Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beograd dobio Taksiko!

+6
BATICA 646
miamilojevic
Alhemicar
struja
brat saja
to je to
10 posters

Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Beograd dobio Taksiko!

Počalji od to je to Uto 03 Jul 2012, 23:35

Beograd dobio Taksiko!   D2305f2328
Beograd dobio Taksiko!   Linkr


Poslednji izmenio to je to dana Pon 19 Jan 2015, 22:20, izmenjeno ukupno 1 puta
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od brat saja Sre 04 Jul 2012, 07:08

"Svaki korisnik ima svoj profil i svakom novom vožnjom dobija 1 bod. Svakih 10 bodova, korisniku donosi novi nivo, koji će mu omogućiti neke beneficije u buducem periodu."


hmmmmmm ovo mi malo mirise na zlo zvano popust.U svakom slucaju lepo zamisljeno,sad ce i klinci iz parkica moci za dž da nas cimaju na lerku.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od struja Sre 04 Jul 2012, 15:15

A kao do sad nisu mogli da se igraju sa laznim pozivima.

Stvar je dobra sto si sa jedne strane zasticen i uvek se zna koji korisnik i sa kog telefona zove.Ako se neko igra i ponavlja gresku sistem ga izbacuje iz porudzbine.

Ovo bi trebalo jako lepo da zazivi.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od Alhemicar Sre 04 Jul 2012, 19:55

Odlicna aplikacija,samo da jos i zazivi...
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od struja Čet 05 Jul 2012, 13:40

Ali kao sto sve, i ovde ima ono sto dobru devojku kvari?

Jedino sto ne valja,u sistemu, je da se stranke puno razmaze i da im se po svaku cenu podilazi.

Zamislite situaciju da sedite u pionirskom parku i pozelite da se taksijem odvezete kuci.Vadite iz dzepa telefon i na displeju pritiskate vasu lokaciju.
Ona se prosledjuje centru od koga nakon nekog vremena dobijate poruku da vozilo 123 dolazi za 3 min.
Za to vreme neko je primio voznju pionirski park i treba tu i da bude.Ali gde??

Druga stvar je ako vozila nema ili stranka ne moze da ga pronadje.
Ona ce nebrojeno puta da stiska lokaciju i svaki put da poziva vozilo a sve u zelji da joj dodje samo jedno.
To ce vrlo cesto da se desava na velikim skupovima i gde puno ljudi, odjednom,ima veliku potrebu za taksijem.

Ali nek se o tom problemu bave ljudi koji su za to i placeni.
Sistem je,zamisljeno,jako dobar i upotrebljiv ali znate kakav smo mi narod.Tesko se navikavamo na nove stvari i prelazimo u druge pantalone,kad se i ove jos nisu sasvim pocepale.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od miamilojevic Čet 05 Jul 2012, 22:15

Sve je to super,a neverovatno je da cim nesto novo bude pokrenuto,svi mi se istog trenutka angazujemo da vidimo sto vise mana,i na kraju bude,ma nije uspelo,lepo zamisljeno ali dzabe....niko ne govori o prednostima sistema....konkretno iz gornjeg slucaja,nema razlog da se poziva taxi na velikim skupovima telefonom,uvek u okolini bude taxija koliko hoces,ako stranka nebrojeno puta stisne aplikaciju sistem je sam iskljuci nakon drugog poziva

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od struja Pet 06 Jul 2012, 13:55

Ne kudim ja sistem nego predocavam moguce situacije do kojih moze da dodje i do kojih cesto dolazi, a sve u cilju stvaranja sto jasnije slike onima koji su i angazovani na pravljenju ovog projekta.

Obicno bude, da onaj koji pravi softversku aplikaciju se i ne razume bas najbolje u sistem taksiranja i nacin pruzanja takvih usluga.Njegov zadatak je da na programski nacin predstavi odredjene zahteve ili radnje koji su postavljeni pred njega.Sam nacin na koji ce on to da obavi je prepusten njemu.Nacina uvek postoji vise a pravi je obicno samo jedan.Za koji on mozda i ne zna da je bas pravi.

E tada na scenu stupaju oni koji se tim poslom bave i od koga zive (dobro ne bas svi, ali...).Njima je u interesu da sistem bude prilagodjen njima i olaksava njihov rad.Zato oni pronalaze i iscackavaju razne situacije i momente do kojih realno moze da dodje a sve sa ciljem sagledavanja velicine pomoci i stvarne upotrebljivosti tog sistema.

Jedno veliko pitanje se postavlja.A to je.
Kome ovaj sistem odgovara i ko od njega ima najvise koristi?
Logicno bi bilo da sto vise odgovara korisnicima a da najvise koristi od toga imaju taksisti.Ali nije tako.
Sistem se pravi da najvise olaksava upotrebu korisnicima,sto je i ispravan pravac,ali najvecu korist od toga ce opet da imaju dispecerski centri.

Njima je najvaznije da imaju sto vise na broju poziva.Kakvi ce ti pozivi da budu i koliki to njih apsolutno NE INTERESUJE.Oni rade po binarnom kodu.Kao racunari. Bez emocija.
Imas poziv vrednost 1,nemas poziv vrednost 0.Sve im je sastavljeno iz 1 i 0.I osecanja i vrednosti.

Da me neko ne razume pogresno,nisam protiv uvodjenja novih i naprednijih sistema u poslovanju.Ali je daleko bolje da postoje sistemi koji meni vise odgovaraju i olaksavaju moj rad.
Ali posto ja (mi) to ne placamo i nemamo neku veliku mogucnost izbora.
Samo nam ostaje izbor izmedju pojedi ili budi pojeden
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od miamilojevic Pet 06 Jul 2012, 22:34

Da hoce da nam uvedu TAXITRONIC video bi kako se radi,ovako smo jos mnogo daleko od bilo kakvih unapredjenja,sve dok taster bude bio u ruci bice zezancija......u 21-om veku mi smo jos na ''primljeno","ponovite"....pa koga dispecer vise voli ili je ''pojacan'' njegova je voznja....tako da svaka novina je dobra

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od BATICA 646 Pet 06 Jul 2012, 22:53

od struja Danas u 13:55

Jedno veliko pitanje se postavlja.A to je.
Kome ovaj sistem odgovara i ko od njega ima najvise koristi?
Logicno bi bilo da sto vise odgovara korisnicima a da najvise koristi od toga imaju taksisti.Ali nije tako.
Sistem se pravi da najvise olaksava upotrebu korisnicima,sto je i ispravan pravac,ali najvecu korist od toga ce opet da imaju dispecerski centri.

bravo
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od struja Sub 07 Jul 2012, 14:44

miamilojevic ::sve dok taster bude bio u ruci bice zezancija......u 21-om veku mi smo jos na ''primljeno","ponovite"....pa koga dispecer vise voli ili je ''pojacan'' njegova je voznja....tako da svaka novina je dobra
Ti si bar pametan momak i mogao bi ovo malo bolje da razumes.

Ne radi sistem na unapredjenju predaje voznji nego se pravi za sto masovnije i lakse pozivanje?

A sto se tice da li ce da uspe,moje prognoze su da hoce i mora.

Zasto hoce?
Iz jednog prostog razloga sto se sami taksisti ne pitaju nista i nizasto.Poredjenja bih samo spomenuo pilot projekat od gdin.Zlaje koji nije zaziveo samo iz jednog razloga,a to je sto je morao da pita i trazi saglasnost od svakog taksiste za postavljanje uredjaja u njehov auto.E tu onda dolazi do neckanja i birkanja.Hocu-necu!I tu je ovaj projekat sa svojim zivotom stavio tacku.A tako je lepo obecavao i verujte bio mnogo korisniji i prakticniji od ovog na kome se sada radi.

I da kazem,sutra da se krene sa realizacijom novog projekta obican taksista na ulici nema sanse da primeti da je uvedena neka promena i novina.Za njega je i dalje ostao taster kao sredstvo komunikacije i jedini izvor i nadanje za neki dinar.Mozda ce primetiti da su neke voznje malo drugacije ili sturo objasnjene i da cita malo vise?

I jos jedna stvar koju ce cesto da cuje:" Izvinite kolega,ali takav je bio poziv"?

A to zasto mora da uspe?
Pa iz razloga da vam pozivanjem jedne asocijacije i nemanjem vozila stranke ne ode sa zahtevom u konkurentsku firmu.
Recimo pozovete Alfa taksi, jer ste sa njim navikli da se vozite ili jednostavno hocete jer je to vas izbor,oni ne mogu da vam nadju vozilo i napomenu da pozovete malo kasnije.U danasnjem sistemu stranka (korisnik) ide dalje sa pozivanjem broja neke druge asocijacije i tako redom dok ne dobije vozilo.Ovaj put od bilo koga i za bilo koje vreme jer joj je samo cilj da se preveze do kuce.

Da se to ne bi desavalo i stranke odlazile kod drugih uvodi se ovaj sistem sa pomenutom aplikacijom "Stisni i pozovi". Korisnik aktivira poziv a iz centra mu javljaju da dolazi vozilo Alfa,Pink ili Bell sluzbenog broja a gledace se za sto krace vrema.Mnogo je veca verovatnoca,ako trazite vozilo iz Visnjicke Banje u neko gluvo doba noci da ce vam iz tri udruzenja naci vozilo nego da tu opciju trazenja i biranja prepuste vama.Samom korisniku je to mnogo lakse i pojednostavljuje mu dobijanje trazenog vozila.

U pocetku ce se malo buniti, zasto ovo kad se ja vozim iskljucivo sa Pinkom ili Alfom,ali ce se vremenom strasti i naklonosti prema odredjenoj boji izgubiti i preci u osnovnu svrhu a to je da me sto brze i bezbednije prevezete,pa ma ko dosao.E zato ovaj sistem mora da zazivi da bi se grupacije i asocijacije spojile i povecao procenat ostvarenih voznji.

Ovo nije sistem globalne namene vec borba pojedinca za omasovljenjem i ujedinjenjem svih, ali pod jednom kapom.A to ne mojom. Veselje

struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od pauk 523 Sub 07 Jul 2012, 15:32

[quote="struja"]
miamilojevic ::sve dok taster bude bio u ruci bice zezancija......u 21-om veku mi smo jos na ''primljeno","ponovite"....pa koga dispecer vise voli ili je ''pojacan'' njegova je voznja....tako da svaka novina je dobra
Ti si bar pametan momak i mogao bi ovo malo bolje da razumes.

Ne radi sistem na unapredjenju predaje voznji nego se pravi za sto masovnije i lakse pozivanje?

Lepo si sve rekao pa ne vidim zasto onda opravdavas nesto sto je po meni prolazna glupost smisljena da se jos neko ogrebe preko nasih ledja.Kao sto kaze miamilojevic dok ja drzim taster jebe mi se kako stranka zove.
Sta je tu tako inovativno i dokle treba ici sa ulagivanjem i podilazenjem strankama?
Odgovor je prost.Nije nista inovativno mi i dalje radimo kao sto smo radili i pre 20godina,a strankama se podilazi prego mog i tvog obraza,jer oni misle da smo to mi izmislili prihvatili itd.
Dokle god bude vazila ova tvoja citirana recenica,nama ce biti isto.Nije resenje rad na 3 ili 2 poziva nego ono sto je Zlaja nameravao.
I da pitam nesto: Koliko je zica i likova izmadju stranke kao korisnika i mene kao pruzaoca usluge?..i kako se oni zovu?
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od magnum Sub 07 Jul 2012, 21:26

Ako mogu primetiti ovo je neki BUSPLUS za taxi.
Neko uzima pare za to a taxi, baš kao i GSP nema ništa od toga
Čestitke! Veselje
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od parmin Pon 30 Jul 2012, 06:34

Nije mi jasno, toliko nepoverenje. Ljudi, opustite se. Ako je nešto novo, sigurno je bolje nego što je bilo pre. Ako stranka stisne dugme na mobilnom telefonu, to uslovljava i da ja u kolima imam neki uređaj, koji će da me obavesti gde je tačno stranka. Tako da je ne jurim oko Pionirskog parka, nego tačno tamo gde je stala i pritisla taster, ja, koji sam najbliži, dobijam tu informaciju.
parmin
parmin
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 158
Godina : 69
Location : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od pauk 523 Pon 30 Jul 2012, 11:16

Reci mi jednu novu stvar u taksiju koja je bolja nego sto je bila pre.
...sem tih dugmica.
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od magnum Pon 30 Jul 2012, 19:58

Evro! Sad je "bolji" (118din.), nego prošlog meseca (112din).A da ne pričamo o pre godinu dana ili..... hihihi
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od miamilojevic Pon 30 Jul 2012, 22:58

A "bolje" je i da slucajno ne poskupimo hihihi

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od struja Uto 31 Jul 2012, 17:48

Sada je pravi trenutak za to poskupljenje od dinar ili dva koliko ce nam dati.
Malo je ljudi i javno mnjenje je slabo na nas koncentrisano.Preokupacija im je u razgovorima situacija sa BusPlus sistemom.

Ovi sto se vrate sa odmora ce biti i onako iznenadjeni poskupljenjima pa to malo nece ni primetiti.A sve ce da se slegne do septembra kad startuje talas pridoslica i pocetak nove godine.

Znaci sad ili ko zna ponovo kad!
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od Alhemicar Uto 31 Jul 2012, 20:28

I poskupecemo 3%...bolje onda da ne poskupljujemo....
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od miamilojevic Uto 31 Jul 2012, 22:08

Realno,start 300 rsd,kilometar 70 rsd,s obzirom da nemamo nikakve beneficije sa TX,sve placamo kao civili,troskovi su nam neizdrzivi...pola pije pola sarcu daje,izgradismo naftnu industriju ;;qwu:

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od as Sre 01 Avg 2012, 14:11


as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od parmin Čet 09 Avg 2012, 20:26

Šta je bolje u taksiju? Pa recimo, nekada su taksisti vozili bez radio stanica, a danas ih skoro svi imaju. To je samo jedno. A sada imamo i mobilne telefone, koji ne znam zašta služe, osim da me zove gazda i da me pita, zašto je stranka odbila da se vozi s tobom? Bar da dobijem poruku od radio centra, koju sam vožnju primio, da ne pitam za svaku vožnju na drugom kanalu. Jer dispečeri kao da imaju pucvalt u ustima. A i zvučnik mi je očajan, tako da bi poruka preko mobilnog bila korak više.
parmin
parmin
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 158
Godina : 69
Location : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Beograd dobio Taksiko!   Empty Re: Beograd dobio Taksiko!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu