Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otpis kamata ............

+62
plavi
mikiilic
Specijal
fica
lektor
pizon
Velja
brada
pauk 523
ATILA NS 1020
bodi
microb
Musa
padobranac
Alhemicar
Moravac
mrgud
mirko
zzmegi
gagi187
BATICA 646
angelina
Pauk
struja
david
crveni taxi sive boje
Panco
VENELUME
miamilojevic
Zokenzi
Slave
robert
maradona
trg
boki705
Mapko
taxi4
nebojsa
djm1492
total_evil
039
bobrda
BOCKO 426
Marsel
Blackshadow
kiconix
zlaja
drdr
sonebg
propali taxista
Dejan
ramplinstinski
magnum
voja
brat saja
taxi -ja
777
ka5an
as
to je to
Nikola KV
jerotije318
66 posters

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od to je to Sub 15 Nov 2008, 05:39

Upravo tako velike BUDALE, ja sam redovno placao sve do novembra prosle godine, imao sam ne predvidjene izdatke i izgubio sam kontinuitet i sad imam problem da stignem nagomilani dug. Kad su zadnji put moji drugari pisali molbe za reprogram ili otpis kamata i neznam cega vise meni su rekli da ja imam mali dug i da ne mogu u reprogram.
Sad se meni dug povecao a njima ce da otpisu kamatu cak i socijalno jer ga nisu koristili BRUKA JEDNA.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od taxi -ja Sub 15 Nov 2008, 19:30

U pravu si ali nismo svesni koliko malo treba razumevanja i tolerancije da bi u svim sverama sve to bolje funkcionisalo . Nema boljeg pokazatelja nego ovde na forumu nije nas nesto mnogo ali smo kao rogovi u vraci.
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Porez

Počalji od ramplinstinski Sub 15 Nov 2008, 19:46

Ne razumem kolege koje su redovne platise dazbina sto se osecaju kao budale,pa valjda vam je bilo lepo kad ste overavali zdravstvene knjizice za porodicu,lakse ste uzimali kredite,dobijali vize itd. da ne nabrajam sta vec....a vi od sad ne placajte nista, ko zna mozda opet bude neko otpisivanje...pa se necete osecati kao sada... Very Happy Very Happy Very Happy
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od ramplinstinski Sub 15 Nov 2008, 20:23

Bravo,a sad mi je drzava otpisala te obaveze,i ne vracam dozvolu.......i dalje radim..... Very Happy Very Happy Very Happy
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od taxi -ja Sub 15 Nov 2008, 21:17

ramplinstinski ::Ne razumem kolege koje su redovne platise dazbina sto se osecaju kao budale,pa valjda vam je bilo lepo kad ste overavali zdravstvene knjizice za porodicu,lakse ste uzimali kredite,dobijali vize itd. da ne nabrajam sta vec....a vi od sad ne placajte nista, ko zna mozda opet bude neko otpisivanje...pa se necete osecati kao sada... Very Happy Very Happy Very Happy
Romantik gresis covek je potpuno u pravu i neznam zbog cega bi se mi koji smo placali redovno osecali
"kao budale" ili slicno on samim tim sto nije placao u mnogim stvarima je bio hendikepiran ali covek tera dalje neznam zasto ga gurati dublje u ponor UDAVICE SE .I sta si onda tim dobila ?????
Koji je onda tvoj karakter sa takvim razmisljanjem?
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od taxi -ja Sub 15 Nov 2008, 21:25

Svet je mali a Beograd jos manji . Sama znas kako je u taksi sluzbi radila si dugo u "Goldu" ?
Opusteno BICE BOLJE.
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od taxi -ja Sub 15 Nov 2008, 21:33

Nevidim potrebu za skrivanjem kada svi u sustini znamo ko je ko i ne razumem zasto sada tako kada su tvoje reci izgovorene u autu naseg forumasa kome si sama rekla kada si se vozila .Ali nebitno sad ide mimo teme to ne zelim .Sve je OK idemo dalje.
Poenta teme a i foruma pomoci drugima a i sebi i zasto nekoga gurati u jos veci propast ja se ne osecam bolje kada vidim da je nekome oko mene lose.
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Sub 15 Nov 2008, 21:40

nekada radila vise ne radim, a u goldu nisam nikad radila i sad je to ne bitno

a sto se tice teme, da ja sad vas pitam
Da li po tome niko ne treba da placa poreze, da li je to sustina svega ovoga

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty karakter

Počalji od ramplinstinski Sub 15 Nov 2008, 21:46

Pa to razmisljanje ko ih .... sto nisu placali,uzmi im dozvole itd. vise govori o tvom karakteru.Ponavljam,ne vidim razlog za bes ili zavist zato sto ce se neko izvuci tj. stati na noge i uci u sistem uz pomoc ovog otpisa kamata i zdravstvenog.A to ako neko ne placa doprinose uopste ne znaci da radi na crno,da ti ne nabrajam koliko velikih firmi nije decenijama placalo doprinose za svoje radnike. bounce
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Sub 15 Nov 2008, 21:53

pa cekaj, hoces da kazes da je to dobro sto neke firme nisu placale doprinose?
Drugo, ako se ne placa porez i doprinosi to je rad na crno
Trece, za vasu informaciju nece biti otpisa duga nego kamate
Cetvrto, ja se ne radujem tudjoj nesreci, niti sam besna kad se neko izvuce, ne radi se o meni, radi se o tome da ovde polemisemo sta je dobro a sta nije

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Nedovoljan 1

Počalji od ramplinstinski Sub 15 Nov 2008, 22:01

Pa opet gresis.Otpisana je kamata kao i dug za zdravstveno osiguranje.A rad na crno je rad bez dozvole i to nema veze sa placanjem doprinosa,ako imas firmu to bi morala da znas.A sto se tice tvojih namera,nema potrebe da nam objasnjavas kakve su,iz aviona se vide... bounce bounce bounce
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Sub 15 Nov 2008, 22:04

kad se ne placaju doprinosi placas kaznu, bar privatnici i to znam sto posto. Da li ce nekom od privatnika da otpisu dug poreza pa da krene iz pocetka? Po cemo ste vi povlasceni?

I ajde kazi mi koja je to moja namera, bas bi volela da znam sta to vidis iz aviona

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty informacija je bitna

Počalji od ramplinstinski Sub 15 Nov 2008, 22:08

Pa ja se uvek dobro informisem o temi pre nego sto postujem,za razliku od tebe.Zakon o otpisu kamata i Zakon o otpisu duga za obavezno zdravstveno osiguranje je vazeci za sve poreske obveznike Srbije,znaci ne samo za nas taxiste nego i za sve ostale preduzetnike. P.S. Dobar ti je avatar bounce bounce bounce
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Sub 15 Nov 2008, 22:14

Hvala za avatar Very Happy

Ja sam negde vec pisala da sam i radila kod privatnika i bila privatnik prema tome znam kako to funkcionise jako dobro.
A jos uvek nije usvojeno da ce biti otpisan dug, prema tome niko od nas ne trci pred rudu

Pre svega ti si mene potpuno pogresno razumeo. Ti se hvatas za trenutnu situaciju, a ja mislim u opsteno. Sad mi kazi jedno, ako vam ovo otpisu koliko vas ce u buduce placati poreze ili cete opet cekati neki politicki marketinski trik

I nisi mi odgovorio na pitanje sta ja to hocu....ali ja cu ti sada reci

Ja sam godinama po raznim forumima, trenutno pisem na najmanje 4, slucajno sam dosla na ovaj i posto sam jedno vreme radila u taxiju htela sam da sa vama diskutujem. Ovde izgleda ko god napise nesto sto se sukobi vama biva neprijatelj i ima neke zadnje namere a meni to nije cilj, ja forume volim i razlicitos misljenja je sustina svega

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty sl. glasnik

Počalji od ramplinstinski Sub 15 Nov 2008, 22:17

Joj romantik,pa evo ispred mene je sl.glasnik od 5. novembra,znaci to je usvojeno nemas razloga za brigu bounce bounce
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Sub 15 Nov 2008, 22:19

nisi mi odgovorio na pitanja Very Happy

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty greska

Počalji od ramplinstinski Sub 15 Nov 2008, 22:23

I sama mozes da vidis da mi taxisti izmedju sebe imamo totalno razlicite poglede na ovu temu.Meni su tvoji postovi interesantni,i uopste ne mislim da si mi neprijatelj,samo valjda svako od nas ima pravo da iznese svoje misljenje....za to i sluze forumi,zar ne? bounce bounce Pozdrav svima
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Sub 15 Nov 2008, 22:28

Београд, 5. новембра 2008.

Скупштина Србије усвојила је законе о отпису камата на доспеле обавезе по основу одређених пореза и доприноса за обавезно социјално осигурање и о мировању и отпису дуга по основу доприноса за обавезно здравствено осигурање, чиме је завршена друга седница редовног јесењег заседања.

Усвајањем тих закона омогућено је фирмама да редовно измирују текуће обавезе. Дугови се односе на период током деведесетих година, а на њих су касније само приписиване камате.

Закон о отпису камата на доспеле обавезе по основу одређених пореза и доприноса за обавезно социјално осигурање утврђује делимичан или потпун отпис камате за главни дуг, у зависности од рока његове отплате.

Ради се о дуговањима за десет врста пореза и доприноса међу којима су порез на добит предузећа, пренос апсолутних права, порез на промет и фонд зарада.

Дужници неће бити ослобођени плаћања основног дуга насталог до краја 2007. године већ само плаћања камата, ако у наредне четири године измирују текуће обавезе.

У случају да се дуг отплати до краја 2008. године отписује се сав износ камате, ако се отплати до краја марта 2009. године отписује се 75 одсто износа камате, а ако је отплата до краја јуна 2009. године дужник ће морати да плати пола износа неизмирених камата.

Закон о мировању и отпису дуга по основу доприноса за обавезно здравствено осигурање утврђује да сви дугови по основу камата на неизмирене доприносе, настале до краја 2008. године, мирују до краја 2011. године.

Ако дужник до тог рока буде редовно измиривао текуће обавезе дугови ће му у целини бити отписани, а у случају да то не учини биће му наплаћен укупан износ дугова са припадајућим каматама.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty e,to je vec ok

Počalji od ramplinstinski Sub 15 Nov 2008, 22:32

Bravo,nisam onda morao sve ono da ti pisem... bounce bounce bounce
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Sub 15 Nov 2008, 22:34

Дужници неће бити ослобођени плаћања основног дуга насталог до краја 2007. године већ само плаћања камата, ако у наредне четири године измирују текуће обавезе.

У случају да се дуг отплати до краја 2008. године отписује се сав износ камате, ако се отплати до краја марта 2009. године отписује се 75 одсто износа камате, а ако је отплата до краја јуна 2009. године дужник ће морати да плати пола износа неизмирених камата.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty ajmo ponovo

Počalji od ramplinstinski Sub 15 Nov 2008, 22:41

Скупштина Србије усвојила је законе о отпису камата на доспеле обавезе по основу одређених пореза и доприноса за обавезно социјално осигурање и о мировању и отпису дуга по основу доприноса за обавезно здравствено осигурање, чиме је завршена друга седница редовног јесењег заседања.

Sada polako procitaj ovaj pasus koji si sama napisala,pa ces videti da se pominje i otpis duga po osnovu doprinosa za zdravstveno osiguranje.Znaci kamata i glavnica. bounce bounce bounce Ovaj put sam stvarno otisao,pozdrav
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Sub 15 Nov 2008, 22:46

ali to je samo zdravstveno osiguranje....sta je sa penzionim i invalidskim

Ej, stvarno te ne provociram ali bih volela da razjasnimo sta hoce oni sa ovim da kazu, i ja sam primetila cas jedno, cas drugo...cas ako placaju redovno ok, ako ne placaju kamata ta i ta...cas otipis

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od drdr Ned 16 Nov 2008, 22:04

za romantik===ne treba tugovati, treba naci snage u onome sto ostaje iza nas==
avatar je na ovom forumu najbolji sto ce se sloziti vecina ako i ne svi>>samo mi ovaj citat nije najjasniji...jel moze "pomoc prijatelja " posto sam uvek imao problem da objasnim nastavnici srpskog "sta je pisac hteo da kaze svojim delom".A pitanje otpisa dugovanja==prosta racunica >>koliko njih(nas) duguje ==kako da plate?koliko novih socijalnih slucajeva?==oni koji su placali redovno mogli su da idu kod doktora>da KUPE posle lekove>staz ce da im bude upisan..>oni koji nisu placali platice kad tad :confused: affraid
drdr
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Ned 16 Nov 2008, 23:04

i ja bi da mi neko objasni sta su hteli sa ovim da kazu, da li je otpisan dug ili nije, kako sta treba.........

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty priznajem

Počalji od magnum Ned 16 Nov 2008, 23:10

prilično površno sam pročitao poslednja dva lista,ali sam ih pročitao.Sve ovo o čemu pišete sam lično prošao i smatram da imam prava da komentarišem.Pre mnogo godina sam se smejao "budalama" koje su plaćale porez i to je trajalo dobrih desetak godina.Supruga je bila u državnoj službi,što znači dečije zdrav. knjižice na nju a ja,Bože moj pa inače se sve plaća......Vize tada još nisu bile imperativ,a provalio sam da su me u namernom seljakanju adrese,poreski kerovi izgubili totalno iz vida.Pri tom sam redovno i bez problema,svake godine radio estetski i u inspekciji,tj.,komitetu za saobraćaj uredno produžavao svoju dozvolu.I trajalo bi to još dugo,dugo,da jednog dana ne pomislih-ŠTA AKO ?Uredno se pojavih u Rakovici,nešto nisam mogao retrogradno da platim,ukradoše mi neku godinu staža,ali rado su mi izašli u susret i potrudili se da uđem u reprogram.Prošle godine u Decembru sam završio sa tim,uredno im plaćam sve što traže,mogu vam reći da mirno spavam.Da ne kažem da je u međuvremenu supruga izgubila posao u zdravstvu,samim tim i socijalno za decu i da se izdešavalo još mnogo stvari koje danas mogu da rešim jer između ostalig imam potvrdu o izmirenim obavezama prema državi.Zato mislim devojko romantična da ne treba da srčaniš previše nad tuđim sudbinama,pogotovo ako se sami vlasnici tih sudbina za sada ne uzbuđuju.
Pozdrav svima uz napomenu da ne poznajem nikoga ko je zeznuo ovu državu,mislim,na kraju priče! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Ned 16 Nov 2008, 23:15

Ne srcanim ja, svako ima svoj izbor i neka odlucuje o svojoj sudbini ali ne daj Boze da neko zaglavi u bolnici sta ce onda bez zdravstvenog osiguranja....a dug nakalemljen
Lepo si rekao, drzavu niko nije zajebao i samo mozemo da se k....o, na kraju su uvek oni u dobiti

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty da ne baksuziramo nikome,

Počalji od magnum Ned 16 Nov 2008, 23:33

i ako neko od nas matorih zaglavi ali zamisli,ne daj Bože nikome,dete.Pu.pu,pomeri se smesta.Verovala ili ne,to mi je bukvalno jedne noći palo na pamet i to je jedan od osnovnih razloga da sam otišao i prijavio se.I nedugo zatim,desilo se...
Da ne davim,malo mi je bilo žao što se toliko trudiš a dobijaš samo loše reakcije.....Al dobro,drago mi je da nisam jedini koji se trudi da nešto objasni pa bude naružen zbog toga.Valjda to ide sa godinama,ne mislim na tebe,nemoj me pogrešno shvatiti. bounce
Pozdrav
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Ned 16 Nov 2008, 23:36

Drago je i meni da neko razmislja kao ja. Ja citam kako se bukvalno hvale sa nekim stvarima koje su po meni cudne, ocigledno da se ne razmislja o sutra. I neke reakcije su bile bukvalno u fazonu "nek crkne komsijina krave....."
Ali, ok...ja se iskreno nadam da im se nece obiti o glavu

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty saglasan

Počalji od magnum Ned 16 Nov 2008, 23:48

Da pređemo na nešto interesantnije.Ako ti nije teško idi na svaštaru i izađi na TRAŽIM DRUGA.Nešto mi se javlja da bi možda mogla da mi pomogneš.Specijalna nagrada za tebe ako mi pomogneš,čim izađe iz štampe. bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Čet 20 Nov 2008, 21:24

ramplinstinski ::Pa ja se uvek dobro informisem o temi pre nego sto postujem,za razliku od tebe.Zakon o otpisu kamata i Zakon o otpisu duga za obavezno zdravstveno osiguranje je vazeci za sve poreske obveznike Srbije,znaci ne samo za nas taxiste nego i za sve ostale preduzetnike. P.S. Dobar ti je avatar bounce bounce bounce

ipak sam ja bila u pravu :lol:

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Dejan Čet 20 Nov 2008, 21:44

romantik ::
ramplinstinski ::Pa ja se uvek dobro informisem o temi pre nego sto postujem,za razliku od tebe.Zakon o otpisu kamata i Zakon o otpisu duga za obavezno zdravstveno osiguranje je vazeci za sve poreske obveznike Srbije,znaci ne samo za nas taxiste nego i za sve ostale preduzetnike. P.S. Dobar ti je avatar bounce bounce bounce

ipak sam ja bila u pravu :lol:

Ako nije problem,u cemu si to bila u pravu?
Dejan
Dejan
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 94
Godina : 55
Datum upisa : 10.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Čet 20 Nov 2008, 21:47

da se otpisuje samo kamata a ne i dug Wink
a receno mi je da treba prvo da se raspitam, kao sto je doticni, pa onda da pisem

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Da probam i ja da pojasnim...

Počalji od Dejan Čet 20 Nov 2008, 21:59

Zdravstveno-socijalno se otpisuje kompletno(dug i kamata)pod uslovom da se u periodu od 01.01.2009-31.12.2011god.redovno izmiruju obaveze.Do tad je dug sa kamatom u stanju mirovanja.01.01.2012 ukoliko ste redovno izmirivali obaveze kompletan dug sa kamatama za soc.osiguranje se trajno brise.

Porez i penzisko:

Ukoliko do kraja godine uplatite celokupan dug brise se sva kamata,ako uplatite do 31.03.2009god.brise Vam se 75%kamate,a ako sacekate i krajnji rok 31.06.2009god.brise Vam se 50% kamate.

Primer:Dug iznosi oko 600.000din.

Platite do kraja godine oko 95.000din.i krecete od 01.01.2009.od nule.
Dejan
Dejan
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 94
Godina : 55
Datum upisa : 10.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Čet 20 Nov 2008, 22:02

da.....i to mi je ok

zdravstveno nisu ni imali ni koristili ali porez i penziono mora da se plati

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty a

Počalji od magnum Čet 20 Nov 2008, 22:04

zna li neko da mi kaže,šta se dešava sa radnim stažom?Priznaje li se ono što nije plaćeno ili ne? bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Gost Čet 20 Nov 2008, 22:05

pa ako platis porez i penziono onda se prizna

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od jerotije318 Pet 21 Nov 2008, 08:04

I ako NE platis, priznace ti [ali juce] Very Happy SALIM SE MALO - IZVINI
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od propali taxista Ned 23 Nov 2008, 19:42

Uh, al ste se naostrili. Privreda u Srbiji duguje po osnovu poreza i doprinosa 136 milijardi - ponavljam - milijardi dinara. Posto privatizacija mora da se zavrsi do - zaboravih - ovi zakoni su doneti ne bi li se prodali gubitasi. Mi smo u to upali kao kolateralna steta. Nije mi jasna racunica : dug 600.000, uplatim 95.000 i na nuli sam? Licno i dugujem otprilike toliko a samo porez izadje oko 76.000. jel neko bio u poreskoj upravi, da li su "sazvakali" zakon? Ne stizem da odem.

propali taxista
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 11
Datum upisa : 12.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Dejan Ned 23 Nov 2008, 20:27

propali taxista :: Nije mi jasna racunica : dug 600.000, uplatim 95.000 i na nuli sam? Licno i dugujem otprilike toliko a samo porez izadje oko 76.000.

Kod duga od 615.000din,stavka socijalno sa kamatom iznosi 460.000din.ona se brise tj.stavlja u stanje mirovanja.Ostalo je jos 155.000din.od toga je kamata 68.900din.a dug 86.100din.Na taj iznos dodas jos nesto za deo novembra,ceo decembar i dobijas cifru od oko 90-95.000din.

Na stvarnoj nuli si 01.01.2012god.pod uslovom da od 01.01.2009god.redovno izmirijes obaveze.

Pozzz.......
Dejan
Dejan
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 94
Godina : 55
Datum upisa : 10.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od to je to Ned 23 Nov 2008, 20:35

Jel ovde uzeta i obzir i 2008 godina ili zakljucno sa 2007_mom.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Dejan Ned 23 Nov 2008, 20:42

tojeto ::Jel ovde uzeta i obzir i 2008 godina ili zakljucno sa 2007_mom.

Zakljucno sa 17.11.2008god.
Dejan
Dejan
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 94
Godina : 55
Datum upisa : 10.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od propali taxista Ned 23 Nov 2008, 20:50

Hvala na objasnjenju. Very Happy

propali taxista
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 11
Datum upisa : 12.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty ...od 1997 do danas platiće ukupno oko 5000 evra.

Počalji od zlaja Ned 23 Nov 2008, 21:05

porez ::...od ukupnog duga plaća se +/- 20% Very Happy
Neko je pre neki dan izračunao: Ko nije plaćao a ma baš ništa od 1997 do danas platiće ukupno oko 5000 evra. Ako se uzme da ljudi koji su unazad 10 godina plaćali redovno (uvek se malo kasni a kamata je čuvenih 2% mesečmo) sigurno su preko svih obaveza platili bar 2000 evra preko na sitne kamate a o glavnici i redovnim obavezama da ne govorim. Sve u svemu doći će i taj 01. jul kad će svi taksisti biti u dobrim automobilima i bez poreskog duga.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od kiconix Ned 23 Nov 2008, 22:25

Jbt kolike mi usi izadjose zbog ovog poreza.
kiconix
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Location : bgd
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Blackshadow Ned 23 Nov 2008, 22:50

kiconix ::Jbt kolike mi usi izadjose zbog ovog poreza.
E jbga, ja sam naucio foru...obicno mudro cutim, pomalo placam, malo vise kasnim,
ali uvek u steku imam cash za zadnju godinu ...tako shtrbnem od drzave neku kuntu tu i tamo Very Happy
Blackshadow
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 805
Location : Vozdovac
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Marsel Pon 24 Nov 2008, 00:51

E Dejane, Dejane, kako bih ja voleo da si ti u pravu!

Doprinos za socijalno osiguranje:
osnovica dop. za///////doprinos za///////doprinos za////////doprinos za///////ukupno zaduzenje
soc. osiguranje//////////PIO (22%) ///////ZDR (12.3%) //////NEZ (1.5%)
21.309,20////////////////4.688,02/////////2.621,03/////////////319,64///////////////7.628,69

Postoji "Zakon o mirovanju i otpisu duga za obavezno zdravstveno osiguranje" a ne zakon o otpisu doprinosa za PIO i doprinosa za nezaposlene.
"Zakon o otpisu kamate na porez na dohodak i doprinose za obavezno socijalno osiguranje" podrazumeva uplatu glavnice duga dospelog do 31.12.2007. da bi se otpisala kamata a ne dugovanje.
Da li ima neki treci zakon za koji ja ne znam ili mi bar objasni kako si dosao do ovih primera.
Licno mislim da ovi zakoni imaju slabu vajdu kod taksista jer su uradjeni za neke privatnike.

Pozdrav od taksiste iz Nisa!

Marsel
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 1
Datum upisa : 22.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Dejan Pon 24 Nov 2008, 02:10

Marsel ::
Da li ima neki treci zakon za koji ja ne znam ili mi bar objasni kako si dosao do ovih primera.

Preneo sam ono sto su meni rekli u poreskoj upravi.

Zakone mozes da skines i procitas ovde:
http://www.parlament.sr.gov.yu/content/cir/akta/zakoni.asp

P.s.

Mozda je onaj radnik na salteru pobrkao racune,idem sutra da proverim :x,dobio sam neki skraceni upit stanja.
Dejan
Dejan
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 94
Godina : 55
Datum upisa : 10.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Dejan Pon 24 Nov 2008, 17:15

Dejan ::
propali taxista :: Nije mi jasna racunica : dug 600.000, uplatim 95.000 i na nuli sam? Licno i dugujem otprilike toliko a samo porez izadje oko 76.000.

Kod duga od 615.000din,stavka socijalno sa kamatom iznosi 460.000din.ona se brise tj.stavlja u stanje mirovanja.Ostalo je jos 155.000din.od toga je kamata 68.900din.a dug 86.100din.Na taj iznos dodas jos nesto za deo novembra,ceo decembar i dobijas cifru od oko 90-95.000din.

Na stvarnoj nuli si 01.01.2012god.pod uslovom da od 01.01.2009god.redovno izmirijes obaveze.

Pozzz.......

Na zalost,prvobitna informacija koju sam dobio u PU Cukarica nije tacna.

Danas su mi rekli da jos uvek ne znaju nista,niti kako ce se zakon primenjivati.Problem je sto po jednima,kamata se brise zakljucno sa 31.12.2007.a drugi tvrde da se brise i kamata koja tece u ovj godini,zakljucno sa danom podnosenja zahteva za otpis kamata.Postoji i neki tkz.racun br.5 koji je zbirni,i nemaju program koji bi izdvojio samo stavke duga.

Jos uvek nemaju formulare za otpis duga,i rekli su mi da dodjem iduce nedelje.Kazu da ce mozda znati nesto vise.

P.s.Zao mi je sto sam prosledio netacnu informaciju,(tako su me obavestili)i izvinjavam se svima.

Pozzz.......
Dejan
Dejan
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 94
Godina : 55
Datum upisa : 10.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Steta

Počalji od ramplinstinski Pon 24 Nov 2008, 18:27

A lepo smo se obradovali....nego,da ne izbace te formulare 30.12.2008 ? :cry: :cry: :cry:
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty nije fora

Počalji od magnum Uto 25 Nov 2008, 21:45

stvarno mi nije jasno-jesam se ja izglupirao što redovno plaćam porez.Molim neko stručno mišljenje.Jel tu negde ona lepojka što joj uživam u avataru?(levo-desno,levo-desno,levo-desno,levo-des....). bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 2 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu