Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostali Mediji

+43
kosta232
Dr.Agoljub
fica
peradetlic
ramplinstinski
pauk 523
rale_066
lektor
milan_so
pizon
007
zoki216
brat saja
VENELUME
bodi
popers
as
zzmegi
maradona
Velja
ka5an
padobranac
angelina
drdr
Dejan
miamilojevic
Admin
zlaja
Blackshadow
boki705
jerotije318
Pauk
Delphy
Musa
microb
Mapko
struja
Slave
magnum
BATICA 646
to je to
Zokenzi
Alhemicar
47 posters

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od magnum Čet 21 Jul 2011, 23:15

Vi opet počeli....OK ovi nisu ništa uradili,,,,,,,,,,,,,,,,,,,a što reče Musa , dve godine ste tu, izašli su novi zakoni,ako sam te dobro razumeo Batice, uglavnom zahvaljujući vama,,,,,,,,hvala vam
.A to što su mrtvo slovo na papiru , jel i to zahvaljujući vama????? Ili možda Musinima !?
Opametite se SVI , prestanite da plju plju , probajte da se ujedinite , možda nešto i napravite!
Ovako vas jedan Žuti i jedan Mali SVE slušaju , ali i dalje rade samo kako oni hoće!
Ili možda grešim!? Ispravite me , objasnite mi.....
Krhko je znanje! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od BATICA 646 Pet 22 Jul 2011, 08:32

;ssll:
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od Musa Pet 22 Jul 2011, 08:47

Veselje
BATICA 646 ::
A KO JE PODRŽAO ODLUKU(uvođenje euro3) IZ 2005.godine.Zašto se niste protivili tada takvoj odluci.
2004. je i počelo sindikalno angažovanje grupe sindikalista koji su tada bili u Uniji sindikata(ti si beše ušao u taksi 2008., pa se toga ne sećaš). Oni su tada pismeno odbili tu odluku (dokument postoji) i upozorili na posledice, što se sve i dogodilo. Nedugo zatim su kolektivno prešli u Nezavisnost, kako bi se snage ujedinile i kako bi se delovalo jedinstveno naspram države, koja naročito tada, a i sada, često ne želi da nas čuje. A taksisti, kao uostalom i svi u ovoj zemlji, samo kritikuju i čekaju da neko nešto za njih uradi ili da se samo od sebe reši(eto, čak Jera hoće da mu Komšija sredi stvari u sopstvenoj kući).
Zato Batice, smatram da mnoge naše kolege i njihove porodice ne treba da ispaštaju za tuđe propuste, bahatost i samovolju. Samo ovaj put se očekuje njihovo aktivno učeše i brojnost. PRISTUPNICA
A ako vam je dobro, onda stvarno ništa.

I još nešto...
Eto novi zakon je na snazi,
a nikad više divljaka,već su počeli sa popustima na raznorazne načine,stranke sa zvezdicom,svaka deseta vožnja gratis, i to potenciraju ljudi koji predstavljaju taksiste u radnoj grupi .
A sindikat sve to mirno posmatra i podražava, neće da se suprostavi onima sa kojim sarađuje.

Stvarno mi nije jasno odakle ovakvi stavovi i kakav je njihov cilj. Prijava je podneta, danas se po njoj odlučuje.

Nisam razumeo na koga se ovo odnosi,jel na vaše jedine legitimne članove iz Novog Pazara.
Koliko ja znam ima ih samo 16. na teritiriji Srbije a ne 20-30%

Batice, ne postoji u ovoj zemlji jači instrument koji nam je(taksistima Srbije) na raspolaganju, nego što je institucija SINDIKATA. Shvatljivo mi je zašto država pokušava da sindikate, novim Zakonom, što više stavi pod kontrolu (u većini zemanja EU uopšte ne postoji zakon o sindikatima), ali vi mi niste jasni.
Musa
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 264
Datum upisa : 31.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od bodi Pet 22 Jul 2011, 10:16

U pravu je Magnum.Ja bih voleo da se ujedinimo.Hajde da pricamo o konkretnim stavarima.Evo jednog od bezbroj konkretnih problema kojim bi trebalo da se bavimo.Sta raditi po pitanju ALO-TAKSIJA i vlasnika istog.Sada imamo jasan i nedvosmislen zakon i dok ne suzbijemo pojavu pruzanja zastite divljacima od strane preduzeca i ponovno uvodjenje popusta na mala vrata dzaba nam je da idemo dalje.Sta sindikat nezavisnost misli o tome?P.S.Musa,zasto je Nezavisnost pokusala da opstruira otvaranje STB-a?
bodi
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 276
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od Musa Pet 22 Jul 2011, 15:46

bodi :: P.S.Musa,zasto je Nezavisnost pokusala da opstruira otvaranje STB-a?
Bodi , ne laskaj sebi da si vredan nekog truda pa makar to bila i opstrukcija.
P.S. Srećno sa radom STB-a ! Veselje
Musa
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 264
Datum upisa : 31.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od Musa Pet 22 Jul 2011, 18:16

Batice, evo šireg odgovora na tvoje pitanje (prenesi i Delfiju jer se svojevremeno za isto interesovao)

"A KO JE PODRŽAO ODLUKU(uvođenje euro3) IZ 2005.godine.Zašto se niste protivili tada takvoj odluci."

2005.godine, Unija sindikata, aktivno je učestvovala u izradi Studije o organizaciji auto-taksi prevoza u Beoagradu, koji je izradio dr Milomir Veselinović sa saradnicima sa Fakulteta tehničkih nauka iz Novog Sada. Takođe kolege iz tadašnje Unije su bili jedini koji su pismenim putem izrazili neslaganje sa donošenjem Odluke o auto-taksi prevozu predviđajući njene katastofalne posledice, zašta tadašnja vlast nije imala nimalo sluha. Ali ni taksisti place

[img]Ostali Mediji - Page 4 1zpqrmx[/img]
[img]Ostali Mediji - Page 4 De2nhu[/img]

A sad ti meni odgovori da li je ovo vaš stav:"Svi koji nisu platili porez duže od dve godine, marš sa taksija!"
Musa
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 264
Datum upisa : 31.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od VENELUME Pet 22 Jul 2011, 19:35

Evo ja imam dva pitanja po jedno za svakog -Za Musu , posto ti zastupas stavove Nezavisnog -Da li postoji zelja i mogucnost da es iz radne grupe udalji Misa Alo , jer tu se potpuno slazem sa Baticom i STAB-om da je on trula jabuka , a ujedno i jabuka razdora (jedna od , ali jedno po jedno) izmedju Nezavisnog i SITAB-a. A za SITAB i BATICU ili BODI-ja,sa E3-E4 steta je vec ucinjena , sta sa kolegama koje duguju porez , koji je vas predlog za resenje reprogram ili seca , ili nesto trece. Pitanja su konkretna , pa bi bilo lepo da takvi budu i odgovori.
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od magnum Pet 22 Jul 2011, 21:09

Muso , ne spominji mi Delphya, molim te.Oterao je jedan takav kapacitet kakav je bio Mapko , svojim neistinitim nabeđivanjima da je divljak.
A sad ga nema nigde! ;;qwu:
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od VENELUME Pet 22 Jul 2011, 21:21

Zato ga ja nisam ni spomenuo
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od magnum Pet 22 Jul 2011, 21:33

Hvala lepo! mrdss
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od maradona Pet 22 Jul 2011, 22:22

A ja?

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od magnum Pet 22 Jul 2011, 23:41

Šta ti ? Te dir'o neko ? hihihi
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od bodi Sub 23 Jul 2011, 02:47

Del Boy(mozda je Bojsi blizi opis),zelim i ja tebi srecu u kreiranju politicke karijere istu koliku ti nama zelis sa STB taksijem.Do sada mi nisi konkretno odgovorio ni na jedno od krajnje jednostavnih pitanja.Evo sad te je i Venelume pitao sta ces kao predstavnik taksista u radnoj grupi uciniti po pitanju coveka koji se godinama sprda sa taksi-profesijom?P.S.Ono za pokusaj opstrukcije,zaboravi,nije bitno.STB-TAKSI(Sigurni Taksi Beograda),nastao iz i kao podrska Sitab-u ZVANICNO POSTOJI.
bodi
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 276
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od bodi Sub 23 Jul 2011, 03:26

Venelume,o tome sam nekoliko puta pisao.Samo za tebe,evo opet.Svako ko obeca bilo kom taksisti mogucnost da mu se oproste dugovanja prema drzavi na bilo koji nacin i povodom bilo cega, laze ga i sakuplja jeftine poene.Sitab kao strukovno udruzenje svih taksista(onih koji su duzni i onih koji nisu)ima sledece stavove.Naime u pitanju je veoma osetljiv problem.Oni koji nisu duzni,ne zele da se bave time.I da zele,pitanje je koliko bi revnosno to radili i koliko bi im ovi drugi verovali.Sitab nudi,prostorije,kontakte,pecat,legitimno zvanje predstavnika taksi-preduzetnika,jednom recju logisticku podrsku i svoje okrilje.Okupite se na jednom mestu,prepoznajte se po zajednickom problemu i krenite ZAJEDNO u borbu za otpis kamate,reprograme ili sta je vec moguce.Iskreno Venelume,Ja(govorim iskljucivo u svoje ime)imam izmirene obaveze prema drzavi.Sutra sam prvi na ulici(kao Grci)zbog licenca,divljaka,ukidanja akciza itd itd itd,,,,,,,,,,,,,zbog poreza ne.Iskreno.
bodi
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 276
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od VENELUME Sub 23 Jul 2011, 07:06

Sa tvoje strane posteno ,ali kao SITAB ocigledno da nemate resen odnos prema tom pitanju , ako tezite da budete predstavnici taksista , onda ste predstavniciSVIH grupacija , i onih zainteresovanih za licence , i za aktivnije ucesce u donosenju odluka , i za ine sa E3 -E4 normom i onih bez ,pa tako i za one sa izmirenim porezom i onima koji duguju .Svim morate da kazete kakvi su vasi KONKRETNI (kad kazem vasi mislim na SITAB) stavovi po odredjenom pitanju , pa da li se nekome od nas to svidjalo ili ne to je vec njegova LICNA stvar.Sve ostalo tipa -organizujte se sami ,stvaranje sukoba i trvenja izmedju nas samih , jer postoji mnogo interesnih grupa , ato onda vodi prema svemu osim JEDINSTVU. Zbog takvih razloga ako se neka jedinka ili udruzenje deklarise kao vodja mora da ima JASAN stav koji ce izneti pred clanstvo i zastupati. Jer priznaces da i jedan broj clanova SITAB-a ima problem sa porezom.
U svakom slucaju hvala ti na odgovoru mada nisi nista konkretno rekao , osim svog licnog stava , ali i to treba postovati.
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od brat saja Sub 23 Jul 2011, 08:33

Au bre vi kao da ste na Kembridzu.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od Musa Sub 23 Jul 2011, 12:31

VENELUME ::Evo ja imam dva pitanja po jedno za svakog -Za Musu , posto ti zastupas stavove Nezavisnog -Da li postoji zelja i mogucnost da es iz radne grupe udalji Misa Alo , jer tu se potpuno slazem sa Baticom i STAB-om da je on trula jabuka , a ujedno i jabuka razdora (jedna od , ali jedno po jedno) izmedju Nezavisnog i SITAB-a.
VENELUME da ti odgovorom, mada mi je žao vremena koje više trošim na podmetanja i spletkarenja. Sastav radne grupe je odredio grad po nekim svojim kriterijumuma. Moj lični stav je da bi to trebalo da bude mnogo manje ljudi, i da to budu ljudi sa određenom težinom(broj ljudi koje zastupaju), znanjem i autoritetom. S druge strane, sedeći tu svako od prisutnih može biti predmet direktne kritike ;;qwu: ,što nije loše samo po sebi. I na kraju predlozi se dostavljaju pismenim putem, a samo mali broj prisutnih to i čini. S Mišom ili bez Miše, stvarno je svejedno.
Musa
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 264
Datum upisa : 31.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od bodi Sub 23 Jul 2011, 12:52

Vidi ti malog politicara.Odgovori nam dali Misu treba izbaciti iz radne grupe i procesuirati ga za ono sto radi na terenu?Probaj bar jedanput sa da ili ne.
bodi
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 276
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od Musa Sub 23 Jul 2011, 13:22

bodi :: Del Boy(mozda je Bojsi blizi opis),zelim i ja tebi srecu u kreiranju politicke karijere istu koliku ti nama zelis sa STB taksijem.Do sada mi nisi konkretno odgovorio ni na jedno od krajnje jednostavnih pitanja.Evo sad te je i Venelume pitao sta ces kao predstavnik taksista u radnoj grupi uciniti po pitanju coveka koji se godinama sprda sa taksi-profesijom?P.S.Ono za pokusaj opstrukcije,zaboravi,nije bitno.STB-TAKSI(Sigurni Taksi Beograda),nastao iz i kao podrska Sitab-u ZVANICNO POSTOJI.

Bodi, nisam taj koji ti misliš da sam. A taj još nijednom nije pogledao ovaj forum nisam odavde
A što se tiče političke karijere što reče moj drug Arči "Kad počne da me boli xurac za ovaj narod staviću mašnu i otići u političare" Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan
P.S. Još si ti mlad i neiskusan pa neznaš kako je biti "kritikovan" na radnoj grupi. Veoma srecan
Musa
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 264
Datum upisa : 31.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od bodi Sub 23 Jul 2011, 14:02

Venelume,kao prvo veruj da mi smeta,da ne kazem boli tvoje vi,vi,vi.To su nam planski uradili i to nas je i dovelo u poziciju u kojoj smo. Ko smo to mi a ko ste to vi?Kakva je razlika izmedju mene i tebe po pitanju zanimanja kojim se bavimo?Sitab je samo ime.Ime za nesto sto su pokrenuli i cine taksisti kojima je dosta svega.Nesto sto cine iskljucivo taksisti koji zive od volana.Nije to nikakava zatvorena misteriozna organizacija.Dodji Venelume,stani mi uz rame pa da pricamo i krenemo.Dao sam ti odgovor konkretan da konkretniji nemoze(procitaj ponovo).Svako ko ti da lepsi,laze te.Na kraju sam ti radi ilustracije izneo i svoj licni stav.Smrzavao sam se na ulici zbog ukidanja popusta i uklanjanja divljaka.Uskoro cu opet zbog nepostovanja zakona i jos mnogo drugih stvari.Ako si mislio da krenem da pisem dopise Djilkosu i ministarstvima te da organizujem proteste zato sto ti nisi platio porez,a ti da cekas(taxi-story)da ti neko resi problem ili da se problem resi sam od sebe,preracunao si se.Dodji pod krov koji je zbog problema taksista napravljen.Odmah ces biti izabran za predsednika odbora za problem poreza.Kreni da animiras ostale koji imaju slican problem(ima ih kazu dosta).Sitab je kao organizacija stekao odredjeni uticaj i status.Moze otvoriti mnoga vrata koja bi pojedincu bila zatvorena.Hajde bas ti budi taj koji ce stvari pokrenuti sa mrtve tacke.Verovao ili ne stvari funkcionisu bukvalno tako.Trud,zalaganje i odgovornost za sopstvene zivote.Pozdrav


Poslednji izmenio bodi dana Sub 23 Jul 2011, 14:08, izmenjeno ukupno 1 puta
bodi
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 276
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od bodi Sub 23 Jul 2011, 14:04

bodi :: Vidi ti malog politicara.Odgovori nam dali Misu treba izbaciti iz radne grupe i procesuirati ga za ono sto radi na terenu?Probaj bar jedanput sa da ili ne.
Xebem mu mater,moze li odgovor?
bodi
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 276
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od bodi Sub 23 Jul 2011, 14:06

brat saja ::Au bre vi kao da ste na Kembridzu.
Od tebe momcino i dalje ocekujem izvinjenje za ono "misljenje".
bodi
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 276
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od BATICA 646 Sub 23 Jul 2011, 23:16

Musa nikad nije odgovorio na ovo pitanje:

A zakon ovako kaže, ti ponovim još jednom

Чланом 6. Закона о раду («Службени гласник РС» бр. 24/05, 61/05 и 54/09)
предвиђено је да је синдикат самостална, демократска и независна организација
запослених у коју се они добровољно удружују ради заступања, представљања,
унапређења и заштите својих професионалних, радних, економских, социјалних,
културних и других појединачних и колективних интереса.
Запослени, у смислу члана 5. Закона о раду, јесте физичко лице које је у
радном односу код послодавца.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Према томе, физичка лица која нису у радном односу код послодавца и
немају статус запослених у смислу Закона о раду, не могу оснивати синдикат,
али се могу удруживати у складу са прописима о удружењима и по том основу
остваривати своје професионалне или друге интересе.



ps Musa ajde jednom budi konkretan i odgovori na pitanje:

- Da li Nezavisni sindikat po zakonu može da predstavlja taksi preduzetnike,radi zastupanja, predstavljanja,
unapređenja i zaštite svojih profesionalnih interesa.


Na ovo pitanje nikad nisam dobio odgovar !!!!


Ali da ti dam odgovor na ovo:
A sad ti meni odgovori da li je ovo vaš stav:"Svi koji nisu platili porez duže od dve godine, marš sa taksija!"
Šta reći o kolegi koji nije platio 15 godina porez da mu se oprosti dug, a šta će reči taksisti koji su plaćali porez, da im država vrati pare .
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od Blackshadow Ned 24 Jul 2011, 00:43

Ajd` npr. ovako, taj koji nije platio godinama da mu se ne upise staz ili da plati pod normalnim kamatama a ne zelenaskim (kamata na kamatu), zdravstveno moze da se otpise onome kome nije overavana knjizica a oni drugi - da plate i to, porez obavezno kao i za nezaposlene. Ja sam redovno placao do pre par godina(3,5) kad sam se malo zagusio i sad sam u drami ali veruj mi drama mi je i za kolege koji duguju i vise i manje od mene i stalo mi je do toga da se to pitanje pocne resavati sto pre dok taj dug ne "ode u milion" ... nisam odavde
Blackshadow
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 805
Location : Vozdovac
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od popers Ned 24 Jul 2011, 01:02

Rekao bih ti svasta ali bi me verovatno izbrisao!Ali samo pogledaj ovako-da si ti sa druge strane dali bi popustio?
popers
popers
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 145
Datum upisa : 09.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od bodi Ned 24 Jul 2011, 03:58

Blackshadow ::Ajd` npr. ovako, taj koji nije platio godinama da mu se ne upise staz ili da plati pod normalnim kamatama a ne zelenaskim (kamata na kamatu), zdravstveno moze da se otpise onome kome nije overavana knjizica a oni drugi - da plate i to, porez obavezno kao i za nezaposlene. Ja sam redovno placao do pre par godina(3,5) kad sam se malo zagusio i sad sam u drami ali veruj mi drama mi je i za kolege koji duguju i vise i manje od mene i stalo mi je do toga da se to pitanje pocne resavati sto pre dok taj dug ne "ode u milion" ... nisam odavde
Sve si ti to lepo napisao.Zulja te pa razmisljas.Razumem.Verujem da ovo sto si napisao nije neizvodljivo.Podrzavam.Medjutim problem je ocigledno taj sto vi zamisljate da ce problem nestati sam od sebe.Gurate stvari pod tepih a kad bude trebalo da se pocisti bice veselo.Opet najiskrenije napominjem da bi bilo licemerno da vam recimo ja obecam da cu se tuci sa policijom zato sto vi niste platili porez.Rekao sam da je ovo veoma osetljivo pitanje jer smo i ovako dovoljno losi.Za tebe vazi isto sto sam napisao Venelumeu.Dovoljno ste pametni i znate sta hocete.Samo jos da malo mrdnete xupeta,organizujete ostale i krenete.Neko mora.
bodi
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 276
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od brat saja Ned 24 Jul 2011, 08:39

Blackshadow ::Ajd` npr. ovako, taj koji nije platio godinama da mu se ne upise staz ili da plati pod normalnim kamatama a ne zelenaskim (kamata na kamatu), zdravstveno moze da se otpise onome kome nije overavana knjizica a oni drugi - da plate i to, porez obavezno kao i za nezaposlene. Ja sam redovno placao do pre par godina(3,5) kad sam se malo zagusio i sad sam u drami ali veruj mi drama mi je i za kolege koji duguju i vise i manje od mene i stalo mi je do toga da se to pitanje pocne resavati sto pre dok taj dug ne "ode u milion" ... nisam odavde
Za nezaposlene?To se zove osiguranje od nezaposlenosti,i nema smisla placati ga retroaktivno isto kao ni zdravstveno.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od Musa Ned 24 Jul 2011, 16:30

Bodi, ;ssll: šibicar!
Musa
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 264
Datum upisa : 31.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od BATICA 646 Ned 24 Jul 2011, 17:57

Musa ::
BATICA 646 ::Musa nikad nije odgovorio na ovo pitanje:...


Batice, ;ssll: instrument !

Eto odgovara na pitanje:


-----Чланом 6. Закона о раду («Службени гласник РС» бр. 24/05, 61/05 и 54/09)
предвиђено је да је синдикат самостална, демократска и независна организација
запослених у коју се они добровољно удружују ради заступања, представљања,
унапређења и заштите својих професионалних, радних, економских, социјалних,
културних и других појединачних и колективних интереса.
Запослени, у смислу члана 5. Закона о раду, јесте физичко лице које је у
радном односу код послодавца.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Према томе, физичка лица која нису у радном односу код послодавца и
немају статус запослених у смислу Закона о раду, не могу оснивати синдикат,
али се могу удруживати у складу са прописима о удружењима и по том основу
остваривати своје професионалне или друге интересе.



ps Musa ajde jednom budi konkretan i odgovori na pitanje:

- Da li Nezavisni sindikat po zakonu može da predstavlja taksi preduzetnike,radi zastupanja, predstavljanja,
unapređenja i zaštite svojih profesionalnih interesa.
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od Blackshadow Ned 24 Jul 2011, 18:40

popers ::Rekao bih ti svasta ali bi me verovatno izbrisao!Ali samo pogledaj ovako-da si ti sa druge strane dali bi popustio?
Ajde reci, ziv nisam da cujem, naravno da neces biti izbrisan ako nikoga ne izvredjas i ne izbaljezgas se po forumu, postujem svacije misljenje i ne znam kome je ovde post izbrisan zbog sukoba misljenja!!
Blackshadow
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 805
Location : Vozdovac
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od Blackshadow Ned 24 Jul 2011, 18:45

bodi ::
Blackshadow ::Ajd` npr. ovako, taj koji nije platio godinama da mu se ne upise staz ili da plati pod normalnim kamatama a ne zelenaskim (kamata na kamatu), zdravstveno moze da se otpise onome kome nije overavana knjizica a oni drugi - da plate i to, porez obavezno kao i za nezaposlene. Ja sam redovno placao do pre par godina(3,5) kad sam se malo zagusio i sad sam u drami ali veruj mi drama mi je i za kolege koji duguju i vise i manje od mene i stalo mi je do toga da se to pitanje pocne resavati sto pre dok taj dug ne "ode u milion" ... nisam odavde
Sve si ti to lepo napisao.Zulja te pa razmisljas.Razumem.Verujem da ovo sto si napisao nije neizvodljivo.Podrzavam.Medjutim problem je ocigledno taj sto vi zamisljate da ce problem nestati sam od sebe.Gurate stvari pod tepih a kad bude trebalo da se pocisti bice veselo.Opet najiskrenije napominjem da bi bilo licemerno da vam recimo ja obecam da cu se tuci sa policijom zato sto vi niste platili porez.Rekao sam da je ovo veoma osetljivo pitanje jer smo i ovako dovoljno losi.Za tebe vazi isto sto sam napisao Venelumeu.Dovoljno ste pametni i znate sta hocete.Samo jos da malo mrdnete xupeta,organizujete ostale i krenete.Neko mora.
OK hvala na odgovoru, naravno da razmisljam i naravno da me zulja ;;qwu:
Blackshadow
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 805
Location : Vozdovac
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od bodi Pon 25 Jul 2011, 00:11

I mene bi affraid pozdrav
bodi
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 276
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od zoki216 Pon 25 Jul 2011, 12:54

zoki216
zoki216
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 87
Location : Zemun
Datum upisa : 31.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty prvo skoči pa reci hop

Počalji od microb Pon 25 Jul 2011, 21:05

BATICA 646 ::Čet Jul 21 2011, 17:02
I još nešto...
Eto novi zakon je na snazi,
a nikad više divljaka,već su počeli sa popustima na raznorazne načine,stranke sa zvezdicom,svaka deseta vožnja gratis, i to potenciraju ljudi koji predstavljaju taksiste u radnoj grupi .
A sindikat sve to mirno posmatra i podražava, neće da se suprostavi onima sa kojim sarađuje.
za neobaveštene, 15.jul 2011Ostali Mediji - Page 4 Link

p.s. ima na ovom forumu i tema "izvinjavam se". za ovo, za odluku iz 2005, za "pokušaj opstrukcije"...


Poslednji izmenio microb dana Uto 26 Jul 2011, 21:13, izmenjeno ukupno 1 puta
microb
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 259
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od Musa Uto 26 Jul 2011, 08:16

bodi :: Svako ko obeca bilo kom taksisti mogucnost da mu se oproste dugovanja prema drzavi na bilo koji nacin i povodom bilo cega, laze ga i sakuplja jeftine poene.
Bodi ovde se ne radi o obećanjima već o borbi za pronalaženje rešenja za problem za koji taksisti nisu krivi. Sve zavisi od naše organizovanosti i brojnosti.
bodi ::Oni koji nisu duzni,ne zele da se bave time.I da zele,pitanje je koliko bi revnosno to radili i koliko bi im ovi drugi verovali.
Ja lično, iako nisam dužan, želim da se bavim time. To je pitanje solidarnosti sa kolegama. A i draže su mi vaše njonje nego, neke nove, mlade, koje će biti zaposlene kod nekog tajkuna koji ne zna gde da smesti višak para sa nekih Virgo intacta ostrva. A ako mislite da ćemo mi sa plaćenim porezima opstati u takvoj sredini, varate se. Bićemo samo u drugom krugu. ejjjj
Musa
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 264
Datum upisa : 31.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od bodi Uto 26 Jul 2011, 14:39

Ako pazljivije procitas moje postove shvatices da pricamo o istoj stvari.O borbi i o organizovanosti i brojnosti.Problem je u tome sto ni ovi sto su u prvom krugu ne zele da mrdnu svoja xupeta i pokusaju da spasu ista.U pravu si za njonje i naravno da sam solidaran i naravno da imam dovoljno svesti o scenariju koji sledi.Resenje je nedvosmisleno napisano u mojim postovima.I jedino je.Ko misli drugacije,lenj je,i ocigledno nesposoban da preuzme odgovornost za sopstveni zivot.
bodi
bodi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 276
Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od to je to Čet 28 Jul 2011, 00:08

Ostali Mediji - Page 4 Spijunka
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od microb Čet 28 Jul 2011, 09:26

microb ::
BATICA 646 ::Čet Jul 21 2011, 17:02
I još nešto...
Eto novi zakon je na snazi,
a nikad više divljaka,već su počeli sa popustima na raznorazne načine,stranke sa zvezdicom,svaka deseta vožnja gratis, i to potenciraju ljudi koji predstavljaju taksiste u radnoj grupi .
A sindikat sve to mirno posmatra i podražava, neće da se suprostavi onima sa kojim sarađuje.
za neobaveštene, 15.jul 2011Ostali Mediji - Page 4 Link

p.s. ima na ovom forumu i tema "izvinjavam se". za ovo, za odluku iz 2005, za "pokušaj opstrukcije"...
stiglo i rešenje Ostali Mediji - Page 4 Link
microb
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 259
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od as Čet 28 Jul 2011, 10:12

A šta će mo sa ALO taxijem čiji vozači (kruži priča) daju "samoinicijativno" 10 i 20 % popusta?


Poslednji izmenio as dana Čet 28 Jul 2011, 10:56, izmenjeno ukupno 1 puta

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od ka5an Čet 28 Jul 2011, 10:23

Ja nigde ne vide' da je Maxiss kažnjen zato što su radili protiv zakona...(?) Cool;
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty željoteka

Počalji od microb Čet 28 Jul 2011, 10:28

as ::A šta ćemo sa ALO taxijem čiji vozači (kruži priča) daju "samoinicijativno" 10 i 20 % popusta?
"ćemo" nađeš advokata, pa presavijete papir...pa nam posle ovde javiš kad dobiješ rešenje ;ddoqq;

ka5an ::Ja nigde ne vide' da je Maxiss kažnjen zato što su radili protiv zakona...(?)
to se zove "procedura"...(!)
microb
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 259
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od as Čet 28 Jul 2011, 11:26

[quote="microb"]
as ::A šta će mo sa ALO taxijem čiji vozači (kruži priča) daju "samoinicijativno" 10 i 20 % popusta?
"ćemo" nađeš advokata, pa presavijete papir...pa nam posle ovde javiš kad dobiješ rešenje ;ddoqq;

Ja mislim da je ovo posao za sindikat. Veoma srecan

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od ka5an Čet 28 Jul 2011, 11:37

[quote="as"]
microb ::
as ::A šta će mo sa ALO taxijem čiji vozači (kruži priča) daju "samoinicijativno" 10 i 20 % popusta?
"ćemo" nađeš advokata, pa presavijete papir...pa nam posle ovde javiš kad dobiješ rešenje ;ddoqq;

Ja mislim da je ovo posao za sindikat. Veoma srecan
Koji? Veoma srecan Veoma srecan ;foeh; Veoma srecan
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od Musa Čet 28 Jul 2011, 17:07

as ::A šta će mo sa ALO taxijem čiji vozači (kruži priča) daju "samoinicijativno" 10 i 20 % popusta?

Sa sajta Nezavisnosti:
"Još pre usvajanja Zakona predstavnici pojedinih taksi asocijacija izražavali su svoje nezadovoljstvo zbog očekivanih promena i otvoreno su izražavali nameru da zadrže privilegovan položaj na taksi tržištu oglušivanjem o Zakon.
Tada smo, u više navrata, skrenuli pažnju svim taksi asocijacijama Beograda da nećemo imati razumevanje za bilo čije nezakonito delovanje i da u takvim situacijama naša reakcija neće izostati i da će biti principijelnog karaktera."

Kolega, pošto pitaš "šta ćemo sa ALO taxijem", shvatam(možda grešim) da si voljan da pomogneš u borbi za očuvanje jedinstvene cene. Pošto na osnovu "priča koje kruže" ne može da se pokrene nikakav postupak ili tužba, bio bi nam dragocen svaki konkretan dokaz.


KONTAKT Veselje
Musa
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 264
Datum upisa : 31.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od to je to Čet 28 Jul 2011, 17:25

Ajde vas dvojica (As i Norvezanin) malo manje sarkazma ako neko radi nesto nema pljuvanja.
Opet da se vratm na resenje i prijavu, zakon kaze da na voznju nema popusta to je uvek i bilo za kuknjavu kako mi taxisti dajemo popust i reklamiramo firme preko nasih ledja. Maxiss u ovom slucaju ne ostecuje taxistu nego firma iz svog dzepa placa tu 10 voznju gde je tu prekrsaj osim u tome sto tu desetu voznju placa neko drugi. To ima u svakoj firmi kolega odveze voznju i nakon voznje donese racun u centar i bude mu refundirano jedini greh je ovde sto to maxiss reklamira.
Iznosim sam neko svoje zapazanje jer i pored ovog naredjenje inspektora od 21.07. maxiss se i dalje reklamira na radiu JAT i deli novo pridoslim clanovima vaucere i flajere za nagradnu igru. Znaci samo se vi zalite ko vas sisa.

to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od magnum Čet 28 Jul 2011, 18:50

Ti si nosonja , neki zaxebant????????????'
Što ne nabasa na onog žutog u uniformi, dok si mi tražio grejač , pa bi te onda pitao za filozofiju, mangupsku , i sarkazam! ;nenn;
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od ka5an Čet 28 Jul 2011, 19:26

to je to ::Ajde vas dvojica (As i Norvezanin) malo manje sarkazma ako neko radi nesto nema pljuvanja.
Maxiss u ovom slucaju ne ostecuje taxistu nego firma iz svog dzepa placa tu 10 voznju gde je tu prekrsaj osim u tome sto tu desetu voznju placa neko drugi. To ima u svakoj firmi kolega odveze voznju i nakon voznje donese racun u centar i bude mu refundirano jedini greh je ovde sto to maxiss reklamira.
Iznosim sam neko svoje zapazanje jer i pored ovog naredjenje inspektora od 21.07. maxiss se i dalje reklamira na radiu JAT i deli novo pridoslim clanovima vaucere i flajere za nagradnu igru. Znaci samo se vi zalite ko vas sisa.

Pa sad...
Maxiss ima prava da poklanja kišobrane, cigarete, poneko piće,itd svojim "vernim korisnicima", ali ne i vožnje jer se time ta firma bavi (koliko sam dobro upućen?). Cool;
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od ka5an Čet 28 Jul 2011, 19:27

magnum ::Ti si nosonja , neki zaxebant????????????'
Što ne nabasa na onog žutog u uniformi, dok si mi tražio grejač , pa bi te onda pitao za filozofiju, mangupsku , i sarkazam! ;nenn;
Brkica? Cool;
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od magnum Čet 28 Jul 2011, 20:01

Malo ti puklo blizu xuzice kad si mi gledao za ono po Oslu!? Trebala je gospa Verka da te pošalje na ono ostrvo , da pogledaš dečicu Veoma srecan
Nemo' lud da mi se praviš! ;nenn;
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od 007 Sub 30 Jul 2011, 14:19

to je to ::To ima u svakoj firmi kolega odveze voznju i nakon voznje donese racun u centar i bude mu refundirano jedini greh je ovde sto to maxiss reklamira.

Postovani kolega "To je to" vi strasno gresite u svojoj konstataciji, da svaka firma to radi, jer to nije tacno.
Cenu usluge auto-taksi prevoza putnika svi prevoznici su duzni naplatiti i sva privredna drustva, druga pravna lica i preduzetnici po obavljenom prevozu cenu usluge i naplacuju odmah u kesu ili taksi blok racunom (sto znaci korisnik usluge je uslugu preovza platio).
Jedino maxiss uslugu auto-taksi prevoza putnika nezakonito reklamira na nacin da ce svaku desetu voznju (prevoz) obaviti i taj prevoz nece naplatiti i ne naplacuje.
Zakon o prevozu u drumskom saobracaju je nedvosmisleno jasan i eksplicitno propisuje da najnizu ekonomsku cenu usluge auto-taksi preovza putnika na teritoriji grada Beograda svojom odlukom (resenjem) odredjuje grad Beograd (gradonacelnik), a ne privredni subjekti kao i da na tako utvrdjenu najnizu cenu preovza privredni subjekti ne mogu utvrdjivati (obrazovati) niti uslugu auto-taksi prevoza pruzati po cenama koje su nize od tako vec utvrdjene najnize cene prevoza.
1. Maxiss taksi je prekrsio republicki zakon o prevozu u drumskom saobracaju i resenje gradonacelnika jer je utvrdio nizu cenu auto-taksi prevoza od najnize ekonomske cene koja je propisana (a to je svaka deseta voznja koju korisnik usluge neplaca).
2. Maxiss taksi je prekrsio republicki zakon o oglasavanju jer se reklamira sa cenom koja je niza od najnize ekonomske cene koja je napred navedenim propisima utvrdjena.
Pozdrav svima!

007
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 21
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ostali Mediji - Page 4 Empty Re: Ostali Mediji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu