Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Radna grupa za .........

+32
plavi
Dejan
padobranac
maradona
039
King of the road
ozalosceni
Blackshadow
noddy
Zokenzi
BELI
Panco
tomovicbgd
VENELUME
as
Moravac
Alhemicar
maniac
struja
to je to
IVAN DIAVOLO
zlaja
Paleolit
ramplinstinski
drdr
vlajko
angelina
magnum
skembi69
jerotije318
trg
Admin
36 posters

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od VENELUME Sub 18 Jul 2009, 21:56

Magnume kućo stara , ja nisam nigde ni rekao da se slažem sa vama , pa zbog toga nisam ni bio na današnjem sastanku , ali isto tako pobrojane ne smatram svojim predstavnicima kao član ovog foruma . I samo sam predložio da se to stavi na glasanje , pa makar ja bio jedini na opozicionoj strani. A i lično nisam još dobio odgovor od TRG-a po kojim cenama radi ili koliki su mu dnevni pazari za koje radno vreme , ili ako je bio uspešan menadžer šta će u taksiju i možda još po neko ili za njega i ostale "predstavnike" ovog foruma. I odmah da se ponovim ne smatram svojim predstavnikom ni Zlaju niti bilo kog drugog gazdu , jer nam se uglovi gledanja na stvar drastično razlikuju , ali mi bar niko od njih to ne pakuje kao socijalnu borbu , u kojoj će za licencu časno poginuti svi oni koji su se negde zajebali pa nisu platili porez , pa sad voze u Nacionalnom ili kod tedija kola na lizing , ili su plaćali redovno porez , ali nisu u kreditu ili lizngu za EURO 3 ili 4.To je ono što je i Ramplstinski napisao u jednom od ranijih postova i čovek je 300% u pravu . Šta mene interesuje i šta će mi licenca ako nas u ovom gradu ima 10 ili 11000 regularnih na ulici. Licenca se ne jede , nego ono što se donese kući kao zaradjeno.
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 58
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Ned 19 Jul 2009, 00:07

Venelume,

Kao uvek najlakše je kritikovati.Zašto nisi došao na sastanak, ako ti je već stalo, pitanje je i za ostale?
Zašto nisi dao kritikovao podnesak ako ti se ne svidja, ili šta nije u interesu preduzetnika?

I da ne veruješ svakome, vozim po zvaničnom cenovniku Beotaksija.Taksimetar je plombiran i ima nalepnicu 09...Platio sam porez i imam auto sa euro 3 motorom..A ne moram da ti se dopadam, ono naposano u Podnesku je ono za šta se zalažem, baš kako piše.Nema ni manje ni više, pa dodji na sledeći sastanak.

Čujem da neke gazde prete isključenjem iz asocijacije ukoliko dodješ, neke demokrate koje množe samo, kao 4500=9000,taj rebus sam shvatio... Very Happy

Pročitaj Podnesak, pokrio je gro interesa preduzetnika...

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od VENELUME Ned 19 Jul 2009, 08:24

Čujem da neke gazde prete isključenjem iz asocijacije ukoliko dodješ, neke demokrate koje množe samo, kao 4500=9000,taj rebus sam shvatio... Very Happy
Mogu da pričam u svoje ime , meni NIKO , pa ni Zlaja nije pretio po pitanju dolaska ili ne dolaska na MAG. Izbor je samo moj , kao što je to i svakoga od vas 30-ak koji ste bili .
Podnesak sam pročitao , ali npr. odakle cifra o 7600 taksista na ulici .Koliko se ja sećam projektovani broj vozila je kod podele kviska bio 7500 i nijedan više (0001 Armuš) ,-soabraćajni fakultet u Beogradu.
Pa su onda došli posle nekog vremena do brojke od 4500-Saobraćajni fakultet u N.Sadu .Pa smo se našli na brojci 5000 , i dok dlanom o dlan danas nas ima preko 10000 .Vidim da ste problem i vi uvideli (što priznaćete i nije bilo teško) ali nisam video da nudite neko rešenje ,jer penzionera i dopunske delatnosti nema 5000. Po kom kriterijumu predlažete smanjenje broja ljudi na ulici na 5000.
I pošto slabo stojim sa imenima , neka se kolege predstavnici jednog dela foruma , predstave svojim pseudonimima pod kojim učestvuju u radu ovog foruma.Čisto da znam ko je ko i šta su mu do sada bili stavovi.
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 58
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Ned 19 Jul 2009, 08:44

Venelume, predlozi su za korist svih preduzetnika

Sa foruma su AS,OŽALOSĆENI i TRG.Nije mi jasno ovo sa brojkama koje pominješ, zvaničan podatak je oko 7650 taksi preduzetnika (imaš zvanican podatak na sajtu grada), a što se tiče dopunske delatnosti, i to je ono što je predloženo na forumu kao prostor za smanjenje broja taksista. Studija predvidja broj 5000 taksista.
Nadam se da sam ti pojasnio..U samom Podnesku ti sve piše.Čekamo i njhov odgovor na ta pitanja.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Ned 19 Jul 2009, 08:54

Kad neko umre, kao što sam to juče ja, može samo da mu se održi pomen na 40 dana i to je odgovor rebusa.
trg ::Čujem da neke gazde prete isključenjem iz asocijacije ukoliko dodješ, neke demokrate koje množe samo, kao 4500=9000,taj rebus sam shvatio....
A kad, i kao mrtav - živ sahranjen, moram da ti pišem onda ću ti reći pozdrav od tužnog i ubijenog u pojam, poštenog Zlaje Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Ned 19 Jul 2009, 09:05

Aktivan člen foruma ili posmatrač,upitajte se sami ko ste?
pošto slabo stojim sa imenima , neka se kolege predstavnici jednog dela foruma
Venelume,
Pa ako je sada ideje da se i članovi foruma dele, onda bi ih ja podelio na:
-one koji su aktivni, pišu, diskutuju, dolaze na sastanke sa ciljem da štite interese preduzetnika
-one koji štite neke svoje interese iza pseudinima i koji ne žele da se aktivno uključe i pomognu da se zaštite interesi preduzetnika
-4500=9000


Ima ljudi koji nisu na forumu, ali su čuli šta se dešava, prepoznali ideju i svoj interes i došli na sastanak.Treba ceniti i njihov trud da odvoje to vreme,pa bili na forumu ili ne.Taksi preduzetnici su, žele da zaštite svoj interes, pa dodju,i to bi trebalo da poštujemo.

Zašto nisu došli svi članovi foruma, ti se upitaj.Većina foruma se složila sa Podneskom koji je izašao kao predlog foruma, i to je to.Ma koliko se podnesak pojedincima nije dopadao, nije bilo argumenata protiv njega od strane taksi preduzetnika, kao što znaš,iako je predlog radjen mesec dana.

Zato, dodji na sledeći sastanak i ti svi zainteresovani taksi preduzetnici.Pravna lica već imaju neke svoje predstavnike u Radnoj grupi, njima mi nismo potrebni.Razmisli o tome.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Ned 19 Jul 2009, 09:10

Kad neko umre, kao što sam to juče ja, može samo da mu se održi pomen na 40 dana i to je odgovor rebusa.
od zlaja Danas u 08:54
Da li da se smejem ili plačem, ali čega se čovek setio!!!Meni ovo nikad ne bi palo na pamet Very Happy , dobra fora! ako ima smisla šaliti se sa pomenima?!

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od VENELUME Ned 19 Jul 2009, 11:37

Ispravi me ako grešim , ali tamo su kao predstavnici foruma navedena petorica kolega , a vas ste trojica sa foruma , kako je predstavnik foruma neko ko uopšte nije na istom , jer ti ideš na sastanke radne grupe ispred ovog foruma , i na kraju krajeva ko su druga dvojica , gde rade i kako rade .Da se razumemo , što se mene tiče idite vi svaki dan i kod Djilasa na kafu , ali ne u moje ime. Mislim isto kao i za gazde da se vaši interesi i moji interesi u nekoj tačci razilaze . Kod gazda je to npr. po pitanju zarade i broja članova neke firme , a kod nekih od nas recimo po principu rada i cena.
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 58
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Ned 19 Jul 2009, 18:54

Venelume, ZA NE AKTIVNE ČLANOVE FORUMA, jasno si stavio do znanja da tebe ne zastupamo.

Ako želiš da shvatiš ponoviću, zastupamo interese taksi preduzetnika kako su opisani u Podnesku a koji je usaglašen na forumu. Neki nisu na forumu, ali su pročitali Podnesak i došli na sastanak jer su prepoznali svoj interes. Ako oni žele da se bore za interes taksi preduzetnika, naravno da su dobro došli! I biće ih još!

Podsetiću te, ni jedan kvalitetan komantar nisi dao, za razliku od aktivnih članova foruma. Nisi nas udostojio ni toga da dođeš na sastanak, gde si mogao da se aktiviraš. Ne znam koji je tvoj interes, meni treba ono što je u Podnesku i to je moj interes i većine forumaša, za početak.

Znaš li šta je tvoj interes, spominješ princip rada i cene...?

Izabrani predstavnici tebe ne predstavljaju....I šta sada? Da sve prekinemo zato što se tebi nešto ne dopada, Podnesak nisi i nećeš da komentarišeeš, ideja i predloga nemaš, nećeš na sastanke...Ti čekaj samo da neko drugi radi i bori za tebe dok neko radi protiv tvog interesa, kao mnogi koji se ispamećuju.

Ili da li predlažeš da svi kao ti i neki taksi preduzetnici tako radimo, da ćutimo pa šta se desi i kraj...


Predlažem ti da razmisliš šta je tvoj interes, i da radiš na zaštiti istog. Ovo nije socijalna borba, socijalna pravda ni ne postoji ako se ne boriš za nju.Da neće valsnici udruženja da ti pomognu?

Ili se boriš pa jedeš meso (Orao) ili si ptica koja jede semenke ( vrabac, recimo) Very Happy . Ja jedem meso, i borim se za svoja prava.

Ja se iskreno nadam da ćeš još jednom razmisliti i da ćeš dati svoj doprinos. Predstavnici su promenljivi, možeš i ti da budeš jedan od njih.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ozalosceni Ned 19 Jul 2009, 19:28

Ne razumem kako nam se interesi razlikuju pa svi bi mi da nam bude bolje. Niko od nas izabranih ne nastupa samostalno I sa nekim svojim stavom nego iznosimo samo ono sto smo razradili ovda na forumu svi zajedno I ti I ja I svi ostali I jednak nam je interes kao I svih ostalih taxi preduzetnika koji nemaju racunar ili vremena da se ovim bave jel rade po13 sati.. Sve sto se bude radilo bice javno kao i do sad. Znaci ako imas neki pametan predlog iznesi ga ovde na forum malo prodiskutujemo svi zajedno, i kad vecina kaze to je ok onda tek mi kao predstavnici foruma i u opste svih taxi preduzetnika talj zahtev ili predlog nosimo tamo gde treba. I ovaj predlog sto je predat pre neki dan je bio na forumu mesec dana i koliko mi se cini svi ste rekli da je ok i da je to trenutno naj hitnije resavati. Tada si cutao i nisi imao primedbi a sad? Sledeci sastanak je zakazan za 29. avgust a ne za 28.,jel je to zadnja subota u avgustu. Zasto tek u avgustu kad nam je dogorelo do kraja? Pa jednostavno smo nas (tridesetak taxi preduzetnika forumasa) mislil da su sad godisnji odmori. A od septembra ce sve to biti mnogo cesce bas da bi svi bili podjednako informisani. A i da bi mogli jedni drugima da pogledamo u oci. Sigurno ce te pitati zasto restoran Mag? Pa zato sto je kolega AS poturio svoja ledja i BESPLATNO nam obezbedio salu. Ako neko moze da nam obezbedi i neki veci prostor bilo bi sjajno, nadam se da ce biti pun samo da bude besplatno jel se ovde ne okrecu nikakve pare. Nas jedini motiv je da nam svima iskreno bude bolje zato smo i spremni da zrtvujemo svoje vreme za razliku od nekih koji ni na prvi sastanak nisu hteli da dodju. Ovde nema licnih interesa. Zato ako si dragi kolega VENELUME rad da nam svima pomognes mozes da budes 6.clan ili evo ti moje mesto ako mislis da se ovde kuva nesto mimo foruma. I jos jednom da vas obavestim da niko od nas ne zastupa svoje stavove nego sam ono za sta vi kolege preduzetnici date blagoslov. POZDRAV SVIMA!.
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od magnum Ned 19 Jul 2009, 21:53

Lele,mamo,lele Srbijo!!!!!!!!!!!!!!!
Nama stvarno ne treba niko da nas zavadi,dosta smo sami sebi!
Ja sam Zlajo, možda Colorado,al' ovo je Barnum,Ringling and Bauley!
Ne znam na kog šefa misliš al' ako misliš na Tikicu,još uvek smo na "batice", i tako ćemo i ostati.
Prijatelje i dalje biram SAM.I tebe smatram jednim iz te plejade!I kao što vidiš imam i muda da to javno kažem! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Pon 20 Jul 2009, 09:21

Ožalošćeni, hvala na ispravci,
Sastanak taksi preduzetnika je u subotu 29 avgusta u 14h na restoranu MAG

Do tada, upoznajte sto više kolega sa Podneskom koji je predat, kako bi nas bilo što više na sledećem sastanku.


Inicijativa za zaštitu interesa taksi-preduzetnika je pokrenuta na taksi forumu www.taxiforum.rs. od strane člana foruma TRG. Neki od razloga su sledeći:

-Dosadšnji predlozi i licence ne idu u korist taksi preduzetnika
-daje se mogućnost da pravna lica zapošljavaju više vozača po jednom vozilu
-ne idu u prilog smanjenju broja taksista na ulici
-ne stvaraju ekonomske uslove za vraćanje uloženog u kupovinu vozila sa Euro 3 motorom (jedinstvena cena)
-ne uvode u zakonske okvire rad taksi asocijacija, preduzeća i udruženja, a svi znamo da pojedina asocijacije daju radio stanice i divljim taksistima
-ne razmatraju rad inspekcije koja je do sada imala loše rezultate rada, jer njihov učinak je ovoliki broj divljaka na ulici
-Licenca koja je ponudjena nije kvalitetna, jer takva licenca koja glasi na vozilo (zašto na vozilo) ide u prilog pravnim licima (vlasnici asocijacija) koji će moći da zapošljavaju vozače

Nezadovoljni predloženim dopunama Odluka o taksi prevozu koji su takvi da ne štite interese taksi-preduzetnika, članovi foruma su
napravili pitanja i predloge koje idu u pravcu zaštite interesa taksi-preduzetnika. Pitanja su u dogovoru sa članom Gradskog veća Gdinom Dejanom Malim predati u pisanoj formi na pisarnici Sekretarijata.Odgovor će biti objavljen u celosti na forumu.
Predstavnici taksi preduzetnika koji će zastupati predloge iz Podneska.Njihov rad će biti javan, predlozi koji budu išli sa njihove strane biće javno razmatrani na forumu i sastancima, i nakon usaglašavanja predati u pisanoj formi na pisarnicu sekratarijata. Svi taksi-preduzetnici su mogu učestvovati na forumu, i dolaziti na sastanke.
Cilj ove inicijative je zaštita interesa taksi-preduzetnika, koji u ovim taškim vremenima uslovljeni odlukama o taksi prevozu,kupuju vozila sa euro 3 motorom, plaćaju porez, dok inspekcija gotovo ništa ne radi na suzbijanju divljaka, a predlozi koji se tiču Odluka o taksi prevozu idu u zaštitu interesa pravnih lica.

Ovo je za sve koji žele da shvate razloge zašto inicijativa postoji, razloge zašto je pokrenuta i koji je cilj.

Pozdrav,

Trg

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Uto 21 Jul 2009, 15:00

Treba se odbraniti od toga da nas neko napravi jeftinom radnom snagom, koja će biti ekploatisana od valsnika udruženja, gde će pravna lica-vlasnik jedini profitirati.Pa neki već sada rade na 50% sa vlasnicima (kada odbiju gorivo, nadam se da je samo to ako ne i održavanje).

Koja će nam konkurencija biti vozači koji će raditi za platu, u automobilima koje su vozile javne službe iz Evrope (od policije, pa nadalje), razmislite sami.Možda će nam tako barem deo Evrope biti bliži, (čitaj njihovi krševi), ali nama sigurno neće biti bolje..

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Uto 21 Jul 2009, 15:19

Treba se odbraniti od toga da nas neko napravi jeftinom radnom snagom
To je sustina cele price i treba se boriti i rukama i nogama !
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od King of the road Sre 22 Jul 2009, 18:58

A sta cemo sa divljacima???? Opet 3 dana huka-buka i...NISTA...opet pune taxi stanice istih....:sleep:!!!!

King of the road
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 35
Godina : 44
Location : Out of space
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ozalosceni Sre 22 Jul 2009, 19:03

Kolega dragi procitaj podnesak 1,2,3,4,5 dok ti se sve samo ne kaze i prati forum
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od angelina Sre 22 Jul 2009, 23:19

Cenim, da kada bi se kojim slučajem doneo zakon ( uredba ) da mora da se potroši određena količina toalet papira pri svakoj velikoj nuždi, postojali bi građani koji bi išli usr... do grla, jer ne može njih niko da natera da u ovim teškim vremenima brišu sopstveno d... tolikom količinom toalet papira !!
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od 039 Čet 23 Jul 2009, 00:36

Najzad, jedna prava... sasvim na mestu! Svaka cast! :cheers:
039
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 56
Location : Vancouver BC, Canada
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od maradona Čet 23 Jul 2009, 00:58

pa nema vise divljaka svi su pitomi,staju gde hoce.sto pre 15-20 god. nije stao neki divljak na taxi stanicu?!

maradona
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1833
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od 039 Čet 23 Jul 2009, 01:23

ko drugome jamu kopa sam u nju pada (poslovice, doskocice i citati)
039
039
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 404
Godina : 56
Location : Vancouver BC, Canada
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od King of the road Čet 23 Jul 2009, 05:48

ozalosceni ::Kolega dragi procitaj podnesak 1,2,3,4,5 dok ti se sve samo ne kaze i prati forum

Sve je to super....ali...zar vas to ne podseca na onu od Bore '...na papiru mrtvo slovo..' Pa niko nista ne radi povodom toga...i sada im oduzimaju automobile, a njih nikad vise... Rolling Eyes !!!! Izvini ako gresim...aliiiiiii :cry: ....

King of the road
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 35
Godina : 44
Location : Out of space
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Čet 23 Jul 2009, 11:02

A sta cemo sa divljacima???? Opet 3 dana huka-buka i...NISTA...opet pune taxi stanice istih....
Znaš li da su predstavnici u radnoj grupi rekli da su zadivoljni radom inspekcije???
E pa mi nismo, i zato je izmedju ostalog ova inicijativa.Treba pokrenuti sva ta pitanja, a još veći trenutni problem je to što će pravna lica zapošljavati vozače..

Ma nama divljaci ne smetaju, smetaju nam kolege koje duguju porez i koji se nisu zaduzili za euro-3, u ovim teskim vremenima

Shvatio sam da tebe ovo pitanje najviše muči.Znaš li ti šta je predvidjeno za vas?Ko štiti tvoj interes i kako?Mi smo pokrenuli i to pitanje, da znaš i ti na čemu si, a ako PRAVNA LICA DOBIJU LICENCU I ZAPOŠLJAVAJU VOZAČE, nikad nećeš uspeti da izmiriš porez.A mi koji smo se zadužili za kola, postaćemo dužni.Znaš li da ti kao PREDUZETNIK GARANTUJEŠ SVOJOM LIČNOM IMOVINOM I DA TI SE ONA MOŽE ODUZETI U SVRHU NAPLATE SVIH POTRAŽIVANJA?Najgori scenario, koji je po zakonu moguć.Pravna lica garantuju osnovnim sredstvima.

Sve je to super....ali...zar vas to ne podseca na onu od Bore '...na papiru mrtvo slovo..' Pa niko nista ne radi povodom toga...i sada im oduzimaju automobile, a njih nikad vise... !!!! Izvini ako gresim...aliiiiiii ....

Ima Bora i pesmu " POGLEDAJ DOM SVOJ ANDJELE, skini paučinu s očiju...".Ne čekaj, opet da ponovim, najlakše je gledati, ispamećivati se, kritukovati..

Jeste li bio na sastanku?Jeste li kopirao podnesak i dali kolegama da se informišu o ovoj inicijativi?Hoćete li doći na sledeći sastanak 29 avgusta, i hoće te li nam pomoći da mrednemo stvar sa mrtve tačke?Zapitajte se ko nas predstavlja u radnoj grupi, i da je posledica njihovog rada predlozi odluka koji su aktuelni.Pa Pravno lice će moći da zapošljava vozače, eto ima i planova 4500=9000!! Trgnite se ljudi, imamo još MALO vremena da se neke stvari pokrenu u našu korist.

Pišite gradonačelniku, kritikujte rad Inspekcije, dođite na sastanak da zaštitimo naše interese, dajte predloge koje idu u našu korist i borite se za njih, informišite i druge preduzetnike da inicijativa postoji.Što više nas stane iza ovoga, bićemo jači.

Nije važno koje si asocijacije član, već šta je tvoj interes.Pročitaj Podnesak, i ako ti se dopada, ako tu vidiš svoj interes, dođi da se organizujemo, da zajedno izguramo ovi.Gazde ti neće pomoći, oni imaju svoj interes koji se razlikuje od našeg, to nam je barem svima jasno.Zato ne čekaj nego radi u svom interesu!

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Čet 23 Jul 2009, 11:13

Šta ste uradili i šta će te uraditi za zaštitu svojih interesa?
ko drugome jamu kopa sam u nju pada (poslovice, doskocice i citati)
Znam i ja neke doskočice, ali nije vreme za šalu , verujte mi..

Najviše mi se dopada ova misao, već rečena jednom:

Mali čovek priča o onome šta drugi rade,
srednji čovek priča o onome šta će uraditi,
veliki čovek priča o onome šta je uradio
.

Mi smo za sada uradili:
-prisustvujemo sastancima Radne grupe
-našli modus da postavljamo pitanja Radnoj grupi
-izradili i usaglasili Podnesak
-predali Podnesak sekretarijatu
-organizovali sastanak i izabrali predstavnike

U kome delu ste neki od vas učestvovali, ili ste samo kritikovali i davali dosteke dok su neki radili?
Šta će te uraditi od danas?
Hoćete li doći i pomoći da se zaštite interesi preduzetnika, jer ste ti i sami?

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od King of the road Čet 23 Jul 2009, 12:16

Posle 10 sati rmbanja na ulici....koliko-MORAS-da provedes na istoj da bi napravio kakve-takve 'normalne' pare....trebam jos i da isterujem krive Drine...izvini-ali postoji i porodica i ljudi sa kojima se treba druziti, a da to nisu 'druzenja' po taxi stanicama...jeste da je to kalimero fazon-ali ... Very Happy ...BUDITE MI POZDRAVLJENI! PUNO SRECE U DALJEM RADU I BORBI!

King of the road
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 35
Godina : 44
Location : Out of space
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ramplinstinski Čet 23 Jul 2009, 12:44

Prijatelju ne dugujem porez znaci to me ne muci. Auto sa E-3 motorom namerno necu da uzmem sve dok mi ne zabrane rad sa ovim, znaci da mi donesu resenje, pa cu postupati po njemu. Vise me muci kad vidim podnesak koji ste napisali, mada on nema nikakvu tezinu. Da se ne ponavljam u prethodnim postovima sam pisao o besmislenosti pojedinih delova tog podneska. Cini mi se da se lepo uklapate u pricu sastancenja sa taxi legendama, umesto da se nas vapaj kanalise i radikalizuje, da se objasni javnosti kakve namete imamo a koliko zaradjujemo itd.
Zacrtali ste taj podnesak , i njega se drzite ko pijan tarabe! Mene sigurno ne predstavljate sa takvim podneskom, ali u svakom slucaju - puno srece !
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Čet 23 Jul 2009, 16:52

Zacrtali ste taj podnesak , i njega se drzite ko pijan tarabe! Mene sigurno ne predstavljate sa takvim podneskom,
Postovani kolega, niko te ne tera da nas podrzavas. Vozi svoj euro 1 dok ti resenjem ne zabrane a pusti nas da se borimo za "nashe" bolje sutra a ti nam se opusteno pridruzi ako se izborimo. Hvala :cheers:
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Čet 23 Jul 2009, 17:21

Hvala bogu da ima ljudi koji i pored toga što rade 10-12 sati shvataju problem pa odvoje dva sata u mesec ipo dana da daju svoj doprinos u zaštiti svojih interesa.
Cini mi se da se lepo uklapate u pricu sastancenja sa taxi legendama, umesto da se nas vapaj kanalise i radikalizuje, da se objasni javnosti kakve namete imamo a koliko zaradjujemo itd.
Misliš li da javnost zanima kako mi propadamo jer loše zaradjujemo zbog divljaka, popusta koje dajemo i svega ostalog?Ma njih zanima popust, i kraj...

Podnesak je osnova, i nemoj da misliš da nema još pitanja koja nas muče a kojih svi mi nismo svesni.Daj da rešimo ova, da zaustavimo da pravna lica dobiju da zapošljavaju vozače, pa ćemo posle lako.

I dalje vas pitam, imate li bolju ideju ili način?Ako ne, pomozite nam, ne trea nam niko da ide u taksi legendu, treba nam zdrava sredina i uslovi za rad.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ramplinstinski Čet 23 Jul 2009, 19:19

jerotije ::
Zacrtali ste taj podnesak , i njega se drzite ko pijan tarabe! Mene sigurno ne predstavljate sa takvim podneskom,
Postovani kolega, niko te ne tera da nas podrzavas. Vozi svoj euro 1 dok ti resenjem ne zabrane a pusti nas da se borimo za "nashe" bolje sutra a ti nam se opusteno pridruzi ako se izborimo. Hvala :cheers:
Evo, prestajem sa postovima koji na bilo koji nacin doticu podnesak, srecna vam borba ! lol!
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ozalosceni Čet 23 Jul 2009, 19:21

I jos nesto ovaj podnesak smo sastavili svi sa ovog foruma svako ko je imao neku ideju on je ovde prezentovao malo smo o svakom predlogu caskali i ispao je taj podnesak.Znaci nije podnesak delo pojedinca nego foruma a trg je odvojio deo svog vremena uoblicio ga i predao.Za mesec dana koliko se sve to vrtelo po forumu nisam primetio da je neko imao zamerke tako da sad takvi komentari ne piju vodu.
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od VENELUME Čet 23 Jul 2009, 19:54

Ja se sa nekim delovima podneska slazem , ali u njegovom sastavljanju NISAM ucestvovao , znaci mozda su svi ali manje ja
VENELUME
VENELUME
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1165
Godina : 58
Location : BEOGRAD-VIDIKOVAC
Datum upisa : 13.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ozalosceni Čet 23 Jul 2009, 19:59

Sve je bilo javno i na izvolte i nista nije bilo zabranjeno.Bice tu jos svega puno mi problema imamo pa ces moci da se pokazes.Ima dana.
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Čet 23 Jul 2009, 21:10

Polako ćemo svi shvatiti....

Promene nam trebaju, pre svega da shvatimo da jedino zajedno kao taksi preduzetnici možemo dosta, i da ne treba da gledamo kojem udruženju pripadamo.

Uvek će biti , zašto ovako, ko je on, koji mu je interes, moglo je i ovo, trebalo je ovako...

Za sada idemo u dobrom pravcu, većina taksista je shvatilo suštinu problema i ideju, jer ide u korist taksista i da se za nju treba boriti.

Ko je još pokrenuo borbu za naš interes, ko je definisao šta hoće da postigne za taksiste?

Ja ne znam nikoga, niti sam čuo.

Drago mi je da Venelume shvata da ima delova sa kojim se slaže, i eto razloga da ih podrži...Polako, do 29 avgusta...

Pozdrav svima,biće dobrih vesti, ovo ide u dobrom smeru za taksi preduzetnike.Pa neka mi prete, drugarski opominju, ali kreće se Very Happy

Trg

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sub 25 Jul 2009, 20:09

Kolege taksi preduzetnici,
Danasnji sastanak predstavnika forumaša i taksi-preduzetnika

Obaveštavam vas da je Stanko Vukotić koji na prošlom sastanku predložen i izabran kao jedan od predstavnika, iz privatnih razloga odustao od toga da predstavlja taksi preduzetnike.Poštujući njegovu želju i razloge, od danas taksi-preduzetnike koji se slažu sa stavovima iznešenim u Podnsku, od danas predstavnici su sledeći:

1.Vlado Bulatović
2.Slobodan Aranđelović
3.Stevan Blagojević
4.Damir Mitrović-Sekula

Na današnjem sastanku je odlučeno se počne sa deljenjem Podnesaka i Uvoda koji glasi:

Kolege taksi-preduzetnici,

1.Znate li da trenutno postoji Radna grupa koja radi predloge odluka o auto taksi prevozu, na osnovu kojih će se raditi zakon koji će se odnositi na taksi prevoz?
2.Znate li da dosadašnji predlozi koje je radila Radna grupa ne idu u zaštitu interesa taksi preduzetnika, a da su licence koje nam se nude loše?
3.Znate li da se u predlozima novih odluka o auto taksi prevozu stvara mogućnost da Pravna lica dobijaju licence za vozila i zapošljavaju više vozača sa B kategorijom po jednom vozilu?Neki vlasnici asoscijacija već kupuju kola na kojima će zapošljavati vozače.Kako će to smanjiti broj taksista na ulici, i kako će se to odraziti na naš posao?
4.Znate li ko su članovi Radne grupe koji su doneli te predloge, za šta se zalažu i ima li medju njima taksi-preduzetnika ili su tu da štite svoj interes?
5.Hoćete li i vi da nešto uradite za zaštitu svojih interesa?

Inicijativa za zaštitu interesa taksi-preduzetnika je pokrenuta na taksi forumu www.taxiforum.rs. od strane članova foruma. Neki od razloga za inicijativu protiv Predloga odluka o taksi prevozu su sledeći:
-Dosadašnji predlozi i licence ne idu u korist taksi preduzetnika
-Licenca koja je ponudjena nije kvalitetna, jer takva licenca koja glasi na vozilo (zašto na vozilo, a ne na vozača?) ide u prilog pravnim licima (vlasnici asocijacija) koji će moći da zapošljavaju vozače.
-stvara se mogućnost da pravna lica zapošljavaju više vozača po jednom vozilu
-ne idu u prilog smanjenju broja taksista na ulici
-ne stvaraju ekonomske uslove za vraćanje uloženog u kupovinu vozila sa Euro 3 motorom (jedinstvena cena)
-ne uvode u zakonske okvire rad taksi asocijacija, preduzeća i udruženja, a svi znamo da pojedina asocijacije daju radio stanice i divljim taksistima
-ne razmatraju rad inspekcije koja je do sada imala loše rezultate rada, jer njihov učinak 2-3.000 divljaka na ulici koje svakodnevno vidjamo
Nezadovoljni predloženim dopunama Odluka o taksi prevozu koji su takvi da ne štite interese taksi-preduzetnika, članovi foruma su napravili pitanja i predloge koje idu u pravcu zaštite interesa taksi-preduzetnika. Pitanja su u dogovoru sa članom Gradskog veća G-dinom Dejanom Malim predati u pisanoj formi na pisarnici Sekretarijata.Odgovor će biti objavljen u celosti na forumu.
Predstavnici taksi preduzetnika će zastupati predloge iz Podneska.Njihov rad će biti javan, predlozi koji budu išli sa njihove strane biće javno razmatrani na forumu i sastancima a nakon usaglašavanja predati u pisanoj formi na pisarnicu sekratarijata. Svi taksi-preduzetnici mogu učestvovati na forumu i dolaziti na sastanke.
Cilj ove inicijative je zaštita interesa taksi-preduzetnika, koji u ovim taškim vremenima uslovljeni odlukama o taksi prevozu,zadužuju se i kupuju vozila sa euro 3 motorom, plaćaju porez, dok inspekcija gotovo ništa ne radi na suzbijanju divljaka, a predlozi koji se tiču Odluka o taksi prevozu idu u zaštitu interesa pravnih lica.
Ovo je za sve koji žele da shvate razloge zašto inicijativa postoji, razloge zašto je pokrenuta i koji je cilj.Pročitajte Podnesak i nadjite svoj interes.
Podnesak mozete pročitati na www.taxiforum.rs ili potražite kod svojih kolega.
Sledeći sastanak je 29.08.2009. god, brod restoran Mag iza hotela Jugoslavija u 14 h.Pozivamo sve preduzetnike da dodju na sastanak.Povedite što više kolega!
Ponesite taksi dozvolu, sastanak je isljučivo za taksi preduzetnike. Nema članarina, platite svoje piće i dajte svoj doprinos na zaštiti svog interesa kao taksi preduzetnika

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Gost Ned 26 Jul 2009, 00:37

Pozdrav svim forumasima! 1oo% sam uz ove predloge za poboljsanje funkcionisanja taxi prevoza u Beogradu. Ako sami sebi pomognemo i Bog ce nam pomoci!

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ozalosceni Ned 26 Jul 2009, 13:04

Naravno ispricaj sve sto si ovde procitao na svakoj taxi stanici da bi nam se sto vise ljudi prikljucilo ovde na forumu.A za one koji nemaju mogucnost mogu doci na sledeci sastanak 29.8.1009 u 14h Mag potrebana je samo taxi dozvola i malo dobra volje
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Ned 26 Jul 2009, 22:12

Kugla sladoleda u Prizrenskoj 40 din...
Mi vozimo kilometar za malo više od kugle sladoleda, a uz popust taman toliko...

I ko nam štiti interese, ko nas zastupa u radnoj grupi?Ko je do njih taksista?

Kome idu u prilog dosadašnji predlozi?Šta će biti sa vama kad im razradite asocijacije a oni krenu da zapošljavaju vozače?

Ako sami sebi pomognemo i Bog ce nam pomoci!
U se, i u svoje kljuse, ne čekajte da vam drugi kroji kapu koju ćete nositi.

Sve više ljudi počinje da shvata problem.Nisu imali pojima šta se dešava, kako da se informišu, gde?

Zato vas molim, isprintajte i delite Podnesak.Ako ga nemate, počeće da se dele sledeće nedelje , kopirajte ga i dajte kolegama.

Što nas je više, lakše ćemo zaštititi svoj interes.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sre 29 Jul 2009, 06:50

Počeli smo da delimo Uvode po taksi stanicama.Taksi-preduzetnici zaista nisu obaveštebi o radu radne grupe, ne znaju koji su predlozi rezultat njihovog rada, ko su naši predstavnici i za šta se zalažu...

Molimo sve koji dobiju Uvod ili Podnesak da ga kopiraju i daju taksi-preduzetnicima da ga pročitaju.Treba svi da znamo šta se dešava.

Pozdrav,

Trg

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Čet 30 Jul 2009, 12:15

Kolege taksi-preduzetnici,

Treba da shvatimo da će na osnovu predloga koji se usvoje biti donešen Zakon ili oduka koja će se odnositi na naš budući status.Kada se one usvoje, i postanu važeće, teško ili nikako se neće moći ponovo aktelizovati i ići na ponovnu izmenu.Prethodne odluke su radjena 2oo5 god.

Ukoliko one zažive, pa prodje par godina, svi mi smo izgubili.Nema više....

Zato, pitajte svoje predstavnike šta se dešava, pitajte svoje vlasnike udruženja, pa razmislite ko vam šta nudi i za šta se zalaže..Ostalo je na vama.

Sada je vreme da uradite nešto za sebe, ako ovakvi predlozi prodju, gotovo je, za sve je onda kasno.

Pozdrav,

trg

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od padobranac Čet 30 Jul 2009, 15:17

"Kugla sladoleda u Prizrenskoj 40 din..."
nosac na z. i a. stanici pregura stvari na kolicima 200-300m. stranaka ga casti 100-150 dinara, a onda ja otvorim gepek, utovarim stvari, prevezem stranku 3km, istovarim stvari i dobijem pitanje a koliko je to para Sad Sad Sad
padobranac
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 456
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ozalosceni Čet 30 Jul 2009, 21:24

Ako sami sebe ne pocnemo da cenimo nece ni drugi!
ozalosceni
ozalosceni
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 419
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Pet 31 Jul 2009, 08:05

Zato, pitajte svoje predstavnike šta se dešava, pitajte svoje vlasnike udruženja, pa razmislite ko vam šta nudi i za šta se zalaže..
Ne pitaj vlasnike udruzenja jer oni nemaju isti interes kao mi
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sub 01 Avg 2009, 23:35

Ipak je krenulo, kolege uvidjaju problem koji je nastao i u kom pravcu idu Predlozi!

Danas u tržnom centru Ušće kugla sladoleda 70 din...Da ne ispadne da samo gledam cene sladoleda..

Neverovatna mi je činjenica po kojim cenama mi vozimo.Još nas ubedjuju da tako treba, da nećemo imati posla.I ko to kaže, obično oni koji nisu taksisti a idu na to da dajemo popusta koji samo nas koštaju!Popusti na članarine ne postoje, sem ako se plaćaju unapred.

A kako je popust nastao i ko ga inicira?Udruženja koja zapošljavaju divljake, to svi znamo, kao što su gold, alfa, alo, pepsi i slični...

Čak je jedan od vlasnika takve asocijacije je u radnoj grupi, pa on daje predloge kako da se reši problem...?

Čitajte Podnesak, pričajte, uključite se malo u sve ovo.Pomaci već postoje, barem je 700-800 ljudi pročitalo naše flejere koje smo delili.Neverovatno je koliko ljudi nemaju poima šta se dešava...

Ali pokrenule su se stvari, i to je dobro!

pozdrav,

Trg

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Pon 03 Avg 2009, 10:55

Ukoliko pravna lica dobiju mogućnost da zaposle vozače....
Osnovna stvar je, boriti se da pravno lice ne dobije mogućnost da se bavi zapošljavanjem vozača.

Ukoliko se to dozvoli, sve ostalo je nebitno.I po kojoj ceni će se voziti, i koliko je taksista (tada će nas biti i previše), koliko je divljaka, koja vozila vozimo i ostalo.

Na to trebamo da se skoncentrišemo.

Ove nedelje će biti još aktivnosti o kojima će te biti obavešteni.

Pozdrav

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od struja Pon 03 Avg 2009, 13:36

Osnovna stvar je, boriti se da pravno lice ne dobije mogućnost da se bavi zapošljavanjem vozača.
Upravo je ovo sustina cele price.Podrzavam napor i apel da do ovoga ne dodje,jer kako rekose sve ostalo posle nije ni vazno.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Dejan Pon 03 Avg 2009, 17:27

trg ::Osnovna stvar je, boriti se da pravno lice ne dobije mogućnost da se bavi zapošljavanjem vozača.


Onom nakaradnom uredbom iz 2005god.oni su dobili to pravo.

Clan 3.
Taksi prevoz mogu obavljati preduzetnici i pravna lica registrovana za obavljanje ove
vrste delatnosti, u skladu sa zakonom i ovom odlukom.
Član 4.
Taksi vozač je fizičko lice koje obavlja taksi prevoz, kao preduzetnik ili kao zaposleni
kod pravnog lica, u smislu zakona i odredaba ove odluke.
Dejan
Dejan
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 94
Godina : 55
Datum upisa : 10.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ramplinstinski Pon 03 Avg 2009, 17:50

A mi uporno podrzavamo tu istu uredbu... Evil or Very Mad
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Dejan Pon 03 Avg 2009, 18:12

Podrzavaju je oni koji su uzeli euro 3 ili 4 vozila i misle da su uhvatili............,
a ne shvataju da kroz tu istu uredbu se provlaci brdo zahteva koje moramo da ispunimo do 2012 godine.

http://www.beograd.rs/download.php/documents/odlukaoautotaxiprevozu.pdf
Dejan
Dejan
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 94
Godina : 55
Datum upisa : 10.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Sre 05 Avg 2009, 09:15

Sada je osnovni prioritet sprečiti davanje LICENCI pravnim licima kojima će moći da zapošljavaju vozače!!!
Taksi vozač je fizičko lice koje obavlja taksi prevoz, kao preduzetnik ili kao zaposleni
kod pravnog lica, u smislu zakona i odredaba ove odluke.

To smo već imali, ukoliko taksi preduzetnik se zaposli kao vozač, GUBI status preduzetnika.

Poenta je, da se SADA rade predlozi na osnovu kojih će se raditi zakon, i SADA treba raditi da predlozi idu u našu korist.

Neminovno je da sada moramo voziti auta stara do deset godina (euro 3), jer TADA ništa nije uradjeno kada se usvajana ta odluka-Ustavna ili ne, ona postoji.

Meni se lično ne dopada da se zakon usvoji na a onda da se postavčja pitanje ustavnosti istog zakona.SADA se radi na zakonu, i sada se treba izboriti za svoja prava.

Inače, juče sam dobio podatak da ima samo 50 molbi za odlaganje izdavanja taksi dozvole za taksiste koji još nisu ispunili normu euro 3.Sigurno je da ima još ljudi koji nisu ispunili normu euro 3, ali velika većina nas je to uradila, usla u kredite ili se zadužila.A zamislite da nam sada uđu firme i počnu da zapošljavaju vozače, pa krenu sa popustima ( i sada je cena nerentabilna) šta će biti sa svima nama?Džabe i vama tužbe i nam automobičli sa euro 3 motorom..

Znam da ima i kolege koji spremaju tužbe na osnovu neustavnosti odluke koja se tiče uslova euro 3.Šta će raditi do tada i kakav je njihov status dok se ne reši to pitanje, to je druga stvar.

Recimo, imate ljude koji su dobili presudu Ustavnog suda pre dve godine u kojoj se kaže da je rešenje da im se ne izda taksi dozvola neustavna, pa ništa ne mogu da urade sa tim, zar ne?Neki i prodju, ali većina čeka..Odštetu nisu dobili.

Da ponovim, poenta je da sada treba raditi na zaštiti naših interesa i dati predloge koji će ići u zaštitu naših interesa.Zašto to do sada nije bio slučaj, zašto nije ništa ili dovoljno radjeno na tome, ko su naši predstavnici i šta rade na zaštiti naših interesa je takodje pitanje...

Znači, sada treba sprečiti pravna licada dobiju LICENCA koja će im omogućiti da zapošljavaju vozače, jer ako to ne sprečimo, euro 3, divljaci, cena i sve ostal nije više bitno jer nećemo se više ni moći baviti taksiranjem

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Sre 05 Avg 2009, 17:16

sada treba sprečiti pravna licada dobiju LICENCA koja će im omogućiti da zapošljavaju vozače,
I to najhitnije
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Zokenzi Sre 05 Avg 2009, 20:48

trg ::Znači, sada treba sprečiti pravna lica da dobiju LICENCA koja će im omogućiti da zapošljavaju vozače, jer ako to ne sprečimo, euro 3, divljaci, cena i sve ostalo nije više bitno jer nećemo se više ni moći baviti taksiranjem
Baš tako Radna grupa za ......... - Page 4 1629715172-giljotina To bi bio kraj!!!
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... - Page 4 Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu