Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Radna grupa za .........

+32
plavi
Dejan
padobranac
maradona
039
King of the road
ozalosceni
Blackshadow
noddy
Zokenzi
BELI
Panco
tomovicbgd
VENELUME
as
Moravac
Alhemicar
maniac
struja
to je to
IVAN DIAVOLO
zlaja
Paleolit
ramplinstinski
drdr
vlajko
angelina
magnum
skembi69
jerotije318
trg
Admin
36 posters

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Radna grupa za .........

Počalji od Admin Sre 17 Jun 2009, 21:34

Sutra je sastanak radne grupe, nisam siguran tacno zasta. Posto je i Zlaja napisao da ce da prisustvuje i ako nije u istoj nadam se da ce i taxisti da imaju svog predstavnika na sastanku.
Ovde ce mo nadam se da dobijemo info sa sastanka od nekog iz prve ruke. Zamolio bi da ne spamujete temu i pretvarate u chat jer cu ozbiljno sve brisati bez obzira od koga je. Sve sto je nekulturno,nepotrebno ili neprimereno za temu.

Pozdrav
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 227
Datum upisa : 01.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Čet 18 Jun 2009, 15:51

U ime forumasa koji me znaju, zamoljen sam da prisustvujem sastanku radne grupe koja radi na ppredlozima zakona o taksi prevozu.Pismeno sam se obratio G-dinu Dejanu Malom sa molbom da u ime foruma prisustvujem sastancima radne grupe, obzirom da imamo dosta nepoznanica koje se ticu samog zakona i naseg buduceg statusa.Na nadam se nase zadovoljstvo pozvan sam iz kabineta G-dina Dejana dozvoljen mi je pristup, tako da ce te imati iformacije iz prve ruke.

Takodje sam zamolio Gdina Dejana da nam dozvoli da se za pitanja koja nas muce a koja se pominju u pradlogu odluka o taksi prevozu, obratimo Sekretarijatu kako bi dobili konkretan odgovor.Sva pitanja i dogovori ce biti postavljeni na ovom linku, tako da ce te ih dobijati iz prve ruke, bez komentara.
Molim Vas, tema je veoma ozbiljna, pa vas molim da krenete sa pitanjima koja Vas muce a ticu se ovog novog zakona, kao i da se trudite da pitanja ne ponavljamo.
Obzirom da medju nama ima i dovoljno pametnih ljudi, molim vas da uzmu ucesca jer nam je svaka pametna sugestija i pomoc dobrodosla.Interes nam je zajednicki, i zajedno moramo da ga i guramo.

Ajde da utvrdimo nase osnovne zajednicke interese kako bi ih i ostvarili.

Radna grupa za ......... 125910


Poslednji izmenio Admin dana Čet 18 Jun 2009, 17:17, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Dodat dokumenat)

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Čet 18 Jun 2009, 16:32

Kolega trg, nadam se da ces [cemo] izgurati ovo jednom do kraja.
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od skembi69 Čet 18 Jun 2009, 18:55

Podrska TRG-u iz sveg srca na zalaganju..DRUGARSKI POZDRAV :cheers:
skembi69
skembi69
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 76
Godina : 54
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od magnum Čet 18 Jun 2009, 20:03

tebe sam 69 i video i upoznao jutros......samo tebe Od ostalih grlatih bio je i jedan što nije Slavko,mikrobni,ali se pojavio!Ostalima svaka čast! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Čet 18 Jun 2009, 21:46

Cilj je po meni:
- licenca za vozilo za postojece taksiste-preduzetnike
-Nema zaposljavanje vise vozaca po jednom licenciranom vozilu (sadasnj predlog daje tu mogucnost samo pravnom licu, citaj vlasniku preduzeca Zlaji i sl)To ne treba ni preduzetnicima
-Dok ne dodje ispod 5.000 vozila, nema izdavanja licenci pravnim licima
-prenosiva licenca vlasnistvo preduzetnika, a ne produzavanje na svakih 5 godina
-Uvodjenje licence i za Preduzeca, koja se mogu baviti samo iznajmljivanje radi stanica licenciranim vozilima


Nemojte da se lazete, licenca u Minhenu, Zagrebu, Solunu i sl daje ove ili one mogucnosti.Pa da su to hteli, samo bi kopirali njihove zakone, zar ne?Ovako , sadasnji predlog ide protiv nas, nista od Minhena i sl...Ova licenca nam nista ne znaci, cak je i trenutno stanje sa taksi dozvolom definitivno bolje .

Slazete li se sa predlogom, imate li jos koji?
Pitanja koja cemo postavljati ce ici u ovom pravcu.Drago mi je da je ovaj forum otvoren, tako da svi mogu da vide koji su nasi interesi, tj. nas preduzetnika a ne pravnih lica.

Ostao sam vam duzan informacije sa sastanka, na kome su prakticno samo usvojeni predlozi Armusa koji su isli u pravcu ponovnog razmatranja studije koja je radjena na zahtev grada a tice se taksija.Obzirom da je taj materijal obiman, dogovoreno je da se sastanak radne grupa odrzi za desetak dana na kojem ce se treba doneti odluke:
-kako da se uklone divlji taksisti sa ulica
-da se uvede jedinstvena utvrdjena cena taksi usluga
- videti mogucnost uvodjenje GPS sistema kao sto je u navedeno u stidiji o taksi delatnost.
Takodje ce se raspravljati da li je sadasnji predlog zakona moze da doprinese boljem statusu sadasnjih taksista, tj ide li nama u korist..,Tu trebamo da damo svoj doprinos

Nadam se da nisam nesto vazno ispustio...

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od angelina Pet 19 Jun 2009, 01:22

trg ::Nemojte da se lazete, licenca u Minhenu, Zagrebu, Solunu i sl daje ove ili one mogucnosti.Pa da su to hteli, samo bi kopirali njihove zakone, zar ne?Ovako , sadasnji predlog ide protiv nas, nista od Minhena i sl...Ova licenca nam nista ne znaci, cak je i trenutno stanje sa taksi dozvolom definitivno bolje .

Da su hteli, gospoda vladajući, su mogli prepisati sve zakone iz lepo uređenih zemalja i naterati sve nas da funkcionišemo po njima !! EEEE al' cvrc, onda ista ta gospoda ne bi mogli malo ovako, malo onako, i pričati nam kako je SEKA gotova, kako živimo bolje nego u Švajcarskoj, ... !!!

Elem, da ne dužim i da se držim teme !

Meni je odavno jasno da neko hoće taxiste u Beogradu da napravi šoferima koji će raditi za nekoga za neku platu !! Jedan od tih pokušaja su i te čuvene licence. E sad, mene zanima kako će i kome "ONI" davati licence ???? Kako meni neće dati licencu ako sam ispunio sve njihove uslove iz čuvene Bogdanovićeve uredbe ili kako mi neće dati licencu ako imam 20 godina staža na taxiju sa redovo izmirenim dažbinama državi a nisam ispuni uslove iz uredbe ili .... ???

Ma pitanje svih pitanja je: KO JE TAJ KO ĆE MENE DA IZBRIŠE IZ APR-a, DA MI ODUZME PEČAT I DA MI ZABRANI RAD KAO PREDUZETNIKU A SVE OBAVEZE PREMA DRŽAVI SAM IZMIRIO NA VREME !!!!!!!!!!!!!!!

Da mogu to lako uraditi, bilo bi to već gotovo. Cenim da u neko dogledno vreme od ove priče nema ništa, a i tada, čak i da naprave celu priču kako njima odgovara, siguran sam da ako budem imao nov auto i izmirene sve obaveze prema državi, NIKO neće moći da mi oduzme dozvolu za rad !!!!!!
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Pet 19 Jun 2009, 11:58

Cilj je po meni:
- licenca za vozilo za postojece taksiste-preduzetnike
-Nema zaposljavanje vise vozaca po jednom licenciranom vozilu (sadasnj predlog daje tu mogucnost samo pravnom licu, citaj vlasniku preduzeca Zlaji i sl)To ne treba ni preduzetnicima
-Dok ne dodje ispod 5.000 vozila, nema izdavanja licenci pravnim licima
-prenosiva licenca vlasnistvo preduzetnika, a ne produzavanje na svakih 5 godina
-Uvodjenje licence i za Preduzeca, koja se mogu baviti samo iznajmljivanje radi stanica licenciranim vozilima
I vise nego odlicno Wink
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od magnum Pet 19 Jun 2009, 14:38

Saglasan! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od vlajko Pet 19 Jun 2009, 15:18

Prva liga, konkretno nema sta. Bravo

vlajko
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 52
Godina : 56
Datum upisa : 28.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od drdr Pet 19 Jun 2009, 15:44

e to je problem
odobravamo necije ideje
a e sad realizacija
citam komentare sindikalaca--a sto VI nesto ne preduzmete?
nama treba VODJA
kao u svakoj revoluciji :!: koji ce da pokrene mase da prihvate njegove ideje i da ga slede u njegovoj nameri da pomogne DRUGIMA a i sebi Rolling Eyes
E sad je tu problem --sto niko od nas nema :!: :!: :!: :!: pa da bude CHE ili robin ud
a kad bude dogorilo do nokata bice nas vise samo se plasim da ne bude kasno affraid affraid affraid affraid
drdr
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Pet 19 Jun 2009, 18:02

Nas interes je da, nakon toga sto smu uradili sve da ispunimo zahteve koje je grad prema nama postavio (euro3, stekli vazecu taksi dozvolu pod svim zakonskim uslovima :poznavanje grada, KV vozac, C kategorija, tri godine iskustva i ostalo) i izmirili porez u ovim teskim vremenima, trazimo da nam grad stvori uslove za normalan rad.

Nelojalnu konkurenciju predstavljaju divljaci, udruzenja koja voze po neekonomskim cenama (trosi amortizaciju vozila, pa kad dodje do veceg kvara onda se hvataju za glavu) a najveca konkurencija nam moze biti pravno lice koje ce zaposljavati lica koja ne ispunjavaju uslove koje je grad nama propisao (nisu profesionalci ili nemaju vozacko iskustvo).

Znaci, dzabe nam licence ako nemamo posla.A da smo se vec zaduzili kako bi ispunili norme, zapitajte se kako je onima koji su uzeli auta na kredit.

Za vikend cu napraviti racunicu koja ce prikazati TROSKOVE PREDJENOG KILOMETRA U GRADU u excelu .Takodje cu pripremiti pitanja za G-dina Dejana Malog u skladu sa nasim interesima i predlogom zakona.
Izgurali smo ono za divljake, cekamo odgovor, izguracemo i ovo.

Dajte predloge pitanja koja vas muce, nemojte da cekate da sve neko uradi za vas.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ramplinstinski Pet 19 Jun 2009, 18:20

-Sklanjanje penzionera
-Jasan i precizan odgovor na pitanje regularnosti {ustavnosti}gradske uredbe o taxi prevozu, u onom delu koji se odnosi na euro3-euro4 standardizaciju
-Po mom misljenju i kombi prevoz putnika nam predstavlja nelojalnu konkurenciju, tj. da li neko koordinira brojem vozila koja se bave javnim prevozom u Beogradu?
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Pet 19 Jun 2009, 21:01

Takodje i pitanje : sta se desava s tim sto neki imaju taxi dozvolu kao dopunsko zanimanje ?
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od drdr Sub 20 Jun 2009, 02:16

zasto se ne podje sa kontrolom preduzeca i udruzenja
koja daju table i radio stanice divljacima :?: :?: :?:
mislim da je tako jednostavnije nego da love jednog po jednog
drdr
drdr
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 109
Datum upisa : 26.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Sub 20 Jun 2009, 08:13

Kako kad su verovatno korumpirani.
Predjasnji vlasnik Alfe je od smene divljaka davao tal kad mu dodje inspekcija na foru : udjes-izadjes-GOTOVO
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Paleolit Sub 20 Jun 2009, 20:18

iz Blica 19.06.2009. ::Mnogo vrede u svetu
Profesionalna licenca imaće tržišnu vrednost. Postoje najave da će taksisti, ukoliko odu u penziju, imati nadoknadu za mirne staračke dane, a koliko će licenca vredeti još se ne zna. U SAD ona košta i do 180.000 dolara, u Velikoj Britaniji 19.000 funti a u Australiji 157.000 australijskih dolara.

Radna verzija
- licence će se izdavati na pet godina
- cena licence još nije određena, a novac će ići u gradski budžet
- taksiranje bez licence kažnjavaće se kao ugrožavanje života ljudi i imovine
- vlasnici licenci moći će da budu i pravna lica
- Grad odlučuje o produžavanju licenci nakon pet godina
- Licenca neće biti produžena taksistima koji su prekršili pravila službe (varali na taksimetru, vozili u alkoholisanom stanju, osuđivani u međuvremenu...)
- izdavanje licenci nadgleda Ministarstvo za infrastrukturu

..."za mirne staračke dane", pogotovo ako ti ne produže licencu posle 5 - 10 - 15 godina ili na neki način izvisimo zbog muljačine.
Mislim da će kod nas vredeti taman toliko da kao penzioner možeš jednom u dva tri meseca da platiš taksi do prvog doma zdravlja
Radna grupa za ......... 2457
Paleolit
Paleolit
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 331
Location : Novi Beograd - blokovi
Datum upisa : 29.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Ned 21 Jun 2009, 08:36

Moze li neko da se potrudi da nadke kako je to reseno u Zagrebu, Ljubljani...?Cujem da je Zagreb to dobro resio, pa ako valja da pokupimo nesto od toga.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Ned 21 Jun 2009, 09:57

Zašto se kaže: Krenuo grlom u jagode?!
trg ::Moze li neko da se potrudi da nadke kako je to reseno u Zagrebu, Ljubljani...?Cujem da je Zagreb to dobro resio, pa ako valja da pokupimo nesto od toga.
Naš narod kaže krenuo grlom u jagode, šta god to značilo, pa onda shvatio da baš ne zna šta će! Ipak si ti 100% Milivojev čovek i on priča tako kao ti sve NAPAMET. Ali kako ja imam sve ili gotove sve stojim ti 100% na raspolaganju. Pozdrav Zlaja Very Happy
.... za početak izvoli izvod iz tog, kako si ti čuo dobrog zakona...
Zakon o prijevozu u cestovnom prometu, koji je donio Hrvatski sabor na sjednici 3. prosinca 2004. godine.
Broj: 01-081-04-3758/2
Zagreb, 10. prosinca 2004.
Predsjednik
Republike Hrvatske
Stjepan Mesić, v. r.
ZAKON O PRIJEVOZU U CESTOVNOM PROMETU
ima puno članova i onda dođe ovaj:
D. AUTOTAKSI PRIJEVOZ
Obavljanje autotaksi prijevoza
Članak 46.
(1) Autotaksi prijevoz uređuje se ovim Zakonom i propisom kojeg u skladu s ovim Zakonom donosi nadležno tijelo jedinice lokalne samouprave, odnosno Grada Zagreba.
(2) Autotaksi prijevoz obavlja se na temelju licencije ili koncesije.
(3) Ukoliko je propisom iz stavka 1. ovoga članka utvrđeno obavljanje autotaksi prijevoza na temelju koncesije, natječaj o koncesiji mora pored ostalog sadržavati i uvjete propisane za izdavanje licencije iz članka 8. stavka 1. točke 1., 3, i 4. ovoga Zakona.
(4) Koncesiju iz stavka 2. ovoga članka izdaje nadležno tijelo jedinice lokalne samouprave, odnosno, Grada Zagreba, dok licenciju izdaje nadležno tijelo iz članka 7. stavka 3. ovoga Zakona
(5) Prijevoznik koji obavlja autotaksi prijevoz na temelju koncesije iz stavka 2. ovoga Zakona ne mora pribaviti licenciju iz članka 7. ovoga Zakona.
(6) Propisom iz stavka 1. ovoga članka uređuju se uvjeti za dobivanje koncesije, utvrđuju se autotaksi stajališta, te broj sjedala u osobnom vozilu kojim se obavlja autotaksi prijevoz.
(7) Ukoliko tijelo iz stavka 1. ovoga članka ne donese propis iz stavka 1. ovoga članka, prijevoznik može obavljati autotaksi prijevoz na temelju licencije.
Područje obavljanja autotaksi prijevoza
Članak 47.
(1) Autotaksi prijevoz obavlja se na području one jedinice lokalne samouprave, odnosno Grada Zagreba, na čijem području autotaksi prijevoznik ima sjedište/prebivalište.
(2) Propisom iz članka 46. stavka 1. ovoga Zakona, može se urediti pod kojim uvjetima je autotaksi prijevoz dozvoljen prijevoznicima sa sjedištem/prebivalištem izvan područja jedinice lokalne samouprave, odnosno Grada Zagreba.
Strani autotaksi prijevoznik
Članak 48.
Strani prijevoznik može obavljati autotaksi prijevoz na teritoriju Republike Hrvatske, ako je to uređeno međunarodnim ugovorom.
Ispit za vozača autotaksi vozila
Članak 49.
(1) Vozač autotaksi vozila mora imati položen ispit o poznavanju osnovnih podataka o kulturnim, gospodarskim, turističkim, prometnim i drugim značajnim objektima i znamenitostima na području na kojem obavlja prijevoz, prije izdavanja koncesije.
(2) Nadležno tijelo jedinice lokalne samouprave, odnosno Grada Zagreba za poslove prometa propisuje program ispita i način provjere znanja.
.... a kad je reč o Ljubljani ni tamo nije sjajno: http://www.ozs.si/obrtnik/natisni.asp?ID=9574
.... a ako tražiš najprofesionalniji i najsveobuhvatniji pristup onda je to svakako Irski model: http://www.taxiregulator.ie/

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Ned 21 Jun 2009, 20:57

Naš narod kaže krenuo grlom u jagode, šta god to značilo, pa onda shvatio da baš ne zna šta će! Ipak si ti 100% Milivojev čovek i on priča tako kao ti sve NAPAMET. Ali kako ja imam sve ili gotove sve stojim ti 100% na raspolaganju. Pozdrav Zlaja
Zlajo, nije mi bila ideja da tebe pokrenem, ali si dobrodosao, iako ti namere nisu dobronamerne, barem po onom 4.500 vozila i 9.000 vozaca koji rade za tebe.Ko zna, nadam se da si se salio.
Jel to pokusavas, zavadi pa vladaj, kad pominjes Milivoja?Milinkov sam covek, tako mi se zove otac Very Happy .

Mogao bi i ti da podrzis predlog da pravna lica ne dobijaju licence,pa da odustanes od svoje ideje, nije lose ni ziveti od clanarina, da se i tebi kao nama pojavi neki novi Zlaja, sa idejom da i on udje sa svojim automobilima pa da te ugasi, kao sto ti radis preduzetnicima.Ili si pogresno shvacen?Nisam maliciozan, ali i to je zivot.Bolje bi bilo da nam pomognes da bolje zaradjujemo, pa da mozemo da platimo smene i 100e,svi srecni.

Thanks for information,I will try to find enough time to read and understood article which you recommended to me, and find most professional approach on this issue which concern all of us.It will take me some time, but I will give my best.

Best regards,

Trg

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od ramplinstinski Ned 21 Jun 2009, 21:34

Very,very nice bounce
ramplinstinski
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 482
Location : Bgd
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od zlaja Ned 21 Jun 2009, 21:35

Jasno je da si samo ambiciozan i željan publiciteta....
trg ::...Zlajo, nije mi bila ideja da tebe pokrenem, ali si dobrodosao, iako ti namere nisu dobronamerne, barem po onom 4.500 vozila i 9.000 vozaca koi rade za tebe.Ko zna, nadam aleko ose da si salio....Mogao bi i ti da podrzis predlog da pravna lica ne dobijaju licence...
Druže ako nastaviš da izvlačiš stvari iz konteksta i da se baviš problemom na politikanskom nivou, kao što to radi tvoj mentor Milivoje, nećeš daleko dogurati. Ako tebi nije jasno ko sam ja i da ne želim ni tebi ni bilo kom drugom taksiti nikakvo zlo rećiću ti: Ti si taj koji je u Beo taksiju sa najvećim prevarantom i manipulantom Milivojem Armušem koji sa par mangupa održava to taksi udruženje u kakvom takvom životu.... da ne preteram jer ćeš i ove moje reči izvući iz konteksta, i naravno kao i moju evidentnu šalu 4500 x 2 = 9000, tendenciozno prepričavati i okarakterisati me kao neprijatelja normalnih i poštenih taksista. Sve u svemu jasno je da si samo bolesno ambiciozan i željan publiciteta koji naravno nećeš imati jer si se već u prvim tvojim nastupima potpuno predstavio: PRUDUŽENA RUKA posrnulog i polako zaboravljenog skorojevića Milivoja Armuša. Pozdrav Zlaja Very Happy

zlaja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1621
Datum upisa : 10.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Pon 22 Jun 2009, 05:44

Mogao bi i ti da podrzis predlog da pravna lica ne dobijaju licence
Zlajo, sta kazes na ovaj moj citat ?
Stavi nakratko sa strane to dali je trg Armusov ili Milinkov covek. I nejavi mi dali pijemo kafu.....
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Pon 22 Jun 2009, 09:04

Zlajo, tvoje nesuglasice sa Armusem resavaj sam.I tebe i Armusa cu voleti ako nam pomognete da predlozi koje iznosi radna grupa idu u korist taksista, pa neka budem i Zlajin covek posle.Ne bavim se intrigama.
Drago mi je da he 4.500=9.000 vozaca sala, konacno si nam priznao, mada sam te namucio.
Da tebi nije jagoda u grlu, kad me nazivas:politikantom,bolesno ambicioznim,zeljnog publiciteta i mozda jos nesto sto si zaboravio, a setices se?Kaze se da ljudi o drugima sude gledajuci sebe.

Ili ti samo smetam sto govorim istinu da predlozi ne idu na prilog taksista vec u tvom interesu, tj. sada sali 4500=9000 vozaca?Istina te boli, a to sto vredjas vise govori o tebi nego o meni.

Mogao bi i ti da podrzis napismeno predlog da pravna lica ne dobijaju licence, u interesu normalnih i postenih taksista, ili barem onog dela koji ti placaju smene.Mislim da 100% tvojih clanova podrzava ovaj predlog.Ustvari, nisam siguran za tebe i Bjelica, koji je takodje tvoj clan?Znaci, dvojica manje od 100%.

Za forumase:
Do srede ce biti gotov set pitanja koje cu vam predstaviti i koji bi trebao da bude upucen Sekretarijatu.
Za Zlaju:
Dela, a ne neprijatne sale, ili kako bi ti rekao, bolesne ambicije 4500=9000, na stetu postenih taksista.I da te podsetim, moj interes je interes preduzetnika jer sam to i sam, ja nemam clanove koji mi placaju smene, zar ne?Svestan si ti toga, samo se pravis i na kraju ces i ti da nma priznas Very Happy
Pa kad maknemo divljake, dopunsku delatnost, pravna lica i ostale, pa ti dignes clanarinu, koliko ces imati vise para da nam dizes ugled, bog da te vidi.Svi cemo biti onda Zlajini, pa i ja, Milinkov pa Zlajin, obecavam!

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od magnum Pon 22 Jun 2009, 09:44

a be deco, ne date postenom svetu ni da spava.Produzene ruke,skracene noge,vazno je da su nam glave na mestu!Pa bi ova moja predlozila,da ne kazem,postavila pitanje,istina vise sekretarijatu nego vama,uzburkanima:IMA LI TRENUTNO PRAVNIH LICA KOJA OBAVLJAJU TAKSI DELATNOST I AKO IMA KAKO JE TO DOZVOLJENO KAD NEMA ZAKONSKIH OSNOVA!
Sami ste krivi za ovo,kad morgen sabah zorom budite chichu i ometate mu neke jutarnje pokusaje! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od IVAN DIAVOLO Pon 22 Jun 2009, 12:37

Po mom nekom misljenju sto se tice lcenci trebalo bi da bude za sve jednako sto znaci, kako i za pravna lica tako i za nas preduzetnike.I najbolje bi bilo ako mora da se neko zaposli na tu licencu da bude jedan covek jedan auto. Nije ZLAJA KRIV mi smo krivi sto uopste radimo kod njih u udruzenjima, razmisljao sam i ja da otvorim jedno i da vozite za dzabe bice posla koliko hocete, zivite od baksisa jbg. Zlaja ako nastavi da misli o nama i da nas stiti vozice te vi svi za dzabe ja vam kazem ha ha ha veliki pozdrav.

IVAN DIAVOLO
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 23
Datum upisa : 10.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od IVAN DIAVOLO Pon 22 Jun 2009, 12:50

Ljudi treba lepo da se dogovorimo vezano za te licence, pa na ulice da strajkujemo. Jer od teoretisanja nema vajde nego na ulicu pa ko pukovnik ko pokojnik.

IVAN DIAVOLO
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 23
Datum upisa : 10.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Pon 22 Jun 2009, 13:56

I nejavi mi dali pijemo kafu.....
Da Zlaju podsetim.....dok neko ne skrene temu na drugi kolosek Smile
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Pon 22 Jun 2009, 20:47

jerotije ::
I nejavi mi dali pijemo kafu.....
Da Zlaju podsetim.....dok neko ne skrene temu na drugi kolosek Smile
Zlajo, izbegavas da mi odgovoris ali ajde......
Volim da pricam sa ljudima NA JEDNU TEMU i da ne prelazim na drugu dok tu ne iskristalisemo. I jos nesto : kada pricam sa sagovornikom volim da se gledamo u oci.

Zlajo, kad pravimo pauzu, kad pijemo kafu ?


p.s. kontaktirao sam emailom neke kolege iz Zagreba gde je taxi sluzba sredjena do koske i gde licence imaju smisla. Odgovor je [skracen] izgledao ovako >
Poštovanje kolega,
Mi smo donekle uspjeli uvesti reda izdavanjem koncesija, naime ugledali smo se na evropski model 1 taxi na 1000 stanovnika.. naime zagreb ima oko milion stanovnika a taksija je bilo1500, tako da se trebalo smanjiti na idealnih 1000, to smo postigli da se u taxi službu može uči novi član tek kada kupi dvije koncesije.. naime kolege koji su išli u penziju prodavali su svoje koncesije..
sada nas ima oko 1060.
naravno osnovali smo i kontrole koje su s policijom obilazili stajališta i kontrolirali članove.. u svrhu lakše kontrole izdali su se i novi transparenti koje je bilo teško falsificirati..
za sve detaljnije informacije molim vas da se obratite na upravu udruženja kojega sam i ja član.......
za sada necu dalje iznositi detalje nase prepiske ali hocu da predocim kako taxi sluzba funkcionise tamo gde ljudi hoce da je srede. Treba se ugledati na njih a ne izmisljati toplu vodu koja je poodavno izmisljena.
Maksis je svojevremeno iskopirao pravilnik uspesnog Pinka i donekle ga je sustigao ali ne i stigao. Mi u Beogradu treba da kopiramo pravilnik kolega u Zagrebu pa ako ne budemo kao oni da bar budemo priblizno.

Pozdrav od jerotija
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od magnum Pon 22 Jun 2009, 20:53

niko ništa u vezi moga pitanja od jutros
-nema zainteresovanih ?
-nikoga se ne tiče ?
-nema pravog odgovora ?
-da preformulišem pitanje ?
-možda nije pitanje za ovu rubriku ?
-možda nije umesno pitanje ?
-možda i nema pravnih lica na ovom postu ?
P.S.Jero , da bi pili kafu,moramo ,između ostalog da imamo i vodu,jel'te.A da imamo vodu,mora da postoji bunar!E,pa taj bunar je još u fazi dogovora o kopanju i za sada još nije potpisan dogovor o namerama za kopanje istog.Ili da ti kažem Srpski, ne lipši magare do zelene trave! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Pon 22 Jun 2009, 21:35

Cilj je po meni:
- licenca za vozilo za postojece taksiste-preduzetnike
-Nema zaposljavanje vise vozaca po jednom licenciranom vozilu (sadasnj predlog daje tu mogucnost samo pravnom licu, citaj vlasniku preduzeca Zlaji i sl)To ne treba ni preduzetnicima
-Dok ne dodje ispod 5.000 vozila, nema izdavanja licenci pravnim licima
-prenosiva licenca vlasnistvo preduzetnika, a ne produzavanje na svakih 5 godina
-Uvodjenje licence i za Preduzeca, koja se mogu baviti samo iznajmljivanje radi stanica licenciranim vozilima
Cilj je po meni:
- licenca za vozilo za postojece taksiste-preduzetnike
-Nema zaposljavanje vise vozaca po jednom licenciranom vozilu (sadasnj predlog daje tu mogucnost samo pravnom licu, citaj vlasniku preduzeca Zlaji i sl)To ne treba ni preduzetnicima
-Dok ne dodje ispod 5.000 vozila, nema izdavanja licenci pravnim licima
-prenosiva licenca vlasnistvo preduzetnika, a ne produzavanje na svakih 5 godina
-Uvodjenje licence i za Preduzeca, koja se mogu baviti samo iznajmljivanje radi stanica licenciranim vozilima

Da sve vas podsetim za sta se zalazem i nadam se svi ostali.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Pon 22 Jun 2009, 21:55

Sigurno je da imaš neku muku, kad kao čovek takvog kapaciteta i snage, si u stanju da tako nisko padaš (patiš od kompleksa niže vrednosti), ali veruj mi nisam ti ja kriv! Samo guraj ali da si nemoćan i zao to je jasno. Pozdrav Zlaja
PS Nisam ti ja iz te tvoje imaginarne priče, te kojom te hrani tvoj mentor Milivoje, kad se malo bolje raspitaš ko sam i šta sam bolje ćemo polemisati!

Zlajo, ako ti je cilj da me iznerviras ili vredjas, bice tesko.Istina je daleko od ovih tvojih posalica, tvrdnji i intriga.Ocigledno je da me ne poznajes, a da ti smetam u racunici 4500=9000 vozaca, znam.To si ti rekao, pa porekao.
Kako kazu, covek se drzi za rec, a vo za rogove, pa se nadji sam.

Sa druge strane, pretnje koje mi stizu, sve sam vise ubedjen da su tvoje delo, jer ovakve kategorizacije prema ljudima koji se s tobom ne slazu a koje ti prosipas
(patiš od kompleksa niže vrednosti),
, govore vise o tebi.Batina uvek ima dva kraja.

Mogu da razumem da da se ne slazes sa ciljevima koji su u interesu preduzetnika, i da se argumentovano zalazes za svoju racunicu 4500=9000 vozaca, i to bi postovao.Cas javno kazes da ti je to namera (vise bih te postovao), onda poreknes, valjda si se uplasio javnog mnjenja i da te clanovi tvog udruzenja ne napuste kad vide kako radis da ih lisis egzistencije i kujes planove u licnom interesu.Ovako, nisi ni za komentarisanje, ni vredan pomena.

Nisam za podcenjivanje, i nema potrebe da me vredjas.Ako si dobronameran (mada, tvoje reci i dela to ne govore), mogao bi da nas podrzis u ovim zahtevima, ili da ih barem izkomentarises, a da probas da nikog ne vredjas.To je osnovna kultura koja se nosi iz kuce.

Trg

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Pon 22 Jun 2009, 22:06

Jos da vas obavestim, da je Saobracajna inspekcija pocela da juri divljake, doboli su policajca koji zaustavlja taksiste koje Inspekcija kotrolise.Licno sam prisustvovao kada su zaustavljena vozila, Golda i Alfe, oba su imala radio stanice i KVISKA.Napisane su prekrsajna prijave, akcije ce biti svakodnevne, kazu inspektori.

Mislim da je nasa peticija koju smo postavili na prvoj strani imala dosta udela u tome.Danas su ispisali desetak prijava, u odnosu na prethodne rezultate od jedne dnevno to je uspeh.Izgurali smo zajedno to, izguracemo i ovo.

Nemojte da vas pojedinci demoralisu, cilj imamo, ima nas dosta da izguramo i licence ili Koncesije koje pominje Jerotije, koga molim da mi posalje ideje ili prepisku da je objavimo, i da taj predlog guramo ako je u nasem interesu.

Ostajem sa duznim postovanjem prema dobronamernim ljudima,

Trg

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Pon 22 Jun 2009, 22:36

Sa druge strane, pretnje koje mi stizu,
Ovo je veoma interesantno. Molim te - sve javno.

p.s. mislim da bi nekim medijima bilo veoma interesantno da cuju sta trazimo i sta se desava [licence, pretnje...]
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od IVAN DIAVOLO Uto 23 Jun 2009, 02:38

Opet inspekcija pise prijave i divljaci vec sutra opet rade. KAD CE POCETI DA ODUZIMAJU VOZILA VISE, OD TIH PRIJAVA NEMA NISTA.

IVAN DIAVOLO
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 23
Datum upisa : 10.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Uto 23 Jun 2009, 06:06

Tesko je nekoga oterati sa ulice ko je na njoj proveo dugi niz godina Shocked
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Uto 23 Jun 2009, 10:26

Momci,

Nemojte da se bavite teorijama zavere, velika lova je u igri i slicno.Da je to tako, ovo bi vec bil davno gotovo, ne bi se guralo na mala vreta, unosenjem jedne alineje u predlogu zakona.
Dajte da guramo nasu stvar, i ja sam nesto nacuo da je Zagrebacki model sa koncesijam adobar, Jerotije ce da nam javi sustinu pa da vidimo stanam je najbolje ciniti.

Za sada su se iskristalisala vec neka pitanja, osnovno je zasto pravna lica licence, kako ce to smonjiti broj vozila na ulici?

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od to je to Uto 23 Jun 2009, 10:35

Citam ove vase postove ( Trg i Zlaja ) i razmisljam ko koga ovde zeza, jedan drugog ili obojica sve nas. Sta mene briga da li se vas dvojica razumete ili ne.
Tebe Trg molim da ostavis Zlaju na miru sa prozivkama, covek ima svoj nacin poslovanja i delovanja i on ne krije nista pise otvoreno.
To sto nama mnoge stvari od toga ne odgovaraju ili ne to je sad prica za sebe.
Ako si pokrenuo neku stvar teraj to bez pljuvanja ovde po bilo kome.
Ako mislis da imas sta da raspravis sa Zlajom, saznas gde je kancelarija i odes na kiselu vodu, siguran sam da bi imali sta da kazete jedan drugom.

Zlaju bi zamolio da drzi teme ako moze i da ne skrece pricu ka Tediju, Armusu ili ne znam kome. Dobra vecina taxi sluzbu ne gleda ni kroz Tedija ni kroz Zlaju a kamoli kroz Armusa.
Da ne proziva druge da su neciji placenici, da su zli, pokvareni i ostalo.

Nema mi druge nego da se brisu svi postovi koji su nepotrebni.

to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od struja Uto 23 Jun 2009, 11:00

Opet inspekcija pise prijave i divljaci vec sutra opet rade. KAD CE POCETI DA ODUZIMAJU VOZILA VISE, OD TIH PRIJAVA NEMA NISTA.
Da znas da si apsolutno u pravu,samo zamazivanje ociju kao da se nesto preduzima.
Najnoviji trend "divljaka" (mozete videti i danju i nocu na ulici) je da voze bez zadnje tablice ili privremeno napravljene od kartona.Zasto to rade.Pa prilagodjavaju se novonastaloj situaciji.Kada ih zaustavi inspekcija sledi oduzimanje tablica,u ovom slucaju samo tablice i to jedne.Koliko sutra su ponovo u sedlu,ali sa onom drugom na kolima napred,karton opet pozadi.
Da dobiju prijavu i to sledi,ali ona nije veca od naseg mesecnog poreza koji placamo pa mu tako dodjemo na isto.Platio on platio ja.Stim da njega mogu da omase i neki mesec,mene sigurno nece .Slikacu vam ovih dana da ne mislite prazne price.
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od maniac Uto 23 Jun 2009, 12:06

Tablica je skinuta jos iz razloga ne mogucstva zapisivanja reg.broja,naravno uz ovo je obavezano prelepiti poslednji broj na firmi,tako da izvoli,zali se tati sto od delta sitija do trga kosta 900din. Trebalo bi kontrolisati i table jer dosta njih ima dozvolu,ali lopov je lopov..
maniac
maniac
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 51
Datum upisa : 22.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od maniac Uto 23 Jun 2009, 12:20

I ja mislim da je u redu da svaki preduzetnik dobije ili kupi licencu,koja ce biti hartija od vrednosti,prenosiva i da je moguce prodati istu po zavrsetku radnog staza ili ranije. Pravna lica da mogu zaposljavati samo onoga ko poseduje taxi dozvolu,nikako nekog kurira koji je do juce vozi skuter.. Takodje za pravna lica,broj vozila puta 1,5 vozaca maksimum. Na ovaj nacin bi se zastitio preduzetnik od nemogucstva rada 24 sata.
maniac
maniac
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 51
Datum upisa : 22.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Alhemicar Uto 23 Jun 2009, 16:21

Puna podrska za kolegu trg-a,zao mi je sto nisam uspeo da dodjem na okupljanje ispred ispekcije,ustvari prosao sam oko 9:20h i nisam video ni jedno vozilo,hteo sam da se potpisem,usledio je jedan tuzan poziv i morao sam hitno da odem i eto...sledeci put se upoznajemo sigurno...mislim da si skoro sve obuhvatio u zahtevu,eventualno ako je moguce da se izgura status sluzbenih lica ali otom-potom....u svakom slucaju...pretnje,pljuvanja i ko zna sta jos...neko se uplasio...a to znaci da smo malo pokrenuli stvari u nasu korist...samo napred!
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od trg Uto 23 Jun 2009, 16:28

Za Maniacov predlog,

Ideja vise vozaca po vozilu znaci ustvari rad vozila od 24 h, bez pauze, sto znaci da bi u spicu umesto sadasnjih recimo 2000 bilo 4000 vozaca, sto ce znaciti pazar na pola.Razmisli o ovome, molim te.Pravna lica ne smeju da dobijaju licence, to nije u nasem interesu.Vec sad jedemo amortizaciju, tabelarni prikaz troskova ce te dobiti sutra.
Alhemicar, znam da nisi jedini ko je to shvatio, 4500=9000 sta nam znaci, a sta njemu znaci.Vidimo se da guramo ovo zajedno.

trg
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 601
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Uto 23 Jun 2009, 16:48

Ideja vise vozaca po vozilu znaci ustvari rad vozila od 24 h, bez pauze, sto znaci da bi u spicu umesto sadasnjih recimo 2000 bilo 4000 vozaca, sto ce znaciti pazar na pola.
Verujem da to niko nebi zeleo ?
Zato se i pitam o cemu to prica maniac Rolling Eyes
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Moravac Uto 23 Jun 2009, 18:23

Dragi kolega trg., upotpunosti se slazem sa svim sto si pokrenuo i apsolutno te podrzavam! Ciji god da si ti covek, a ja verujem da si tatin i mamin, zboris pravo, i to vidim ne prija drugu Zlaji, jer se kosi sa njegovim interesima i namerama. A to sto se on duri i sto nece da pije kafu sa Jerom, neka vas ne tangira, jer on i onako ne zarezuje vase ideje pa bi ste dzaba mlatili i gubili vreme! Zivo me zanima kakve to stavove ima Milivoje Armus, posto ga g. Zlaja dozivljava kao svog velikog neprijatelja, pa ako neko zna neka iznese ovde. Danas sam malo razgovarao u svom udruzenju na ovu temu sa svojim kolegama i prosto sam zaprepascen koliko su ljudi neobavesteni i sto je jos gore nezainteresovani! Ovo stanje moramo hitno da promenimo, jer nam je potrebna masovnost ako hocemo da uradimo bila sta! Izvinjavam se na duzini.
Moravac
Moravac
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 794
Location : Srbija
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od jerotije318 Uto 23 Jun 2009, 18:41

to sto se on duri i sto nece da pije kafu sa Jerom, neka vas ne tangira, jer on i onako ne zarezuje vase ideje
NESME da sedne samnom na casu razgovora. Sad je kao ljut a izmislice shto shta samo da ne pricamo o licencama, divljacima i sl.
Ne znam zasto je ljut s obzirom da smo se na kratko i u prolazu pre neki dan videli al ponavljam : trazice mi on iglu u plastu sena da bi koobejagi bio ljut samo da ga ne pitam ono sto ne zeli da odgovori.
Ja sam i dalje spreman da javno razjasnim ko u taksiju pije a ko placa, ko kosi a ko vodu nosi. Mnogo mi "dismr" sve u organizaciji taksi prevoza u zadnje vreme, mnogo je vruce, preko 45 c :lol:

Bojim se prokuvace Very Happy
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od as Uto 23 Jun 2009, 19:24

Evo, da pokušamo da objedinimo zahteve:
Prvo moramo da shvatimo da je nama grad poslodavac (a ne vlasnici firmi itd..)kome za izvršenje taxi usluga treba potreban broj izvršioca.
Taj broj izvršioca treba utvrditi jednom za svagda po sistemu na 1000 stanovnika jedan taxi, što je nekad bilo i u Beograd-u i što je i norma, kao u Zagrebu i ostali gradovima. Neka u Bgd-u bude za početak limitirano na broj koji je pokazala studija iz Novog Sada (45..), i za početak da svi koji imaju regularne dozvole za rad zamene za licencu. (penzioneri i dopunska delatnost ????)
2. Licenca za jednog vozača i njegovo vozilo.
3. Licence dobiti za stalno.
4. Licence dobiti besplatno.
5. Licenca da može da bude prodata.
6. Licenca da može da bude preneta na samo jedno lice koje ispunjava uslove o taxi prevozu
7. Licence izdati samo preduzetnicima (ne i mogućnost pravnim licima da zapošljavaju preduzetnike, a pitanje da li je i to pravno moguće, da pravno lice zapošljava preduzetnika, koji je poreski obveznik ima svoj PIB, pečat, svoj račun u banci, i vrši samostalno delatnost za grad.
8. Licence ne izdavati penzionerima. (ili si u penziji ili si u radnom odnosu). Mi izdvajamo za penziono i deo našeg dohotka ide njima na penziju, plus oni nam uzimaju i to malo mrva sa ulice (hleba odavno nema). To nema nigde u svetu, kad pričam nekim strancima njima ništa nije jasno.
9. Licence ne izdavati onima koji imaju osnovnu delatnost nešto drugo, a taxi im je dopunska delatnost.Ne može neko da radi u nekoj firmi 8, 9, ili 10 sati neki posao, pa da provede 1-1.5 sat u prevozu, pa da sedne za volan i da prevozi ljude i da predstavlja ovaj grad, i da ima dva prihoda, a jedan porez i jedne doprinose, za razliku od nas koji to moramo da platimo samo iz jednog prihoda, ako se to može tako nazvati što ispazarimo.
10. Licence dodeliti pravnim licima samo za korišćenje i izdavanje radio stanica taxi vozačima.
Ni tim poslom ne bi smeo da se bavi svako.
11. Kontrolisati preduzeća koja izdaju taxi table, praktično zapošljavaju vozače koji njima daju nadoknadu da bi nesmetano radili i dobili informaciju kad je inspekcija na terenu. Naravno inspekcija tada samo nama nađe nedostatke i pljušte prijave i po statistici, akcija uspela.
Ta preduzeća su nelojalna konkurencija koja daju popust i -30 % na cene koje su isplative, ali da je razuman broj vozača u poslu, a ovako nikom nije dobro sem njima. Regularni vozači ne mogu da plate porez zbog manjeg posla, automobili propadaju, krediti ne mogu da se plate, vozila se oduzimaju itd... Kako može neko nekoga da zaposli i da mu još uzme pare umesto da mu da i da za to ne plati nikakve poreze i doprinose za radnika koji radi za njega.
12. Divljačenje tretirati kao krivično delo. To je rad bez dozvole za rad i direktno uzimanje od Države, jer mi regularni ne možemo da platimo taj porez.
13. Prekinuti sa izdavanjem novih dozvola.
14. Izdavati novu licencu samo kada se steknu uslovi. Povećan broj stanovnika grada.
15. Licence izdavati samo onima koji su izmirili porez.
16. Grad da uredbu o Euro 3-4 ili sprovede ili da na kategorizovana vozila primeni i različite cene, tako da u lux vozilima bude najskuplje, pa u vozilima I kategorije nešto jeftininie, a u vozilu koje ima do 50 bodova najjeftinije. Onaj ko je uložio u svoju radnju mora to i adekvatno da naplati.
17. Grad da napravi gradsku tablu za sve ili ako se ide na kategorije onda da budu različite po kategoriji tj. ceni. Onda divljaci neće moći da odu u neku firmu ili prodavnicu i samo da stave na krov TAXI, pa vozi Miško.
18. Taxi vozači da imaju status službenog lica. Da bi se razmislili raznorazni likovi o svojim postupcima koji im se motaju po glavi.
19. Rigorozna kontrola taxi vozila iz drugih gradova Pančevo, Vršac.
Kombi prevoz Pančevaca iz Bgd suzbiti. Možemo i mi da prevozimo Pančevce Vrščane itd...
20. Ne zahtevati od taxi preduzetnika dodatne uslove.
21. U slučaju nesrećnog slučaja, smrti ili invaliditeta da porodica ili naslednici mogu prodati licencu po trenutnoj vrednosti, ako on sam ne može da je proda ili ih ovlasti.
22. Oduzimati licence po sistemu bodovanja.
Nadam se da sam se svega setio i izvinjavam se na dužem postu.


Poslednji put izmenio as dana Pet 26 Jun 2009, 01:06, izmenio ukupno 2 puta

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Moravac Uto 23 Jun 2009, 20:30

as ::[7. Licence izdati samo preduzetnicima (ne i mogućnost pravnim licima da zapošljavaju preduzetnike, a pitanje da li je i to pravno moguće, da pravno lice zapošljava preduzetnika, koji je poreski obveznik ima svoj PIB, pečat, svoj račun u banci, i vrši samostalno delatnost za grad.
[b.

E to je ono sto *ebe njihove koke a nije petao!!! Ovo je stavka koju ne mogu da premoste, a koje mi mozemo da se drzimo ko pijan plota! Mi smo SAMOSTALNI PREDUZETNICI i to moramo i da ostanemo!
Moravac
Moravac
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 794
Location : Srbija
Datum upisa : 02.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Paleolit Uto 23 Jun 2009, 20:48

...свака ти част, кратко јасно и онако како треба да буде!!!
Једино си овде мало одлутао:

as ::16.Grad da uredbu o Euro 3-4 ili sprovede ili da na kategorizovana vozila primeni i različite cene tako da u lux vozilima bude najskuplje, pa u vozilima I kategorije nešto jeftininie, a u vozilu koje ima do 50 bodova najjeftinije. Onaj ko je uložio u svoju radnju mora to i adekvatno da naplati.
...ова прича већ постоји на улицама, у виду попуста од 30% и углавном су све сами кршеви
За све остале тачке чиста десетка!!! И нема ту трте мрте, без много филозофирања!!!
Paleolit
Paleolit
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 331
Location : Novi Beograd - blokovi
Datum upisa : 29.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od as Uto 23 Jun 2009, 21:37

Da, zaboravio sam jednu od bitnijih stavki.
23.Da svi imamo jedinstvene cene, ili, ako mora da se zadovolji forma slobodnog tržišta, onda da se primenjuju cene po kategorijma koje bi propisao grad koje bi bile fiksne za svaku kategoriju.
I još jedna bitnija stavka.
24.Da cene taxi usluga prate cene goriva. Da to bude osnovni parametar. Znam da je pravljen predlog kako će se određivati cene naših usluga, ali nisam baš upoznat sa njim.

as
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 302
Datum upisa : 24.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radna grupa za ......... Empty Re: Radna grupa za .........

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu