Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Radna grupa za .........

+32
plavi
Dejan
padobranac
maradona
039
King of the road
ozalosceni
Blackshadow
noddy
Zokenzi
BELI
Panco
tomovicbgd
VENELUME
as
Moravac
Alhemicar
maniac
struja
to je to
IVAN DIAVOLO
zlaja
Paleolit
ramplinstinski
drdr
vlajko
angelina
magnum
skembi69
jerotije318
trg
Admin
36 posters

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Pet 07 Avg 2009, 16:41

Sastanak sa sindikatom Nezavisnost

Kolege taksi-preduzetnici,
u sredu smo imali sastanak sa kolegama iz Sindikata Nezavisnost, kojem smo prisustvovali Sloba, Stevan i ja (Sekula se ne javlja na telefon, ni ne odgovara na poruke), a od strane sindikata Nezavisnost bili su prisutni Predsednik Svetislav, Podpredsednik Mirko i glavni poverenik za Beograd Bruno.

Sastanak je protekao u prijateljskoj atmosferi, razmenili smo naše stavove a od sindikata smo dobili ponudu za bilo kakvu pomoć koja nam je potrebna oko naših zahteva, počev od prostorija i ostaloga.

Takodje sam zamolio kolege iz sindikata danam daju svoje mišljenje po podnesku koji smo dostavili Sekretarijatu za saobraćaj.Svetislav Bjeljinac nam je obećao da ćemo mišljenje dobiti u pisanoj formi do kraja sledeće nedelje.

Odgovor će biti postavljen na forumu, tako da će te svi bidi upoznato sa njim.

Podsetići vas na sastanak 29 avgusta u 14 h, možda će biti promene lokacije zbog zauzetosti sale u Magu, ali u svakom slučaju ćete biti obavešteni o mogućoj promeni kako bi upoznali i ostale kolege.

Pozdrav,

Vlado

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od magnum Pet 07 Avg 2009, 23:45

Vlado,mogli bi "Nezavisni" da nam pozajme salu ako nema mesta na MAG-u.Nije velika,al' nije ni mala! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ozalosceni Sub 08 Avg 2009, 00:42

Oce oni nego ce nas biti mlogo a u salu staje 20-tak ljudi max.A ko ja i ti plafon 11 Very Happy
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od BELI Sub 08 Avg 2009, 17:28

Kada gosti nisu "besni", ni kuća nije "tesna"...

BELI
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 22
Datum upisa : 10.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ozalosceni Sub 08 Avg 2009, 23:08

Uvek bilo BELI.Nego se samo plasim za nas strukirane jel ako i uspemo da uvucemo stomake ispase nam grba na ledjima pa mo opet na istom Very Happy
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od magnum Ned 09 Avg 2009, 20:40

Evo,žrtvovaću se-neću da dođem! Znači bar još trojica unutra! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od as Uto 11 Avg 2009, 00:58

Poštovane kolege, dogovor sa restoranom Mag je sledeći: Ako se donja sala ne izda do 20.VIII 2009, posle tog datuma je rezervisana za sastanak taxi preduzetnika, a koji je zakazan, da podsetim za 29.avgust 2009.
u 14 h.

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ozalosceni Uto 11 Avg 2009, 15:19

Odlicno!Magnume slobodno dodji bice mesta Very Happy
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sre 12 Avg 2009, 07:51

Zahtev za sastanak

Kolege,

U ponedelejak sam predao zahtev za sastanak sa predstavnika foruma sa Dejanom malim, predednikom radne grupe, kako bi mu i usmeno preneli naš stav i zahteve po pitanju taksi prevoza i rada radne grupe.

Sastanak smo tražili kako bi čuli njegov stav po pitanju naših predloga.

Pozdrav,

Vlado

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Čet 13 Avg 2009, 00:13

Koliko vidim, čitajući ostale postove, teme su nam iste, ideje takodje.Tražimo profesionalan pristup od gradske vlasti prema taksi službi.

Ali molim vas da shvatite, ukoliko se dozvoli da pravna lica zapošljavaju vozače, radiće neko drugi kod vlasnika udruženja, mi im više nećemo trebati.Radićete za platu, i kraj

Sve nihove priče su u ime zaštite njihovih interesa, kao što reče 4500=9000. pa onda poreče.

Zato dodjite na sastanak 29-tog, tu se rešavaju pitanja koja se taksi preduzetnika tiču.Ne slušajte razne priče, štitite svoj interes sami, ne očekujte da će neko drugi raditi to za vas.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Čet 13 Avg 2009, 08:45

Samo zajedno možemo ovo da izguramo!

Sa svima možemo da da se složimo, cena treba da je ekonomska i jedinstvena, i kraj priče.Da ne treba da ima divljaka na ulici, kraj priče.Da vlasnici udruženja nemaju naš interes, i to je jasno, i kraj priče....

Osnovno je sprečiti pravna lica da dobijaju mogućnost da zapošljavaju vozače, jer ako se to desi, kraj priče je za taksi preduzetnike.Neće više imati problem ni sa cenama, ni divljacima, ni održavanjem kola, nego će nam osnovni problem biti da nadjemo posao i novac za izdržavanje porodica.

Pogadjate metu, a cilj treba da sledimo.Da ne bude, pogodili metu promašili cilj.

Tu priču smo započeli. zato dodjite 29-tog na sastanak.

Pozdrav,

Vlado

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Čet 13 Avg 2009, 22:38

U nacrtu novog zakona o taxi prevozu, licencirace nam vozilo, umesto strucnost
i kvalitet ljudi, uz mogucnost da licencu izgubimo radi dva saobracajna prekrsaja
tokom perioda od 5 godina??!

U nacrtu zakona se ne pominju saobraćajni prekršaji, već prekršaji koji se odnose na taksi prevoz, što je takodje ludost.

Osnovno je sprečiti pravna lica da dobijaju mogućnost da zapošljavaju vozače, jer ako se to desi, kraj priče je za taksi preduzetnike.Neće više imati problem ni sa cenama, ni divljacima, ni održavanjem kola, nego će nam osnovni problem biti da nadjemo posao i novac za izdržavanje porodica.

Kada ovo ZAJEDNO sprečimo onda sve će ići lakše.Raspravljati sada o cenama, divljacima, porezima, euro 3 motorima je besmisleno ako ovo ne sprečimo.

Zato se vidimo 29-tog..

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Pet 14 Avg 2009, 08:07

Cirkuse,zbog tebe sam na ovom forumu.Mislio sam da ovde ima sta da se procita,debeli (da se ne naljutis).Ipak se sve svodi na pricamo..Oce li neko da organizuje strajk ili slicno, sta mislis?Sada ce da nam dignu i porez za 20-tak procenata...

Bilo bi interesanrno kako bi se dogovorili ko da nam povede strajk?Pa i turci su vladali ovom logikom toliko dugo.Postavis par vovoda (citaj vlasnike udruzenja) a onda raju zajebavas do mile volje ( citaj taksiste)!


A vojvode sve nas ubudjuju kako nam je dobro sa njima, te najveci smo, najvise voznji imamo ( zahvaljujuci nekom popustu koji nas upropastava), te neplacateclanarinu kada ste na odmoru, ta ja sam ti najbolji drug, ti si nas clan..Kako ti rece. pesimizam? Ili, to toliko kosta, pa ti kako hoces?Kako tu da bude kolegijalnosti?

Ajde da pokusamo da macnemo temu od koje se zivi, da se ne bavimo trivijalnim stvarima...
Citiram sam sebe!

Evo razmišljanja od pre šest meseci...Zaista mislim da bi danas trebalo da razmišljamo kao taksi preduzetnici koji imaju zajednički interes bez obzira kojem udruženju pripadamo, kako bi odbranili i sačuvali svoj posao.

Zato treba sprečiti da pravna lica dobiju licence i zapošljavaju vozače, i zato treba doći 29-tog na sastanak...

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ozalosceni Pet 14 Avg 2009, 18:07

Naravno samo kako to objasniti taxsisti koji je 13 sati na ulici i nece ili nema vremena da sagleda ovaj veliki problem.Kako je trg rekao ako ovo prodje sve ostalo je ne bitno.Ostaje nam da se organizujemo i da stanemo na put toj prevari.Zato odvojte samo malo svog vremena i dovucite drugara ,kuma bilo kog taxsistu 29.08. u 14h moramo pokusati.
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Pet 14 Avg 2009, 18:29

Ko je normalan i civilizovan on zna šta je i koliko je važna bezbednost u saobraćaju i naravno zna šta je to teži a šta lakši saobraćajni prekršaj!
Delphy ::PS. sve u svemu ako mogu da primetim, nacrt ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O PREVOZU U DRUMSKOM SAOBRACAJU je smisleno napravljen kako bi preduzetnici koji dobiju licencu mogli sto brze i lakse da je izgube!
Ne druže, najbolje ja da kolega prekršajem u saobraćaju, izazove nezgodu sa teškim telesnim povredama i ogromnom materijalnom štetom a sve to naravno učini u veoma teškom alkoholisanom stanju (npr 1,89 promila alkohola u krvi) i naravno da ne zaboravim sa sve uredno uključenim, pravilno baždarenim taksimetrom i strankama u kolima..... i onda jasno ti je dobije 15 negativnih poena 10 meseci ostane bez dozvole i plati mandatnu kaznu od 30000 dinara!
Nakon toga ne prođe ni 100 dana od kako mu je određena zabrana upravljanja i on napravi novi saobraćajni prekršaj npr. ovog puta bude uhvaćen od strane radara sa prekoračenjem brzine za više od 70 km/h u naseljenom mestu, sa strankama u kolima i naravno tek lakše pripit sa svega 1,1 promil alkohola u krvi i onda ode ponovo kod sudije za prekršaje i kaže: Molim vas dajte mi još jednu šansu ja od ovoga živim i znate izgubiću taxi licencu..... dajte ljudi MOLIM VAS PRESTANITE da kukumavčete i budite REALNI! Niko nema ništa protiv vas ako niste folirant, lopov ili ludak! Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Pet 14 Avg 2009, 19:01

ZASTO skrecete temu ?

Asocirate me na ove politicare koji namerno naprave neku aferu koja vrlo brzo zamre a u medjuvremenu dok su ljudima sve misli uprte u prognoze te afere poskupe par proizvoda onako ladno.......i niko ne primecuje.
Tako i Vi sad umesto da se usresredite sta ce se desavati sa pravnim licima i licencama [to je tema] Vi o nekoj bezbednosti saobracaja a ima tema o tome.

Aj sad Zlajo i ostali, kakvi su Vasi komentari o dodeli licenci pravnim licima i na kola umesto preduzetnicima kako bi i po mome trebalo ?

Nemojte sad da se izgubite i ne javljate :P



p.s. i ne skrecite temu
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Pet 14 Avg 2009, 19:16

Najjači samo opstaju!
jerotije ::Nemojte sad da se izgubite i ne javljate :P p.s. i ne skrecite temu
Mislim da sam ti i ranije rekao, da čak i kad svi vi koji u meni vidite ludaka koji vam radi o glavi, ne možete reći ništa ružno o meni jer to ne postoji! U poslednje vreme, ti me demantuj ako grešim, sve je jasnije: Šljam i ološ otpada a kvalitet opstaje! Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Pet 14 Avg 2009, 19:26

Ja nisam kriminalac i prevarant!
Paleolit ::п.с.нема потребе за приватним порукама
OK! Samo sam hteo da ti poručim, a negde sam ranije i napisao da si mi beskrajno simpatičan, a sigurno i najtačnije rečeno: Strašno me boli sva mržnja i bes koju prosipaš po meni..... a možda sam i hteo da ti ispričam celu priču, a sve sa željom da ti kažem da ne moraš da me se plašiš!..... jer ja sam human i pošten čovek!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Pet 14 Avg 2009, 22:22

U poslednje vreme, ti me demantuj ako grešim, sve je jasnije: Šljam i ološ otpada a kvalitet opstaje! Pozdrav Zlaja
Mislis li to na clanstvo koji odlazi iz 9801 ?
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Pet 14 Avg 2009, 23:14

Da se sačuvamo od poštenih čovekoljubaca i humanista koji nam žele....
nacrt ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O PREVOZU U DRUMSKOM SAOBRACAJU je
smisleno napravljen kako bi preduzetnici koji dobiju licencu mogli sto brze i lakse da je izgube
!

I ovo nije dobro navedeno, govorimo o članu 36đ, jer može da se odnosi i na prekršaje iz taksi prevoza...

Uglavnom, očigledno da inicijativa koja je pokrenuta smeta računicama kao što je 4500=9000, što je dobro za taksi-preduzetnike.Još nije smogao snage da odgovori na predloge i pitanja iz podneska, iako 95% njegovih članova podržava predloge, )venelume nije medju njima, ali ipak jednim delom prihvata)

Nego, Drago mi je da sve više ljudi čita i pita, što znači da razume šta se dešava.Pa nismo džabe ulagali u automobile, i sada licence da daju nekom drugom!

Zato, dodjite 29-tog da se ne bavimo teoretisanjem, nego da radimo na zaštiti interesa taksi-preduzetnika.

Pozdrav taksi-preduzetnicima,

Vlado

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Sub 15 Avg 2009, 07:34

Ko je otišao, otišao je i to je to! Koga nema bez njega se mora.
jerotije ::...Mislis li to na clanstvo koji odlazi iz 9801 ?
Ne nemislim! I dalje tvrdim da u Beogradu postoje samo tri dobre taksi asocijacije, pink, lux i beogradski. U poslednje vreme i taxi bell sa nacionalnim ima neku težinu ali jako jako skromno....
A što se tiče ljudi koji odlaze iz beogradskog tu valjda ja najbolje vidim šta se događa! Uz svu polemiku i veliku galamu čak i vas ovde na forumu jasno je da u beogradskom ima i dalje više od 500 ljudi! Naravno da ne tupim previše, za par dana biće sve jasno. Do današnjeg dana 435 ljudi je platilo depozit za korišćenje radio frekvencije a još dosta njih je na godišnjim odmorima.... Sve u svemu tresla se gora... Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Sub 15 Avg 2009, 07:55

Delphy ::...G. Zlajo uzmite jedno taxi vozilo i pokusajte da radite barem 8 sati na ulici.
Nikada, ali nikada nisam rekao da vam je lako i da vam je super ali sam rekao i ponovo ću vam reći:
Nije toliko gadno koliko vi kukate! Pozdrav Zlaja Very Happy
PS A ako me pitate što sam ponovo na forumu tu je stvar jasna. Poštujem ovaj forum i sve što se na njemu piše jer naravno sve ovo pisanije mi dobrano pomaže da napravim najbolju taksi asocijaciju u gradu! A to što i ovde ima strašnih životnih luzera to je valjda normalno ovo je Srbija!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Sub 15 Avg 2009, 08:04

to je valjda normalno ovo je Srbija!
Normalno je i da hocete da provucete kroz zakon da licenca glasi na auto.

Jel tako ? Samo konkretan odgovor, aj sad......[vidi Zlajo pa nemoj da se javljas jedno vreme na forum jer to ti je taktika kad ne zelis da odgovoris]



p.s.citiracu ovaj post milion puta ako neko pokusa [?????] da skrene misli
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Sub 15 Avg 2009, 08:12

Mene interesuje bogat taksista koji uvek ima i lako plaća SVE svoje obaveze kako državi tako i svojoj porodici i naravno taksi udrženju!
jerotije ::p.s.citiracu ovaj post milion puta ako neko pokusa [?????] da skrene misli
100 puta sam ti rekao da nisi GLUP ali si debelo NAIVAN i ponekad strašno ZLONAMERAN! Meni ne treba tvoja licenca, meni treba pošten i kvalitetan taksista koji radi i zarađuje! A to ako ti sebe doživljavaš kao gospodina sa trga ili onog finog gospodina što sprovodi i lešinari na aerodromu onda ja tu ne mogu ništa! Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Sub 15 Avg 2009, 08:20

Meni ne treba tvoja licenca,
Tebi ne treba hmmmmm.......

Pa zasto je onda u predlogu zakona o licencama da glase na auto i da pravno lice moze da zaposli vise njih na jednom autu ?

Ako ti NE treba moja ili necija licenca sto nam se ne pridruzis i pruzis svoj skromni doprinos, a najmanje sto mozes je da budes protiv toga da mogu pravna lica da dodju u posed licenci.

Izjasni se Shocked
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Sub 15 Avg 2009, 08:37

Niti se pitam, niti me bilo ko pita, niti me cela stvar interesuje dok su tu ljudi poput Milivoja i Ace i ne znam kako ti to nije jasno!
jerotije ::.....a najmanje sto mozes je da budes protiv toga da mogu pravna lica da dodju u posed licenci....
Ja, samo tržišno gradim dobru taksi asocijaciju koja poštuje tebe i stranke koje voziš. Kada bi svi tako radili a ne kao u Beotaxi-ju, Alfi, Goldu, Alo, CD-pepsi-ju, Maxssis-u i naravno da ne zaboravim ovi lopovi na trgu, aerodromu, a i ž stanici i delta city-ju....taksi i taksisti u Beogradu ne bi bili na ovako lošem glasu. A što se tiče licence i zakona to je samo dizanje prašine da bi se skrenula pažnja da se napravi atmosfera da se kobajagi nešto radi. Već postoji odluka o taksi prevozu koja precizira apsolutno sve pa tako i da se ne može ubaciti novo vozilo u postojeći sistem.... osim naravno kad se upisuje novi taksista koji i onako već divljači i nije mu u interesu da ikada dobije dozvolu.... Sve u svemu ko preživi pričaće! Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sub 15 Avg 2009, 08:44

4500=9000 opet na forumu mešetari, vredja, polemiše? a ipak, brani svoj interes...

Nikako da odgovoriš na naš podnesak..

Nisi neka osoba, ni čovek kada se baviš ogovaranjem, lažima, i to govori više o tebi.Drago mi je da prilaze ljudi iz tvoje asocijacije, jer vide da tebe zanima samo članarina, boli tebe uvo za njih, iako si veliki humanista (samoproglašeni).

Pa dokle ti zaista misliš da ti ljudu veruju, i dokle lažeš sebe? Pa što ne kažeš da nećeš licencu da zapošljavaš vozače,napišeš to, i podržiš naš predlog da dobiješ licencu za izdavanje radio stanica, pa ubiraj članarinu do mile volje? Pa reci otvoreno šta je tvoj stav!

Ono za šta se ja zalažem i ljudi na forumu kao i većina taksi-preduzetnika je u podnesku.I znamo da to nije tvoj interes


Ajde, budi muško barem jednom, pa priznaj šta hoćeš. Nemoj kao zalurada baba da vredjaš, kriviš druge za svoje neuspehe i ispadaš smešan. Pa ko te podržava na forumu?

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Sub 15 Avg 2009, 08:52

trg ::...Pa ko te podržava na forumu?
Ti pričaš ono što taksisti vole da čuju i slušaju a ja za razliku od tebe pričam istinu tj realnu priču! Prema tome mene najviše i boli što tebi i takvima kao tebi su ljudi skloni da poveruju i da onda posle svega mi normalni i pošteni ni nema šta da tražimo u taksiju! Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sub 15 Avg 2009, 08:54

Odgovoriće konkretno, znaš kad?
G. Zlajo uzmite jedno taxi vozilo i pokusajte da radite barem 8 sati na ulici.
Od pazara sipajte utroseno gorivo, odvojte 1/24 clanarine i 1/24 na ime poreza
i doprinosa... potom izdvojte 1/24/12 za registraciju i tekuce odrzavanje i toliki
% amortizacije... koliko ce da vam ostane?
Gde je dnevno izdvajanje za auto-kredit i vanredne troskove nepredvidjenih kvarova,
a gde je ono sto moze da se odnese kuci i obuce ili pojede... ?!

Teška pitanja za vlasnika asoijacije, on samo množi 4500=9000 i sabira članarine. Druge matematičke operacije ga ne zanimaju, razmišlja tržišno, a za taksi-preduzetnike ima plan da rade kod njega, ali za platu, jer je i to tržišno. On nema troškove koje ti pominješ, niti ih priznaje jer su to troškovi taksi-preduzetnika i što bi on mislio o njima, zar ne?

Predao sam mu podnesak ima dva meseca, nema odgovora...Matematička formula jedan vozač=jedna licenca=jedno vozilo mu kvari tržišno razmišljanje i varijantu 4500=9000!


Toliko o dobronamernosti i humanosti, vegatarijanstvu i svemu, ali za taksi-preduzetnike kada bi uradio nešto....
Nemaojte da se lažemo, već se deklarisao više nego očigledno.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sub 15 Avg 2009, 08:57

Ti pričaš ono što taksisti vole da čuju i slušaju a ja za razliku od tebe pričam istinu tj realnu priču! Prema tome mene najviše i boli što tebi i takvima kao tebi su ljudi skloni da poveruju i da onda posle svega mi normalni i pošteni ni nema šta da tražimo u taksiju! Pozdrav Zlaja

Kako te boli istina..I nervira Very Happy

Mislim da ti zaista nije mesto na forumu, jer ovde ima normalnih ljudi, a tebe ne ubrajam medju njima..Tužna si slika, i ružna asocijacija na vlasnika asocijacije.Tvoj nivo je ono što govori o tebi, a ljude obično sudimo po sebi samima, što sada i radiš.
Very Happy

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Sub 15 Avg 2009, 09:07

Znam da te istina boli i da ti je teško što te raskrinkavam, ali ima jedno ALI... život tako kratak a sreća tako retka...
trg ::...jer ovde ima normalnih ljudi,
Ako ti sebe ubrajaš u normalne osobe onda si potpuno u pravu, ovde, uključujići i mene, niko nije normalan! Pozdrav Zlaja Very Happy
PS I još da dodam, nisam hteo da poverujem u tvoju tužnu životnu priču i hteo sam da te odbranim od ljudi koji te prozivaju, ali sad shvatam da ti se u životu ipak ništa nije desilo slučajno...

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sub 15 Avg 2009, 09:14

NAGRADNO PITANJE GLASI:

Ko u radnoj grupi štiti interes taksi -preduzetnika?

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sub 15 Avg 2009, 09:22

4500=9000,

Ja sam zaista ispunjen čovek, uspešan, situiran, emotivno ispunjen, porodičan čovek a pritom taksi-preduzetnik (moj izbor).

Ne želim da tebe karakterišem ni na koji način, sam to uporno radiš veoma uspešno vredjajući, braneći neki svoj stav (nedefinisan sem u delu 4500=9000), a samim tim što nećeš da priznaš da ti nije interes da taksi-preduzetnici dobiju licencu ( a svi to znamo da želiš) ispadaš smešan iako si vlasnik asocijacije ( tužna slika).

Mislim da treba da debelo razmisliš o sebi i svom ponašanju, i da budeš iskren prema sebi i barem prema ljudima od čijih članarina živiš.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Sub 15 Avg 2009, 10:39

OK! Pokušaću da budem što jasniji
trg ::...Mislim da treba da debelo razmisliš o sebi i svom ponašanju, i da budeš iskren prema sebi i barem prema ljudima od čijih članarina živiš.
Zašto nisi stao sa strane i konstatovao činjenice:

1.) Ja nisam u radnoj grupi! Zašto?
2.) Ja nisam ni u jednoj političkoj stranci! Zašto?
3.) Ja jedini trpim konstantni pritisak! (npr jedini dobijam zabranu za korišćenje RF ili mi neko noću u 2h seče telefonsku liniju) Zašto?
4.) Ja nemam taksiste pod kamatom! Zašto?
5.) Ja jedini ustupam automobile pod povoljnim uslovima taksistima i zbog toga trpim kritike! Zašto?
6.) Ja nemam neregularne taksiste! Zašto?
7.) Ja nemam potrebu da se kurčim, pretim i bijem? Zašto?
8.) Ja nemam city bus i beogradski rent a car? Zašto?
9.) Ja nemam dlaku na jeziku i ne bojim se Mafije? Zašto?
10.) Ja nemam više Aleksandra Bjelića u firmi, kojem sam oprostio sve ružne reči i dao poslovnu tablu sl 900! Zašto?
11.) I finalno, jer se sve vrti oko toga, ja sam jedini fair play igrač na taxi tržištu! Zašto?

Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Sub 15 Avg 2009, 12:56

Mnogo toga si Zlajo u pravu i uvek sam branio tvoje stavove kad god si bio u pravu [seti se, a mogu i da prevrtim forum i stavim ih u citat] ali sada se blizi vreme za koobejagi resavanje taxi sluzbe tj izdavanja licenci.

Mene [a i sve nas] zanima "samo i iskljucivo" zasto nas ne podrzis u tome da promenimo predlog izdavanja licenci pravnim licima? Smile

Pozdrav



.
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Sub 15 Avg 2009, 13:45

Samo da ne bude gore!
jerotije ::....zasto nas ne podrzis u tome da promenimo predlog izdavanja licenci pravnim licima?
OK, ako se i složimo (a ja pouzdano znam da od svega toga nema ništa) da je predlog zaista predlog o izmenama zakona a sve sa ciljem da se uredi taksi delatnost (ne zaboravite da se zakon odnosi na celu zemlju a ne samo na Beograd) pođimo od najprostijeg pitanja:
1.) Kako će se smanjiti broj taksi vozača (ili vozila) u Beogradu ili bilo kom drugom gradu ako je taksi licenca prenosiva?
2.) Ko i kako će zaustaviti nadolazeći talas žalbi, tužbi, štrajkova, privremenih mera i ostalih realnih demokratskih vidova borbe ako je uvek (a složićete se da je nemoguće svima ugoditi) neko ostao nezadovoljan i uskraćen?
3.) Šta je i kolika je naša snaga ako u našim sindikatima, predstavnicima, odborima, grupama i slično sede uvek jedni te isti ljudi koji uvek tu sede i laktaju se da neko drugi slučajno ne sedne!
Sve u svemu šarena laža - circus colorado i naravno kao posledica svega je održavanje postojeće status quo situacije uz naravno stalni strah: Samo da ne bude gore!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Sub 15 Avg 2009, 16:43

Ko i kako će zaustaviti nadolazeći talas žalbi, tužbi, štrajkova, privremenih mera i ostalih realnih demokratskih vidova borbe ako je uvek (a složićete se da je nemoguće svima ugoditi) neko ostao nezadovoljan i uskraćen?
Nema nezadovoljnih i uskracenih. Pravila igre bi bila za sve podjednaka pa ko hoce da se zali postoje institucije pa nek se zale i tuze.
Šta je i kolika je naša snaga ako u našim sindikatima, predstavnicima, odborima, grupama i slično sede uvek jedni te isti ljudi koji uvek tu sede i laktaju se da neko drugi slučajno ne sedne!
E pa resenje je da vise na takvim mestima NE SEDE isti ljudi vec neki novi koji su za promene i koji ce biti smenjivi za svaki peh ali i placeni da rade kako valja.

Ja nikada vise necu doci u taj sindikat na Padinu dok se ne smene oni koji su do sada pametovali kako treba raditi. Znaju kako treba a ni sami tako ne rade. Zali Boze sto imamo sindikat :rendeer:
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od to je to Sub 15 Avg 2009, 20:04

zlaja ::
1.) Kako će se smanjiti broj taksi vozača (ili vozila) u Beogradu ili bilo kom drugom gradu ako je taksi licenca prenosiva?
Danas sutra svako od vas vlasnika taxi firmi moze da proda istu i da stavi par stotina hiljada eura u dzep i da se okrene i ode a mi treba da celog zivota budemo neciji kusur za potkusurivanje.
Zasto prvo nije donesen zakon za taxi firme ili ti udruzenja pa bi se mi preduzetnici lako uklopili u sve to nego su samo nas uslovljavali sa vozilima i na kraju salili smo se. Ovo se ne odnosi licno na tebe nego na sve vlasnike. U predlogu zakona lepo pise bar jedna pametna stvar ko nije placao porez i doprinos drzavi nemoze da dobije licencu i to je cisto ko suza. Drzava je obrezbedila kakav takav reprogram ko nije hteo da iskoristi tu sansu vrata su mu sirom otvorena. Pa gde su pezioneri pa dopunske delatnosti i da ne nabrajam.

zlaja ::
2.) Ko i kako će zaustaviti nadolazeći talas žalbi, tužbi, štrajkova, privremenih mera i ostalih realnih demokratskih vidova borbe ako je uvek (a složićete se da je nemoguće svima ugoditi) neko ostao nezadovoljan i uskraćen?
Za sve to postoje sudovi kad su taxisti pravili protesne voznje ili strajkove svi su osuli drvlje i kamenje po nama, a sad ova sirotinja sto protestvuje po Beogradu zatvara saobracaj kome da se mi zalimo sto nemozemo da radimo da prodjemo sa kolima, sam na svojoj kozi osecas nepravdu zato budi malo solidaran sa nama.
zlaja ::
3.) Šta je i kolika je naša snaga ako u našim sindikatima, predstavnicima, odborima, grupama i slično sede uvek jedni te isti ljudi koji uvek tu sede i laktaju se da neko drugi slučajno ne sedne!
Sve u svemu šarena laža - circus colorado i naravno kao posledica svega je održavanje postojeće status quo situacije uz naravno stalni strah: Samo da ne bude gore!

Zlajo ti kao privatnik i pravno lice ne zelis da ti neko upravlja kapitalom i svim silama ces da se trudis da zastitis svoj interes. Zasto je tebi toliki problem da se mi solidarisemo jedan sa drugim pa makar i ne bili u pravu, mnogi taxisti izdrzvaju sami svoje porodice i nemaju drugi izvor prihoda i ma koliko ih ti nazivao necijim placenicima i neradnicima i oni zele da uzivaju sa svojim porodicama bar jedan dan u nedelji. Evo zaredjaj po BTV i pitaj koliko je taxista upoznato sa predlogom zakona o licencama (znaci samo upoznato) dobices porazavajucu statistiku. Mene nije briga ko ce da zastiti moj interes mozes i ti to da budes i neki crnac iz Afrike samo da se uvede red vise. Ovakav predlog zakona o licencama nema ni jednoj zemlji u nasem okruzenju cak sta vise ubedjen sam da mnogim taxi firmama ne odgovara jer ce nakoh usvajanja istog one nestati. Sto se tice lopova, zasto bi lomili glavu oko toga postoje institucije koje su zaduzene oko toga, od kad postoji taxi u BG divljaka je bilo i sve dok grad ne resi da stavi tacku na sve to uvek ce ih biti donosili su i ranije uredbe pa ih nije imao ko da sprovodi tako da i novi zakon nece imati ko da sprovodi. Kako god da okrenemo crno nam se pise.
affraid
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Sub 15 Avg 2009, 22:42

1km = pun novčanik! To je naš zajednički cilj.
to je to ::....Danas sutra svako od vas vlasnika taxi firmi moze da proda istu i da stavi par stotina hiljada eura u dzep i da se okrene i ode a mi treba da celog zivota budemo neciji kusur za potkusurivanje.
Interesantno kako svi vi brojite, moje, Tedijeve ili Ljubine pare, kad počnu firme da vrede i da ostvaraju profit! A šta je bilo do juče dok smo samo ulagali? Pa da li vi kada odete na benzinsku pumpu, npr OMW koja ima veliku i moćnu mrežu benzinskih pumpi, možete da kažete: E drugari znate li vi koliko sam ja vama pomogao koristeći vaše usluge pa dajte mi jedan rezervoar gratis vidi bre šta sve imate i koliko ste bogati! Tu je problem vi ne vidite kad firma u vas ulaže nego samo pričate vašu tužnu priču o tankim zaradama i naravno prebačenim pozicijama i refundacijama.
to je to ::Zlajo ti kao privatnik i pravno lice ne zelis da ti neko upravlja kapitalom i svim silama ces da se trudis da zastitis svoj interes.
Ja vas tu i podržavam, mislim kao privatnike, veoma poštujem vašu slobodu, i itekako se zalažem da imate bolje uslove rada i veće zarade ali ne mogu da shvatim kako niste kritičniji prema mangupima, ološima i lopovima među regularnim taksistima! To je po meni najveći problem taksija, loš imiđž koji prave neodgovorne kolege i tako bacaju senku na sve vas koji pošteno i kvaliteno radite. Naravno, potpuno uništavaju mogućnost za dalji progres i više od svega uništavaju vaš interes-novčanik!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Sub 15 Avg 2009, 23:04

Ja zaista verujem u bolje sutra i zato i ne odustajem!
Delphy ::...za taxi vozila bi naj bolje bilo da imaju razlicite reg. tablice ( recimo zuta pozadina umesto bele )...
Naravno, potpuno se slažem s tobom. Tu smo gde smo svakako se nešto pozitivno dešava (ne mislim naravno na ovu praznu licenca priču u okviru radne grupe koja objektivno ni ne postoji) i ja zaista, bez obzira na sve muke, verujem u bolje sutra. Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Za priču o smanjenju broja taksi vozila na ulici zaista ne vidim jednostavno rešenje! Tu je sigurno neophodna veća svest samih taksista (npr uvođenja sistema par nepar, možda ograničenih kilometara ili jednostavno finansijskog programa koji bi predvideo otpremnine za taksiste koji napuštaju delatnost) ili daleko bolji standard građana.

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ozalosceni Ned 16 Avg 2009, 01:11

Au bre :king: sta sve naprica.Sta me briga i za tvoje i za ljubine pare.Mene interesuju samo moje finansije a sa vasim na silu uvedenim popustima i ne podizanjem cena su vrlo lose.Na cemu smo sad kad svi dajemo popust?Ko od ovog popusta ima korist?
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Ned 16 Avg 2009, 06:39

Radna grupa za mlaćenje prazne slame - obećanje ludom radovanje!
ozalosceni ::...Mene interesuju samo moje finansije a sa vasim na silu uvedenim popustima i ne podizanjem cena su vrlo lose.
Za svakoga ko bilo šta radi, osim naravno za one koji kažu:
trg ::Ja sam zaista ispunjen čovek, uspešan, situiran, emotivno ispunjen, porodičan čovek a pritom taksi-preduzetnik(moj izbor),
je važno kako i za koliko radi.
I dalje tvrdim da je moglo mnogo bolje da se nije potrefilo na desetine loših i nesrećnih godina u Srbiji i naravno da se taksi gazde nisu do juče ponašali kako su se ponašali. Pa prvi Ljuba lux će ti reći: Dobro je da postoje taxi lopovi i loša vozila na ulici, jer ja ću moći uz minimalna ulaganja u moju lux tablu i uslugu, da rastem i profitiram. On će prvi reći Milivoje i Aca su heroji oni su nas spasili i oni su najbolji.... A zašto tako kaže?
Da se taxi gazde i ostali taksi činioci nisu toliko folrali i da je bilo kada napravljen neki izistinski esnafski dogovor bilo bi nam sigurno bolje, ali.... ne lezi vraže!
ozalosceni ::...Ko od ovog popusta ima korist?
Ovde je odgovor prost: Naše stranke imaju korist i voze se više i češće zbog popusta koji dajete ali ipak će često reći da im strašno smeta na silu, uz vidno negodovanje i neverovatne grimase izračunat i odobren popust!
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Naravno da za one opasne tipove iz Beo taksija, prepaljene Popivode (bell i nacionalni), Gorana papka vlasnika alfa taksija, Šiška vlasnika golda, Mišu vlasnika alo taksija, Nešu maxssisa ili one neutralne i manje opasne iz NBA, Aurore i CD - pepsija, imam daleko više kritike nego na Ljubu lux-a ali njega sam gore pomenuo jer mi je u pojedinim slučajevima upravo njegovo licemerno i idiotsko ponašanje išlo najviše na ganglije...

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Ned 16 Avg 2009, 07:36

Sve ovo pišem pozitivno isprovociran tvojom PM porukom! Nadam se da se ne ljutiš da deo manje ličnog i provokativnog dela iz PM poruke citiram ovde:
jerotije ::...a onda cu te zvati na kafu i da ti kazem da nemas pojma sa taksijem kao ni ja sa proizvodnjom uljane repice....
Mislim da je krajnje vreme, a evo ja ću vam uz minimalnu finansijsku naknadu, pa čak ako vam znači daću vam i dobru marketinšku podršku, ustupiti Radio taksi Inbaco doo, i da onda lepo ti Vlado, as, ožalošćeni..... i svi vaši istomišljenici zainteresovani za taj projekat pokrenete vaš taksi i pokažete nam svima kako treba da se radi! Ukupno vas 100 potencijalnih akcionara mogli bi ste lako da napravite dobru taksi porodicu! Svi ste na ulici, svi ste gazde, svi ste kontrolori svega. Čekam vašu ponudu. Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Ime novog, vašeg taksija, naravno ne mora biti "taxi forum taxi" ali taj početno promotivni publicitet bi vam dobro došao!
PS-2 Slučajno ili namerno si pomenuo proizvodnju uljane repice, za koju na tvoju žalost znam celi postupak proizvodnje jer sam pre dve godine u više navrata bio u Bečeju, Bačkoj Palanci, Šidu .... a sve u nameri da se aktivno posvetim proizvodnji i prodaji bio dizela.

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ozalosceni Ned 16 Avg 2009, 10:10

E :king: ti si jedina svetla tacka ovog foruma.Nisam ti se obracao mesecima verovatno si i primetio.I to smo zato sto i dalje mislim da si sam sebi sasvim dovoljan.Ne treba tebi ni jerotije ni vlado ni svi ostali ozalosceni kojih je mnogo.
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Ned 16 Avg 2009, 10:44

ozalosceni ::...ni svi ostali ozalosceni kojih je mnogo.
Šta hoćeš da nam kažeš, sad si se i ti uvalio u fotelju pa ne bi da ustaješ, lakše je samo kukumavkati i kritikovati druge koji vredno i pošteno rade! Ponuda vam je otvorena, i vi malo rizikujte jedno 3-4 godine, pa izvolite i pokažite se rezultatima! Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ozalosceni Ned 16 Avg 2009, 11:14

U fotelju kazes Very Happy Very Happy A ako je neko vredno i posteno radio svih ovih godina mogu slobodno da kazem da sam i ja u toj grupi.Rezultati su vrlo vidljivi ko god me zna to ce ti i potvrditi.Bas zato i dajem sebi slobodu da komentarisem.A ne kukumacem nego kazem da sam i ja kao i svaki taxista u ovom gradu doveden do ivice.I da dalje vise ne moze.Nemoze jer na ulici provodim po 13 sati da bi strankama bilo lep da se voze uz popust.E bas zato cu ipokusati da se izvadim iz ovog s.anja.Naravno ko god je zainteresovan nam se moze pridruziti 29.08 kod broda mag u 14.00h.Dosta je bilo da neko ko nije na ulici nama prica kako je bolje da ne poskupljujemo i da dajemo sto veci popust jer to je u nasem interesu Very Happy .Nadam se da ce se sve to uskoro promeniti.
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Ned 16 Avg 2009, 12:14

ozalosceni ::...Dosta je bilo da neko ko nije na ulici nama prica kako je bolje da ne poskupljujemo i da dajemo sto veci popust jer to je u nasem interesu...
Ožalošćeni, molim te reci mi da li ti stvarno misliš da sa Vladm Bulatović i Sekulom možeš nešto pametno da uradiš? Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ozalosceni Ned 16 Avg 2009, 12:25

Svakom treba dati sansu.A i mozda smo svi mi u zivotu nekad pogresili.Evo prilike za oprost grehova.
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od as Ned 16 Avg 2009, 12:25

zlaja
i ja zaista, bez obzira na sve muke, verujem u bolje sutra. Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Za priču o smanjenju broja taksi vozila na ulici zaista ne vidim jednostavno rešenje! Tu je sigurno neophodna veća svest samih taksista (npr uvođenja sistema par nepar, možda ograničenih kilometara ili jednostavno finansijskog programa koji bi predvideo otpremnine za taksiste koji napuštaju delatnost) ili daleko bolji standard građana.

Da, naročito treba da imamo veću svest(pošto smo očigledno ne svesni), pa da sami tražimo uvođenje par-nepar sistema i slično, kao što je izjavio AB na Studiu B "da su sami taksisti tražili uvođenje popusta"
Da, trebali bi da radimo svaki drugi dan tj. 3 dana u nedelji. SRAMOTA ŠTA SE PREDLAŽE. G-SN ZLAJO,
UZMITE AUTO I STANITE KOD ETNO MUZEJA ILI NEKE DRUGE STANICE I UKJLUČITE ŠTOPERICU DA BI VIDELI POSLE KOLIKO VREMENA ĆE TE DOBITI VOŽNJU, (PRIČAM ZA KVAKU)ILI BOLJE SLUŠAJTE SAT SA SABORNE CRKVE, KOJI ĆE OTKUCATI JEDNO 4 PUTA PUN SAT DOK VAM NE DOĐE MUŠTERIJA. E LEPO 2(DVE) VOŽNJE ZA RADNO VREME, PA PO VAMA SVAKI DRUGI DAN, PO 300 DIN=600 X 15 DANA = 9000= 100e. BOGAT PAZAR. SRAMOTA. PA, ONI ŠTO BRIŠU ŠOFERŠAJBNE VIŠE ZARADE OD NAS. UŽAS!!!
Da, možda nije loše da nam se ograniči kilomertaža. STVARNO SVAKA ČAST, ODLIČNA IDEJA!!!

Da, trebali bi da sa osmehom ispraćamo mušterije jer smo učinili dobro delo i poklonili im oko 200 E mesečno, a sa smenom 250 E. Što terate pojedince da potkradaju građane? Sa ovim pazarima neki će otići u lopove.

A, što se tiče fondova to ste objasnili pred kraj prošle godine u nekom od postova tačnije 13 dec. 2008 g.

"Ne vezano od zakona i odluka tržište se može srediti između nas samih i to na sledeći način:
Sad nas ima 8000 a složili smo se da je optimum 5000! Dakle, nema prodaje i prenosa licenci dok se broj ne smanji za 3000. Kako to uraditi: Taksiste treba podeliti u tri osnovne kategorije prema starosti.
Taksisti
a.) mlađi od 1968, pred njiima je još dosta radnih godina i oni svakako mogu da očekuju prenosivu licencu... Za njih licenca ili izvod licence, kako će se već zvati, treba da košta 200 evra godišnje.
b) od 1967 do 1958 plaćali bi 100 evra godišnje.
c.) stariji od 1957 ne bi plaćali godišnju nadoknadu.
Na ovaj način bi se u naš zajednički taxi-fond za 5 godina prikupilo oko 3 miliona evra (grubo 5500 x 100 evra)

Drugi deo, koji bi bio obavezan za sve, izgledao bi ovako, 1 nedelja x 10 evra x 8000 taksista = 80000 evra nedeljno....i eto taxi-fonda sa milion evra nakon samo tri meseca.... posle je sve lako ko ide u penziju ili napušta delatnost dobija odpremninu od 5000 evra i to je nakon 5 godina gotov ciklus..... za to vreme u hodu posla sve više i više, cena sve bolja i bolja a licenca vredi sve više i više. Naravno i sami znate koliko i kako bi sve ovo bilo teško izvodljivo ali to je za sve vas jedini pravi tržišno-ekonomski realan put.
Pozdrav Zlaja
"

Ko bi upravlajo tim fondovima?
Stvarno veruješ u bolje sutra, ALI za koga će biti bolje?

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Ned 16 Avg 2009, 12:38

as ::Ko bi upravlajo tim fondovima? Stvarno veruješ u bolje sutra, ALI za koga će biti bolje?
Sigurno nam neće biti bolje sa Vladom, Sekulom, Milivojem, Acom i sličnim tipovima na čelu parade! I zato pamet u glavu i čuvajte se njihove pomoći i podrške.... ja sam najbolje na svojoj koži osetio njihovu dobronamernost i fair play! Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 5 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu