Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Radna grupa za .........

+32
plavi
Dejan
padobranac
maradona
039
King of the road
ozalosceni
Blackshadow
noddy
Zokenzi
BELI
Panco
tomovicbgd
VENELUME
as
Moravac
Alhemicar
maniac
struja
to je to
IVAN DIAVOLO
zlaja
Paleolit
ramplinstinski
drdr
vlajko
angelina
magnum
skembi69
jerotije318
trg
Admin
36 posters

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od magnum Uto 23 Jun 2009, 22:36

Lepo vi ovo napričaste,plezir mi je!
Jedino ne znam dal' će vegetarijanac da se složi!? bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Uto 23 Jun 2009, 23:06

Kolega As,

Svaka cast!Ovo je vise nego jasno!Sve je izneto argumentovano i u pravcu nasih ciljeva!Mislim da je moja verzija koju sam vam spremio moze da ide samo kao dopuna ove koju je AS napravio.
Predlozem da, koliko uopste moze, doradimo As-ovu verziju, i to predamo kao pitanja.

Molim vas da iskomentarisete predlog sto vise, kako bi krajnja verzija bila gotova za sledeci ponedeljak.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Alhemicar Uto 23 Jun 2009, 23:30

Stavka 16...da sprovede svoju odluku o E3-E4 standardu ili da istu ospori,mislim da nikakva kategorizacija nece izaci na dobro,naj taksi je jeftin taksi,niko se ne vozi taksijem da bi bio vidjen,vec da bezbedno i u najkracem roku stigne od tacke A do tacke B....znaci jedinstvene cene za sve,pa kako bude...verujem da bi najniza kategorija imala najvise posla,samo neka je vozilo cisto i neka je vozac kulturan,neka je jeftino i to je sasvim dovoljno..Znaci jedinstvene cene bez ikakve podele i da bude zvanicno E3-E4 ili bilo koje vozilo...
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od vlajko Sre 24 Jun 2009, 03:04

slazem se sa hemijom ionako je mnogo toga komplikovano tako da dodatno komplikovanje nije potrebno.

vlajko
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 52
Godina : 56
Datum upisa : 28.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Sre 24 Jun 2009, 08:22

Ja sam prosto odusevljen sa ovim predlogom za licence [uz odredjene a male korekcije]. Vidi se da i medju nama taksistima ima obrazovanih, pametnih i inteligentnih.

Jos jednom SVAKA CAST
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od IVAN DIAVOLO Sre 24 Jun 2009, 13:44

Velika podrska za AS i za TRG . Svaka cast momci samo napred. AS izostavio si jednu stvar u svojim zahtevima, a to je niza cena goriva za taxi vozila . Veliki pozdav .

IVAN DIAVOLO
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 23
Datum upisa : 10.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sre 24 Jun 2009, 16:43

Jos jedno pitanje za radnu grupu, cena goriva za taksiste.

Pogotovo sto nista drugo iz te uredbe nije odradjeno!
Rmpalinski postavi ovo pitanje na temi euro 3 euro 4.

Milsim da jedno od pitanja za radnu grupu treba da bude sta se uradilo u skladu sa prethodno donesenim odlukama, nalapnice i ostalo..

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Moravac Sre 24 Jun 2009, 20:41

U poslednje vreme se Tedi javlja kao nas predstavnik! Nesto se ne secam da sam ga ja izabrao ili glasao za ili protiv toga!
Moravac
Moravac
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 794
Location : Srbija
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od VENELUME Sre 24 Jun 2009, 21:10

Tomoviću , o kojim ti glupostima pričaš.Ovde smo da razmenjujemo miščjenja , a da li je nečije mišljenje "glupo" jer se ne podudara sa tvojim ili mojim , to je apsurd.Jer i ja se u nekim stvarima slažem sa TRG-om a u mnogima i ne , ali ne mislim uopšte da je čovek glup ili njegov stav.Ono šta je problem , po meni a to je da je Zlaja ovde u manjini , pa to neki od nas i koriste . A lično po pitanju tebe , pokušavam ali ne vidim tvoj motiv da još uvek ostaješ u firmi nekoga o kome imaš mišljenje kao o Zlaji . Ovde na forumu pre svakog prvog ti najavljuješ odlazak u Pink , a opet svakog drugog u mesecu ja te čujem kako štipaš vožnje u BTV-u . Verovatno si na listi čekanja , pa je to problem. Kaži i rešićemo ga , ali ne pljuj u lonac iz koga jedeš. Mene isto tako interesuje pitanje LICENCI kao i svakog od vas , ali to nije od juče. Mene interesuje ono što je negde ironično . ali na žalost istiniti zapisao i napisao PALEOLIT , kako preživeti vreme sadašnje (PREZENT) , kada se čekića po stanicama , a licence , one će mi biti značajne kad dodjem u godine kao Magnum , da mogu da je tapnem i ućarim još mali para za penziju. Problem je što nas ima 10000 na ulici , a para sve manje
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od magnum Sre 24 Jun 2009, 22:09

Vene,Moskva suzama ne veruje!
Vodenjak,no,no! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od as Sre 24 Jun 2009, 22:21

Odgovor za kolegu IVAN DIAVOLO

Hvala na poršci. Nižu cenu goriva za nas nemoj ni da sanjaš, jer mnoge transportne firme i prevoznici nemaju subvencije na gorivo, a iskreno mislim da ih nema niko,
a da bi ih dobili, to bi trebalo da prođe Skupštinu Srbije, praktično nemoguće.


Poslednji izmenio as dana Čet 25 Jun 2009, 00:37, izmenjeno ukupno 1 puta

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od drdr Čet 25 Jun 2009, 00:13

kolege su stvarno to lepo srocile---svaka cast na trudu
jedino sad sto je problem--cije su to ideje
jer niko od nas nema mandat da predstavlja taxiste na zvanicnim mestima
zato mislim da treba te ideje uvesti medju taxiste koji ne prate ovaj forum
i omasoviti glasove ZA i predloziti one koji ce izaci pred zvanicnike sa tim zahtevima
kao legitimne predstavnike taxista-preduzetnika
a ne kojekakvih udruzenja i preduzeca
drdr
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od VENELUME Čet 25 Jun 2009, 06:42

Moravac , čisto da se zna da nisam ni ja za to da nam gazde budu predstavnici , jer nam se interesi samo do neke tačke podudaraju , a posle toga nam se drastično razmimoilaze . A naši problemi su počeli mnogo pre Zlaje , a ako si primetio da se do sada nisam mešao u vaše prepiske sa Zlajom , zato što mnoge od vas ne poznajem lično i to su vaši medjusobni odnosi , ali moram da reagujem kada nekoga poznajem i sa ulice , ane samo sa foruma .Ne dešavaju se iste stvari na ulici i na monitoru.
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od tomovicbgd Čet 25 Jun 2009, 18:19

VENELUME ::Tomoviću , o kojim ti glupostima pričaš.

Nisam hteo nikoga da uvredim,ni Zlaju a ni tebe kao njegovog advokata,ali brate treba malo da oladi i da se ne predstavlja kao majka Tereza.....ja ovo, ja ono.... sve gazde treba da shvate jednu jedinu stvar a to je sta im je posao,po meni posao im je da obezbede dovoljno poziva(voznji) za svoje clanstvo i nista vise od toga

Izvinite ako sam nekoga uvredio...pozdrav....necu se oglasavati neko vreme...nemam volje ni nerava,ali cu vas svakako čitati. Very Happy
tomovicbgd
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 254
Godina : 57
Location : Miljakovac II
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Čet 25 Jun 2009, 18:24

Vlasnici udruzenja NE VOLE mnogo pametne taksiste. Vise im odgovaraju poslusni koji ne znaju nista a samo cute i placaju :o
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Čet 25 Jun 2009, 23:44

Momci,

Nemojte da se delimo, svi smo ovde preduzetnici koji ne racunaju 4500=9000, to je kraj price.Licence ako ce da budu, treba da nas zastite od nelojalne konkurencije, gazda, daju neka prava i obaveze i omoguce egzistenciju.Kada je interes u pitanju, oni nemaju milosti, pa sto bi mi bili sirokogrudi ili malodusni.Boriti se treba za svoja prava, to je zivot, a ne cekati da ti neko da milostinju.Ko zna o cemu pricam,shvatice.
Razmisljajte o zajednickom sastanku gde bi se upoznali i poricali.

Trg

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Pet 26 Jun 2009, 02:47

Ajmo jedan zajednicki sastanak u gradu u nekom od restorana oko 15 h od nedelje ?
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sub 27 Jun 2009, 21:41

U utorak ce te dobiti predlog koji bi trebalo da ide u gradu.Vidim da vas preko hiljadu gleda sta se pise, ima li jos ko nesto da ubaci na Asov predlog?

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od magnum Sub 27 Jun 2009, 22:44

Ima nešto malo i od mene ali to ću ti poslati u ponedeljak pa izbaci na listu! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Panco Ned 28 Jun 2009, 00:32

Podrska za trg,kad posetim forum i ocitam tvoje postove vrati se vera da nismo izgubljeni u konstantom teroru stihije Smile

Panco
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 103
Godina : 57
Location :
Datum upisa : 16.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od angelina Pon 29 Jun 2009, 16:17

Podrška taksistima koji žive od taksiranja
Šta reći sem podrška za svaki pametan predlog koji nas izdiže bar za milimetar iznad trenutnog sivila naše službe !!!!!!!
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od magnum Uto 30 Jun 2009, 17:39

Ja nešto nažvrljkah,ajde kratkokosi,ako misliš da liči na nešto,objavi!Nek' vidi narod,pa neka dodaje,oduzima,briše,piskara,dopisuje i sl! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sre 01 Jul 2009, 00:47

Kolega AS je ispisao nesto, i to smo svi podrzali koliko vidim.Sutra cu postaviti verziju koju predlazem da predamo u Gradski sekretarijat za radnu grupu.

1.Dodatak ce biti da se licenciraju i taksi udruzenja koja ce moci da izdaju radio stanice taksi preduzetnicima, i da se prema njima takodje uvedu kaznene odredbe ka o za slucajeve kada ta udruzenja daju radio stanice divljacima i predaju im voznje , na primer.Neka udruzenja tako i opstaju, a znamo koja su to.Nije mi jasno kako legalni taksisti mogu da rade u tim udruzenjima, kada znaju sa kim rade.,,Ima i drugih udruzenja.
2.Doadatak ce biti i pitanje zasto inspekcija u borbi protiv divljaka ne oduzima kradene krovne oznake i kviska.
3.Traziti da se i clanovi radne grupe izjasne po nasim pitanjima i predlozima.
Dajte jos ideja, pa da predam.
I da vam ne pominjem vise, treba mi vasa aktivna pomoc, radna grupa ce doneti predloge koje nam mozda nece odgovarati i ako se to desi, prosao je voz, nema vise, sad je vreme da uradimo nesto.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od as Sre 01 Jul 2009, 09:21

Da, i prvi i drugu tačku dodati.

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sre 01 Jul 2009, 09:52

Obracamo se Gradu kao nasem poslodavcu u vezi zakonskih predloga Radne grupe.Ciljevi predloga radne grupe bi trebalo da ispunjavaju sledece osnovne uslove:

-uvodjenja kvalitetnih licenci za taksi preduzetnike
- smanjenja broja taksista
- stvaranje ekonomskih uslova za obavljanje taksi delatnosti.
-stvaranje zakonskih uslova za kaznjavanje neregularnih taksista

Kao takvi, predlozi bi trebali da idu u korist taksi preduzetnika koji su izmirili svoje obaveze i ispunili normu Euro 3 na osnovu odluka o auto-taksi prevozu.

U radnoj verziji Predloga od 24.03.2009. godine, pojavljuju se određene nelogičnosti koje dovode u pitanje smisao iznetih predloga pa vam zbog toga postavljamo sledeca pitanja:

1.Zašto je u Predlogu zakona o izmenama i dopunama Zakona o prevozu putnika u drumskom saobraćaju predvidjena mogućnost da pravna lica mogu da dobiju licence i zapošljavaju vozače?
. Naime u članu 36v Predlog ostavlja mogućnost da pravna lica na licenciranim vozilima zapošljavaju vozače koji poseduju treći stepen stručne spreme, vozačku dozvolu B kategorije i lekarsko uverenje.

Da budemo jasniji takav predlog ne može doneti boljitak ni gradu ni taksi preduzetnicima, štaviše može biti i opasan iz sledećih razloga:

• pravna lica će zapošljavati više vozača po vozilu, pa će usled toga jedno vozilo provoditi i 3 smene na ulicama, čime se efekat mere smanjenja broja taksi vozila na 5000 u gradu Beogradu anulira;
• postojeći taksisti su ovakvom odredbom na velikoj šteti jer će im mogućnost zarade biti umanjena a usled toga biće otežano ako ne i onemogućeno vraćanje uloženog u kupovinu vozila sa EURO 3 motorima.

Predlog:Uvodjenje licence za pravna lica za izdavanje radio stanica taksi preduzetnicima.
Na taj nacin se ne bi povecavao broj vozila i vozaca na ulici i uveo red u poslovanje Pravnih lica cija osnovna delatnost bi trebalo da bude organizovanje radio mreze.
Upozoravamo da sticanje ovakve licence za radio stanice ne bi trebalo omogućiti bilo kojem pravnom licu. Naime, postoje pravna lica koja radio stanice daju neregularnim (neregistovanim) taksistima. Takvo ponašanje bi trebalo sankcionisati uz oduzimanje licenci za radio stanice.

2.Kako predlozena licenca za taksi preduzetnike ide u korist preduzetnika, i koja je svrha predlozenih licence obzirom da ne ispunjavaju osnovne uslove?
Smatramo da je pravedno i jedino ispravno rešenje da preduzetnici koji su se zadužili da ispune zahteve gradske uredbe o ispunjenju norme EURO 3 i izmirili porez u ovim teškim vremenima, treba da dobiju kvalitetne licence i to:
- licenca za jednog vozača i njegovo vozilo;
- licenca se izdaje trajno
- liceneca se izdaje besplatno
- licenca može da bude preneta samo na jedno lice koje ispunjava uslove za bavljenje taksi prevozom u skladu sa propisima koji vaze za preduzetnike;
- licenca može biti prodata (licu koje ispunjava uslove za obavljanje taksi delatnosti u skladu sa propisima koji vaze za preduzetnike);
- izmeniti član 36đ stav 5 u Predlogu koji se odnosi na prestanak važenja licence i uvesti bodovanja na osnovu težine prekršaja (kako se ne bi svi prekršaji tretirali isto).
- izdavanje nove taksi licence licima koja su ispinili sve zakonske odredbe koje vaze za preduzetnike, uz uslov da imaju otkupljene dve licence, cime bi se smanjio broj taksista


Predlog: Izdavanje licenci isključivo (ili bar prvenstveno) postojećim preduzetnicima (koji su ispoštovali gradsku uredbu i platili poreze) i to po modelu jedan vozač jedno licencirano vozilo, na koji način neće doći do povećanja broja vozila na ulici.

3.Zašto predlozi ne rešavaju pitanje obavljanje taksi delatnosti kao dopunske delatnosti i rada penzionera?

Licence ne treba izdavati licima kojima je taksi delatnost dopunsko zanimanje kao ni penzionerima, (penzioner koji je ostvario penziju ima odredjena primanja i prava kao penzioner, pa se postavlja pitanje kako penzionisao lice moze da se bavi taksiranjem?)
.Razloga ima vise:
- nije dobro da neko radi puno radno vreme (ili pojedinci i duže) u nekom preduzeću pa da zatim sednu za volan i da prevoze putnike i predstavljaju grad.
- profesionalizacija taksi delatnosti
-smanjenje broja vozila na ulici

4.Zašto Predlog ne predviđa uvođenje jedinstvene - ekonomske cene taksi prevoza koju bi određivao nadležni organ lokalne samouprave (u našem slučaju organa Grada Beograda) na koju udruženja neće moći da daju neekonomske popuste
Smatramo da udruženja treba da se bore na drugi način, kvalitetom usluge i odnosom prema strankama prevashodno. Danas smo primorani da se borimo popustima, pa neka udruženja kako bi opstala daju popuste po kojima taksisti voze trošeći amortizaciju do prvog većeg kvara, nakon čega prestaju da obavljaju delatnost. Na taj način uništavaju druge taksi preduzetnike jer predstavljaju nelojalnu konkurenciju sa.
Prednosti jedinstvene cene su sledeci
-uvodjenje jedinstvene cene je to sto ce stranka uvek znati koliko kosta voznja na odredjenoj relaciji, cime ce se spreciti nezeljene pojave naplacivanja vece cene taksi prevoza
- ekonomska isplativost taksisranja po kojoj ce taksista moci da ispuni norme koje je Grad propisao (euro 3-4, starost vozila i ostalo).

Ovde se nece raditi o monopolu, jer ce grad utvrditi cenu javnog prevoza u taksi delatnosti, isto kao sto je ucinio u linijskom prevozu.

Predlog: uvesti sistem ekonomske cene taksi prevoza koju bi periodično određivao nadležni organ lokalne samouprave (npr. Grad Beograd), koji ce vaziti za sva udruzenja i na koje nece imati mogucnost davanja popusta.

5.Borba protiv neregularnih taksistai sta grad i Inspekcija radi po tom pitanju ?

Obzirom da smo svedoci velikog broja divljih taksista na ulici, koji nam predstavljaju veliki problem i nelojalnu konkurenciju, nadamo se da predlozi radne grupe nece ostavljati mogucnost te pojave.

Pitanja koja se postavljaju a ticu se dosadasjeg rada Inspekcije:
-Zasto Inspekcija prilikom pisanja prekrsajne prijave ne oduzima kviska i krovnu oznaku za koju divlji taksista nema ovlscenja?
-Sta se trenutno preduzima protiv udruzenja koja izdaju radio stanice divljim taksistima, i da li je predlog odluka sankcionisao i tu mogucnost?Mislimo da takva udruzenja treba najostrije sankcionisati.
-rad i rezultati rada Inspekcije treba da budu javni, kako bi svi imali uvid u njihove rezultate rada

6.Šta je do sada uređeno u skladu sa prethodnom Odukom o taksi prevozu?
Sta je predvidjeno sa taksistima koji nisu ispunili normu Euro3 i koji nisu izmirili porez?Kakve su mogucnosti njima ostavljene?

Evo, pa komentarisite...

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ramplinstinski Sre 01 Jul 2009, 13:45

-Odluka o moranju uzimanja vozila sa E-3 motorom za taxi prevoz je neustavna, tako da je svako pozivanje na istu protivustavno i kao takvo znaci besmisleno!
-Porez i licenca su dve razlicite stvari, poresko neka radi svoje a mi da gledamo svoje!
-Zasto se i policija ne ukljuci u borbu protiv nelegalnih taxista?
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od vlajko Sre 01 Jul 2009, 15:01

Ovih sest tacaka su po meni odlicne bez obzira da li je nesto ustavno ili ne. Ta uredba postoji i na osnovu nje su svi taksisiti usmeravali svoje poslovanje u zadnje 3 godine i ne moze se preko toga tek tako preci. Takodje mislim da ne treba ni dalje mnogo siriti zahteve i gomilati ih jer prvo treba dobiti odgovore na ova kljucna i krucijalna pitanja a kada daj boze ona budu resena onda nastaviti sa borbom za nake takodje bitne ali ipak periferne stvari.
Kad taksista placa porez, redovno izmiruje sve obaveze prema drzavi sto u novcu sto u uslovima koji su postavljeni (pa cak i uredbama) onda apsolutno nije besmisleno traziti ovih 6 tacaka. Neka se oni sekiraju da li je to ustavno ili ne (a ne mi stalno da se na to pozivamo kao da nas to nesto spasava), mi smo ispunili sta je trazeno sada neka oni daju ono sto treba.

vlajko
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 52
Godina : 56
Datum upisa : 28.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ramplinstinski Sre 01 Jul 2009, 17:02

Momci, sigurno nije na nama da raspravljamo o Ustavu, on je iznad svih Zakona i kojekakvih uredbi. Politika poslovanja preduzetnika je prepustena njima[nama], i o njoj je takodje besmisleno raspravljati [ 100 ljudi 100 cudi,100 zena 200....]To je sto se tice euro 3 uslovljavanja.
Sto se tice poreza, opet kazem neka poresko radi svoje, neka poresko pritisne te koji ne placaju porez a ne da mi trosimo energiju na stvari koje su van naseg dometa.
-Ukljuciti MUP u borbu protiv divljaka!
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Sre 01 Jul 2009, 22:18

Ja se izvinjavam sto nisam bio prisutan par dana ni na forumu ni na ulici ali vidim da Vam nisam nedostajao.
Kolega trg vam je jasno ko dan objasnio sta nam valja a sta ne valja u predologu licencia nase je samo da ga podrzimo u ovom ispravnom poduhvati i da budemo uz njega, da istrajemo do kraja jer, ako ne uspemo pukli smo ko dinja i mi i nasa egzistencija
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od BELI Čet 02 Jul 2009, 06:18

Eeeee londonci... Gde ste zapeli. Zovite je vi kod vas kako hoćete, a kod nas se u Srbiji ona zove DOZVOLA ZA RAD. Kupite srpsko-engleski ili englesko-srpski rečnik i proverite. A o Ustavu i zakonima nema potrebe da se puno uzbuđujete i menjate vaše navike. Rade to, kao i do sada, oni "zli neradnici". Šoljice od kafe su odavno oprane. Malo da se našalim sa par kolega iz Londona koji će sebe ovde prepoznati. Mislim na kafu.

BELI
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 22
Datum upisa : 10.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Čet 02 Jul 2009, 09:01

Takodje mislim da ne treba ni dalje mnogo siriti zahteve i gomilati ih jer prvo treba dobiti odgovore na ova kljucna i krucijalna pitanja a kada daj boze ona budu resena onda nastaviti sa borbom za nake takodje bitne ali ipak periferne stvari.
Ovo je sustina po meni.Stvar je veoma ozbiljna i tice se egzistencije nasih porodica i nas samih, popricajte sa ostalim kolegama koji nemaju pristup ovom forumu jer nemaju racunar.Predlazem vam da isprintate par nasih zahteva, pa da ih podelite kolegama, da znaju sta se desava.
Planirajte da se vidimo...

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ramplinstinski Čet 02 Jul 2009, 14:54

Smatramo da je pravedno i jedino ispravno rešenje da preduzetnici koji suse zadužili da ispune zahteve gradske uredbe o ispunjenju norme EURO 3 i izmirili porez u ovim teškim vremenima, treba da dobiju kvalitetne licence

- izbaciti ovaj deo clana 2 [znaci ko se nije zaduzio taj ne treba da dobije licencu?]
- sto se poreza tice, mi umesto da se borimo da se isti ne povecava bez ikakve kontrole, trazimo da se uzme dozvola kolegama koji nisu izmirili svoje obaveze!
- clan 6. izbaciti, potpuno je besmisleno traziti nesto cega nema!
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Zokenzi Čet 02 Jul 2009, 22:29

Moje mišljenje je da ne treba izbacivati taj deo iz člana 2 nego ga preformulisati, recimo ovako:
"Smatramo da je pravedno i jedino ispravno rešenje da preduzetnici koji su ispunili zahteve gradske uredbe o ispunjenju norme EURO 3 i izmirili porez (u ovim teškim vremenima), treba da dobiju kvalitetne licence."
Što se tiče poreza to treba da rešava poreska uprava.
A što se tiče člana 6 nije mi baš najjasniji :?: Bar sada je cena polovnih Euro 3 vozila dovoljno nisaka tako da bi trebali svi koji žele ozbiljno da se bave ovim poslom da ispune EURO standarde koje je propisala gradska uredba!
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ramplinstinski Pet 03 Jul 2009, 14:16

Gradska uredba je neustavna iliti protivzakonita, svaka diskusija o istoj je besmislena ! bounce
Kolege iz Kraljeva su je oborile, isto [jos gore ] bi proslo ako pokusaju da je primene u Beogradu. Uostalom kolege su produzivale u junu mesecu taxi dozvole sa kolima iz 96 god.[znaci nikakav E-3 ] na godinu dana.
Ne trosimo energiju na nezakonite stvari, usredsredimo se na postavljanje zahteva u skladu sa Zakonima.Osim nepotrebnog [pozivanje na gradsku uredbu koja je u suprotnosti sa Ustavom ] clana 6 i dela clana 2 podrzavam predloge koje je Trg izneo, i dodao bih ovaj:
- ukljuciti MUP u borbu protiv divljaka
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Pet 03 Jul 2009, 18:43

Smatramo da je pravedno i jedino ispravno rešenje da preduzetnici koji su ispunili zahteve gradske uredbe o ispunjenju norme EURO 3 i izmirili porez (u ovim teškim vremenima), treba da dobiju kvalitetne licence."

Na sastanku radne grupe iznat je podatak da samo 300 vozila nije ispunilo normu Euro 3.Taj podatak treba da iskoristimo kao prilog nasem zahtevu za licence.

Sesto pitanje je za ljude koji nisu ispunili normativ Euro 3 i nisu platili porez, da znaju na cemu su, kako ukoliko bude dosla licenca ne bi zbog toga bili uskraceni za nju, nego da znaju sta ce biti i da na na vreme smisle sta da rade.

Dajte jos komentara, pa da predajemo nas zahtev.Predajemo ga sledece nedelje.

Takodje mislim da ne treba ni dalje mnogo siriti zahteve i gomilati ih jer prvo treba dobiti odgovore na ova kljucna i krucijalna pitanja a kada daj boze ona budu resena onda nastaviti sa borbom za nake takodje bitne ali ipak periferne stvari
.

Ovo je sustina po meni.Stvar je veoma ozbiljna i tice se egzistencije nasih porodica i nas samih, popricajte sa ostalim kolegama koji nemaju pristup ovom forumu jer nemaju racunar.Predlazem vam da isprintate par nasih zahteva, pa da ih podelite kolegama, da znaju sta se desava.
Planirajte da se vidimo...

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ramplinstinski Pet 03 Jul 2009, 20:18

Ne znam zasto uporno ignorises[Trg] moj post o NEUSTAVNOSTI gradske uredbe o taxi prevozu ?
Totalno je nebitno koliko kolega nije uzelo vozilo sa E-3 motorom, ta uredba je NEZAKONITA i svako pozivanje na nju je besmisleno !
Bas bih voleo da vidim da neko dobije resenje da ne moze da radi zbog tzv. gradske uredbe, lepe pare bi uzeo uz solidnog advokata!
Uostalom toga su svesni u sekretarijatu , pa i dalje rade i produzavaju dozvole normalno.
Pola predlozenog zahteva je oko te nevazece uredbe, vec sam pisao o tome da je to gubljenje vremena i energije.
Pitanje podizanja poreskih obaveza je itekako bitno za nas, oni dizu svake godine - mi cutimo i placamo! Obavezno uneti u zahtev !
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od BELI Sub 04 Jul 2009, 08:26

Dragi moj kolega Ramplinstinski, možda se ne poznajemo, a možda i poznajemo. Saznaćemo jednog dana. Taksisti nisu krivi što je gradonačelnik doneo Rešenje u oktobru 2008. godine o osnivanju Radne grupe za unapređenje i praćenje taksi-servisa u Beogradu. Taksisti nisu predlagali niti su birali gosp. Dejana Malog za predsednika te Radne grupe za unapređenje i praćenje taksi-servisa u Beogradu. Taksisti nisu krivi što je Poslovnik o radu Radne grupe za unapređenje i praćenje taksi-servisa u Beogradu usvojen tek 11.06.2009.godine. Taksisti nisu krivi što ista, usvajanjem Poslovnika o radu Radne grupe za praćenje i unapređenje taksi-servisa u Beogradu, osam meseci nije radila regularno. Taksisti nisu, u istom Poslovniku o radu Radne grupe za praćenje i unapređenje taksi-servisa u Beogradu, napisali član 5 u kome se ista ovlašćuje da donosi samo preporuke...itd, itd, itd...
Elem, E-3 i E-4. U četvrtak, 18.06.2008.godine, na sastanku Radne grupe za unapređenje i praćenje taksi-servisa u Beogradu, gosp. Dejan Mali, predsednik, obavestio je ostale članove iste da je Granski sindikat taksi vozača i autoprevoznika "NEZAVISNOST" dostavio dopis gradonačelniku Beograda i predsedniku Skupštine grada Beograda 09.06.2009.godine u kome podnosi zahtev za izmenu člana 10 stav 1 tačka 4 važeće Odluke o auto-taksi prevozu putnika u Beogradu zato što ista nije u skladu sa Ustavom i zakonima (ima ih par) i potom u celosti pročitao isti svima. Saopšenje za javnost je dato 09.06.2009. godine i objavljeno je u nekim medijima 10.06.2009. godine. Inače je isti postupak sproveden u više desetina mesta u Srbiji. Sada se verovatno time bave pravne službe Beograda i ostalih lokalnih samouprava. Što bi rekli Leskovčani:"Ne se znaje. Zare igra."
Da. Setih se jedne sitnice. Moj savet ti je da ne učestvuješ u podelama. Stalno neko pokušava da nas deli.
Tužno.
Poz...
P.S. Zaboravih da ti kažem. Što se tiče cena one su u proceduri ka Ustavnom sudu.

BELI
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 22
Datum upisa : 10.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ramplinstinski Sub 04 Jul 2009, 14:35

Ja samo pokusavam da kazem da nas glavni problem nije 300 kolega koji voze starije automobile, da nas problem nisu kolege koje duguju porez, i da se na to ne rasipa energija. Divljaci, neekonomska cena voznje, velike poreske obaveze, i naravno licenca samo nama, to bi trebalo da bude u fokusu nasih zahteva, jer je to ono sto utice na nasu egzistenciju!
Ni u kakvim podelama nisam ucestvovao, niti cu.
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od BELI Sub 04 Jul 2009, 20:06

Pomozi , mozda nisam u pravu. Nigde nisam uspeo da pronadjem Zakon o licencama. Cudno. Poz...

BELI
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 22
Datum upisa : 10.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sub 04 Jul 2009, 21:25

Ja ne volim da pricam u siframa.Pitanje koje se tice sta ce biti sa kolegama koja nisu ispunila normu Euro 3 i placanja poreza, odgovor bi trebalo da bude da cujemo sta je u predlozima, ako je to obradjivano.
Sva pitanja koja ce biti postavljena u nasem zahtevu imaju za cilj nadamo se konkretan odgovor, kako bi znali kako da se postavimo i da trazimo resenja koja ce ici nama u prilog.
Ja licno nisam siguran da ima samo trista kolega sa starim automobilima, iskreno.
Zelim da dobijem konkretne odgovore, kako bi se svi mi informisali na pravi nacin o pitanjima koji nas muce, da vidimo sta su predstavnici radne grupe predlozili i koja je svrha predloga, idu li preduzetnicima u korist ili ne.
1.Ako su ti predlozi losi za preduzetnike, postavlja se pitanje ko su predstavnici radne grupe i kako oni predstavljaju taksiste ako predlozi nisu u interesu taksista.

Ovo je prvi nas zahtev koji cemo uputiti radnoj grupi i Gdinu Dejanu Malom.Nakon njihovog odgovora imacemo jos pitanja, pretpostavljam.
2.Predlazem da i clanovima radne grupe postavimo ista pitanja, da cujemo i njihov stav, obzirom da oni i nas predstavljaju.
Sta mislite o tome?

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sub 04 Jul 2009, 21:40

Ne znam zasto uporno ignorises[Trg] moj post o NEUSTAVNOSTI gradske uredbe o taxi prevozu ?

Nikog ne ignorisem, niti imam prava na to.Pretpostavljam da nekog muci problem euro 3 i poreza...

E sad, recimo po predlozima (nigde nisam nasao) ili neko protumaci predloge da da taj gubi pravo da dobije licencu jer nije ispunio odedbu o Euro 3 (ustavna ili ne) i zato sto nije platio porez, pa zbog toga takodje nedaju licencu.Ne bi bilo prvi put da , ustavno ili ne, neko protumaci predloge tako.I sta onda?

Zlaja recimo tumaci sadasnje predloge kao 4500=9000, sto mene veoma brine i postavlja pitanje kako su nasi interesi od taksi predstavnika bili zasticeni.Ne zelim da Zlaja opet ulazi u polemiku samnom, vec je rekao da se salio, ali me brine da on u predlozima vidi i tu mogucnost za sebe kao pravno lice.Sta mislite i o tome, jer to je nas najveci problem?Ako to krene u problemu smo.
Nekako sam s trudio da pitanja postavim po prioritetima preduzetnika kao sto je i AS odradio.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Ned 05 Jul 2009, 21:10

Sredinom sledece nedelje predajemo nas Zahtev u vidu pitanja i predloga..Vidim da je dosta ljudi pogledalo ovu temu, preko 2000 sto je zaista znacajan broj.
Obzirom da nema mnogo komentara, smatram da smo i pogodili sustinu nasih problema, i da su pitanja na mestu.
Molim Vas da ukoliko jos ima predloga i pitanja, da ih postavite na forum do srede, kako bi predali pitanja sledece nedelja.

Pozdrav svima

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od noddy Ned 05 Jul 2009, 22:43

imam pitanje!
zašto zakon o licencama? jel može neko u par crta da mi objasni prednosti svega toga? koje probleme rešava? naravno, ovo me stvarno zanima jer mi ništa nije jasno.
hoće li posle licenci biti više posla? šta to licenca menja u odnosu na divljake? koliko znam, divljačenje je i sad kažnjivo.

sve ima smisla samo ako licence budu besplatne za sve koji sada imaju važeću dozvolu, u suprotnom, to doživljavam kao reketiranje u najgorem smislu - 'oćeš da radiš, plati! - a mi te štitimo.... ni od čega!

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 173
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Pon 06 Jul 2009, 16:05

Nody,
Licence kako su sada ponudjene nam nisu potrebne, jer ce omoguciti pravnim licima da zaposljavaju vozace.Procitaj nasapitanja i zahteve, pa nam daj komentar..

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od magnum Pon 06 Jul 2009, 16:29

Da ne budem BAS,BAS najpametniji,ali ipak moram nesto da pitam!Malo,malo, pa radna grupa ovo,radna grupa ono.Vrlo lepo,samo mi malko nije jasno-KOJA radna grupa,CIJA radna grupa!?KO je formirao,KO je odabrao,te ljude,KO se SLOZIO ,ko ODOBRIO, ko IZGLASAO,radnu grupu i KO JE MENE,koji REDOVNO placam sve namete na vilajet,ukljucujuci i najnovije povecanje poreza za oko OSAMNAEST posto mesecno.ista PITAO ili mozda makar OBAVESTIO.Za neupucene,niko ne moze da mi prikaci NIJEDAN saobracajni,a kamoli taksi prekrsaj a o velikoj neispravnosti tipa NE PLACA porez ne zelim ni da pricam! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od magnum Pon 06 Jul 2009, 16:46

da ne ispadnem,siroko ne znajuci ili pak siroko sve znajuci
-ko je izabrao,
-doticnog za predstavnika BTV,
-doticnog za predstavnika Pinka,
-doticnog za predstavnika Beotaksija,itd,itd a narocito
-koga ili sta predstavlja vozac BTV sluzbeni broj 900,mislim da se zove aleksandar bjelic
-i tako redom,ukljucijuci i postovane clanove iz Sk.grada u kome sam rodjen i zivim od 1956.
Takodje bi mi mnogo znacilo da se SVI clanovi radne grupe PONAOSOB izjasne o nasim predlozima,zahtevima i stavovima.
U nadi da cete mi izaci u susret,drugarski vas pozdravljam! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od to je to Pon 06 Jul 2009, 17:03

Kako je sve to napisano ako dobijemo licence divljake ce da sklone, ako ovako ostane nece nam biti dobro.
Divljake mogu da sklone i u ovim uslovima samo da izaberu politicki trenutak.
Predlozi su OK treba to sto pre poslati da razmatraju.
Opet sa druge strane tu je kolega Beli on ce direktno preko Londona da nas izvesti kako kod njih napreduje sindikalna borba.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Uto 07 Jul 2009, 10:31

Kolege Preduzetnici,predlazem da odstampate ove predloge i podelite svim kolegama, a sumirano i prosireno sutra ce ici ovako:

Obracamo se Gradu kao nasem poslodavcu u vezi zakonskih predloga Radne grupe.Ciljevi predloga radne grupe bi trebalo da ispunjavaju sledece osnovne uslove:

• uvodjenja kvalitetnih licenci za taksi preduzetnike
• smanjenja broja taksista sa sadasnjih 7600 na 5000, uz pravilo jedan vozač=jedno vozilo=jedna licenca.Zaposljavanjem vise vozaca po vozilu gubi se svaki smisao izmene Zakona o taksi prevozu, jer se time ne smanjuje broj vozila na ulici, vec naprotiv povećava
• stvaranje ekonomskih uslova za obavljanje taksi delatnosti.
• stvaranje zakonskih uslova za kaznjavanje neregularnih taksista

Kao takvi, predlozi bi trebali da idu u korist taksi preduzetnika koji su izmirili svoje obaveze i ispunili normu Euro 3 na osnovu odluka o auto-taksi prevozu.

U radnoj verziji Predloga od 24.03.2009. godine, pojavljuju se određene nelogičnosti koje dovode u pitanje smisao iznetih predloga pa vam zbog toga postavljamo sledeca pitanja:

1.Zašto je u Predlogu zakona o izmenama i dopunama Zakona o prevozu putnika u drumskom saobraćaju predvidjena mogućnost da pravna lica mogu da dobiju licence i zapošljavaju vozače?

. Naime u članu 36v Predlog ostavlja mogućnost da pravna lica na licenciranim vozilima zapošljavaju vozače koji poseduju treći stepen stručne spreme, vozačku dozvolu B kategorije i lekarsko uverenje.
Takav predlog ne ne ide u korist ni gradu ni taksi preduzetnicima vec samo pravnim licima, iz sledećih razloga:

• pravna lica će zapošljavati više vozača po vozilu, pa će usled toga jedno vozilo provoditi i 3 smene na ulicama, čime se efekat mere smanjenja broja taksi vozila na 5000 u gradu Beogradu anulira, vise vozača znači vise vozila na ulici
• postojeći taksisti su ovakvom odredbom na velikoj šteti jer će im mogućnost zarade biti umanjena i onemogućeno vraćanje uloženog u kupovinu vozila sa EURO 3 motorima.
• Uvodjenje takvih vozaca, bez poznavanja grada i radnog iskustva ugrozava se bezbednost putnika i obezvredjuje dosadasnji rad Grada na profesionalizaciji lica koja obavljaju taksi deletnost

2.Uvodjenje licence za pravna lica za izdavanje radio stanica taksi preduzetnicima i postavljanje njihovog rada u zakonske okvire.

Na taj nacin se ne bi povecavao broj vozila i vozaca na ulici i uveo red u poslovanje Pravnih lica čija osnovna delatnost bi trebalo da bude organizovanje radio mreze.
Upozoravamo da sticanje ovakve licence za radio stanice ne bi trebalo omogućiti bilo kojem pravnom licu. Naime, postoje pravna lica koja radio stanice daju neregularnim (neregistovanim) taksistima.
KONKRETNO:Postoje dve prekrsajne prijave protiv divljih taksista od 22.06.2009.godine u vremenu 22.30 časova, kada su na Trgu Republike zaustavljna vozila sa krovnom oznakom Afa i Gold taksija opremljena radio stanicom i kviskom.
Takvo ponašanje bi u takvim slučajevima trebalo sankcionisati uz oduzimanje Licenci za pravna lica

3.Kako predlozena licenca za taksi preduzetnike ide u korist preduzetnika, i koja je svrha predlozenih licence obzirom da ne ispunjavaju osnovne uslove?

Smatramo da je pravedno i jedino ispravno rešenje da preduzetnici koji su se zadužili da ispune zahteve gradske uredbe o ispunjenju norme EURO 3 i izmirili porez u ovim teškim vremenima, treba da dobiju kvalitetne licence i to:
- licenca za jednog vozača i njegovo vozilo;
- licenca se izdaje trajno
- liceneca se izdaje besplatno
- licenca može da bude preneta samo na jedno lice koje ispunjava uslove za bavljenje taksi prevozom u skladu sa propisima koji vaze za preduzetnike;
- licenca može biti prodata (licu koje ispunjava uslove za obavljanje taksi delatnosti u skladu sa propisima koji vaze za preduzetnike);
- izmeniti član 36đ stav 5 u Predlogu koji se odnosi na prestanak važenja licence i uvesti bodovanja na osnovu težine prekršaja (kako se ne bi svi prekršaji tretirali isto).
- izdavanje nove taksi licence licima koja su ispinili sve zakonske odredbe koje vaze za preduzetnike, uz uslov da imaju otkupljene dve licence, cime bi se smanjio broj taksista


Predlog: Izdavanje licenci isključivo (ili bar prvenstveno) postojećim preduzetnicima (koji su ispoštovali gradsku uredbu i platili poreze) i to po modelu jedan vozač jedno licencirano vozilo, na koji način neće doći do povećanja broja vozila na ulici.
Iskoristiti Zagrebacki model gde je za par godina broj taksista sa 1500 sveden na 1050.

4.Zašto predlozi ne rešavaju pitanje obavljanje taksi delatnosti kao dopunske delatnosti i rada penzionera?

Licence ne treba izdavati licima kojima je taksi delatnost dopunsko zanimanje kao ni penzionerima, (penzioner koji je ostvario penziju ima odredjena primanja i prava kao penzioner, pa se postavlja pitanje kako penzionisao lice moze da se bavi taksiranjem?)
.Razloga ima vise:
- nije dobro da neko radi puno radno vreme (ili pojedinci i duže) u nekom preduzeću pa da zatim sednu za volan i da prevoze putnike i predstavljaju grad.
- profesionalizacija taksi delatnosti
-smanjenje broja vozila na ulici

5.Zašto Predlog ne predviđa uvođenje jedinstvene - ekonomske cene taksi prevoza koju bi određivao nadležni organ lokalne samouprave (u našem slučaju organa Grada Beograda) na koju udruženja neće moći da daju neekonomske popuste
Smatramo da udruženja treba da se bore na drugi način, kvalitetom usluge i odnosom prema strankama prevashodno. Danas smo primorani da se borimo sa popustima, pa neka udruženja kako bi opstala daju popuste po kojima taksisti voze trošeći amortizaciju do prvog većeg kvara, nakon čega prestaju da obavljaju delatnost. Na taj način uništavaju druge taksi preduzetnike jer predstavljaju nelojalnu konkurenciju sa.
Prednosti jedinstvene cene su sledeci
-uvodjenje jedinstvene cene je to sto ce stranka uvek znati koliko kosta voznja na odredjenoj relaciji, cime ce se spreciti nezeljene pojave naplacivanja vece cene taksi prevoza
- ekonomska isplativost taksisranja po kojoj ce taksista moci da ispuni norme koje je Grad propisao (euro 3-4, starost vozila i ostalo).
Ovde se nece raditi o monopolu, jer ce grad utvrditi cenu javnog prevoza u taksi delatnosti,isto kao sto je ucinio u linijskom prevozu.
Predlog: uvesti sistem ekonomske cene taksi prevoza koju bi periodično određivao nadležni organ lokalne samouprave (npr. Grad Beograd), koji ce vaziti za sva udruzenja i na koje nece imati mogucnost davanja popusta.

6.Borba protiv neregularnih taksista i sta grad i Inspekcija radi po tom pitanju ?

Svedoci smo velikog broja divljih taksista na ulici, koji nam predstavljaju veliki problem i nelojalnu konkurenciju,nadamo se da predlozi radne grupe nece ostavljati mogucnost te pojave.
Uzimajuci u obzir podatak da je Inspekcije napisala 288 prijava za period od 15 decembra prosle godine do kraja juna,(sto znaci malo vise od jedne prijave dnevno) a imajuci u vidu da je svakodnevno na ulici oko oko 2000-3000 neregularnih taksista koje svakodnevno vidjamo, smatramo da je dosadasnji rad Inspekcije simbolican i da se ne vodi dovoljno efikasna borba protiv divljaka.

Pitanja koja se postavljaju a ticu se dosadasjeg rada Inspekcije:

1.Zasto Inspekcija prilikom pisanja prekrsajne prijave ne oduzima kviska i krovnu oznaku za koju divlji taksista nema ovlašćenja?Pravno, to je neovlasćeno korosćenje krovne oznake i kviska, I takvo se mora vratiti vlasniku.Trenutno, prijava se napise a divljak nastavi da radi.
2.Sta se trenutno preduzima protiv udruzenja koja izdaju radio stanice divljim taksistima, i da li je predlog odluka sankcionisao i tu mogucnost?
KONKRETNO:Postoje dve prekrsajne prijave protiv divljih taksista od 22.06.2009.godine u vremenu 22.30 časova, kada su na Trgu Republike zaustavljna vozila sa krovnom oznakom Afa i Gold taksija opremljena radio stanicom i kviskom.Da li je inspekcija podnela prijavu protiv tih udruzenja i koliko takvih slucajeva ima?
Mislimo da takva udruzenja treba najostrije sankcionisati i oduzeti im dozvolu za rad.U tom delu Licenca za pravna lica i Udruzenja bi imala pun smisao
3.Rad i rezultati rada Inspekcije treba da budu javni, kako bi svi imali uvid u njihove rezultate rada, uz tacnu statistiku koliko je vozila kontrolisano, iz kojih udruzenja i koje su nepravilnosti uočene.

Treba dati mogucnost da predstavnici taksi udruzenja zajedno sa policijom i Inspekcijom vrse kontrolu taksi vozila, čime bi rad Inspekcije bio javan i kako bi taksisti na taj način doprineli i pomogli suzbijanju takve pojave.

6Šta je do sada uređeno u skladu sa prethodnom Odukom o taksi prevozu?
Sta je predvidjeno sa taksistima koji nisu ispunili normu Euro3 i koji nisu izmirili porez?

7.Ko su članovi Radne grupe, ko su predstavnici taksista u Radnoj grupi, koga oni predstavljaju i kako su izabrani?
Obzirom da su predlozi koje je uradila radna grupa uradjenji u prisustvu nasih predstavnika, postavlja se pitanje stasu oni uradili za zastitu nasih interesa, kao su obavestili o svom radu svoje predlagace obzirom da većina taksista ne zna I nije obavestena o radu radne grupe.Takodje bi zeleli da se na sledecoj radnoj grupi svi članovi radne grupe izjasne po nasem dopisu, kako bi i mi bili upoznati sa njihovim stavom po nasim pitanjima.


VISE O LICENCAMA MOZETE PROCITATI NA :
https://taxi.darkbb.com/forum.htm

Ova verzija ce pretrpeti jos samo sitne ispravke, sustina je ista i to ce biti predato sutra za radnu grupu.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Uto 07 Jul 2009, 11:02

Zaboravio sam da treba napraviti jos taksi stanica..Mada je to manje bitno.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od as Uto 07 Jul 2009, 12:00

Još da dodamo i ovo:
1. Da preduzetnik ne može da proda svoju licencu pravnom, nego samo fizičkom licu tj. osobi koja ispunjava uslove za obavljanje taxi prevoza, i nje nigde zaposlena ili u penziji.
2. Da pravna lica ne mogu ni na koji način da zapošljavaju preduzetnike, jer preduzetnici su već poreski obveznici, jer je to pravno nemoguće.

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 2 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu