Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PRAVAC DA ili NE

+22
419-maxis
Ljuba Lux
brat saja
mikiilic
039
ka5an
Blackshadow
magnum
struja
tomovicbgd
Alhemicar
neobavešten399
kiconix
taxi -ja
drdr
rale_066
jerotije318
babici
Dejan
to je to
bobrda
zlaja
26 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Da li pitati stranke za pravac?

PRAVAC DA ili NE Vote_lcap52%PRAVAC DA ili NE Vote_rcap 52% 
[ 15 ]
PRAVAC DA ili NE Vote_lcap21%PRAVAC DA ili NE Vote_rcap 21% 
[ 6 ]
PRAVAC DA ili NE Vote_lcap27%PRAVAC DA ili NE Vote_rcap 27% 
[ 8 ]
 
Ukupno Glasova : 29
 
 
Zatvoreno sondiranje

PRAVAC DA ili NE Empty PRAVAC DA ili NE

Počalji od zlaja Uto 11 Nov 2008, 06:34

U beogradskom 9801 od sinoć 10. novembra ne pitamo stranke dokle idete. Šta mislite o tome? Molim vas glasajte nezavisno od toga da li ste komentarisali temu. HVALA UNAPRED. Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty pravac DA

Počalji od bobrda Uto 11 Nov 2008, 08:39

Lično volim da čujem pravac,jer ću se pružiti ako je dalja vožnja ili ako mi odgovara u koji kraj vodi.Naravno kad nema posla daj šta daš jbga...
bobrda
bobrda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 118
Godina : 52
Location : plavi most
Datum upisa : 15.03.2008

http://www.parrotafactory.com

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od to je to Uto 11 Nov 2008, 08:46

Citanje pravca je pogubno za statistiku jer obara broj predatih voznji ali ...
Upravo tako kao sto kaze bobrda, nema kratke voznje bitno je da se za sto krace vreme uzme sto vise para.
Ako mi voznja odgovara pruzicu se i 5-6 kilometara za nju.
Tako da sam ja za citanje pravca u svakom obliku.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Bez pravca

Počalji od Dejan Uto 11 Nov 2008, 11:17

Citanje pravca je nesto sto nama samo "kao" odgovara,ali je to nesto sto bi trebalo izbaciti iz taxi sluzbe.

Kad Vas na ulici zaustavljaju,nikom ne pise na celu gde ide i vecini odgovara bilo koji pravac,tj.zadovoljni su sto su uzeli neku "kvaku".

Mislite malo i o strankama ako zelite da ostanu u vasem udruzenju.Zamislite stranku koja svaki dan koristi vasu asocijaciju i ide npr.BEZANISKA KOSA-GRAD i obratno,a onda joj uvece treba taxi od KOSE do BLOKOVA i naravno dobije ono cuveno nema "slobodnih vozila".Okrene drugu asocijaciju,dobije vozilo i krene put blokova.Usput prodje pored BOBIC-GVOZDENOVIC i vidi trojicu taxista iz asocijacije koju je zvala,a nije dobila vozilo.Da li ce ponov zvati to udruzenje???

Uzmite bilo koju drugu profesiju...radnik na pumpi,mesar,mehanicar...Onaj na pumpi mora da sipa i za 200din.gorivo a mozda bi i on voleo da uvek sipa sam "pun",mesar bi voleo da stalno prodaje kg.mlevenog mesa ali mora da usluzi i baku koja trazi 100grama,mehanicar bi stalno radio samo "generalne",ali mora da radi i ostale sitne poslove.

Dolaze neka nova vremena i trebalo bi svaku stranku ispostovati,trebace nam.

Pozdrav!
Dejan
Dejan
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 94
Godina : 55
Datum upisa : 10.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od babici Uto 11 Nov 2008, 11:27

sve sto kaze i dejan

babici
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 52
Godina : 54
Location : surcin
Datum upisa : 16.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od jerotije318 Uto 11 Nov 2008, 12:29

Lično volim da čujem pravac,jer ću se pružiti ako je dalja vožnja ili ako mi odgovara u koji kraj vodi.Naravno kad nema posla daj šta daš jbga...
Bas tako. Ko nece da pita pravac nek ne pita i nek cuva stranke za neko bolje vreme. Samo napred clown
Dolaze neka nova vremena i trebalo bi svaku stranku ispostovati,trebace nam.
Kolega, postujemo i mi stranke samo ih pitamo dokle idu kad vec uzimaju popust Wink
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Pravac u trecem pozivu !!!

Počalji od rale_066 Uto 11 Nov 2008, 14:17

To je prosto ko samar !
Placam 20% da znam pravac.
Kad jednog dana ponovo ukinemo popust moze i bez pravca (u prvom pozivu) !

rale_066
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 58
Datum upisa : 09.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od drdr Uto 11 Nov 2008, 15:11

ne zna se sta je gore==bez popusta i ne citanja pravca pa ispadne kratez ili sa pravcem-kratez-koji kao prvi na stanici treba da primis- sa popustom===a onda ima situacija da ti odgovara kratez na poziv sa popustom a kolega te zgazi na poziciju sto znaci da i njemu odgovara kratez da li zbog veceg obrta voznji ili zbog pravca?mislim da bi trebalo stranke zamoliti da naglase ako je kratka voznja i onda njima na dusu ako slazu==jbg ipak smo mi usluzna delatnost==kad udjes u bolju polupraznu kafanu gazda se ponada da ces i da pojedes i popijes a ti pitas za sslobodan sto za pice i onda narucis samo kafu bez secera i obicnu vodu lol! lol! lol!
drdr
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od taxi -ja Uto 11 Nov 2008, 16:47

Nikako nisam za citanje pravca kao sto je i Dejan rekao potpuno se slazem sa njim ,jedino sto bi bilo idealno resenje a to je voznja koja se ne preda a takvih je najvise u periodu od 16.00 do 18.00 da se u zadnjem pozivu kaze pravac jer bi vecini kolega odgovaralo kada krenu i kuci pa bi mi tada najvise odgovarala voznja i od 150 din ako je u pravcu a sa tim bi se verujem povecao broj predatih voznji bar za 10% sto ide u prilog asocijaciji.
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od kiconix Uto 11 Nov 2008, 17:45

Pravac - popust
Nema pravca - nema popusta
Mislim da je tako najjednostavnije odgovoriti na ovo pitanje.
kiconix
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Location : bgd
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od to je to Uto 11 Nov 2008, 18:32

Dejan ::Citanje pravca je nesto sto nama samo "kao" odgovara,ali je to nesto sto bi trebalo izbaciti iz taxi sluzbe.

Kad Vas na ulici zaustavljaju,nikom ne pise na celu gde ide i vecini odgovara bilo koji pravac,tj.zadovoljni su sto su uzeli neku "kvaku".

Mislite malo i o strankama ako zelite da ostanu u vasem udruzenju.Zamislite stranku koja svaki dan koristi vasu asocijaciju i ide npr.BEZANISKA KOSA-GRAD i obratno,a onda joj uvece treba taxi od KOSE do BLOKOVA i naravno dobije ono cuveno nema "slobodnih vozila".Okrene drugu asocijaciju,dobije vozilo i krene put blokova.Usput prodje pored BOBIC-GVOZDENOVIC i vidi trojicu taxista iz asocijacije koju je zvala,a nije dobila vozilo.Da li ce ponov zvati to udruzenje???

Uzmite bilo koju drugu profesiju...radnik na pumpi,mesar,mehanicar...Onaj na pumpi mora da sipa i za 200din.gorivo a mozda bi i on voleo da uvek sipa sam "pun",mesar bi voleo da stalno prodaje kg.mlevenog mesa ali mora da usluzi i baku koja trazi 100grama,mehanicar bi stalno radio samo "generalne",ali mora da radi i ostale sitne poslove.

Dolaze neka nova vremena i trebalo bi svaku stranku ispostovati,trebace nam.

Pozdrav!

Citirao sam post samo da se nadovezem, kolega ima istine u ovoj prici ali moram da dodam recimo u Punku nema bacanja, svaka voznja je dobra jer ih na onoliki broj vozila ima premalo, bar tako izgleda.
Sto neko napisa kad sam prvi na Putniku a iza mene jos 8 mojih iz uduzenja tako je svejedno dokle ide stranka jer nisam sam.
Ovo pitanje je interna stvar svakog udruzenja. Zasto je Zlaja ukinuo relaciju, zasto prvo recimo nije postavio anketu ovde pa onda nego je prvo napravio pa onda pita nas.
Kao i svuda mi smo obicni radnici koji radimo u kod drugih vlasnika. Jedina je razlika sto nemogu da nam daju otkaz.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Pravac da ili ne

Počalji od neobavešten399 Uto 11 Nov 2008, 19:09

netreba pravac vazan je obrt, tj. kilometar pun-prazan i ko je izasao da radi njemu nije vazan
pravac vazno je da se okreće. : :| neobavešteni399
neobavešten399
neobavešten399
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 17
Datum upisa : 10.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od jerotije318 Uto 11 Nov 2008, 20:18

Zasto je Zlaja ukinuo relaciju, zasto prvo recimo nije postavio anketu ovde pa onda nego je prvo napravio pa onda pita nas
Pa ko nas pita......nema samoupravljanja. Ne secas se da sam u ranijim postovima pitao da NI JEDNA firma nije nasa i da nista nije u nasem interesu jer mi smo samo samostalni preduzetnici koji za smenu traze da im se ponudi posao. Dok odgovara-odgovara, kad prestane, lepo se izpozdravljamo i teraj dalje. Vlasnik asocijacije ima svoju racunicu, mi imamo svoju i niko nema obaveze prema nikome. To vazi i za Zlaju, Tedija, Nesu, Ljubu i ostale vlasnike a i za nas crnce :o
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od Alhemicar Uto 11 Nov 2008, 20:25

Pravac ili ne..meni je potpuno sve jedno...ja vozim svaku voznju,bilo da je ona 300m ili 30km,meni nije bitno jer svaka voznja se placa,a ja radim za novac....tako da pravac ili ne...meni stvarno nije bitno.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od jerotije318 Uto 11 Nov 2008, 20:28

I ja vozim svaku voznju [ako sam tu negde] ali necu da se pruzam za kratez. Razumemo se ?
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od Alhemicar Uto 11 Nov 2008, 20:45

Naravno...ali sta je kratez?
Jel malo danas 200din?
Razumem ja da se neces pruziti 5km za takvu voznju...ali retko ko se i pruza 5km da bih pokupio neku voznju...
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od tomovicbgd Uto 11 Nov 2008, 21:02

taxi -ja ::Nikako nisam za citanje pravca kao sto je i Dejan rekao potpuno se slazem sa njim ,jedino sto bi bilo idealno resenje a to je voznja koja se ne preda a takvih je najvise u periodu od 16.00 do 18.00 da se u zadnjem pozivu kaze pravac jer bi vecini kolega odgovaralo kada krenu i kuci pa bi mi tada najvise odgovarala voznja i od 150 din ako je u pravcu a sa tim bi se verujem povecao broj predatih voznji bar za 10% sto ide u prilog asocijaciji.

Potpuno se slazem sa ovakvim razmisljanjem,samo ne znam koliko je to izvodljivo....
tomovicbgd
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 254
Godina : 57
Location : Miljakovac II
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od taxi -ja Uto 11 Nov 2008, 21:35

Alhemicar ::Naravno...ali sta je kratez?
Jel malo danas 200din?
Razumem ja da se neces pruziti 5km za takvu voznju...ali retko ko se i pruza 5km da bih pokupio neku voznju...
Nije malo 200 din. ali moj dodatak kada se ne preda voznja onda citaj pravac u zadnjem pozivu.
pr. Kada iz grada krenem kuci ka pevcu pa legla bi mi sa sajma da tucem voznju od Zarkova do Vidikovca ,dok da sam na sajmu kad krenem kuci nek mi cita sve a ja na poziciji ne uzimam sa racunicom vratice me u grad, a to nevalja za firmu i mene trebace mi te stranke i sutra da zovu.
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od jerotije318 Uto 11 Nov 2008, 22:43

ali retko ko se i pruza 5km da bih pokupio neku voznju...
Pruzice se i vise ali ako je to "voznja". Budi siguran !
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty DRAGI SVI!

Počalji od zlaja Sre 12 Nov 2008, 05:02

jerotije ::
ali retko ko se i pruza 5km da bih pokupio neku voznju...
Pruzice se i vise ali ako je to "voznja". Budi siguran !
Otišao sam na vožnju. Vraćam se sutra!
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Beograd-Ljubljana-Milano-Minhen-Beč-Beograd

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od jerotije318 Sre 12 Nov 2008, 06:05

Daj popust srankama. Nemoj posle da bude........ Very Happy
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od struja Sre 12 Nov 2008, 10:15

U principu ne bi trebalo pitati stranke dokle idu,bas iz razloga da se ne bi birale voznje.Ali posto su nase stranke u povlascenom polozaju,i za tu uslugu "deliveri" od vrata do vrata dobijaju jos i popust nedvosmisleno je da jos traze da se voze od "Magacina" do "Baltazara" iz razloga sto ih bole noge.
Ovo pitanje je jako kompleksno i odgovor treba potraziti medju samim klijentima u anketi na pitanje:popust ili pravac.
Po mom misljenju 90% stranki bi se opredelilo za popust,jer je takva struktura korisnika da ih samo interesuje od tacke A do tacke B za sto manje para.Ako bi se oni pitali drugacije bi gledali na to,zasto sada nemam vozilo,a kad idem daleko imam.Treba oni sami da shvate cenu tog popusta koji dobijaju u slucajevima kada zovu taksi.Popust ne odgovara ni nama ni njima.Puno puta sam ih pitao,tako u neobaveznom razgovoru,kada mi se zale da ne mogu da dobiju vozilo za kracu relaciju:pa zasto ne kazete da vam ne treba popust i doci ce vec neko sigurno.Platili bi mi i duplo samo da je tu taksi kada mi treba.Popustom se isto i gube stranke kao i kada se pridobijaju.Kada stranka pozivom iz vise pokusaja ne uspe da dobije vozilo,ona tada stvara revolt i mrznju prema toj asocijaciji.Moze biti usluzena hiljadu puta,sa popustom,ali ako joj samo jednom kada joj bas treba vozilo ne dodjete sve ce to zaboraviti i bice:ovi uvek biraju samo daleko da voze.
Nisam za pravac,ali ako su udostojeni sa popustom,PRAVAC OBAVEZAN.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od jerotije318 Sre 12 Nov 2008, 11:16

Tako je strujo. U pravu si 100 %
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty uf,bre

Počalji od magnum Čet 13 Nov 2008, 00:09

Jero,bato šta je kratež kad ti je prazan novčanik a sirotani kod kuće pište i čekaju svoje a pritom nisu tražili da se rode.
Strujo,bato,slažem se i sa tobom,ako s pravom gospoda zahtevaju,(ne-očekuju nego baš zahtevaju) popust,pa nek se izjasne i otkriju svoju slatko čuvanu tajnu-KUDA,BRE ?
Zlaja me podsetio na jednog kolezu od Konja:Uzeo je vožnju od Konja do Minhena,naspavao se kod zahvalne mušterije i krenuo preko Minhenske štajge sa sve Beotaxi firmom na krovu.Tu,u Kajzerštrase diže neki dasa ruku,gepi se za kvaku i kako se sruči u sedište reče u jednom dahu:bate jel može u Bulevar do Metropola ?
Sreatan ti put,i još bolji povratak,dragi moj načelniče Beogradskih taksista!!!
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Najzad i jedno NE!

Počalji od zlaja Pet 14 Nov 2008, 07:57

OK, Najzad i jedno NE! Sad imamo 9 prema 6 (5+1)... šta bi to moglo da znači. Ako je u gradu 5000 taksista 2/5 ili najmanje njih 2000 misle da je OK da ne pitamo pravac. Definitivno do daljnjeg ostajemo bez pravca.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od Blackshadow Čet 20 Nov 2008, 23:28

Apsolutno sam protiv pravca, bez obzira, sa popustom ili bez... Wink
Blackshadow
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 805
Location : Vozdovac
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od Gost Čet 20 Nov 2008, 23:58

zlaja ::OK, Najzad i jedno NE! Sad imamo 9 prema 6 (5+1)... šta bi to moglo da znači. Ako je u gradu 5000 taksista 2/5 ili najmanje njih 2000 misle da je OK da ne pitamo pravac. Definitivno do daljnjeg ostajemo bez pravca.
Pozdrav Zlaja Very Happy

kod tebe bas vlada ona parola "dogovoricemo se i bice kako ja kazem"

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od jerotije318 Pet 21 Nov 2008, 07:54

Uvek Very Happy
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od ka5an Pet 21 Nov 2008, 09:40

Mislim da je raspitivanje kod stranki o tome kuda namerava,veoma loše za samu mrežu,pa i za taxiste koji je koriste,jer stranke baš ne obožavaju ovakvu priču.
Ukoliko je to pitanje postavljeno zbog sigurnosti samog taxiste,onda je bolje da svako taxi-udruženje investira u GPS,poveže i prati svako vozilo i "panik-tasterom",jer je to daleko efikasnije osiguranje.
Na kraju;
Koliko na osnovu ovog pitanja taxista može biti siguran,kad korisnik može i da se predomisli o svojoj detinaciji,dok taxi ne dodje po njega?
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty pih

Počalji od magnum Pet 21 Nov 2008, 23:01

pa nije mi se jednom desilo da stranka u kolima,na kvaku ,a kamoli na žicu ,u pola puta totalno promeni pravac.A rećiću vrlo pošteno,kad zovnem neki od taksija da naručim vožnju za goste,istera me dama na žici iz mozga sa onim-dokle idete.Kao i svakome i meni padne napamet da joj JA kažem more dokle se ide i to vrlo precizno.A moja keva kaže,ma lopovi,kradu nam impulse,a njena kuma,sve je to lopovska mafija!DAKLE, taksi molim,a gde ću,rećiću vozaču. kad i AKO, ŽELI DA ME VOZI.
Hvala na vremenu i pažnji bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od kiconix Pet 21 Nov 2008, 23:56

ka5an ::Mislim da je raspitivanje kod stranki o tome kuda namerava,veoma loše za samu mrežu,pa i za taxiste koji je koriste,jer stranke baš ne obožavaju ovakvu priču.
Ukoliko je to pitanje postavljeno zbog sigurnosti samog taxiste,onda je bolje da svako taxi-udruženje investira u GPS,poveže i prati svako vozilo i "panik-tasterom",jer je to daleko efikasnije osiguranje.
Na kraju;
Koliko na osnovu ovog pitanja taxista može biti siguran,kad korisnik može i da se predomisli o svojoj detinaciji,dok taxi ne dodje po njega?
Ni ja ne obozavam da mi stranka ide od juge do prve pruge a ja moram popust da dam pa me niko ne pita.
kiconix
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Location : bgd
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od jerotije318 Sub 22 Nov 2008, 06:49

Ako je u gradu 5000 taksista 2/5 ili najmanje njih 2000 misle da je OK da ne pitamo pravac. Definitivno do daljnjeg ostajemo bez pravca.
Pozdrav Zlaja
A sta je sa onim drugim petinama i koji su u vecini a koji su za pravac ?
kod tebe bas vlada ona parola "dogovoricemo se i bice kako ja kazem"
romantik, sta reci osim da nema samoupravljanja :cry:
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od ka5an Sub 22 Nov 2008, 07:48

Samoupravljanje nas je i dovelo do ovde. Cool;
Više mi se dopada da je sve ovako,u ličnoj svojini,pa;
ako ti se dopada ~ dopada ti se,a ako ne,onda menjaj udruženje,
idi gde god želiš.
Evo,sad je i Beotaxi uveo popust.
Sinoć smo stajali na 22/goj,i niko od njih nije hteo da se javi na žicu. Very Happy
Izgleda da su ostali samo Nacionalle i samostalci bRez popusta,
a onolika povika bila nas kad smo trebali da startujemo! Cool;
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od jerotije318 Sub 22 Nov 2008, 22:55

ako ti se dopada ~ dopada ti se,a ako ne,onda menjaj udruženje,
idi gde god želiš.
Fora je u tome da su svi poceli sa istim ili slicnim pravilima rada pa ti dodje da je svejedno gde si. Presipanje is supljeg u prazno :lol:
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od ka5an Ned 23 Nov 2008, 12:14

Kod nas se ne pita stranka za pravac.
Ako ništa drugo,bar je "prigovor manje" kad mi po tom sedne u auto! Very Happy
Poneke kolege me pitaju da li dajemo popust,a ovi moji se bore da proguraju naš nekadašnji sistem rada,ili ono šta je NORMALNO svuda u svetu,da se taximetar uključuje sa mesta odakle je taxista primio "na žicu"! Cool;
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od 039 Ned 23 Nov 2008, 14:44

kiconix ::
ka5an ::Mislim da je raspitivanje kod stranki o tome kuda namerava,veoma loše za samu mrežu,pa i za taxiste koji je koriste,jer stranke baš ne obožavaju ovakvu priču.
Ukoliko je to pitanje postavljeno zbog sigurnosti samog taxiste,onda je bolje da svako taxi-udruženje investira u GPS,poveže i prati svako vozilo i "panik-tasterom",jer je to daleko efikasnije osiguranje.
Na kraju;
Koliko na osnovu ovog pitanja taxista može biti siguran,kad korisnik može i da se predomisli o svojoj detinaciji,dok taxi ne dodje po njega?
Ni ja ne obozavam da mi stranka ide od juge do prve pruge a ja moram popust da dam pa me niko ne pita.
Ako dozvolite da se umesam. Pitati nekoga kuda ide je toliko nepristojna stvar..,. Pa koliko puta Vas je neki policajac pitao kuda idete, I??? KOD BABA MARE, tetki da dam lek...itd. ONA PRICA O SIGURNOSTI JE TOLIKO PRAZNA DA NE KAZEM GLUPA, JER SVI DOBRO ZNAMO DA NI JEDAN RADIO CENTAR NE ZAPISUJE PRAVAC...Pravac je samo kompromis zbog popusta(koji je uz sve to STARŠNO NAKARADNA prica). Verujem da je ovaj posao jako jednostavan i da bi tako trebao da se radi... Tacka A...dobar dan, izvolite...vozimo se do... Cavrljanje, caskanje, ljubaznost su bonus.... Tacka B...Hvala lepo dovidjenja... Eto novca...idemo na drugu adresu.... Sto vise adresa za sto krace radno vreme znaci i daleko manje troskove, sto manji troskovi dobit je veca... Dakle, "rezijski troskovi su nam svima poznati" i priicno slicni, profit zavisi od toga koliko i kako radimo...Biranje voznji-cekanje pravca to je Gospodo kolege, po meni propast. Jer, priznacete dok ni jedno udruzenje nije citalo pravac-NAJBOLJE SE RADILO, MATEMATIKA je cudo. Izvinjavam se ako sam suprotsavio svoje misljenje necijem...POZDRAV
039
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 56
Location : Vancouver BC, Canada
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od ka5an Ned 23 Nov 2008, 15:09

Mom mišljenju se nisi suprotstavio,a šta i da jesi,pa čemu nam služe forumi? Very Happy :cheers:
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od jerotije318 Ned 23 Nov 2008, 18:38

Biranje voznji-cekanje pravca to je Gospodo kolege, po meni propast.
Tacno je sve sto si rekao osim, da dodam suprotno, dobro je ponekad da se zna pravac da se nebi pruzao za kratez, da imas racunicu zasta da vozis. Mozda nam prividno izgleda da su dobre cene. Koliko god zapeo kao konj da radis osim jedva normalnog zivota ne ostaje ti skoro nista za shtek Rolling Eyes a treba imati za amortizaciju, letovanje, zimovanje......za crne dane :| Ja konkretno stipam SVAKU voznju ako sam tu u blizini onoga sto se cita pa makar isla stranka i dve bandere. Razumemo se ?
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od ka5an Ned 23 Nov 2008, 18:41

'Ajde da okrenemo priču;
Ako po korisnika niko od nas ne dodje,kako će se čovek odvesti tamo,gde je nameravao?
S' druge strane;
Šta ako je pozvao taxi zato što mu je dete dobilo temperaturu,pa mora hitno kod lekara,a nema ni komšije ni prijatelja koji imaju neki automobil?
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od Gost Ned 23 Nov 2008, 18:48

Meni se desilo pre nekoliko godina da trazim vozilo jer sam dete trebala hitno u bolnicu voziti, padao je sneg, nigde taxija, molila sam telefonistkinju i rekla joj da sumnjaju na napad slepog creva i samo me otkacila..nema i tacka

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od Blackshadow Ned 23 Nov 2008, 22:28

039 :: Jer, priznacete dok ni jedno udruzenje nije citalo pravac-NAJBOLJE SE RADILO, MATEMATIKA je cudo. Izvinjavam se ako sam suprotsavio svoje misljenje necijem...POZDRAV
Potpis!!!
Blackshadow
Blackshadow
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 805
Location : Vozdovac
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty za romantičnu

Počalji od magnum Uto 25 Nov 2008, 21:57

sa ovakvim avatarom,bilo je dovoljno da izađeš na ulicu.Šalim,ne ljuti se.Ja sam se predstavio kao kolega,molio i na kraju završio sa pretnjom i molio onu na centrali da prenese moju pretnju u eter.Aba džaba."Taka smo nacija." Desilo mi se isto u belom svetu,Dami sam objasnio da je hitno-bilo je ,"izvinite nema nikoga ali imam Vaš broj i čim bude slobodnog taksija vaš je,zovemo.Nije prošlo 6 minuta.Al ebiga to su truli kapitalisti.I pritom me nisu pitali za pravac bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Moramo se svi menjati!

Počalji od zlaja Sre 26 Nov 2008, 20:12

039 ::...Pravac je samo kompromis zbog popusta...
Danas jedna žena u banci kaže: "Shvatila sam da je Beogradski 9801 najbolji taxi u gradu, jedini ne pitaju DOKLE IDETE!" završen citat. Šta reći, definitifno nije znala ko sam. Takav i slični komentari kod mene bude nadu da ne radimo sve ovo bez veze.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty moramo se svi menjati pa i ti

Počalji od bobrda Čet 27 Nov 2008, 01:52

^
I baš je tako rekla "Beogradski 9801"?!Ajde ljubim te plati reklamu.Budi sponzor sajta,stvarno bodeš oči,bar meni...
pozdravi i hvala
bobrda
bobrda
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 118
Godina : 52
Location : plavi most
Datum upisa : 15.03.2008

http://www.parrotafactory.com

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od jerotije318 Čet 27 Nov 2008, 08:11

I baš je tako rekla
PRAVAC DA ili NE H110
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty ISTINA BOLI?

Počalji od zlaja Čet 27 Nov 2008, 08:51

bobrda ::...I baš je tako rekla "Beogradski 9801"?!
ISTINA BOLI? Dragi taksisti, (vi koji niste shvatili šta je tržišna utakmica,) da li vi zaista ne shvatate da će mo svi morati da se prilagođavamo novonastaloj situaciji. Dakle bez popusta u vreme trajanje I tarife i naravno UVEK bez pravca. Živi bili pa videli.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od jerotije318 Čet 27 Nov 2008, 14:22

Pre neki dan me je stranka izvukla iz reda na taxi stanici jedanaestica i rekla da slusa samo Pink radio i vozi se samo Pink taksijem. Jeste da nema veze jedno sa drugim jer se vlasnici verovatno i ne poznaju PRAVAC DA ili NE E040 ali ja sam otisao PRAVAC DA ili NE C060 preko reda na kvaku od 600-700 din PRAVAC DA ili NE A115 [ne secam se tacno ali je ok PRAVAC DA ili NE A040 voznja]. I to nije prvi put. Ucestala je pojava sto nama na ulici veoma znaci nebitno u kom si udruzenju. NIJE sela kod mene zato sto sam mlad, lep, simpatican.....ili zato sto imam lep auto nego sto na krovu nosim firmu u koju ima poverenja PRAVAC DA ili NE D010
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od kiconix Čet 27 Nov 2008, 16:45

bobrda ::^
I baš je tako rekla "Beogradski 9801"?!Ajde ljubim te plati reklamu.Budi sponzor sajta,stvarno bodeš oči,bar meni...
pozdravi i hvala
Niste culi, pa narod se vec pozdravlja tako, umesto dobar dan. Very Happy
kiconix
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Location : bgd
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od mikiilic Čet 27 Nov 2008, 17:03

Pre neki dan me je stranka izvukla iz reda

I mene tako izvuku iz reda jer smo mi lepi, čisti i dobri, a svi drugi su ružni prljavi zli.
Pa se ne ložim da smo mi nešto extra. Pink zove, jer joj dajete popust, pa onda hoće i na kvaku da se vozisa vama.

Velika većina stranaka i ne gleda u koji taxi ulazi. Da nije tako samostalci, beokvaka i divljaci bi umrli od gladi.

I , upšte gledano, taxi kao tema, medju strankama, nije zanimljiva tema.

Onomad kad se poskupljivalo, pa neki kao nisu hteli da dignu cenu, a mi hrabro prvi digli, posmatrao sam situaciju. Stranke konstatuju da smo poskupeli, i to svaki treći. Pitam da li znaju da pink i ostali nisu poskupeli, a oni me belo gledaju i baš ih briga. Pročitali su da je cena viša, i dalje ih ne zanima.

Tada sam shvatio da je ,sve ono prepucavanje po novinama i tv-u, zanimalo jako malo ljudi i da nije imalo nikakvog lošeg efekta na rad BTV.

Postoje dve kategorije stranaka: 1. Oni što hoće da se prevezu iz tačke A u tačku B, i drugo ih ne zanima.
2. Oni što hoće da popiju pivo na vaš račun.

Nadam se da je ostalo dovoljno onih pod brojem 1 i da će BTV imati puno posla.

Sva ostala udruženja se sada tuku oko ovih drugih, tako da mi nemamo konkurenciju. (moraću da se prijavim savetu za borbu protiv monopola Very Happy )
mikiilic
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 187
Godina : 62
Location : B.Brdo
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty DEVET, OSAM, NULA, JEDAN!

Počalji od zlaja Čet 27 Nov 2008, 19:17

kiconix ::...Niste culi, pa narod se vec pozdravlja tako, umesto dobar dan. Very Happy
SAMO JEDAN, MOŽE BITI BROJ JEDAN.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

PRAVAC DA ili NE Empty Re: PRAVAC DA ili NE

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu