Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Auto - elektrika

+12
Dejan
plavi
gepard
Panco
magnum
boki705
Alhemicar
ramplinstinski
bombarder
maradona
Mapko
stariji od 13
16 posters

Ići dole

Auto - elektrika Empty Auto - elektrika

Počalji od stariji od 13 Pon 21 Dec 2009, 22:44

Elem,ono što sam kod mog majstora Neše iz Jajinaca večeras uspeo da konstatujem je sledeće: napon na akumulatoru ( kad je auto ugasen ) je oko 12,5 V, kad se upali-napon pada na 11,9V....i oseća se neprijatan miris otprilike iz dela gde se nalazi pogonska sekcija alternatora.....uzgred, znam da je jedan od mogućih uzroka i taj da je neka od remenica preko kojih ide PK kaiš " zaribala"....medjutim, majstor Neša je (prilikom večerašnjeg redovnog servisa koji je odradio ) uveren da su remenice u redu (ni jedna se nije čula,cvilelas,pištala i sl.), već da je sam alternator razlog tog neprijatnog mirisa i ne dopunjavanja akumulatora.E, sad, obzirom da čovek ne radi elektriku, da li neko ima predlog gde bih mogao da odem da se pogleda (i remontuje ) alternator, a da ne moram da idem posebno kod mehaničara da ga skine, pa posebno kod električara da ga odradi ? dakle električar koji može sve to na jednom mestu da završi ? Inače, Neša mi je obećao da će ujutru pokušati da nadje jednog svog električara terenca i da se sve obavi kod njega (Neše) u servisu, ali ja "zlu ne trebalo" čisto da vidim još neku rezervnu opciju ako neko zna (adresa,telefon i sl...)?
unapred hvala
pozdrav
stariji od 13
stariji od 13
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 44
Godina : 33
Location : beograd
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od Mapko Uto 22 Dec 2009, 02:03

Đole Kinez - Branka Krsmanovića, ne znam broj ali s leve strane 100-njak metara od Bulevara ka Krstu... em skidaju em (po mom mišljenju) rade najbolje u gradu.
Mapko
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Location : SFRJ
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od stariji od 13 Uto 22 Dec 2009, 02:38

znam za njega....aj probacu da iskopam negde njegov broj...
poz...
stariji od 13
stariji od 13
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 44
Godina : 33
Location : beograd
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od maradona Uto 22 Dec 2009, 14:52

Kukica -M.M.Lug

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Dobar elektricar a i mehanicar

Počalji od bombarder Uto 22 Dec 2009, 17:01

Vidi jeste malo daleko ali je pravi madjionicar.Decko zivi i radi u Baricu,meni je zamenio remenicu i regler bez skidanja alternatora(tj bez vadjenja napolje).Evo ti telefon pa se cuj sa njime,064 8828220 zove se Gale pozovi se na mane tj Bombardera.Pozdrav

bombarder
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 43
Godina : 59
Location : Srbija,Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od ramplinstinski Uto 22 Dec 2009, 18:47

Jel taj Gale radio u Udarniku pre 20-ak god.?
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od Alhemicar Uto 22 Dec 2009, 19:24

Petrovic Dragan tel:3429-711 Vitezova Karadjordjeve Zvezde 70,Mirijevo..Jako dobar elektricar.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od Alhemicar Uto 22 Dec 2009, 19:31

Napon na akumulatoru u toku rada motora treba da bude oko 14-14,5V, i ne sme da varira sa promenom broja obrtaja motora. Eventulano sme malo da padne na leru, ako je ukljucen neki veci potrosac. Kod tebe je 11.9v i tu nesto definitivno nije kako treba,kod nekog dobrog auto elektricara sto pre.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od ramplinstinski Uto 22 Dec 2009, 20:00

Nije to taj Gale na kog sam ja mislio...
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Potreban savet ili pomoc

Počalji od bombarder Pet 25 Dec 2009, 20:16

Treba mi za naseg kolegu koji vozi Alfa romeo 156 jtd i non stop mu pucaju creva od vazduha koja su povezana sa turbinom i interkulerom.Dali neko zna odgovor.Unaprad zahvalan.

bombarder
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 43
Godina : 59
Location : Srbija,Beograd
Datum upisa : 16.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od maradona Pet 25 Dec 2009, 20:27

Bora,majstor u Pere Velimirovica br.1 ili 3 radi samo te automobile,on sigurno zna.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od boki705 Pet 25 Dec 2009, 22:48

Au brate, spalicete na kraju coveku auto...
boki705
boki705
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 717
Location : Beograd
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od magnum Pet 25 Dec 2009, 23:15

Kume,da kupiš ti Dačiju,to ti je isto..... bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od Alhemicar Sub 26 Dec 2009, 00:02

bombarder ::Treba mi za naseg kolegu koji vozi Alfa romeo 156 jtd i non stop mu pucaju creva od vazduha koja su povezana sa turbinom i interkulerom.Dali neko zna odgovor.Unaprad zahvalan.

Poklopac za suvisni vazduh u turbini mu je zaglavljen(dump Valve),pumpa vazduh u motor kao blesav,mora da Alfa ide ludacki Very Happy ...ECU ne pali safe mode zbog velikog pritiska i na kraju kao posledica tolike kolicine vazduha pucaju creva.To sto ga muci ni malo nije za salu,nego sto pre kod nekog dobrog majstora za turbine.Ta njegova turbina bije neki nenormalni pritisak i na kraju moze doci do spaljivanje iste a mozda cak i motora...sto pre kod majstora!
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Atomat za ukljc-iskljuc svetla ,dogradnja ?

Počalji od Panco Čet 11 Feb 2010, 23:58

Da bi se oslobodili balasta smarackog paljenja svetla xy puta ima li ko preporuku kod koga ugraditi to ¨savremeno¨ parce hardver automata po nekoj adekvatnoj ´taksi´ ceni.

Panco
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 103
Godina : 57
Location :
Datum upisa : 16.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od gepard Pet 12 Feb 2010, 01:32

Imaš uređaj u Metro-u košta oko 2700,00 din još samo da nađeš električara...
gepard
gepard
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 49
Location : Putnik
Datum upisa : 01.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od plavi Pet 12 Feb 2010, 01:35

Potraži na Limundu ima za 500din

plavi
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 208
Datum upisa : 15.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od magnum Pet 12 Feb 2010, 09:35

Izvinite,sta je Limundu?Ozbiljno pitam,cuo sam za tako nesto,,,,,,,,,,,,,, bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od Dejan Pet 12 Feb 2010, 09:57

magnum ::Izvinite,sta je Limundu?Ozbiljno pitam,cuo sam za tako nesto,,,,,,,,,,,,,, bounce


http://www.limundo.com/Auto-i-Moto/aukcije/g1
Dejan
Dejan
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 94
Godina : 55
Datum upisa : 10.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od magnum Pet 12 Feb 2010, 13:37

Hvala lepo,stvarno nisam znao,a treba mi zbog onih blututa za kola,ali za dva telefona!Pa jos ako ima i USB da se ususka!!!!!!!!!!!!!! >mah>
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty potrosnja struje

Počalji od brat saja Sre 29 Okt 2014, 09:15

Ajde taxisti da vas vidim,kuj se razume u struju.
Primetio sam da mi nesto prazni akumulator,a nije firma,jer istu ugasim dok ne dodjem na prvo mesto.Pipkao sam instrumentom i zakljucio da je stanica uzrok,i to ne za vreme predaje,vec na stend baju tj. slusanju.
Ono sto ne zanima je koliko struje treba da trosi radio stanica?
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od Šetač Sre 29 Okt 2014, 11:51

Meni ponekad ostane upaljena radio stanica, zaboravim da je ugasim i
tako ostane dan i po, dva, pa mi ne izvuce akumulator.
Bice da je taj tvoj akumulator gotov, pa cim je malo zahladnelo poceo da daje znake odumiranja
Inace radim nocu i nikada u zivotu nisam gasio firmu na stanici dok cekam ni gurao kola kada se pomeram i nemam jos ni jedan akumulator koji je riknuo pre garancije.
Jesi li sto posto siguran u akumulator, mozda da ga ispitas ili se zamenis sa nekim na jedan dan da vidis? nisam odavde
Šetač
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 247
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od struja Sre 29 Okt 2014, 15:40

Bice najverovatnije da je Setac u pravu u sve sto ti kaze.
Napominjes da si "pipkao" instrumentom sto najvise govori da si nesto radio a da ni sam nisi znao sta tacno radis. Nije ovo nista zlonamerno nego samo hocu da ti ukazem da se to tako NE RADI, a kao znak dobre volje hocu da ti pomognem.

Moras prvo da znas dve stvari pre nego sto uzmes instrument u ruke a to je da se napon meri paralelno potrosacu a struja redno sa njim. Za ovo se pak ide dugo u skolu ali cu ti ukratko opisati metode.

-Merenje napona se vrsi tako sto se pipalice instrumenta prikace na plus i minus akumulatora. Kod nekih instrumenata nije vazan pol prilikom merenja jer bolji instrumenti pokazuju i negativne napone( sa onim minus ispred). Kod starih moras dobro da pazis sta gde pipas jer moze u trenutku da izgori i strada.
Ovo nije sve sto se tice napona, jer se razlikuju naponi praznog i opterecenog hoda. Ali za osnovno znanje je dovoljno.

-Merenje struje se vrsi u rednoj vezi sa potrosacem i to tako da glavna ili najveca struja prolazi kroz instrument koji tu vrednost meri. A to se postize tako sto skines jednu od klema sa akumulatora i jedan kraj instrumenta spojis sa tom klemom a drugi kraj insrtrumenta spojis sa izvodom na akumulatoru. Tada ces, kada je ugasen auto, dobiti potrosnju struje u mirovanju.
SA OVAKO PRIKOPCANIM ISNSTRUMENTOM NIKAKO NEMOJ POKUSAVATI DA UPALIS AUTO jer onda ceo instrument ode u prah i u dim.

Potrosnju struje stanice kao i svakog drugog potrosaca meris na isdentican nacin. Samo dobro pazi i vodi racuna da se tu ne oprasta ono "samo sam malo pipnuo i odma sam iskljucio". Jer to tvoje relevantno malo je za kretanje elektrona kroz provodnik, sto nazivamo struja citava jedna vecnost.

Najbolje ti je da se sa ovim NE IGRAS jer su posledice nepopravljive vec samo zamenljive prirode.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od brat saja Sre 29 Okt 2014, 18:54

Sreca da sam i ja zavrsio neke skole,inace bih morao da priznam da strujani zna vise od mene.To o cemu on pise je nesto sto se podrazumeva da znam i da sam ispostovao,u suprotnom ne bih mogao da izmerim struju koju trosi radio stanica.Namerno nisam naveo dobijenu vrednost da ne bih dobio raznorazna naglabanja u odgovoru,vec sam samo postavio pitanje koliko struje vuce radio stanica prilikom prijema.Parametri tipa dan-dva u mom slucaju nisu relevantni jer sumnjam u ispravnost stanice tako da tu ulogu igraju samo brojevi,toliko i toliko ampera.
Sto se tice akumulatora,u pitanju je exide premium,kupljen pre tri meseca,proveren i napunjen profesionalnom ctek opremom.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od magnum Sre 29 Okt 2014, 19:28

Ja sam u vezi sa strujama u rangu nase drugarice Marice!
Ali znam da trenutno najjeftinijih kolumatora ima u Metrou.
Ne baksuziram , nego za ne daj Boze!
Pozdrav svima! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od struja Sre 29 Okt 2014, 21:13

Ako ti je samo ovaj podatak od presudnog znacaja i fali ti da sklopis kockicu, onda da ti kazem da u standby rezimu potrosnja za Motorola GM300 bi trebalo da bude 400mA.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od brat saja Čet 30 Okt 2014, 09:13

E to mi je trebalo,fala lepo.Kod mene ode u nebesa,pa puta par sati na stanici i eto problema.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od to je to Čet 30 Okt 2014, 10:07

Kolika je potrosnja struje u predaji, regularne voltaze.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od struja Čet 30 Okt 2014, 13:46

Vrednosti se razlikuju od stanice do stanice. Sto je sasvim i normalno.
Ali u globalu se mogu prihvatiti ovi podaci.

-Kada je stanica u Standby rezimu tj. samo ukljucena i nije niti na prijemu niti na predaji onda je potrosnja struje reda 40mA.
-Kada je stanica u rezimu prijema i vi slusate program onda se njena potrosnja penje i dostize oko 400mA.
-Kada zgrabite taster i pocnete u njega da pricate onda je stanica najopterecenija i u zavisnosti od snage predaje struja kroz izlaze za snagu od 12W zna da bude izmedju 6A i 7.5A

Ova velicina takodje varira od vrednosti napona na koji je prikopcana stanica. Ako je auto ugasen napon je 13,5v i tada da bi se dobila puna snaga potrebna je veca struja. Ako je auto upaljen sa naponom 14,3 onda je za dostizanje pune snage potrebna manja struja.
Ovo se prosto i jednostavno moze razumeti iz formule za snagu (P=UxI) gde se za istu vrednost snage sa promenom napona struja mora opadati ili rasti da bi zadovoljila potreban uslov.

Slican primer vam  je i sa pritiskom i protokom vode.
Ako imate jedno bure od 200 litara i treba da ga napunite za 5 min vodom koja protice kroz crevo. Ako je crevo sire pritisak ce biti manji. Ako je crevo uze pritisak se mora povecati da bi se ista kolicina vode nasula za isto vreme.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Auto - elektrika Empty Re: Auto - elektrika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu