Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu

4 posters

Ići dole

Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu Empty Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu

Počalji od taxi -ja Pon 07 Sep 2009, 21:28

taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu Empty Re: Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu

Počalji od skembi69 Uto 08 Sep 2009, 00:43

Svaka ti je na mestu Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu Kolcei
skembi69
skembi69
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 76
Godina : 54
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu Empty Celo izlaganje g,Miomira Veselinovica na Konferenciji

Počalji od taxi -ja Čet 10 Sep 2009, 22:51



taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu Empty Re: Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu

Počalji od taxi -ja Uto 15 Sep 2009, 18:26

Miomir Veselinović

Profesor fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu

Pozdravljam inicijativu koja predstavlja ujedinjavanje većeg broja medija koji do sada nisu imali onu ulogu koju bi morali da imaju, već se u medijima pojavljuje isto tako haos oko stavova i mišljenja mnogo nekompetentnih ljudi pa zbog toga su građani zbunjeni i okrenuti ne ka istini i onome što biti mora, nego ko je tu lopov, ko koga podržava, itd.Sledeće što želim da naglasim kojim se putem mora ići. Ja namerno govorim mora zato što je to nešto što će se desiti s nama i bez nas, hteli to mi ili ne. I nemamo pravo da vlast zamenjujemo sinonimom vlasništvo, povlašćenošću da se postupa onako kako se mora, bez obzira na teškoće, a te teškoće treba rasporediti i u vremenu i na nosioce tako da se izazove što manji bol za hirurgiju koju treba uraditi. Naravno šta želimo to je jedno teško pitanje i tom pitanju moraju da prethode tri lakša pitanja a koja se mogu odgovoriti. Prvo šta nećemo - nećemo haos. Haos imamo i on traje. Drugo šta ne smemo - ne smemo gubiti vreme. Izgubili smo vreme, to nećemo moći nadoknaditi. Treće šta moramo? Moramo rešavati taj problem. Ne možemo ga prepustiti haosu koji će eskalirati do blokada, do fizičkih obračuna, itd. A šta želimo - jasno želimo jedan evropski kvalitet sistema i evropski kvalitet usluge. Ono što želim da jasno kažem da dobar sistem neće po definiciji odmah dati dobru uslugu pa se sistem mora projektovati prema usluzi koja mora biti a to pojednostavljeno znači kvalitet sistema je ako ja u drugom pozivu najdalje dobijem taksi jer meni taksi treba jer mi se žuri, treba bi odmah. Prema tome sistem ne sme biti tvrdo uvezan da ja ne mogu da dobijem u deset poziva jer se nekome ne isplati ili trenutno nema nikoga itd. To znači da svi troškovi koji učestvuju u ceni moraju dati neku profitabilnost, da vozač odnese kući platu, to je sindikalni zadatak, a poslodavac i sistem javnog prevoza treba da uredi da je to moguće. Jako je važno da savremene tehnologije rešavaju 99 odsto subjektivnosti, one nam omogućavaju kontrolu, upravljanje i ono što je sa aspekta nauke najvažnije - predviđanje, što je po meni najvažnije. Uvek sam ljut na zakonodavce jer naši zakoni nisu Njutnovi zakoni, i kad mi neko kaže zakon o ovome, zakon o onome... menjajmo te zakone, njih su pravili ljudi.”
taxi -ja
taxi -ja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1101
Godina : 57
Location : Petlovo Brdo BGD
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu Empty Re: Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu

Počalji od Zokenzi Uto 15 Sep 2009, 19:38

Lepo rečeno! :brw:
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu Empty Re: Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu

Počalji od microb Čet 16 Dec 2010, 09:20

iz tvojih usta u božije uši... pkl
microb
microb
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 259
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu Empty Re: Komentar Gospodina Miomira Veselinovića, profesor Fakulteta tehničkih nauka, Departman za saobraćaj Univerziteta u Novom Sadu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu