Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOPRINOSI I POREZ

+33
kosta232
peradetlic
VENELUME
time
King of the road
Dr.Agoljub
penzioner
brada
popers
pizon
Musa
BATICA 646
angelina
Blackshadow
ramplinstinski
boki705
to je to
halotaxi bor
magnum
trg
Zokenzi
maradona
as
Panco
ozalosceni
taxi -ja
Slave
Alhemicar
Dejan
struja
jerotije318
kiconix
mirko
37 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Resenje

Počalji od to je to Sre 31 Jul 2013, 13:49

Na opstini Rakovica moze da se uzme resenje ako se ode licno.
Obavezno poneti pecat i licnu kartu.


PIO    ---   4824
ZDR.   ---   2472
POREZ ---   2010
NEZAP.  ---  301


Ukupno 9607



Ko ode do petka imace zadovoljstvo da ga doceka g. Dule a ko ode posle 05.08. morace da saradjuje sa mracnim Ilijom. nisam odavde 
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od time Sre 31 Jul 2013, 16:09

ZVEZDARA -porez 2010.05din  doprinos za penzisko - invalidsko osiguranje 4824.12
din -zdravstvo 2472.36 - nezaposlenost 301.51:mah:

time
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 55
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Alhemicar Sre 31 Jul 2013, 19:29

Ja isao danas do Zvezdare.Rekli su mi da ce stici na kucnu adresu u roku od 4-5 dana.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od angelina Sre 07 Avg 2013, 00:32

Počelo štampanje rešenja na Paliluli ... Very Happy
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od VENELUME Sre 07 Avg 2013, 14:42

Otisao ,podigao resenje i zatekla me vest da nisam u reprogramu iako sam platio ona prva tri poreza po sopstvenoj evidenciji , a ostale na vreme.Bez nervoze ,dosao kuci nasao na FB-u Ministarstvo finannsija RS ,izlozio im svoj problem , oni mi rekli da im posaljem JMBG i kontakt telefon , uradio i sad cekam da mi se jave ,pa da vidimo
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od penzioner Sre 07 Avg 2013, 20:51

Nova informacija:

Iz svih povratnih informacija koje smo do danas dobili i na osnovu brojnih kontakata sa Poreskom upravom koje imamo očigledno je da je Samostalni sindikat taksi vozača i autoprevoznika Srbije (i pored tehničkih problema koji su postojali i koji i dalje postoje u Poreskoj upravi) uspeo da za taksiste obezbedi prioritetno donošenje i uručenje novih resenja.

Smatramo da smo na ovaj način naš projekat smanjenja poreza svim taksistima u Republici Srbiji uspešno započeli, sproveli i okončali.

Pored ostalih projekata koje smo započeli ili koje pripremamo obaveštavamo Vas da je Samostalni sindikat taksi vozaca i autoprevoznika Srbije spreman da pomogne i svim taksistima u Republici Srbiji koji imaju probleme sa reprogramom poreskog duga ili bilo koje druge probleme u redovnom i zakonitom obavljanju auto taksi delatnosti.

Samostalni sindikat taksi vozača i autoprevoznika Srbije
Milan Stanković


penzioner
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 59
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Dr.Agoljub Sre 07 Avg 2013, 23:12

Meni stiglo ko svake godine,u isto vreme,vajda zatomsto sam u stalnom konaktu nisam odavde 
il sto ne placam ;nenn;

Dr.Agoljub
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od miamilojevic Čet 08 Avg 2013, 00:44

Postovani kolega ''penzioner'',molio bih vas za malu pomoc,tj uputstvo sta raditi dalje??klasika..usao u reprogram,danas otisao da se raspitam za novo resenje..placao redovno obaveze i saznap da sam iz reprograma izbacen kao i velika vecina kolega zbog neplacene neke razlike....Kaze mi referent da pisem molbu da me vrate u reprogram???kome,kada,kako i na koji nacin???veliki pozdrav i hvala

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Alhemicar Čet 08 Avg 2013, 13:54

Ta molba se pise u samoj poreskoj upravi,trebao je referent da te uputi.Za sada se te molbe primaju i skladiste u nekoj fijoci,a dali ce nesto biti od toga,to niko sa sigurnoscu ne moze da potvrdi.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od VENELUME Čet 08 Avg 2013, 15:22

Ali sa malim problemom,sve sto smo do sada uplacivali-puj pike ne vazi ,ako nam i odobre naknadno reprogram to ide u otpis starog duga.Probajte da nadjete Ministarstvi finansija na FB-u i da im izlozite svoj problem.Iz licnog iskustva , odgovaraju veoma brzo.Meni je stigao odgovor da nisam u mirovanju zbog duga od 14.783 RSD koje nisam uplatio sa ona prva tri poreza, ali da su obavestili Rakovicu , te da ocekujem da me kontaktiraju radi resavanja problema.A i pitao sam ih da mi objasne - odakle se stvorila ta razlika? Probajte i vi , sto nas je vise sa slicnim problemima , pre ce na njih obratiti paznju
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od penzioner Čet 08 Avg 2013, 16:15

Postovani kolega ''penzioner'',molio bih vas za malu pomoc... miamilojevic

Odgovor:

Imate više mogućnosti:

1. Podnesite sami molbu u Vašoj filijali poreske uprave, ili
2. Donesite sva dokumenta u naš sindikat, postanite član sindikata i sindikat ćemo to uraditi i spovesti umesto Vas.
3. Obratite se nekom trećem ko Vam može pomoći u otklanjanju ovog problema koji bespotrebno imate i već trpite posledice istog

Sami izaberite bilo koju od ovih mogućnosti, onu koja Vama najviše odgovara.

U svakom slučaju savetujemo Vas da to uradite što pre.

Milan Stanković

penzioner
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 59
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od VENELUME Čet 08 Avg 2013, 18:20


Po resenju koje mi je poslato 22.10.2012. akontacije su sledece-POREZ NA DOHODAK-2900.32, za X,XI i XII 2012. , 31. januara 2013 ulaceno po 2901 RSD , PIO po resenju 6380,69 uplacivano za X,XI i XII mesec 2012. po 6381 RSD.Za zdravstveno po resenju 3567,39 - uplacivano po 3568 RSD , za nezaposlenost po resenju 435,05 uplacivano po 436 RSD. Posle toga nastavljene redovne uplate u istim iznosima i u ostalim mesecima.Odakle je ta razlika od 14.783,23 RSD.I kako da je taj iznos na opstini Rakovica razlicit od slucaja do sdlucaja i da se krece od 0 pa do 18.000 RSD kod nekih kolega, a osnovice po resenju su iste.Vi meni niste to objasnili , a uzdao sam se da ce se toresiti jer moja volja i zelja da regulisem svoj porez postoji , ali ja u ovoj ekonomskoj situaciji koje ste verovatno i vi svesni (verovatno i vise nego ja) , zaista nemogu , a i ne zelim da placam jos jedan mesecni porez vise. Pozdrav
-------------------------------------------------------------------------
Evo ovo sam im ja danas poslao , pa da vidim sta ce mi odgovoriti:nez: 
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od penzioner Pet 09 Avg 2013, 21:08

Informacija:

Otvorena vrata Samostalnog sindikata taksi vozaca i autoprevoznika Srbije:

Svake nedelje od 12h do 14h mozete doci u kancelariju Samostalnog sindikata taksi vozaca i autoprevoznika Srbije (Dom sindikata, Trg Nikole Pasica 5/VII-7) i razgovarati sa nama o problemima koje imate i pomoci koju Vam sindikat moze pruziti  kako biste resili Vas probleme.

Posetite nas i ukoliko nemate probleme, ali imate ideje ili želite da vašim radom u SSTVIAPS doprinesete da se Vaša auto taksi delatnost pre svega sačuva a zatim i unapredi u budućem periodu.

Informacije o našem radu i naše kontakt podatke imate na našim web sajtovima www.sstviaps.weebly.com i www.taxisindikat.rs
 
Milan Stanković

penzioner
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 59
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Alhemicar Pon 12 Avg 2013, 19:27

U poreskoj upravi Zvezdara kazu da se jos uvek ne uplacuje po novom bez obzira na resenja,jer nisu softverski resili resenja,pa da ne bi pukao reprogram...Pa ko koga ovde zajebava?!?!
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od to je to Pon 12 Avg 2013, 20:39

Isto su  i meni rekli u Rakovici, da bi bilo dobro da se uplati po starom jos ovaj mesec da ne bi na kraju ispalo da zbog minusa kompjuter izbaci iz mirovanja.
Jedan kolega  nije uplatio za mesec Maj redovno i na kraju juna ga komp. proknjizio sa 17.06 da nije vise u mirovanju. (video listing)
I ako na listingu stoji da si u pretplati po novom moze da se desi da ispadnemo iz reprograma.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od angelina Uto 13 Avg 2013, 00:00

Da li bi to isto rekli da su porez i doprinosi veći po novom rešenju ???? Teško ....
Ja to gledam isključivo kao njihov problem. Rešenje sam dobio sa nekim datumom i od tada se postupa po istom !!
Svašta oni pričaju, uglavnom nekoordinisano i ponaosob svojevoljno, valjda da deluju ubedljivije, a to opet nije moj (naš) problem.
Da ne elaborim dalje.
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Alhemicar Uto 13 Avg 2013, 12:40

Danas bio ponovo u Zvezdari...Zamolio coveka,uneo je sve rucno i izvukao upit stanja zakljucno sa 05.09.2013
Pio u pretplati-6857 Dinara
Zdravstveno u pretplati_4284 dinara
Porez u pretplati-4202 Dinara
Nezaposleni u pretplati-687 dinara
Uplacujem po novom,mada mogu i da preskocim mesec,dva..;wopy;
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od jerotije318 Uto 13 Avg 2013, 12:55

Preskoci.......
Uvek je bolje da ti dugujes nego tebi da duguju
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od ramplinstinski Uto 13 Avg 2013, 21:40

Iskusno...mrdss 
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od peradetlic Sre 21 Avg 2013, 11:44

Pausal je podignut na nekih 19.000 din u 2013. god,, tako da ce taksisti placati oko 13.000, a ne 9.500. Ovo je najsvezija informacija. Pausalci ce dobiti Resenje na 9.500 ali to je akontaciono, a u konacnom ce pisati oko 13.000 i morace se doplacivati. ZIVELI!

peradetlic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 75
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od miamilojevic Sre 21 Avg 2013, 20:29

He,he,he....smesno je bilo sta i komentarisati....ostaje sve isto,ko je placao placace i od sada,ko nije nece nikada

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od penzioner Sre 21 Avg 2013, 20:35

" Pausal je podignut na nekih 19.000 din u 2013. god,, tako da ce taksisti placati oko 13.000, a ne 9.500 ..."

Interesantna najnovija dezinformacija.

Samo nas jos upoznaj gde si dosao do nje, na taksi stanicama ili nekom drugom mestu...i sta je razlog da takvu potpuno netacnu informaciju ovde napises.

Milan




penzioner
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 59
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od miamilojevic Sre 21 Avg 2013, 20:40

Postaje zanimljivo8) 

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od penzioner Sre 21 Avg 2013, 20:43

Da nije tužno, bilo bi smešno...

penzioner
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 59
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od kosta232 Sre 21 Avg 2013, 21:29

Nije lako priznati uspeh drugoga.Medjutim,u priznanju uspeha drugih ogleda se velicina pojedinca.Post koji smo imali prilike da procitamo predstavlja klasicnu dezinformaciju ili bolje reci neistinu.Razloge za ovakve izmisljotine treba traziti u mentalnom sklopu ,ili u nekoj drugoj varijanti nama nepoznatoj.

kosta232
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 282
Datum upisa : 30.12.2012

http://www.sstviaps.org

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od peradetlic Sre 21 Avg 2013, 22:25

Zivi bili pa videli.  Pojedinci koji su dobili Resenja za 2013. su "akontaciona" i u njima pise oko 9.500 i radjena su na bazi proseka iz 2012. god. Onaj ko poznaje materiju znaće o čemu pričam. Od maja meseca 2013. je osnovica za pausalno oporezivanje podignuta i sada onih 55% izadje oko 19.000. Tako da ce 35% za taksiste biti mnogo vise od 9.500.
Niko nije osporava uspeh drugoga, opet će biti manje, da nije bilo uspeha bilo bi oko 19.000.

Informaciju sam dobio od osobe koja se bavi knjigovodstvom.

peradetlic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 75
Datum upisa : 07.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od miamilojevic Sre 21 Avg 2013, 23:19

Sto ce reci da ce 2014 god biti mesecno oko 19000rsd???kako god,sa ovim obimom posla i ovom minimalnom ekonomskom cenom uspesno cemo svi zatvarati radnje,jer bez bruto 80eur dnevno sa svim troskovima koje imamo,nema sanse da opstanemo

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od penzioner Sre 21 Avg 2013, 23:44

Pozdravi osobu koja se bavi knjigovodstvom i reci joj da nažalost greši jer je 30. maja povećana stopa doprinosa za zdravstveno osiguranje za 2%.

Nije povećana stopa po kojoj se obračunava visina osnovice za pausalno oporezivanje.

Visina osnovice za oporezivanje je od 23. marta ove godine smanjena sa 55% na 35% od prosečnog l.d. u Republici Srbiji u prethodnoj godini za sve taksiste u Republici Srbiji koji su paušalno oporezovani, nije se od tada do danas menjala niti će se menjati.

Osnovica za oporezivanje se može povećati samo ako to ponovo neko iz taksi delatnosti u Vaše ime i za Vaš račun, radi podizanja Vaše "kreditne sposobnosti", ponovo to ne zatraži od države. Država bi to veoma rado prihvatila, kao što je to prihvatila 2005. i tada podigla stopu za utvrđivanje osnovice za oporezivanje u delatnosti taksi prevoza sa 15% na 55%.

Nema ni razloga ni bilo kakve potrebe da neproverene informacije ili pogrešna tumačenja osobe koja se bavi knjigovodstvom koje ti je to saopštila i o kojima ti pišeš na ovom forumu unesu bilo kakvu zabunu oko visine poreza za taksiste. Taj problem je rešen.

Milan


penzioner
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 59
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od mikiilic Čet 22 Avg 2013, 10:15

Da li neko zna, da li su vraćali u reprogram na osnovu molbe. Ja sam izbačen zbog 5 dana kašnjenja.
mikiilic
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 187
Godina : 62
Location : B.Brdo
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od miamilojevic Čet 22 Avg 2013, 20:52

I ja sam izbacen od 31.marta a placao sam sve redovno,pre deset dana sam platio i julsku uplatu,placam i dalje pa sta bude....Kaze tip iz poreskog da pisem molbu da me vrate u reprogram i predam je na pisarnicu u Save Maskovica....naravno,preporucuje da nastavim da placam...Bem li ga,sta bude,ja cu od sad da placam,pa makar to bile i kamate,valjda ce nesto da se izdesava u pozitivi

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od mikiilic Čet 22 Avg 2013, 22:24

Cuo sam, mada cu to da proverim ovih dana, da svaka uplata ide na smanjenje glavnice, a ne kao pre na otplatu kamate. Tako da mozda ima smisla placati, jer se ne povecava glavni dug, a kamata ko kamata, mozda ima sanse da je otpisu nekada u buducnosti. Meni rekli da podnesem na salteru Cukarice, ali da mi nista to ne vredi, odbice me glat. Ali mozda da pokusam i ja u Save Maskovica.
mikiilic
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 187
Godina : 62
Location : B.Brdo
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od to je to Čet 22 Avg 2013, 22:27

Provereno znam da je u Rakovici nekolicina kolega uspesno resila probelm oko mirovanja duga.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od angelina Pet 23 Avg 2013, 16:53

mikiilic ::Cuo sam,  da svaka uplata ide na smanjenje glavnice, a ne kao pre na otplatu kamate.
Znači kolega "Vi ste čuli", a pročitali  niste, cenim tako !!!
A jeste li čuli da su zakonu po kome  se postupa u vezi naših dugovanja nadenuli ime Zakon o uslovnom otpisu kamata i mirovanju poreskog  duga !!!
Obratiti pažnju na deo rečenice gde se kaže "mirovanju poreskog duga" !!!!!!!!!!!!!!
Dakle, dug miruje i doći će na naplatu počev od 01.01.2015 uz uslov da se do tada izmiruju  zakonom propisane obaveze !!
Piše lepo, pročitati treba,  a poneko svašta priča ...
a ima i ono, svako veruje u ono što hoće ...


Poslednji izmenio angelina dana Sub 24 Avg 2013, 14:53, izmenjeno ukupno 1 puta
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od miamilojevic Sub 24 Avg 2013, 00:17

Nista,ja cu da predam molbu pa cu da vidim sta ce mi odgovoriti,pozvacu se na to da me niko nije obavestio o doplati na vreme,ni pismeno ni usmeno,jer da jesu,ja bih doplatio....Mislim da je bolje i za njih i za mene da me vrate u reprogram,jer ako ne uspem ovaj put,verovatno im nikad vise dinar necu uplatiti,mozda samo porez na prihod od samost.delatnosti da me nemogu skinuti zbog poreza prema drzavi,a ostalo cu sve na privatno osiguranje,bez penzije ali pare u steku

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od mikiilic Pon 26 Avg 2013, 11:52

Obratiti pažnju na deo rečenice gde se kaže "mirovanju poreskog duga" !!!!!!!!!!!!!!
Dakle, dug miruje i doći će na naplatu počev od 01.01.2015 uz uslov da se do tada izmiruju  zakonom propisane obaveze !!
Kolega, Vi mene niste razumeli. Ja sam izbačen iz reprograma i za mene ovaj zakon više ne važi. Samo je pitanje šta se dešava ako nastavim da plaćam, gde će moje pare da idu : na kamatu ili na glavnicu?

p.s. načuo sam od jednog poznanika iz PU, da će omogućiti povratak u reprogram ljudima koji su izbačeni zbog manjeg kašnjenja. Trebe na pisati molbu i matičnoj PU i centrali u Save Maškovića.
mikiilic
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 187
Godina : 62
Location : B.Brdo
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Alhemicar Pon 26 Avg 2013, 22:01

Inace...Uplate lezu na glavnicu,ukoliko niste u reprogramu...
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od angelina Uto 27 Avg 2013, 15:30

mikiilic ::   gde će moje pare da idu : na kamatu ili na glavnicu?
Na uplatnici napisati što je moguće tačnije šta se uplaćuje i to je to. Jako validan dokaz da ste uplatili obaveze koje ste imali, a šta će oni skidati ne zanima Vas. Imate dokaz da ste uplatili ono na šta Vas je neko (država) obavezala, a kamatu nek potražuju drugim putem ....

mikiilic ::  p.s. načuo sam od jednog poznanika iz PU, da će omogućiti povratak u reprogram ljudima koji su izbačeni zbog manjeg kašnjenja. Trebe na pisati molbu i matičnoj PU i centrali u Save Maškovića.  
Lepo ste načuli, jeste malo zapetljano ali sam siguran da će sve, ko god je upaltio one tri rate i kamate za iste u bilo kojoj varijanti, vratiti u reprogram !! Više im se isplati da uzimaju redovno ubuduće pare nego da nas blokiraju sa nekim megalomanskim ciframa i da nemaju ništa od para !!
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od angelina Ned 01 Sep 2013, 23:37

Bio u upravi prihoda, prikačeno rešenje, uzeo listing i u pretplati sam neki iznos, mada mi se ne slaže sa nekom mojom matematikom !!!
Al to je manje bitno, rešavaću to kasnije, bitno je da je rešenje prošlo i da se nadalje obračunava po istom !!   Very Happy
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Alhemicar Pon 02 Sep 2013, 22:58

Nikome se ne slaze sa racunicom,kako i zasto nisam odavde 
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od VENELUME Uto 03 Sep 2013, 06:23

popunjav se budzet:;woq;:
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od zoki216 Sre 06 Nov 2013, 10:18

Da li je moguće da par meseci niko ne priča ništa o reprogramu tj. o problemu sa razlikom po resenjima ,glavna tema na forumu aerodrom,pa ne mogu da verujem...da li neko ima neku informaciju vezanu za to,ili je aerodrom glavna tema foruma.Hajdemo svi na aerodrom da radimo pa nek ide život pošto otprilike nema svrhe raditi u gradu,sav posao je na aerodromu....Nisam ni svestan sta sam sve propustio za ovih 20godina ,gde bi mi bio kraj da sam sve vreme radio na aerodromu...
zoki216
zoki216
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 87
Location : Zemun
Datum upisa : 31.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od miamilojevic Sre 06 Nov 2013, 22:42

Zoki,ne prica se o porezima i reprogramu jer su svi odustali od placanja istog,tj. ne bas svi,samo aerovci placaju sve redovno obaveze,ostali jedva skupe za smenu da je plate...Zato je tolika polemika o aerodromu:D Very Happy 

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od acaduga Sub 14 Dec 2013, 14:15

Po Nišu su počeli da brišu iz APRa, čujem neki angažovali advokata da ih vadi,

kako je kod vas gore?
acaduga
acaduga
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od magnum Ned 15 Dec 2013, 11:25

Xebeno , batice....ovde nisu počeli nego NASTAVLJAJU da brišu  place 
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od angelina Sre 24 Sep 2014, 03:18

Čujem ovih dana u razgovoru sa kolegama, a i uverio se u isto, da su mnogi na sajtu Poreske uprave u statusu ''ugašen'' i takođe na sajtu Narodne banke računi su im u blokadi ''zbog prinudne naplate'', mada niko nema dug u prinudnoj naplati.
To je sve zbog neažurnosti, prvenstveno PU, pa onda i banaka.
Dakle, problem je lako rešiv za one koji su u reprogramu odnosno nemaju nikakvih aktivnih blokada računa.
Proveriti na sajtu PU, u PIB registru da li je status ''aktivan'' ili ''ugašen'',   http://www.poreskauprava.gov.rs/pib.html  . Ako je status ''ugašen'' onda kod postupajućeg inspektora u matičnoj PU tražiti da se status promeni u ''aktivan'' ( vreme potrebno za to je ne više od 30 minuta, uz dobru volju inspektora ).
Zatim bi trebalo kontaktirati one koji su blokirali račun ( najviše ima onih koje je blokirala Procredit banka ili druge banke) i zatražiti da pošalju NBS-u elektronskim putem zahtev za deblokadu računa. Banke će se pravdati da su slale zahteve i da je NBS odbijala iste iz razloga što su PIB-ovi bili ''ugašeni''.  Objasniti im da je PIB sada ''aktivan'' i da pošalju zahtev ponovo.  I za ovu kombinatoriku nije potrebno više od pola sata, a provera računa se vrši na http://www.nbs.rs/internet/cirilica/67/rir.html .
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ - Page 4 Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu