Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Večernje novosti

+49
Dr.Agoljub
kole 44
lektor
popers
bane025
Musa
milan_so
GSTVIAP NEZAVISNOST
as
zlaja
microb
BATICA 646
pauk 523
time
robert
King of the road
taxi -ja
Blackshadow
Dejan
maniac
Delphy
brat saja
zzmegi
Velja
Panco
millence
boki705
padobranac
Mapko
plavi
miamilojevic
maradona
angelina
struja
skembi69
Paleolit
noddy
Alhemicar
tomovicbgd
039
drdr
Moravac
Zokenzi
VENELUME
Slave
magnum
jerotije318
Admin
to je to
53 posters

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od pauk 523 Sre 26 Mar 2014, 04:38

Tragom jednog komentara:

Hajde dA krenemo ispocetka mozda neko i bude hteo da shvati poentu.
ZABLUDA: udruzenje "GOLD", udruzenje "ALO TAXI".....
ISTINA: GOLD,ALO TAXI, PINK,BEOGRADSKI,LUX, i svi ostali sem ZUTOG,CUKARICKOG,BEO TAKSIJA I delom STB-a su PRIVATNA "PREDUZECA" registrovana za pruzanje usluga radio veze.(ovo je uprosceni naziv da ne bi komplikovali prostu stvar)
To konkretno znaci da su njihovi vlasnici (citaj: direktori)posrednici izmedju taksi vozaca na ulici i stranke koja zove vozilo.(kao preduzimaci u drugim bransama)
Sto jedno preduzece ima vise poziva na tel. to ce po logici imati i vise clanova koji se jureci za zaradom uclanjuju u ista i za koriscenje usluga radio centra placaju mesecnu nadoknadu VLASNICIMA koja se krace od 3 do 7600 din. mesecno u zavisnosti od ranga preduzeca.
Svakom,ali svakom VLASNIKU je cilj da bas njegova firma ima sto vise poziva jel mu od toga zavisi broj clanova to jest broj i visina clanarine (citaj: zarade)
Indoktrinacija stanovnistva da se taxi mora zvati telefonom traje vec dve decenije,a kao najpodlija stvar se provlaci suluda izmisljotina srpskog "gazde"POPUST NA TEL.POZIV.
Zasto? Zato sto je popust na poziv izmislio VLASNIK preduzeca,da bi privukao tebe citaoce ovih redova da zoves bas taj broj telefona.On ga reklamira,on se bori za njega, a daje ga taxi vozac od svoje zarade.Pritom nikada niko od VLASNIKA nije dao popust na clanarinu koliki god da je popust bio.
Kad bi mogli, oni bi svo stanovnistvo preusmerili na telefon kako bi od taxi vozaca napravili zavisnika od radio centra i potpuno ga onemogucili da radi bez njih.
Otuda potice sva njihova sekiracija za siromasno stanovnisvo kojima je taxi skup,nize cene u drugim gradovima i ostale baljezgarije i sve to u mnozini kako bi se stekao utisak da se tamo nekih 500 taksista bori za nize cene svojih usluga jer narod nema para.Istina je da su tekstovi uglavnom placeni i izgovoreni iz samo jednih usta. Usta i dzepa VLASNIKA preduzeca.
Evo nekih primera iz poslednjeg teksta:
-U "Gold taksiju", jedinom udruženju koje se za to zalaže...(Gold taxi je inace bio i ostao meka za divlje taksiste koji uz odredjenu materijalnu nadoknadu mogu da stave njihovu tablu na krov i da pored toga sto nemaju TX tablice „regularno“rade po ulicama Beograda.)
-podneli su Ustavnom sudu inicijativu za ocenu ustavnosti i zakonitosti (mnozina i zalosno ko sve ima pravo da se obraca ustavnom sudu)
[/b]-Žalili su se i Komisiji za zaštitu konkurencije (mnozina i po mom misljenju nepotrbna institucija osnovana po nalogu zapada)
-U "Goldu" navode da su jedini od svih bili protiv ukidanja popusta, ali su morali da prihvate nova pravila. (prvi deo tacan drugi deo notorna bezobrazna laz,jer nisu prestajali da daju popust na svakojake nacine)
- U Novom Sadu, Pančevu, Jagodini, Nišu su niže cene taksi prevoza i svuda postoje popusti, a u Beogradu ne[/i].(ovo je toliko jadno da nije vredno komentara)
- Kako se tamo taksistima isplati da rade, a beogradskim ne? Nigde na svetu nije zabranjeno da se naplati manje, jer to ide na račun taksiste (ne isplati se ni jednima ni drugima ali nemaju gde da idu  pa su prinudjeni da i dalje rade to sto rade,a da ide na racun taksiste to je vise nego tacno)
- Odluka o ukidanju popusta ne odgovara taksi udruženjima, a još manje građanima.(i ovo je tacno ali ponovicu: ne udruzenjuma nego preduzecima.
-U "GOLDU" smatraju da i taksi prevoz treba da bude tretiran kao i prodavanje svih drugih usluga i proizvoda. (po ovome se vidi strucnost i obrazovanje vlasnice gold taxija ili bolje reci evro gold taxija,posto cim ih uhvati inspekcija za neki veci prestup(citaj:utaju poreza)oni preregistruju firme dodavanjem nekog imena,ali tako da se sustina naziva ne menja.(ovo je naravno praksa koju svi upotrebljavaju)
- navodi Snežana Đukić, vlasnica "Gold taksija".( i na kraju jedan demanti same sebe, ili potvrda istinitosti pisanja autora ovog teksta.)
I na kraju dragi citaoce koji si sigurno pun predrasuda u vezi taksista nadam se da sam bar malo uspeo da ti priblizim stanje o kojem se ne prica a svi ga znamo,sa nadom da ce ovo jednom u ovoj drzavi od koje je ostao samo brend Srbija, doci na red,a onda ce da prsti na sve strane.

Eliot Nes.
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od VENELUME Sre 26 Mar 2014, 06:42

Sve si u pravu , osim onog za preduzeca , osim BPT-a , mislim da su se svi ponovo preregistrovali u UDRUZENJA. Nemoj me drzati za rec , ali tako sam nacuo , te je tako i A.B. predstavnik UDRUZENJA taksista. nisam odavde 
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od jerotije318 Sre 26 Mar 2014, 10:44

A.B. nije presao celzijus  Veoma srecan 
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od pauk 523 Sre 26 Mar 2014, 11:32

Možda,ali poenta je da kako god bili registrovani,postoji VLASNIK koji naplaćuje članarinu da bi ti obezbedio posao.
Da li dobijaš ono što plaćaš?
Jedino je Zlaja imao petlju ili nešto drugo da makar kaže da bi bilo realno da se članarina plaća kroz ostvareni broj vožnji,a ne kao kod nekih gde će kako čujem ta cifra sa najmom čitača dostići davanja državi.
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od BATICA 646 Sub 07 Jun 2014, 13:34

BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od Dr.Agoljub Ned 08 Jun 2014, 07:31

Jes vala,meni stiglo na 10,600.da nije ovo iz njus neta članak? nisam odavde

Dr.Agoljub
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od miamilojevic Ned 08 Jun 2014, 22:47

Valjda ce i usluge prevoza da nam poskupe za tih 10%?

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od to je to Čet 02 Okt 2014, 10:14

Večernje novosti - Page 7 D2305f2328

Večernje novosti - Page 7 Linkr
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od struja Čet 02 Okt 2014, 11:09

struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od to je to Čet 20 Nov 2014, 17:59

Večernje novosti - Page 7 D2305f2328

Večernje novosti - Page 7 Linkr
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Taksisti i auto-prevoznici prete blokadom Beograda

Počalji od Zokenzi Ned 23 Nov 2014, 21:48

Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od to je to Uto 20 Jan 2015, 17:40

Večernje novosti - Page 7 D2305f2328

Večernje novosti - Page 7 Linkr

to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty "Divlji" taksisti tukli komunalne policajce

Počalji od Zokenzi Ned 08 Feb 2015, 23:08

;;linnk;
Na aerodromu „Nikola Tesla“ nelegalni prevoznici odbili da se legitimišu. Posle žestoke tuče, četiri „plavca“ završila u Urgentnom centru
NEKOLIKO nelegalnih taksista, u noći između petka i subote, napalo je patrolu Komunalne policije na ulazu u zgradu aerodroma "Nikola Tesla". Posle žestoke razmene udaraca, prevoznik Z. J. (47) i jedan komunalni policajac zadobili su teže povrede, dok su tri pripadnika organa reda prošla sa lakšim ozledama.

Kako saznajemo, incident se dogodio 45 minuta posle ponoći. Patrola Komunalne policije, prilikom redovne kontrole, uočila je taksi vozača Z. J., kako putnicima nudi vožnju suprotno Odluci o auto-taksi prevozu. U prolazu kod izlaznih vrata sa međunarodnih dolazaka aviona, "plavci" su mu prišli i zatražili ličnu kartu na uvid. Međutim, on je to odbio. Službenici su potom od njega zahtevali da pođe sa njima u policijsku stanicu radi utvrđivanja identiteta, što je takođe odbio da uradi.

Patrola se zatim sa taksistom uputila u zgradu aerodroma, a onda je nastala pometnja. Drugi taksisti bez dozvole za rad, prišli su im i počeli da ih snimaju, psuju i prete. Drama je dostigla vrhunac, kada su ih opkolili i krenuli da vuku za jakne. Jedan od taksista D. J., ošamario je komunalnog policajca N. D. Komešanje je preraslo u tuču. Sevale su pesnice.

Ubrzo je na mesto incidenta stigla ekipa granične policije MUP sa aerodroma. Ona je od Z. J. zatražila lična dokumenta na uvid. Dao im je izlomljen pasoš, optužujući komunalnog policajca U. L. da je to uradio.

Posle uviđaja, Z. J. je sa prelomom ruke oko 2.15 primljen u Urgentni centar. Kasnije, oko 4.30, lekarska pomoć ukazana je i četvorici komunalnih policajca. U. L. je zadobio iščašenje desnog ramena, dok su trojica njegovih kolega prošla sa lakšim povredama. Lekarska pomoć je ukazana B. P. zbog skočnog zgloba, N. D. radi desne jagodične kosti, a zbrinut je i M. B.


MNOGOBROJNE PREKRŠAJNE PRIJAVE

Neki od glavnih aktera jučerašnjeg sukoba Z. J. i D. J. su "zaradili" pet zahteva za pokretanje prekršajnih postupaka samo tokom ove godine, kažu u Komunalnoj policiji. Z. J. ih je imao čak 26 u 2014. godini, a 2013. dva. Za njim ne zaostaje ni D. J. koji ih je protekle godine imao 19, a godinu dana ranije osam prekršajnih prijava.


Kod:
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:532962-Divlji-taksisti-tukli-komunalne-policajce
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od struja Pon 09 Feb 2015, 13:44

Posle uviđaja, Z. J. je sa prelomom ruke oko 2.15 primljen u Urgentni centar ::

A kasnije, nakon skoro 2 sata posle dolaze i komunalci da se zale.

Kasnije, oko 4.30, lekarska pomoć ukazana je i četvorici komunalnih policajca ::
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od to je to Uto 07 Apr 2015, 11:21

Večernje novosti - Page 7 D2305f2328

Večernje novosti - Page 7 Linkr


to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od to je to Pet 19 Jun 2015, 17:05

Večernje novosti - Page 7 D2305f2328

Večernje novosti - Page 7 Linkr
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od to je to Pet 19 Jun 2015, 17:09

Evo idealne prilike da se protestuje na ulici zbog ovoga, cisto da se malo skrene paznja na sve probleme.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od brat saja Pet 19 Jun 2015, 20:15

Ovo moze da bude odlicna zarada ko moze sa isfinansira da mu se oduzme auto.Za 6 meseci,koliko traje postupak,neka isplate samo zvanicnu platu pa je lepa cifra,a u medjuvremenu radis drugim autom.
Odusevljava me kolicina gluposti od strane zvanicnih organa Smrdije koji svi do jednog tvrde da nema osnova za kaznjavanje taksiste ali ipak pokrecu postupak i oduzimaju auto.E zato ih treba navesti da oduzmu sto vise automobila pa ih sacekati odstetnim zahtevom.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od to je to Sub 20 Jun 2015, 05:02

Problem je sto ne mozes da odjavi tx na oduzetom automobilu sve dok traje postupak.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od struja Sub 20 Jun 2015, 08:50

Ali zato mozes da pozajmis drugi auto sa TX, od kolege koji ne radi. Ili se bavi drugim biznisom a taksi mu je usputna aktivnost koju ne upraznjava redovno.
Takvih je po trenutno aktivnoj listi oko 400????
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od to je to Ned 21 Jun 2015, 05:45

Večernje novosti - Page 7 D2305f2328

Večernje novosti - Page 7 Linkr
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od benakiba Pon 22 Jun 2015, 13:46

U subotu oko pola četiri ujutru sa jednog splava sam povezao dva lika...vožnja je bila van grada...čim su seli u vozilo sevnuo je blic sa mobilnog telefona... "zašto nas slikaš?" ma to je samo obaveza preventivne bezbednosti, ne brinite ništa, slika je otišla u radio centar i čim se ja bezbedno vratim sve se briše..bili su baš fini celim putem..eto prilike za razmišljanje...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 741
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Taksista Saša Janković: Nije mi jasno zašto su me osudili

Počalji od Zokenzi Sub 31 Okt 2015, 22:25

Taksista Saša Janković, koji je, pored Milićeva i Vesovića, proglašen krivim u slučaju "kantrimen". Teško mi je da svima objasnim da ljude koje sam te noći povezao zaista nisam poznavao
VEROVAO sam da ću biti oslobođen i još ne mogu u potpunosti da shvatim da sam proglašen krivim, pogotovo za to delo neotklanjanje opasnosti. Niti sam video, niti čuo za tu nesreću na Brankovom mostu kad je poginuo Luka Jovanović, niti imam ikakve veze sa tim. Nije mi svejedno, ali moram da prihvatim sad tu situaciju, jer na nju ne mogu da utičem.

Ovako je juče za "Novosti" govorio taksista Saša Janković, koji je osuđen na sedam meseci zatvora i tri godine uslovno, jer nije prijavio policiji nezgodu, iako je te noći video oštećen "mini kantrimen" i vozio za njim.

- Taj automobil je te noći videlo bar 50 ljudi, a ja sam osuđen - priča nam Janković. - Radio sam noću i obilazio splavove, jer tu ima posla i povezao sam grupu mladih ljudi na Zvezdaru gde su hteli. Hteo sam da idem preko Brankovog mosta, ali mi je putnik Nikola Lepan rekao da idem na stari most. "Kantrimen" sam tek video kad me je obišao. Posle nekoliko dana kad je već Lukin otac izašao na Brankov most tražeći da se otkrije vozač, saznao sam za tu nesreću, ali zaista te putnike koje sam te noći prevezao nisam vezivao sa njom. Tek posle 15 dana se pomenulo da je "mini kantrimen" izazvao nesreću.
Janković kaže da mu je teško da ljudima objasni, da sve dok nije došao u policiju na saslušanje, jer su pozivali taksiste koji voze "pežo", nije povezao da je video taj "kantrimen" i da to ima veze sa nesrećom. Za tih 20 dana imao je više od stotinu vožnji.

- Setio sam se nekih detalja iz te noći, ispričao im i policajci su hteli da me puste, ali je tužilaštvo tražilo pritvor, pa sam tako u zatvoru proveo dva meseca - nastavlja priču Janković. - Nije bilo toliko strašno, ali često ne možeš da spavaš, kad se probudiš ne znaš gde si... Policajci i robijaši su shvatili da nemam veze sa nesrećom, pa sa njima nisam imao problema. Onda jednog dana u svim novinama moja slika, pišu svašta, da sam kriminalac, da sam organizovao bekstvo Milićeva, da sam ga sprovodio da ga kamere ne snime, a mi prošli Nemanjinom ulicom koja je zbog Vlade najpokrivenija kamerama. Osećaš se nemoćno, jer cela Srbija čita neistine o tebi, a ti iz zatvora nemaš mogućnost bilo šta da kažeš. Tad te označe i ti više to ne možeš da promeniš.

Janković kaže da su mu u policiji nudili da ide na poligraf, da je pristao, ali ga nisu odveli.

Kad su ti prijatelji Milićeva u tužilaštvu prihvatili priznanje krivice, ja sam odbio, jer nisam osećao da sam za bilo šta kriv i verovao sam da to mogu dokazati - kaže Janković. - Nikad u životu nisam video nesreću, a da nisam stao i pitao treba li pomoć.

ČEKA VOZILO
KAD je Saša Janković uhapšen, oduzet mu je auto kojim je taksirao. - Sad se nadam da će mi ga vratiti, jer je sudija odbila da mi zabrani da se bavim taksiranjem - kaže Janković. - U velikim sam finansijskim problemima, jer ne radim pošto nemam auto i pozajmljujem novac od prijatelja.


Kod:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:574290-Taksista-Sasa-Jankovic-Nije-mi-jasno-zasto-su-me-osudili
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od to je to Ned 22 Nov 2015, 21:29

Večernje novosti - Page 7 D2305f2328

Večernje novosti - Page 7 Linkr
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od to je to Pon 21 Dec 2015, 20:28

Večernje novosti - Page 7 D2305f2328

Večernje novosti - Page 7 Linkr
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od to je to Sre 16 Mar 2016, 22:29

Večernje novosti - Page 7 D2305f2328

Večernje novosti - Page 7 Linkr
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od miamilojevic Sre 16 Mar 2016, 22:43

Uvek me je cudilo zasto na primer frizerima ne zabrane da imaju zaposlene u frizerskom salonu...logicno bi bilo da samo jedan radi po ceo dan dok ne crkne i subotom i nedeljom,a kad se razboli da ne moze da zaradi ni dinar.Tako isto i obucari i ostali preduzetnici.Zasto samo taxisti imaju tu beneficiju da sve obaveze leze na samo jednom coveku....Potpuno ispravna odluka.Auto je na ulici 24 sata dnevno,trojica privredjuje i zivi od jednog auta.Veca mogucnost za zaradu.Tri coveka na jedan auto,isti broj taxi vozila a tri puta vise ljudi zaposleno.Apsolutno podrzavam.

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od struja Čet 17 Mar 2016, 09:22

Kakvo bi tek onda nastalo ludilo. Za lokalnu samoupravu bi bilo odlicno. Naplacivao bi se porez 3x vise. Ali bi zato i 3x vise ljudi bilo na taksiju.

Ako uzmemo grubi primer da npr. 20.000 voznji dnevno/svaki dan deli 5.000 taksista. Namece se prosto pitanje po koliko bi onda voznji dobio svaki taksista ako se broj ljudi poveca za 3x?
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od kole 44 Čet 17 Mar 2016, 09:43

To bi bio početak kraja taksi preduzetništva.A na kraju bi studenti radili za džeparac kod debeloguzog gazde.

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od angelina Čet 17 Mar 2016, 13:03

miamilojevic ::Veca mogucnost za zaradu.
Reci mi, molim te, da se šališ !!!!!
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od mareska Čet 17 Mar 2016, 13:08

miamilojevic ::Uvek me je cudilo zasto na primer frizerima ne zabrane da imaju zaposlene u frizerskom salonu...logicno bi bilo da samo jedan radi po ceo dan dok ne crkne i subotom i nedeljom,a kad se razboli da ne moze da zaradi ni dinar.Tako isto i obucari i ostali preduzetnici.Zasto samo taxisti imaju tu beneficiju da sve obaveze leze na samo jednom coveku....Potpuno ispravna odluka.Auto je na ulici 24 sata dnevno,trojica privredjuje i zivi od jednog auta.Veca mogucnost za zaradu.Tri coveka na jedan auto,isti broj taxi vozila a tri puta vise ljudi zaposleno.Apsolutno podrzavam.
Ja mislim da je ovo prava stvar,sinoc mi se opet desilo da uzmem voznju kolegi ispred mene na stanici,jer je stranci bilo zao da ga budi..

mareska
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 227
Location : bg
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od benakiba Čet 17 Mar 2016, 15:16

kole 44 ::To bi bio početak kraja taksi preduzetništva.A na kraju bi studenti radili za džeparac kod debeloguzog gazde.

Da, nastalo bi ludilo osim ako se ne bi povećavao broj tj ako bi i dalje samo oni koji imaju dozvolu Skupštine grada mogli da rade ili pojednostavljeno Kole i ja zajedno kupimo mercedes i radimo po 12 sati, delimo troškove amortizacije i akumulacije, pa koliko ko zaradi, nešto kao simbioza, broj vozila se smanjuje, kvalitetnija su a broj taksi-vozača tj preduzetnika ostaje isti..poznavajući našu regulativu i po iskustvu kako se u Srbiji sprovode zakoni to bi verovatno bilo nemoguće...Ostaje da vidimo kako će u Pančevu sve to funkcionisati jer tamo to možda i ima smisla s obzirom da su ovom odlukom taksi-preduzetnici postali konkurencija firmama koje imaju po više desetina vozila i slobodno zapošljavaju vozače...S obzirom na takvo stanje stvari očekujem da će i u drugim manjim gradovima u Srbiji gde taksi funkcioniše slično kao u Pančevu preduzetnici tražiti ovakvu privilegiju jer na prvu loptu im to odgovara a za buduće ludilo vreme će pokazati...


benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 741
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od miamilojevic Čet 17 Mar 2016, 18:32

Ja ili sam glup,ili neke stvari ne razumem.Sad odem u predstavnistvo dacije i kupim novog Logana.Tog istog logana po smenama vozimo ja i jos dvojica kolega.Dogovorimo se da delimo troskove za auto i sav novac na tri dela,pa kako ko koji dan prodje..danas je uzmem vise a ova dvojica manje,sutra obrnuto i tako u krug.Auto radi 24h i privredjuje 30 dana u mesecu...a moze i ovako...kolega kupi auto,i prijavi mene sa taxi dozvolom da radim kod njega kao zaposlen za platu plus jos jednog za drugu smenu jer ja i ovaj drugi ne zelimo ili ne mozemo da odrzavamo svoje i hocemo da radimo za platu kod treceg....Sta je tu nelogicno...ili sam ja celu tu pricu na pogresan nacin shvatio.

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od struja Čet 17 Mar 2016, 19:22

Dobro si shvatio ali ides pogresnim kolosekom.
Prednost jeste u laksem odrzavanju vozila. Ali se ovde caka krije u tome da ce se kasnije lako ispostaviti da je gradu potrebno 5.000 vozila a ne vozaca. Sto ce automatski stvoriti uslov i otvoriti vrata da se izdaju nove taksi dozvole ali uz uslov da te neko prijavi na svoj auto.

Tako ces u vrlo brzom vremenskom roku imati jos duplo ako ne i vise vozaca ali sa istim brojem vozila.
Posto je situacija takva da je broj korisnika taksi usluga manje-vise standardan tj. priblizno konstantan broj. Doci cemo u situaciju da se on ne deli vise na sadasnjih 5 nego na 15 hiljada vozaca.

I po koliko ce onda voznji svako od nas dnevno imati?
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od VENELUME Čet 17 Mar 2016, 20:05

struja ::Dobro si shvatio ali ides pogresnim kolosekom.
Prednost jeste u laksem odrzavanju vozila. Ali se ovde caka krije u tome da ce se kasnije lako ispostaviti da je gradu potrebno 5.000 vozila a ne vozaca. Sto ce automatski stvoriti uslov i otvoriti vrata da se izdaju nove taksi dozvole ali uz uslov da te neko prijavi na svoj auto.

Tako ces u vrlo brzom vremenskom roku imati jos duplo ako ne i vise vozaca ali sa istim brojem vozila.
Posto je situacija takva da je broj korisnika taksi usluga manje-vise standardan tj. priblizno konstantan broj. Doci cemo u situaciju da se on ne deli vise na sadasnjih 5 nego na 15 hiljada vozaca.

I po koliko ce onda voznji svako od nas dnevno imati?
struja je potpuno u pravu, i kada se ranije radila studija o taksi prevozu pričalo so potrebnom broju vozila, a ne taksi vozača,što znači da na jedno vozilo mogu doći i dvojica ili trojica vozača,s tim što onaj na koga se vodi estetski i vozilo može da uzme veći procenat,ali na ulici je mnoogo više taksista,jer otpada ona podela na noćne i dnevne.Jedino bi vikendom taj odnos bio manji,jer tada i dnevni rade noć.
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od mareska Čet 17 Mar 2016, 21:00

Samo kad bi se uveo red da svako radi po 8 sati,ne po 12 ili 14 i pritom spavaju po stanicama za sve bi bilo posla..

mareska
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 227
Location : bg
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od miamilojevic Čet 17 Mar 2016, 21:28

Znaci,bice Low cost do daske....

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od kole 44 Uto 22 Mar 2016, 08:24

A kada prestanemo da maštamo i pogledamo opit na živo,to izgleda ovako(preuzeto sa facebook-a):
" Ha u Nisu se taksisti namnozili kao skakavci.Trenutno postoje 22 taxi firme i jos dve se radjaju.grad je izdao oko 700 broja- vozila od toga500  auta radi non stop,parkiranje nemoguca misija,gradjani nas psuju+ haos neprijavljeni radnici,divljaci ,cena Neekonomska jevtinije vozimo od busa,alu j.bes taksi narod nema za hleb pa ko prezivi..."

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 267
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od to je to Čet 26 Maj 2016, 20:32

Večernje novosti - Page 7 D2305f2328

Večernje novosti - Page 7 Linkr
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od benakiba Pet 27 Maj 2016, 12:12

Stvarno smo banana država..

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 741
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od to je to Sub 25 Jun 2016, 00:14

Večernje novosti - Page 7 D2305f2328

Večernje novosti - Page 7 Linkr
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od benakiba Sub 25 Jun 2016, 14:51

Šta reći, da nije tragično bilo bi smešno, višestruke povrede hehe..izgleda da oni imaju moždane povrede i vređaju našu intiligenciju čime sve više iritiraju što može dovesti do nesagledivih posledica..očigledno je trebalo da pišu prijave legalnim taksistima sa tablom beogradski taksi da bi se dodvorili likovima koji im razbijaju šoferke i buše gume..? Gde to mi živimo i kome treba da plaćamo programe i reprograme..užas..!

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 741
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od struja Ned 26 Jun 2016, 17:07

Brate, znaci blokirani smo, ne mozemo da odemo ni u Surcin ni nigde?? Znaci to je to??

Sluzbeni jezik jednog pripadnika drzavne komunalne sluzbe. Znaci strasno, brate.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od padobranac Ned 26 Jun 2016, 17:34

prva informacija izasla u javnost. steta je napravljena. informaciju procitalo 70% citatelja. sutra izlazi demanti, cita ga 30% istih. od onih 40%, pola ostaje na misljenju koje su im dali novinari.

ps. jesu li malesevic i svilar zajedno studirali
padobranac
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 456
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Ispravljena greška: Parking za taksiste kao i za ostale građane

Počalji od BATICA 646 Ned 17 Jul 2016, 11:05

BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od benakiba Pon 18 Jul 2016, 06:43

He he pa jel ovo neka zajebancija..Dejan Mali je posle peticije shvatio da je član 8 protivzakonit. Pa nije član 8 protivzakonit već oni koji su pisali prijave iako na krovu nije bilo taksi oznake i u kolima taksimetra a o sudijama koji su kažnjavali na osnovu ovako napisane prijave zaista ne treba trošiti reči već treba razmisliti da li takve "sudije" uopšte znaju šta rade...Dakle protivzakoniti su komunalci, sudije i fizička lica sa nekim papirima koji im omogućavaju da nesmetano rade kao taksisti kao i čitave firme zajedno sa taksistima koji vožnje naplaćuju ispod minimalne ekonomske cene i kakve veze ima Ustav sa tim osim da proglasi  malog neustavnim...

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 741
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od pauk 523 Uto 19 Jul 2016, 10:56

...i TH novinara koji je ovo napisao.
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od to je to Sub 06 Avg 2016, 14:00

Večernje novosti - Page 7 D2305f2328

Večernje novosti - Page 7 Linkr
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od VENELUME Sub 06 Avg 2016, 17:22

Ne znam ko će to platiti , što se tiče Grada to je stara ideja od koje se već nekoliko puta odustajalo , sada imaju tu prednost da je GPS već bio u BTV i da softver postoji (bar bi trebalo) u Galebu. E sad kakve su interesne sfere oko nabavke sistema,to već ne znam.
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 59
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od padobranac Ned 07 Avg 2016, 19:39

Vesić: Grad će preko GPS u taksijima pratiti trasu i tarifu...

a onda ce da nam odrede zaradu i fiskalizacija je tu. uvodjenje GPS los potez za nas...
padobranac
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 456
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Večernje novosti - Page 7 Empty Re: Večernje novosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu