Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

+39
Mapko
milan_so
Alhemicar
branislav1971
padobranac
Pauk
blackrock 878
mikiilic
noddy
ramplinstinski
tomovicbgd
robert
039
david
zlaja
Delphy
novinar
VENELUME
ka5an
zoki216
boki705
mrgud
Dragan327
Moravac
Paleolit
cupavi454
mirko011
to je to
maradona
mis
Zokenzi
Slave
miamilojevic
kosmajac
magnum
jerotije318
Beki
pauk 523
BATICA 646
43 posters

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od jerotije318 Čet 15 Apr 2010, 20:51

Može biti....
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od Slave Čet 15 Apr 2010, 21:03

jerotije ::Može biti....

А и не мора да значи...
Slave
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od Zokenzi Čet 15 Apr 2010, 21:04

maradona ::
Zokenzi ::Trenutno sada je 9801 udruženje No1 u Beogradu po mnogo aspekata, ali... ne znam šta će dalje biti nisam odavde

Jesi li ti u Pinku ili BTV-u?Informativno...
Ja taman spakovao kofere kad me Zlaja danas iznenadi sa 30% u prvoj i 40% u drugoj tarifi, tako da ću sačekati ponedeljak i dalji razvoj situacije nisam odavde Kažu kolege da je bilo mnogo lepo raditi ovih 15 dana u beogradskom tako da stvarno nisam pametan šta da radim više, a tek mogu da zamislim kako je Zlaji [You must be registered and logged in to see this image.]
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty SVE ili NIŠTA!

Počalji od zlaja Čet 15 Apr 2010, 21:15

Zokenzi ::...a tek mogu da zamislim kako je Zlaji
Ja sam verovao da će se naći još neka taxi asocijacija koja će poći našim stopama ali prevario sam se! Nema druge, kud svi Turci tu i mali Mujo.
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Čekamo još par dana pa onda zna se opcij broj 10:
30% prva tarifa, 40% druga uz zaštićenih 300 dinara i bez članarine dok traje akcija popuštanja!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od jerotije318 Čet 15 Apr 2010, 22:05

i bez članarine dok traje akcija popuštanja!
Nerazumem ti matematiku ali sa 300 din zasticenih nema potrebe za neplacanjem smene ejjjj
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od Slave Čet 15 Apr 2010, 22:36

Смена мора да се плаћа... Тако је Јеро.
Slave
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Niko ne može da pretpostavi koliko će trajati akcija i zato...

Počalji od Zokenzi Čet 15 Apr 2010, 23:10

...2.000 RSD bi bilo sasvim OK za smenu, ali ne samo mesec dana (kako sam danas razumeo Zlaju) nego do kraja akcije popuštanja!
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od VENELUME Pet 16 Apr 2010, 05:29

Ja sam za smenu 30% nizu da bude od 3000 - 3500
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od jerotije318 Pet 16 Apr 2010, 05:38

Slave ::Смена мора да се плаћа... Тако је Јеро.

Dispecerke i telefoniskinje MORAJU da prime platu, struja, porez i ostalo mora da se plati......i NE moze bez smene.
Ovo 30-40 % a da "zavucemo' ostalima koji se drze 30 % je odlicna ideja ali sa 300 din zasticenih i sa nekom simbolicnom reklamom jer je inace dosao kraj-krajeva iliti dno-dna.
Ne volim popust i ne znam dali ga iko vise mrzi od mene ali ako vec drugacije ne moze onda je ovo Zlajin najbolji potez. On nek se odrekne jednog dela smene a mi jednog dela zarade pa kom obojci a kom opanci. Valjda ce ovim papuancima sto su uveli 30 % da dodje iz dupeta u glavu. Lako je davati 30 % kad drugi vozi. NIKO se nije odrekao smene ili da je bar smanjio za 10-20 % - JOK
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od boki705 Pet 16 Apr 2010, 07:07

Jerotije mislim da gresis. Gledam nocas tefter kod jednog kolege iz varijante 20%-30%, gde su uredno zavedene primljene voznje, iznos taksimetra i obracunat popust. Od pocetka aprila covek popustio oko 18.000din. Nije mi bilo dobro. Nesto manje od toga sam juce potrosio za zamenu poluosovine sa homokinetickim i jedan nosac motora (glupost). Xebase nam oni sve po spisku sa popustima a kilometri se zacas naredjaju i uzimaju danak. Ko ce kome na kraju da zavuce, pa nisam bas siguran...
boki705
boki705
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 717
Location : Beograd
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Samo 1 može biti broj 1!

Počalji od zlaja Pet 16 Apr 2010, 07:53

boki705 ::...Ko ce kome na kraju da zavuce...
Dobro pitanje, verovatno niko nikom! Nema tu mnogo filozofije, stvar je jasna, Beogradski 9801 sa najvećim popustom i bez smene, sa jakom reklamom, će za 30 dana da duplira a možda i triplira sadašnji broj poziva i onda ćemo videti šta dalje...
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od david Pet 16 Apr 2010, 09:34

Zokenzi ::
...a tek mogu da zamislim kako je Zlaji
Zlaja
30% prva tarifa, 40% druga uz zaštićenih 300 dinara i bez članarine dok traje akcija popuštanja

Zlajo , imao si hrabrost da povuces pravi potez ,da prvi ukines popust ,
mozda je jos rano za ovako drasticnu promenu / uvodjenje 30% i 40% / - nismo svi isti , mozda treba sacekati da oni koji '' imaju kasno paljenje '' shvate koliko je sve ovo uradjeno bas u interesu taksista !!!!!
/ ceste promene, ma kakve prirode bile , ne prihvataju ni stranke jer stranke neznaju koje iznenadjenje im je pripremljeno za sledeci dan /

Predlazem ; 1. -za sada ostavi kako je trenutno /naravno, zasticenih 300.00 dinara i smenu kolika je i sad /
2. - ukini refundacije za aerodromske voznje
3. - vrati refundaciju za krsenje pravila - uz iskljucenje
4. - one koji pokradu stranke pri naplacivanju ODMAH
izbacuj iz firme kako ne bi blatili sve ljude koji posteno
rade ........../ocisti lopove metlom /
a prihod iz poslednja tri predloga ulozi u jaku reklamu sto sam siguran da
ces dobro odraditi / uostalom kao i do sada /

PS; Znam da je lako predlagati ...... ovo su samo moja razmisljanja .....

pozdrav i podrska od Davida

david
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 34
Datum upisa : 03.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od 039 Pet 16 Apr 2010, 11:32

"Beogradski taksi" ukinuo je popust na poziv građanima u prvoj tarifi. Istovremeno, direktor ovog taksi udruženja Zlatan Zlatković optužio je mnoge kolege iz drugih udruženja da varaju svoje mušterije i ukazao na masovnu pojavu "pojačanih" taksimetara.

- Nelojalna, mangupska i kriminogena ponašanja, kako pojedinih taksi preduzetnika tako i većine taksi asocijacija, koja lagano izmiče svakoj kontroli, učinila je šarenilo cena i neodrživih ponuda i popusta na telefonski poziv. Garantujem da je bar 5.000 taksimetara u gradu neispravno baždareno, tako da građani kod njih praktično nemaju jeftiniju vožnju! Zbog toga je naša poruka - ne nasedajte na popust! - poručio je Zlatković.

[You must be registered and logged in to see this link.]
039
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 56
Location : Vancouver BC, Canada
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od VENELUME Pet 16 Apr 2010, 12:17

039 ::"Beogradski taksi" ukinuo je popust na poziv građanima u prvoj tarifi. Istovremeno, direktor ovog taksi udruženja Zlatan Zlatković optužio je mnoge kolege iz drugih udruženja da varaju svoje mušterije i ukazao na masovnu pojavu "pojačanih" taksimetara.

- Nelojalna, mangupska i kriminogena ponašanja, kako pojedinih taksi preduzetnika tako i većine taksi asocijacija, koja lagano izmiče svakoj kontroli, učinila je šarenilo cena i neodrživih ponuda i popusta na telefonski poziv. Garantujem da je bar 5.000 taksimetara u gradu neispravno baždareno, tako da građani kod njih praktično nemaju jeftiniju vožnju! Zbog toga je naša poruka - ne nasedajte na popust! - poručio je Zlatković.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Pojasni nam malo , sta si hteo reci sa ovim Zlajinim citatom ,jer si mogao da citiras i Armusa gde kaze da je ukidanje popusta los potez , kao i Miska iz Golda .Ne razumem :confused:


Poslednji izmenio VENELUME dana Pet 16 Apr 2010, 12:18, izmenjeno ukupno 1 puta
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od Delphy Pet 16 Apr 2010, 12:17

zlaja ::Ja sam verovao da će se naći još neka taxi asocijacija koja će poći našim stopama ali prevario sam se! Nema druge, kud svi Turci tu i mali Mujo.
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Čekamo još par dana pa onda zna se opcij broj 10:
30% prva tarifa, 40% druga uz zaštićenih 300 dinara i bez članarine dok traje akcija popuštanja!

Zasto bi G. Zlajo bilo ko posao nasim stopama, neka ih u svojstvu:
''socijalnog taxija za siroke narodne mase koje nemaju da plate ali bi i one da se voze''.

30% bi znacilo da ode sve u bespovrat! Niko taxistima ne daje popuste 30-40% na kola, delove
i odrzavanje, gorivo... Dok sve vrtoglavo poskupljuje TAXISTI daju POPUSTE?! Posle ovakvog poteza
i svih dosadasnjih hvala na racun ukidanja popusta, usledice maximalno razocaranje i nezaustavljivi vrtlog propasti.

Radite ''gospodo taxisti'' kako hocete, samo nemojte vise da kukate, na domak ste pruzanja ruke
za milostinju!
Necete druge unistiti popustima, vec definitivno srljate u samounistenje! Kako god, vec sam rekao:

POPUST NIJE BITAN I RELEVANTAN CINILAC DOBRE USLUGE, vec je
samo PONIZAVAJUCE ORUDJE KONKURENTNOSTI U GLAVI TAXISTE !!!


PS. nemam vise ni jedan komentar, sem STO STE TRAZILI TO STE I DOBILI,
a prica kako vlasnici asocijacija namecu popuste, ne pije vise vodu Smile
Delphy
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 351
Location : Beograd
Datum upisa : 05.08.2009

http://delphydesign.webs.com

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Možda će ostati nešto i za tvoju platu kad u Lux-u ostane 250 članova!

Počalji od zlaja Pet 16 Apr 2010, 12:59

039 ::...Zbog toga je naša poruka - ne nasedajte na popust! - poručio je Zlatković...
Ja sam svoje rekao, videćemo šta ima Lux taxi da nam poruči...?
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od 039 Pet 16 Apr 2010, 14:31

Samo sam se začudio, pomalo zabrinuo...

... a usput bih se i zahvalio...
039
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 56
Location : Vancouver BC, Canada
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od robert Pet 16 Apr 2010, 16:50

zlaja ::
039 ::...Zbog toga je naša poruka - ne nasedajte na popust! - poručio je Zlatković...
Ja sam svoje rekao, videćemo šta ima Lux taxi da nam poruči...?
Pozdrav Zlaja Very Happy
Znaci 30% u prvoj,40% u drugoj,sto znaci mesecno oko 25-30.000 na popust.I onda neka neko kaze da taxisti nisu humani.Sve poskupljuje,a mi udaramo po sve vecem popustu.Kako bese ide ona Dzejova pesma,BLAGO ONOM KO PAMETI NEMA...

robert
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 50
Datum upisa : 19.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Nije lako svima ugoditi!

Počalji od zlaja Pet 16 Apr 2010, 17:33

robert ::...BLAGO ONOM KO PAMETI NEMA...
Da li ili ne pitanje je sad?
Ako Nikočev Velimir i drugi, koje zastupa Granski sindikat taksi vozača i autoprevoznika Nezavisnost, odustane, od podnošenja novog zahteva za zaštitu prava ponuđača u Javnoj nabavci br. T 12/09 čiji je predmet bio nabavka usluge taksi prevoza putnika Jatovog redovnog avio saobraćaja na relaciji adresa putnika-Aerodrom Nikola Tesla i/ili Aerodrom Nikola Tesla adresa putnika na teritoriji grada Beograda, odustaću i ja od ponovnog uvođenja popusta u prvoj tarifi.
I da ne dužim ja ću sačekati taj 21 april a onda će sve biti mnogo jasnije!
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Preovlađuje mišljenje da treba da uradimo sve isto kao Pink taxi uz zaštićenih 300 dinara i uz spuštenu članarinu na 3000 dinara. Neću da prejudiciram ali najverovatnije da će se to i desiti!


Poslednji izmenio zlaja dana Pet 16 Apr 2010, 17:40, izmenjeno ukupno 1 puta

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od tomovicbgd Pet 16 Apr 2010, 17:39

Zamolio bi Zlaju ovako javno, da jednom bude dosledan u sprovodjenju svojih odluka i da ništa ne dira u nekom razumnom periodu od bar 100 dana.Ja nešto ne vidim da je posao drastično opao od kad je ukinut popust,pa ne vidim razloga zasto bi ga vraćali,taman stranke naučis na jedno pa za samo 15-20 dana promeni pravila na našu štetu. Dok je bilo popusta štipao sam u proseku 8-10 vožnji za osmočasovno radno vreme,sada je prosek od 6-9,priznaćete da i nije neka razlika,a u novčaniku se oseti.
Nemoj da uzimaš za poredjenje ni Pink ni Lux niti bilo koga drugog,shvati da Beogradski 9801 ima svoj imidž i svoje ime i da se bori kvalitetom svojih usluga a ne popustima i kao takav će uvek imati svoje verne mušterije. Nemoj jednu uglednu taxi asocijaciju da srozavas na nivo socijalno-komunalne službe.Dozvoli nam da radimo i da se osećamo kao taxista-gospodin a ne kao taxista-prosjak. Cenimo sebe da bi nas i drugi cenili.

Ako si već smogao snage da ukineš zlo zvano POPUST, onda budi dosledan i istrajan u tome...suviše je rano razmišljati o vraćanju popusta(za to nikad nije kasno)

Ostavi se statistike,napravi anketu medju tvojim vernim članovima pa poslusaj njihov glas....koliko sam ja upućen 85% je za to da se radi BEZ POPUSTA...........ali.... tvoja je ipak zadnja!!!
Pozdrav za tebe i sve kolege iz 9801
tomovicbgd
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 254
Godina : 57
Location : Miljakovac II
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od ramplinstinski Pet 16 Apr 2010, 17:47

U potpunosti se slazem sa Tomovicem bravo
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Ništa nije u mojim rukama sve odlučuje Beki!

Počalji od zlaja Pet 16 Apr 2010, 17:50

tomovicbgd ::...Ostavi se statistike,napravi anketu medju tvojim vernim članovima pa poslusaj njihov glas....koliko sam ja upućen 85% je za to da se radi BEZ POPUSTA...........ali.... tvoja je ipak zadnja!!!
Zajedno smo postovali ali da zaključim: Ja se nadam da Svetislav Beljinac neće podleći pritiscima najtvrdokornijih jastrebova sindikata Nezavisnost i da neće ponovo pokušavati da osporava, čitaj usporava, žalbom, zaključenje ugovora između Beogradskog 9801 taksija i Jat Airways-a i da neće biti potrebe da Beogradski taksi 9801 išta menja. Sačekajmo 21 April!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od boki705 Pet 16 Apr 2010, 18:11

[quote="VENELUME"]
039 ::"Beogradski taksi" ukinuo je popust na poziv građanima u prvoj tarifi. Istovremeno, direktor ovog taksi udruženja Zlatan Zlatković optužio je mnoge kolege iz drugih udruženja da varaju svoje mušterije i ukazao na masovnu pojavu "pojačanih" taksimetara.

- Nelojalna, mangupska i kriminogena ponašanja, kako pojedinih taksi preduzetnika tako i većine taksi asocijacija, koja lagano izmiče svakoj kontroli, učinila je šarenilo cena i neodrživih ponuda i popusta na telefonski poziv. Garantujem da je bar 5.000 taksimetara u gradu neispravno baždareno, tako da građani kod njih praktično nemaju jeftiniju vožnju! Zbog toga je naša poruka - ne nasedajte na popust! - poručio je Zlatković.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Pojasni nam malo , sta si hteo reci sa ovim Zlajinim citatom ,jer si mogao da citiras i Armusa gde kaze da je ukidanje popusta los potez , kao i Miska iz Golda .Ne razumem :confused:
Ne verujem da je covek mislio ista lose. Procitaj pazljivije poslednje 2 recenice - a sad se prica o uvodjenu 30% - 40 % !!! Sta je onda tu za ocekivati sem da ce broj pojacanih taksimetara da poraste. Ako je vec dotle doslo onda je bolja varijanta ispratiti sve ostale i uraditi ono sto je david predlozio

david ::

Predlazem ; 1. -za sada ostavi kako je trenutno /naravno, zasticenih 300.00 dinara i smenu kolika je i sad /
2. - ukini refundacije za aerodromske voznje
3. - vrati refundaciju za krsenje pravila - uz iskljucenje
4. - one koji pokradu stranke pri naplacivanju ODMAH
izbacuj iz firme kako ne bi blatili sve ljude koji posteno
rade ........../ocisti lopove metlom /
a prihod iz poslednja tri predloga ulozi u jaku reklamu sto sam siguran da
ces dobro odraditi / uostalom kao i do sada /

PS; Znam da je lako predlagati ...... ovo su samo moja razmisljanja .....

pozdrav i podrska od Davida
boki705
boki705
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 717
Location : Beograd
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od noddy Pet 16 Apr 2010, 18:13

i ja kao tomovic!
ako to možemo da nazovemo štetom, šteta je već napravljena i čini mi se da nema smisla vraćati se na staro posle ovako kratkog vremena. mislim da bi bilo u redu da nastavimo ovako bar još dva meseca (najmanje) da bi mogli da cenimo bilo šta. NAJLKŠE JE UVESTI POPUST i za to nikad nije kasno. isto kao što su brzo saznale da je ukinut, srtanke će brzo čuti da je uveden, pogotovo ovaj koji predlaže zlaja.

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 173
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od tomovicbgd Pet 16 Apr 2010, 18:25

zlaja ::
Pozdrav Zlaja Very Happy

Budi siguran da će tzv.sindikat i dalje opstruirati posao sa Jat-om iz sitno sopstveničkih i samo njima znanih interesa,a pod uticajem nekih tamo.... Ali bez obzira na ta dešavanja oko Jat-a, mišljenja sam da što se popusta tiče, ipak ne treba ništa preduzimati....suviše je rano...neka bar do septembra,pa ako ne ide, onda se može razmišljati o kontraofanzivi.

Na terenu situacija i nije baš dramatična,jeste se malo smanjio broj poziva ali tako je i kod ostalih koji daju neekonomske popuste
tomovicbgd
tomovicbgd
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 254
Godina : 57
Location : Miljakovac II
Datum upisa : 22.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od jerotije318 Pet 16 Apr 2010, 19:17

Na terenu situacija i nije baš dramatična,jeste se malo smanjio broj poziva ali tako je i kod ostalih koji daju neekonomske popuste

Upravo tako
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od Slave Pet 16 Apr 2010, 19:36

Боље радити и пар сати дуже али без попуста, што каже Јера на пун кантар, него давати попуст. Колеге не схватају да је попуст највеће зло које је могло да нас снађе.
Slave
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od jerotije318 Pet 16 Apr 2010, 19:39

Боље радити и пар сати дуже али без попуста, што каже Јера на пун кантар, него давати попуст.
Tih "par sati" bi bilo na pocetku a kasnije kad gane budu svi davali toga nece biti. U svakom slucaju prelazis manje km a za iste pare. U tome je poenta
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od mikiilic Pet 16 Apr 2010, 23:17

Beograd -- Vlada Srbije odlučila je na telefonskoj sednici da osnuje novu nacionalnu aviokompaniju koja će zameniti Javno preduzeće „Jat ervejz“.

Kako je rečeno u Vladi Srbije, nova kompanija biće osnovana uz minimalni novčani ulog, a od „Jat ervejza“ će preuzeti "sredstva koja su interesantna potencijalnim privatnim investitorima". Nakon osnivanja biće objavljen tender za dokapitalizaciju nove aviokompanije.

"Što se tiče dugova, oni će uglavnom ostati na teretu postojećeg Jata. Država će kroz prodaju nekretnina i drugih vrednosti u celosti ili u delu nadoknaditi dugove poveriocima"

Nisam maliciozan, mislim da JAT neće postojati do 21.
mikiilic
mikiilic
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 187
Godina : 62
Location : B.Brdo
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od Delphy Sub 17 Apr 2010, 02:26

tomovicbgd ::Zamolio bi Zlaju ovako javno, da jednom bude dosledan u sprovodjenju svojih odluka i da ništa ne dira u nekom razumnom periodu od bar 100 dana.Ja nešto ne vidim da je posao drastično opao od kad je ukinut popust,pa ne vidim razloga zasto bi ga vraćali,taman stranke naučis na jedno pa za samo 15-20 dana promeni pravila na našu štetu. Dok je bilo popusta štipao sam u proseku 8-10 vožnji za osmočasovno radno vreme,sada je prosek od 6-9,priznaćete da i nije neka razlika,a u novčaniku se oseti.
Nemoj da uzimaš za poredjenje ni Pink ni Lux niti bilo koga drugog,shvati da Beogradski 9801 ima svoj imidž i svoje ime i da se bori kvalitetom svojih usluga a ne popustima i kao takav će uvek imati svoje verne mušterije. Nemoj jednu uglednu taxi asocijaciju da srozavas na nivo socijalno-komunalne službe.Dozvoli nam da radimo i da se osećamo kao taxista-gospodin a ne kao taxista-prosjak. Cenimo sebe da bi nas i drugi cenili.

Ako si već smogao snage da ukineš zlo zvano POPUST, onda budi dosledan i istrajan u tome...suviše je rano razmišljati o vraćanju popusta(za to nikad nije kasno)

Ostavi se statistike,napravi anketu medju tvojim vernim članovima pa poslusaj njihov glas....koliko sam ja upućen 85% je za to da se radi BEZ POPUSTA...........ali.... tvoja je ipak zadnja!!!
Pozdrav za tebe i sve kolege iz 9801

U POTPUNOSTI SAGLASAN
Dodao bih, da sam tokom popodneva i veceri i ja napravio malu anketu medju clanovima BPT-a,
od 15-ak anketiranih, 13-oro je reklo da je sada i ovako bolje, malo manje posla, pazari isti uz
manje kilometara ( citaj ukupnih troskova ).
Preostala dvojica misle da je bolje da se sve vrati na staro.
To bi bio rezultat priblizan koleginoj anketi, 2 od 15 je nesto manje od 15% za rad po starom
Delphy
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 351
Location : Beograd
Datum upisa : 05.08.2009

http://delphydesign.webs.com

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od BATICA 646 Sub 17 Apr 2010, 06:15

Nisu nama krivi vlasnici taxi udruzenja, koliko ja vidim.
Dok nije blio popust trcali su pojedini(gladni bez mozga) u gold,alfu zbog popusta.
Kad su neka udruzenj vratila 20% onda su opet pojedini(gladni bez mozga) isli u ta udruzenja.
Sve u svemu ko nas je.b... kad smo glupi!!!
Evo i na forumu jedan hoce bez popust ,drugi hoce sa 20%,treci sa 30% ,cetvrti sa 40%popusta, a mozda neki hoce i 50%popusta.
Moje misljenje da bi stranke najvise volele da ih vozimo na markicu!!!!
Imacemo dosta posla a i stranke zadovoljne.

Veoma srecan

ps E....... Zlajo stvarno tebi nije lako!!!


Poslednji put izmenio BATICA 646 dana Sub 17 Apr 2010, 17:55, izmenio ukupno 2 puta
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od 039 Sub 17 Apr 2010, 10:30

... Rekoše oni i staviše "neku firmu na krov"... jbg, mora da se živi... a tebe "vodeći" .... Ništa lično
039
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 56
Location : Vancouver BC, Canada
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Samo 1 može biti broj 1!

Počalji od zlaja Sub 17 Apr 2010, 11:59

039 ::... a tebe "vodeći" .... Ništa lično
Ništa, ništa kad budeš došao da tražiš tablu Beogradskog 9801 podsetiću te na neke tvoje postove!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od 039 Sub 17 Apr 2010, 15:32

Valjda smo nesto ostavili iza sebe? Ili opet gresim?

Kad budes nudio- nudi tako da zaboravim neke postove
039
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 56
Location : Vancouver BC, Canada
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od jerotije318 Sub 17 Apr 2010, 16:40

2 od 15 je nesto manje od 15% za rad po starom
bravo
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od magnum Sub 17 Apr 2010, 19:57

Znači , ja ni da ne razmišljam o BTV tabli !?Neka,neka , druže!A ja taman mislio malo još da ti se šlihtam i ,,,,, place
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od jerotije318 Sub 17 Apr 2010, 22:53

Plakacete Vi za Milosevicem.......
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od maradona Ned 18 Apr 2010, 01:44

Placemo mi uveliko za njim,a nije nam odgovarao.........

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od Delphy Ned 18 Apr 2010, 01:48

Mnogi vec PLACU, ne za Milosevicem, vec za Drugom TITO-m!

Uskoro ce 25-i Maj i uspomena na dan mladosti, vojne parade, stafetu i jedinstveni Slet na svetu!

Samo ovaj 25-i Maj ce izgleda biti ''dan zalosti'' ili dan kada smo definitivno izgubili na kratko povraceno
dostojanstvo u taxi delatnosti, poslednju nadu za ''dovidjenja popusti''! Aprililiii > PRVOAPRILSKA SALA
Delphy
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 351
Location : Beograd
Datum upisa : 05.08.2009

http://delphydesign.webs.com

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od blackrock 878 Ned 18 Apr 2010, 10:08

noddy ::i ja kao tomovic!
ako to možemo da nazovemo štetom, šteta je već napravljena i čini mi se da nema smisla vraćati se na staro posle ovako kratkog vremena. mislim da bi bilo u redu da nastavimo ovako bar još dva meseca (najmanje) da bi mogli da cenimo bilo šta. NAJLKŠE JE UVESTI POPUST i za to nikad nije kasno. isto kao što su brzo saznale da je ukinut, srtanke će brzo čuti da je uveden, pogotovo ovaj koji predlaže zlaja.

gresite gospodo taksisti,kako vi to zamislate da zlaja goloruk moze da se izbori sa taksi armadom naoruzanom dugim cevima
od 20 i 30 inca?steta je nacinjena i treba je popraviti cim pre,budite realni za promenu,nema ukidanja popusta dok svi
taksisti ovoga grada ne budu u pinku i beogradskim vozacima.
blackrock 878
blackrock 878
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 22
Godina : 56
Location : nbgd
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od noddy Ned 18 Apr 2010, 12:47

...nema ukidanja popusta dok svi
taksisti ovoga grada ne budu u pinku i beogradskim vozacima.
jel to neki tajni plan? ako jeste, kaži, pa da ubrzamo celu priču i pohitamo u bolju budućnost.

noddy
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 173
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od VENELUME Ned 18 Apr 2010, 14:21

noddy ::
...nema ukidanja popusta dok svi
taksisti ovoga grada ne budu u pinku i beogradskim vozacima.
jel to neki tajni plan? ako jeste, kaži, pa da ubrzamo celu priču i pohitamo u bolju budućnost.
Ne nego prosto receno , dok god postoji 101 udruzenje i taksisti koji trce po istima zbog razlike od 300-1000 RSD u dnevnom pazaru , mi cemo biti ovakvi kakvi smo SITNE DUSE . Priznajem i sam sam takav
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od jerotije318 Ned 18 Apr 2010, 15:23

zbog razlike od 300-1000 RSD u dnevnom pazaru
Recimo najminimalnije 300 din puta 26 dana mu dodje oko 8.500 din mada je sigurno veca razlika a treba gledati i kilometrazu. Za sve to nabrojano treba merkati gde raditi.
Nekad ti se porez i smena placaju sami od sebe Veselje
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od pauk 523 Ned 18 Apr 2010, 15:36

300 din puta 26 dana mu dodje oko 8.500 din
[You must be registered and logged in to see this link.]
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od BATICA 646 Ned 18 Apr 2010, 21:55

Baci kosku, pa neka pojedu jedan drugog!!!!!!!!!
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od magnum Pon 19 Apr 2010, 11:01

Batke moj, nisu bas Srbi izmislili onu - zavadi pa vladaj ! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od Pauk Pon 19 Apr 2010, 13:16

Nema tu mnogo filozofije, stvar je jasna, Beogradski 9801 sa najvećim popustom i bez smene, sa jakom reklamom, će za 30 dana da duplira a možda i triplira sadašnji broj poziva i onda ćemo videti šta dalje...
Pozdrav Zlaja Very Happy


Dzabe tebi tvoji kilometri, amortizaciju vozila niko od vas ne racuna... Nije poenta u broju voznji, vec u zaradjenom novcu na kraju balade... Ako za priblizno isto vreme bez popusta moze da se zaradi priblizno ista suma kao sa popustom, a sa manje predjenih kilometara i manjim habanjem auta, onda je to dobitna kombinacija!

Popust nikada nije trebalo da bude uveden, to je cista glupost i nasa srpska izmisljotina, koja odgovara samo vlasnicima asocijacija i njihovim satrapima... Za spas taksi sluzbe treba trajno da bude ukinut!!!

Tebi Zlajo poruka, bio je jedan slican tebi, prvi covek "Zelenog", Mitrovic koji je stalno isao nekome "uz nos". To je trajalo jedno vreme, ali sada ih ne vidim na ulici, nestali su. Sta zelim da kazem, morate svi koji vodite asocijacije i udruzenja da shvatite da smo svi mi povezani! I ta prica, kako je u nekom udruzenju bolje nego u drugom je totalno netacna. Niti ces ti proslaviti "Beogradski", niti ce u bilo kojem udruzenju biti posebno losije, ili bolje...

Pamet u glavu i ne glupirajte se, ukinite popust za trajno!

Pozdrav...
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od BATICA 646 Pon 19 Apr 2010, 13:26

magnum ::Batke moj, nisu bas Srbi izmislili onu - zavadi pa vladaj ! bounce




Nisu,ali najvise je koriste !!!!
Kao vlasnici RF,pa vladaju, a mi se glođemo!!!!
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od VENELUME Pon 19 Apr 2010, 16:07


Tebi Zlajo poruka, bio je jedan slican tebi, prvi covek "Zelenog", Mitrovic koji je stalno isao nekome "uz nos". To je trajalo jedno vreme, ali sada ih ne vidim na ulici, nestali su. Sta zelim da kazem, morate svi koji vodite asocijacije i udruzenja da shvatite da smo svi mi povezani! I ta prica, kako je u nekom udruzenju bolje nego u drugom je totalno netacna. Niti ces ti proslaviti "Beogradski", niti ce u bilo kojem udruzenju biti posebno losije, ili bolje...

Pamet u glavu i ne glupirajte se, ukinite popust za trajno!

Pozdrav...

Mislim da si totalno promasio i vreme i poredjenje , a to mogu i da ti posvedoce mnogi na ovom forumu koji su prosli kroz Zeleni taksi , a mnogi i danas (i ja medju njima) zale sto je prestala da postoji takva firma kao sto je bio Zeleni. A osnovni razlog sto je prestao da postoji je sto se Misa bacio na neke druge poslove (parfemi i sl.) , pa je zapostavio ulaganja u Zeleni , a i inace je za njega reklama i ulaganje u nju bilo nesto totalno strano .I pregazile su ga druge firme , uzele mu posao , a samim tim i clanstvo.
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od Pauk Pon 19 Apr 2010, 22:17

Citaj sustinu onoga sto sam napisao, Mitrovica sam usput s pomenuo, mada je cudno da pocne da se bavi parfemima tek kada mu je eksplodirala eksplozivna naprava u Palmoticevoj, a pre toga je svima terao inat i on je debelo zasluzan za nejedinstvo medju taksistima...
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

STOP POPUSTU!!!  od 31.03.2010. - Page 6 Empty Re: STOP POPUSTU!!! od 31.03.2010.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu