Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AKTUELNO u SITAB-u

+4
maradona
Mapko
Slave
trg
8 posters

Ići dole

AKTUELNO u SITAB-u Empty AKTUELNO u SITAB-u

Počalji od trg Sub 16 Jan 2010, 09:15

TAKSI-PREDUZETNICI,

Imali smo srecu (ako se to tako moze nazvati) da u direktnim pregovorima branimo interese taksi špreduzetnika, i dogovor koji smo ostvarili kao deo pregovarackog tima koji je bio ispred strajkackog odbora na strajku 17. dec. , sada treba da realizujemo.

SITAB ce sledece nedelje dati pojasnjenje potpisanog dogovora, kako bi sprecili spekulacije pojedinih interesnih grupa kojima ne odgovara nase ucesce u zastupanju interesa taksi preduzetnika.

SITAB i dalje zastupa Podnesak koji je nastao na ovom forumu, i necemo odustati od njega.

Kriticari koje cujemo, jednostavno brane svoj interes.

Nama je osnovni cilj zastita interesa taksi-preduzetnika Beograda, i kraj.

Sastanci su ponedeljkom u 19.30. ul Murska 14.

Dodjite.

PS:U toku je izrada zvanicnog sajta udruzenja SITAB [You must be registered and logged in to see this link.] gde ce svi clanovi SITAB-a moci da citaju o nasim aktivnostima i aktuelnim desavanjima

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

AKTUELNO u SITAB-u Empty za lika skrivenog iza nadimka.Mapka ili kako god

Počalji od trg Sub 16 Jan 2010, 21:08

A ti si jedan od likova koji bi da bude administrator i savetnik, bezbedno sakriven iza laznog imena?
Kako je hrabro biti drcan, i piskarati... >d>



SITAB pokrece stvari, od zausavljanja da pravna lica ne mogu da zaposljavaju vozace (jeste li zaboravili?) krenuli sa jeftinijim gorivom, pokrenuli uvodjenje minimalne cene, zaustavljanja fiskalnih kasa, usli u radnu grupu, osnovali udruzernje, skupili 700 ljudi kojima je pun k... zastupanja raznih interesa, a nikako interesa taksista itd.
A gde ste vi likovi koji se krijete iza raznih imena? >d>

Stra vas, jel TO!? sto od gazda, sto od zivota!
Pokrite se usima i u ćosak! >hehe>

Izvinjavam se kolegama koji su sa ovog foruma shvatili problem, aktivirali se i pristupili SITABu i trude se da napravimo da taksi profesija ne bude luzerska, da se gazde bogate i njihove uvlake galame.

Ovo sto smo culi kako su nas do sada zastupali, pa nije ni cudo da su hteli da zaposljavaju vozace!

Nije bilo pravih predstavnika taksi preduzetnika, vec se zastupao samo licni interes.

SITAB to jeste!

I zato nas mnogi olajavaju...Ali, za dobrim konjem prasina se dize, a magarci neka sede i gledaju! >mah>

Srecni u svom oboru, jer je tu toplo i zavetrina, a gazda ih ne jase mnogo, od clanarine do clanarine...

Saletu, vlasniku foruma, sam poslao dopise koje smo poslali ispred SITABA, pa citajte, da ne spamujem.A dobicete i pojasnjenje dogovora sa strajka, da se edukujete malo...
Mozda se i pronadjete, i shvatite da mi u SITABu radimo, a ne samo kao vi da kukamo i lizemo se sa gazdama!

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

AKTUELNO u SITAB-u Empty Re: AKTUELNO u SITAB-u

Počalji od Slave Sub 16 Jan 2010, 22:45

Колика је чланарина код вас?
Slave
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

AKTUELNO u SITAB-u Empty Re: AKTUELNO u SITAB-u

Počalji od Mapko Sub 16 Jan 2010, 22:57

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.] od [You must be registered and logged in to see this link.] Danas u 21:08

trg ::A ti si jedan od likova koji bi da bude administrator i savetnik, bezbedno sakriven iza laznog imena?
Kako je hrabro biti drcan, i piskarati... >d>



SITAB
pokrece stvari, od zausavljanja da pravna lica ne mogu da zaposljavaju
vozace (jeste li zaboravili?) krenuli sa jeftinijim gorivom, pokrenuli
uvodjenje minimalne cene, zaustavljanja fiskalnih kasa, usli u radnu
grupu, osnovali udruzernje, skupili 700 ljudi kojima je pun k...
zastupanja raznih interesa, a nikako interesa taksista itd.

A gde ste vi likovi koji se krijete iza raznih imena? >d>

Stra vas, jel TO!? sto od gazda, sto od zivota!
Pokrite se usima i u ćosak! >hehe>

A vi ste predsednik nečega što zovete sindikat a u stvari je udruženje i od kad ste predsednik istog, pljujete po ljudima sa ovog foruma - a odavde ste krenuli i javnošću ovog foruma se iskoristili kao odskočnom daskom... ne ja nemam nikakvih pretenzija za bilo kakvom vodećom ulogom niti na sajtu niti u nekom udruženju ili sindikatu i u tome se nas dvojica vrlo razlikujemo... Zovete sebe predstavnikom taxista, ja sam taxista i šta vi radite za mene? Prigovarate mi skrivanje iza lažnog imena, prigovarate mi da sam drčan i da samo piskaram... smisao razgovora na forumu i jeste pisanje, iznošenje ličnih stavova i naravno sve to pod pseudonimom - kad mi pokažete kako grešim i ja i svi drugi na WEB što radimo baš tako a ja ću promeniti odluku. Da se razumemo, ja se ne krijem u stvarnom životu i na štrajku sam bio u prvim redovima a kad ste nas u jednom trenutku udostojili vašim prisustvom, prišao sam vam i od vas tražio da promenite pristup u odnosu na licence - tražio sam vam da prestanete da zastupate stav da mi nemamo već licence već da licence treba da nam budu prodate, obećali ste da ćete tako i učiniti i ja sam vam zahvalan ako ste ostali pri tom stavu.
Da "stra" me je od "gazda", života i vas Vlado, "stra" me je jer bi po prirodi stvari trebalo da smo na istoj strani a gde se vi to odmetnuste? Vratite se, treba da smo zajedno. Smile

Ovo bi trebalo da razumete kao dobronamernu kritiku kao što na kraju svaka moja kritika i jeste, trebalo bi da prestanete da provocirate ljude jer mi smo potencijalno članstvo i vi se na nas taxiste i naše zahteve pozivate na svim tim kvorumima na koje idete. Ovde, na ovom forumu možete dobiti neki predlog, dobro mišljenje ili ideju o tome šta i na koji način treba raditi u našoj sindikalnoj borbi a to nećete dobiti niti od onoga ko se ulizuje gazdama niti od onoga ko se ulizuje vama.

Najljubaznije vas molim da prestanete da provocirate i mene i ostale članove foruma i želim vam i snage i moći da gurate dalje u rešavanju svih - posebno onih bitnih pitanja za rešavanje statusa nas taxista. Ne dajte se ni vi isprovocirati i nikad ne zaboravite da treba da zastupate stavove svih taxista a ne samo neke grupe od 700 ljudi. Smile

EDIT: Osobi koja želi da organizuje ljude ne bi trebalo da bude stran princip organizacije - dobro organizovan forum podrazumeva pisanje u skladu sa pravilima foruma a ovaj triple post to svakako nije, ne stvarajte nered i nemojte staff stavljati u poziciju da za vama ide i sređuje... to valjda ne znači da ste drčni? Kako god, ja molim vas ili staff da ova tri posta sažmete u jedan.
Mapko
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Location : SFRJ
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

AKTUELNO u SITAB-u Empty Re: AKTUELNO u SITAB-u

Počalji od maradona Ned 17 Jan 2010, 02:19

No comment.....vidi se ovde ko je obrazovan,a ko.....

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

AKTUELNO u SITAB-u Empty Re: AKTUELNO u SITAB-u

Počalji od VENELUME Ned 17 Jan 2010, 13:30

Ja bih se samo nadovezao na Marka , sa takvim odnosom prema potencijalnim članovima SITAB-a , i ostaćete na broju od 700 ljudi što je manje od 10 % taksista Beograda , a pri tom ne reče niko - šta bi sa poštarom koji je trebao da vam donese rešenje da ste Sindikat , da to nije bila šarena laža , jer reče kolega Trg da su rešenje dobili samo je nastao kratak spoj na relaciji ministarstvo - PTT - SITAB .Tu neko laže , ko li?
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

AKTUELNO u SITAB-u Empty Gradskom javnom pravobranilistu

Počalji od to je to Ned 17 Jan 2010, 16:59

Kolega TRG je dostavio dokumenat koji je Sitab poslao Gradskom javnom pravobranilistu.

[You must be registered and logged in to see this image.]
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

AKTUELNO u SITAB-u Empty Re: AKTUELNO u SITAB-u

Počalji od maradona Pon 18 Jan 2010, 13:04

Pa dobro ljudi,vazno je da se i tamo nesto radi,sto bi nas narod rekao-zajedno smo jaci.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

AKTUELNO u SITAB-u Empty Pomocniku ministra za infrastrukturu G/dninu Draganu Jovanovicu

Počalji od to je to Sre 20 Jan 2010, 22:27

Poštovani G-dine Jovanoviću,

Po dogovoru sa jučerašnjeeg sastanka, šaljem Vam pojedine smernice
rešavanja pitanja obavljanja neregularnog taksi prevoza u Beogradu, koji
se može primeniti i u čitavoj Srbiji jer su problemi isti.

Kolege iz Nezavisnosti i BAP-a ce Vam takodje dati i svoje vidjenje
rešavanja problema nezakonitog taksi prevoza , ukoliko SITAB nije pojasnio
osnovne probleme u dopisu koji se nalazi u prilogu.

U prilogu su navedeni primeri koje treba sankcionisati, koje se odnose na
naregulane taskiste ali i taksi-asocijacije koje ih opremaju krovnim
oznakama i radio stanicamo, i na taj nacin podsticu njihov rad.I tu pojavu
obavezno treba sankcionisati.

Smatram da ce te i Vi zahvaljujuci svom iskustvu i dobroj nameri dati i
svoj doprinos kvalitetnom resavanju trenutno zaista lose situacije
u taksi delatnosti.

S postovanjem,

Vlado Bulatovic
SITAB

[You must be registered and logged in to see this image.]
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

AKTUELNO u SITAB-u Empty Re: AKTUELNO u SITAB-u

Počalji od Mapko Pet 04 Jun 2010, 16:24

Evo doslo je vreme da ponovo dobijam kritike (pertle, mokasine i sl.)... nisam odavde

Elem, kao sto pre neki dan pohvalih sindikat "Nezavisnost" i zahvalih mu se na transparentnosti rada, sada osecam potrebu da isto uradim i prema "SITAB"
- Hvala vam sto menjate kurs i sto pocinje da vam bude bitno informisanje taxista o vasim cinjenjima!
Nadam se da cete biti sto uspesniji u ovom jako neprijatnom poslu sticenja interesa taxi preduzetnika i apelujem na vas da ako vec ne mozete sa "Nezavisnost"-i da budete u bratskoj ljubavi, onda se bar potrudite da budete u odnosu koji predpostavlja neophodnost saradnje na bazi minimuma zajednickih interesa i spona - barem u onom delu koji se tice suprotstavljanja problemima nastalim od strane divljaka i zakupaca RF.
Ucinili ste puno toga ali mislim da ostaje jos da se poradi i na fer-plej odnosu izmedju vas koji biste trebali da budete nasi predstavnici - ne dajte da vam bacaju koske oko kojih cete se medjusobno glodati, vec uvek u glavama imajte vas krajnji cilj (koji je plemenit).
Mapko
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Location : SFRJ
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

AKTUELNO u SITAB-u Empty Re: AKTUELNO u SITAB-u

Počalji od Mapko Pon 07 Jun 2010, 15:15

kure ::
Mapko ::Reklamiranje drugih sajtova nije dozvoljeno, dakle pravis prekrsaj...
Koske glodjete i vi i "Nezavisnost" i to nije dobro...
Samo dopisi koji budu ovde objavljeni postoje, svi drugi ili ne postoje ili kao da ne postoje... shvatite da necemo da se svrstavamo vamo ili tamo, hocemo da znamo sta radite, hocemo da sugerisemo, hocemo sve druge vidove saradnje ali necemo uslovljavanje clansvom kako bismo dosli do informacija!

SITABove članke možeš da čitaš, svima dostupni.A znaš li šta radi nezavisnost?

Ti si onaj što voli da se pravi pamentan( MAda, i tu mislim da se precenjuješ), a da zasuče rukave....teško!učlani se, pojavi se, pa radi nešto!

Još jedan lelemud...
Trg, posle ovakve tvoje agresije u vise forumskih tema na mene, sta drugo covek da pomisli nego da se osecas ugrozenim? Opusti se, to je tvoj individualni osecaj i nisi stvarno ugrozen Smile ...a ako nastavis da me vredjas umesto da diskutujes samnom onda ces ostati usamljen u toj svojoj ruznoj radnji jer opanjkavati i vredjati ljude nije svojstveno odraslom i dobro vaspitanom muskarcu.
Mapko
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Location : SFRJ
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

AKTUELNO u SITAB-u Empty Re: AKTUELNO u SITAB-u

Počalji od Alhemicar Pon 07 Jun 2010, 15:32

Jel vi radite u intresu svih taksista ili samo pojedinih taksista?! Sta je konacni cilj,da se uvedu fiskalne kase a da se na konto toga oprosti porez duznicima..ili je nesto trece u pitanju?..trgovina je u pitanju.....
Sta su sindikati uradili od proslog strajka a vec se prica o novom?!

Odlaganje fiskalnih kasa-odlozene na neko vreme ali samo radi
trgovine(crvene i plave lopatice,svi dobro znamo sta ce na kraju biti)

Ukidanje popusta i uvodjenje minimalne jedinstvene cene-Dobijen popustu od 30% u drugoj tarifi Nedeljom i praznicima.

Subvencije na gorivo,skidnje ili delimicno ukidanje akciza-Umesto toga clanak u blicu da veliki broj taksista vozi na plin a evrodizel najskuplji u regionu 120 din.

Borba protiv nelojalne konkurencije-Dobijen lowcost taksi prevoz(tu su svi oni sto su dobili otkaz u Alfi i Goldu)zarad ocuvanja socijalnog mira na cijem je celu covek koji treba da se bori za boljitak u taksi delatnosti.Divljak.

Eto zbog ceka se strajkovalo a sta se dobilo...a koliko se secam sindikati su pozivali na strajk.Dzaba vama sav ulozeni trud i mahanje papirima kada dela nema!
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

AKTUELNO u SITAB-u Empty Re: AKTUELNO u SITAB-u

Počalji od miamilojevic Sre 09 Jun 2010, 22:26

Pravo u centar

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

AKTUELNO u SITAB-u Empty Re: AKTUELNO u SITAB-u

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu