Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Broj primljenih voznji

+27
Alhemicar
kosmajac
robert
mrgud
babici
zoki216
Paleolit
brat saja
VENELUME
Slave
taxi -ja
Delphy
zlaja
Mapko
magnum
boki705
angelina
Zokenzi
halotaxi bor
Moravac
struja
to je to
Blackshadow
jerotije318
miamilojevic
zzmegi
maradona
31 posters

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Ned 10 Jan 2010, 16:46

Potpuno si u pravu Delphy.ionako se na toliki popust nece predavati voznje.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od to je to Ned 10 Jan 2010, 16:50

Da li si siguran da nece.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Ned 10 Jan 2010, 16:52

Brate slatki,jel bi ti sa 40%,ja ne bih,cekao bih kvaku do kraja.Zamisli Hotel Slavija do Dorcola i das popust 40%,pa ja bih umro.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Ned 10 Jan 2010, 16:54

P.S.Igleda da je najbolje da ponovo vrtimo linijski taksi!!!

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od to je to Ned 10 Jan 2010, 17:00

Vidi u Beogradksom ima jedan detalj kad potvrdjujes voznju da kazes trenutnu poziciju, iznenadio bi se na koje relacije se kolege protezu za voznju od 350 dinara znaju i preko 10 kilometara da bace.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od Moravac Ned 10 Jan 2010, 17:36

Jel' to vazi za sve pozive?
Moravac
Moravac
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 794
Location : Srbija
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Izgleda mi da vi neračunate neke stvari pravilno!

Počalji od zlaja Ned 10 Jan 2010, 17:49

Malo surove realnosti i malo matematike:
Popust od 30% u trajanju druge tarife (64 dinara km) je 44,8 din po km!
Popust od 20% u trajanju prve tarife (49 dinara km) je 39,2 din po km!
Mogući popust od 40% u trajanju druge tarife (64 dinara km) je 38,4 din po km!
Da li treba da vam računam dalje ili vam je potpuno jasno da sadašnjih 30% u Alfi, Goldu, Alo i CD Pepsiju ne znače ništa drugo nego ekonomski logičnu ponudu s obzirom na njihove dojučerašnje divljačke i jadne tržišne predispozicije!
Prema tome pitanje je dana kada će Pink i eventualno Beo taksi, naravno nakon Maxssisa, Bella, Nacionalnog, NBA, Žutog i Plavog uvesti 30%! To vam je realnost osim naravno ako čuveni Nezavisni Sindikat ne izdejestuje nezavisnu minimalnu cenu i onda nam svima prolongira muke!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Malo se nekad gubi u brzini predaje vožnji ali se mnogo dobija na pravednosti i realnosti datog vremena i pozicije!

Počalji od zlaja Ned 10 Jan 2010, 17:57

Moravac ::Jel' to vazi za sve pozive?
Naravno za sve! To, da se u potvrdi vožnje kaže pozicija, je dosta taksista kritikovalo u početku a sad su svesni da je to dobra stvar jer ne ostavlja prostor za nagađanje i kukumavkanje oko toga da li kolega može ili ne može da stigne na adresu za 3, 5 ili 10 muinuta.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od to je to Ned 10 Jan 2010, 18:00

zlaja ::
Moravac ::Jel' to vazi za sve pozive?
Naravno za sve! To, da se u potvrdi vožnje kaže pozicija, je dosta taksista kritikovalo u početku a sad su svesni da je to dobra stvar jer ne ostavlja prostor za nagađanje i kukumavkanje oko toga da li kolega može ili ne može da stigne na adresu za 3, 5 ili 10 muinuta.
Pozdrav Zlaja Very Happy

Kad sam dosao u BTv pre godinu dana ja sam bio protiv tog potrvrdjivanja ali sad podrzavam 100%.



Da se ja pitam ja bi odma uveo 40 % na drugu tarifu pa da vidimo ko ce koga da prati.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od taxi -ja Ned 10 Jan 2010, 18:20

to je to

Da se ja pitam ja bi odma uveo 40 % na drugu tarifu pa da vidimo ko ce koga da prati.
Netreba nama niko da nas unistava sami dajemo predloge kako da propadnemo.

iznenadio bi se na koje relacije se kolege protezu za voznju od 350 dinara znaju i preko 10 kilometara da bace.
Naravno a i za voznju od 300 din zato sto im se isplati ne konkretno 10km ali sve se stipa od 300 din zato sto nema popusta i samim tim stranke su sve usluzene ,propast bi bio ukoliko se ukine tih zasticenih 300 din veruj mi niko nebi krateze stipao pa i da je na poziciji. U sustini stvarno je mizerno i ruzno komentarisati koji je popust kao" dobar za nas" . Da se vratimo na ono kako i kojim metodama doci do ukidanja tog prokletog popusta jer stvarno neznam zbog cega smo trosili vreme i novac na poslednji strajk kada pricate da sto veci popust nama ce biti bolje.Embarassed To je nista drugo nego teska budalastina polemisati o tome.

To sto ste se uhvatili tog Golda i Alfe ma prvo treba da vam je jasno da je u tim firmama kaubojstina i niko ne daje taj popust od 30% (sto posto provereno) jer im je i tako receno kako bi zadrzali i povecali clanstvo samim tim nema sankcija ali isto to vodi ka reputaciji kakvu i imaju ta udruzenja. Embarassed
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Ned 10 Jan 2010, 19:03

I sa tobom se slazem,pa valjda se nisam mrznuo za dzabe na strajku,i ja cekam te minimalne cene,a ovde se prica o 30% i 40% (bez obzira na matematiku).,nadam se da ce uskoro biti donet taj prokleti zakon ili odluka.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od Slave Ned 10 Jan 2010, 19:45

Закон већ постоји али се не поштује. Нисмо возили једно време без попуста (како је било лепооооо) зато што су се договорили Раја, Влаја и Злаја, већ је синдикат то решио законским путем. Али, пошто живимо у Србији... Остаје нам само да се надамо да ће се тај наш највећи проблем ускоро решити.
Slave
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od magnum Ned 10 Jan 2010, 20:08

Ja malo okasnio!
Mapko,ne lamentiraj nad svojom tužnom sudbinom a naročito ne izvrći stvari.Za mene je Beograđanin onaj što ne pljuje na ulici,rukavom i rukama ne briše nos pa onda briše dlan o dlan.Često ćeš me videti ispred Terazija 34 gde stojim naslonjen na kapiju i ponašam se k'o Lala na kibic-fensteru.Nos čistim u kupatilu kad se umivam,ili maramicom-čistom a ne gore navedenim,,,,Za mene je MOJ sugrađanin onaj koji ustane starijoj dami u prevozu,takođe i nekom dekici,u MOM gradu,MOJ sugrađanin pridržava dami stolicu,prvi ulazi u restoran a propušta je kad izlazi,,,,,U Meku će ti rado pridržati vrata da uđeš a neće te oboriti da pre tebe stigne do kase da naruči.
Ako si stvarno p-glu nećeš me shvatiti!
P.S. A znam da si dobro shvatio!.U MOM selu sam od 1956,ebiga! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od to je to Ned 10 Jan 2010, 22:32

taxi -ja ::
to je to

Da se ja pitam ja bi odma uveo 40 % na drugu tarifu pa da vidimo ko ce koga da prati.
Netreba nama niko da nas unistava sami dajemo predloge kako da propadnemo.

iznenadio bi se na koje relacije se kolege protezu za voznju od 350 dinara znaju i preko 10 kilometara da bace.
Naravno a i za voznju od 300 din zato sto im se isplati ne konkretno 10km ali sve se stipa od 300 din zato sto nema popusta i samim tim stranke su sve usluzene ,propast bi bio ukoliko se ukine tih zasticenih 300 din veruj mi niko nebi krateze stipao pa i da je na poziciji. U sustini stvarno je mizerno i ruzno komentarisati koji je popust kao" dobar za nas" . Da se vratimo na ono kako i kojim metodama doci do ukidanja tog prokletog popusta jer stvarno neznam zbog cega smo trosili vreme i novac na poslednji strajk kada pricate da sto veci popust nama ce biti bolje.Embarassed To je nista drugo nego teska budalastina polemisati o tome.

To sto ste se uhvatili tog Golda i Alfe ma prvo treba da vam je jasno da je u tim firmama kaubojstina i niko ne daje taj popust od 30% (sto posto provereno) jer im je i tako receno kako bi zadrzali i povecali clanstvo samim tim nema sankcija ali isto to vodi ka reputaciji kakvu i imaju ta udruzenja. Embarassed

Ne unistavam ja nikog samo iznosim nasu tuznu sudbinu koja hteli mi ili ne ali nam kuca na vrata. Kolega ako vam nije problem tih 10 km da se protegnete onda mozete i da progutate 40% jer je tih 40 vise nego kad se bacite 10-ak kilometara za vonju od 350 dindzi. A zasto da se ne vatamo golda i Alfe pa samo od 01. januara ove godine skoro 100 legalnih kolega je preslo u Gold i Alfu, zasto te kolege idu tamo ?
Ako je kaubojstina zasto se uvecava clanstvo?
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od Moravac Ned 10 Jan 2010, 22:42

Ja pomislio da ti i g. Zlaja malo lozite nas na forumu, ali ne mogu da verujem da ti to ozbiljno pricas? Pa.... ako je tako, onda udri 50%, propadni sto pre, sto da se mucis polako!
Moravac
Moravac
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 794
Location : Srbija
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Ned 10 Jan 2010, 22:51

MAGNUM,moj covek, svaka ti cast,barem nam se dedovi ne obrcu u grobu.A ko razume shvatice.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Ned 10 Jan 2010, 22:56

Moravac ::Ja pomislio da ti i g. Zlaja malo lozite nas na forumu, ali ne mogu da verujem da ti to ozbiljno pricas? Pa.... ako je tako, onda udri 50%, propadni sto pre, sto da se mucis polako!

opusti se Moravac,nema nista od tih velikih popusta,proveri kod nekog od tih sto su otisli u Gold i Alfu da li ima bas toliko posla kao sto se prica,opustite se i radite sa ovih 20% dok ne ukinemo popust,zna se koje firme u ovom gradu rade i to su bile i ostace institucije koje narod zove (BTV,Pink,Lux i Beo),ostalo smuti pa prospi,pola divljastine pola kradje i krseva od kola itd itd,unosite bezveze paniku sebi i drugima.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od Moravac Ned 10 Jan 2010, 23:04

E maradona, nisam bas siguran da je to tako! Koliko ja vidim, ta krs udruzenja guraju ritam i diktiraju tempo vec duze vreme! Itekako gazde boljih udruzenja gledaju preko plota sta rade ovi s one strane. Pa seti se samo kako su svi presli na 20% poslednji put! Ko je bio razlog?
Moravac
Moravac
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 794
Location : Srbija
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od struja Ned 10 Jan 2010, 23:05

zna se koje firme u ovom gradu rade i to su bile i ostace institucije koje narod zove (BTV,Pink,Lux i Beo),ostalo smuti pa prospi,pola divljastine pola kradje i krseva od kola itd itd,
Za ovu tvrdnju si debelo u pravu,ali nemoj puno da se zanosis njome jer u tim ostalim firmama je zarada ista kao i kod tebe.A tu stvar uzimamo kao polazni osnov svake uspesnosti.
Znas kako kazu na selu:Badava ti lakovane cipelke,kada ti kaljava ulica!!!!
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od taxi -ja Ned 10 Jan 2010, 23:08

to je to
Hajde prvo da se izvinim nisam mislio konkretno na tebe vec mi tvoj post bio najblizi za "quote" jer ima jos dosta ljudi koji misle da :
samo iznosim nasu tuznu sudbinu koja hteli mi ili ne ali nam kuca na vrata.
Iskreno ja mislim da za ovaj rad i ovo provedeno vreme na ulici od 10-12h koliko ja provodim treba da bude vise vrednovan i sa vise para da se vratim a ne sa manje i sa duplo vecom kilometrazom.
Sam znas da je jedino Zlaja imao mu..a da se uhvati u kostac i dugo odoleva pritiscima sa strane da se uvede popust i naravno nije vise mogao jer se pojavilo dosta njih koji su mu svakodnevno kljucali po glavi kao"kako je to dobro za sve" i normalno puklo mu je i na kraju se opredelio za taj postupak , mada znam da je njemu oduvek bilo vaznije da se firma dokazuje kvalitetom i stvaranjem zdrave sredine po taksiste a i stranke tako da se iskreno nadam da ce ipak on biti taj koji ce napraviti pravi potez u borbi za pridobijanje poverenja :kvalitetom ,uslugom i postenjem.
A zasto da se ne vatamo golda i Alfe pa samo od 01. januara ove godine skoro 100 legalnih kolega je preslo u Gold i Alfu,
Ne zelim da se poistovecujem sa tim asocijacijama jer ponavljam imaju zeleno svetlo a i bez sankcionisanja su pri ne davanju popusta i posedovanje turbine.

PS. Ne odnosi se post konkretno ninakoga vec mi je pun kufer sadomazohizma koliko mi mozemo da istrpimo i koliko ko moze da nas gazi. Naravno kako ste svi pa i ja pisali njihova firma i oni pisu pravila zato svako svoju firmu(papire) pod misku pa biraj .
PS2. I stvarno mi nije jasno zasto jedan Beogradski 9801 poistovecivati sa goldom i alfom i vrsiti pritisak da se prepisu pravila od njih jednostavno kome odgovara nek turi tu firmu na krov i nek mlati pare ja ipak verujem i dostojan sam firme u kojoj sam.
Amin
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Ned 10 Jan 2010, 23:08

Uf,sad moram da odgovorim obojici,da znate da ste obojica u pravu,i jos da dodam najvise smo krivi mi i niko drugi,jer da nije tako odavno bi neka udruzenja otisla u zaborav...............................................................

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Ned 10 Jan 2010, 23:10

Uf i treci, i ti si u pravu pogotovo zadnja recenica (taxi ja)

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od Mapko Ned 10 Jan 2010, 23:23

@magnum Zatečen sam ovom tvrdnjom da lamentiram nad svojom tužnom sudbinom, budite ljubazni pa mi dajte podatak na osnovu koga ste to zaključili odnosno link na mesto gde sam to pisao, odnosno - ma bilo šta mi dajte što potvrđuje da ja lamentiram nad svojom tužnom sudbinom... takođe mi recite koje to stvari ja izvrćem. Ne treba da vam govorim da ću vas manje ceniti kao sagovornika ako sve ostavite ovako neodređenim.
U vezi drugog dela posta - ne znam šta tu ima da se shvati, sve što ste napisali rade kulturni ljudi a ne Beograđani... da budem jasniji, pojam "kulturan čovek" je superordinaran pojam pojmu "Beograđanin" ali je takođe superordinaran i ostalim pojmovima: Kinezima, nebeograđanima, plavima, crnima... i nijedan od tih pojmova, subordinarnih pojmu "kulturan čovek" ne mora biti subordinaran samo pojmu "kulturan čovek" - dakle, niti je Beograđanin po defaultu kulturan, niti je nebeograđanin po defaultu nekulturan.
Eto nadam se da sam vas uverio da sam shvatio to što ste me pitali, od mene samo ne tražite da vam kažem da sam shvatio kakve TO ima veze sa brojem primljenih vožnji.
Mapko
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Location : SFRJ
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Ned 10 Jan 2010, 23:33

Pa ima veze,malo primljenih voznji, jer su Beogradjani otisli svojim kucama kao sto rece Dusko Radovic.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od Delphy Pon 11 Jan 2010, 03:17

to je to ::Da se ja pitam ja bi odma uveo 40 % na drugu tarifu pa da vidimo ko ce koga da prati.
Uveo bi mozda i 50%, kad ne radis nocu... Smile
to je to ::
...pa samo od 01. januara ove godine skoro 100 legalnih kolega je preslo u Gold i Alfu, zasto te kolege idu tamo ?
Ako je kaubojstina zasto se uvecava clanstvo?
Zasto idu tamo??? Zato sto za razliku od rada u BTV-u, tamo mogu da podkradaju stranke,
da nakucavaju cifre a onda kao daju popust... razmisli malo?! To je tamo kao dobar dan...

Ako ti se popusta... primaju u Alfi i Goldu, uskoro mozda krenu da voze za Dz., tj. ko koliko da...
Delphy
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 351
Location : Beograd
Datum upisa : 05.08.2009

http://delphydesign.webs.com

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od Mapko Pon 11 Jan 2010, 06:19

Moravac ::E maradona, nisam bas siguran da je to tako! Koliko ja vidim, ta krs udruzenja guraju ritam i diktiraju tempo vec duze vreme! Itekako gazde boljih udruzenja gledaju preko plota sta rade ovi s one strane. Pa seti se samo kako su svi presli na 20% poslednji put! Ko je bio razlog?
Ono čega se ja sećam je da je tada i najčvršći - Zlaja, koketirao sa popustima - nakratko je pokrenuo nekakvu akciju privremenog tipa i neko vreme se vozio aerodrom za fix, opravdanje je bilo "pa šta oćeš tebi će biti refundirano" - za mene dovoljan razlog da odem.

zlaja ::
Mapko ::....Za predjelo bi nam posluzili oni sa najvecim popustom, vi birajte glavno jelo i desert a onda lepo uz pice da proslavimo
Da nemaš neki recept i za mene, kad svi uvedu 30% i 40% osim Beogradskog 9801?
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Tvojim dolaskom na taksi forum, dragi Mapko, su nam se svima otvorili novi vidici, nisam mogao ni da sanjam da takvi utopisti i optimsti još uvek postoje u taksi delatnosti! Ali ako ti je za utehu između tebe i onog Vladota Bulatovića uvek ću radije izabrati tebe!
Ne vidim sponu sa Vladom Bulatovićem ali ako je i vama za utehu uvek bih izabrao vas ispred ostalih vlasnika RF - smeta mi samo taj elitizam koji gurate a obzirom na vaša ubeđenja nisam siguran da vaš krajnji cilj nije stvaranje uslova u kojima taxisti ne bi više bili preduzetnici već bi radili za vas. To da sam utopista i optimista doživljavam kao kompliment a početak Post Scriptuma neću da komentarišem jer mi deluje malo natopljen cinizmom.
Hehehe, slatkiš za kraj -
Spojler:
Smile


Poslednji izmenio Mapko dana Pon 11 Jan 2010, 06:47, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : umetnuo dupli post)
Mapko
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Location : SFRJ
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Pon 11 Jan 2010, 14:27

Broj primljenih voznji u Goldu nocu je skoro 90% zato imaju tada najvise poziva,danju ne predaju ni 10% a samim tim ih ne zovu jer ljudi zure i ne mogu da cekaju da zovu pet puta kad za razliku od 40 dinara dobiju vozilo od nekog drugog udruzenja za dva minuta,za Alfu ne znam,pinkovci su vecinom (nocni) otisli u Gold.Inace sam broj poziva uopste nije u srazmeri sa popustom,znaci da ima istine ili u kradji i tome slicno,a izlepili su ceo grad sa bilbordima a rezultata nema,iako je 30%.
Broj primljenih voznju u BTV,Luxu,Pinku i Beotaksiju je skoro 100% (i predpostavimo da nema mnogo kradje) i to je razlog sto nas ljude traze-kvalitet,brzina itd.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od jerotije318 Pon 11 Jan 2010, 14:36

Inace sam broj poziva uopste nije u srazmeri sa popustom,znaci da ima istine ili u kradji i tome slicno

Tako kazu stranke koje su probale neki od popusta 30 % i opet se vratile na 20 %
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Pon 11 Jan 2010, 17:09

to bi znacilo da ovi nasi bivsi odose tamo i pocese da kradu,a kod bivseg gazde nisu smeli.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od jerotije318 Pon 11 Jan 2010, 17:24

Dosta njih je otislo zbog smene od 6 soma i nisu lopovi
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od taxi -ja Pon 11 Jan 2010, 18:15

Ljudi treba da vam je jasno da kada nesto neko stavi na diskont sa popustom to nesto NEVALJ (smrdi ,istekao rok ili sumnjivog porekla) samim tim najjednostavnije ko zeli tako da radi neka lepo svoju dozvolu preinaci na neku DISKONT asocijaciju koja jedino tako moze da funkcionise.
Jednu zdravu sredinu filovati pricama da se poistoveti sa istima nevidim potrebu ukoliko ima kvaliteta za opstanak i po ovim nametnutim uslovima, jednostavno ako je nesto inficirano nekim teskim virusom od (30 pa i vise %) to treba staviti u karantin( ne komentarisati) a ne mesati se sa istima jer ce mo se inficirati svi i posle ce biti kasno.
Zato daj da pocnemo da polemisemo kako izaci iz problema ukidanja tog (popusta ) a ne da pricamo da sto je veci popust to je bolje za nas.
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od Mapko Pon 11 Jan 2010, 18:38

maradona ::Broj primljenih voznji u Goldu nocu je skoro 90% zato imaju tada najvise poziva,danju ne predaju ni 10% a samim tim ih ne zovu jer ljudi zure i ne mogu da cekaju da zovu pet puta kad za razliku od 40 dinara dobiju vozilo od nekog drugog udruzenja za dva minuta,za Alfu ne znam,pinkovci su vecinom (nocni) otisli u Gold.Inace sam broj poziva uopste nije u srazmeri sa popustom,znaci da ima istine ili u kradji i tome slicno,a izlepili su ceo grad sa bilbordima a rezultata nema,iako je 30%.
Broj primljenih voznju u BTV,Luxu,Pinku i Beotaksiju je skoro 100% (i predpostavimo da nema mnogo kradje) i to je razlog sto nas ljude traze-kvalitet,brzina itd.
Dobro razmišljanje, dodao bih nešto što sam prethodnih godina doživeo kao pravilnost a to je da ko privuče noćne vukove on je napravio najjači taxi i za dan... jako malo vremena prođe dok za noćnima ne pohrle u takvo udruženje i dnevni, a onda eto predaje ~100% . Ne predstavljam noćne kao elitu, samo kažem da ljudi koji su noćas u P**k*nc*m* dobili taxi, narednih par puta zovu taj isti taxi i danju...ide oseka u poslu i naravno da će dnevni morati da i pod takvim uslovima primaju vožnje Sad
Po zakonima tržišta ovo je pogrešan trenutak za ukidanje popusta, okasnili smo za jesen i bilo bi logično čekati proleće ali ako ima nestrpljivih kao što sam ja ajde da napravimo tim koji će to sve da razbuca, da natera one sa 30% na ukidanje popusta danas, sutra one sa najvećim udelom na tržištu a daju 20% i 900,00 a preksutra samim tim sve ostale... nije teško postići rezultat, potrebno je samo da nagovaramo stranke da nam sedaju na taster >d> , neko vreme se odreknemo vožnji na žicu i uživamo vozeći se kao gospoda, taxijem, ulicama grada.
Ni zakonskih konsekvenci ne treba da se plašimo jer ko bi nas tužio - vlasnici RF koji su "zdušno uz nas" po pitanju ukidanja popusta? stranke pojedinačno? Ne, vlasnici RF ne bi smeli (a ne bi ni hteli jer su "zdušno uz nas" Wink ) jer su i sami u prekršaju po članu 30 stav 2, a stranke nemaju ozbiljan interes pa samim tim ni volje da se zezaju sa tim.

Robin Hud ili Superhik, pitanje je sad?!


Poslednji izmenio Mapko dana Pon 11 Jan 2010, 18:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Mapko
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Location : SFRJ
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Pon 11 Jan 2010, 18:47

Ja sve vreme govorim da ne treba obracati paznju na njih (30%),jer nisu merilo i ne treba vlasnici RF da se uopste trkaju sa njima jer nisu konkurencija,suvise su kaubojske mreze da bi uopste trebalo o njima pricati,treba ukinuti popust kao sto smo na strajku i trazili,tj. cekamo taj zakon ili odluku sta god da je,pa ce te iste kolege napustiti te firme jer nece imati sta da traze tamo i gotova stvar.I dan danas tvrdim (barem za Pink) da jake firme imaju nebrojano vise poziva i danju i nocu nego sve te sa neogranicenim popustima,a treba pustiti kolege da rade tamo jer ce shvatiti da su promasili investiciju i vratiti se u maticne firme (vec je povelika guzva u tim firmama za broj poziva koji imaju).I da dodam nemaju kvalitetan kadar koji vodi te mreze (znaci da su kaubojske) i ne rade svoj posao kako treba ni dispeceri a ni kontrolori,cista kaubojstina.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od Mapko Pon 11 Jan 2010, 18:57

@ maradona Ne gledate dovoljno daleko - svaki od tih taxija koji trenutno dobro rade (Pink, BTV, Lux) su se u jednom delu svog postojanja poslužili upravo prevarom vezanom za damping i naravno, vlasnici tih RF su u opravdanoj brizi da sad njih ne prevari neko drugi (Gold, Alfa). To je začarani krug i jednom se mora preseći jer je u direktnoj suprotnosti sa interesima taxiste. Ne očekujmo saradnju bilo kog vlasnika RF sem onih kojima trenutno dobro ide, zato treba blokirati rad, na prvom mestu onih sa 30% a zauzvrat tražiti od ovih prvih da automatski, čim pogasimo ove smrde što daju 30%, ukinu sve popuste koje su do sad davali.
Mapko
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Location : SFRJ
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Pon 11 Jan 2010, 19:01

Nisi mi otkrio Ameriku,ali te firme su sta god ti mislio trenutno vodece u gradu,a ja za dve decenije vrlo dobro znam kako je koja firma poslovala,samo kazem da te velike firme treba ili da ukinu skroz popust ili bar da ga ne povecavaju sa 20% na 30% jer to nema nikakvog smisla.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od boki705 Pon 11 Jan 2010, 19:07

Dzaba ti to pricas. Nema nama ali nekome ocigledno ima. Cak i oni koji su pohrlili u te firme sa 30% ne razmisljaju da sa brojem primljenih voznji raste i rashod a da se ona "cista" zarada neznatno uvecava, puvakaju se brojem primljenih voznji i nekom bruto zaradom a sta ih ceka iza coska... otprilike, vidim problem ali mi je lakse kad okrenem glavu na drugu stranu i lazem samog sebe
boki705
boki705
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 717
Location : Beograd
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Pon 11 Jan 2010, 19:09

Potpuno se slazem sa tobom,Boki

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od to je to Čet 14 Jan 2010, 23:45

Mapko ::.
Spojler:
Smile


Spojler:
Wink
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od Mapko Pet 15 Jan 2010, 00:59

to je to ::
Mapko ::.
Spojler:
Smile


Spojler:
Wink


Wink
Mapko
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Location : SFRJ
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Uto 26 Jan 2010, 00:54

U svakom slucaju za 30 dinara razlike po prvoj tarifi i ja ne bih cekao neki gold ili alfu sat vremena da dodju preko dana,a ja zurim i naravno pozvacu Pink,BTv ili Beo jer daju svi vozila za par minuta,razmisljajte malo u tom pravcu.Nocu je druga situacija,em ne zure,em veca razlika,em dobijaju vozila,jer sa 30% taksisti vise rade po drugoj nego po prvoj.
Ja kad pomislim da treba da odvezem voznju od 710 dinara po prvoj da bih naplatio 500,mene vec muka hvata,pa zamislite kolika to voznja treba da bude preko dana.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od magnum Uto 26 Jan 2010, 15:53

Kvako moja,meni namenjena! >d>
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od VENELUME Uto 26 Jan 2010, 16:27

maradona ::U svakom slucaju za 30 dinara razlike po prvoj tarifi i ja ne bih cekao neki gold ili alfu sat vremena da dodju preko dana,a ja zurim i naravno pozvacu Pink,BTv ili Beo jer daju svi vozila za par minuta,razmisljajte malo u tom pravcu.Nocu je druga situacija,em ne zure,em veca razlika,em dobijaju vozila,jer sa 30% taksisti vise rade po drugoj nego po prvoj.
Ja kad pomislim da treba da odvezem voznju od 710 dinara po prvoj da bih naplatio 500,mene vec muka hvata,pa zamislite kolika to voznja treba da bude preko dana.
Diego kuko stara , čekaju danju i po 20 minuta kad su duže vožnje u pitanju.Veruj mi za 10 % popusta više i te kako su strpljivi i zahvalni kad dodješ po njih.NAŽALOST >plach>
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Uto 26 Jan 2010, 18:47

Slazem se sa tobom,ima i toga,ali tvrdim da nase mreze imaju daleko daleko vise poziva od njih,a oni i nisu vise prazni,mislim na clanstvo.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od boki705 Uto 26 Jan 2010, 19:18

VENELUME ::Veruj mi za 10 % popusta više i te kako su strpljivi i zahvalni kad dodješ po njih.NAŽALOST >plach>
U to bas ne verujem. Narocito sto se nocne smene tice, verujem da su taksisti samo vise izlozeni provokacijama i bahatom ponasanju. Dok nije bilo popusta, psihologija onih koji su koristili nase usluge je bila potpuno drugacija. Ovako, cim pokazes da si slab i krenes da "popustas" izlozen si gazenju i podxebavanju


Poslednji izmenio boki705 dana Sre 27 Jan 2010, 09:31, izmenjeno ukupno 1 puta
boki705
boki705
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 717
Location : Beograd
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od Mapko Uto 26 Jan 2010, 21:02

@Boki - Potpisujem! Problema sa strankama sam imao samo u "cenom popularnim udruženjima" i ja definitivno više vrednujem kvalitet stranke i vožnje nego veći broj primljenih vožnji i bahatih stranaka.
Mapko
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Location : SFRJ
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od miamilojevic Uto 26 Jan 2010, 22:22

Tako je,ne pljuj po sebi jer vise ce te ceniti,popusti im,vesto ce iskoristiti i zategnuce te,ful cena,ful profesionalizam,ful stranke=gospodin taxista p.s nemoj neko da mi je napisao da nisam u pravu,te ko ce da se vozi,te ovo te ono,bataljuj,postuj sebe da bi te drugi postovali

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od brat saja Sre 27 Jan 2010, 07:09

miamilojevic ::Tako je,ne pljuj po sebi jer vise ce te ceniti,popusti im,vesto ce iskoristiti i zategnuce te,ful cena,ful profesionalizam,ful stranke=gospodin taxista p.s nemoj neko da mi je napisao da nisam u pravu,te ko ce da se vozi,te ovo te ono,bataljuj,postuj sebe da bi te drugi postovali
>bravo> >bravo> >bravo> >bravo> >bravo> >bravo> >bravo> >bravo>
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Sre 27 Jan 2010, 15:10

U pravu ste.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od maradona Čet 04 Feb 2010, 12:36

Za Januar najveci broj primljenih voznji imao kolega 1262 sa 614 voznji.
Svaka Cast. >bravo>

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od struja Čet 04 Feb 2010, 13:55

A koliko zaostaju drugi i treci za njim?
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Broj primljenih voznji - Page 2 Empty Re: Broj primljenih voznji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu