Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novi nacrt Zakona o taxi-ju

+17
plavi
Velja
Admin
benakiba
to je to
VENELUME
struja
mareska
ramplinstinski
Šetač
BATICA 646
Dr.Agoljub
zlaja
gagi187
kole 44
Blackshadow
padobranac
21 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Neko nekog hoće da namesti, ko će koga videćemo!

Počalji od zlaja Ned 22 Apr 2018, 22:34

struja ::Ne mogu da se otrgnem mislima a da sebe ne upitam zbog cega g.Zlaja sa svojom kompanijom ne pristupi svesno uz kolege Naxsis...
Svašta strujo, razumem da nas "kole44" šamponira i folira ali da ti budeš neobavešten, teško! Pišem vam ovde samo i isključivo sa željom da budete bolje informisani tj da ne nasedate na rekla kazala priče!
Naxsis taxi ne podržava protest i zabranjuje učestvovanje na protestnim vožnjama sa krovnom oznakom njihovog udruženja. Za sagledavanje cele slike sadašnje konfuzije, mi-oni, dobri-loši, kulturni-nekulturni i sl treba imati što više informacija i onda donositi pametne i konkretne zaključke.
Pozzz  nisam odavde

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od mareska Pon 23 Apr 2018, 01:10

Evo Vi nam gospodine Zlajo dajte par argumenata zasto netreba strajkovati,ko je bolje informisan od Vas.

mareska
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 227
Location : bg
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Pravite prijatelje ne neprijatelje!

Počalji od zlaja Pon 23 Apr 2018, 08:14

Ja moram biti dobro informisan jer sam već mnogo puta na svojoj koži odlično osetio ko su i kakvi su Branko Vitorović i Aleksandar Bjelić, a zašto to sada ovde naglašavam?
Oni su igri 15 i više godina, odlično poznaju sve mehanizme manipulacija kako sa taksistima, tako sa vlastima, s njima trebate biti u komunikaciji a ne u ratu, a vi ste sada krenuli na njih, nemate šanse.
Da zaključim, fokusirajte se na sebe i svoju organizaciju, obraćajte se nadležnim institucijama, pišite argumentovanim i fokusiranim jezikom, edukujte ljude i naravno pritiskajte svojom aktivnošću kao što ste u nazad par meseci i radili, rezultati će doći.
Pozdrav Zlaja Very Happy
Ps Najbolji dokaz da sam u pravu je iznenadno povlačenje iz diskusije porparola Branka Vitorovića "koleta44", dobio je zabranu pisanja, to vam sve govori, jako su lukavi!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od mareska Pon 23 Apr 2018, 11:15

Meni idalje nije jasno,Vi nam savetujete da stojimo sa strane i nemesamo se u nas/Vas problem jer su oni jaci. Iskreno sumnjam da covek tog kalibra i vlasnik udruzenja nije dovoljno informisan.

mareska
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 227
Location : bg
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od Šetač Pon 23 Apr 2018, 12:43

Ipak se malo razjasnilo u minut do 12 ili do 15 tacnije. Ne treba zaboraviti da i ako nas izigraju sadasnji pregovaraci i vlast, a to ce se znati na kraju, mogu da dobiju sve taksiste u jednoj koloni protiv takvih odluka pa da ulice pretvore u pravi haos i vec vidjene scene iz Evropskih gradova proteklih par godina.
Šetač
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 247
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Ko drugome jamu kopa sam u nju upada!

Počalji od zlaja Pon 23 Apr 2018, 13:36

Da se ne ponavljam, jako lepo i tačno je "Šetač" napisao, gde sada žurimo i šta mi trenutno sprečavamo, njihov ulog je mnogo mnogo veći, pričam naravno o:"Удружењу ГРАДСКИ ПИНК ТАКСИ ТГ" poznatijem kao PINK TAXI, koji prihoduje-profitira godišnje ogromna sredstva, dakle ako su se oni dogovorili negde nešto s nekim negativno po sve vas-nas to će biti vidljivo jako brzo. Mene više nego biilo koga nervira što će Aca Bjelić moći večeras da likuje i da se smeška ali takav je život, vreme sudi i leči pa će se već sutra ujutru znati ko je koga namestio-prodao tj ko je ispao pobednik a ko gubitnik!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Pon 23 Apr 2018, 14:24

Mr.Zlajo, nisam nikakav potparol i nisam dobio nikakvo naređenje. Jednostavno vidim da ovde kolaju teorije zavere i da je ovo razgovor gluvih. Pokušao sam nekoliko puta da ukažem na konkretne predloge obe grupe i ocenim njihov uticaj na rešavanje problema koji se tiču SVIH NAS. Ali na mišljenje da neko hoće da nas zahebe se izgleda ne može uticati. Inače sam još tu. Pozdrav svima.

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od mareska Pon 23 Apr 2018, 14:42

Zlajo svojim razmisljanjima i stavovima si dokazao da si najbolji Ljubin(lux) ucenik,stav necu da se mesam,ako bude problema sami ste krivi,ako ispadne dobro:ja sam vam rekao itd.

mareska
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 227
Location : bg
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Znači ipak komuniciramo, dobro je!

Počalji od zlaja Pon 23 Apr 2018, 14:58

Za početak 3 pitanja za "Koleta44" koji kaže da je samo simpatizer lika i dela Ace Bjelića i Branka Vitorovića:
Da li je teorija zavere ili činjenica da na sastanke sa Acom Bjelićem i Brankom Vitorovićem uvek ide Luka Gaćeša, u kom svojstvu i za koje potrebe?
Da li je tačno ili teorija zavere da mi svi drugi nemamo pravo da saznamo čak ni da li je bilo ili nije bilo sastanaka a kamoli da dobijemo informaciju o čemu je bilo reči na sastancima?
Da li je tačno da se rad TaxiFy i CAR GO aplikacije prećutno ne sankcioniše zbog vašeg kompromisnog dogovora da se za sada taj problem ne stavlja na dnevni red dok se ne završi platforma za celoviti Taxi Zakon koji je u pripremi.  
Molim za iskren i korektan odgovor.
Pozdrav Zlaja Very Happy
Ps Vi mene slobodno pitajte sve što hoćete pa čak i ono najškakljivije npr:
Da li sam čuo da je PINK TAXI već prodat zainteresovanom investitoru za velike pare a da mu u ozakonjenju te transakcija i ulaganja neko intenzivno pomaže?
mareska ::...Ljubin(lux) ucenik, stav necu da se mesam, ako bude problema sami ste krivi, ako ispadne dobro:ja sam vam rekao itd.
Ko me zna zna da nisam takav, i zbog mog stava i pogleda često sam loše prolazio u taksi biznisu do sada ali da konkretizujem, gore sam postavio pitanja koja su po meni suštinska i ne bi smela nikada da budu predmet kompromisa i mangupskih dogovora po principu, ako nisi snama znači protiv nas si!
Što se protesta tiče uzdržan sam i neću se oglašaviti ništa više nego što sam već rekao ovde, vi ste svoje gazde i radite kako mislite da je najbolje a ako neko hoće da ide večeras pravolinijski posle protesta u 1800 na aerodrom, da se borimo da taksi stanica radi pošteno i bez rukovodioca, tu sam!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od BATICA 646 Pon 23 Apr 2018, 20:12


Korektno
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od struja Pon 23 Apr 2018, 20:26

i fer...
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Uto 24 Apr 2018, 04:16

Mr.Zlajo ja sam taksi preduzetnik i imam pravo na mišljenje o delu dvoje gore pomenutih jer se to tiče mog poslovanja. I mislim da to delo daje dobro rešenje za sankcionisanje nelegalnog prevoza. Konačno, Minisrarstvo će tu imati poslednju reč i reći šta je od toga prihvatljivo i zakonski moguće. Ja u ovom predlogu prepoznajem dobru nameru. Što se tiče vaše neinformisanosti, koliko vidim u zaglavlju letka vas nema, pa tako rešenje potražite članstvom u Satusu. Što se Car goo-a tiče i to sam pokušao da objasnim. Oni su se registrovali, kao što je svima koji se za to interesuju poznato,kao limo servis čiji je rad definisan jednim jedinim članom Zakona o trgovimi i jedini način da im se doskoči je da se ta delatnost prevede u Zakon o prevozu putnika i tamo detaljno definiše kao luksuzan prevoz.Uostalom imate letak gde sve lepo piše i nema mesta za vaše mistifikacije. Što se Pinka tiče i ja sam čuo da hoće da ga kupi neki Amerikanac ali je Željko Mitrović to odbio. Pozdrav!

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Vreme sudi i leči!

Počalji od zlaja Uto 24 Apr 2018, 07:29

Dobro jutro, svi dobro znaju ko sam ja a sad eto lepo vide i ko si ti, ti si samo dobro dezinformisan tako što si prethodno valjano izmanipulisan, zašto to kažem!
Svi koji ne daju vašem sindikatu glas po automatizmu budu proglašeni za neprijatelje a ako se neko okuraži da vam se suprostavi, prolazi kao što će verovatno proći UTPKS, gledaćemo u narednim danima.
Na prvo pitanje vezano u kom svojstvu Luka Gaćeša ide sa Brankom i Acom na sastanke nisi ništa prokomentarisao, slučajno ili namerno?
Kad pričamo o letku, tu se vidi upućenost u taxi problematiku, obrazovanost, umešnost, posvećenost ali samo Branka Vitorovića koji sve ove godine u oskudnom trenutku, kada bi mogao da se uzdigne iznad vaših pojedinačnih usko profilisanih interesa, ipak napravi kompromis i vrati se u vaše ozloglašeno gnezdo. Sad bi mogao ovde dosta da pišem o vašim podelama, tučama, sačekušama za nepodobne ali to ću zadržati za neki drugi put.
CarGO može biti registrovan i kao preduzetnik ali mora imati ispravnu dokumentaciju za svakog zaposlenog, Ugovor o radu ili delu, registrovana vozila na pravno lice, garažu, odgovorno lice u garaži, tekući račun u banci preko kojeg vrši poslovanje itd itd, CarGO sve to nema, vi to odlično znate, a da ne govorimo da se naplata vrši preko PayPal-a i da se vozači CarGO isplaćuju svakog utorka u kešu na ruke, sve to ste vi do juče znali ali ste ćutali, ZAŠTO? Nekome ste obećali da to za sada nećete potezati dok se ne završi platforma za celoviti Taxi Zakon u kojem će te vi voditi glavnu reč.
SATUS, znamo ko ga je, kako i zašto osnovao i znamo odlično koliko ste se kao Sindikat tome protivili ali eto i tu ste na kraju napravili kompromis koji vas sada izuzetno kompromituje!
Za PINK TV tj HAPPY PINK TAXI nemam takvu informaciju ali znam sigurno da nije amerikanac!
kole 44 ::Baš me je zanimalo kakav će biti odziv,pa dok su prolazili Vojvode Stepe izbrojao sam  423 vozila. Najviše Golda pa Alfe(ukupno oko 70%). Čak i 11 bez TX tablica. Bili su lepo organizovani.
Za ovaj zluradi komentar si opet sam kriv ali to si ti, a procena brojnosti kolone ti nije loša čak što više skidam ti kapu!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od struja Uto 24 Apr 2018, 12:23

struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od ramplinstinski Uto 24 Apr 2018, 22:21

Gledao sam danas razgovor na Prvoj tv...sta reci, a ne zaplakati...
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od Šetač Sre 25 Apr 2018, 02:46

zlaja ::
Na prvo pitanje vezano u kom svojstvu Luka Gaćeša ide sa Brankom i Acom na sastanke nisi ništa prokomentarisao, slučajno ili namerno?
Very Happy
Zanimljivo pitanje koje je ostalo bez odgovora.
Šetač
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 247
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od struja Sre 25 Apr 2018, 11:52

ramplinstinski ::Gledao sam danas razgovor na Prvoj tv...sta reci, a ne zaplakati...

Ovde na N1 je predstavljeno mnogo bolje i sadrzajnije objasnjeno. Koji medij kako vest zeli da objavi.
http://rs.n1info.com/a382551/Biznis/Taksisti-protiv-Car-Go.html
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od VENELUME Sre 25 Apr 2018, 14:06

Ali Zlaja je u prvu,neka neko postavi predlozeni nacrt zakona,sa sve delovodnim brojem i pecatom ,pa da znamo tacno oko cega se raspravljamo
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Radni materijal - izmene i dopune Zakona o prevozu putnika

Počalji od to je to Pet 27 Apr 2018, 15:42

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 110
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 210
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 310
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 410
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 510
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 610
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 710
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 810
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 910
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 1010
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 1110
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od VENELUME Pet 27 Apr 2018, 18:50

Pa zar ovo nije SITAB-ov predlog ???
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Pet 27 Apr 2018, 22:04

Nije,to je nacrt koji je uradilo i dostavilo Ministarstvo saobraćaja radnoj grupi za današnji sastanak, a na osnovu inicijalnog predloga Bjelića&CO. Sitab samo traži da se ukinu TX tablice.

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od benakiba Sub 28 Apr 2018, 14:06

Uh, mnogo sam propustio...sada sam letimično pročitao predlog i onako na brzinu dve rečenice koje ne leže odmah uočio...krovnu oznau izdaje pravno lice..eee to bih odmah izbacio iz predloga i lokalna samouprava određuje potreban broj vozila...valjda bi trebalo potreban broj vozača ili još bolje licenci..

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 741
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od VENELUME Sub 28 Apr 2018, 21:51

kole 44 ::Nije,to je nacrt koji je uradilo i dostavilo Ministarstvo saobraćaja radnoj grupi za današnji sastanak, a na osnovu inicijalnog predloga Bjelića&CO. Sitab samo traži da se ukinu TX tablice.
A gde je taj predlog da ga vidimo sa delovodnim brojem i pecatom , da ne budu amandmanske izmene zakona u zadnji cas.Stvarno ne vidim razlog, ako je tako kao sto kazu , da A.B. i SATUS ovde ne okace SVOJ predlog , ali ZVANICAN,da vidimo gospodje i gospodo iz PINKA (posto po Bjelicevim recima vi ste u OBAVEZI da ga podrzite) sta ste podrzali,pa ako se desi jednog dana da radimo SVI za neki Cameo ili sl. da kazete deci, to je mojih ruku delo


Poslednji izmenio VENELUME dana Pet 04 Maj 2018, 18:38, izmenjeno ukupno 1 puta
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Sub 28 Apr 2018, 22:56

Šta će ti predlog kada je ministarstvo izašlo sa ovim nacrtom u kome su sadržane tražene izmene a i više od toga. Primedbe i predloge mogu da daju i komora i sitab(a oni imaju i inicijelni dokument)

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Kuca podvila rep!

Počalji od zlaja Ned 29 Apr 2018, 07:49

kole 44 ::...komora i sitab (a oni imaju i inicijelni dokument)
I posle neko kaže ništa se nije promenilo, nema više mi pa mi, transparentnost rada i pozivanje svih zainteresovanih strana na sastanke, to je najveći uspeh minulih mesec i više dana.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Imperija uzvraca udarac

Počalji od Admin Pon 30 Apr 2018, 13:07

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Image-10
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Image-11
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 227
Datum upisa : 01.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od mareska Pon 30 Apr 2018, 13:54

Cekaj jel ovde pise ko sme da obavlja taksi delatnost i da nema dozvole bez poznavanja grada ili ste sve uvili u smislu sio mi ga djura.

mareska
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 227
Location : bg
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od Šetač Sre 02 Maj 2018, 16:24

Opet glavna nedoumica
Da li tacka 3 ogranicava samo broj taksi vozila, a ne i broj taksi dozvola tj vozaca?
Da li ce tacka 3 omoguciti rad 2-3 vozaca na jednom vozilu i time nas duplirati ili utrostruciti broj stalnoprisutnih taksija na ulici tj upropastiti nas vec prvog dana?
Takodje tacka 4 ili ti Car Go i buduce divljacenje na razne aplikacije kao Cameo i Uber ostaje nejasna, hoce li ih zabraniti, ozakoniti tj dozvoliti ili ostaviti za neka buduca vremena kada jos ojacaju i udesetostruce.
Meni sve ovo izgleda da je na nasu stetu.
Šetač
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 247
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od maleks Čet 03 Maj 2018, 21:52

Dakle svima je sve jasno. Jedino dobro je to što će se taxi preduzetnici izgleda opametiti i najzad udružiti u zaštiti svojih interesa. Nacrt Zakona i pored nekih dobrih predloga, potpuno urušava taxi delatnost i jako brzo taxi preduzetnike i njihove porodice pretvara u socijalne slučajeve, i zvanično uvodi Cameo i Cargo na naše tržište. Već sam rekao da ne predstavljam nikog osim sebe i svoje porodice, ali ću se sigurno boriti svim silama za opstanak. Sramota je sve ovo što rade "naši predstavnici", ali i to sam više puta rekao, oni nas više neće predstavljati. Da ne bude zaista kasno vidimo se 10.3., samo taxi preduzetnici!!! Pozdrav!

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od maleks Sub 05 Maj 2018, 14:38

Juče su kolege mogle i zvanično da se uvere kako će uskoro izgledati taksi delatnost u ovom gradu. Cameo je juče uradio estetski u Neta i sada čekaju samo ovaj novi nakaradni Zakon pa da na velika vrata uđu na naše tržište. O domaćem uberu zvanim Cargo ne treba više ni pričati, dovoljno je da skinete njihovu aplikaciju i da vidite koliko ih je. Vidim da se kolege bude i da budem precizan i tačan, vidimo se 10.5.2018 u 06.00 na Slaviji. Pozdrav!!!

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od Velja Sub 05 Maj 2018, 21:06

U 06 ili 18?

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 413
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od maleks Sub 05 Maj 2018, 22:30

Ujutru 06h...

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Ned 06 Maj 2018, 17:54

Kao taksi preduzetnik, osporavam  kompetentnost i dobar ugled Ugovorne taksi komore, koja u trenutku koji zahteva hitnost usled nagomilanih problema, a rešava se donošenja izmene Zakona o prevozu putnika želi da taj proces zaustavi i odloži iz samo njima poznatih razloga. A ti razlozi se možda nalaze u tome što većina onih koji čine tu komoru imaju problem neplaćenog poreza, a firme koje ih podržavaju gube mogućnost davanja popusta i davanja tabli onima koji nemaju dozvolu za obavljanje taksi prevoza. Dovoljno je pomenuti da im je aktuelni sekretar Milovan Đokić iliti "TAKSI ĐOLE 374" jedini taksi preduzetnik a pri tome poreski dužnik, koji je uspeo da se preregistruje ("šmugne")u DOO. Oni koji nisu uspeli da vode svoju preduzetničku radnju, hoće da vode taksi delatnost u Srbiji. Hoće da zaustave Car:go a ne dozvoljavaju da se donesu izmene zakona koji bi to učinio :
Član 92.
  ЗАБРАЊЕНО ЈЕ ПРУЖАЊЕ УСЛУГЕ РАДИО ВЕЗЕ И УСЛУГЕ ИНФОРМАЦИОНИХ ТЕХНОЛОГИЈА СА ЦИЉЕМ:
- ДА СЕ КОРИСНИК ПРЕВОЗА И СУБЈЕКАТ, КОЈИ ПРУЖА УСЛУГУ ТАКСИ ПРЕВОЗА А НЕ ПОСЕДУЈЕ ОДОБРЕЊЕ НАДЛЕЖНОГ ОРГАНА, ДОВЕДУ У ВЕЗУ РАДИ УГОВАРАЊА ПРЕВОЗА, 
- ДА СЕ КОРИСНИКУ ПРЕВОЗА ПОНУДИ УСЛУГА ПРЕВОЗА КОЈУ ПРУЖА СУБЈЕКАТ КОЈИ НЕ ПОСЕДУЈЕ ОДОБРЕЊЕ НАДЛЕЖНОГ ОРГАНА ЈЕДИНИЦЕ ЛОКАЛНЕ САМОУПРАВЕ, 
- ДА СЕ КОРИСНИКУ ПРЕВОЗА ПОНУДИ УСЛУГА ТАКСИ ПРЕВОЗА ПО ЦЕНИ ПРЕВОЗА КОЈА НИЈЕ У СКЛАДУ СА ОДЛУКОМ ЈЕДИНИЦЕ ЛОКАЛНЕ САМОУПРАВЕ. ( iz nacrta zakona)

Ove izmene nazivaju "CAMEO ZAKON"  a Cameo je već ušao i radi po starom Zakonu i ne trebaju mu nikakve izmene. Ako imate neki predlog u vezi s tim, imate i mogućnost da to predložite baš kao što to čine ostala tri predstavnika taksista jer između nacrta i konačnog predloga može još dosta toga da se predloži. Niko od njih se neće buniti ako je to u interesu taksi preduzetnika.
Pričaju o očuvanom taksi preduzetništvu u Beogradu, kao da je ono palo sa neba, a iza svega stoji istrajan rad onih čije učešće u radnoj grupi osporavaju. Pominju 5000 optimalnih vozila oni, koji su prošle godine dobili dozvole za rad i daleko iznad pomerili taj broj. A usput im je račun već u blokadi. Blago rečeno, licemerje.
I za kraj gospodo iz UGOVORNE taksi komore koji nikada nećete predstavljati mene, jedini predlog koji bih vam podržao  je da protestujete protiv sebe  i svojih gazda jer dajete popust i nanosite nam štetu baš kao i Car:Go. Možda vam tih 20% nedostaje da plaćate porez.

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od mareska Ned 06 Maj 2018, 18:36

Zasta se Vi kole konkretno zalazete sem sto omalovazavate druge..
Evo ja sam prosle godine dobio dozvolu i nemam racun u blokadi,niti dajem popust,niti kradem.
Svakako cu izaci na strajk i to jer nemogu da shvatim da neki retardirani mozak moze da predlozi da na jednu dozvolu mogu trojica zaposlenih.
Nije ovo zrenjanin,pozega,vranje pa da ljudi posle njive izadju honorarno da taksiraju.
Ili ste Vi i ostali sarlatani umislili da budete gazde i imate zaposlene(sto je tek komedija).
Tako da ljudi borite se.


Poslednji izmenio mareska dana Ned 06 Maj 2018, 19:07, izmenjeno ukupno 1 puta

mareska
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 227
Location : bg
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Ned 06 Maj 2018, 18:57

Izvini mareska slab sam crtač.
A zašta se ti zalažeš?

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od maleks Ned 06 Maj 2018, 20:25

Ja nisam ni član komore, ako ste na mene mislili, to šta ste vi uradili, vidimo danas. Inače jedan narodni poslanik je 16.4.2018 podneo amandman na predlog novog Zakona gde kaže da taksistima treba priznati automobil kao osnovno sredstvo za rad. Vi za tih vaših napornih godina kao predstavnici taksista čak ni to niste uspeli, pa stvarno ne bih dalje... Kada sam postavio ovu temu, nisam imao nameru nikog da vređam, nego sam želeo da probudim svest taxi preduzetnika o tome šta će se vrlo brzo desiti, i mislim da sam uspeo. Nikada više nemojte misliti da ste vi mnogo važni i pametni, a da su taksisti bez mozga. Borićemo se i uspećemo da preživimo, i sada je definitivno jasno da ne može o našim sudbinama i sudbinama naših porodica da se odlučuje bez nas TAXI PREDUZETNIKA. Jedna dozvola, jedan automobil, jedan vozač. Vidimo se 10.5.2018 u 06.00

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od BATICA 646 Pon 07 Maj 2018, 05:42



Molim  odgovor na pitanja
za "kole44"

--Da li se
i zašto  zalažete za smanjenje kriterijuma za taksi vozača.

--Da li se
i zašto zalažete da na jednom vozilu može da se zaposli više vozača.

Hvala unapred na odgovoru
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od VENELUME Pon 07 Maj 2018, 15:26

maleks ::Ja nisam ni član komore, ako ste na mene mislili, to šta ste vi uradili, vidimo danas. Inače jedan narodni poslanik je 16.4.2018 podneo amandman na predlog novog Zakona gde kaže da taksistima treba priznati automobil kao osnovno sredstvo za rad. Vi za tih vaših napornih godina kao predstavnici taksista čak ni to niste uspeli, pa stvarno ne bih dalje... Kada sam postavio ovu temu, nisam imao nameru nikog da vređam, nego sam želeo da probudim svest taxi preduzetnika o tome šta će se vrlo brzo desiti, i mislim da sam uspeo. Nikada više nemojte misliti da ste vi mnogo važni i pametni, a da su taksisti bez mozga. Borićemo se i uspećemo da preživimo, i sada je definitivno jasno da ne može o našim sudbinama i sudbinama naših porodica da se odlučuje bez nas TAXI PREDUZETNIKA. Jedna dozvola, jedan automobil, jedan vozač. Vidimo se 10.5.2018 u 06.00
A sta je sa 2004.,kada je receno da smo u obavezi da imamo vozila euro 3,pa su nam podigli poresku osnovicu da bi banke mogle da nam odobre kredite , a sve sa kamatom od 15,9 %...pa kad je to palo na Ustavnom sudu posle par godina , nikom nista , nema obestecenja , a tada su nas predstavljali Aca i Nezavisnost
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Како човек лупи и остане жив?

Počalji od gagi187 Pon 07 Maj 2018, 20:58

kosta232 ::Sto se  tice e3ie4 inicijative ustavnom sudu predate su 2009god u avgustu mesecu preko sindikata nezavisnost ima oko160 inicijativa ..................pa predlazem svima koji nisu podneli inicijativu da to urade a adresa za to je SINDIKAT NEZAVISNOST STRUGARSKA 1A.
gagi187
gagi187
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Uto 08 Maj 2018, 00:38

BATICA 646 ::

Molim  odgovor na pitanja
za "kole44"

--Da li se
  i zašto  zalažete za smanjenje kriterijuma za taksi vozača.

--Da li se
  i zašto zalažete da na jednom vozilu može da se zaposli više vozača.

Hvala unapred na odgovoru



--Da li se 
i zašto  zalažete za smanjenje kriterijuma za taksi vozača.

Netačno, u nacrtu izmena Zakona stoji  ВОЗАЧ МОРА ДА ИМА КВАЛИФИКАЦИЈЕ ПРОФЕСИОНАЛНОГ ВОЗАЧА „C“ КАТЕГОРИЈЕ СХОДНО ПРОПИСИМА КОЈИМА СЕ УРЕЂУЈЕ БЕЗБЕДНОСТ САОБРАЋАЈА НА ПУТЕВИМА (traži se i dopuna РАДНО ИСКУСТВO НА ПОСЛОВИМА ВОЗАЧА ОД НАЈМАЊЕ 3 ГОДИНЕ)



--Da li se
i zašto zalažete da na jednom vozilu može da se zaposli više vozača.

Do tebe su došle pogrešne informacije što je ovih dana u velikoj modi. To pitanje treba da bude upućeno Brunovom i Kostinom sindikatu, a to su ovi saborci komore sa gostovanja na Prvoj,a i sa protesnih vožnji.

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Uto 08 Maj 2018, 00:58

maleks ::Ja nisam ni član komore, ako ste na mene mislili, to šta ste vi uradili, vidimo danas. Inače jedan narodni poslanik je 16.4.2018 podneo amandman na predlog novog Zakona gde kaže da taksistima treba priznati automobil kao osnovno sredstvo za rad. Vi za tih vaših napornih godina kao predstavnici taksista čak ni to niste uspeli, pa stvarno ne bih dalje...


O, izvinjavam se kolega,mislio sam da si ti gostovao na radio Laguni kao predstavnik komore.
Svaka čast ako uspete da nam priznate vozilo kao osnovno sredstvo za rad a da pri tome nemoramo da budemo u sistemu pdv-a i da ostanemo paušalci. Spreman sam i da vodim konto osnovnog sredstva. Spreman sam i da koristim automobil samo u poslovne svrhe. Unapred zahvalan taksi preduzetnik, sa redovno plaćenim porezom

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od mareska Uto 08 Maj 2018, 01:22

Kole sta je sa poznavanjem grada(zasto se zalazete da toga nema)
Zar prosle godine nije trebalo iskustvo od 5 god na mestu vozaca.
I sta je sa mojim odgovorima na moja predjasnjaa pitanja,a ne kao neka tetka da postavljate kontra pitanja.
Veceras cujem da se dosta kolega probudilo i da ce biti nezapamcen broj strajkaca!!!!!

mareska
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 227
Location : bg
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Uto 08 Maj 2018, 01:52

E Mare, lako je manipulisati nezadovoljnim i zaplašenim ljudima. Bilo je prdloženo u početku 5, ali ćemo se sa državom valjda naći na 3. A ima i poznavanje grada, a predloženo je još ponešto. Da niste pobegli iz radne grupe čuli bi šta.
I Mare,da li ste vi za fiskalizaciju?

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od mareska Uto 08 Maj 2018, 02:28

Sta ima da se nagadjate niste na pijaci,ako je vazilo pre 12 meseci 5god treba idalje da vazi.
Poznavanje grada da bude obavezno.
Za fiskalizaciju jesam,ali pre toga dosta toga treba da se uradi...
Gde ja mogu da procitam to za poznavanje grada i jos ponesto(ako me predstavljate i trazite moju podrsku to treba da bude transparentno).

mareska
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 227
Location : bg
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od plavi Uto 08 Maj 2018, 04:18

Pobednici pišu istoriju.

plavi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 208
Datum upisa : 15.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Шарена лажа?

Počalji od gagi187 Uto 08 Maj 2018, 07:41

kole 44 ::
Svaka čast ako uspete da nam priznate vozilo kao osnovno sredstvo za rad a da pri tome nemoramo da budemo u sistemu pdv-a i da ostanemo paušalci. Spreman sam i da vodim konto osnovnog sredstva. Spreman sam i da koristim automobil samo u poslovne svrhe. Unapred zahvalan taksi preduzetnik, sa redovno plaćenim porezom

Па куповина возила, горива, делова, сервиса... преко рачуна. Повраћај ПДВа преко рачуна. Редовна уплата пазара и вођење књиге пазара. Управљање возилом само особе која има такси Одобрење....затицање било кога другог би се третирало као дивљачење. Значи одузимање возила. Ту је и низ осталих "погодности".
То је добра ствар за неког као што је нпр. Камео, али за неког коме је рачун у блокади или ће бити, то је омча око врата.

СРЕЋНО!  Veselje  ejjjj

https://www.dnevnik.rs/ekonomija/naslovi/ko-ne-plati-porez-ide-godinu-na-odmor-05-05-2018
gagi187
gagi187
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od BATICA 646 Sre 09 Maj 2018, 10:08

kole 44 ::




--Da li se 
i zašto  zalažete za smanjenje kriterijuma za taksi vozača.

Netačno, u nacrtu izmena Zakona stoji  ВОЗАЧ МОРА ДА ИМА КВАЛИФИКАЦИЈЕ ПРОФЕСИОНАЛНОГ ВОЗАЧА „C“ КАТЕГОРИЈЕ СХОДНО ПРОПИСИМА КОЈИМА СЕ УРЕЂУЈЕ БЕЗБЕДНОСТ САОБРАЋАЈА НА ПУТЕВИМА (traži se i dopuna РАДНО ИСКУСТВO НА ПОСЛОВИМА ВОЗАЧА ОД НАЈМАЊЕ 3 ГОДИНЕ)



--Da li se
i zašto zalažete da na jednom vozilu može da se zaposli više vozača.

Do tebe su došle pogrešne informacije što je ovih dana u velikoj modi. To pitanje treba da bude upućeno Brunovom i Kostinom sindikatu, a to su ovi saborci komore sa gostovanja na Prvoj,a i sa protesnih vožnji.



Na moje prvo pitanje ste odgovorili potvrdno samo malo uvili...
Da se SMANJUJE kriterijum za vozača

Na drugo pitanje ste prebacili na nekog drugog da oni predlažu da može više vozača na jedno vozilo,mada sam ja Vas pitao da li se Vi zalažete i predlažete.

Ps
U svako slučaju sad mi je jasno gde je ""moda"",tamo gde je uvek i bila
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Sre 09 Maj 2018, 14:21

"--Da li se
i zašto zalažete da na jednom vozilu može da se zaposli više vozača."

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 308i52v

Kolega Batice, ja očigledno ne mogu da dam odgovor na ovo pitanje koji biste želeli da čujete. Očigledno je tačno da više puta izgovorena laž, mnogima postaje istina. Ako mislite da je preduzetništvo u Beogradu poslednjih 15 godina očuvanno zahvaljujući nebesima i da iza toga ne stoji nesebično davanje sebe nekih ljudi (od kojih neki nažalost nisu više među nama) onda se grdno varate. Uostalom, probali ste da učestvujete u tome i iskusili šta sve to sa sobom donosi a i odnosi. Pozdrav!

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od mareska Sre 09 Maj 2018, 14:55

Znaci samo je pijani bruno za povecanja broja taksista,hoce da bude gazda.
Kole kada si informisan reci nam sta je bilo na tom narednom sastanku 5.aprila?

mareska
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 227
Location : bg
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Sre 09 Maj 2018, 15:25

Što tako o svom saborcu, on i Taksi Đole 374 gen.sekretar u istom automobilu u protestu a sada tako o njemu. Do juče bio dobar a sada pijan. Ne znam šta je bilo 5. aprila, i ovo sam našao na sitabovom fejsu,pa ako nešto znaš obelodani nam.

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 2 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu