Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otpis kamata ............

+62
plavi
mikiilic
Specijal
fica
lektor
pizon
Velja
brada
pauk 523
ATILA NS 1020
bodi
microb
Musa
padobranac
Alhemicar
Moravac
mrgud
mirko
zzmegi
gagi187
BATICA 646
angelina
Pauk
struja
david
crveni taxi sive boje
Panco
VENELUME
miamilojevic
Zokenzi
Slave
robert
maradona
trg
boki705
Mapko
taxi4
nebojsa
djm1492
total_evil
039
bobrda
BOCKO 426
Marsel
Blackshadow
kiconix
zlaja
drdr
sonebg
propali taxista
Dejan
ramplinstinski
magnum
voja
brat saja
taxi -ja
777
ka5an
as
to je to
Nikola KV
jerotije318
66 posters

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Pauk Pon 21 Maj 2012, 08:50

Napisao sam da se sindikat i vlast nose, a ne ti, tebi licno nista uvredljivo nisam napisao...
I opet pisem, neka se nose, jer su najveci prevaranti, jedni pljackaju na drzavnom nivou,a ovi manji pljackaju uzimajuci clanarinu od clanova, a nista bitno ne rade.. 60-70% kolega ne placa obaveze, jer nemaju mogucnosti, drzava unistena, sta sindikati rade, nista?!
Neka idu tamo, neka traze beskamatni reprogram na pet godina, mislim da bi svima bilo bolje!
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od microb Pon 21 Maj 2012, 20:23

vrlo interesantno zboriš.
kažeš nemaš mogućnost da platiš 13.300 za porez.
a onda da treba neko da izdejstvuje da plaćaš u narednih pet godina dvadesetak i kusur hiljada (ovo sam ti izračunao najblažu varijantu, pošto nisam baš pratio tvoje postove, ali mi se čini da duguješ par godina a to je negde oko 250-300 hiljada bez kamate)
znači krenuo te posao?
koga ti to zajebavaš?

što bi rekao ministar gicko prasić : "moraćeš neki drugi most da potražiš!" Otpis kamata ............ - Page 8 Toilet-toilet-comfort-room-newspaper-smiley-emoticon-000324-facebook
microb
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 259
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Pauk Pon 21 Maj 2012, 20:32

Za pet godina nekako, sada nikako...
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od microb Pon 21 Maj 2012, 20:41

5 godina = 60 meseci X 13.300 = 798.000 + 300.000 = 1.098.0000
(sve ovo su ti idealni uslovi u kalkulaciji)

ahaaa
microb
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 259
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od lektor Pon 21 Maj 2012, 22:52

Pauk ::Napisao sam da se sindikat i vlast nose, a ne ti, tebi licno nista uvredljivo nisam napisao...
I opet pisem, neka se nose, jer su najveci prevaranti, jedni pljackaju na drzavnom nivou,a ovi manji pljackaju uzimajuci clanarinu od clanova, a nista bitno ne rade.. 60-70% kolega ne placa obaveze, jer nemaju mogucnosti, drzava unistena, sta sindikati rade, nista?!
Neka idu tamo, neka traze beskamatni reprogram na pet godina, mislim da bi svima bilo bolje!


Ja razumem tvoje frustracije i nezadovoljstvo, ali mi nije baš jasno kako ti to zamišljaš sindikat.Kako ga sačinjavaju moji prijtelji i kako ih znam kao čestite i poštene ljude, koji vrlo zrelo pristupaju problemima, tvoje rečenice doživljavam kao nezaslužene šamare. Nisi član sindikata,ničime ne doprinosiš u njegovom radu, a smatraš da imaš pravo na pljuvačinu!?A što se prevara i laganja tiče,najteže su laži kojima čovek sam sebe obmanjuje. Zato što reče neko pametan ovde na forumu, treba povremeno stati pred ogledalo i pogledati se.
Pošto stičem utisak da nisi učinio ni minimum napora da pročitaš ono što je u vezi poreza rađeno, a što je jasno napisano na sajtu Nezavisnosti, evo da ti iskopiram tekst:

"13. decembra 2011. godine, u Ministarstvu finansija, održan je sastanak na temu pronalaženja modela za prevazilaženje problema neizmirenih obaveza auto-taksi preduzetnika po osnovu poreza, doprinosa i drugih javnih prihoda, koji je održan na našu inicijativu. Legitimitet za rad na tako važnoj problematici dalo nam je nepunih 5.000 taksi preduzetnika širom Srbije.
Sastanku koji je trajao 45 minuta, od nadležnih su prisustvovali državni sekretar ministarstva finansija Miodrag Đidić i direktor Poreske uprave dr Dragutin Radosavljević, što znači da nam je Ministarstvo za sagovornike odredilo najkompetentnija lica za ovu problematiku.
Prvo smo sagovornicima ukazali na uzroke visokog procenta dužnika u taksi delatnosti, a zatim predočili našu viziju prevazilaženja problema. U kratkim crtama ona podrazumeva obezbeđivanje perioda mirovanja dospelih obaveza, otpis dospele kamate i redovno plaćanje tekućih obaveza kao uslova za mirovanje duga i otpis kamate. Za zdravstveno osiguranje smo tražili otpis celokupnog duga. Opisani predlog, ali bitno detaljniji, predali smo sagovornicima u pisanoj formi.
Pored toga smo predočili razloge zbog kojih povoljnosti, koje su pružane dužnicima za prevazilaženje njihovih dužničkih problema krajem 2008. godine, nisu značajnije iskorišćene od taksi preduzetnika (a verovatno i od ostalih dužnika).
Uvaženi sagovornici su naš predlog ocenili kvalitetnim. Takođe su nam ukazali da se rešenje za problem dužnika, u predloženoj ili sličnoj formi, može dati isključivo u formi Zakona, kome mora da prethoditi analiza efekata koje bi on izazvao. U njegovoj izradi učešće bi uzela tri ili više ministarstva. Međutim, ukazali su nam da najozbiljniji problem ovde nije suštinske, već praktične prirode, a ogleda se u blizini parlamentarnih izbora, odn. kratkom vremenu za realizaciju tako složenog procesa.
Sastanak je protekao i završen u konstruktivnoj atmosferi u kojoj smo razmenili stavove i postigli visok stepen saglasnosti. Naš Sindikat će nastaviti podsticajne aktivnosti na što bržem otpočinjanju radnji na izradi traženog Zakona.


A evo ti i izjave državnog sekretara datog Tanjugu posle nekoliko dana:

Đidić:Predlozi privrede – posao za buduću Vladu
utorak, 27 decembar 2011 21:02
Državni sekretar u Ministarstvu finansija Miodrag Đidić izjavio je danas da bi trebalo izaći u susret privrednicima koji traže da se pronađe prihvatljiv model reprogramiranja i “zamrzavanja” starih poreskih dugovanja.
On je podvukao da ti predlozi svakako zahtevaju kompletniju analizu, ali s obzirom da mandat ove vlade ističe u maju nije realno da ona u taj posao uđe sada.
“To je posao za buduću vladu, ali mislim da bilo ko bude na vlasti će to prihvatiti i videti kako da se pomogne privredi. Konačno, od privrede svi živimo i ako je njeno stanje loše, onda mi nećemo imati mogućnost da naplatimo poreze, a zatim ćemo dovesti u pitanje celokupni javni život”, rekao je Đidić koji je u Ministarstvu finansija nadležan za rad nekoliko Uprava, među kojima su Uprava carina i Poreska Uprava.
On je naveo da je na tu temu već održao sastanak sa privrednicima koji su dali predloge i da smatra "da su prihvatjivi i jako dobri".
Ti predlozi odnose se na pitanje otpisa kamata.Kada pogledate strukturu dugovanja privrede Srbije vidite da polovinu tog duga čine kamate, smatra Đidić.
On je podsetio da je 2009. godine već učinjen korak u tom pravcu, donet je propis o otpisu kamata, neki privrednici su iskoristili tu mogućnost, ali većina nije i zbog toga traže da se tako nešto bude omogućeno ponovo.
“Predložili su i da dođe do zamrzavanja plaćanja starih dugova i da se krene sa izmirivanjem novonastaih dugova a tek da u nekom periodu, kasnije, zakonom bude regulisano plaćanje starih dugova. Smatram i da o tome treba pričati”, rekao je državni sekretar."

Nadam se da tvoj mozak može ovo da obradi.
Ako smatraš da rad Nezavisnosti nije dobar, da bi ti i tebi slični to radili bolje, samo izvoli a ja ću te hvaliti na svakom koraku i neću ti nikada reći da se i ti i vlast nosite u tri lepe, hmm materine! Veselje
lektor
lektor
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 234
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Pauk Pon 21 Maj 2012, 23:37

Ako su vam rekli da ce izbori i da tek treba vlada da se formira, sto niste izdejstvovali da ovi iz poreskog kolegama ne salju opomene, sto se niste dogovorili, da se sve zamrzne do sledecih pregovora?

Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od microb Uto 22 Maj 2012, 01:28

bole te uvo, tebi je i onake sve zamrznuto, pošto si izgleda u "dubokom minusu".
nego daj nam barem ti pomozi pa nam otkrij gde ćemo da nađemo, za pet godina, tih milion-dva-tri-četiri-pet (kako ko).
nije lepo da ti nešto znaš a mi živimo u neznanju. samo nemoj da pominješ loto.Otpis kamata ............ - Page 8 Cold-winter-holiday-christmas-smiley-emoticon-000333-facebook
microb
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 259
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od crveni taxi sive boje Uto 22 Maj 2012, 04:15

Aha , znači ti si čovek po prirodi humanista zabrinut za našu sudbinu pa si kao zato u sindikatu ? A mi eto tako nezahvalni blagostanjem koje ste nam nesebično doneli u znoju lica svog .
Hau tu jes nou .
Vidi se po izražavanju i bahatom tonu koliko si zabrinut . Uostalom :
Koliko još dugo planirate da pričate o rešenim problemima ali isključivo u budućem vremenu , evo samo što nije ? Koliko puta treba da vas ljubazno zamolimo da nas više ne branite ?
Odlazite , nestanite , ne trebate nam , ne podnosimo vas organski ovakve kakvi ste sada .

I hajde za početak barem prestanite da se iživljavajte na muci velike većine kolega . Niste zaslužili da se vama pravdamo zašto smo godinama redovno plaćali porez , a sada smo se eto promangupirali pa više nećemo .




crveni taxi sive boje
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 104
Datum upisa : 01.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od lektor Uto 22 Maj 2012, 08:11

crveni taxi sive boje ::
Koliko još dugo planirate da pričate o rešenim problemima ali isključivo u budućem vremenu , evo samo što nije ? Koliko puta treba da vas ljubazno zamolimo da nas više ne branite ?
Odlazite , nestanite , ne trebate nam , ne podnosimo vas organski ovakve kakvi ste sada .
Evo ja čekam godinama da se pojavi neko sposobniji, pametniji i moćniji, a sugerišeš da si to ti , pa da nam odmah sve bude rešeno. Ali godinama ništa sem jalovog kritikovanja onih koji makar pokušavaju da nešto urade. Hajde, ovi su za vas nesposobni, pokažite ti, Pauk i ostali nezadovoljni kako to treba da se radi. A pošto imaš problema sa sagledavanjem stvarnosti idi na sajt Nezavisnosti pa čitaj šta je urađeno, a da ti u tome nisi nimalo učestvovao.
Inače, ja svoj krst ceo život nosim sam, nikome ništa ne dugujem pa ni porez, ali mi jako smeta kada jalovi kritikuju pojedince koji pokušavaju da vuku napred(čak dozvoljavaju sebi da nekoga teraju u tri lepe i to smatraju kulurom kada oni to kažu). Zato sam simpatizer(ne i aktivni član) Nezavisnosti, kao što ću biti i tvoj čim budem video da pokušavaš da uradiš nešto korisno za sve. I braniću te od onih koji budu pljuvali po tebi vrlo bahatim tonom.Veselje
lektor
lektor
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 234
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Pauk Uto 22 Maj 2012, 08:49

Ljudi, vi ste totalno zastranili, 2008. sam bio bolestan, nisam radio, dug se nagomilao i kako to vec ide, jednostavno nisam mogao da placam, misim da to nije za zezanje i ne zelim da se to vama desi...
Ako mozete uradite nesto za vecinu taksista, ako ne mozete to i kazite, pozz.
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od lektor Čet 24 Maj 2012, 18:14

Pauče, mi se stvarno ne razumemo.
Svi mi izlazimo na ulicu sa velikim zasićenjem i gađenjem od svega što nam se događa ili se može dogoditi svaki dan i svaki dan čujemo za ličnu dramu nekog našeg kolege. Da nema privida slobode(koja je zapravo sve manja), teško da bi se bilo ko od nas dugo zadržao u ovom poslu.
Evo ako te uopšte interesuju neka moja razmišljanja bazirana na iskustvu moje bivše propale firme . U svim pregovorima postoje dve strane, mi koji želimo da rešimo svoje problem i strana koja predstavlja državne interese. Mi moramo argumentovano (i pravno i ekonomski i socijalno) da ih ubedimo u opradavnost naših zahteva. Nas zastupaju, reći ću figurativno, generali. . Kada za pregovaračkim stolom dođe do toga da su jezičci na vagi poravnati, onda nastupa pretnja vojskom(opet figurativno), a to su članovi sindikata.E to je slaba tačka našeg društva.Ova matrica važi svuda u svetu osim kod nas. Tradicija komunizma da neko drugi treba da rešava naše probleme nas ni dan danas ne napušta.
Konkretno oko tvog pitanja:” Ako su vam rekli da ce izbori i da tek treba vlada da se formira, sto niste izdejstvovali da ovi iz poreskog kolegama ne salju opomene, sto se niste dogovorili, da se sve zamrzne do sledecih pregovora?"
Šta i da su se dogovorili da se sve zamrzne do početka rada novog parlamenta i Vlade. Šta je reč, dogovor, obećanje, ako nije zakucano zakonom, uredbom ili nekim pravnim aktom. Šta ako Vlada pitisne Ministarstvo finansija a ovo pritisne Poresku upravu i naredi naplaćuj, guli kožu, vidiš da smo sjebali budžet pre roka.
A mi imamo samo generale bez vojske(kao što je bilo i u mojoj propaloj firmi). Čime da prete? Čarobni štapić ne postoji, sve je u životu nažalost postalo rezultat snage i moći. Tako se i nameće jedino rešenje povoljno po nas.
Sve ovo protumači samo kao dobronamerno razmišljanje jednog tvog kolege koji je tu školu već jednom prošao. Pozz.
lektor
lektor
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 234
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Pauk Čet 24 Maj 2012, 18:22

Hvala ti na objasnjenju, ali ja ne bih pisao o ovome da nemam drugacije iskustvo... Mnogo puta smo za kolege dobijali sta smo zeleli i bez zakona, ali tada je Misa bio "car" i postojao ie samo "Beotaksi",kako nam se nesto nije svidelo, mi na ulicu... Naravno, sada je drugacija situacija, ima mnogo firmi, "bacena je koska", postali smo vukovi jedni drugima... Pogledaj samo sta se na ulici desava, kolege jedni drugima otimaju voznje, nema sloge.... Nema veze, sve ok, platicu na neki nacin svoja dugovanja i konacno cu morati da shvatim da su druga vremena i da sam SAMOSTALNI preduzetnik...
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od lektor Čet 24 Maj 2012, 18:53

Ma samo masovnost i pozitivan stav. Ako mogu poljoprivrednici što ne bi i mi . Veselje
lektor
lektor
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 234
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od padobranac Sub 26 Maj 2012, 05:45

jes. pa da mi gazda skine tablu.
padobranac
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 456
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od pizon Sub 26 Maj 2012, 08:56

Za one koje zanima,tacna informacija je da kamata nije odbijena,iznosi 10% od ukupnog dugovanja. Da li ce se skinuti i sta od dugovanja za sada se ne zna,zavisi od formiranja vlade i jos nekih elemenata.Takodje obratite paznju na saobracajnu dozvolu u kojoj se auto vodi sada na vasu firmu,sto su uradili da bi mogli da 'naplacuju' dugovanja.
Srecno!
pizon
pizon
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Location : banana republika
Datum upisa : 11.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od lektor Sub 26 Maj 2012, 11:11

padobranac ::jes. pa da mi gazda skine tablu.
Bolje da ti skine tablu,nego uradi lobotomiju.
lektor
lektor
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 234
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od microb Sub 26 Maj 2012, 23:00

pizon ::...obratite paznju na saobracajnu dozvolu u kojoj se auto vodi sada na vasu firmu,sto su uradili da bi mogli da 'naplacuju' dugovanja.
Srecno!
mislim da nisi u pravu, pošto u zakonu piše da preduzetnik za svoje poslovanje odgovara svom svojom imovinom, a u saobraćajnoj već piše da si vlasnik, ne vidim šta se tu menja. Otpis kamata ............ - Page 8 Waiting-bored-waiting-boy-smiley-emoticon-000413-facebook
ako bi hteli/smeli mogli bi i sada da oduzimaju vozila.
microb
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 259
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od padobranac Ned 27 Maj 2012, 05:40

lektor ::
padobranac ::jes. pa da mi gazda skine tablu.
Bolje da ti skine tablu,nego uradi lobotomiju.

bolje spreciti nego leciti!
ja, clan udruzenja.
p.s. malo ironije za ove sto nikako da odu od gazda i uprno ih finansiraju radi trenitnog svog "profita". nazalost, dok shvate da grese, mislim da ce biti kasno za sve nas.
padobranac
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 456
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od pizon Ned 27 Maj 2012, 11:01

microb ::
mislim da nisi u pravu, pošto u zakonu piše da preduzetnik za svoje poslovanje odgovara svom svojom imovinom, a u saobraćajnoj već piše da si vlasnik, ne vidim šta se tu menja.
Pa iskreno nisam studirao zakon da bih znao u cemu je caka,(da li ima neki stav,clan ili sl.) ali koje je drugo objasnjenje sto ti sada u saobracajnoj stoji da je auto vlasnistvo tvoje firme a ne tvoje privatno???
Tako su oduzeli pravo i onim vozilima koja su tehnicki podobna za sedam sedista i registrovali ih za pet,pa sada kolege koje imaju takva vozila ne mogu ni privatno da voze sa sedam,jer im u saobracajnoj pise 5.
Da ne sirimo temu otpis kamate za sada samo nasa zelja,proverio u poreskoj sluzbi.
pizon
pizon
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Location : banana republika
Datum upisa : 11.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od pauk 523 Ned 27 Maj 2012, 11:40

Kao i taksa za plin koja nije ukinuta,a placaju je samo taksisti.
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od fica Ned 27 Maj 2012, 13:19

pizon ::
microb ::
mislim da nisi u pravu, pošto u zakonu piše da preduzetnik za svoje poslovanje odgovara svom svojom imovinom, a u saobraćajnoj već piše da si vlasnik, ne vidim šta se tu menja.
Pa iskreno nisam studirao zakon da bih znao u cemu je caka,(da li ima neki stav,clan ili sl.) ali koje je drugo objasnjenje sto ti sada u saobracajnoj stoji da je auto vlasnistvo tvoje firme a ne tvoje privatno???
Tako su oduzeli pravo i onim vozilima koja su tehnicki podobna za sedam sedista i registrovali ih za pet,pa sada kolege koje imaju takva vozila ne mogu ni privatno da voze sa sedam,jer im u saobracajnoj pise 5.
Da ne sirimo temu otpis kamate za sada samo nasa zelja,proverio u poreskoj sluzbi.
U saobracajnoj jasno pise vlasnik Janko Jankovic a korisnik je Autotaksiprevoz.........Nije dzabe napravljeno i ne uvode se dzabe sudski notari i izvrsitelji i svima koji duguju a malo je onih koji nisu duznici NEKA JE BOG U POMOCI.Takodje sam misljenja da ovakvim razvojem situacije u ovom nasem poslu i drustvu uopste tesko da i oni koji ne duguju polako neudju u to duznicko ropstvo.

fica
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 132
Godina : 54
Location : NBGD
Datum upisa : 25.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od brat saja Pon 28 Maj 2012, 08:09

Zato ja vozim tudj auto,pa cik ako smeju od njega da naplate.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od lektor Uto 29 Maj 2012, 07:09

pauk 523 ::Kao i taksa za plin koja nije ukinuta,a placaju je samo taksisti.

Taksa je ukinuta, ali inertnost službenika pojedinih policijskih uprava nije. Sa novom Uredbom http://www.srbija.gov.rs/vesti/dokumenti_pregled.php?id=166579 (osmom od dole) treba otoći kod šefa(ice) i pitati gde piše za taksu. U prethodnoj Uredbi(„Službeni glasnik RS”, broj 41/09)je stajalo: 8.1 Za vozila kojima se obavlja javni prevoz putnika (taxi) 3460 din preuređena za pogon na gas..., dok u novoj toga nema.
Postaje mnogo zamorno živeti u ovoj zemlji gde čovek sam sebi mora da bude i pravnik, ekonomista,lekar,apotekar... scratch
lektor
lektor
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 234
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od pauk 523 Uto 29 Maj 2012, 16:14

nisam odavde Pa ja licno nisam bio,ali kolega u koga imam poverenje jeste,sve je to odradio(zemunski mup)ali je na kraju platio taksu.
To jednostavno ne moze tako,pisalo je sad ne pise.Ako se nesto novo donosi ili staro gasi to mora da se na neki nacin akcentuje ili jos bolje napise.Sta je bilo tesko napisati, taksa za gas za vosila jgs-a se stupanjem na snagu nove uredbe ukida,a ne da bajamo po sl.glasniku.
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od pauk 523 Sre 30 Maj 2012, 01:48

Evo poslednje informacije:
Zemunski mup naplacuje,NBGD ne.
Pitanje je da li je to ostavljeno opstinama da same odlucuju?
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Pauk Sre 30 Maj 2012, 07:13

Cukarica NE...

Izgleda samo Zemun naplacuje Veoma srecan
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od pauk 523 Sre 30 Maj 2012, 12:25

Mi smo "napredni"
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od padobranac Pet 01 Jun 2012, 06:11

pauk 523 ::Kao i taksa za plin koja nije ukinuta,a placaju je samo taksisti.

taksa je ukinuta.
provereno. ja registrovao auto itd.
padobranac
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 456
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od padobranac Pet 01 Jun 2012, 06:23

pauk 523 :: Otpis kamata ............ - Page 8 569347 Pa ja licno nisam bio,ali kolega u koga imam poverenje jeste,sve je to odradio(zemunski mup)ali je na kraju platio taksu.
To jednostavno ne moze tako,pisalo je sad ne pise.Ako se nesto novo donosi ili staro gasi to mora da se na neki nacin akcentuje ili jos bolje napise.Sta je bilo tesko napisati, taksa za gas za vosila jgs-a se stupanjem na snagu nove uredbe ukida,a ne da bajamo po sl.glasniku.






"Члан 1.





За моторна и прикључна возила плаћа се накнада за употребу јавног пута (у
даљем тексту: накнада) за време од 12 месеци, и то:






РЕД.

БР.

ВРСТА ВОЗИЛА

ВИСИНА НАКНАДЕ

(динара)

1.

ВРСТА L

1.1.

L1
- Мопед

30

1.2.

L2
- Лаки трицикл

30

1.3.

L3
- Мотоцикл

80

1.4.

L4 -
Мотоцикл са бочним седиштем

80

1.5.

L5 - Тешки трицикл

80

1.6.

L6 - Лаки четвороцикл

50

1.7.

L7 - Тешки четвороцикл

120

2.

ВРСТА М

2.1.

М1 - Путничко
возило

2.1.1.

до 900 cm3

140

2.1.2.

преко 900 до 1.350 cm3

160

2.1.3.

преко 1.350 до 1.800 cm3

690

2.1.4.

преко 1.800 до 2.500 cm3

1.380

2.1.5.

преко 2.500 до 3.150 cm3

2.060

2.1.6.

преко 3.150 cm3

3.670


Члан 7.




Даном ступања на снагу ове уредбе
престаје да важи Уредба о висини годишње накнаде за моторна возила, тракторе и
прикључна возила („Службени гласник РС”, број 41/09)."


ovo je uredba od februara ove godine. mi smo taksu na gas placali po predhodnoj uredbi (sl.glasnik 41/09) kroz javni put. ko to i zasto ne zna u nekom supu ne znam ali licno misljenje je da je to bezobrazluk i nerad. i za to ima leka kod nacelnika pa isteras u suprotnom plati. za svoje novce se uvek bunim.
pre dva dana sam dobio od ministarstva finansija resenje o povracaju pogresno uplacene takse od 290 dinara. to su MOJIH 290m dinara i ja sam i h vratio.
to isto moze da uradi i kolega ako hoce. jedan zahtev predat i proknjizen na pravom mestu i kopija uplatnice a oni neka se ceskaju. duzni su i moraju da mu dostave odgovor
padobranac
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 456
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od pizon Ned 10 Jun 2012, 17:52

Da li ima neko neku informaciju o otpisu kamate koja je ovde tema?
Samo ozbiljan odgovor bih molio...
pizon
pizon
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Location : banana republika
Datum upisa : 11.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Pauk Čet 28 Jun 2012, 12:57

Ma bre, kada drzava vrati dug i mi cemo da platimo...

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=06&dd=28&nav_id=622160
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Specijal Čet 28 Jun 2012, 13:02

Po Srbiji ljudi koji nesto duguju recimo za komunalije ili neke saobracajne kazne ciste sneg ili lisce jdno vreme dok neisplate dugovanje. Sta bi vama falilo. Ionako ste debeli. Smrsajte malo.

Specijal
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 18
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Pauk Čet 28 Jun 2012, 13:08

Jedva cekam da platim svoje obaveze, samo neka nam prvo omoguce da radimo normalno...videcemo sta ce nova vlada da uradi po tom pitanju...

A ti specijalac, hmm ne zahebavaj i tebi moze da se smrkne, mi smo svi jedno...
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Specijal Pet 29 Jun 2012, 17:30

Jeste. Kad se republika i grad dogovore da oduzmu dozvole neradnicima bice jos bolje. Stanem na bogosloviju i sve moje od Borce do visnjice i mirijeva.

Specijal
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 18
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od magnum Sub 30 Jun 2012, 21:58

Specijal ::Jeste. Kad se republika i grad dogovore da oduzmu dozvole neradnicima bice jos bolje. Stanem na bogosloviju i sve moje od Borce do visnjice i mirijeva.

Pa šta ti neradnici smetaju!? Problem je sa radnicima, oni ti uzimaju lovu! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty SSSS

Počalji od Specijal Ned 01 Jul 2012, 12:48

jerotije318 ::
777 ::"SAMO SLOGA TAKSISTU SPASAVA"
Nekad smo bili kao musketari,"SVI ZA JEDNOG,JEDAN ZA SVE"
Svi za mene, ja za nikoga :lol:
ZNASMO SVI DA OD TOG NEMA NISTA.

magnum ::
Specijal ::Jeste. Kad se republika i grad dogovore da oduzmu dozvole neradnicima bice jos bolje. Stanem na bogosloviju i sve moje od Borce do visnjice i mirijeva.

Pa šta ti neradnici smetaju!? Problem je sa radnicima, oni ti uzimaju lovu! bounce
Vama smesno a situlacija je vejoma slozeta.


Strasno ste neozbiljni, neodgovorni itd. Mangupariji uopste nije tesko da radi sta god im padne na pamet. Znamo svi na koga mislim.

Specijal
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 18
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od magnum Ned 01 Jul 2012, 23:15

Ja ti pričam ozbiljno.Neradnici na taxiju nikome nisu problem osim sami sebi i svojoj porodici!Oni ne smetaju radnicima na taxiju kojima čak i odgovara da ovi ne rade---ima više posla za njih!
Trenutno ne radim, što znači da ima posla više posla za tebe, (bez uvrede, očiglednog radnika).
Ako ti smeta što ja imam dozvolu, a ne smeta ti onih 250ak koji su polagali poznavanje grada prošlog vikenda i biće novih koleza, onda meni to znači da ti , sokole , nemaš dozvolu i da prosto mrziš sve sa dozvolom a pogotovo mene jer je ja imam , a ne koristim je!
P.S. Nema ljutiš, ispravi me ako grešim.Pozdrav! bravo
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Pauk Pon 02 Jul 2012, 21:22

"Preduzetnici traže i donošenje zakona o mirovanju duga i otpisu kamate na dospele obaveze po osnovu odredjenih poreza i doprinosa za obavezno socijalno osiguranje za period od najmanje pet godina."

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/331156/Gradski-preduzetnici-traze-bolji-poslovni-ambijent
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od to je to Pon 06 Avg 2012, 00:46

Samo ako ima neki info oko otpisa kamate i slicnih stvari, ostalo se sve brise.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od mikiilic Pon 17 Sep 2012, 20:03

Evo šta mi je odgovorilo ministarstvo finansija:

Poštovani, na vaše pitanje od 10.09. da li nam je u planu skidanje kamate ako se stari dug isplati, prenosimo odgovor gospođe Milice Bisić: Nismo na tome radili, to je prethodna Vlada najavila i mislim napravila predlog Zakona.
Ministar nije o tome dao nikakvu instrukciju (barem ne meni), a ja nisam ljubitelj takvih mera. Dakle, dok ministar ne donese odluku najbolje je ne odgovarati ništa.
mikiilic
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 187
Godina : 62
Location : B.Brdo
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od pizon Uto 18 Sep 2012, 18:39

Isti sam dogovor i ja dobio od pouzdanog i poznatog coveka,uz dodatak da ce najbolje biti da sacekam jos ukoliko sam resio da platim,jer je prethodna vlast obecavala da ce to da ispuni, a ova ce morati da nam izadje u susret ukoliko zeli da naplati bar od onih koji bi mogli da se nategnu za osnovno dugovanje.Cekamo nove pouzdane informacije...
pizon
pizon
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 223
Location : banana republika
Datum upisa : 11.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od ramplinstinski Sre 19 Sep 2012, 20:18

Samo mirno i polako, i naravno bez ikakvih placanja...
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od ka5an Ned 30 Sep 2012, 08:53

Još uvek nisam upoznao čoveka koji voli da bude dužan bilo kome bilo zašto. Plaća ko još uvek to može. Poneki od njih kritikuju ljude koji više ne mogu da plaćaju - dok i sami ne zaigraju u istom "timu". Posla je očigledno sve manje, i sve više nam nedostaje dan koji bi trajao bar 48h. Narkomana je sve više, pa je i naša sigurnost u bavljenju našim poslom svakim danom sve manja. 102/ga taxi stanica je upravo zbog narkomana - izgubljena. Plašim se da će se spisak tako izgubljenih taxi stajališta proširiti, šta će nas još više gurnuti u siromaštvo i učiniti našu budućnost neizvesnijom. Policiju očigledno još uvek više zanima da li smo se vezali tokom vožnje i da li su nam ukljuceni farovi. Naši životi ih očigledno ne zanimaju još uvek. Razdor između nas, taxista je sve veći umesto da smo složniji nego ikad do sad.
Da, nedostaje nam "samo" - svest!
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od miamilojevic Ned 30 Sep 2012, 16:18

Ne hebu zivu silu,moras cetvoro ociju da otvoris inace te ubise,da poludis kad krenes po tim selima affraid

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od struja Ned 30 Sep 2012, 16:55

Istoricari kazu DA SE ISTORIJA PONAVLJA
Treba im verovati.

Istorija nam pokazuje gde smo pogresili i sta nismo naucili.
A pocela je da se pise, za nas, bas ovih dana ali pre skoro jednog veka.

Tema je i onda bio OTPIS.Ali otpis ljudskih glava.
Образ Београда, наше престонице, мора да буде светао.

Војници!

Јунаци!

Врховна команда избрисала је наш пук из бројног стања.

Наш пук је жртвован за част Београда и Отаџбине.

Ви немате дакле, да се бринете за животе ваше, они више не постоје

Bio je to deo govora majora Dragutina Gavrilovica 6. oktobra.1915 god.
Tako se nekada borilo za cast,postenje i dostojanstvo.

Nije ovo cas istorije niti podsecanje na godisnjicu tog dogadjaja.
Misljenja sam a sve vise i ubedjen da ovaj posao kao i nasi zivoti od njega se poklapaju sa recima coveka od pre 100 godina.
Otpisani smo i ne moramo se bojati zbog toga.....mi vise ne postojimo!?
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od plavi Uto 02 Okt 2012, 00:11

Strujo ja sam uvek pisao dok je žuti gradonačelnik nećemo dobiti ništa,ali ničija nije gorela do zore sad hoće da bude još veći.... videćemo

plavi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 208
Datum upisa : 15.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od lektor Pet 05 Okt 2012, 08:14

plavi ::Strujo ja sam uvek pisao dok je žuti gradonačelnik nećemo dobiti ništa,ali ničija nije gorela do zore sad hoće da bude još veći.... videćemo
Плави, порезе кроје Млађини (не знам боју) а не жути. А како се до сада показало велике су шансе да његова гори до зоре.
lektor
lektor
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 234
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od magnum Pet 05 Okt 2012, 19:14

Neće, neće ! ;nenn;
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od lektor Pon 15 Okt 2012, 17:13

lektor
lektor
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 234
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od lektor Pon 15 Okt 2012, 19:37

...a može i ovako:


Бр.144-61/12 Београд, 14.10.2012.год.

ВЛАДИ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
Премијеру Ивици Дачићу
МИНИСТАРСТВО ФИНАНСИЈА
Министару Млађану Динкићу
МИНИСТАРСТВО ТРГОВИНЕ
Министару Расиму Љајићу
МИНИСТАРСТВУ САОБРАЋАЈА
Министру Милутину Мркоњићу


Допис бр.2: Решавање питања плаћања заосталих пореза и доприноса


Поштовани,

СИТАБ је своје предлоге за решавање питања плаћања заосталих пореза и доприноса навео у свом Допису Бр.144-60/12 Београд од 23.08.2012.год. Како је прошло скоро два месеца од нашег захтева без Вашег конкретног одговора, овим путем наш предлог за репрограм понављамо:

-Плаћање свих преосталих пореза и доприноса у 60 месечних рата уз отписивање камата, уз редовно измиривање свих приспелих месечних обавеза.

Образложење:Такси-предузетници овим предлогом желе да се коначно крене са горућим питањем заосталих обавеза према држави, а сматрамо да је 60 рата исплате заосталог дуга на име пореза и доприноса реалан приступ решавања проблема.

Очекујемо Ваш конкретан одговор на нашу иницијативу, како би се решило питање заосталих обавеза пореза и доприноса. Сматрамо да заиста треба омогућити такси-предузетницима да измире своје обавезе и постану редовни у измиривању својих обавеза.

Очекујемо Ваш конкретан одговор као и позив за састанак.

С поштовањем,
СИТАБ



lektor
lektor
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 234
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otpis kamata ............ - Page 8 Empty Re: Otpis kamata ............

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu