Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

+4
Zokenzi
maradona
skembi69
taxi -ja
8 posters

Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od taxi -ja Pon 07 Sep 2009, 21:48

taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od skembi69 Uto 08 Sep 2009, 00:34

Napadnite udruzenja i resite problem u jednom danu i sve po zakonu!!!!!!!!!!!!Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda G423717
skembi69
skembi69
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 76
Godina : 54
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od maradona Uto 08 Sep 2009, 15:00

katanac na firme koje daju divljacima table da rade i gotova stvar,to je jedino resenje, plus kazna novcana ili zatvorska,jer je to privredni kriminal.Samo kad bi neko jos ovo poslusao!

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od Zokenzi Uto 08 Sep 2009, 20:13

Da država i Grad u postojećem pravnom sistemu nemaju efikasan način borbe protiv nelegalnih taksista potvrđuje i Dejan Mali, član gradskog veća zadužen za saobraćaj.
- Ljudi koji obavljaju tu delatnost vide da mi nemamo snažan mehanizam borbe protiv nelegalnih taksista. Mi čak nemamo ni mehanizam za uređenje legalnog dela taksi prevoza. Dve godine se bavim taksi službom u gradu i moram priznati da teži posao u životu nisam radio. Ipak, mislim da je taksi prevoz u Beogradu znatno bolji nego što je bio pre četiri ili pet godina - rekao je Dejan Mali.

(Blic 08.09.2009.)
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od to je to Uto 08 Sep 2009, 20:22

Zokenzi sve to je g. Dejan Mali izgovorio i u kamere, ponavljam meni je stvarno zao sto nije vise ljudi bilo sa foruma na konferenciji jer bi imalo retku priliku da porazgovara sa skoro svim ucesnicima konferencije.
Ja sam imao mogucnost da porazgovaram sa Dejanom Malim nekoliko minuta nasamo i stekao sam utisak da covek ima ogromnu zelju da resi ovu nasu muku ali .......
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od Zokenzi Uto 08 Sep 2009, 21:28

I meni je žao Sad Našu muku moramo SVI zajedno da rešimo, a to što on ima ogromnu želju to nam samo ide u korist, ali.....
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od 007 Čet 10 Sep 2009, 13:50

КРИВИЧНИ ЗАКОНИК

Неовлашћено бављење одређеном делатношћу
Члан 353.
Ко се неовлашћено и за награду бави одређеном делатношћу за чије обављање је по закону или другим прописима донетим на основу закона потребна дозвола надлежног органа, односно надлежног субјекта,
казниће се новчаном казном или затвором до једне године.

007
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 21
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od 007 Čet 10 Sep 2009, 14:10

ZAKON O PREVOZU U DRUMSKOM SAOBRACAJU

Clan 53a.

Novcanom kaznom od 10.000 do 50.000 dinara ili kaznom zatvora do 30 dana kaznice se za prekrsaj fizicko lice koje obavlja javni prevoz putnika i stvari, a nije registrovano za obavljanje tih vrsta prevoza (clan 6. stav 1).
Za prekrsaj iz stava 1. ovog clana obavezno se izrice i zastitna mera oduzimanja vozila koje je upotrebljeno za izvrsenje prekrsaja.

007
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 21
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od 007 Čet 10 Sep 2009, 15:20

Ukoliko fizicka lica obavljaju javni prevoz putnika i stvari, a nisu registrovana za obavljanje tih vrsta prevoza, zakon o prevozu u drumskom saobracaju u clanu 53a. daje mogucnost i izricanja kazne zatvora do 30 dana takvim licima. Ako se uzme u obzir da u Beogradu takvih prekrsioca ima oko 2000 sto je masovna pojava krajnje je vreme da se ovakva zakonska mogucnost pocne primenjivati bar na nelegalne taksi prevoznike koji su visestruki prekrsioci.

007
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 21
Datum upisa : 18.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od jerotije318 Čet 10 Sep 2009, 15:25

Занима ме које су то рупе у закону по којима кажу да дивљацима не могу ништа а све је јасно као дан ?
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Treba nov zakon

Počalji od Zokenzi Čet 10 Sep 2009, 21:00

Kažu stručnjaci da je taj zakon pun rupa i da nije teško pronaći rupu!!!
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od ka5an Čet 10 Sep 2009, 23:55

Gospodin-drug Mali nam slikovito i partijski dopadljivo opisa kategorizaciju vozila na E-3, E-4
i pritom reče da je 95% taksista ispunilo te uslove.
Nije, gospodine-druže Mali!
Taksisti Beograda, POKUŠAVAJU da ispune te uslove, a ispuniće ih TEK kad skinu jaram kredita sa ledja.
Ne verujem gospodinu, drugu Malom da je ikada bio u Tokiju i Stokholmu jer bi tamo primetio da kod njih,
kao ni drugde u svetu taxi vozila NISU kategorizovana na E-3 ili E-4.
Dokle će država na čelu sa ljudima kao sto je drug Mali da se iživljava na nama taxistima trežeći od nas da ispunimo
ENORMNE zahteve, dajući nam za uzvrat-NIŠTA!?
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od Zokenzi Čet 10 Sep 2009, 23:58

Pa moraju valjda i banke da žive od nečega!!! I zato :vzz:
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od ka5an Pet 11 Sep 2009, 00:11

Ovo je STRAŠAN primer,kako čovek NIJE imao ŠTA da kaže!
Asocirao me na nekadašnji hit "Trla baba lan,da joj prodje dan";



Da,druže Mali,prefarbavanjem taxi-automobila ćemo se rešiti "divljaka",i svih ostalih nameta,koje ste nam nametnuli! :yron:
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od maradona Pet 11 Sep 2009, 01:13

on samo radi svoj posao,tj. prica u prazno da prodje vreme,a onda ce da dodje neki drugi na njegovo mesto,pa opet da prica itd itd.........................i ispade tacno "trla baba lan".

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od jerotije318 Pet 11 Sep 2009, 06:16

Да сам ја на месту Дејана Малог МОМЕНТАЛНО бих дао оставку. Такође и да сам на месту неког челника из синдиката. Срамота би ме било да кообејаги нешто радим а ништа не урадим.

Неко има образ а неко ђон :yron:
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od taxi -ja Pet 11 Sep 2009, 23:54

jerotije
Такође и да сам на месту неког челника из синдиката. Срамота би ме било да кообејаги нешто радим а ништа не урадим.

Ovo moramo ovako da ubelezimo da imamo dokument kad krene "OTREZNJENJE" Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od maradona Sub 12 Sep 2009, 17:48

Nema razlicitih vidjenja,samo bez divljaka,smanjenje taksista(4500 taksista) i ista cena za sve,kraj balade.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Ova balada nema kraj

Počalji od Zokenzi Sub 12 Sep 2009, 19:10

Zlaja kaže da neće istu cenu za sve! A Gold i Alfa svakog dana sve jači i jači, a za beogradski se to ne bi moglo reći, :nzn: ...šta da kažem!?
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od jerotije318 Sub 12 Sep 2009, 22:30

Ауто-такси превоз путника може обављати правно лице и предузетник који је регистрован за обављање те врсте превоза и који поседује лиценцу (у даљем тексту: ауто-такси превозник).
Аутоп-такси превоз може обављати правно лице и предузетник.......

Правна лица можда могу обављати градски-линиски превоз или сл али ауто такси НЕ.

Предлог лиценци је КАТАСТРОФАЛАН по нас
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od taxi -ja Sub 12 Sep 2009, 22:32

Zokenzi ::Zlaja kaže da neće istu cenu za sve! A Gold i Alfa svakog dana sve jači i jači, a za beogradski se to ne bi moglo reći, :nzn: ...šta da kažem!?

Potrebno je nesto razumeti pa komentarisati .
Probajte da se usresredite na tumacenje i iskaze da bi ste shvatili poentu kazivanja (sta je pisac hteo da kaze), neslusajte onako kako bi ste hteli da cujete vec sta je receno. scratch
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od jerotije318 Sub 12 Sep 2009, 22:35

Probajte da se usresredite na tumacenje i iskaze da bi ste shvatili poentu kazivanja
Па кажи нам ти поенту па да схватимо.

Видиш да не разумемо. Ево слушамо те, изволи Cool;
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od taxi -ja Uto 15 Sep 2009, 18:21

Dejan Mali
Član Gradskog veća Beograda

Imamo nekoliko hiljada prekobrojnih taksista, koji su krajnje legalni, imamo neutvrđeni broj nelegalnih taksista, čiji je problem u poslednje vreme sve izraženiji zato što naša ekonomija u svojoj sivoj zoni ima trećinu svog društvenog proizvoda. U sadašnjem sistemu sa postojećom zakonskom regulativom nemamo efikasan način borbe protiv nelegalnih taksista. To se svodi na jednu tenziju razvlačenja po ulicama, između nas, sudija za prekršaje, MUP... Mislim da ljudi koji obavljaju tu delatnost vide da mi nemamo snažan mehanizam borbe u tom domenu. Ne smatram da je u sferi taksi prevoza situacija nešto drugačija nego u društvu, 90 odsto taksista je izuzetno korektno, 10 odsto ne. Samo nama instrument treba da disciplinujemo ne 90 odsto, nego 10 odsto. Moramo uvesti neke moderne vrste komunikacije između države, u ovom slučaju grada i samih taksista. Sadašnje rešenje u obavljanju taksi delatnosti je umnogome prevaziđeno i mislim da u tom smislu moramo napraviti iskorak, kroz zakonske regulative, a onda bismo doneli podzakonske akte kojima bismo do tančina razradili ovu oblast. Smanjenje broja taksista u Beogradu, plašim se da je to jedna od ključnih stvari, najproblematičnijih, jer ako za trećinu ili četvrtinu trebate da smanjite broj ljudi, u bilo kojoj oblasti to stvara niz problema, od socijalnih, do toga da će ta grupa ljudi će biti veoma zainteresovana da odbr ani to svoje pravo. Danas nema toliko posla u Srbiji, nije lako naći posao, to je ključan i najosetljiviji trenutak kako ćemo mi da smanjimo broj ljudi koji obavljaju taksi delatnost, moramo da ga smanjimo iz više razloga. Prosto ima suviše taksista, imamo određenu cenu koja se na tržištu dampira, spušta ispod ekonomske opravdanosti, to ugrožava samu suštinu ljudi koji žele da obavljaju tu delatnost i to je zatvoren krug koji nema kraja. Ono što ja očekujem od predstavnika taksi udruženja je saradnja u toj oblasti, jer jasno je da naši prijatelji, poznanici mogu da ostanu bez posla, ali jasno je da to mora da se uradi, a ako svako bude gledao sebe i imao svoj interes, plašim se da ćemo imati mnogo složeniju situaciju u budućnosti i ti problemi će se usložnjavati i biće sve teže i teže jednog dana urediti tu oblast.”
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od Zokenzi Uto 15 Sep 2009, 18:45

i... scratch
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Dejana Malog, član Gradskog veća Beograda

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu