Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obavestenje

+6
maradona
magnum
zlaja
Specijal
time
Admin
10 posters

Ići dole

Obavestenje Empty Obavestenje

Počalji od Admin Pet 04 Dec 2009, 13:47

Kolege iz SITAB-a je stigao mejl sa molbom da se prosledi clanovima foruma uz obrazlozenje da je juce odrzan sastanak clanova radnog tima(grupe) u prostorijama sindikata Nezavisnost i na tom sastanku je od strane SITAB-a procitano sledece saopstenje.

PREUZETI [You must be registered and logged in to see this link.]




Члановима радне групе


Поштовани,

Након истека 2 месеца нашег учешћа у Радној групи, желимо да Вам укажемо на позитивне ствари и дешавања која нам се не допадају.

Драго нам је да сте нам указали поверење и омогућили да кроз радну групу заступамо интересе такси предузетника које представљамо. Колико смо обрадовани том чињеницом да смо добили прилику да дамо свој допринос унапређењу и побољшању радног окружења у којем обављамо своју делатност, изненађени смо и чињеницом, да због разних утицаја и интереса које се износе у виду шпекулација, радна група и ми не можемо да се бавимо конкретним предлозима, реаализацијом наших захтева кроз локалну или републичку управу.
Размислите о овоме:
Идеје које чујемо на састанцима су сјајне, испричане лепо и као такве су у складу са интересима такси предузетника.Ко треба да их спроведе, и да их у наше име презентује и образложи почиње да бива проблем. Постоје опције старих, искусних (често разочараних и неповерљливих) и нових који су жељни промена (убеђени да то може и боље).
Имамо захтеве који ТРАЖЕ ХИТНО решавање, а наши састанци су претворени у панеле, размену мишљења и сјајних идеја често без конкретног закључка. ТЕОРЕМА ДА, РЕАЛИЗАЦИЈЕ НЕМА.
УКОЛИКО ОВО НЕКО СМАТРА ЗА КРИТИКУ, ЗНАЈТЕ И ДА СЕ МИ ОСЕЋАМО ОДГОВОРНИ ЗА ТО.
Како би позитивну енергију која постоји искористили на најбољи и најпрактичнији начин, предлажемо следеће:
1. Да се усвоји заједничка платформа тренутних проблема
2. Одредити приоритете из наших тренутних захтева
3. Направити програм и усвојити начин рада како би реализовали наше захтеве

У вези напред наведеног, предлажемо:
1. Платформа је већ урађена, и то су наши тренутни захтеви (свих седам ОРОЧИТИ),
2. Приоритети су (сви подједнако важни и хитни):
• Тендер Јата
• Фискалне касе
• Амадман за уклањање дивњака
• Минимална цена ( усвојена великом већином представника такси-предузетника)
• Неиздавање нових дозвола


С тим у вези, питањима које решава локална самоуправа треба дати помоћ уколико имамо мишљење правника по питањима које смо набројали.Тражити јасно орочење испуњења наших захтева од стране локалне самоуправе.
У делу фискалних каса, треба јасно упутити захтев Републичким органима и направити јасан договор нашег деловања у случају да се наш захтев одлагања фискалних каса не испуни.

3.Посветити се испуњавању претходних приоритета, и тражити орочавање од надлежних управа, и тек након испуњења претходних захтева посветити се лиценцама и предлозима који се тичу тога, јер је то веома битно питање за такси.предузетништву у Београду и Србији.

Поменули сте нам да се амсдмани и закони не усвајају тако лако, и да Амадман који се тиче дивљака и лиценцирања треба да иде заједно.
Ми ипак сматрамо да треба дати приоритет решавању питања дивљака и предати тај амадман, а да се наредни период посвети изради квалитетног предлога лиценцирања такси превоза који ће представљати бољитак за такси предузетника, јер то није питање које треба да се решава преко ноћи.
Не учимо старог певца како да ради неке ствари, желимо да се ствари решавају корак по корак.Када кренемо да решавамо све , дођемо до тога да се не решава ништа, што је и најгоре за све нас.
Уверени смо да сте против исцрпљујућих састанака који су често без конкретног закључка,садашњи предлози и покренути захтеви тренутно кулминирају и сада је прави тренутак да искористимо шансу да се свари позитивно решавају у корист такси предузетника.
Закључак:
Усресредити заједничку енергију и знање по решавању питања;
1. Тендер Јата (послати допис Градоначелнику са правним тумачењем које смо добили)
2. Фискалне касе (упутити захтев Министарству трговине, орочити га навести им последицу неиспуњења захтева)
3. Амадман за уклањање дивњака (дати коментар, и тражити ефикасну орочену реализацију нашег захтева)
4. Минимална цена ( усвојена великом већином представника такси-предузетника)
5. Неиздавање нових дозвола (тражити извештај колико их је тренутно и колико их је са пресудом коју град мора да испуни)

Тражити прво решавање ових питања, па се након тога посветити лиценцирању које за основу мора имати једна лиценца=један такси-предузетник

С поштовањем,

СИТАБ
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 227
Datum upisa : 01.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od time Pet 04 Dec 2009, 21:41

ako ie pravi trenutak za sve to onda nevidim zasto nije i za lincencu,jednom mora da se okonca ova agonija .i onako nam je sve poznato i svi savrseno znaju sta treba da se uradi ,pa ovo preostalo vreme sto nam je ostalo da iskoristimo za nas i nasu porodicu.dakle sve u jednom paketu.LICENCA-PREDUZETNIK=4500 TAXSISTA

time
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 55
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od Specijal Pet 04 Dec 2009, 22:01

Ja ocu fiksalnu kasu!

Specijal
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 18
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Vlado Bulatović? Taksi preduzetnik, kako sam reče, po sopstvenom izboru!

Počalji od zlaja Pet 04 Dec 2009, 23:00

Kažem vam ja, čudo je taj Vlado Bulatović! Nije samo stavio amandman za taksi stajalište na trgu ili valjda računa da će to dobiti od Milivoja kao zaslužni taksi borac!
Eeee gde će nam duša kad nam takav čovek drži stranu?
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Mislim da je prvi i najvažniji pravi cilj SITAB-a propušten: Dole Zlaja, uaaaaa BPT!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od magnum Pet 04 Dec 2009, 23:16

Rećiću ti, kao stariji i iskusniji,nije loše biti dole opustiš se i uživaš i pustiš da ti skače po onoj stvari kome god to pričinjava zadovoljstvo! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od maradona Sub 05 Dec 2009, 02:47

Kako da te shvati kad nije taksista.?!

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od microb Sub 05 Dec 2009, 09:32

ma ne obraćaj pažnju..sve je to izmišljeno..

samo si ti realan...
microb
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 259
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty A ko je danas objektivniji i realniji od mene?

Počalji od zlaja Sub 05 Dec 2009, 10:05

microb ::....samo si ti realan...
1.) Ja nisam noj sa glavom u pesku, nisam nerealan i ne očekujem nemoguće. Radim najbolje što umem, sa sredstvima koje imam i nisam nikakav prevarant, mangup i muljaroš!
2.) Ja sam jedini koji kažem: Sindikati se ne bore protiv mangupa i mafijaša u taksiju već ih se i sami plaše ili su već i sami deo šireg klana koji hoće da svojata i kontroliše taksi profesiju.
3.) Fiskalizacija samostalnih taksi preduzetnika, u ovom trenutku, nije tehnički spremna, samim tim nije realna i izvodljiva tj neostvarljiva još najmanje dve godine.... to znaju već i vrapci na grani pa tako da se sadašnja protestna priča o fiskalizaciji gura samo da bi vam se zamazale oči.
4.) Ako vi verujete da je taksi politički problem ja ne verujem. Moj stav je da u otvorenoj tržišnoj utakmici može i mora da se desi čistilište i katarza.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od maradona Sub 05 Dec 2009, 12:22

Najobjektivniji,najrealniji i najstrucniji od svih.Ziv dokaz da se u ovoj zemlji moze sve sa parama.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od robert Sub 05 Dec 2009, 15:32

Zbog te vaše tržišne utakmice mi lepo propadamo.Slušam iste priče več deset godina unazad.Niko se nije i neče boriti za nas.Ni bilo koji sindikat,a još najmanje vlasnici udruženja.I taj zadnji takozvani štrajk je po najmanje bio u vezi naših zahteva,kao ni oni predhodni.Ko je ovlastio vlasnike udruženja da pregovaraju u naše ime?Ko u naše ime predaje zahteve za povečanje cena?Da li je iko od vas nekog od njih ovlastio za tako nešto?Krajnje je vreme da se nešto promeni.Ovi stari su pokazali svoje umeče,i doveli nas do totalne propasti.Zašto ne bi iskoristili ovaj forum da izaberemo čoveka,ili manju grupu ljudi, pa da nas oni pravno zastupaju,da obavestimo gradsku vlast da jedino oni imaju legitimno pravo da pregovaraju u nase ime,a ove ostale da otkačimo jednom za sva vremena.Pogledajte samo sta su ti dobročinitelji uradili za nas:Uveli popust,zabranili naplatu prtljaga,i za to sto mozemo das naplatimo oni odrediše cenu,uvode kojekakva glupava pravila itd...E onda su gradska i republička vlast videli da smo mi krave muzare,pa su ljudi rešili da i oni daju doprinos svemu tome.Pa Beogradski taxi daje i do 40% popusta za neke vožnje,i onda mi neko prodaje priču o poštenju.Dokle čemo mi iči sa time?Možda čemo na kraju voziti za džabe,samo da bi reklamirali neko udruženje.

robert
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 50
Datum upisa : 19.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Specijalni transporti visokog rizika sa obezbeđenjem, novca ili drugih dragocenosti, danas se u Srbiji naplaćuju 100 dinara km! Da li je to realno?

Počalji od zlaja Sub 05 Dec 2009, 15:44

robert ::....Pa Beogradski taxi daje i do 40% popusta za neke vožnje,i onda mi neko prodaje priču....
60 dinara plus troškovi putarine i eventualnog prenoćišta i pripadajuća dnevnica je trenutna naša ponuda. To je daleko više nego što pojedinci sa koje kakvim kombi prevozima trenutno nude po oglasima. Prema tome to je tržišna stvarnost i jedina realnost a vi maštajte ako vam je tako lakše pa dogovarajte vožnje po 100 dinara km ako umete!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Zlaja mafioza

Počalji od microb Sub 05 Dec 2009, 16:24

jesi realan ali si isto toliko i konfuzan, pa od neke činjenice napraviš takvu priču da ljudi, koji nisu upućeni kao ti neznaju kome da veruju...valjda to radiš da bi sebi i drugima dokazao da si najpametniji i da sve najbolje znaš.
Fiskalizacija samostalnih taksi preduzetnika, u ovom trenutku, nije tehnički spremna
nemoj da misliš da samo ti znaš ovo(i vrapci na grani)... ali isto tako postoji i činjenica da ovi koji su naumili da opljačkaju taksiste grčevito rade na tome da proguraju one druge fk tzv ručne, i da neće tako lako da odustanu od basnoslovne zarade.
e sad šta ti radiš...puštaš vest kako te kase nisu još u funkciji ( samo da bi jednog dana mogao da kažeš "ja sam rekao, ja sam znao....") a pri tom te baš briga što si kod jednog broja taksista uneo pometnju...

pa kad si tako dobro informisan, da nisi možda čuo sa koliko milijardi minusa ja jat završio prošlu poslovnu godinu? da nisi slučajno pročitao izveštaj revizorske kuće o toj poslovnoj godini ( ne treba ceo samo poslednju rečenicu ) verovatno jesi, ali to te nije sprećilo da učestvuješ na tenderu za uvođenje novog vida prevoza, koji bi bio surogat između taksi prevoza i slobodne vožmje, pošto ima elemente i jednog i drugog, a u zakonu ne postoji. pa da nam tvojom tržišnom utakmicom istanjiš i onako tanku koru hleba kojom hranimo porodice
kako nisi predvideo, kad si već tako vidovit, da će baš sindikat nezavisnost da obori taj tender?
i nemoj samo ti da pričaš o mafiji, poštenju i svojim dobrim namerama i da to što sam ja deda mraz prerušen u taksistu umanjuje tačnost gore navedenog :santa:

[You must be registered and logged in to see this link.]
microb
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 259
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Prvo skoči pa reci hop...

Počalji od zlaja Sub 05 Dec 2009, 18:53

microb ::...kako nisi predvideo, kad si već tako vidovit, da će baš sindikat nezavisnost da obori taj tender?
i nemoj samo ti da pričaš o mafiji, poštenju i svojim dobrim namerama....
OK, ja i ako sam lud nisam glup!
Ja sam Zlaja direktor i jedini vlasnik beogradskog 9801, ili ako sam dobro razumeo hoćeš da kažeš da sam ja isto mafija a ne dobra vila kao što ni ti nisi deda mraz....A da ti nisi slučajno Mr. Beljinac lično? Ali da krenemo redom. Da li sam ja neko ko dobro poznaje sve aktera sadašnje taksi konfuzije i da li sam ja neko ko dobro čita i procenjuje ljude i da li sam ja neko kome gotovo ništa nije promaklo osim eventualno one vaše stalne boljke kontrolori, oštećene kolege, izgubljene vožnje, pojačane stanice i nepravedne refundacije. Ko me zna i čita postove redovno, uverio se do sada da kad nešto napišem, obavezno sam to i dva puta proverio ili još bolje zna da uz sve laži i saplitanja zlurade konkurencije beogradski 9801 još uvek raste i jača! Ko me zna, zna i da sam vredan, uporan i tvrdoglav (a i vegeterijanac) a naravno zna da sam već u puno navrata brzo i precizno locirao folirante kakvi su npr Neša, Aca, Milivoje, Jerotije ili Vlado Bulatović! I da ne dužim, rezultati i vreme ispred nas će pokazati ko je ko, a što se tiče Jata pa valjda je jasno da je to državna firma koja neće nikada propasti. Mi, građani Srbije, smo vlasnici svi zajedno i ako eventualno bankrotira Srbija propašće i Jat. Dakle da zaključim, niko nije loše prošao kad je radio sa državnom firmom, možda se nakad malo sporije naplati neki dinar ali se uvek naplati.
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS Ako sam ipak promašio ko si, molim te predstavi se da bi lakše i kvalitenije dalje postovali!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty I ja sam kamerman, nisi znao?

Počalji od zlaja Sub 05 Dec 2009, 19:34

microb ::....promašio si...
Znam ja druže ko je Svetislav Miša Beljinac na ovom forumu, vozi onaj žuti auto NYC taxi, ali nisam bio siguran ko si ti pa sam malo provocirao.... ali sad znam ko si, brada te otkrila.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od zoki 912 Sub 05 Dec 2009, 19:43

Dosta vise foliranja drage kolege izadjimo kao nekad na ulice i izborimo se za svoju delatnost otkazimo poslusnost svima koji nas kao predstavljaju pred gradskim ocima

zoki 912
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 8
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od zoki 912 Sub 05 Dec 2009, 19:46

ukinimo svi ova novoizmisljena pravila naseg nekad priznatog posla

zoki 912
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 8
Datum upisa : 11.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od magnum Sub 05 Dec 2009, 19:51

Sunce ti,Zlajo,baš mi ovi momci što su ovde od preksinpć,otvoriše oči!
objašnjenje za Roberta-kažeš,pre deset godina-za tvoju info:taxiram 21 i kad sam počeo da radim bilo je ako ne istih,a ono barem sličnih problema (ZA ZLAJU SAM ČUO PRVI PUT PRETPROŠLE GODINE).Tada su nam primer bili Slovenci-oni su već tada imali licence i ceo ovaj sistem o kome mi kao,nešto krupno serunjavimo.I gradska i republička odavno zna da smo mi ne krave,nego VOLOVI,sa sve rogovima u vreći i to obilato koriste!A naše je glavno da nekoga,ko možda i pokuša nešto da uradi odmah namažemo xovnima i proglasimo za pljačkaša.Izvinite koleze,dal' se vi borite za sve nas ili prvenstveno za sebe,pa tek onda,MOŽDA,,,,,Ili je možda Zlaja izmislio-"ko nije za sebe,,,"I nije samo Zlaja i svi ostali koji su u ovom "biznisu".Ili mislite da ću ja da vrtim đevrek ceo dan pa onda da te zovnem i pitam da'l ti možda treba neka kinta!? Ili ti mene!?Batice,borba za goli život je od kad ispadneš iz, pa nadalje,do opet neke crne rupe.A Ludi Zlaja jedini ,nema mozak ali ima muda da se raspravlja sa nama.
A tebi,sa zvučnim imenom ću reći:provrti postove od kad se prvi put spominje fiskalna i pročitaj od tada pa do danas,tata Magnum viče da od toga nema ništa! ILI MOŽDA LAŽEM !? Pitaj munjo minimalistička,možda sam i ja na prst u xupe sa Cvetkovićem!? Pa da ti kažem,iskrice minorna,njega niko ništa ne pita. Pitaju se i to ne pitaju ,nego slušaju, oni sa lovom.A kako ni moja malenkost,a ni ti, nismo na tom mestu,onda stvarno,ako već ćutiš godinu,od kad si sa nama,nastavi to i dalje.Ili ,kao što mi reče tvoj kolega talasaš po nečijem nalogu! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od magnum Sub 05 Dec 2009, 19:54

A što se,imenjače moj tiče tvog predloga,potražiću te 22.12 nasveopštom štrajku! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Zoki, molim te sačekaj da čujemo šta kaže sindikat nezavisnost, mislim deda mraz!

Počalji od zlaja Sub 05 Dec 2009, 19:54

zoki 912 ::Dosta vise foliranja drage kolege....
Provalio sam Santa Claus-a! Čekaj Zoki molim te da čujemo šta će da nam napiše Deda Mraz, da li je ponuda sindikata za prevoz putnika Jata možda bolja od naše?
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od magnum Sub 05 Dec 2009, 19:56

Živ nisam bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Zlaja kamerman

Počalji od microb Sub 05 Dec 2009, 20:37

pa zlajo neznam ni šta ti nudiš a ni sindikat...samo znam da si se upetljao u nešto što je protiv interesa taksista...
ali sve mi se čini da će taj tender da padne... ti si vidovit...znaš ti.

tako da sve ono što rekoh u vezi tebe i dalje stoji...

i nemoj da se vadiš na priče ko je ko... istina je uvek istina. :santa:
microb
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 259
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Ako sam ja Slavko ko je moj najbolji drug?

Počalji od zlaja Sub 05 Dec 2009, 21:11

microb ::...ali sve mi se čini da će taj tender da padne... ti si vidovit...znaš ti....
Šta reći? Kakav vam je zahtev takav će biti i ishod celog postupka. Sudeći da ste dali posao neiskusnom advokatu, koji nije baš shvatio šta vi hoćete, mislim da su vam šanse slabe. Šta hoću da kažem, vidimo se na otvaranju ponuda za par nedelja! (zamoli Mišu da te ovlasti pa da gledamo zajedno šta će biti)
Na par tendera unazad 10-tak godina gde sam učestvovao, što sam što sa drugim firmama, kada je postojao zahtev za zaštitu prava ponuđača uvek je Republička komisija za zaštitu prava u postupcima javnih nabavki dugo radila ali uvek bi pravično i časno postupila. Videćemo šta će biti ovog puta ali vodite računa da će te imati dosta troškova baš kao što sam ih imao i ja da bi celu tendetrsku dokumentaciju valjano pripremio!
Sve u svemu nisam siguran zašto bi nešto poput tendera Jata bilo protiv normalnih i poštenih taksista, osim ako ne misliš na Milivojeve i Sekuline štićenike sa aerodroma, i naravno ako ne misliš na te vaše drage snalažljive članove sindikata koji rade i malo kraduckaju na aerodromu!
Tu vi dragi potpredsedniče malo brljate, primate svakakav ološ u sindikat i onda se čudite što meni ide dobro a vama ne!
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od robert Ned 06 Dec 2009, 00:43

magnum ::Sunce ti,Zlajo,baš mi ovi momci što su ovde od preksinpć,otvoriše oči!
objašnjenje za Roberta-kažeš,pre deset godina-za tvoju info:taxiram 21 i kad sam počeo da radim bilo je ako ne istih,a ono barem sličnih problema (ZA ZLAJU SAM ČUO PRVI PUT PRETPROŠLE GODINE).Tada su nam primer bili Slovenci-oni su već tada imali licence i ceo ovaj sistem o kome mi kao,nešto krupno serunjavimo.I gradska i republička odavno zna da smo mi ne krave,nego VOLOVI,sa sve rogovima u vreći i to obilato koriste!A naše je glavno da nekoga,ko možda i pokuša nešto da uradi odmah namažemo xovnima i proglasimo za pljačkaša.Izvinite koleze,dal' se vi borite za sve nas ili prvenstveno za sebe,pa tek onda,MOŽDA,,,,,Ili je možda Zlaja izmislio-"ko nije za sebe,,,"I nije samo Zlaja i svi ostali koji su u ovom "biznisu".Ili mislite da ću ja da vrtim đevrek ceo dan pa onda da te zovnem i pitam da'l ti možda treba neka kinta!? Ili ti mene!?Batice,borba za goli život je od kad ispadneš iz, pa nadalje,do opet neke crne rupe.A Ludi Zlaja jedini ,nema mozak ali ima muda da se raspravlja sa nama.
A tebi,sa zvučnim imenom ću reći:provrti postove od kad se prvi put spominje fiskalna i pročitaj od tada pa do danas,tata Magnum viče da od toga nema ništa! ILI MOŽDA LAŽEM !? Pitaj munjo minimalistička,možda sam i ja na prst u xupe sa Cvetkovićem!? Pa da ti kažem,iskrice minorna,njega niko ništa ne pita. Pitaju se i to ne pitaju ,nego slušaju, oni sa lovom.A kako ni moja malenkost,a ni ti, nismo na tom mestu,onda stvarno,ako već ćutiš godinu,od kad si sa nama,nastavi to i dalje.Ili ,kao što mi reče tvoj kolega talasaš po nečijem nalogu! bounce
Nesto mi ovde nije bas jasno.Kazes kako si 21 godinu na taxiju,prozivas mene jer sam se drznuo da iznesem svoje misljenje posle samo 12 godina u tom poslu,a onda uzmes da branis,ili zastupas Zlaju, coveka koji nikada nije bio taxista,i koji je tek 2-3 godine u ovom poslu.Pa ko ovde talasa po cijem nalogu?A pre svega nisam na ovom forumu da bi se svadjao sa svojim kolegama.

robert
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 50
Datum upisa : 19.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od robert Ned 06 Dec 2009, 01:12

zlaja ::
robert ::....Pa Beogradski taxi daje i do 40% popusta za neke vožnje,i onda mi neko prodaje priču....
60 dinara plus troškovi putarine i eventualnog prenoćišta i pripadajuća dnevnica je trenutna naša ponuda. To je daleko više nego što pojedinci sa koje kakvim kombi prevozima trenutno nude po oglasima. Prema tome to je tržišna stvarnost i jedina realnost a vi maštajte ako vam je tako lakše pa dogovarajte vožnje po 100 dinara km ako umete!
Pozdrav Zlaja Very Happy
Ne mogu da verujem da uporedjujes kombi prevoz sa taxijem.Pozovi sada nekoga sa kombijem pa da vidis kada ce da dodje,i da li ce doci zbog jedne osobe?A taxi ,za 5 minuta stize vozilo po zelji,e to treba da se plati,a ne da se trazi sto luxuznije vozilo,a da se sto manje plati!To nema veze sa mozgom.Naplacivali smo mi nekada lepo vangradske voznje,ali se pojavise raznorazna udruzenja,i ode mast u propast!Pozdrav!

robert
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 50
Datum upisa : 19.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od boki705 Ned 06 Dec 2009, 01:25

...odustao sam od komentara... za svaki slucaj Smile
boki705
boki705
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 717
Location : Beograd
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Slavujka

Počalji od microb Ned 06 Dec 2009, 08:55

itina boli..kažu ljudi.

opet si promašio. :santa:

molio bih patuljka da ne dobacuje...pošto je iz druge bajke drunken
microb
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 259
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Žao mi Branka ali provaliće vas i on ko ste!

Počalji od zlaja Ned 06 Dec 2009, 10:15

microb ::....opet si promašio. :santa:.....
Ne znam da li sam promašio, vidim samo da sam te dobrano zbunio, ali znaćemo uskoro. To da ti skupiš malo hrabrosti, pa da nam se valjano predstaviš, se neće desiti ali vidim da će te malo preslišati tvoj šef jer sad kad on ode kod svog taksi Boss-a pa mu on kaže da je on ipak pre njega podneo zahtev biće belaja. I da zaključim, niste vi ni malo nezavisni nego baš naprotiv!
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS I da se ne ponavljam, ja ako sam lud nisam glup!

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od magnum Ned 06 Dec 2009, 14:48

Apsolutno saglasan-nisi prozvan zbog mišljenja,već zbog stava koji važi za sve taksiste i brice ovog našeg podneblja,počev od sastava reprezentacije pa do vlade-niko to bolje od nas ne radi!Zlaja i ne pretenduje da bude taksista-on JESTE vlasnik taksi udruženja i za ovo vreme od kada sam ga upoznao nijednom nije iskazao želju da stavi firmu na svoj auto!I alal mu ,da te citiram,ako je za dve,tri godine postigao ono što ja i ti nismo za 12,tj. 21 godinu.Ajde jednom,krivo sedi al' pravo besedi!I ako očekuješ da će da "gine" za tebe i mene a ne za sebe onda je tebi džabe upucano tih dvanaest godina po ovoj našoj džadi!
Čak i ako jednog dana priznaš sebi da je bolje njemu kad i nama nije loše ,očigledno je da zbog,gore navedenog,našeg prokletstva da sve najbolje znamo, nećeš to čak ni samom sebi priznati,akamoli....
Ne treba njega niko da brani,a još manje da zastupa,odlično on radi i jedno i drugo!
Ko razume,shvatiće! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od boki705 Ned 06 Dec 2009, 14:56

Ljudski je gresiti a jos ljudskije okriviti drugog za to Very Happy
boki705
boki705
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 717
Location : Beograd
Datum upisa : 10.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od magnum Ned 06 Dec 2009, 17:40

Ispravka-srpski je grešiti a, još srpskije je okriviti drugog Srbina za to! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Slavujko i njegove inovacije!

Počalji od microb Ned 06 Dec 2009, 20:48

tržišna utakmica... :santa:
[You must be registered and logged in to see this link.]
microb
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 259
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty E moj zavisni potpredsediče, hoćeš li nam se predstaviti?

Počalji od zlaja Ned 06 Dec 2009, 21:14

microb ::tržišna utakmica... Dva sata kvalitetnog programa...
Ti Deda Mraze baš znaš da pogodiš, pa zar ti ja ne rekoh da sam ja fotograf i kamerman a ti mi neveruješ. Ovaj novogodišnji program režirao je Srđan Dragojević, snimljen je davne 1994, a u snimanju sam i sam učestvovao.... Šta reći, mali je svet.
Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty odma' sam te prepoznao...

Počalji od microb Ned 06 Dec 2009, 22:55

dobro, i ako ti sve ovo prođe, bečka poslastičarnica, kvintet, tender, šta će se promeniti na bolje za ljude koji rade u tvojoj firmi i za one koji nerade u tvojoj firmi? :santa:
microb
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 259
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Nisam ti ja Deda Mraze ni mrava namerno zgazio a kamoli kao neki skim me porede!

Počalji od zlaja Ned 06 Dec 2009, 23:30

microb ::dobro, i ako ti sve ovo prođe, bečka poslastičarnica, kvintet, tender, šta će se promeniti na bolje za ljude koji rade u tvojoj firmi i za one koji nerade u tvojoj firmi? :santa:
Deda Mraze, dobar sam ja, nisam zloća, ja još ponekad pročitam po neku knjigu, igram se i vaspitavam uz po koju uspavanku i lepu reč svoju decu, i nisam ti ja nikakav nasilnik mafijaš ili skorojević. Prema tome ako su ti pričali ružno o meni lagali su te. Idi ti Deda Mraze lepo u Beo taksi ili Pink taksi, pa proveri kako je tamo, nisu baš onakvi kakva su ti pisma pisali...
Pozdrav Zlaja Very Happy
PS I molim te Deda Mraze, reci tvojim vrednim saradnicima, da paze kad pakuju igračke Pink taksiju, prošle godine umesto automobila ste im poslali autobuse, pa sad ima mnogo manje posla za njegove radnike sa automobilima.

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od maradona Uto 08 Dec 2009, 01:25

Sve sto ovde procitas je mnogo bolje nego bilo koja knjiga.

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obavestenje Empty Re: Obavestenje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu