Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOPRINOSI I POREZ

+33
kosta232
peradetlic
VENELUME
time
King of the road
Dr.Agoljub
penzioner
brada
popers
pizon
Musa
BATICA 646
angelina
Blackshadow
ramplinstinski
boki705
to je to
halotaxi bor
magnum
trg
Zokenzi
maradona
as
Panco
ozalosceni
taxi -ja
Slave
Alhemicar
Dejan
struja
jerotije318
kiconix
mirko
37 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty DOPRINOSI I POREZ

Počalji od mirko Pon 14 Jul 2008, 21:49

Da nisu malo preterali sa porezom doprinosima skoro 10000 din ne sećam se da je to bilo više nego 100e protiv vrednosti verovatno nekom treba para a vi taksisti punite kasu
Vodese onom starom izrekom ko se nebuni znači da mu je dobro ,dali je dobro ? :cyclops:
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od kiconix Pon 14 Jul 2008, 22:10

Ja placam 10000 od januara.E sad da je mnogo mnogo je, zajedno sa clanarinom izadje i previse.
kiconix
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Location : bgd
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od jerotije318 Pon 14 Jul 2008, 22:25

Previse su i porez i smena ali ko nas pita...... ipak mi taksisti placamo najmanji porez od svih priv preduzetnika. Ovi jevreji ce na to da se pozivaju Twisted Evil
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od mirko Uto 15 Jul 2008, 20:44

Pozdrav kolegama
Danas sam stigao da uzmem listing a novo rešenje su mi poslali na kuću i dobiću ga za dva dana .
Pitao sam mog referenta on kaze da za paušalce osnovica socijalnog i penzionog doprinosa skoro je ista kao i kod ostalih paušalaca stim da ostali imaju radnje za razliku od nas i imaju fiskalne kase pa su neki i u sistemu pdve-a jedina razlika je u oporezivanju, nama recipročno dižu po kalkulaciji koju usvajaju krajem tekuće godine .
Tuje problem meni nikako neide da za doprinose dignu 30% kao i porez za oko30% nije znao da mi objasni kako ispada toliki procenat .
U suštini rekao mi je da drzava izlazi u susret nama posto razliku plaćamo tek od 6 meseca i imamo 15 dana da to izmirimo.
Ako ste dugovali koju ratu ne zaboravite da ce od vaše uplate da prvo naplate kamatu pa tek onda ostatak koi dugujete po mesecu.
Problem nastaje i ako uplaćujete više ono što vam je država odrezala ,neke kolege uplaćuju vise penziono i doprinose da bi imali veće penzije e pa neće te imati jel oni sabirajuci uplate višak od propisane uplate prebacuju kao 13 uplatu za sledecu godinu ili ako kasnite skidaju za kamatu .
Višak koi uplatite np: 1740 vi uplatite 1800 brzo pojede maca na kraju godine male razlike im sluze za poravnavanje završnog računa jel mi doprinose i porez uplacujemo za prošli mesec tako da kraj godine 2008 završavamo uplatom do 15 1 2009 g.
U savkom slučaju nešto nije u redu ako me mrak zbog ovoga pojede nadam se da će te me osvetiti . Smile
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od kiconix Uto 15 Jul 2008, 20:53

Ja svake godine placam vise i kad stigne resenje sa prvom sledecom uplatom poravnam stanje, posle samo nastavim po resenju u dinar.
kiconix
kiconix
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 367
Location : bgd
Datum upisa : 27.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od jerotije318 Sre 16 Jul 2008, 09:06

U savkom slučaju nešto nije u redu ako me mrak zbog ovoga pojede nadam se da će te me osvetiti
Imas nasu podrsku clown
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty DOPRINOSI I POREZ

Počalji od mirko Sre 16 Jul 2008, 20:35

Da upravo to i oni rade sve što vise uplatiš oni samo prenesu ili poravnjaju kao što ti radiš što je u tvom slučaju sasvim uredu ali ovi pred penziju oni i dalje misle da im se za penziju računa ko pre 10 naboljih godina uplate .
A po novome je : uzima se prosek uplate celog radnog staža tako da ta solucija da mi penzija bude veća nepije vodu.
Biće moguće uplaćivanje privatne penzije e sad neznam dali će biti smanjena uplata za redovan penzioni fond.
Penzioni fond je izmislio maršal Brjuzov i bazirao se na 7 radnika -1 penzioner, do 3 radnika -1 penzioner ,: posle sistem puca kod nas je 1-1 i nije čudo što je ovako penzionerima.
:bball:
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty DOPRINOS I POREZ

Počalji od mirko Pet 05 Sep 2008, 15:13

Muka me hvata kad vidim da nam se 3800 din izdvaja godišnje iz doprinosa za nezaposlene puta 8000 to ispadne 30400000 trideset miliona četristo hiljada dinara pa ti radi prži se cvokoći skupljaj krpi plaćaj a on te još i zaj....... afro
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty DOPRINOSI I POREZ

Počalji od mirko Pet 10 Okt 2008, 18:10

Ovih dana šuška se o porezu manjka u kasi kaže referent za susednim stolom čekam periodični izveštaj o plaćanju poreza i doprinosa .
Reče referent : šta se boiš ti sve redovno plaćaš šta da kažu oni koi duguju po više stotina hiljada dinara, ja se pravim lud i pitam zar će da bude nešto snjima?
A on iz prve do 2012 g svi ima da plate , tu tajac i ja izađoh.
Dali neko zna šta je mastiljavi hteo sa tom godinom. Idea
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od jerotije318 Pet 10 Okt 2008, 19:02

Otkud oni znaju sta ce biti. Secas se da je prosle godine bilo ono kao do 12 januara ko ne plati.......
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty DOPRINOSI I POREZ

Počalji od mirko Čet 23 Okt 2008, 20:20

Iz blica pre dva dana i premijer se oglasio o dugovanju za porez i doprinose i kaže :ko bude redovno uplaćivo doprinose moze da računa da će mu kamata biti otpisana i moraće da izmiri dug prema državi .
Neznam dali premijer zna jel verovatno nema takvih problema ,da kada dugujete i uplaćujete nahnadno prvo naplate kamatu od uplate pa onda ostatak prišiju glavnici duga .
N ije rekao ni vreme za koje će dug morati da se izmiri ali važno je da se šuška ,što potvrđuje izjavu referenta da kada ima dima ima i ... suza. :bball:
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od mirko Uto 28 Okt 2008, 19:01

Da ipak je tačno odluka o moratoringu na kamatu za neplaćeno penziono i socijalno dugovanje počeće od 1.01 .2009g. sa redovnim uplatama a dug u obliku kamate se neće naplaćivati od redovnih uplata i biće samo evidentiran do 2012 g u slučaju da od 1.01.2009 g. redovno plaćate porez i doprinose do 2012 g izbrisaće se trajno kamata na dugovanja za socijalno i penziono do 1.01.2009g..
A ako i dalje neplaćate kamata ostaje 2012 nema licence pozdravite se sa taksiranjem .
Danas sam pričao i sa vlasnikom zutog taksija vozilo jeste srestvo za rad taksista ali rezervne delove pravdanje računa i povraćaj poreza nemožemo dobiti zato što nismo u PDV-u.
Ima tu još jedna caka da smo u pdv-u grad bi nas morao dotirati kao javni prevoz kad vide koliko zarađujemo a koliki su troškovi i uredba za evro 3 normu nebi prošla .
Drage kolege koje su naivno plaćale zaostalu kamatu ja se izvinjavam u ime vlade i premijera, a sebi i onima koi redovno plaćaju obaveze , nadam se da će vlada dotirati presađivanje kose jel smo zbog poštenja ostali bez viška dlaka na glavi. :bball:
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od struja Sre 29 Okt 2008, 15:16

Ako sam dobro razumeo brise se samo zaostala KAMATA (penzionog i socijalnog),dok glavnica ostaje da se retroaktivno plati.Bice to povisa cifra.
Ili se brise kompletno dugovanje,a sa njim i staz koji se ne racuna za taj period.Kasnije ce te u penziju.A sta je sa porezom?
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Dejan Sre 29 Okt 2008, 16:02

Brise se sva kamata i socijalno,a porez i doprinos(penzisko)se placa.U zavisnosti od visine duga odobrice se placanje na rate(kao neki reprogram).

Ukoliko od 01.01.2009 do 01.2012 uredno placate sve doprinose,trajno se brisu kamate i socijalno,u protivnom opet se aktivira dug.
Dejan
Dejan
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 94
Godina : 55
Datum upisa : 10.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Alhemicar Uto 28 Apr 2009, 23:54

I dobro koliki je porez po novome? Ja i dalje placam 10000din..Kada sam bio do njih zadnji put,rekli su mi da nastavim sa tolikim uplatama jer porez jos uvek nije skocio i da ce mi poslati resenje...koliki je porez sada i koliko vi uplacujete?
Kolega je spomenuo povecanje od skoro 50%?!?
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od jerotije318 Sre 29 Apr 2009, 15:15

Meni pre neki dan u upravi prihoda rekose da je povecanje negde oko 7 %.
Ako oni mene lazu lazem i ja Vas
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Alhemicar Sre 29 Apr 2009, 16:55

Tako sam i ja cuo..nekih 700 din je skocilo...
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od jerotije318 Sre 29 Apr 2009, 17:38

Neznam zasto bi me lagali. Jos sam odneo onoj devojci zaduzenoj za taksiste cokoladu [dobra je.....] tako da verujem da nema razloga da me laze Smile
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Slave Sre 29 Apr 2009, 18:58

Са 10000 могу да подигну нај више 2500 не би требало више јер и то је пуно.
Slave
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od taxi -ja Sre 29 Apr 2009, 19:42

Ja uplacujem samoinicijativno 13 000 pa ako bude visak :cheers: bounce eto veselja .
Samo da ne vide oni to pa da im bude reper sto nebih voleo jer i to teskom mukom odvajam.
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Slave Sre 29 Apr 2009, 19:46

Не може то да им буде репер јер сигурно 50% колега који плаћају порез не плаћају редовно односно касне по неколико дана, недеља итд.
Slave
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od ozalosceni Sre 29 Apr 2009, 20:55

Ja kao uredno sve placam odem 2x godisnje da overim knjizice.Tako odem i danas i i i jebote padnem u nesvest 38000 din nekog duga.Kazu da su oni racuni ugaseni i da sad uplacujemo na 4 uplatnice.A ono sto sam uplacivao do sad ce prebaciti na nove racune a do tada kamata samo cepa.Izasao sam ko popisan.I sta sad placati ili ne placati?Uvek je bilo da oni koji neredovno placaju ili u opste ne placaju bolje prodju.Djevojka za salterom kaze da sam u obavezi da se informisem a ne da dolazim jednom u godini.Jos mi se vrti u glavi :x Evil or Very Mad :x Sad
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Alhemicar Sre 29 Apr 2009, 21:27

Nemam reci...i ja sam otprilike tamo redovan koliko i ti...i sta ce sada biti sa tim dugom od 38000din?
Resice oni ili?
Moram i ja da skoknem do njih i da se informisem...nisam imao pojma za 4 uplatnice...
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Slave Sre 29 Apr 2009, 21:36

А на којој си општини Ожалошћени?
Slave
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Panco Sre 29 Apr 2009, 22:00

Ja sam sredinom marta uzeo potvrdu i bili racuni ,ona dva,savski venac

Panco
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 103
Godina : 57
Location :
Datum upisa : 16.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od ozalosceni Sre 29 Apr 2009, 22:02

Cinjenica je da ja nisam uplatio neki mesec ali nisam ocekivao toliko.Zivim na paliluli a prijavljen sam na o.Barajevo.Verovatno ce oni to da isprebacuju ali kamata garantovano ostaje.Ovih dana cu otici sve da resim pa javljam kako sam prosao.A od kolega sam cuo da je za ovu godinu 12600 din.
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Panco Sre 29 Apr 2009, 23:11

ako bude povecanje 700 moze se reci da je premija.

Panco
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 103
Godina : 57
Location :
Datum upisa : 16.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od as Sre 29 Apr 2009, 23:45

Ožalošćeni, traži tako zvano preknjižavanje, tj da ti prebace sa računa na koji si uplatio na račune na koje treba da bude po novom. Ja sam to morao da radim pre neku godinu, i traži da ti se kamata ne računa od datuma podnošenja zahteva za preknjižavanje. Raspitaj se u opštini koja služba to radi. pozzz.

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od mirko Uto 15 Sep 2009, 22:06

Danas odem da vidim svoja dugovanja u poresko i onaj moj brka koi me vodi zapanjen ,ti nisi platio za dva meseca ,ok
Kažem znam daj da vidimo koliko dugujem bio sam na odmoru pa sam platio prvo razliku a ovo kad se vratim i zaradim nešto novca .
O vako me je posavetovao citiram : Ti porez moraš da platiš ili ode sve što je na tebe na doboš,penziono ako neplatiš nemaš penziju i ide kamata , doprinose za zdrastveno sam odluči ,operacija je sa bolničkim danom oko 2000 e pa ako te zakači zakači ako ne platiš kamatu, za nezaplposlenost ma ko ih .... tatini sinovi neće da rade a ti lud još i da ih dotiraš tu i nemaš kamatu , zato smo vam ovo i razdvoili na 4 uplatnice
ja sam ti rekao pa ti vidi ...
Šta li se desilo sa moim referentom ni sam neznam ali čovek ima pravo hoću li ja dočekati svoju penziju mrtav ukolima ili gladan u kući .
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od maradona Čet 17 Sep 2009, 13:02

Ne sekiraj se ,samo 10% nas ce docekati penziju-najjaci opstaju

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Zokenzi Čet 17 Sep 2009, 18:51

Nažalost plata nam i jeste tolika kada se odbiju svi troškovi (naravno za normalno radno vreme)!!! :dda:
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Panco Čet 17 Sep 2009, 21:59

nekad i manja...

Panco
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 103
Godina : 57
Location :
Datum upisa : 16.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Zokenzi Čet 17 Sep 2009, 22:14

Naravno...nekad i manja...ali govorim o prosečnoj neto plati za normalno radno vreme DOPRINOSI I POREZ A020
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od struja Čet 17 Sep 2009, 22:18

Pa ako pogledas to i jeste realna plata koju zaradjujes za normalno radno vreme.To ti je oko 150 din neto na sat/ ili prevedeno u stvarni pazar oko 500 din/h bruto.
Nekima (500/h) je reper dobrog pazara,a u stvarnosti je jedva dovoljno da se plate racuni.
A sve to pod uslovom da ti se nista strasno ne desi ni tebi ni autu.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Zokenzi Pet 18 Sep 2009, 17:28

Drago mi je da se makar razumemo!
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty doprinosi i porez

Počalji od mirko Sub 19 Sep 2009, 17:43

Ja čak mislim da ne ostane ni toliko, kao plata koja je pomenuta, noviji auti veći troškovi održavanja a što se tiče penzije ako poživimo da i to vidimo mada postajem sa 38 godina deda striko . :zdv;:
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Zokenzi Sub 19 Sep 2009, 18:21

Pa naravno da ne ostane ni toliko onima što su u kreditima, ali bez kredita možda i može!!!
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od maradona Sub 19 Sep 2009, 19:46

Hvala bogu nisam jedini koji ovako misli,mada se svadjam svaki dan sa nekim taksistima koji su ubedjeni da zaradjujemo vise,a u stvari ne znaju da racunaju.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od maradona Sub 19 Sep 2009, 19:48

P.S.Prosto kao pasulj:poraz,clanarina i rata za kola:prosek oko 30000din+gorivo oko 30000din+odrzavanje kola,tesko da ostane i 25000din :yck:

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Zokenzi Sub 19 Sep 2009, 20:34

maradona ::Hvala bogu nisam jedini koji ovako misli,mada se svadjam svaki dan sa nekim taksistima koji su ubedjeni da zaradjujemo vise,a u stvari ne znaju da racunaju.
Ista priča i sa mnom! Niko ne vodi nikakvu računicu i svi imaju navodno veću platu od mene, a znam koliko i kako rade scratch Ko je ovde lud, a ko glup :nzn:
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Panco Sub 19 Sep 2009, 20:44

laz uvek lepse zvuci od istine zato je i ne traze

Panco
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 103
Godina : 57
Location :
Datum upisa : 16.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty doprinosi i porez

Počalji od mirko Ned 01 Nov 2009, 16:53

Pre 12 dana sam predao na šalteru poreskog za overu zdrastvene knjižice dođem a radnica na šalteru kaže nemože u dugu si 290 din ja u buli i pitam se šta je sa onima koi su dužni hiljade odem do referenta on kaže šefovica nova neda rešenje ni za dinar duga, ja kod šefovice žena ok ja joj kažem da nisu u pravu pošto redovno izmirujem obaveze ona dođite sutra i ponesite uplatnice .
Ja ujutru kod nje sednem ona listing ja uplatnice i polako na kraju ja za oktobarsko plaćanje po uplatnicama u preplati 2670 din i 375 din za sledeci mesec na računu za nezaposlenost, izvinite ona meni ja njoj potpisa mi odmah rešenje sravnili račune tako da sam za ovaj mesec platio samo 9090 din
i onajostatak ostao ja overio knjižicu i sve uredu.
ps PITAM SE GDE SU ČUČALE TE 2670 DIN
mirko
mirko
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 341
Godina : 52
Location : BEOGTAD
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od trg Ned 01 Nov 2009, 19:35

Mirko, ne troši vreme ovde, nema gde da dopre...

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od magnum Uto 03 Nov 2009, 21:11

Mirko,da nisi i ti na Rakovici ? bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od halotaxi bor Uto 03 Nov 2009, 22:40

Pa nije 10000 nego 12500 DIN sa doprinosima i porezom i na to dodaj opstinsku taxu 500 DIN,pa onda razlike pa kamate izadje sve skoro 14000, a to je malo vise od 100 eura mesecno affraid
halotaxi bor
halotaxi bor
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 60
Godina : 52
Location : Bor
Datum upisa : 25.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od magnum Sre 04 Nov 2009, 19:10

Molim nekoga sapatnika sa Rakovice da mi,ako zna,tačno napiše ŠTA I KOLIKO po stavkama kojih,koliko znam ima četiri!
Vrlo i unapred, zahvalan! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od to je to Sre 04 Nov 2009, 19:43

Pa imas onog "ljubaznog" gospodina na drugom spratu pa ce on mozda da ti da racune i koliko po kojem da uplatis ako uspes javi i nama da ga ne nerviramo visestruko.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od maradona Sre 04 Nov 2009, 19:50

Mi ne znamo ni za ovu godinu koliki nam je tacno porez,a zna li neko koliko ce da nas odrape u 2010.god.Zna se da svake godine podignu cifru,bilo nekad po malo,a sad dizu u nebesa,pa se pitam da li ce ova dva nasa sindikata uopste da se pozabave sa nadleznima u vezi toga,jer ionako vecina nas ne moze ni ovogodisnji da plati a kamo li ako ga jos podignu.S obzirom koliko su gladni za lovu (drzava),tesko da ce ostati na istom.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od maradona Sre 04 Nov 2009, 19:54

P.S.Porez na dohodak 2520din.
doprinosi za pio 5530din.
zdravstveno 3100din.
nezaposlenost 380din.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od magnum Čet 05 Nov 2009, 17:58

zahvalnost od moje supruge-(zvaću te kad bude pravila sarmu ili pasulj).A što se tiče 2010 god. to ne znaju,ne u opštinama,nego ni u ministarstvu---zavisi koliko im bude zatrebalo u datom momentu.
A što se tiče sindikata,Sveta Beljinac se juče oglasio u Politici.Pametno priča čovek!
A za drugi sindikat,ne bih vam znao kazati,mada po službenoj dužnosti moram da čitam dobar deo srpskih i par crnogorskih dnevnih novina!
bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

DOPRINOSI I POREZ Empty Re: DOPRINOSI I POREZ

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu