene i hiljade nas koji se mucimo u ovom poslu pa kud puklo da puklo.Dosta je
Potpisujem ! mrdss
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od migaa Pet 06 Feb 2015, 15:05

I ja gore ovo potpisujem, s tim sto predlazem da se mi koji ovo ne mozemo da izdrzimo nekako organizujemo da ovaj problem i ne samo ovaj, omasovimo i da sa barem sa 3000 potpisa izadjemo pred drzavu i imamo validne predstavnike koji bi zastupali nase interese van ovih resenja koje su prihvatili gazde udruzenja nepitajuci nas ostale sa najvecim dugovanjima da li to mozemo ili ne. Ja ne znam da li su to sindikati ( tako sam otisao iz ocaja i pokusaja da nesto uradim u sindikat "Nezavisnost" razmisljauci da su oni deo jednog od dva najveca sindikata u Srbiji i uclani o se jer sam tu dobio informaciju da su oni jedeni bili protiv ovog predloga vracanja duga u 60 rata, navodeci one razloge koje smo gore naveli, ali su bili preglasani od ostalih udruzenja. U zgred Tedi je na sto lupio kesu sa 1200 potisa i rekao im koste vi koga zastupate. To je poenta price ko nas zastupa i kako) ili bilo ko drugi koji misli da moze nesto. Ja znam da ce mnogi reci sindikati su iz manipulisani, verovatno jesu, ali kako dalje da li da se ovde prepucavamo i pametujemo ili da nesto konkretno preduzmemo. Zlaja ovde rece daje i on bio protiv ovog resenja, eto mu prilike da nas organizuje kao vlasnik i covek koji je pokusao konkretno nesto ucini da se ta pitanja kao i ostala rese. Da neispadne da nekog prozivam, ideja mi je neznam koliko sam bio jasan , da se ako je to ikako moguce nekako udruzimo oko minimuma nekih zajednickih interesa.

migaa
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 18
Datum upisa : 10.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od to je to Pet 06 Feb 2015, 15:21

Cini mi se da je kasno za to, bojim se da ko ne uhavti ovaj voz u sledecem nece biti.
Prva druga rata /24 cekamo tih 60 i ko prezivi.....
Nema vise ko da predvodi, na sceni je manipulacija masama u nasem slucaju taksistima i servira nam se ono sto vecini odgovara.
Ko nije placao do sad nece placati ni od sada i to svi znaju.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Pauk Pet 06 Feb 2015, 16:38

Sta smo mi za ovoga, sitne ribe pljuskavice... http://www.telegraf.rs/vesti/1424226-ekskluzivno-zeljko-mitrovic-platio-500-miliona-duga-za-porez    Treba svima da nam oproste dug...
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od miamilojevic Pet 06 Feb 2015, 22:26

Ne treba niko nama da oprasta dug.....dug smo napravili,i treba da ga vratimo....ali????Trebalo je preseci i reci da svi moraju od 2o15 da placaju obaveze.Ko ne plati ne moze da registruje auto itd...Neverovatno je da za dve godine nisu mogli ili nisu hteli da organizuju tih 60 rata????Ovako ce samo da izgube veliku vecinu onih koji su bili spremni da placaju.Ali mozda to tako treba.......Jos nesto,niko ne razmislja o situaciji kad za dve godine budu trazili ispunjenje e5 i e6 standarda za taxi vozilo,citace kartica,fiskalne racune i knjigovodje...To je sve jos novih troskova.....dodatih na te rate....ko ce i sa kojim poslom sve to da plati

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Pauk Pet 06 Feb 2015, 23:03

Moje misljenje je da bi drzavi mnogo bolje bio da duznicima oprosti dug, ali da nastave da placaju redovno u buducnosti.
Drzava nema nista od toga da legalne preduzetnike-taksiste izbaci iz legalnih tokova i time sebi uskrati redovan poreski kolac...
Naravno da smo napravili dug i da bi trebalo da ga platimo, ali mene niko iz drzavnih organa, za cetiri godine nije kontaktirao u vezi tog duga, zato se taj dug uvecao do sume koju nisam mogao da platim, pa sam cekao reprogram, to je praksa kod nas i to mora da se promeni. Znaci, napravis dug za jedan mesec, odmah te poresko kontaktira i na neki nacin te natera da to resis dok je suma mala, to jeste duznost poreskih sluzbi...

Sustina svih ovih nasih postova je, koliko sam shvatio, da kolege porucuju da nisu u stanju da plate dug po trenutno vazecem zakonu, slazem se sa njima, jer je dozvoljeno da dug poraste do visine kada ce rate biti prevelike za obim posla koji imamo...
Obostrani interes i drzave i nas je da se sto pre nadje zadovoljavajuce resenje, drzavi zbog daljeg mesecnog poreskog priliva, a nama da se sto pre otkacimo "maca koji nam visi nad glavama"...
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od jerotije318 Sub 07 Feb 2015, 03:15

Kakav je to redovan poreski kolac kada ni do sada nisu placali ?
Dosta nezaposlenih bi taksiralo po cenu toga da unapred plati sve dazbine....
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Ima dosta ljudi koji nisu dužni ništa, statistika...

Počalji od zlaja Sub 07 Feb 2015, 09:12

jerotije318 ::...Dosta nezaposlenih bi taksiralo po cenu toga da unapred plati sve dazbine....
Nije baš tako, 50% njih bi plaćalo a drugih 50% bi plaćalo prvih par meseci a onda kad bi videli da ne mora i da nije nikakva frka ako se ne plaća, prestali bi!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Sub 07 Feb 2015, 09:15

Kakvo trolovanje u "gorucoj" temi...
Za one koji ne znaju sta je trol.
У интернет терминологији, трол означава особу чији је основни циљ да својим прилозима изазове што већу реакцију учесника интернет заједница или да на друге начине поремети нормалну дискусију. Тролови обично нису тематски заинтересовани, него наступају агресивно са покушајем стварања раздора у постојећој зајednici.

Da me ne shvatite pogresno,mislim na ovu recenicu koju je Zlaja citirao..Zasto? Cemu? Sigurno znas da bi placali? Cemu guranje teme u tom smeru? Klasicno trolovanje!
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od jerotije318 Sub 07 Feb 2015, 10:10

Zlaja je u pravu 100 % a ti kao izgovor posto nista drugo ne znas da odgovoris na post ovo je koobejagi kao trol......jako jadno.
Sigurno si puno kratak za dazbine pa razumem tvoje ponasanje ;srma;
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Sub 07 Feb 2015, 12:59

Koliko ja dugujem nije tvoja stvar i apsolutno nema veze sa temom.Da li dugujem mnogo ili malo,tebe i ne treba da zanima.
Nego da ne trolujem i ja bzvz temu..Apsolutno tema nema veze sa time sta bi nezaposleni i neki drugi radili i placali kada bi bili taksisti..To jeste trolovanje koje vuce temu u drugom pravcu i apsolutno nema veze sa reprogramom i samo podize pritisak duznicima..Klasican si trol koji je nekada bio taksista.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Pauk Sub 07 Feb 2015, 17:19

jerotije318 :: Sigurno si puno kratak za dazbine pa razumem tvoje ponasanje ;srma;

Jerotije, ovo nije korektno, ljudi su na muci, ne zato sto su zeleli da budu, vec zato sto su primorani, razlozi su razliciti i sigurno opravdani. Tesko se zivelo 2000-tih, mnogi nisu znali da se snadju na posten nacin i ne treba se sprdati sa tim.

Onaj ko ne zeli da placa porez, verujem ne bi ostavljao ovde postove, vec bi ga bolelo uvo i divljacio bi, zato verujem da su razlozi neplacanja opravdani.

Nije mi cilj da branim kolegu, ali si stvarno upao u temu kao djonom, ocito nisi zainteresovan za regulisanje dugovanja, pa si tako napisao, on te je nazvao trolom zbog toga, mislim da to sto te je tako nazvao, nije nista strasno...

Pomozi nekim savetom, ako ga imas, ako ne, ne guraj "davljenike" u vodu...
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Sub 07 Feb 2015, 18:35

Nazvao sam ga trolom(internet terminologijom) zato sto je upao u temu sa sta bi bilo kad' bi bilo..tj..Sta bi nezaposleni placali unapred kada bi bili taksisti!
To apsolutno nema veze sa temom i samo nervira ljude koji se ovde informisu i razmenjuju misljenja u vezi sa temom koja se zove reprogram.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od jerotije318 Sub 07 Feb 2015, 19:07

Pomozi nekim savetom, ako ga imas, ako ne, ne guraj "davljenike" u vodu... ::
Prosto kao pasulj prijatelju. Samo vidis koliki je reprogram, kolike su trenutne dazbine i napokon pocnes sa placanjem.
Racunaj da ces svaki dan i to godinama da odvajas po jednu crvenu za drzavu i problem resen.
Nema puno matematike
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od magnum Sub 07 Feb 2015, 22:13

Retortice,,,totalno si u pravu,,,,ali to ne bi bio Zlaki da je cutao.
Al zato sad cuti i ne javlja se!
To je moj Zlaki....nije mu prvi put....a nece biti ni poslednji!

Veselje
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od miamilojevic Sub 07 Feb 2015, 22:36

Dragi Jerotije....sto si ti neki pametan covek..daj jos neki primer molim te,kako da prevedemo te troskove na dnevne,pa puta mesec pa godina????Da je srece da si se zalagao za taxiste ranije,siguran sam da do svega ovog ne bi ni doslo.Ovako ostadosmo kao mucenici koji cekaju nekog novog,kao svetlo iz tunela.I da.....idi prijatelju koju nedelju na neki drugi forum,naprimer o komunalnoj inspekciji,ne shvati me pogresno jer stvarno nemam nista protiv tebe,al nemoj brate bar da se nerviram kad vidim tvoje komentare,jer ovde su taxisti,ali pravi,koji stvarno zive samo od taxiranja i veoma je bitno za sve nas da ozbiljno raspravimo o tome sta cemo dalje.Pozz

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od nesa 723 Sub 07 Feb 2015, 22:43

Alhemicar ::Kakvo trolovanje u "gorucoj" temi...
Za one koji ne znaju sta je trol...
Pre mesec dana je isto tako "pao kao Mara  sa duda" i samnom raspravljao danima o istom.Klasican provokator koji ponavlja jednu istu pricu pokusavajuci da bude pametan. ejjjj



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


ZAVRSILI SMO SA OVIM, NASTAVAK SAMO U VEZI NASLOVA. HVALA

nesa 723
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 208
Godina : 60
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Pon 09 Feb 2015, 19:48

Prva rata reprograma treba da se uplati do 15.02.2015 zajedno sa tekucim obavezama..E sada u Zvezdari kazu da druga rata reprograma treba da se uplati do kraja meseca..Ne do sledeceg 15 nego do kraja meseca..Ovo je igranka bez prestanka.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Pauk Pon 09 Feb 2015, 21:10

Prvu ratu sam uplatio, izracunao sam kako mi je referent na Cukarici rekao da izracunam, (sifra 941 + 11%) : 24, sledecu cu da uplatim, ako uspem da skupim do 15. 03. ako ne, onda nista, iz ove koze se ne moze...
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Pon 09 Feb 2015, 21:43

E to je poenta..Sada nije do 15.03..Nego do kraja Februara..Bar tako kazu u Zvezdari.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od as Sre 11 Feb 2015, 01:00

Da, tako je i u Starom gradu, I rata reprograma do 15 februara (tj. za januar) a II rata za februar do kraja februara, + redovno je redovno. To je tako za sada, a kasnije će biti redovno zaduženje do 15 u meesecu za tekući mesec, (kao do sada)a rata reprograma do kraja meseca za prethodni mesec. E sad, ja sam otišao kod mog referenta na konsultacije sa mojom matematikom, a izašao sa njenom. Na mom primeru za PIO, glavni dug mi je -264194,78 : 24 x 1,1 = 12110. Što je OK za I ratu, ali sam za II računao da će se od -264194,78 odbiti 12110 = 252084x1,1:23(preostala meseca) što bi bilo 12056, ali kaže to se tako ne računa, nego glavna rata12110 se uvećava za koeficijent rasta cena na malo(otprilike će biti isti ili sličan 11%)
tj. 12110x1,1=13321 što je ona zaokružila na 13500. Onda mi je pokazala moj fajl do kraja 2015 i tu se po nešto smanjuje (za neke koeficijente što nisam razumeo)tako da mi je rata za decembar 2015 približno 12750. Praktično, moramo za svaki mesec da se raspitamo koliko da uplatimo. To važi i za stavke poreza i nezaposlenosti, sem zdravstvenog koje se plaća samo redovno zaduženje. U slučaju ne plaćanja ili kašnjenja sistem obračunava sve uplate, a dug na preseku ide na prinudnu naplatu uz predhodnu opomenu sa kratkim rokom.(ispadanje iz reprograma)Kako reče kompjuterski sistem će se radovati ako nema - (minus)ispred cifre. Kako sam shvatio bolje je plaćati reprogram nego tekuće zaduženje(ako se ne može oba). Inače sve se plaća na iste račune sa istim pozivima na broj stim što je njen savet da se pišu posebno uplatnice za reprogram a posebne za tekuće zaduženje sa razlikom u "svrha uplate" (I rata reprograma ili redovno doprinos za ....) a oni će prepoznati po datumu uplate i po cifri. Eto tako

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 2 Empty Re: Reprogram

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu