Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novi nacrt Zakona o taxi-ju

+17
plavi
Velja
Admin
benakiba
to je to
VENELUME
struja
mareska
ramplinstinski
Šetač
BATICA 646
Dr.Agoljub
zlaja
gagi187
kole 44
Blackshadow
padobranac
21 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od mareska Sre 09 Maj 2018, 15:34

Nemam ja saborca jos od 99' ja nikome nista ne verujem tako sam naucio..
Samo vagam sta je najbolje za mene.
Sudeci po razgovorima i zakljucima sutra cu ici na strajk,cak trojica pinkovaca su mi potvrdila isto.
Izgleda da ce sutrasnji strajk biti NAJMASOVNIJI otkada su taksisti strajkovali.

mareska
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 227
Location : bg
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od Dr.Agoljub Sre 09 Maj 2018, 16:49

Biče sedamnajs iljaba ,minimun nisam odavde

Dr.Agoljub
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty "Nezavisni" Sindikat je uvek u pravu!

Počalji od zlaja Sre 09 Maj 2018, 17:31

kole 44 ::...Ako imate neki predlog u vezi s tim, imate i mogućnost da to predložite baš kao što to čine ostala tri predstavnika taksista...
Aca, Branko i Luka? Daj bre Kole uozbilji se, šta čine, vedre i oblače i prave sve kako bi prevashodno samo njima-vama bilo dobro, šta Aca i Luka rade kada u "naše" ime pregovaraju sa stranim zainteresovanim partnerima?
Godinama ste sebično i bahato sve hteli samo za sebe, sada je tome došao kraj i tu je najveći pomak postignut, sada ste odjedanput otvoreni, komunikativni i spremni na saradnju?
U nazad 30 dana ste se dodatno angažovali, što je svakako za pohvalu, ovi novi iz UPTKS koji su dobili šansu nisu se baš najbolje snašli i od sutra ujutru ćemo gledati najtužniju i najružniju sliku taksi profesije!
Da je ranije bilo samo malo dobre volje s vaše strane sve bi ispalo za sve mnogo mnogo bolje a sada gube svi!
Pozdrav Zlaja

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od maleks Sre 09 Maj 2018, 19:27

Ja zaista ne znam zašto će sutra biti tužna i ružna slika. Naše ljudsko i zakonsko pravo je da izražavamo nezadovoljstvo i na taj način  Slika beogradskih taksista se neće bitno promeniti ni sutra, jer među nama ima prevaranata čitaj lopova, mnogo kolega ne vodi računa o higijeni, ponekad smo bahati, bezobrazni... U svakoj profesiji ima i ovakvih i onakvih. Sigurno ni ljudi iz komore nisu idealni, ali sutra je istorijska šansa da pokažemo jedinstvo, kolegijalnost, da smo na ulici jedni drugima sve i tata i mama. Najvažnije je da budemo dostojanstveni i da pokažemo da ne može bez nad TAXI PREDUZETNIKA da se odlučuje o nama i našim porodicama. Moramo da zaštitimo profesiju i naš status, pa onda nek naši advokati pregovaraju sa ministarstvom o novom Zakonu u našem interesu, jer mi se pitamo. Molio bih još jednom da se svi vlasnici udruženja uzdrže, ne treba nama ni vaša podrška ni vaše protivljenje. Vi od nas imate vaše zarade i komfor u kojem uživate i trebalo bi da podržavate sve što je u našem preduzetničkom interesu. Moramo da rešimo stvari već jednom. Inače ja ne dugujem porez, ne dajem popust, član sam najvećeg gradskog udruženja. Vidimo se 10.5.2018 u 06.00  Pozdrav!!!

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Sre 09 Maj 2018, 20:11


kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od maleks Sre 09 Maj 2018, 21:39

?

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od maleks Sre 09 Maj 2018, 21:45

Jedna dozvola, jedan auto, jedan vozač i to je to. I preduzetnik i DOO. Kriterijumi za taksi isti kao i do sada...

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od Dr.Agoljub Sre 09 Maj 2018, 22:17

A kaće to osnovno srestvo? nisam odavde

Dr.Agoljub
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Čet 10 Maj 2018, 07:24

Da ponovim pitanje i da se osvrnem na zapisnik i nešto što mi je promaklo. Traži se da komora bude nosilac posla oko izdavanja licenci kada za to dođe vreme. Interesuje me da li će za licencu biti potrebno polaganje nekog ispita kao kod mnogih licenciranih zanimanja i koliko će to da nas košta. I ako se nešto polaže da li će u komisiji biti neko iz državnog aparata ili iz komore(Boško,Đole 374, maleks...). Inače pogledah značenje, licenca predstavlja dozvolu za rad.

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od maleks Čet 10 Maj 2018, 09:14

Spinovi više ne prolaze, prvi put su i vodeći mediji preneli kako treba...

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Čet 10 Maj 2018, 10:26

Zašto spin ako sami pominjete licencu i da bi ih komora izdavala. Interesuje me kako to zamišljate.
Slažem se sa izveštavanje,naročito je ova emisija na N 1 bila interesantna. Mada je ostalo nejasno koji su zahtevi i zašto štrajkujete i maltretirate građane zloupotrbljavajući instituciju štraka kao krajnju metodu u nekim budućim vremenima i opravdanim razlozima. I što ne rekoste ljudima da vam je pom. ministra Stojanović već ranije rakao da je APSOLUTNA LAŽ kako on reče ,da će na jednom vozilu biti tri vozača ili 21000 taksista. Je li to glavna fora za navlačenje ljudi?

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od maleks Čet 10 Maj 2018, 19:40

Hvala svima koji su bili danas, bila mi je čast da budem deo protesta, a oni koji nisu bili... oni i nisu ljudi. Ovo nije pobeda, ovo je samo početak, idemo dalje. Nadam se da su i ovi "naši" shvatili da je gotovo, nema više laži, spinova. Mi se pitamo TAXI PREDUZETNICI i tako će biti i dalje. Pozdrav!!!

maleks
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 26
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Pet 11 Maj 2018, 12:27

Tačno, SVI  se pitamo, i mi smo TAXI PREDUZETNICI mada nam  to svo vreme osporavate. Izašli ste iz radne grupe i ovim štrajkom ste se izborili da se u nju vratite. Svi smo zadovoljni, izmene Zakona će se doneti, vi ste se promovisali i uzgred malo podigli ugled beogradskog taksi servisa. S nadom da će nam svima biti bolje pozdrav i od nas koji nismo ljudi!

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od BATICA 646 Pet 11 Maj 2018, 14:18

kole 44 ::Tačno, SVI  se pitamo, i mi smo TAXI PREDUZETNICI

Tačno svi se pitaju,ne pitaju a ponajviše se pitaju.......

TAKSI PREDUZETNIK koji se pita....je

;klm;

Jel ovaj dečkić sa leve strane taksi preduzetnik(predpostavljam da je jeste) koji se pita ili se pita gospodin sa bradom.

I nije mi jasno ko predstavlja TAKSI PREDUZETNIKE,ko predstavlja neprofitabilno UDRUŽENJA GRAĐANA,ko predstavlja DOO firme

Molim "" kole 44 "" za odgovor bez prebacivanje na druge uvijanja itd.

Iskreno, mišljena sam da g.Vitorović dobro poznaje problematiku taksi prevoza kao i njegovo zalaganja za poboljšanje delatnosti taksi prevoza.
Takođe ima problem sa karieristima(dotični AB) u njegovoj blizini koji je već godinima tu gde ne bih trebao da bude.



PS
Nisam informisan kao član neprofitabilnog udruženja građana na bazi učlanjena koji svoju članarinu redovno izmiruje svakog meseca.
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Шио вам га Ђура!

Počalji od gagi187 Pet 11 Maj 2018, 15:13

maleks ::Inače ja ne dugujem porez, ne dajem popust, član sam najvećeg gradskog udruženja.
А ја сам члан удружења које има НАЈвише дивљака и НАЈдуже даје НАЈвећи попуст, дајем попуст и због тога сам дужник.

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 1zpqi2o

Embarassed
gagi187
gagi187
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Pet 11 Maj 2018, 15:38

Batice neznam šta da ti odgovorim jer me ti odnosi uopšte ne interesuju. Stalno neke podele od kojih mi je više muka. Svuda forma bez suštine, sujeta na sve strane. Što jednom reče pomenuti Vitorović, "svađate se za bolje kabine a nalazimo se na titaniku" Jedino što vidim kao cilj je da se donese taj zakon u nadi da će njime da se olakša naš položaj.  A taj gospodin sa bradom i taj dečkić guraju i rade u tom pravcu.

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od BATICA 646 Pet 11 Maj 2018, 16:09

kole 44 ::Batice neznam šta da ti odgovorim jer me ti odnosi uopšte ne interesuju.
A ti odnosi su od značaja za SVE.
kole 44 ::Stalno neke podele od kojih mi je više muka.
Nisu to PODELE

To bi trebalo da znači ""ko koga predstavlja, da se zna"" i ako su im interesi zajednički onda da predlažu  i guraju u tom pravcu.
kole 44 :: Svuda forma bez suštine, sujeta na sve strane.
Forma je jednostavna kao i suština, A SUJETA...

--Forma je da se ZNA ko koga predstavlja,a suština da deluju zajedno u istom ineresu ako sU zajednički.
A sujeta je samo na jednoj strani kod ( AB )

Nisam ni sumnjao na iskren odgovor.
On je izostao.
A, a zašto ste uvek dvosmisleni kada je pitanje ko koga predstavlja.

Zar ne bih bilo logično da se zna ko koga predstavlja a ne ovako.

Onaj koji nekom(taksi predzetnicima) naplaćuje uslugu kao što su tkz. udruženja građana,doo firmi ne mogu uvek imati zajednički cilj pred državnim organima ali takođe postoji mogućnost dogovora između predstavnika i jednih i drugih da nastupaju udruženo radi poboljšanja i ISTIH INTERESA A KO SU ZAJEDNIČKI.

Glavni problem je što u našem slučaju samo jedni HOĆE DA BUDU VAŽNI I JEDINI PREDSTAVNICI SVIH.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zašto je problem da se zna ko koga predstavlja !!! I TAKO NASTUPA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ps
Ovaj gospodin sa bradom(AB) i dečkić ne mogu nikada zastupati mene kao taksi preduzetnika,
ali nam mogu nekad biti zajednički ciljevi.
Takođe i Vi i ja znamo kako je teško izgurati nešto na zadovoljstvo svih.
I uvek je kako Vi kažete " podela " proizlazila samo od jednih, dok druga strana tj. taksi preduzetnici nikad nigde u suštini nisu odlučivali o svojoj sudbini jer je to oduvek radio neko ko se predstavljao KAO NJIHOV PREDSTAVNIK a realno to nije BIO


Poslednji izmenio BATICA 646 dana Pet 11 Maj 2018, 17:15, izmenjeno ukupno 1 puta
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od benakiba Pet 11 Maj 2018, 17:11

Da, samo sam sve letimično pročitao a nisam morao ni da čitam jer očekivano je da lete koplja sa svih strana ali bez potrebe bar od onih kojima je cilj isti...Ujedno sam na prvoj gledao predstavnike komore , car go i AB...Utisak je gorak, pozivanje na virtuelan legitimitet AB i traženja rupa u zakonu car go..Ne zanimaju me rupe u zakonu, čiji je resor, na osnovu čega i kako car go radi a pogotovo bedne izjave AB već samo da se jednostavno i logično a vrlo lako bez puno filozofije uredi taksi prevoz u Bg i celoj Srbiji i da malo živimo kao normalni i obični zaposleni građani..Iskreno bih voleo da svih 17000 taksi preduzetnika izađe na ulicu sa takvim jednim zahtevom a da se ne pravimo blesavi i neuki i poslednji klošar u gradu zna šta šta to znači pa to sigurno znaju i predstavnici vlasti... Dakle koliko sutra svi na ulicu sa samo jednim zahtevom paaa ko će to da povede i nije toliko bitno, bitno je samo da nam je cilj isti , da budemo složni, da budemo kao jedan za naše bolje sutra što svakako u budućnosti može samo da prija građanima a vlast bi od toga imala ogromnu korist i renome...Veliki pozdrav za Boška iii kolegu pored njega na prvoj za sve koji su šetali kroz Nemanjinu i osetili tu pozitivnu energiju ali i za sve kolege koji ovoga puta iz ovog ili onog razloga nisu bili sa nama.. Sledeći put nemojte propustiti šansu da budete slobodni bar nekoliko sati bez pritisaka sa svih strana i da vidite kolege koje svakodnevno u jurnjavi za novcem da bi preživeli sutra pozdravljate sirenama u prolazu i besomučnoj jurnjavi...Unesite malo pozitivne energije u sebe i verujte...Zajedno smo najjači i niko nam ništa ne može...Samo napred do konačnog cilja...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 741
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Биће слободног времена на претек.

Počalji od gagi187 Pet 11 Maj 2018, 17:40

benakiba :: i niko nam ništa ne može...Samo napred do konačnog cilja...
ministarstvo ::Циљ Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре је уређење услова за обављање такси делатности које ће свима омогућити да раде, али под јасним и jеднаким условима које прописује Закон о превозу путника у друмском саобраћају.
Као што је недопустиво да било ко из личних економских, па и политичких интереса блокира двомилионски град, тако је важно и због такси предузетника и свих грађана који користе њихове услуге да сви који се баве такси делатношћу, укључујући и фирме као што су КарГо и Убер, буду регистровани и раде на основу кровног закона који регулише ову делатност, а то је Закон о превозу путника у друмском саобраћају.
Министарство остаје отворено за разговор са свим странама заинтересованим да се такси делатност уреди по европским стандардима и у интересу грађана Србије, полазећи од става да су јaснa прaвилa зa свe и тржишнa кoнкурeнциja једини нaчин да грађани добију сигурaн и квaлитeтaн прeвoз пo нajпoвoљниjoj цeни.
mareska ::Cekaj jel ovde pise ko sme da obavlja taksi delatnost i da nema dozvole bez poznavanja grada ili ste sve uvili u smislu sio mi ga djura.
Не, овде пише - "Тесно вам га скроји нане".

kole 44 ::... predviđam da bi ovaj period od poslednjih 10-15 godina mogao postati samo lepa uspomena u vrlo kratkom roku. "
gagi187
gagi187
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od Zokenzi Čet 13 Sep 2018, 22:59

Hajde nek neko okači šta je dogovoreno na sastanku premijerke, sekretara za zakonodavstvo i ministarstva saobraćaja!
Jel bilo izmena nacrta zakona koji ide na glasanje?
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od to je to Sub 15 Sep 2018, 03:33

Достављам Вам закључке  састанка са премијерком Аном Брнабић и  Републичког Секретаријата за законодавство и МГСИ, поводом измена нацрта закона о превозу путника:



1. Једногласна одлука Владе, укључујући и МГСИ  је да не може остати дефиниција за принцип ”једно возило један возач”. Ако већ ограничавамо број возила држава се неће мешати у одређивање броја возача, јер је то заиста задирање у пословање правних лица у обиму које није прихватљиво и са аспекта Устава.

2.Предложено је и прихваћено да се орочи временски период проверавања вредности возила за лимо сервис, јер возилима  временом пада  законом прописана вредност.

3. Кабинет премијерке је тражио да се брише ” дозвољен” број такси возила и да се остави ” оптималан” број, међутим дати су аргументи у прилог останка  појма ”дозвољеног” броја такси возила. На крају је одлучено  да остане  предлог из нацрта ”дозвољен број” возила .

4.Договорили смо и да се услуга лимо сервиса може платити и готовином, као и да се може уговарати и електронским путем.

5.Прихваћена је примедба кабинета ПМ да се брише део одредбе да након скидања такси ознаке исту треба ставити у гепек.Сматрамо да такав степен одређености није неопходан за акт нивоа закона.

6.Прихваћена је примедба кабинета ПМ да при повратку возила са територије друге ЈСЛ, није потребно да буде прописано да се возило враћа празно, будући да је јасно прописано да се не сме обављати такси делатност на територији ван ЈСЛ која је издала одобрење.

7.Прихваћена је примедба кабинета ПМ да се по питању пребивалишта укине  временско одређење 12 месеци, јер ствара проблем приликом  првог подношења захтева за обављање делатности. Све остале  одредбе у вези пребивалишта остају.

8. Прихваћене су сугестије кабинета ПМ да се осим фотокопије одобрења у возилу може налазити и одобрење  у електронском облику, као и да се употреба печата избаци.

9. Прихваћено је и да се осим безготовинског плаћања лимо услуге може прихватити и плаћање ове услуге готовином.



Будући да сва остала решења из нацрта остају и да је већина усвојених примедби ”техничке примедбе”, осим тачке 1,  а ту пре свега мислим на фиксну цену, ригорозно  ипрви пут јасно дефинисану услугу пружања лимо сервиса, вредности возила за  обављање услуге лимо сервиса , коришћење  услуге лимо сервиса не мање од 3 сата ( захтевано брисање) забрана посредовања дигиталним апликацијама између корисника и оних који немају одобрење за обављање такси делатности, одредбе о комуналној полицији,( иако је било захтева да се оне бришу) услови за обављање такси делатности као и дефинисан тј. ограничен број такси возила, сматрам да смо после вишемесечног напорног рада и притисака, који нису били ни мали ни безначајни, успели да одбранимо нацрт измена који у великој мери штити такси делатност и да сте као делатност доста добили.

У том смислу сматрам да је један велики посао успешно завршен.  

Измене закона ће ићи на  Владу, чим се све технички и садржински уреди.

Стручна служба МГСИ ће извршити редакцију текста, који ће након тога бити спреман за Владу, у најкраћем могућем року и истовремено бити достављен и члановима РГ.



Саша Стојановић /Sasha Stojanovic

В.д. помоћника министра за друмски транспорт, путеве и безбедност саобраћаја
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od to je to Sub 15 Sep 2018, 03:35

Vec tri dana vecaju i svadjaju se po viber grupama oko tacke broj 1 (crveno).
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od benakiba Uto 18 Sep 2018, 16:01

Da li ce biti sa zarezom ili bez, ovako ili onako sve su to mrtva slova na papiru a na ulici.....papir trpi sve i uopšte ne sumnjam da kako god bude na papiru stanje u realnosti se nece promeniti ni milimetar...problem je sto nema ko da sprovede zakon ovakav ili onakav.. Ali ako neki baja stavi šapu na taksi i uloži mnogo novca za tri dana će sve da se dovede u red. Primer je gradski prevoz gde komunalna ima pravo i mogućnost, ili nema ali su hapsili i maltretirali ljude za 80 dinara a čiji je bus plus, i ko zarađuje ogroman novac kroz bus plus dok GSP propada eee tu su kontrolori i komunalci privatna vojska i tu može....jednostavno ovo je sistem gde sve može i ništa ne može a uskoro će verovatno i u Bg biti kvartova gde ne smete da radite jer je to nečiji teren kao sada pojedini splavovi i klubovi gde su stacionirane neformalne grupe i gde je prilaz za inspektore i komunalce zabranjen..E sad kara go radi, razbija, nikome ne plaća porez i to kao da nikoga ne zanima već tričarije da li je limo ili kakav već servis i šta piše ili će pisati u zakonu.. i čiji je vlasnik prijatelj itd itd.. Tragično i smešno u isto vreme... Treba se ugledati recimo na Barselonu a ne politizovati.

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 741
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty "Halo, može jedno vozilo" - više neće biti realno: Taksisti polako prelaze na aplikacije, ali jedna stvar će biti zabranjena

Počalji od Zokenzi Uto 18 Sep 2018, 23:44

Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od zzmegi Sre 19 Sep 2018, 02:37

Nisam stigao ranije da komentarišem predlog iz tačke 2, a u vezi minimalne vrednosti automobila vezano za ,,limo servis/carjego,,. Ako je samo vrednost ograničavajući faktor, evo, predlog im je odmah zapeo na početku, a oni to vide samo kroz pad vrednosti. Pa, imate podosta prosečnih novih kola gde sa određenim nivoom dodatne opreme možete da se ugurate u taj okvir od 25.000 evra, ali mislim da to nije pravi razlog njihove, tobože zabrinutosti, kako to da se obračunava.
Ne razumem zašto nisu predložene tehničke karakteristike vozila po uzoru na naše kategorizacije, samo što bi se ovo zaista odnosilo na LIMUZINE, a to znači - karikiram -
- min. dužina vozila 5000 mm
- min. zapremina motora 3000 ccm
- min. međuosovinsko rastojanje 2800 mm
- min. širina vozila 2000 mm... itd...
Luxuzna oprema se podrazumeva i ne starije od 3-5 godina! Plus garaža, servis i majstori - po uzoru na privatne gradske bus prevoznike.
Zbog ove totalno nedorečene tačke i imamo situaciju da ne mogu da se dogovore oko tačke 1, a koja je ključna za sve nas.
Pošto je više nego očigledno da imamo posla sa protivnikom koji ima veliku prikrivenu podršku o radu ispod žita, a da bi sad kao zadovoljili deklarativnu formu od 25000 evra, ali ako može malo da se ubije cena,( jer, šta raditi sa tolikim Škodama Rapid - verovatno isti lerdi kao u slučaju novih kola za MUP) uložena sredstva bi trebalo brzo da se vrate. To može samo skoro non-stop upotrebom 1 vozila na 3 - 4 angažovana vozača amatera! Prođite pored sedišta CarGO u V. Stepe 24 i videćete veliku reklamu gde traže ,,vozače za rent a car,, plata 400 - 800 evra!
Ne prođe noć, a da ih ne vidim 4,5 x za veče, jedne te iste bele Škode u skoro svim delovima grada, a varaju se ako misle da su nevidljivi...tablice su im četvorocifrene i počinju uglavnom na 14...uredno upaljena aplikacija na sred kokpita, putnik sedi pozadi, sve jasno. O ćoškarenju po aerodromu i ispod Narodnog pozorišta neću ni da smaram. Dovoljno sam smarao.
A o JUMBO Travelu neki drugi put.
zzmegi
zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 164
Location : Beograd
Datum upisa : 12.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od Šetač Čet 20 Sep 2018, 14:42

Nista ovde nije dobiijeno, samo  je ponesto odbranjeno, a mnogo izgubljeno.
Car Go radi i radice i dalje kao i svi divljaci kojih je iz dana u dan sve vise. Od bitnih promena vidim samo nasu stetu zbog tacke broj 1 koja je nas princip broj 1, jer ako sam dobro razumeo, kada se zakon usvoji imacemo 20000 taksi vozaca tj 7000 vozila na ulici od 0 do 24h, sto znaci veliku glad koja nas ceka. Tacka 1 je mogla eventualno da se  prepusti samo uz izdavanje trajnih licenci na nase  ime  za jedno vozilo od strane grada kao sto se u svetu radi, a ne ovako.
Šetač
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 247
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od to je to Uto 25 Sep 2018, 01:00

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180910
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180912
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180911
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180914
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180913
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180915
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180916
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180917
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180918
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180919
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180921
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180920
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180923
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180922
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180924
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180931
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180925
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180927
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180926
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180933
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180932
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180934
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180935
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180936
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180937
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180939
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180940
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180938
Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180943

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180941
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od to je to Uto 25 Sep 2018, 01:07

Ako sam dobro razumeo ovo je izaslo iz vlade i ide u skupstinu.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od zzmegi Uto 25 Sep 2018, 01:51

Hvala na trudu za nabavljanje i postavljanje, ali je jedva upotrebljivo zbog krajcovanja svih stranica.
zzmegi
zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 164
Location : Beograd
Datum upisa : 12.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od to je to Uto 25 Sep 2018, 16:14

Skenirano je telefonom na kompjuteru se vidi odlicno.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od Dušan Taxi Uto 25 Sep 2018, 22:45

Nije los zakon,samo ako se bude primenjivao.Nego ako moze neko da mi kaze ko bolje poznaje ovaj zakon,dali i zaposleni vozac kod taksi preduzetnika treba da ispunjava uslove kao i preduzenik(saobracajna skola,poznavanje grada itd) ili samo treba da ima ugovor o poslovanju sa tim preduzetnikom i dobija karticu na kojoj pise ,,taksi vozac,,?Jer malo zbunjuje ovaj deo citiram ,,U preduzetnickoj radnji uslove za vozaca MORA da ispunjava preduzetnik. ,, , po ovome vozac zaposlen kod preduzenika ne mora da ispunjava te uslove.Hvala i Pozz

Dušan Taxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.06.2018

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od to je to Sre 26 Sep 2018, 12:33

Dušan Taxi ::.Nego ako moze neko da mi kaze ko bolje poznaje ovaj zakon,dali i zaposleni vozac kod taksi preduzetnika treba da ispunjava uslove kao i preduzenik(saobracajna skola,poznavanje grada itd) ili samo treba da ima ugovor o poslovanju sa tim preduzetnikom i dobija karticu na kojoj pise ,,taksi vozac,,?Jer malo zbunjuje ovaj deo citiram ,,U preduzetnickoj radnji uslove za vozaca MORA da ispunjava preduzetnik. ,,  , po ovome vozac zaposlen kod preduzenika ne mora da ispunjava te uslove.Hvala i Pozz

Clan 2 stav 44 ti daje odgovor na pitanje.

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 20180945

Moras i kao zaposleni da ispunjavas uslove koji su propisani.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od to je to Sre 26 Sep 2018, 23:34

to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Sre 17 Okt 2018, 21:10

Danas je u Skupštini predstavljen Zakon o izmenama i dopunama Zakona o prevozu putnika i bila je rasprava u načelu. Inače, juče je bilo još jedno obraćanje javnosti  Inicijative digitalna Srbija
https://www.dsi.rs/it-organizacije-pozivaju-da-se-ne-usvoje-predlozene-izmene-zakona-o-prevozu-putnika/

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Čet 18 Okt 2018, 11:03

Mislim da je pravo pitanje da li je ovaj Zakon pisan da se "istisnu inovatori" ili manipulatori ? Bilo bi svrsishodnije da su se ovi poslanici prvo obratili Direkciji za mere i dragocenosti sa pitanjem da li se igde u EU aplikacija za mobilne telefone smatra merilom, ili je to isključivo taksimetar za koji tvrde da je prevaziđen.

http://217.26.67.44/filesnsrs/konferencije/konf2018101712b.mp4

A svi oni zajedno bi mogli da otputuju do Nemačke, Francuske i vodećih zemlja EU, te da im otvore oči, jer imaju regulisana taksi tržišta sa fiksnim cenama.

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od struja Čet 18 Okt 2018, 13:29

""...ljudima treba RUPA a ne BUSILICA!?....ako neko pronadje komforniji nacin da dobije rupu onda industrija busilica mora da se prilagodi novim trzisnim okolnostima..""

Brate mili...
Jedno je zaboravio. Da se pruzanje usluga ne moze porediti sa proizvodnjom.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od zzmegi Pet 19 Okt 2018, 17:51

Da, mi nismo bušilica, nego REGISTROVANI majstor Pera koji je angažovan da SVOJIM alatom buši razne rupe u betonu, drvetu, metalu...i tu uslugu naplati. Ko ne želi da angažuje majstora, a ima ѕvoj alat, rupe buši sam, tj. sam se preveze sopstvenim automobilom.
Problem nastaje kad SAM SVOJ MAJSTOR poželi da posle rupa po svom stanu, poželi da ih buši prvo po komšiluku i da traži nadoknadu, a kasnije uz pomoc flajera po sandučicima i po celom gradu.
zzmegi
zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 164
Location : Beograd
Datum upisa : 12.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Sub 20 Okt 2018, 13:02

Poetski teatar



kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od VENELUME Ned 21 Okt 2018, 07:33

kole 44 ::Poetski teatar


Lik je savetnik NALED-a ,znaci Brnabickin covek
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Ned 21 Okt 2018, 18:00

To ne znam, ali je naš stari "prijatelj" i zagovornik slobodnog tržišta taksi usluga. Jedan od onih koji misle da sve treba prepustiti stihiji liberalnog kapitalizma,ili u prevodu uzimaš od siromašnih i daješ bogatunima(kao što kaže čuveni savremeni filozof Superhik)

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Pet 26 Okt 2018, 07:41


kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od kole 44 Pet 26 Okt 2018, 13:23

Usvojene Izmene i dopune Zakona o prevozu putnika u drumskom saobrećaju u onoj formi u kojoj je bila poslednja verzija Nacrta,znači bez ikakvih izmena podnetim amandmanima. Hvala Ministarstvu saobraćaja i veliko poštovanje za razumevanje, trud i energijju koji su uložili u ovaj neverovatno težak posao.

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od benakiba Ned 28 Okt 2018, 11:08

Veselje ejjjj ejjjj ejjjj e sad još samo da se sprovede...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 741
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Novi nacrt Zakona o taxi-ju - Page 3 Empty Re: Novi nacrt Zakona o taxi-ju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu