Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prijavljivanje na taxi stajalistima

+26
miamilojevic
gagi187
Moravac
bodi
brat saja
skembi69
padobranac
angelina
ka5an
drdr
Amerikanac
Alhemicar
Blackshadow
to je to
mikiilic
bobrda
magnum
039
zlaja
struja
taxi -ja
Dejan_113
tomovicbgd
kiconix
VENELUME
jerotije318
30 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Dali ste za opciju prijavljivanja na taxi stajalistima

Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_lcap9%Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_rcap 9% 
[ 3 ]
Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_lcap22%Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_rcap 22% 
[ 7 ]
Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_lcap9%Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_rcap 9% 
[ 3 ]
Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_lcap3%Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_lcap44%Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_rcap 44% 
[ 14 ]
Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_lcap0%Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_lcap6%Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_rcap 6% 
[ 2 ]
Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_lcap3%Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_lcap3%Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_lcap0%Prijavljivanje na taxi stajalistima Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Ukupno Glasova : 32
 
 
Zatvoreno sondiranje

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od jerotije318 Uto 13 Jan 2009, 14:45

Beogradski taxi je od skoro eksperimentalno poceo sa novinom u svojoj radio mrezi a to je prijavljivanje kolega po taxi stajalistima.
Cilj je postena i ravnopravna podela voznji gde nece ili nebi trebalo biti pojacanih, ostecenih i sl. i gde se ni jedan kolega nebi zakucavao na taxi stanici duze od npr 1/2 h.
Kakvo je Vase misljenje ?
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od VENELUME Uto 13 Jan 2009, 16:13

Ja sam glasao , a zaista i mislim da ce vreme pokazati kakv je to potez . Ja licno mislim da ima mnoge dobre strane pogotovo kad nema posla , samo treba da se preleze neke decje bolesti tipa navika kolega da se prijave ili dispecera da pogleda i odluci koja je stanica za koju adresu ,,alternativna,, ali nista neizvodljivo.
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od VENELUME Uto 13 Jan 2009, 16:14

A jerotije -nisam video tvoj glas
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od jerotije318 Uto 13 Jan 2009, 17:17

Glasao sam clown
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od kiconix Uto 13 Jan 2009, 17:25

Totalno nepotrebno.
kiconix
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Location : bgd
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od tomovicbgd Uto 13 Jan 2009, 18:50

Totalno glupo i bez veze..... seče na neradnim kanalima su veće nego li na radnom da bi se prijavili, nekada ostanes i po 5 min. na neradnom kanalu da bi se prijavio a na taxi stanici nema nikoga,u medjuvremenu mogu da odu i dve vožnje baš sa te taxi stanice dok si na neradnom. Ako se htelo sa novitetima onda je jednostavnije bilo uvesti GPS uredjaje kakve ima nacionalni taxi, nego je skupo bato, pa onda ajde da probamo sa glupim improvizacijama. Ionako sam nervozan sto nema posla još mi sad i ovo nametnuše da mi još stvaraju nervozu kad ne mogu da dobijem prijem na neradnom kanalu. affraid affraid affraid samo se nadam da eksperiment( koji sigurno ne može da uspe ) neće dugo trajati Very Happy Smile :lol:
tomovicbgd
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 254
Godina : 57
Location : Miljakovac II
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od kiconix Uto 13 Jan 2009, 19:06

tomovicbgd ::Totalno glupo i bez veze, samo se nadam da eksperiment( koji sigurno ne može da uspe ) neće dugo trajati Very Happy Smile :lol:
:cheers: lol!
kiconix
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Location : bgd
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od VENELUME Uto 13 Jan 2009, 19:10

Ja se i ne prijavljujem preko mreze nego preko 1111 , tako da ne cekam
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od tomovicbgd Uto 13 Jan 2009, 20:22

VENELUME ::Ja se i ne prijavljujem preko mreze nego preko 1111 , tako da ne cekam

Ma uopste ne vidim svrhu prijavljivanja, i kad se ne prijavim stipam sa taxi stanice,a dispečerke se samo zbunjuju sa time, ja se odjavio sa Palasa(otišo na kvaku) a koleginica kaže: Dobro kolega 671 upisani ste na Palasu??? scratch scratch scratch

Šta sve našem dragom Zlaji još neće pasti na pamet?

Već 8 dana od kako uvedosmo popust a ja ne osetih nikakav boljitak,nego sve gore i gore,tj. posla sve manje,stanica ćuti po 10tak minuta pa proveravam da li je kvar negde kod mene ili....??? :bom: drunken :?:
tomovicbgd
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 254
Godina : 57
Location : Miljakovac II
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od Dejan_113 Uto 13 Jan 2009, 21:50

jerotije ::Beogradski taxi je od skoro eksperimentalno poceo sa novinom u svojoj radio mrezi a to je prijavljivanje kolega po taxi stajalistima.
Cilj je postena i ravnopravna podela voznji gde nece ili nebi trebalo biti pojacanih, ostecenih i sl. i gde se ni jedan kolega nebi zakucavao na taxi stanici duze od npr 1/2 h.
Kakvo je Vase misljenje ?
GLUPOST. Pametni ljudi izmislili GPRS i lepo rade a samo mi izmisljamo budalastine. Napisah jednom da je ovaj iz ALO taksija nabavio uredjaje , pa bi mogao valjda i Zlaja. Meni kazu kako je lako u ALO nabaviti 150 uredjaja. Pa ako taj u ALO ima 150 clanarina Zlaja ima 700 pa nevidim problem, a i mi bi kroz smenu otplacivali to. Mnogo bi mi bilo lakse da mesecno platim 20 evra nego da trpim Zlajine agonije preko kanala.

Dejan_113
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 57
Datum upisa : 13.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od taxi -ja Uto 13 Jan 2009, 22:04

To se zove "Serbian GPS" i ne kosta!
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od VENELUME Sre 14 Jan 2009, 17:17

Sve je to lepo ,samo sto taj GPRS ne bi niko od nas da plati iz sopstvenog dzepa ( ja prvi) ,nego ako moze nesto na lastis ili tome slicno .To sve kosta , a nesto bas niko od nas nije preterano solventan da bi ulazio u tako nesto.Pa ja znam koliko je bilo ljudi iz Lux-a na razgovoru zbog 6000 dinara za frekvenciju , a zamislite da neko trazi neke ozbiljnije pare.Pa taksisti bolje lupi samar ili ga teraj kod Magnuma da glumi metu nego da mu uzmes pare iz dzepa.
A Tomovicu , izgleda da ti i ja ne radimo u istoj firmi , ili smo u kontra smenama , vise nisam u kancelariji pa neznam broj voznji ,ali po uvetu i pazaru -rekao bih da ima napretka . A pogotovo se to moze reci za nase krajeve gde se vise ne ceka ujutru samo Kanarevo brdo 3 , vec ima i poneka voznja i da se baci , bar ujutru do nekih 9 sati .
Sto se tice prijavljivanja , kad se bude centar uhodao , a posla ne bude kao sada , pokazace svoje dobre strane , a evo i licnog primera- prosle subote sam stao na Vidikovac i prijavio se u 03.15 ujutru . Posle cekanja od 42 minuta ( provereno u centru) ,citaju Gocku 28 do Z.stanice , na 5 minuta uzima kolega koji je bio negde na Ibarskoj , a ja i dalje ostah da sedim .Da je koleginica pogledala na ekran i videla 363 na Vidikovcu stoji 42 minuta (kao sto je trebala)rekla bi -363 da li zelite na voznju.E to je poenta ovog sistema - da se omoguci neka voznja i kolegama koje stoje na stajalistima koja nemaju dobru poziciju za konkurenciju. Primera ima jos , a kad ima posla - kao danas ,tada je prijavljivanje nepotrebno.Bio sam malo opsirniji , ali nadam se da sam uspeo da vam obrazlozim svoje misljenje , sto ne znaci da sam u pravu ali i dalje mislim da ce vreme pokazati sve.
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od jerotije318 Sre 14 Jan 2009, 17:40

Tacno, vreme ce pokazati. Prijavljivanje me polagano vraca u vreme komunizma, kada smo svi bili jednaki a to nije realno Cool;
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od taxi -ja Sre 14 Jan 2009, 17:40

VENELUME

Dobro to ajde da kazemo da je ok ali mi se vec danima prijavljujemo bespotrebno niko to ne uzima u obzir .
Ajde sad i ja da dam primer a upucen si u tu jucerasnju situaciju: stojim na vidikovcu od 13h i u 16h cita sa orasca voznju kolega koji je iza mene stao uzima na poziciju(doduse klimavu) i ona kaze (dispecerka)ko je reko vidikovac on uzima bio je tu najduze 30min a ja 3 h on ode ja osta jos 15 minuta pa sa prvog mesta pravo kuci. po meni bi trebala prvo da se uvede kolegijalnost na prvo mesto pa onda ostalo
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od VENELUME Sre 14 Jan 2009, 17:51

E pa ja ti o tome i pricam.posto je kolegijalnost na ovim prostorima izumrla , da je po onome kako je zamisljeno centar bi rekao Vidikovac 157 voznja za vas , a ne bi otisao 178 kao zadnji gde je bolja pozicija.A i manje bi se birale voznje ,jel tako Jerotije?
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od taxi -ja Sre 14 Jan 2009, 18:00

Sve je ovo lepo zamisljeno i ide normalnim tokom ali ima (mnogo ,mnogo, mnogo.....) veoma bitnih problemcica koji pothitno treba da se resavaju ,ali ajde da sacekamo verujem u ideju pa me jos uvek sluzi strpljenje.
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od kiconix Sre 14 Jan 2009, 20:48

Kolegijalnost moze, ali prijavljivanje po stajalistima to ne.
kiconix
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Location : bgd
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od jerotije318 Sre 14 Jan 2009, 21:03

E pa ja ti o tome i pricam.posto je kolegijalnost na ovim prostorima izumrla
Ja mislim [cuo sam] da je to u Lux-u lepo regulisano. Duzan si kad stipas na poziciju da ponudis kolegu ispred sebe a ako to ne uradis a on te prijavi sledi neko iskljucenje. To je mnogo prostije nego ovo prijavljivanje a i iziskuje coveka manje u centru [Zlaja to mora da plati], a i mi dok se prijavimo gubimo vreme. Dok mi se javi ovaj nocni kolega na 4-om kanalu.......
Od kada trazim prijem prodje sigurno 10-tak sekundi dok ne kaze "izvolite", dok mu kazem sta hocu pa onda da se on smiluje da kaze "u redu" prodje vreme. Vidim da je skoro isto tako i danju, ali malo bolje.
Ja sam navikao na disciplinu gde dispecer na kanalu malte-ne drzi taster u ruci, nebitno dali je na 1, 2 ili 4 kanalu i onoga momenta kad trazim prijem, istog trenutka mi ga daje bez ikakve pauze.
Ideja sa prijavljivanjem i nije tako losa kada bi se radilo ali bukvalno "radilo" kako treba. Mnoge kolege se secu i na "primljeno".
Prvo treba da zazivi pravilo da MORA da se cuje "minuta" pre vremena koje se daje pa posle sve ostalo. Kome se to ne cuje mora biti eliminisan za voznju.
Nadam se da se slazes samnom ?
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od taxi -ja Sre 14 Jan 2009, 21:27

ma nepada mi tesko prijavljivanje uopste ali danas konkretno hteo sam da isproveravam sve to i evo rezultata na 3 pa i na 4-tom kanalu pokusavao sam da se bezuspesno prijavim i nije islo ajde onda kako su rekli mozes i umrezenim zovem ja javi mi se curica i kaze "e kolega u guzvi sam sacu da te prebacim na drugi lokal " i ja cekao 6.5 min. da bi mi se javila i ja rekao da sam na bajloniju ajde nema vezi bio ja malo (20min) na bajloniju kad kvaka pomislim u sebi auuu sad moram i da se odjavim sta cu pre i kako scratch
da li opet telefonom ili da cekam na neradnom i to trajeeeeeee. nemogu da gresim dusu lepa zamisao ali bre i te telefonistkinje su zaokupirane svojim privatnim problemima mi nervozni i tako to ide nekim drugim smerom.
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od kiconix Sre 14 Jan 2009, 21:52

Ja sam pre neki dan na zvezdi osam puta trazio prijem da se prijavim i na kraju digao ruke. To je sve gubljenje i vremena i zivaca i jednih i drugih. Danas nije insistirano da se prijavljuje i mnogo se lakse radilo.
kiconix
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Location : bgd
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od struja Čet 15 Jan 2009, 00:14

Moje iskreno misljenje je:da je to tako promasena zamisao da nemate poima.Teoretski to izvanredno izgleda gledano u obliznjim gradovima Srbije gde to funkcionise po tom principu.E sad postavlja se pitanje zasto to tamo moze,a ovde kod nas ne pije vodu.Bez mnogo teoretisanja i ulazenja u dubinu problematike princip i odgovor su jednostavni.Tamo vladaju gazde.
Pazite ovako:Beogradski taksisti se(na srecu)razlikuju od kolega iz ostalih gradova po tome sto su donekle nezavisni.Mogu da biraju udruzenje ili pak da ne pripadaju ni jednom od navedenih.To je ta sloboda koju poseduju i kojom su privilegovani u odnosu na ostale.U ostalim sredinama postoje vlasnici koji su dominantni i diktiraju tempo i sistem rada.Ovde to nije moguce,jer je pojedinac slobodan da ode kad god pozeli.Tamo nema kuda da se ode.Postoji prosto pravilo ili radis kako kazem ili idi milim zbogom.Dok god nema mogucnosti izbora pojedinac je uslovljen i poslusan.E to vlasnicima treba poslusan pijun koji besprekorno izvrsava sva naredjenja,radi da bi preziveo i kaze sebi:dobro je moze da bude i gore.
Pravo resenje ovake situacije je uvodjenje GPRS-a.Nema prijavljivanja,nema kradje pozicije,realna vremena,svi u mrezi jednaki bez refundacije i sekiracije.Tako nesto(pomenuto je i ranije) postoji u ALO taksiju.Sistem je besprekoran.
Ali (ono sto devojci srecu kvari) je cena i to koliko ce to opteretiti ionako visoka zaduzenja taksista.Lakse je nabaviti 150 uredjaja za probu nego kesirati za 1000(koliko treba Zlaji).E tu je razlika.Zlaja zna sta je dobro(ali to kosta).Pokusava da napravi nesto,a to mu ne uspeva.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Kako se meri uspeh?

Počalji od zlaja Čet 15 Jan 2009, 07:44

struja ::....Pokusava da napravi nesto, a to mu ne uspeva.
Ja to vidim ovako:
Samo je pitanje kojom će se brzinom promene desiti a ne da li će uspeti!
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS puno kolega, i ako nije obavezno, redovno se prijavljuju!


Poslednji izmenio zlaja dana Čet 15 Jan 2009, 13:36, izmenjeno ukupno 1 puta

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od jerotije318 Čet 15 Jan 2009, 09:26

Optimista si Zlajo ali videcemo [tako sam i glasao]
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Prijem u vezi toga...

Počalji od 039 Čet 15 Jan 2009, 12:25

jerotije ::Ja mislim [cuo sam] da je to u Lux-u lepo regulisano. Duzan si kad stipas na poziciju da ponudis kolegu ispred sebe a ako to ne uradis a on te prijavi sledi neko iskljucenje.
Pravilnik kaze doslovno: Ukoliko sa neke taxi stanice konkurises za neku voznju i istu dobijes DUŽAN si da je ponudiš kolegi ispred sebe... Znači to se odnosi na bilo koji poziv. Naravno, sve u cilju bolje kolegijalnosti... Nekada se poštuje, nekada ne. Sankcije postoje...
039
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 56
Location : Vancouver BC, Canada
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od jerotije318 Čet 15 Jan 2009, 16:29

Znaci, dobro sam cuo.
Po meni je to prostija, bolja i jeftinija opcija nego prijavljivanje po taxi stanicama
Nekada se poštuje, nekada ne
Ja bih ovo nazvao NA SILU KOLEGIJALNOST, mada je i to bolje nego da ide na voznju ko je u boljoj poziciji, ko bolje stipa, kome je jaca stanica itd ali sankcije za one "alave" koji ne postuju kolegu ispred sebe MORAJU da postoje i da se ravnopravno primenjuju. Nikako selektivno :suspect: mada Zlaja misli i dalje da su svi taksisti "posteni". Ja tvrdim da nisu :monkey:
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty DOK JE LJUDI BICE I PREVARA

Počalji od 039 Čet 15 Jan 2009, 17:46

Opet piskaram tamo gde mi nije mesto, ali nema veze...Zdrava je tematka pa zasto da ne, a možda sam i promašio temu.... Ako zasmeta, neka pozvani kazu...
Teska su ovo vremena...jako teska. I ovaj posao je sa moralne strane jako težak i zahtevan. Neko ima stil, neko ima šarm, neko ima poštenje.
Retki su ljudi u ovom poslu koji imaju sve te kvalitete(polazim od toga da sam jedan od takvih) i takve zovem kolegama, prijateljima, drugarima...
Ima i onih drugih... Neko je "drugi" silom prilika...
Ima i onih TREĆIH...Neko je "treći" jer je to njegov mali svet u kome postoji samo on, i on je u njemu najveci, najbolji i boli ga ... za ostale... E, ZBOG TAKVIH POSTOJI "KOLEGIJANOST NA SILU". Oni su tu, među nama...
"Kolegijalnost na silu" je ipak kolegijalnost na terenu, i zbog zadnje-pomenutih postoji i postojace "kolegijalnost na silu"! Jednostavno, bolje sprečiti nego lečiti. Lek je sankcija... Na našu žalost ali tako je. Mozes pogresiti, zakasniti, prebaciti poziciju, pitati gde je Narodno pozorište.... ali kolegu moraš postovati... mislim TREBALO BI... bar na taxi stanici i na ulici...

Koliko pratim Vašu (mislim na kolege iz BT) problematiku u vezi prijavljivanja na ts...
Dobra je to stvar, rešava mnogo problema a malo problema stvara. Svako ko uđe dublje u problematiku videće da to nije loše. Stvara obavezu ali ne boli... Gospoda kolege koje su verovale da će uvođenje popusta preko noći rešiti sve probleme u poslu(mislim na obim) su u zabludi...To je teška i mukotrpna stvar. Rezultate možete očekivati tek posle mesec dana, poređenje sa prošlim mesecima tek posle drugog meseca a kada uzmete reklamnu kampanju u obzir onda je to vreme skraćeno....Statistika već sada daje značajne rezultate, mada mnogi to ne vide i ne osećaju. Mnoge kolege moraju da se prilagode, svoj način rada, način razmišljanja... Onda idu rezultati.
Uopšteno, ako ostanete sa istom zaradom uspeli ste, ako ste je povećali to je odlično, ako ste je smanjili onda je vreme da se prilagodite,jer Ovo je druga polovina Januara a ide i Februar koji su jako teški, jako dugi...
Onda za Vas idu svakako bolji dani.


Poslednji izmenio 039 dana Čet 15 Jan 2009, 18:11, izmenjeno ukupno 1 puta
039
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 56
Location : Vancouver BC, Canada
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od jerotije318 Čet 15 Jan 2009, 17:59

Kolegu MORAS postovati pa makar ti bio i antipatican. Niko od nas nije izasao na ulicu da bi se vozio, druzio sa ljudima......svi jurimo taj prokleti dinar i svakome od nas uvek i jos treba. Nikad dosta.
Zato i kazem da sankcije za one [kako ih ja nazivam] "alave" moraju da postoje.
Kad prodjes na crveno, prosao si i nije se nista desilo. Sudija ce te odrapiti za kaznu da sledeci put to ne cinis-da ne ubijes nekog neduznog.
Kada bi svi bili normalni i posteni semafori bi i prestali da postoje.
Kada bi svi taksisti bili posteni nebi nam trebao pravilnik o radu.

Jesam li u pravu ?
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Slažem se i podržavam....

Počalji od 039 Čet 15 Jan 2009, 18:22

Ustvari, pitanje u svemu je koliko si iskren i pošten prema sebi toliko si i takav si i prema drugima, bio to posao ili bilo šta drugo u pitanju...
039
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 56
Location : Vancouver BC, Canada
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od jerotije318 Čet 15 Jan 2009, 18:26

Ima jedna brosura koju cesto precesljam i koja mi daje mir a zove se "Kakve su ti misli, takav ti je zivot"
Toplo preporucujem za citanje u vreme dok cekamo voznju po taxi stanicama clown
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty jeste brošura

Počalji od magnum Čet 15 Jan 2009, 18:55

ali je pisao vladika. bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re:DOK JE LJUDI BICE I PREVARA

Počalji od bobrda Pet 16 Jan 2009, 14:01

039
Ima i onih TREĆIH...Neko je "treći" jer je to njegov mali svet u kome postoji samo on, i on je u njemu najveci, najbolji i boli ga ... za ostale...
Svaka čast kolega na jednom odmerenom postu I na pravilu koje ste uveli u mreži I koga se pridržavate!Voleo bih kad bi I ostale asocijacije sledile vaš primer,bilo bi nam zaista lakše
bobrda
bobrda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 118
Godina : 52
Location : plavi most
Datum upisa : 15.03.2008

http://www.parrotafactory.com

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Opet ja o pravilima...

Počalji od 039 Pet 16 Jan 2009, 17:26

To pravilo postoji od samog početka, kao i sva druga pravila u LUX-u. Nisu menjana (bar ne od 18.januara 2000g od kada sam u LUX-u) do sada, možda malo prilagođena ali u osnovi ista. Nismo ih mi uveli već ih je napisao i uveo vlasnik. Mi ostali smo potpisnici. Praksa je pokazala da je odlična stvar.
039
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 56
Location : Vancouver BC, Canada
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Bez dobre analize nema jake realizacije!

Počalji od zlaja Ned 18 Jan 2009, 23:36

romantik ::Sta je sa kolegama koji su navikli da su stalno u pokretu....
Kvaka radi samo kad je nevreme u svim drugim situacijama 90% vožnji je telefonski poziv..... POPUST je sveo KVAKU na minimum! Ja trenutno radim sveobuhvatnu analizu posla i cilj mi je da taksista u 9801 bude bogatiji i opušteniji. Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od jerotije318 Pon 19 Jan 2009, 08:47

POPUST je sveo KVAKU na minimum!
Ovo je apsolutno tacno
cilj mi je da taksista u 9801 bude bogatiji i opušteniji.
I ovo je tacno. Posle Pinka u kojem sam bio dugogodisnji clan, malte ne od osnivanja, u 9801 radim mnogo opustenije a uzimam iste pare
I pre svega kako odredjujete tu drugu taxi stanicu, koja ima prioritet
To sam i ja "X" puta postavljao pitanje na koje nisam dobio odgovor jer, sta ako imas npr lerku na susednoj taxi stanici, gde se vracas, gde si prvi......
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od mikiilic Pon 19 Jan 2009, 13:45

Pozicija je uvek bila dobra i ne znam sto izmisljas toplu vodu

1976 godine je beotaxi uveo radio taxi i pravila koja su tada važila, važe i danas. Mislim da se mnogo toga promenilo za ove 33 godine i da treba menjati nešto. Pošto se kvaka smanjila drastično, mora se povećati efikasnost predaje vožnji preko radio mreže. I tako vidim ove Zlajine pokušaje sa prijavljivanjem i ukidanjem pozicije. Grdno vreme se gubi u seči. Stranke čekaju na vezi dok se tamo neki ispravljaju za koju destinu metara, i pri tome velika većina laže poziciju. Ko treba da dobije vožnju, onaj koji čami na taxi stanici, ili onaj koji je bliži poziciji? To je već filozofsko pitanje Very Happy Very Happy Very Happy

Dok se ne uvede GPS u svako vozilo, do tada se moramo drugačije organizovati jer je to u našem interesu da pokupimo što više vožnji. Uvek će se naći neko ko misli da je oštećen za nešto. Ali to smo mi...
mikiilic
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 187
Godina : 62
Location : B.Brdo
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty bravo,

Počalji od magnum Pon 19 Jan 2009, 15:49

mikili,sve si rekao.To smo mi,ovakvi nikakvi.Koleza je uvek u boljoj poziciji,bliži mestu radnje,krade redovno i na poziciji i na taksimetru,uvek je pun,vozi bolji auto,ima pojačanu stanicu.....A mi,,,dispečer nam ne da vožnju,telefonistkinja nas ne čuje, ovaj krš od kola ume i da ne upali,uveče mi se redovno iščupa žica iz firme,zar baš sad gorivo na rezervi,onaj mi ukrade vožnju,ovaj ode sa lošijim kolima ode za Niš,,,,
Phu,bem ti život i ko me natera da taksiram.
bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty More turci....

Počalji od 039 Pon 19 Jan 2009, 18:31

ne gaz`te oranje....
039
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 56
Location : Vancouver BC, Canada
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od to je to Pon 19 Jan 2009, 19:06

VENELUME ::
Sto se tice prijavljivanja , kad se bude centar uhodao , a posla ne bude kao sada , pokazace svoje dobre strane , a evo i licnog primera- prosle subote sam stao na Vidikovac i prijavio se u 03.15 ujutru . Posle cekanja od 42 minuta ( provereno u centru) ,citaju Gocku 28 do Z.stanice , na 5 minuta uzima kolega koji je bio negde na Ibarskoj , a ja i dalje ostah da sedim .Da je koleginica pogledala na ekran i videla 363 na Vidikovcu stoji 42 minuta (kao sto je trebala)rekla bi -363 da li zelite na voznju.E to je poenta ovog sistema - da se omoguci neka voznja i kolegama koje stoje na stajalistima koja nemaju dobru poziciju za konkurenciju. .

Treba taxista da se cuje kako treba a ne kao sad cim se prodju tezge na stajalistu vidikovac nastupa pomracenje u javljanju a o Orascu da i ne govorim ni na primljeno ne moze da se uzme voznja.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty tako je,joco

Počalji od magnum Pon 19 Jan 2009, 23:57

udri po Turcima,Turcisu za sve krivi.Rasipali su svoje gene i narav po potocima gde su naše pra-pra babe prale veš u onim za to vreme normalnim pozama.A Turac k'o Turac,znate sigurno onu,.evo idu Turci,vuku im se sablje. bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Ljuba Moljac

Počalji od 039 Uto 20 Jan 2009, 00:02

Kad je tema prijavljivanje... da prijavim:
imam negde po kuci kasetu iz Doma Sindikata...
"jednog dana u mesecu julu,
seo Hamlet na g.... od kulu.
Gleda mladjan put sto se krivuda
i razmislja ceskajuci m..."
U pitanju je cuvena narodna
039
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 56
Location : Vancouver BC, Canada
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od Blackshadow Uto 20 Jan 2009, 09:18

Pok. Moljac, a?
Blackshadow
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 805
Location : Vozdovac
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od kiconix Uto 20 Jan 2009, 22:59

Na zalost opet je pocelo prijavljivanje, a ja se ponadao da je to proslo.
kiconix
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Location : bgd
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od Alhemicar Uto 20 Jan 2009, 23:06

I koliko sam procitao po komentarima ovde,ponovo krece nerviranje..
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od to je to Uto 20 Jan 2009, 23:19

Da nerviranje je obostrano.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty dapače

Počalji od magnum Uto 20 Jan 2009, 23:44

višestrano bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od jerotije318 Sre 21 Jan 2009, 10:34

mnogostrano Very Happy
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od mikiilic Sre 21 Jan 2009, 15:33

I na kraju-erupcija!!!!
mikiilic
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 187
Godina : 62
Location : B.Brdo
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od jerotije318 Sre 21 Jan 2009, 18:15

Jes more.....
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty NIJE USPELO! Bilo je nerealno i preambiciozno!

Počalji od zlaja Sre 21 Jan 2009, 18:18

Prijavljivanje po taksi stajalištima NIJE USPELO! Sve kolege koje su napustile 9801 taksi zbog toga i otišle u 9803 taksi verovatno će se i pokajati!!!! Ali život ide dalje, ja ipak moram da istrajem i napravim taksi Broj 1 u Beogradu.
Prijem novih članova je OBUSTAVLJEN do daljnjeg ili bolje rečeno, NEMA NOVIH ČLANOVA dok nespustimo broj na 666 članova!.... Nakon toga primamo uz isključivu preporuku dvojice naših starih članova i uz naravno prvu članarinu od 100 evra!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty 666

Počalji od magnum Sre 21 Jan 2009, 19:30

ili kad se okrene,,,,lele mamo,neko se igra il' neko otkriva za koga radi i pokazuje svoje zmijsko telo! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prijavljivanje na taxi stajalistima Empty Re: Prijavljivanje na taxi stajalistima

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu