Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda

4 posters

Ići dole

Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda Empty Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda

Počalji od taxi -ja Pon 07 Sep 2009, 21:56

taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda

Počalji od skembi69 Uto 08 Sep 2009, 00:25

Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda G423860
skembi69
skembi69
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 76
Godina : 54
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda Empty Ceo govor g. Zorana Pasalica na konferenciji

Počalji od taxi -ja Čet 10 Sep 2009, 22:22


taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda

Počalji od ka5an Pet 11 Sep 2009, 17:00

Ovaj deo foruma bih preciznije nazvao,
"..,i otkrismo rupu na saksiji! "

[/quote]

Sve dok bude postojao zakon,a ne bude postojala i njegova PRIMENA,neće biti ništa od ovog posla!
Sva ova šuplja priča,koja je osmišljena tako,da se njom ništa ne kaže,više "ne pije vodu" NI kod predškolskog uzrasta.
Sve dok se nelegalno taxiranje bude smatralo kao prekršaj,a NE kao krivično delo (privredni kriminal), bi će sve više divljih taxista na ulicama Beograda.
ka5an
ka5an
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 924
Godina : 63
Location : Zvezdara
Datum upisa : 28.07.2008

http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda

Počalji od taxi -ja Uto 15 Sep 2009, 18:22

Zoran Pašalić
Starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda

Kada se pojavi jedan problem, obično se smatra da u zakonu treba vršiti određene izmene, znači doneti nov zakon ili doneti izmene i dopune, pa onda krenuti u jednu novu priču. Svakako to ima svoju svrhu, ali i postojeća zakonska regulativa praktično moze da reši jedan deo problema ako je sprovodljiv. Kada se pojavi bilo koji problem gde ima više učesnika, kao što je ovde - saobraćajna inspekcija, policija koja pruža asistenciju, mi kao oni koji procesuiramo i kasnije Uprava prihoda koja izvršava naše odluke, onda je potrebno da postoji koordinacija i zatvaranje celog tog kruga i sistema. Bez toga je potpuno bespredmetno govoriti o rešenju sa bilo čije strane. Svi znate da je priliv stanovnika u Beogradu u poslednjih 10-15 godina ogroman i problem je nerešiv jer imate ljude na fiktivnoj adresi, gde niko ne živi na adresama ili ljudi jednostavno ne reaguju na pozive. To je prvi problem koji se javlja. Prekršajni postupak traje dugo i dovoljno je da u samom pozivanju izgubiti nekoliko meseci. Novčanu kaznu ljudi nekako i plate, nekako se dovijaju, plaćaju na rate, donose razna uverenja, ali sama zaštitna mera je ta koja pogađa i ona stvara efekat. Kada se pojavi jedna zakonska regulativa, imate određeni deo priče koji je reakcija na to, znači imate akciju-imate reakciju... Učinioci prekršaja onda traže rupu u zakonu. Član 53a govori se o tome da se vozilo može oduzeti samo od vlasnika, ne može se uzeti od nepoznatog. I onda se dešava da lice koje taksira bez dozvole se legitimiše kupoprodajnim ugovorom gde je to vozilo u vlasništvu nekog drugog. Znači ne možete sprovesti zaštitnu meru oduzimanja tog vozila. Mi smo shvatili da možemo da uradimo samo jednu stvar, a to je da idemo jednim postupkom gde god je to moguće da bude hitan i da se rešava odmah. Ovim izlaganjem sam dao otprilike pregled sistema. Postoji drugi deo priče, a to je koliko visina novčane kazne može da motiviše ili demotiviše. Ovde nije takav slučaj, imamo zaštitnu meru oduzimanja taksi vozila, samo je treba sprovesti takva kakva je, ali imamo problem da neko uvek može da kalkuliše, a to imamo u mnogim zakonima, da mu je jeftinije da povremeno bude uhvaćen kako nelegalno obavlja taj posao, nego da plaća državi. Kada se te stvari ustroje, onda se zatvara krug i onda možemo pričati o nekim ozbiljnim rezultatima.”
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda

Počalji od angelina Sre 16 Sep 2009, 00:18

taxi -ja ::Zoran Pašalić
Starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda

...Svi znate da je priliv stanovnika u Beogradu u poslednjih 10-15 godina ogroman i problem je nerešiv jer imate ljude na fiktivnoj adresi, gde niko ne živi na adresama ili ljudi jednostavno ne reaguju na pozive. To je prvi problem koji se javlja. Prekršajni postupak traje dugo i dovoljno je da u samom pozivanju izgubiti nekoliko meseci. .....

Čini mi se da je 2002 god. donet neki član u nekom zakonu koji obavezuje stranke u sporu pred sudovima, da i ako ne dobiju poziv za neko ročište a znaju da moraju imati ročište u nekom vremenskom intervalu, moraju sami da se interesuju kod suda (izglasano baš zbog izbegavanja prijema poziva) !!!! Te stoga gospoda sudije vrlo lako mogu izdati nalog za privođenje stranke i još lakše ga kazniti !! POSTOJI ZAKON !!!
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda Empty Re: Komentar Gospodina Zorana Pašalića, starešina Gradskog suda za prekršaje Beograda

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu