Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

+12
taxi -ja
Zokenzi
ozalosceni
miroslav114
trg
ka5an
Zoran
time
maradona
zlaja
jerotije318
to je to
16 posters

Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od to je to Ned 13 Sep 2009, 01:23

Posto Zakon nije postavljen juce evo da ja pokusam onako kako znam.
Crvena slova predstavljaju ubacenu radnu verziju u postojeci zakon o drumskom saobracaju. Dokumenat je postavljen u PDF formatu da bi ga videli morate imati instalirane sledece programe.
Adobe Acrobat i Flash player.




Poslednji izmenio to je to dana Čet 17 Sep 2009, 15:43, izmenjeno ukupno 1 puta
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Radna verzija zakona o izmenii dopuni zakona o drumsom saobracaju

Počalji od to je to Ned 13 Sep 2009, 01:32

Radna verzija odvojeno od zakona




Poslednji put izmenio to je to dana Ned 13 Sep 2009, 01:35, izmenio ukupno 2 puta
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Postojeci zakon o drumskom saobracaju

Počalji od to je to Ned 13 Sep 2009, 01:34

to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od jerotije318 Ned 13 Sep 2009, 08:15

Цитат из члана 3
Ауто-такси превоз путника може обављати правно лице и предузетник.....

Да се не прескочи између редова Very Happy
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od zlaja Ned 13 Sep 2009, 10:59

Mislim da je svima jasno da je dosta. Dosta smo se družili, neću vas više uznemiravati, ostaviću vas malo na miru!
jerotije ::...Ауто-такси превоз путника може обављати правно лице и предузетник....
OK, jasno je svima, pa čak i kolegi koji za mene kaže da sam ispao iz kontejnera, ili kolegi koji me ispravlja da li sam rekao otkriti ili odkriti, ili dragom Jerotiju koji će sve svoje nezadovoljstvo samim sobom uvek preslikati na mene, da ja nisam tipični taxi gazda. To što sam ovde svama, što negujem neke tradicionalne i porodične vrednosti (npr imam samo jednu ženu i troje dece) ta što ne pijem, ne pušim ili što sam vegeterijanac očigledno kod vas ovde izaziva samo prezir. Moj moto i stav je svakako pozitivan i da ste svi vi samo 10% realni u životu kao što sam ja bilo bi vam svima mnogo lakše. I da ne tupim i da i sebi i vama ne solim rane POTPUNO je JASNO da sam vam višak kako ovde tako i u taksi biznisu. ZALUTAO sam i nije mi tu mesto.... Tu su dobrodošli samo ljudi poput Sekule, Ljiška, Ćele, Tedija, Šilje, Neše, Šiška, Ljube, Gorana Papka i drugih predstavnika sive i kriminogene zone koji će moći bolje i lepše da vas razumeju!
Pozdrav svima od taksi gazde u pokušaju Zlaje Very Happy
PS Da ne mislite da sam nešto ljut, ili da iz taksi biznisa izlazim, jednostavno sam samo shvatio da meni ovde nije mesto. Naravno i dalje ću svima sugerisati da je www.taxiforum.rs pravo mesto za taksiste Srbije i Beograda. I dalje ću čitati pažljivo vaše postove ali sigurno neću polemisati i na PM poruke odgovarati! Ako neko želi da mi piše moj e-mail je zlaja@beogradski.com

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od maradona Ned 13 Sep 2009, 15:31

Kad si shvatio g. Zlajo da je ovo samo pljuvacki forum i nista vise,i nemoj sve taksiste da ubacujes u isti kos zbog par ljudi sa foruma koji jedva cekaju da nekog popljuju.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od jerotije318 Ned 13 Sep 2009, 19:06

dragom Jerotiju koji će sve svoje nezadovoljstvo samim sobom uvek preslikati na mene
Уопште се не односи на тебе него на предлог лиценци за који сам рекао да је за нас предузетнике КАТАСТРОФАЛАН и да нам не иде у прилог. Треба доста тога променити у предлогу а за њега ниси ти крив и што се сам прозиваш ?
Код тебе ми се не свиђају друге ствари и то у оквиру рада радио мреже али за лиценце.....нема везе.

Да поновим ставку из предлога која гласи
Ауто-такси превоз путника може обављати правно лице и предузетник.....

То нек вам је на уму шта нам се спрема и морамо да тражимо да се ово НЕ усвоји јер после ј.....нема кајања.


Поздрав
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od to je to Uto 15 Sep 2009, 00:33

Da li je neko prostudirao ovo i da li ima komentar, u odnosu na prethodnu verziju ima razlike na bolje u pojedinim delovima ali Ja i dalje mislim da generalno nije dobro za nas.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od time Uto 15 Sep 2009, 21:10

U ovoj radno veriziji ima malo dobrih dopuna i izmena ali sustina je ostala ista.Tako da se moze reci DA NECE PROCI!!! :vzz: PREDUZETNIK=LINCENCA

time
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 55
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od Zoran Čet 17 Sep 2009, 15:37

Provlaci se i dalje ... 'pravno lice i preduzetnik"... Treba obratiti paznju i reagovati na vreme da ne ostanemo kratkih rukava u odnosu na " pravna lica".

Zoran
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 12
Datum upisa : 26.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od ka5an Pet 18 Sep 2009, 07:43

Licence bi trebale da se odnose isključivo na nas ali;
Kako je sve naopako u našoj državi,ne bi me začudio da se zakon pretvori u "zakon",pa se dogodi da "estetski pregled vozila" ne odnosi vozilo nego na vozača,a mene tamo niko i nikada nije "pregledao" da li sam došao u patikama ili cipelama,očešljan/neočešljan,obrijan/neobrijan,...? Cool;
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Sindikat taksista Beograda je neophodan

Počalji od trg Pet 18 Sep 2009, 08:16

Mislim da je sve ovo razlog više da se udružimo i borimo da ovakav predlog ne prođe...

Dajte svoje aktivno učešće da se zna da smo protiv ovakvih predloga, i učlanite se u sindikat ukoliko se slažete sa podneskom koji je nastao na ovom forumu.

pozdrav,

Trg

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od maradona Pet 18 Sep 2009, 12:26

mislim da ti akcija na internetu ne daje velike rezultate,nema nas ovde mnogo,nego na ulici deli reklame pa probaj da skupis clanstvo,tamo ih ima na hiljade.

p.s.odnesite flajere u sve asocijacije kao sto ste delili u Luxu tako i svratite do Pinka,Plavog,Zutog,Beogradskog,Beotaksija,Maxissa,ljudi su zainteresovani za bolje sutra a ne znaju ni koji je sindikat i ko ga vodi.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od trg Pet 18 Sep 2009, 22:12

Na ulici smo delili svim taksistima, bez obzira na udruženje ili asocijaciju.

Malo nam vremena preostaje, jer ako se usvoje ovi predlozi, ako ova radna grupa ostane u ovom satavu, tražite svi drugi posao.

Zato vam i kažem, učlanite se u sindikat, sami ne možemo mnogo.Za bolje sutra moramo svi da se izborimo, a ne ovako, dajete podršku a da priđete sindikatu, to vas ne zanima.

Pa na forumu ima preko 500 ljudi, od toga treba krenuti, pročitajte podnesak i ako je to ono što vam treba, uđite u sindikat i skupite još ljudi...

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od miroslav114 Ned 20 Sep 2009, 08:41

mislim da je kasno za sve oni su nam vec skinuli gace samo je pitanje dali cemo jako da kazemo jao ili polako raspad taxija poceo je jos 1989g kada je doslo do podela unutar beotaxija tada kad nije se tome stalo na put posle je sve krenulo naopako tacno ce ono biti kao sto je i pretstavljeno u hotelu hyatu da ce gazde kupiti pezoe pa ce zaposliti sve socijalne slucajeve zato idemo kod gazde daradimo kako bi sto pre propali cesti kvarovi slupana vozila

miroslav114
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 30.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od ka5an Ned 20 Sep 2009, 08:58

Samo ujedinjeni možemo nešto učiniti za sebe.
Niko nam "na tacni" u ovoj državi neće doneti ništa ~ naprotiiv,oduzeće nam i ovo malo šta imamo!
..,a mi?
Gledaćemo kao OVCE šta nam rade i crkavaćemo na sopstveni OČIGLED!
'Ajde,neka tako i "pocrkamo",a šta će nam deca sutra reći kad ne budemo imali da im pružimo ni parče hleba?
Možda bi trebali da se zapitamo da li mi uopšte volimo svoju decu!
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od ozalosceni Ned 20 Sep 2009, 10:50

Miroslave ti se si se vec vidim predao skinuo gace i naguzio gledaj da jos malo mrdnes guzom kad ti ga budu viknuli pre ce da svrse.Ja se ne slazem sa tim i nista nije gotovo i ne treba im to dozvoliti da urade nesto sto nama ne odgovara.Zato gace drzi cvrsti obrma rukama ili moze i pamet u glavu i dupe uzazid.
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty ozalosceni

Počalji od Zokenzi Ned 20 Sep 2009, 16:37

:brw: :yron:
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od ka5an Pon 21 Sep 2009, 08:19

ka5an ::Samo ujedinjeni možemo nešto učiniti za sebe.
Niko nam "na tacni" u ovoj državi neće doneti ništa ~ naprotiiv,oduzeće nam i ovo malo šta imamo!
..,a mi?
Gledaćemo kao OVCE šta nam rade i crkavaćemo na sopstveni OČIGLED!
'Ajde,neka tako i "pocrkamo",a šta će nam deca sutra reći kad ne budemo imali da im pružimo ni parče hleba?
Možda bi trebali da se zapitamo da li mi uopšte volimo svoju decu!
Delphy ::Eto jos jednog velikog razloga da nam se pridruzis novom sindikatu,
SINDIKAT TAXISTA BEOGRADA
i das svoj doprinos boljem sutra...

Ko je rekao da neću?
Mislim da imaš problem u tome što ne umeš da razgraničiš moje suprotstavljanje ponekoj trgovoj neistini (kad sam ja u pitanju), i mom mišljenju o Sindikatu beogradskih taxista.
Drugo;
Kad se obraćaš većini ne pišeš "Vam",nego "vam" - malo slovo.
Treće;
Čudi me moderator koji "šareni forum" svojim slovima umesto da zabranjuje isto (?).
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od trg Pon 21 Sep 2009, 14:34

Kapetane,

Javi se meni ako sam nešto slagao, pa da rešimo to...

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od taxi -ja Pon 21 Sep 2009, 18:57

Ajde loptu dole pa na male golice prijateljski necemo sad da vodimo istragu (ko je prdnuo ) kad mnogo dismr kao da smo svi to zajedno uradili , otvorite svako svoj prozor da se provetri pa ispocetka.
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od ka5an Pon 21 Sep 2009, 23:00

trg ::Kapetane,
Javi se meni ako sam nešto slagao, pa da rešimo to...
Slagao si da sam ti se nakon sastanka žalio na bilo šta o mom poslu,o kome reč nisam rekao,ma šta to bilo.
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od ka5an Uto 22 Sep 2009, 07:52

Dobro,da se vratimo poslu :ejjj: :zdv;:
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od trg Uto 22 Sep 2009, 10:04

ka5an ::
Slagao si da sam ti se nakon sastanka žalio na bilo šta o mom poslu,o kome reč nisam rekao,ma šta to bilo.

Ni pikaso, ni 1000 din dnevno, ni nacionalni i astra i dve rate oduzet auto...Ja sam vidovit, a to nisam ni znao Very Happy , ili dobro lažem.

Šalim se, izvini, ali mi kažes da sam slagao ove podatke.Pa odkud bi sve to znao o tebi da mi nisi sam rekao, a tad sam te prvi put video u životu?
Ajde, da prekinemo ovo, važi?

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od miroslav114 Uto 22 Sep 2009, 20:46

dobro si ti mene razumeo nisam se ja predao samo cekam kada ce i ostali da se osveste i da zajedno pocnemo da razmisljamo kako ce mo dalje mnogi zive kod roditelja zene imaju dobre plate a mogu da se opuste i mnogo ih neinteresuje sta se desava zato sto ima ko da im placa rate kredita ali kad bi ko ja bili podstanari i jos pored toga sto mi zena neradi i sam obezbedjujem sve onda mi ovo sve tesko pada jer svi vole da pricaju po stanicama a kad treba nesto konkretno da se odradi svi nose lek tetkama pa nece tetke vecno da zive

miroslav114
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 30.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od ka5an Sre 23 Sep 2009, 00:28

trg ::
ka5an ::Slagao si da sam ti se nakon sastanka žalio na bilo šta o mom poslu,o kome reč nisam rekao,ma šta to bilo.

Ni pikaso, ni 1000 din dnevno, ni nacionalni i astra i dve rate oduzet auto...Ja sam vidovit, a to nisam ni znao Very Happy , ili dobro lažem.

Šalim se, izvini, ali mi kažes da sam slagao ove podatke.Pa odkud bi sve to znao o tebi da mi nisi sam rekao, a tad sam te prvi put video u životu?
Ajde, da prekinemo ovo, važi?

Za Picassa da plaćam 1000rsd/dnevno piše i odve u forumu,a i vrapci već to znaju i NE spada u moju "žalbu"!
Za Nacionalni,takodje piše ovde na milion mesta,i za to sam ti rekao u našem telefonskom razgovoru,a NE nakon sastanka Sindkata!
Opet vadiš moje izjave iz konteksta i stavljaš ih gde ti zgodno.
Ovo ne vodi ničemu,zaista.
Klasična igra "gluvih telefona".
Mislio sam da ćemo razgovarati,ali vidim da mi je zdravije da to ne činim,jer ko zna gde ćeš i šta iz tog razgovora postaviti ponovno tamo za gde ti bude odgovaralo - IZVINI. :jok;:
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od Blackshadow Sre 23 Sep 2009, 01:35

U jbte, ovo postaje dosadno, aj` malo oladite...
Blackshadow
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 805
Location : Vozdovac
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od ka5an Sre 23 Sep 2009, 07:53

Delphy ::Ja ne shvatam nesto... potpuno je besmisleno ulaziti u diskusiju sa potpuno razlicitim odnosom prema poslu i obavezama, iz cega proizilazi pitanje: Cemu vodi diskusija suprotstavljenih stavova izmedju taxi-preduzetnika koji su izmirili dazbine prema drzavi i voze euro3-4 i onih drugih koji su zavrnuli drzavu ne izmirujuci svoje obaveze i najme vozila... iduci od firme do firme, ko im ponudi bolje uslove... ili dok ne dojade vlasnicima ne ispunjavajuci obaveze ni prema njima???

Treba biti poprilično ciničan,pa javno izjaviti ovako nešto!
Otkud ti znaš razlog zbog čega neko nije mogao da izmiruje ovu obavezu prema državi?
Nije li ti IKADA palo na pamet da možda neko od nas plaća lekove za nekog člana svoje porodice par hiljada Eura/godišnje,
pa ZBOG TOGA ne može ispratiti ovu,iz dana u dan sve veću obavezu?

Delphy :: U USA bi do sada mnogi medju njima odgovarali za utaju poreza, bili ostro kaznjeni i trajno izgubili dozvolu za rad... a Srbija se blizi Evropi, gde vladaju slicna pravila...

Naravno!
U USA je najveći porez (osim na zlato i parfimeriju) 7%!,i ja bih ga uhapsio i doživotno zatvorio kad TO ne bi plaćao!

Delphy :: Od svih potonulih Ladja, jedino je Ratni brod ( nekadasnje vlasnistvo Italianske mornarice ) Galeb, izvucen sa dna i potpuno ucinjen upotrebljivim, dok je svaki ka5an potonule ladje, za uvek ostao flustriran nepouzdan.

Jel' ti to mene nešto prozivaš,i to u svojstvu moderatora,koji treba da ZABRANJUJE ovakvo ponašanje?
Samo ti reci Delphy,ako ti smetam ovde meni je LAKŠE da NE dolazim,nego da dolazim...
Ionako nemam baš previše vremena,a nakon celodnevnog rada ~ ni energije
da odgovaram na bilo čije gluposti i frustracije.
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od to je to Sre 23 Sep 2009, 13:57

Ajde da se vratimo na fabulu radnje, tema je vezana za radnu verziju zakona o licencama, na forumu je postavljeno dve radne verzije pitanje je koja je regularna a ni jedna nije dobra za nas taxiste -preduzetnike. Molim vas da diskusija ide u tvom pravcu i da ne potpaljujete situaciju svojim licnim stavovima.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od maradona Sre 23 Sep 2009, 15:00

Tako je ,dosta prepucavanja,ajd da vidimo sta je za nas dobro.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od miroslav114 Sre 23 Sep 2009, 21:57

koliko vidim da na ovom forumu ima samo nekoliko ljudi koji pokusavamo da probudimo ostale kao sto sam rekao svi jos uvek nose lek tetki ineprikljucuju se ovim bitnim stvarima koji se desavaju svima nama injihovim porodicama

miroslav114
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 32
Datum upisa : 30.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od angelina Čet 24 Sep 2009, 00:43

padazaključimo, akotonositetkilekakonassvebudi??????????????
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od blackrock 878 Čet 24 Sep 2009, 11:53

jedno pitanje za gospodina vlada bulatovica.dali ce novi sindikat da se zalaze za ideju ko nije izmirio poreske
obaveze nece moci da dobie licencu za obavljanje taksi delatnosti?
blackrock 878
blackrock 878
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 22
Godina : 56
Location : nbgd
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Ajde da ova pitanja počnemo u temi Sindikat taksista Beograda, diskusije

Počalji od trg Čet 24 Sep 2009, 12:21

Osetljiva pitanja traže odgovore koji se ne mogu pogrešno tumačiti..

Jedno od pitanja kojima se bavi podnesak su i pitanje kolega koji nisu izmirili porez, ušli u reprogram itd.Tražimo da nam grad odgovori šta će biti s taksi preduzetnicima koji su u toj situaciji.Plašim se da će to rešenje koji si pomenuo, da onaj ko nije izmirio porez neće dobiti licencu TRAŽITI GRAD.

Činjenica je da svi treba da plaćaju porez, što je i logično u uređenoj državi.Situacija u kojoj se mi trenutno nalazimo je takva da se treba naći dogovor koji će obe strane ispoštovati.

Predlog koji ću izneti da bude stav Sindikata taksista Beograda bi trebalo da ide u interesu građana, da obaveže i Grad i Taksi preduzetnike, je sledeći :

DA grad uradi:

1.Tražiti od grada uvođenje licence, jedno licenca= jedno vozilo=jedan vozač
2.Uvođenje jedinstvene EKONOMSKE cene za sve asocijacije bez prava na popust.
3.Suzbijanje neregularnih taksista zakonskim okvirima koje će tu pojavu eliminisati
4.Licence za asocijacije za izdavanje radio stanica

Taksi-preduzetnici:

1.Obavezno počnu da plaćaju porez nakon ispunjenja prethodnih uslova
2.U slučaju neplaćanja gube licencu
3.Regulišu prethodna dugovanja na način koji se dogovori ( otpis, reprogram itd)

Jedno bez drugog ne ide, treba napraviti dogovor po ovoj osetljivoj temi, ali mislim da ovaj predlog ima smisla i realan je za obe strane.





Zamolio bih te da dođeš u subotu u kafe Che u 18 h

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od trg Čet 24 Sep 2009, 12:38

Ponovio sam tvoje pitanje i svoj odgovor u temi Sindikat Taksista Beograda, pa ajde tamo da nastavimo ako se slažeš.

Ima PITANJA ZA SINDIKAT tema...

Poziv za Subotu u Cheu važi i dalje

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od Zoran Pet 25 Sep 2009, 17:50

Mozda neko dozivljava ovaj forum kao mesto gde treba da pokaze koliko je pametan ili pismen. Mislim da takvi grese, ovo je mesto za razmenu misljenja i davanje predloga da bismo svi zajedno dosli do najboljeg resenja, ali neophodno je da se sto vise nas uclani u sindikat i da tamo pokazemo da smo pametni i pismeni (davanjem predloga) i da iza nasih odluka stoji nekoliko hiljada glasova (to ima "tezinu") a ne nekoliko stotina (niko nas nece primetiti).
Akcija uclanjivanja u sindikat, koja se obavlja na ulici, je po meni mnogo bolja nego da se to radi po udruzenjima, zato sto u ovom momentu nije bitno ko u kom udruzenju radi, sada je jako bitno da budemo ujedinjeni kao taksisti.

Zoran
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 12
Datum upisa : 26.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od ka5an Pet 25 Sep 2009, 22:54

Delphy :: I na koncu...mislim da se moja diskusija sa tobom ovde zavrsava.
U pravu si,pristajem.
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od ka5an Pet 25 Sep 2009, 23:01

trg ::Taksi-preduzetnici:
1.Obavezno počnu da plaćaju porez nakon ispunjenja prethodnih uslova
2.U slučaju neplaćanja gube licencu
3.Regulišu prethodna dugovanja na način koji se dogovori ( otpis, reprogram itd)

Jedno bez drugog ne ide, treba napraviti dogovor po ovoj osetljivoj temi, ali mislim da ovaj predlog ima smisla i realan je za obe strane.

Prethodno bi "grad" trebao da izračuna sa čime nas je sve opteretio ("e-3/4",estetski pregled,"šestomesečni",...),
pa tek zatim da razmišlja o ev. reprogramu uz redovno plaćanje poreza i ostalih dažbina,a na osnovu SVOJE procene o našem prosečnom ličnom dohotku.
Mislim,da kad bi sve to izračunali,ne da bi nam odredili reprogram,već bi taxi/službi MORALI ustanoviti subvenciju!
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od magnum Sub 26 Sep 2009, 12:51

Be kep, imaš 49,koliko vidim,a tek sad počinješ da pričaš bajke!To ti je kao kad se pop davi a ti mu pružiš ruku ali greškom kažeš - daj pope ruku- a ne - uzmi pope ruku - i on se , naravno, udavi! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od time Sub 26 Sep 2009, 18:19

Ja ovo smatram kao jedan veliki posao koji mora da se odradi a ako necemo mi koce onda .Zato moli sve kolege da zajedno nesto uradimo za nas a ne da se nadmudrujemo.Znamo sta hocemo i sta treba da uradimo dajte da to i uradimo.pozdrav PREDUZETNIK=LICENCA :brw:

time
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 55
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od magnum Sub 26 Sep 2009, 21:37

Time-Trg,,,,Trg-Time,,,,jel' se neko šali,,,,,ili je ovo deja-vu ,,,ili sam ja zabajatio,,,,ili sam nešto propustio,,,,ili je ovo reinkarnacija Trga,,,,,, bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od trg Sub 26 Sep 2009, 22:10

1.U Beogradu,25.09.2009.
SINDIKAT TAKSISTA BEOGRADA – SITAB

1.Znate li da trenutno postoji Radna grupa koja radi predloge odluka o auto taksi prevozu, na osnovu kojih će se raditi zakon koji će se odnositi na taksi prevoz?
2.Znate li da dosadašnji predlozi koje je radila Radna grupa ne idu u zaštitu interesa taksi preduzetnika, a da su licence koje nam se nude loše?
3.Znate li da se u predlozima novih odluka o auto taksi prevozu stvara mogućnost da Pravna lica dobijaju licence za vozila i zapošljavaju više vozača sa B kategorijom po jednom vozilu?Neki vlasnici taksi preduzeća već kupuju kola na kojima će zapošljavati vozače.Kako će to smanjiti broj taksista na ulici, i kako će se to odraziti na naš posao? POJAŠNJENJE:Taksi preduzetnici nisu pravna lica, vlasnici asocijacija i njihove firme jesu pravna lica i dosadašnji predlog zakona otvara mogućnost da zapošljavaju više vozača po jednom licenciranom vozilu.
4.Znate li ko su članovi Radne grupe koji su doneli te predloge, za šta se zalažu, ima li medju njima taksi-preduzetnika ili su tu da kao članovi radne grupe štite svoj lični interes?
5.Hoćete li i vi da nešto uradite za zaštitu svojih interesa kao taksi preduzetnici?
Dosadašnji predlozi koja je radila radna grupa u postojećem sastavu i protiv kojih se zalažemo su takvi da:
1.Ponuđene licence ne idu u korist smanjenja broja taksista na ulici jer LICENCA GLASI NA VOZILO čime se daje mogućnost da pravna lica zapošljavaju više vozača po jednom vozilu, VIŠE VOZAČA=VIŠE TAKSI VOZILA NA ULICI . Licenca treba da glasi JEDNA LICENCA= JEDAN VOZAČ+ JEDNO VOZILO.
2.ne stvaraju ekonomske uslove za vraćanje uloženog u kupovinu vozila sa Euro 3 (jedinstvena cena)
3.ne razmatraju rad inspekcije koja je do sada imala loše rezultate rada, jer njihov učinak 2-3.000 divljaka na ulici koje svakodnevno vidjamo.Takva pojava NE SME da postoji i oni treba da se bore protiv toga primaju platu za to.
4.Ne regulišu rad taksi asocijacija
Sadašnje stanje u taksi službi treba hitno menjati jer:
-imamo 7.800 regularnih taksi preduzetnika koji nemaju realnih mogućnosti da zarade i pokriju troškove poreza, održavanja vozila i svakodnevnog života. Broj taksista hoće da povećaju licencama na vozilo?
-imamo 2-3.000 neregularnih taksista na ulici a inspekcija ne radi ništa po tom pitanju.Zašto?
-taksi asocijacije se utrkuju sa popustima koji koštaju isključivo taksiste, dok popust na smene ne postoji. Koliki popust još treba da damo, 30-40%?POPUST KOŠTA ISLJUČIVO TAKSISTU!

SINDIKAT TAKSISTA BEOGRADA je osnovan od grupe taksi preduzetnika sa ciljem zaštite interesa taksi-preduzetnika Beograda kao i radi davanja konkretnog doprinosa uređenja taksi službe u Beogradu.Cilj nam je da uđemo u Radnu grupu kako bi taksi-preduzetnici imali svog legitimnog predstavnika koji će zastupati interes taksista Beograda.Cilj nam je da Sindikat taksista Beograda okupi 4-5.000 taksi-preduzetnika koji žele da se profesionalno bave taksi prevozom u Beogradu, čime bi ciljevi za koje se zalažemo imali pun legitimitet. ZAJEDNO MOŽEMO USPETI U TOME, NIKO SEM NAS SAMIH NAM NEĆE POMOĆI,SAMI SEBE ZASTUPAJMO JER TO JE JEDINO ISPRAVNO.ZAJEDNO TREBA DA SE IZBORIMO DA NAŠA PROFESIJA I RAD IMA SMISLA, kako bi svojoj porodici obezbedili normalan život.
SINDIKAT TAKSISTA BEOGRADA se zalaže da predlozi Odluka o taksi prevozu glase:
1.Licenca koja će glasiti: JEDNA LICENCA=JEDAN VOZAČ+JEDNO VOZILO
2.Jedinstvene EKONOMSKE cene za sve taksi asocijacije bez mogućnosti davanja popusta
3.Aktivniji rad Inspekcijskih organa na suzbijanju pojave neregularnih taksista (divljaka)
4.Licence za taksi asocijacije za izdavanje radio stanica isključivo taksi preduzetnicima čime se dovodi u zakonske okvire rad taksi asocijacija koji daju radio stanice i divljim taksistima, jer bi u tim slučajevima gubili licencu
Ciljevi SINDIKATA TAKSISTA BEOGRADA je zaštita interesa svojih članova taksi-preduzetnika, koji u ovim taškim vremenima uslovljeni odlukama o taksi prevozu zadužuju se i kupuju vozila sa euro 3 motorom,sa
obavezama poreza, dok inspekcija gotovo ništa ne radi na suzbijanju rada neregularnih taksista, a predlozi koji se tiču Odluka o taksi prevozu koja je uredila postojeća Radna grupa idu u korist pravnih lica koja bi sa licencama koja glase na vozilo mogli da zapošljavaju više vozača po vozilu..
Pozivamo sve taksi-preduzetnike koji žele da sačuvaju i unaprede svoj posao da pristupe SINDIKATU TAKSISTA BEOGRADA kako bi napravili sindikat koji će se konkretno boriti za uređenje poslovnog okruženja u kojima obavljamo svoju delatnost.Cilj nam je da okupimo sve taksi-preduzetnike Beograda kojima je stalo da unaprede taksi delatnost u korist naših stranaka, grada Beograda u kome živimo, kao i taksi preduzetnika.
Učlanite se u Sindikat taksista Beograda, aktivirajte se u sindikatu i borite se za zaštitu svojih interesa.Kolege taksi preduzetnici koji su članovi sindikata skupljaju pristupnice i ima nas iz svih asocijacija.Telefon za više informacija je 063/8535-464. Ako sada nesto sami kao taksi -preduzetnici ne preduzmemo i ako se sadašnji predlozi usvoje , taksi preduzetništvo neće više postojati.Usvojeni zakon se teško menja.Radićemo za gazde kao vozači.
Više možete pročitati na www.taxiforum.rs Sajt Sindikata taksista Beograda je u pripremi.
SINDIKAT TAKSISTA BEOGRADA Ul.Murska 14, Beograd, TEL:063/8535-464
Za sada,uspeli smo da dobijemo nižu cenu euro dizela za članove Sindikata taksista Beograda za 6 din (za sada) po litri na Luk Oil pumpi u Preradovićevovoj ulici.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna Empty Re: Radna verzija koja bi trebalo da bude aktuelna

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu