Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novi Sad - do 2014.

+50
mrchazz
peradetlic
pauk 523
ATILA NS 1020
brada
SITANS-Milan
popers
lektor
milangru
padobranac
bane driver.
bodi
as
Delphy
total_evil
miamilojevic
Velja
ramplinstinski
taxista n.s.
gagi187
brat saja
BATICA 646
microb
Musa
mrgud
Mapko
VENELUME
milan_so
to je to
Beki
angelina
magnum
boki705
trg
aleksaom
taxi-novi sad
Zokenzi
Alhemicar
maradona
drdr
jerotije318
zlaja
struja
taxi -ja
Slave
noddy
Moravac
Panco
ozalosceni
djerys
54 posters

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Novi Sad - do 2014.

Počalji od djerys Sre 25 Mar 2009, 17:28

POZDRAV KOLEGAMA!

Cene u SOS taxi udruzenju:
Start: 30din
I tarifa: 38din/km
II tarifa: 60din/km
Cekanje: 400din/h

I ostali su +-10% i svako ima svoje male specificnosti:
- 3x letovanje u Grckoj za 2 osobe - izvlacenje u maju Smile
- vangradske po I tarifi
pocelo je klanje i sa popustima, treba da cujem veceras kada prebacujemo taksimetre za -20%, i kako

djerys
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 38
Godina : 58
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od ozalosceni Sre 25 Mar 2009, 17:30

Bez komentara Sad
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od Panco Sre 25 Mar 2009, 19:05

Dobra cena ako vozila idu na komprimovani vazduh Smile

Panco
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 103
Godina : 57
Location :
Datum upisa : 16.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od Moravac Sre 25 Mar 2009, 19:17

Dragi kolega, ako nije tajna, koliko voznji moze da se uradi za nekih 10 sati rintanja u vasem lepom gradu?
Moravac
Moravac
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 794
Location : Srbija
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od noddy Sre 25 Mar 2009, 19:19

skoro mi se desilo, ušao novosadjanin u kola i kad je video 119 na taksimetru, poludeo! kaže - kako mogu u novom sadu da voze za 200 din a vi ne možete? (kaže da je "dijagonala" po novom sadu 300din. a prosečna vožnja 200.) isto tako kaže da ne razmišlja, kad žuri digne ruku i to je to.
koliko zaradiš, koliko radiš i koliko si "pun"?

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 173
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od ozalosceni Sre 25 Mar 2009, 20:28

Sa ovom cenom je sigurno ogromna zarada .noddy sto ga ne otera odma u .... Novi Sad pa neka se voza do mile volje.Sto ga nisi odvezao u S. Bana da popije pice pa da vidi da je ovde taksi badava.
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od Slave Sre 25 Mar 2009, 21:17

Можда им је бесплатно гориво?! scratch
Slave
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od taxi -ja Sre 25 Mar 2009, 22:04

djerys
Cene u SOS taxi udruzenju:
Pa vi ste bas "SOS" vidim danas krenula i neka akcija "SOS Prodavnice" za pomoc ugrozenom gradjanstvu (pozdravljam lepa akcija) a i mi ce mo polako da svi promenimo nazive firmi pa ukrademo logo od Novosadjana jer vec masovno uvodimo da vozimo budzasto ovaj napaceni Beogradski narod koji nema da sastavi kraj sa krajem pa ih odvezemo sa popustima sve vecim na neki splav ili u S. Bana da se opuste od gradske vreve sam sto tamo neverujem da dobiju neki popust vec debelo doplate da bi dobili mesto pored ulaza kako bi bili vidjeni a i osacovali neko meso gde ce da utrose ono sto smo im mi poklonili "Popustom" Sad
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od struja Čet 26 Mar 2009, 02:13

Pitanje je:Koje i kakve automobile vozite?
Koliki vam je porez(mora da je manji nego u Bgd)?
Mesecno zaduzenje prema gazdama?
Saberi ovo i daj realnu sliku,o taksiju u Novom Sadu.
Uzmi da standard nije podjednak u dva poredjena grada.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Ko je sad No 1 u Novom Sadu?

Počalji od zlaja Čet 26 Mar 2009, 06:38

struja ::Pitanje je:Koje i kakve automobile vozite?....
spisak taxi asocijacija u Novom Saduhttp://www.gradnovisad.org.yu/cnt/index.php?id_node=381
http://www.nastaxi.com/
http://www.novustaxi.com/
http://solair.eunet.yu/~mpavlica/
Mislim da se i u Novom Sadu polako ali sigurno odvaja kvalitet, koji naravno podrazumeva i malo veću cenu. Do pre neki dan su prosečne vožnje bile od 120 do 150 dinara a sada koliko čujem prosečne vožnje su oko 200 dinara. Mislim da je dobro što nam se pridružio i kolega i SOS taksija, koji je koliko ja znam u rangu Plavog-Čukaričkog u Beogradu, da nam malo otvori vidike.... Sve u svemu, zaključak je, taksisti u Beogradu su najsložniji oko odbrane profesije što pokazuje i ovaj forum, ali složićete se da su Novi Sad, Pančevo, Zrenjanin ili Smederevo jako blizu i opasno nam destabilizuju dnevnu tržišnu matematiku. Pozdrav Zlaja Very Happy
PS malo priče oko NS Ž i A stanice....
http://arhiva.elitesecurity.org/t186258-Zuti-Taxi-Novi-Sad-Prevara
PS-2 i naravno moj grad moj taxi Podgorica....
http://www.citytaxi.com/

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od jerotije318 Čet 26 Mar 2009, 07:21

Najbolje je ovo >>>
Nikada prije niste vozili taxi?
Ne brinite, mi ćemo vas naučiti. Spremili smo trening za vas koji traje samo nedelju dana i već nakon toga ćete biti spremni za željeni posao.
U Beogradu ne treba trening. Odes npr u Pepsi-taxi, das neku kintu, oni ti daju firmu i isti dan peglas. Treniraj sam Very Happy
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od djerys Čet 26 Mar 2009, 19:27

Pozdrav!
Ne znam odakle citat u gornjem postu, ali vazi i kod nas.
Jel neko spominjao neku firmu? Odes sa clanskom kartom biblioteke, i vozis golf V ili kedi u Novus-u i slicnim udruzenjima, ma ne treba ni vozacka. Placas dnevnu kiriju i gazda trlja ruke pogotovo ako slupas auto. Inspekcija povremeno trenira strogocu (exit, sajam...) a generalno se cuva socijalni mir. Koliko prica ste culi tipa: kad dobijem otpremninu u firmi mogao bi da kupim auto (citaj- neki krs sa 4 vrata) i taksiram malo jer ne znam sta drugo da radim a rano je za penziju.

Da ne kritikujem ostale, SOS je sada najbrojnije udruzenje sa relativno jadnim voznim parkom. Oko 200-230 vozila u velikoj mrezi i oko 70 u jos dve. Vozni hmmmmmm park: poboljsao se otkako ne rade floride, a stojadini i lade imaju neki proletnji rok da porastu u bolja vozila. Sledeci korak je zamena askona, kojih ima dosta, za novija vozila. A momentalno se borimo sa znatno smanjenim obimom posla, sto zbog sarenog voznog parka a nesto zbog odnosa kolega prema poslu. Uglavnom stranka ne moze da zna da li stize opel rekord u raspadanju, reno 5 ili novi megan, mondeo, oktavija. Zato u zadnje vreme sve vise uz poziv ide i ono "stranka trazi bolje vozilo". Mada ima i izivljavanja, trazi vozilo sa klimom, super mora da je vangradska pa zapucas, a ono vozi se do drugog coska da taximetar ne otkuca ni minimalnu od 80. Ma sa ovim cenama postali smo socijalni prevoz, buska karta je 40.

Broj voznji za 10 sati, zavisi od mnogo faktora (znate i sami) od 20 do 30. Faktor srece dosta bitan, kad napravim uzastopno 5-6 voznji po 80-100 dinara odem kuci da meditiram Very Happy Voznja preko 150 je "voznja"
U zadnje vreme bas mnogo meditiram Very Happy
Sva sreca da ne zavisim samo od ovog posla.

Dadzbine: porezi i doprinosi bili oko 11000 za 2008, clanarina 1000 din nedeljno. Iznajmljivanje table 300 + clanarina, vozilo sa tablom 1200-1500 dnevno
Od nove godine ne znam kako izdrzavaju "kirijasi", odu kuci sa par sto dinara u dzepu ili se oprobaju u kladionici, ruletu...
Uglavnom vec mesecima "puca" a nikako da pukne. Kad se to desi nece puci vec eksplodirati, pa ko prezivi pricace.

Izvinjavam se na duzini i opsirnosti ali bilo je i dosta pitanja.
Pozdrav iz NS

PS Vozim stila jtd karavan (tako sam se i dovezao do foruma Smile ), placam samo clanarinu i izdajem jos jednu tablu

djerys
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 38
Godina : 58
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od drdr Čet 26 Mar 2009, 19:33

auuuuu--a cujem da je juznije jos tuznije
drdr
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Sta reci?

Počalji od Moravac Čet 26 Mar 2009, 21:48

Tuga, prijatelji, a mislim da smo i mi na korak od te situacije. Pozdrav za sve kolege iz lepog NS, ne dajte se!
Moravac
Moravac
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 794
Location : Srbija
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od jerotije318 Pet 27 Mar 2009, 07:16

Postovane kolege iz Novog Sada, kako Vi gledate na ovu situaciju u Nisu gde kolege taksisti strajkuju gladju zbog divljaka ?
Dali ste i Vi spremni eventualno da se prikljucite da se solidarisemo, da nagovorimo ove nase iz sindikata nezavisnost da organizuju strajk ?
Vidi sa kolegama pa javi svima javno ovde na forumu.
Kod nas nema tajne
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od noddy Pet 27 Mar 2009, 17:43

placam samo clanarinu i izdajem jos jednu tablu

izvini, a kako izdaješ tablu, ne razumem?

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 173
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od djerys Pet 27 Mar 2009, 18:22

Tablu - mesto u udruzenju ili kako vec to zovete, stvar zargona. Kao i neki drugi izrazi: kvaka je kod nas zivka.
Sta za vas znaci divljak? Kod nas tako zovu "kockice" (ne pripadaju nijednom udruzenju) a ustvari su legalniji od 80% taksista u gradu.
Za vreme Exita inspekcija je proveravala samo da li si na spisku APR-a aktivnih radnji. Navodno je bilo ispod 500 aktivnih radnji i preduzeca a nezvanicno ima preko 3000 vozila. Koliko jos njih redovno placa porez, ne smem ni da pomislim. I sad o kom sindikatu pricas i ko ce da strajkuje za koga i cega.
Koliko kosta kod vas "poznavanje grada"? Ovde mnogi nece da daju 20.000 za ispit vec se vode u okolnim mestima.

Upravo je na TV gradski sekretar za saobracaj izjavio da je na danasnjoj skupstini grada usvojen novi "zakon" (ili odluka, nisam siguran) o taxi prevozu, povecanju kazni i slicno. Cekam ceo prilog za 15tak minuta.
Pre godinu dana je izjavio da ce smanjiti broj taksista u gradu, a pustio je nova cetiri udruzenja.
Bas me interesuje sta ce opet da laze

djerys
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 38
Godina : 58
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od maradona Sub 28 Mar 2009, 17:10

Druze kod nas je divljak svako ko nema taksi dozvolu grada Beograda a taksira po istom,a to verovatno znaci da nije upisan u APR.Otprilike kao ja dodjem u Novi Sad i montiram kiosk negde u centru grada bez icije dozvole.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od noddy Sub 28 Mar 2009, 17:57

izvini, opet ja.

a što taj koji zakupi tablu ne može da bude u udruženju nego mora od tebe da je uzme? jel to znači da udruženje ima onoliko tabli koliko ima ljudi sa dozvolama?

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 173
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od djerys Sub 28 Mar 2009, 20:19

Malo je komplikovano.
Placa zakup jer nema ili nece da plati vece pare za tablu, menja udruzenja po nekoj svojoj filozofiji i sl. Udruzenje ima tabli koliko ima, a neke table su sa brojevima ljudi koji su otisli iz udruzenja i sa taxija uopste. Ustvari SOS i nije taxi udruzenje, vec radio centar koji pruza usluge taxistima koji potpisu ugovor o saradnji. Vlasnik SOS je pravnik i sve je formalno-pravno odradjeno maksimalno legalno.
kod nas je divljak svako ko nema taksi dozvolu grada Beograda a taksira po istom,a to verovatno znaci da nije upisan u APR.
A sta reci kad celo "udruzenje" je ustvari rent-a-car, dispecerski centar radi bez odobrenja, desi se da navataju vozaca bez vozacke dozvole itd

Koliko su u Bgd zastupljeni linijasi? I kako reagujete na njih i obrnuto?
Koliko cesto su ispiti o poznavanju grada i koliko novaca taj luxus Twisted Evil kosta?

djerys
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 38
Godina : 58
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od ozalosceni Sub 28 Mar 2009, 22:29

Linijski taxi je 99% umro skoro da ga nema.A poznavanje grada se polaze samo jednom.A koliko sad kosta i dali ga uopste ima nemam pojma ja sam polagao 96. i tada je kostao oko 300dem cini mi se
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od maradona Ned 29 Mar 2009, 14:48

Totalno drugaciji sistem nego u Beogradu,reklo bi se jos veca anarhija.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od Alhemicar Ned 29 Mar 2009, 19:44

Meni se cini da je u NS-u totalno rasulo...znaci porez isti,smena ista(mozda i skuplja),troskovi odrzavanja isti...a voznja od 150 din je ''voznja''...start 30dinara...kako nase kolege tamo izdrzavaju,ne smem ni da mislim o tome. Shocked
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od Zokenzi Ned 29 Mar 2009, 20:26

Zaboravio si najvažniji deo, a to je da prave 20-30 vožnji dnevno, a mi 15!
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od Alhemicar Ned 29 Mar 2009, 23:27

Ali kakvih voznji 20x100din=2000din
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od noddy Ned 29 Mar 2009, 23:29

Koliko cesto su ispiti o poznavanju grada i koliko novaca taj luxus kosta?

polazes jednom, to je kao neka diploma i nije samo poznavanje grada i u sklopu ispita imas nekoliko predmeta (strani jezik, sab. psihologija, poznavanje lokacija, istorija grada i jos nesto, ne secam se vise) i to ti je uslov da dobijes dozvolu.

inace, jos uvek se organizuje jednom godisnje u saob. skoli a koliko kosta, ne znam.

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 173
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od djerys Ned 29 Mar 2009, 23:35

Novom odlukom o auto-taksi prevozu, između ostalog, predviđeno je da taksi vozila moraju imati ispravan, plombiran taksimetar, ispravno grejanje i ventilaciju, kao i da do 31. decembra 2010. godine vozila ispunjavaju uslove propisane normom "euro 3" u pogledu izduvnih gasova, a od 1. januara 2012. godine norme "euro 4". Kazne za taksiste i privrednike kreću se od 2.500 do 500.000 dinara. Član Gradskog veća za saobraćaj Siniša Bubnjević istakao je da će broj taksi stajališta odrediti dozvoljen broj vozila jer, kako je rekao, po Ustavu grad ne može da ograničava broj taksi vozila. Po Bubnjevićevim rečima, trenutno na ulicama ima 3.500 taksi vozila, izgled table biće slobodan izbor, ali je veličina regulisana, te on očekuje da će visoke novčane kazne učiniti svoje. Najveća zamerka opozicije bila je na rad inspekcije i policije, koje ni dosad nisu dobro obavljale kontrolu taksista.

nije pomenuo 5 godina vozacku dozvolu (odma otpada barem 500 vozaca u gradu) i da je obezbedjena "zica", posto vecina neispravnosti povlace oduzimanje vozila. Ima i jos nekih nedorecenih stvari, ali i ovo je dovoljno samo ako se postuje. Po sadasnjem stanju pao bi broj na trecinu vozila.

Linijski taksi kod nas je osim "Futog taxi" jedva primetan. Ni ne znas da je tu, stoji na parkingu pored buske stanice i oni koji se njime voze znaju. Futog taksi za vlast NE POSTOJI, osim kad njih pedesetak zakrci futosku ulicu cekajuci na stranke, pa policija intervenise. Oteraju ih sa puta, i posle sat se vrate.

Evo da se smejete jos malo:
Novi Sad - Futog (12km) 100dinara
Novi Sad - Ruma 180 ili 200 dinara nisam siguran
Novi Sad - Zrenjanin 250 dinara
Naravno cene su po osobi

Nemojte zaboraviti da je i nacin rada u bgd i ovde drugaciji.
Cak i svako od kolega ima drugaciji stil rada
Sa cenom od 38din/km neko napravi preko 3000 dinara na 100km. Necu ulaziti u to koliko su iskreni, kad mi je kilometar preko 25 znaci da sam imao srece i vezao neke voznje. Vise volim da radim nocu pa se cesto vracam prema centru prazan, a i puknem na adrese za koje znam kakva je voznja

djerys
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 38
Godina : 58
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od djerys Ned 29 Mar 2009, 23:43

polazes jednom, to je kao neka diploma i nije samo poznavanje grada i u sklopu ispita imas nekoliko predmeta (strani jezik, sab. psihologija, poznavanje lokacija, istorija grada i jos nesto, ne secam se vise) i to ti je uslov da dobijes dozvolu.
Jasno mi je da to polazes jednom i ... nego koliko se cesto organizuje?

Ima 3 oblasti: poznavanje 2 grupe zakona o prevozu i bezb. u saobracaju i poznavanje grada.
Kosta oko 20000 din i organizuje se 3-4 puta godisnje.

djerys
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 38
Godina : 58
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od Panco Ned 29 Mar 2009, 23:46

Ovo kako funkionistete u ns je stvarnom sumanuto... ko jos kapira osim vas ...

Panco
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 103
Godina : 57
Location :
Datum upisa : 16.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od taxi-novi sad Pon 30 Mar 2009, 08:30

pozdrav kolegama!!!
evo i mene iz ns(poz.za sos taxi)
gledam spisak registrovanih taxista u bg,e kad bi mogao da dobijem taj spisak u novom sadu pa nebi ih bilo ni 150 taxista,svi su zamrzli svoje radnje madu u zadnje dve nedelje poceli su da odmrzavaju zbog ispekcije.
ovako poceo sam da radim u "super taxiju" da bi od prosle godine presao u "novus taxi"
u novus taxiju se rentiraju vozila,12h -1.200, 24h-2.000 dinara a posto se osetila ova ekonomska kriza tesko je zaraditi 2.000,sad bukvalno radimo za gazdu. posto je kriza sva taxi udruzenja ili ti firme pokusavaju da privuku stanke time sto ce im pokloniti putovanje,tv....ukidaju se 2 tarife i bog zan sta ce sve da rade samo da bi stranka zvala,kako je krenulo moracemo jos da mi platimo strankama sto se voze sa nama. sto se tice vozila u ns su dosta odlicna pretezno su nova(golf5+,reno megan,keddy..)sto se tice cena stvari stoje ovako: pre eko krize se uzimalo oko 4 do 5 hiljada ili 20 do 30 voznji sto na poziv sto na kvaku(zivka)nedeljna obaveza placanja prema udruzenju(firma) je od 900 do 1.000 dinara,porez je oko14.000din.(niko ga neplaca) stanje taxi prevoza u n.sadu je katastrofa,pod hitno se mora prepoloviti broj taxista jel n.sad ima vise taxista nego beograd pa vi vidite kako nam je,ne mozes u 3h ujutru stati na stajaliste a da ne govorim kako je preko dana.drzavi odgovara taj haus u taxi prevozu,ljudi ostaju bez posla pa gde ce nago u taxi.

pozdrav kolegama
taxi-novi sad
taxi-novi sad
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 30
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od jerotije318 Pon 30 Mar 2009, 10:06

Blizi se i u Beogradu to sto je kod Vas trenutno. Pokusavamo ovako i onako da uvedemo licence kojima bi se jednom zauvek ratosiljali divljaka ali uvek ima nekoga ko to stopira. U Beogradu je to g-din Armus.
Porez neko placa, neko ne ali ako zazive licence platice ga oni koji je budu hteli da ostanu regularni.
I kod nas ima tog rentiranja vozila. Nije bas klasicno rentiranje ali to je to. Radi na Nacionalni taksi ali stvarno ne znam koliko se placa dnevno-nedeljno. Znam samo da rade preko GPRS-a i da bukvalno nemaju posla. U taj Nacionalni su se zaposlile kolege koje nisu sposobne da kupe auto euro-3-4 normativa, duguju mnogo poreza i ne znaju taxi posao [da znaju imali bi svoj auto i placen porez].
pre eko krize se uzimalo oko 4 do 5 hiljada
isti pazari su bili kao i u Beogradu iako imamo mnogo vece cene.
n.sad ima vise taxista nego beograd pa vi vidite kako nam je,ne mozes u 3h ujutru stati na stajaliste a da ne govorim kako je preko dana
isto, bas sve isto
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od noddy Pon 30 Mar 2009, 11:09

Jasno mi je da to polazes jednom i ... nego koliko se cesto organizuje?

pa napisah ti gore, jednom godišnje, osim ako nema baš puno interesa pa onda bude 2 puta. ne znam koliko košta ali mislim da je tu negde kao u N. S.

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 173
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od taxi-novi sad Pon 30 Mar 2009, 11:29

ovako bi odprilike bilo ako bi neko dosao u novi sad da taxira
a uslovi su:

1. Dosao u NS pre dva dana, a prethodno ga u zivotu nisi video
2. Ne znas da vozis, a kamoli i auto,
3. Da budes jako nepristojan i da se svadjas sa musterijama,
4. Da ne znas ama bas ni jednu ulicu u Novom Sadu, a kamoli odrednice tipa limanska i futoshka pijaca.
5. Da obavezno bacas djubre kroz prozor i da ne duzim dalje. affraid
taxi-novi sad
taxi-novi sad
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 30
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od aleksaom Ned 27 Sep 2009, 20:52

pozdrav kolegama iz ostalih gradova,ja sam taxista iz zrenjanina i jako sam sad zbunjen,ljudi o cemu mi pricamo?kakvih 130-150 ili 100 niti 70 eura?pa mi zivimo u srbiji bre ljudi ovde je dinar jos uvek zvanicna valuta a ne euro i ko to jos ovde vozi za euro ili jos gore za 130 eura?pa nase dispecerke nam citav mesec predaju voznje za 12500 DINARA,alo bre!
aleksaom
aleksaom
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Godina : 48
Location : Zrenjanin
Datum upisa : 27.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty aleksaom...

Počalji od Zokenzi Ned 27 Sep 2009, 22:03

...jel radiš svojim vozilom ili za gazdu? Ako radiš svojim koje je marke vozilo, koliko je staro i koliko plaćaš porez, a ako ne za koju firmu voziš tj. taxiraš? Pozdrav!!!
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od aleksaom Ned 27 Sep 2009, 22:20

radim svojom starom cromom jer nema svrhe voziti nesto novije kad ima i gorih(ili nema)a koji je to bolji auto od moskvica?porezsocijalno i penziono ne placam vec pravim sebi dug prema drzavi,clanarina je 4000mesecno+1000 stajaliste u centru grada inace auto mi iz jedino njemu poznatih razloga trosi 16lit plina i sad ti vidi! svi znamo (koji se bavimo malo duze ovim poslom)koliko posla ima...ili nema!
aleksaom
aleksaom
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Godina : 48
Location : Zrenjanin
Datum upisa : 27.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od maradona Pon 28 Sep 2009, 00:34

taxi-novi sad ::ovako bi odprilike bilo ako bi neko dosao u novi sad da taxira
a uslovi su:

1. Dosao u NS pre dva dana, a prethodno ga u zivotu nisi video
2. Ne znas da vozis, a kamoli i auto,
3. Da budes jako nepristojan i da se svadjas sa musterijama,
4. Da ne znas ama bas ni jednu ulicu u Novom Sadu, a kamoli odrednice tipa limanska i futoshka pijaca.
5. Da obavezno bacas djubre kroz prozor i da ne duzim dalje. affraid

Vidis sta ucini rat od nas,i ja bih da taksiram u Minhenu ali mi ne daju. :jok;:

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od struja Pon 28 Sep 2009, 02:41

radim svojom starom cromom
Mozes li nam okvirno reci koliko bruto mesecno napravis pazara u dinarima.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od aleksaom Pon 28 Sep 2009, 14:56

10h x 25dana x 2500din :nzn:
aleksaom
aleksaom
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Godina : 48
Location : Zrenjanin
Datum upisa : 27.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od struja Pon 28 Sep 2009, 22:33

10h x 25dana x 2500din
Kod nas je malo bolja situacija sto se tice bruto zarade.
Za isto sati i isto dana mora se imati 120.000din minimum.
E sad gde je kvaka cele price:
Moras da vozis auto sa euro3 ili vise..
Moras da placas porez
Moras da se boris sa 2000 divljaka u konkurenciji
Moras da placas policiju redovno za neke sitne prekrsaje(obicno nepropisno parkiranje)
A sto je najvaznije i naskuplje -ovo je glevni grad i najskuplji je od svih ostalih za zivot (stan,hrana,komunalije,obdaniste ....i sijased drugih stvari za normalan zivot)
Sve u svemu i kod vas i ovde se radi za neku platu u proseku 35.000 din pa ko je kako potrosi.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od aleksaom Uto 29 Sep 2009, 06:21

To je ono najgore sto kako god da okrenes,ili te zadesi neki kvar ili nema posla ili sta vec nama osta tih bednih 30.000 din pa to ti je.
aleksaom
aleksaom
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Godina : 48
Location : Zrenjanin
Datum upisa : 27.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od maradona Uto 29 Sep 2009, 14:27

Pitanje da li ti i to ostane,ako ti se desi kvar kao meni oko 300 evrica,onda hm.................

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od aleksaom Uto 29 Sep 2009, 14:50

da ali hajde da pogledamo neki duzi period unazad naravno,bilo je tu para,pa budimo realni,kao nismo zaradjivali nikad?!
aleksaom
aleksaom
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Godina : 48
Location : Zrenjanin
Datum upisa : 27.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Zauzimaju i mesta za osobe sa invaliditetom

Počalji od Zokenzi Pon 05 Okt 2009, 19:42

Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od maradona Uto 06 Okt 2009, 16:18

aleksaom ::da ali hajde da pogledamo neki duzi period unazad naravno,bilo je tu para,pa budimo realni,kao nismo zaradjivali nikad?!

Pa ako sve stavis na papir zadnji put smo zaradjivali 1991,a vec 1992. negde drugom polovinom je zavrseno pa sve do danas.Nesto malo smo se trgli 1994. 1 dinar=jedna Marka,i to je otprilike sve,ovo ostalo je realno bilo maltretiranje,tj. mislili smo da zaradjujemo.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od trg Uto 06 Okt 2009, 16:21

Lepše je da se radi za platu, gazda misli na sve, pa i o tome kolika će plata da bude..

Polako, samo sedite pa će da se desi Very Happy

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od maradona Uto 06 Okt 2009, 16:22

P.S.Ovo vazi za Beograd,ne znam odakle si "aleksaom"(nisam taksirao u Novom Sadu),a koliko znam oni su uvek bili u losoj ili losijoj situaciji od nas sto se tice cenovnika(imam neke ljude tamo).

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Podgorica i Zagreb

Počalji od trg Sre 07 Okt 2009, 08:37

Evo vam primera iz okruženja, Podgorica i ZAgreb pa proverite;

Podgorica.
VREME PRE TRI GODINE:
Počelo je jedan GAZDA da se bavi taksi prevozom, dobio licence na Vozilo, kupio 30 pikasa, zaposlio vozače sve sa košuljom i kravatama, i dao cenu od 1 e start, i 50 centi kilometar...I krenulo mu super, svi se njima voze!
Vozači rade na 30%, i reče GAZDA ala sam lep, pametan sposoban! :zdv;:

Podgorički taksisti, svi ćute i gledaju, ispamećuju se, ima među njima i onoh koji su kuće napravili od taksija, i kažu, mabaš me briga, naćiću drugi posao, pući će on, ja znam kako se radi, biće posla za mene i sl... :zvz:

U MEĐUVREMENU;Pojevile se sada GAZDE; koji bi takođe da budu, uspešni, pametni lepi i da neko radi za njih, pa i uzeli licence.
Taksisti Podgorički i dalje gledaju...


DANAS, POSLE TRI GODINE:

GAZDE:Sada voze BEZ STARTA, 30 centi kilometar, iz auto industruje koja je iz neke daleke zemlje, ali nisu više pametni, lepi i sposobni, već kažu koji mi je ovo trebalo...

Podgoričkih taksista nema.....

ZAgreb:
A takođe, iz okruženje, u Zagrebu, hteli isto to da urade, da zbog par gazde izgube posao taksi preduzetnici, ljudi se skupili, udružili, i GAZDA nema...

Eto, u priči, pošto ovde volite da pričate, da vidimo da krenete i da radite nešto, ako ste taksisti, ili ako ste gazde... :dda:

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od boki705 Čet 08 Okt 2009, 01:30

A da dovedemo mi ove kolege iz Zagreba da nam zavrse posao... Ljudi imaju praksu a i slozni su, za razliku od nas
boki705
boki705
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 717
Location : Beograd
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od trg Čet 08 Okt 2009, 08:24

Nije teško da se provere primeri, a šta će biti, imamo od ove dve priče, pa da biramo Very Happy

A da uvezemo Hrvate da nam završe posao :ejjj: , pa izgleda da ćemo morati sami :dda:

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi Sad - do 2014. Empty Re: Novi Sad - do 2014.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu