Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reprogram

+37
NikeCarp
mareska
kole 44
maleks
kosta232
sale535
plavi
jagodinac
boki705
benakiba
VENELUME
gagi187
Šetač
angelina
struja
King of the road
as
nesa 723
magnum
jerotije318
BATICA 646
Velja
Blackshadow
zlaja
pauk 523
padobranac
Pauk
penzioner
ramplinstinski
brat saja
stariji od 13
Dr.Agoljub
Alhemicar
migaa
to je to
miamilojevic
zoki216
41 posters

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od King of the road Sre 11 Feb 2015, 03:29

Sve to zvuci kao jedna lepa bajka...umesto udruzivanja i sprecavanja ovog lova u mutnom i kulacenja-a Vi svi lepo trk pa placajte..."nije mnogo 12500"...gde li ti radis kad ti nije mnogo pored svih ostalih nameta...verovatno placas smenu 7600-a i to ti nije mnogo...samo polako...bese nekad pocetak kraja-ali ovo sada je KRAJ kraja...sve naj...pozzz

King of the road
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 35
Godina : 44
Location : Out of space
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od ramplinstinski Sre 11 Feb 2015, 08:51

Mnogo ovi iz posreskog palamude...cuj, prepoznace po datumu...naxebali smo...
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od as Sre 11 Feb 2015, 11:28

King of the road ::"nije mnogo 12500"...gde li ti radis kad ti nije mnogo pored svih ostalih nameta...verovatno placas smenu 7600-a i to ti nije mnogo..
Ja nigde ne napisah "nije mnogo 12500"...nego da je dobra računica za I ratu 12110 din. a za tvoju info ne plaćam smenu 7600. jer mi je mnogo i ovo što moram da plaćam.

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od struja Sre 11 Feb 2015, 11:42

Jedna od caka lezi i u ovome. Kada pare legnu na isti racun prvo se namiruju redovna potrazivanja a tek potom od ostatka se uzima za dugovanje. I tada ne postoji mogucnost da ne placate redovno a da vam se dug skida.
Ako u nekom slucaju ne bude dovoljno novca na racunu za podmirenje duga saldo na njemu odmah dobija ispred cifre prefiks minus. Kompjuter to automatski selektuje i stavlja takve u poseban odeljak kao ponovne duznike.

Da li i koliko njih moze da izdrzi da tokom 24 mes. ni jednom ne ode u nikakav minus?
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Sre 11 Feb 2015, 13:35

Kako je 15.02. nedelja,a uz to jos i praznik,sve obaveze dospevaju prvog sledeceg radnog dana,tek 18.02.
Tako kaze propis.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od struja Sre 11 Feb 2015, 17:40

Je`s vala vidii stvarno.
Pa to onda znaci da se sve uplate moraju izvrsiti na petak 13. A to po verovanju nikako ne valja. Zapocinjati vazne stvari tog datuma u mesecu. Maler za taj poso do kraja.

Samo da znate da vam ni ceo petak za uplate nije na raspolaganju. Vec samo do 17h.  Razlog je zato sto samo do tog vremena radi platni promet. I da on ne radi subotom ni nedeljom. Banke primaju uplate i posle toga ali ce vam dan proknjizenja na izvodu biti ponedeljak 17.02.
Posto vam zaduzenje tece od 15.02 a uplata legla 17.02 eto prvog minusa jos na pocetku.
Vodite o ovome racuna i imajte na umu svaki put kada uplacujete sa nekim krajnjim rokom.

PS. У холандском граду Утрехту на железничкој станици не постоји перон са бројем 13. scratch
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od to je to Sre 11 Feb 2015, 17:59

Kamata na 5300 rsd za nedelju dana je 11 dinara.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Sre 11 Feb 2015, 18:31

Pomesao si strujo nesto.Ako 15 u mesecu pada neradan,uplacuje se prvog sledeceg radnog dana,a to je u ovom slucaju Sreda 18.02..Tako kazu propisi i apsolutno nema potrebe da se uplacuje u petak tj.13(Taj malerozni dan)
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od to je to Čet 12 Feb 2015, 14:47

brat saja ::Kako je 15.02. nedelja,a uz to jos i praznik,sve obaveze dospevaju prvog sledeceg radnog dana,tek 18.02.
Tako kaze propis.


Reprogram - Page 3 D2305f2328

Reprogram - Page 3 Linkr
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Ko zeli da proveri ....

Počalji od to je to Čet 12 Feb 2015, 17:08

ZAKON O OPŠTEM UPRAVNOM POSTUPKU



Član 91
(1) Početak i tok rokova ne sprečavaju nedelje i dani državnih praznika.
(2) Ako poslednji dan roka pada u nedelju ili na dan državnog praznika, ili u neki drugi dan kad organ pred kojim treba preduzeti radnju ne radi, rok ističe istekom prvog narednog radnog dana.
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od ramplinstinski Čet 12 Feb 2015, 18:45

Ja danas namirih racune...zna li se koji je rok za drugu ratu reprograma ?
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od stariji od 13 Čet 12 Feb 2015, 23:07

as ::Da, tako je i u Starom gradu, I rata reprograma do 15 februara (tj. za januar) a II rata za februar do kraja februara, + redovno je redovno. To je tako za sada, a kasnije će biti redovno zaduženje do 15 u meesecu za tekući mesec, (kao do sada)a rata reprograma do kraja meseca za prethodni mesec. E sad, ja sam otišao kod mog referenta na konsultacije sa mojom matematikom, a izašao sa njenom. Na mom primeru za PIO, glavni dug mi je -264194,78 : 24 x 1,1 = 12110. Što je OK za I ratu, ali sam za II računao da će se od -264194,78 odbiti 12110 = 252084x1,1:23(preostala meseca) što bi bilo 12056, ali kaže to se tako ne računa, nego glavna rata12110 se uvećava za koeficijent rasta cena na malo(otprilike će biti isti ili sličan 11%)
tj. 12110x1,1=13321 što je ona zaokružila na 13500. Onda mi je pokazala moj fajl do kraja 2015 i tu se po nešto smanjuje (za neke koeficijente što nisam razumeo)tako da mi je rata za decembar 2015 približno 12750. Praktično, moramo za svaki mesec da se raspitamo koliko da uplatimo. To važi i za stavke poreza i nezaposlenosti, sem zdravstvenog koje se plaća samo redovno zaduženje. U slučaju ne plaćanja ili kašnjenja sistem obračunava sve uplate, a dug na preseku ide na prinudnu naplatu uz predhodnu opomenu sa kratkim rokom.(ispadanje iz reprograma)Kako reče kompjuterski sistem će se radovati ako nema - (minus)ispred cifre. Kako sam shvatio bolje je plaćati reprogram nego tekuće zaduženje(ako se ne može oba). Inače sve se plaća na iste račune sa istim pozivima na broj stim što je njen savet da se pišu posebno uplatnice za reprogram a posebne za tekuće zaduženje sa razlikom u "svrha uplate" (I rata reprograma ili redovno doprinos za ....) a oni će prepoznati po datumu uplate i po cifri. Eto tako
;;qwu:

Ova računica ne valja! NEMOGUĆE JE DA RAST MALOPRODAJNIH CENA SVAKOG MESECA SKAČE ZA 11% ! ! To bi bila geometrijska progresija na godišnjem nivou !!! Hiperinflacija, drugim rečima....Ljudi, bre , nemoj da smo naivni ! Po tom njenom  "računu"  bi ti treća rata već bila oko 14.920  , četvrta rata bi bila 14.920 x 1.11 , tj oko 16.560 !!! itd... 11% je koeficijent revalorizacije , ili ti KAMATA na DVOGODIŠNJEM nivou, OD TRENUTKA ZAMRZAVANJA PORESKOG DUGA DO POČETKA REPROGRAMIRANJA ISTOG,  tj.od 01.01.2013  do 31.12.2014 !

I drugo , ta njena priča da se sve plati na isti račun sa istim pozivom na broj je trula...pa sve uprave imaju instrukcije kakav je poiziv na broj da bi ga sistem prepoznao kao redovnu, a kakav da bi ga prepoiznao kao reprogramsku uplatu!!

Najsigurnije im je tražiti da oni napismeno stave kolike su up,late i na koje račune i poz.na br., da danas - sutra imate dokaz u slučaju bilo kakve malverzacije , na šta mi ova priča miriše...ovamo ti kao skinuli kamatu, a ovde ti rokaju progresivnu kamatu iz meseca u mesec koju nazivaju bajkovito " revalorizacija ".... Pa nisu svi taksisti " sisali veslo !
stariji od 13
stariji od 13
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 44
Godina : 33
Location : beograd
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od as Pet 13 Feb 2015, 00:26

Ne nisi dobro pročitao moj post."ali kaže, to se tako ne računa, nego glavna rata (I rata)12110 se uvećava za koeficijent rasta cena na malo(otprilike će biti isti ili sličan 11%)
tj. 12110x1,1=13321 što je ona zaokružila na 13500. Onda mi je pokazala moj fajl do kraja 2015 i tu se po nešto smanjuje (za neke koeficijente što nisam razumeo)tako da mi je rata za decembar 2015 približno 12750." znači smanjuje se. A za brojeve na koji se uplaćuje i pozive na broj najbolje je raspitati se kod svog referenta, meni je ovako rečeno.

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od as Pet 13 Feb 2015, 00:43

ramplinstinski ::Ja danas namirih racune...zna li se koji je rok za drugu ratu reprograma ?

Do kraja februara.

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od angelina Pet 13 Feb 2015, 05:35

https://taxi.darkbb.com/t1335p50-reprogram
Da li je neko pročitao ovo, s posebnim osvrtom na zadnji pasus i zadnju rečenicu u istom koja počinje sa ''Primera radi'' ?
''Primera radi, januar 2015 godine valorizuje se ...., itd, itd, ..., izmiruje najkasnije zaključno sa 15-im februarom 2015 godine'' Dakle dat je primer.
Ja ovo shvatih i razumeh da se svaka rata koja dospeva u tekućem mesecu može uplatiti do 15-og sledećeg meseca.
Zašto bi onda februarsku ratu uplaćivali do kraja februara kad se u primeru lepo kaže da januarska može do 15-og februara.
I čemu onda rasprava da li je II rata do kraja februara ili do 15-og marta?
as ::Ne nisi dobro pročitao moj post."ali kaže, to se tako ne računa, nego glavna rata (I rata)12110 se uvećava za koeficijent rasta cena na malo(otprilike će biti isti ili sličan 11%)
A šta je glavna rata u celoj priči?
ja razumeo ovako, ''glavna rata'' je 264.194,78 : 24 = 11.008,1158 pa kad se ona revalorizuje dobije se
revalorizovana rata  264.194,78 X 1,11 :  24 = 12.219,0086
ili 11.008,1158 X 1,11  = 12.219,0085
A kako se stiglo do 13.500 za ratu pojma nemam .....
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Pet 13 Feb 2015, 09:29

To se zove taxi matematika,tako nastane kilometar od 750 metara.2 puta su mnozili sa 11% i tako je nastala greska.Pitanje je kojom metodom PU obracunava ratu,da li glavni dug uvecaju za 11% pa onda podele sa 24,ili glavni dug podele sa 24 pa onda svaku ratu posebno uvecaju za 11%,sto je isto,ali mozda malo zbuni u startu.Ono sto je prava zackoljica je da svaku ratu treba naknadno uvecati za koeficijent rasta cena na malo za tekucu godinu,ali tek pocetkom sledece godine kada statistika obracuna taj koeficijent,kao sto i sada imamo doplatu na akontacije krajem godine,tako je izracunato i onih 11% sa pocetka price,ali na ostatak duga,i to onda postane visa matematika.Ako se nastavi dosadasnji trend inflacije,to ce biti oko 5%,sto i nije tako strasno,ali je pitanje da li smo duzni sami da obracunamo doplatu na kraju godine,ili sa svakom uplacenom ratom,ili ce nam poslati neko kilomtarsko resenje na gomili nerazumljivih papira.Sve u svemu,na onih 11 treba dodati jos 5% posto,od viska glava ne boli,pa mozda bude i neka pretplatica na kraju godine,da pretekne da priredimo porodicama neko sitno zadovoljstvo.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od as Pet 13 Feb 2015, 12:03

"A šta je glavna rata u celoj priči?" Glavnica duga 264.194,78 : 24 = 11.008,1158 pa kad se ona revalorizuje x 1,11 dobije se
revalorizovana rata = 12.219,0086. Najverovatnije zato što je negde pisalo (nisam baš siguran)da se glavni dug može paltiti u 24 jednake mesečne rate bez sredstava obezbeđenja. E onda je 12.219 (glavna rata) x1,1=13.441.
"Ono sto je prava zackoljica je da svaku ratu treba naknadno uvecati za koeficijent rasta cena na malo za tekucu godinu,ali tek pocetkom sledece godine kada statistika obracuna taj koeficijent,kao sto i sada imamo doplatu na akontacije krajem godine,tako je izracunato i onih 11% sa pocetka price,ali na ostatak duga,i to onda postane visa matematika." Mislim da nije za tekuću godinu nego za mesec, ali možda nisam u pravu. Naj jednostavnije pre plaćanja trk u PU pa pitanje referentu: koliko treba da se uplati rata za ovaj mesec. Kako mi mje objašnjeno u PU samo je u februaru malo gusto, zato što mora da se plati januarski reprogram do 15. februara + redovno zaduženje za januar isto do 15 februara + februarski reprogram do kraja februara. Praktično tri plaćanja.
Ma posle je lako, redovno zaduženje do 15 u mesecu za prethodni mesec, a reprogram do kraja meseca za prethodni mesec. Eto tako. Vrlo lako. ;;qwu:


as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Pet 13 Feb 2015, 18:25

A zasto dva puta mnozis sa 1.1?
"Revalorizovanu ratu",jos jedan od termina iz taxi recnika,uvecaj za godisnju stopu rasta cena na malo podeljenu sa dvanaest puta broj meseca u kojem uplacujes.Ako vrednost inflacije i ove godine bude 5 posto,a dace Jorgovnjanka,onda 5 podelis sa 12 pa pomnozis sa rednim brojem meseca u godini.To je gruba racunica,baci 100 kinti preko i uzivaj.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Pet 13 Feb 2015, 19:13

Evo sta sam dobio u Opstini Zvezdara,poreska uprava,sektor prinundne naplate..Ovo je poziv na broj na koji se uplacuje rata reprograma,sve zajedno sa mojim dugovanjem,odstampano na jednom papiru.. Znaci ipak se ide na zaseban poziv na broj!Reprogram - Page 3 2ns51tu
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od Velja Pet 13 Feb 2015, 19:54

Tako sam dobio i ja samo drugi poziv na broj, a niko mi nerece da februarski dug moram uplatiti do kraja februara.

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 413
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od angelina Pet 13 Feb 2015, 20:01

Alhemicar ::Evo sta sam dobio u Opstini Zvezdara,poreska uprava,sektor prinundne naplate.
I koliko je uvećana rata ?
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Pet 13 Feb 2015, 20:23

Otkud sad drugi poziv na broj kad se danima prica da se uplacuje sve isto kao i za redovne obaveze? I koji je poziv na broj za Novi Beograd?
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od Velja Pet 13 Feb 2015, 20:24

Zvezdara, 10% na dug

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 413
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Pet 13 Feb 2015, 20:26

Sifra 941 na listing x 1.1=je ovo sto sam dobio od njih na papiru..Upravo izracunah.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od Velja Pet 13 Feb 2015, 20:26

brat saja ::Otkud sad drugi poziv na broj kad se danima prica da se uplacuje sve isto kao i za redovne obaveze? I koji je poziv na broj za Novi Beograd?

Koliko sam skapirao svako dobija svoj broj i onda JMBG i slovo

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 413
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od angelina Pet 13 Feb 2015, 21:37

brat saja ::Otkud sad drugi poziv na broj kad se danima prica da se uplacuje sve isto kao i za redovne obaveze? I koji je poziv na broj za Novi Beograd?
Neke poreske daju poseban poziv na broj a neke ne.
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od stariji od 13 Pet 13 Feb 2015, 23:18

Velja ::
brat saja ::Otkud sad drugi poziv na broj kad se danima prica da se uplacuje sve isto kao i za redovne obaveze? I koji je poziv na broj za Novi Beograd?

Koliko sam skapirao svako dobija svoj broj i onda JMBG i slovo

ejjjj
Upravo tako! Nemojte sami pisati svoj poziv na broj praveći analogiju sa npr. nekim drugim kolegom sa iste opštine....
Da ne odu pare " bez traga" , što bi ovima iz poreskih uprava i odgovaralo...
stariji od 13
stariji od 13
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 44
Godina : 33
Location : beograd
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od angelina Pet 13 Feb 2015, 23:37

Alhemicar ::Sifra 941 na listing x 1.1=je ovo sto sam dobio od njih na papiru..Upravo izracunah.
Dakle ovo smo apsorvirali ....
Još samo da vidimo da li je 28 februar ili 15 mart krajnji rok za II ratu ....
e, da, i da čekamo kraj marta za ''obećanih'' 60 rata ...
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od Dr.Agoljub Sub 14 Feb 2015, 07:59

Jel vam to neko  nesto "obeco"  nisam odavde

Dr.Agoljub
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 205
Datum upisa : 03.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Sub 14 Feb 2015, 08:10

Na NBG sve ide na isti racun i na isti poziv na broj,ljudi su vec uplatili tako da je to provereno.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od to je to Sre 18 Feb 2015, 15:30

Posto su me poslednjih dana zvale kolege oko ove druge rate evo dokumenat u punoj velicini pa stampajte, kome traze do kraja februara drugu ratu ovo pod nos i oni imaju ovo sigurno.


Reprogram - Page 3 Atll4i
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Sre 18 Feb 2015, 19:24

Znaci druga rata se placa zajedno sa tekucim obavezama do 15 marta?
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od angelina Sre 18 Feb 2015, 21:49

Alhemicar ::Znaci druga rata se placa zajedno sa tekucim obavezama do 15 marta?
I to smo apsolvirali ....
ostadoše još samo ''obećanih'' 60 rata .... Very Happy
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od stariji od 13 Čet 19 Feb 2015, 21:40

Da , Angelina .... Eeeeee,  sad još samo da se apsolvira i "matematika" izračunavanja svake naredne rate...to  opet izgleda ide po slobodnom tumačenju PU , po njihovom nekom metodu.....i drugo JAKO bitno pitanje : šta kad se ( kako obećavaju sindikalci - u aprilu ) pređe na model reprograma na 60 rata ? Od kog iznosa će nam odbiti uplaćene ove tri prve rate po starom 24 - mesečnom  modelu ? Ako budu odbili od onog izvornog duga u mirovanju (NE revalorizovanog ) - to je onda OK , ali šta ako budu po nekoj suludoj logici odbili te tri uplaćene rate od starog duga u mirovanju SA revalorizacijom ?!!! ispada da smo opet tri rate bacili u vodu , tj. poklonili ih državi, a to me neodoljivo podseća na početak cele priče kad su nam unapred tražili da uplatimo tri rate da bi se popeli na ringišpil !!!

Pozzz
stariji od 13
stariji od 13
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 44
Godina : 33
Location : beograd
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od King of the road Pet 20 Feb 2015, 04:28

Pa ako tako bude....a tesko da ce tako biti...prestanemo da placamo i ti je to....a sta bi sa obecanih 300L. mesecno????

King of the road
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 35
Godina : 44
Location : Out of space
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od Šetač Pet 20 Feb 2015, 08:05

Samo kada bi nam skinuli akcize za gorivo i ukinuli taksu na kubikazu (jer je smesno da nama naplacuju "luksuz" koji mi ulazemo u posao) ustedeli bi nam preko 1000 evra godisnje, eto para za porez.

Mercedes je postao retkost ali zato taksisti Beograda voze masovno punta - jeli ti normalno. Pa jeste kada je drzava nenormalna i forsira te da vozis auto sto manje kubikaze i sto manje vrednosti.
Šetač
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 247
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od stariji od 13 Pet 20 Feb 2015, 10:53

Ajde evo samo da potvrdim informaciju koju nam je prosledio To Je To ... Malopre se čuo sa referentom ( snimljeno je svih 8 minuta  razgovora) , dakle , rata za reprogram se isto plaća do sredine narednog meseca, znači ova sada februarska je do 15. marta . Čisto da ne bude zabune, i promenjen je opet poziv na broj, to treba proveriti, u mom slučaju je na kraju umesto slova D sada slovo R.... Što se tiče izračunavanja rate, mi smo već i sa računanjem prve rate i zaokruživanjem valorizacione kamate na 11% ( a nije 11% , već oko 10.5%) faktički platili tih par stotina dinara više...Rekao mi je da uplatim isti iznos i da se čujemo u martu nakon uplate, da proverimo kako ide proknjiženje...Poz
stariji od 13
stariji od 13
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 44
Godina : 33
Location : beograd
Datum upisa : 01.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od angelina Pet 20 Feb 2015, 15:37

stariji od 13 ::Da , Angelina .... Eeeeee,  sad još samo da se apsolvira i "matematika" izračunavanja svake naredne rate...to  opet izgleda ide po slobodnom tumačenju PU , po njihovom nekom metodu.....i drugo JAKO bitno pitanje : šta kad se ( kako obećavaju sindikalci - u aprilu ) pređe na model reprograma na 60 rata ? Od kog iznosa će nam odbiti uplaćene ove tri prve rate po starom 24 - mesečnom  modelu ? Ako budu odbili od onog izvornog duga u mirovanju (NE revalorizovanog ) - to je onda OK , ali šta ako budu po nekoj suludoj logici odbili te tri uplaćene rate od starog duga u mirovanju SA revalorizacijom ?!!! ispada da smo opet tri rate bacili u vodu , tj. poklonili ih državi, a to me neodoljivo podseća na početak cele priče kad su nam unapred tražili da uplatimo tri rate da bi se popeli na ringišpil !!!

Pozzz
Odakle sad tri rate ? Valjda dve, pod uslovom da se izglasa "obećani" zakon u martu.
Ako se ne izglasa u martu, odnosno ako ne stupi na snagu do aprila, e onda će biti i i treća rata. A ako se zakon  ne izglasa uopšte, onda ostaju 24 rate po važećem zakonu.
A prve dve rate će odbiti od uvećane cifre duga.
I onda će za onaj ostatak slediti opet nekakvo uvećanje, da li odmah za 5 godina ili svake godine zasebno a ko će to sad znati ....
I u pravu si, ima tu još puno nejasnoća, svojevolje PU, ....
Čućemo sve, nadam se na vreme ...
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od to je to Pet 20 Feb 2015, 16:36

angelina ::
Čućemo sve, nadam se na vreme ...

Aha, moracu ja da uvedem clanarinu. Ona dokumenta nisu dzabe, ako ce te dzabe vi se uclanite u sindikat. Samo da provalim kako se ogranicava na 30 dana prijava na forum. ;ff;t;
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od angelina Pet 20 Feb 2015, 17:09

to je to :: Aha, moracu ja da uvedem clanarinu. Ona dokumenta nisu dzabe, ako ce te dzabe vi se uclanite u sindikat. Samo da provalim kako se ogranicava na 30 dana prijava na forum. ;ff;t;
Može ...
meni deo za tumačenje .... Veselje
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od ramplinstinski Pet 20 Feb 2015, 23:18

Na Rakovici nije bilo dodavanja slova...ili su ih sada ubacili...ja uplatih na standardne racune...
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Sub 21 Feb 2015, 00:15

Ja greskom uplatih 2 soma manje na pio,ustvari racunao sam da imam pretplatu koja je negde misteriozno nestala,to se zove pretplata na vodi,i zamalo mi referent ne izvadi oci.Doplatio sam sa danom zakasnjenja pa sad sta bude.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Sub 21 Feb 2015, 16:55

Jel vadio neko listing radi provere glavnice?
Ja planiram u Ponedeljak da izvadim listing i da vidim gde je "legla" rata reprograma.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od Pauk Sub 21 Feb 2015, 17:48

Sve sto uplatis na svoj poziv na broj, odbija ti se od duga pod sifrom 941.
Pauk
Pauk
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 200
Datum upisa : 14.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od brat saja Sub 21 Feb 2015, 23:06

Duga vise nema na listingu.
brat saja
brat saja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 613
Godina : 50
Datum upisa : 01.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od Velja Ned 22 Feb 2015, 11:21

Pa kako i gde onda kontrolisati stanje?

Velja
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 413
Datum upisa : 29.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty И парадајз купујете када цигани почну да ...

Počalji od gagi187 Pet 27 Feb 2015, 14:01

Има ли нека свежа вест?

(са почетка 2014.)
gagi187
gagi187
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od as Pet 27 Feb 2015, 23:28

Evo novih vesti tj. gluposti. Bio sam u PU kod mog referenta da je pitam do kad se plaća II rata reprograma, tj. da li je ostalo do kraja februara ili do 15. marta? Ona kaže do kraja februara, ja kažem imam informaciju da je do 15. marta. Ona reče, dobro vi uplatite do 15. marta pa će te ispasti iz reprograma. Ja na to izvadim odštampani dopis sa foruma iz centrale PU, ona ga pročita i kaže, E sad idite kod načelnice pa joj to pokažite, kad na to ulazi u kancalariju načelnica i referent je pita koji je rok, a načelnica kaže po zakonu do 15. marta, pogleda i ona dopis i dade nalog da se iskopira.(Čim su tražili da se iskopira očigledno da ga prvi put vide) Znači epilog je da mnoge opštinske uprave prihoda nisu obaveštene o dopisu iz Save Maškovića(centrale) i da će mnogi preduzetnici ispasti iz reprograma, ali se nadam da će moći uz dopis da se vrate u isti.
Posle toga odem na šalter da vidim gde je legla I rata i klinac na šalteru mi izvadi listing samo sa tekućim zaduženjem, ja ga pitam za listing sa glavnicom tj, reprogramom, a on na to reče ja to ne znam da izvučem, idite kod inspektora. Pa plaćaj poreze i doprinose od kojih oni žive. Ludilo od administracije. ;;qwu:

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od miamilojevic Pet 27 Feb 2015, 23:30

Zasto?Bas su super Veoma srecan

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od Alhemicar Sub 28 Feb 2015, 00:30

Nece se ispadati iz reprograma ako se rate uplacuju do 15 tog u mesecu,samo cemu vise sluzi taj reprogram,a uz to i ne radi?!(ne znaju da ti izvuku listing)..Uplatio sam prvu ratu,ali drugu necu dok se oni ne dogovore sta i kako..24,48,60.Do kraja meseca,15 tog..itd..Kao sto kaze Laza ganci u belim  rukavicama.."Dok ste vi placali porez,ja sam zidao lokale"..a dobio covek i penziju i pored duga od 2.000.000 din pa mu skidaju trecinu tj. 6000 din..Otplatice im za jedno 30 tak godina..
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Reprogram - Page 3 Empty Re: Reprogram

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu