Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Blic o taxi prevozu 2008-2016

+75
benakiba
Šetač
kosta232
locked
bane driver.
lektor
zuba
brada
pizon
bodi
Pauk
popecce595
popers
milan_so
Velja
zlaja
microb
gagi187
crveni taxi sive boje
Musa
Delphy
time
BATICA 646
maniac
ka5an
halotaxi bor
mrgud
miamilojevic
Piky
vlajko-kvaka
Mapko
pauk 523
plavi
denije
as
trg
struja
skembi69
RILLE
zzmegi
Dejan
boki705
noddy
padobranac
vlajko
PRINC
Luka
angelina
drdr
taxi -ja
Paleolit
maradona
Slave
039
ozalosceni
Moravac
Zokenzi
Dejan_113
Alhemicar
Panco
tomovicbgd
bobrda
Blackshadow
ramplinstinski
magnum
brat saja
babici
mikiilic
mirko
goxytaksi
kiconix
VENELUME
Admin
jerotije318
to je to
79 posters

Strana 11 od 18 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Sledeći

Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od miamilojevic Sre 02 Jun 2010, 23:12

To sto ste vi protiv podizanja cena,dragi kolega,na zalost nikako ne mogu da razumem,a igrati se macke i misa sa mnogo jacima od sebe dovodi do totalne propasti(naravno misa)jer macka je veca i jaca a mis na svojim ledjima sve nosi Maci,dakle ta buntovnistvo i inat(dok ne ukinu popust,ja bih auto raskantao vozeci po ubitacnoj ceni)smo odavno popusili po svim segmentima i veruj da ne zelim vise da se inatim na svoj racun,nego samo dizi cenu kolko god mozes,za popust cemo jos videti(iako se direktno krsi zakon odobravajuci ga)i pravno ti niko nista ne moze i da ga ne das,a garantujem da ce uvek postojati i sad i ubuduce,sve dok sami taxisti ne kazu dosta,prema tome,sto visa cena usluge,pa makar taxi nestao,ovako je 70% taxista u stecaju i iz njega ovim tempom nikad izaci nece vec samo dublje tone

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od time Sre 02 Jun 2010, 23:44

podizanje cene taxi usluge=podizanje popusta i smene.



hihihi

time
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 55
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od BATICA 646 Čet 03 Jun 2010, 12:14

Zasto trazimo povecanje cene taksija kad smo pre mesec dana smanjili cenu za 10%,a trazimo poskupljenje za 12%, nerazumem o cemu se radi.
Pa ako smo smanjili cenu,zasto sad trazimo poskuplenje.
Ma trebali bi vlasnici RF da smanje cene jos za 20%
Nek nas *ebu kad smo ludi
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od Zokenzi Čet 03 Jun 2010, 13:53

Upravo tako Batice, ali vidiš ima još neobaveštenih kao što je naš dragi kolega miamilojevic. Ali kada bude shvatio, nažalost biće kasno za bilo šta! Da pokušam još jednom: Jednostavno ide se na što veći popust , a to donosi totalno izumiranje kvake, a samim tim kada nema kvake članarine mogu rasti u nedogled jer nećemo imati gde da odemo da radimo kada članarina bude u svim udruženjima 10.000-12.000 RSD.
Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Vožnja taksijem odavno je luksuz za većinu građana

Počalji od Zokenzi Čet 03 Jun 2010, 14:14

Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od pauk 523 Čet 03 Jun 2010, 14:32

Zokenzi ::Upravo tako Batice, ali vidiš ima još neobaveštenih kao što je naš dragi kolega miamilojevic. Ali kada bude shvatio, nažalost biće kasno za bilo šta! Da pokušam još jednom: Jednostavno ide se na što veći popust , a to donosi totalno izumiranje kvake, a samim tim kada nema kvake članarine mogu rasti u nedogled jer nećemo imati gde da odemo da radimo kada članarina bude u svim udruženjima 10.000-12.000 RSD.
Jasnije od ovoga ne može
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od pauk 523 Čet 03 Jun 2010, 14:35

Pazi ovu nesrećnicu
Retko kad se vozim taksijem, ali kad uđem u njega iznenadim se kolika je cena. Uvek imam osećaj da će me taksista prevariti ili kad uključuje taksimetar ili kad me pita kojim putem da ide
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od Mapko Čet 03 Jun 2010, 18:04

Zokenzi ::Upravo tako Batice, ali vidiš ima još neobaveštenih kao što je naš dragi kolega miamilojevic. Ali kada bude shvatio, nažalost biće kasno za bilo šta! Da pokušam još jednom: Jednostavno ide se na što veći popust , a to donosi totalno izumiranje kvake, a samim tim kada nema kvake članarine mogu rasti u nedogled jer nećemo imati gde da odemo da radimo kada članarina bude u svim udruženjima 10.000-12.000 RSD.

Svaka cast Zokenzi, s malo reci si puno rekao i onaj ko posle njihovog citanja i dalje bude mislio suprotno mora razmisliti sta dalje da radi sa svojim mazohistickim sklonostima. Ljudi, ne zivimo samo danas, odlaganjem svoje pogibije za sutra nismo bas puno uradili za zivot... zato mislimo i na to sta ce biti u buducnosti ako danas ne budemo donosili ispravne odluke.
Mapko
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Location : SFRJ
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od Slave Čet 03 Jun 2010, 22:03

Глас и од мене против поскупљења...
Slave
Slave
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 819
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od zzmegi Pet 04 Jun 2010, 19:46

Takođe protiv poskupljenja, podržavam Zlajin predlog da se za početak ukine popust ili smanji na jedinstvenih 10%, a kasnije ako okolnosti dozvole uvesti povećanje od 10% samo na tel. poziv!
Ili, uvesti potpuno novi model tarifiranja ( prikazana cena je samo primer ):
-vožnje do 5km = start + 0,70e po km; ( tarifa I-a ) Ia + 20% = IIa = III
-vožnje od 5-10km = start + 0,6e po km; ( tarifa I-b ) Ib + 20% = IIb
-vožnje preko 10km = start + 0,5e po km; ( tarifa I-c ) Ic + 20% = IIc
- sat čekanja - tarifa I-a;
- vreme trajanja II tarife da ostane isto;
... naravno bez popusta , II tarifa da umesto sadašnjih 30-ak%, bude 20% jača od I., a tarifa za vangradsku vožnju ( šta to beše?! ) da bude u vrednosti IIa tarife tokom cele dužine puta.
Da ne bude nejasnoća, tarife I-b (II-b) i I-c (II-c) se automatski pale čim se uđe u 6. odnosno 11. km vožnje. Na ovaj način se pravi realan kompromis između naših i korisničkih htenja, kumulativno se stimulišu " dugolinijske" stranke, jer, ruku na srce, takvi putnici su najviše pogođeni svakim našim poskupljenjem, a svaka kraća vožnja će biti uslužena, jer će biti po nas najisplativija. Žalbe korisnika da niko neće da im dođe za kraću vožnju padaju u vodu, neće pozivati udruženja redom pa u krug dok im se neko ne smiluje, jer takvi svakodnevni nagomilani pozivi su stvorili i dalje stvaraju nerealnu i lažnu sliku o potrebama za taxi prevozom u Beogradu. Izbegava se i igranka bez prestanka i manipulacija popustima IZ NAŠIH džepova, naplaćivaće se po iznosu sa taximetra, dakle po zakonu, a " duže" stranke će imati svoj "popust" u vidu smanjene cene po pređenom km., kao što u trgovini postoji pojam prodaje na veliko i malo.
MOLIM kolege da dobro razmisle o ovom predlogu, koji u svetu nije ništa novo, dakle već viđeno, ali mislim da je dobar početak za izlazak iz začaranog kruga - TAXISTI - zakupci RF - KORISNICI- vlasti!
Bilo bi lepo, a i korisno da se ujedinimo oko ovog predloga i da se to gura umesto sadašnjeg zahteva za poskupljenjem sa trenutnim modelom tarifiranja.
Ukoliko prođe zahtev - predlog PINK-a, što naravno povlači za sobom veće smene, zadržavanje popusta i ubijanje preostalih mrvica od kvake, imam drugi, radikalniji predlog:
-izdavati i naplatiti račun za PUN iznos, a za popust korisnike ljubazno uputiti u RC, jer su oni i obećali popust, JA nisam! Lako je utrkivati se suludim popustima iz tuđeg džepa!
zzmegi
zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 164
Location : Beograd
Datum upisa : 12.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od miamilojevic Pet 04 Jun 2010, 20:58

Postovani kolega,uvek mozes da naplatis pun iznos,to ti ZAKON dozvoljava,jedini je prblem sto se svi plase da ih slucajno virtuelni gazda ne izbaci iz udruzenja,sta bi onda?kad sam rekao da ce popust uvek postojati aludirao sam na ne sloznost taxista da se bilo sta sami dogovore i organizuju jer u suprotnom bi sve bilo bolje i petoro ljudi slusalo bi 7500 taxista a ne obrnuto,u tome je cela prica,a mazohista nisam nego samo razmisljam glavom,ako se nesto isplati,ti to i radis,ako ne,zatvaras radnju i radis nesto drugo a ne dotiras sebe i posao iz nekog steka,kad to shvatite bice nam svima bolje,ovako ce nas gaziti dok ne puknemo i odlucimo da je bolje da radimo za njih i platu

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od pauk 523 Sub 05 Jun 2010, 04:19

Previše je to komplikokovano kolega zzmegi.
Taxi je već izmišljen.
glas za radikalniji predlog.
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od padobranac Sub 05 Jun 2010, 23:09

bez poskupljenja dok ima popusta
padobranac
padobranac
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 456
Datum upisa : 17.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od miamilojevic Sub 05 Jun 2010, 23:48

Ako bude tako,da ih odmah pitamo jel mozemo da radimo kod njih za platu,cisto da uspemo sad da dobijemo neku kintu za ova e3,e4,cokocala jer cemo ih u suprotnom prodavati u staro gvozdje zbog ne mogucnosti odrzavanja

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od pauk 523 Ned 06 Jun 2010, 03:15

Die Hard
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Hoce da start bude 140 dinara ?!

Počalji od Delphy Ned 06 Jun 2010, 12:27


POVODOM OVAKVOG NACINA PISANJA BLICA PREDLAZEM HITNE MERE POTPISIVANJA PETICIJE
ZA TUZBU REDAKCIJE zbog UCESTALOG PONIZAVANJA I BLACENJA TAXI PREDUZETNIKA PRED
JAVNOSCU SVAKIM POGRDNIM TEXTOM KOJI OBJAVE!


PS. ovo vazi i za ostale, slicne redakcije, koje sa TAXI-prevoznicima malo malo pa ispiraju usta
i prave od nas bagru i poslednji sljam. Taxisti Beograda su redovno predmet SPRDNJE i tome se
ne nazire kraj... moze im se, sve dok ih ne tuzimo Smile
Delphy
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 351
Location : Beograd
Datum upisa : 05.08.2009

http://delphydesign.webs.com

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od pauk 523 Ned 06 Jun 2010, 16:33

Samo reci mesto dolazim odmah sa olovkom-naoštrenom
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od to je to Uto 08 Jun 2010, 12:18

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 6002813404469_1_c8a5a0cd
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od Delphy Sre 09 Jun 2010, 22:32

pauk 523 ::Samo reci mesto dolazim odmah sa olovkom-naoštrenom

Mozes recimo da krenes od ''bandere'' pa lagano preko ''studentskog'' prema ''slaviji'' pa u krug Smile
Delphy
Delphy
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 351
Location : Beograd
Datum upisa : 05.08.2009

http://delphydesign.webs.com

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od pauk 523 Čet 10 Jun 2010, 04:41

Ja sam mislio da si ti ozbiljan momčić
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od Musa Pon 12 Jul 2010, 15:13

Musa
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 264
Datum upisa : 31.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od magnum Pon 12 Jul 2010, 16:08

Od xovana pitu niko ne napravi!Tako isto i od objektivnog Blica Veoma srecan
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od Musa Uto 13 Jul 2010, 17:08

Slave, majstorski si se borio zajedno sa Miroslavom za našu čast,
i pritome nisi poginuo,
već im guzu pomerio.
Hvala za uloženo vreme i trud na komentare. bravo
Musa
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 264
Datum upisa : 31.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od Mapko Sre 14 Jul 2010, 07:10

Pošto su i ovi iz blica alergični na moje komentare a opet i meni žao da propada mastilo što sam ga potrošio ja ću da kopiram ovde Wink
hehe ne zna blic s kim ima posla Very Happy

1. Taxista je namrgođen i ćuti - samo klapara, što ne zaveže više
2. Stari izdrndani automobili, prljav i nepismen taxista - ne da mi da pušim, da stavim prljavu torbu na sedište i neće da vozi mog Šnaucera
3. Neće da se jave na poziv za kratke vožnje - ...a u prodavnici dobijam popust kad kupim žvaku na komad.
4. Želim da Beograd poredim sa mestima od par hiljada stanovnika a ne sa metropolama od preko 2.000.000 stanovnika - hoću da me paradajz košta kao da sam ga ubrao u svojoj bašti a takođe želim da živim na Terazijama.
5. Hoću da me voze pristojni, pošteni, obrazovani taxisti, i voze me - ali ovde u komentarima opisujem divljake i lopove sa Aerodroma, železničke, Deltacity-a, T.C. Ušća, Trga...
6. Doživljavam nepristojne ponude i komplimente od taxista - namrgođeni su i opet ćute >:-( ... "on ni ne gleda u retrovizor, nije ni primetio moj minić"

7. 8. 9. 10...... svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem - jednom ću biti taxista kakvim me želite, a ako i ne, bar ću umreti u nadi da ću nekad - bilo kad, biti vama po volji.


Promenio sam nick Wink -možda me objavite pod ovim? ...a ko zna možda se do kraja teksta odam da sam taksista pa me opet ne objavite?
Nema veze, nešto me nije išo poso pa ni nemam pametnija posla nego da se preganjam s vama :P
Elem, pada u oko:
Korisnici usluga bi hteli i jare i pare - da ih taksista ne smara pričom, ali opet bi hteli da za njihove pare dobiju i psihoanalitičku seansu...
hteli bi da se voze u luksuznim vozilima ali po mogućstvu džabe ili barem za približan iznos... hteli bi da puše ali bi hteli i da taxista ne puši, hteli bi uredan i čist auto ali bi hteli i svoje prljave torbe da smeste na sedišta... alergični su na neprijatne mirise, dlaku, jelkicu itd. ali bi hteli da im taxista prevozi ljubimce, da auto miriše jer pobogu nisu valjda ludi da SVOJIM kolima voze SVOG ljubimca?!
Ma dobro, to znamo svi, 100 ljudi 100 ćudi al da vam ja ispričam jednu priču:
Neću spominjati imena ljudi niti ulica jer nikako ne želim da sudionike događaja prepozna iko sem onoga ko je u događaju i učestvovao (ako kojim slučajem čita ovo)
Seda mi u kola žena par godina mlađa od mene - reklo bi se taman, idemo da proverimo da li je njen muž stvarno na partiji karata kod prijatelja kod koga joj je rekao da se nalazi (muž je telohranitelj visokog političkog funkcionera i jedan od igrača je i sam političar) ...ustanovljavamo da muževljeva kola i jesu na parkingu, pomislim, sve je u redu idemo nazad smirila se žena. Ali nije, kaže: ma namazan je on... uf nastaviću u sledećem postu - limit


nastavak od malopre Wink
znači ona kaže: ma namazan je on, parkirao je tu a ko zna gde je sa nekom fuficom... nego šta ti kažeš da ti i ja svratimo negde na klopu i piće, ja častim? Časna reč - nisam bio ni gladan ni žedan al ona je bila tako dooooobra riba da sam morao da prihvatim i prihvatio sam Sad - e, ali tu počinju moje muke. U sebi mislim: ako se pokažem navadiće se a ako se navadi nema šanse da me ona moja ne provali - znači moram da otaljam. Uf, ali ako otaljam osećaću se grozno, ne samo ja i svi moji kolege će dospeti na loš glas... ma skroz neprijatna situacija. Sedimo, klopamo, pijuckamo a ja ne znam kako da postupim preznajam se al nađem Solomonsko rešenje - braniću porodicu i brak kao instituciju, tako i uradim. Joj da samo znate sa koliko me prezrenja žena gledala, koliko sam hteo da joj refundiram za klopu i piće i koliko smo se svađali oko naplate vožnje. Nije to kraj mojoj Golgoti, prepričam kolegama šta mi se desilo a oni da me pojedu - ma užas jedna Sad
Vratim se kući, računam dobro je bar ovde ništa nisam zabrljao ali matrak - ona moja me gleda ko da sam joj oca ubio. I sad se pitam dal sam i nju obrukao. Ono što sam hteo da kažem je da nekada ne doneseš ispravnu odluku koliko god da se trudiš. Ne samo taxisti - svi ljudi greše. A što se mene tiče - tako mi i treba kad ne poštujem pravilo: "Mušterija je uvek u pravu"
Moderatotu nudim ti dil - pričaću ti još svojih blamova samo mi objavi i neki ozbiljan komentar Wink (bio sam Mapko pre promene nicka)
Mapko
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Location : SFRJ
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Taksistima dali slabu dvojku

Počalji od to je to Sre 14 Jul 2010, 09:21

Marko Tašković

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 57629_2_ff-1

Vožnja u neurednom vozilu bez klime, sa neljubaznim vozačem koji nepoštuje saobraćajne propise i naplaćuje prevoz po astronomskoj ceni, ali zato stiže tačno na vreme – prosečan je utisak svakodnevne mušterije beogradskog taksija kojeg je oblikovalo skoro 2.000 čitalaca “Blica” u anketi na temu kvaliteta taksi usluga u gradu.


Na beogradskim ulicama je 4.500 taksista
Malo koji taksista u gradu bi pristao da se vrati u školsku klupu, a potom započne novi posao iako većina njih ističe da im trenutno zanimanje “slabo ide”. “Blic” ih je, ipak, na jedan dan stavio ponovo pred ocene, ovoga puta javnosti, i dobio sličan odgovor. Monotoniju slabih ocena, pa čak i “jedinica” iz ponašanja vozača prilikom naplate računa i vožnje, “remeti” jedino “trojka” iz poštovanja vremena dolaska. Iako je na svih pet pitanja ( urednost vozila, ljubaznost vozača, sistem naplate, poštovanje vremena dolaska i saobraćajnih propisa ) zabeležena i po koja “petica”, prosek ocena poražavajući je i za učenika koji je već u školskim danima odlučio da bude taksista “kad poraste”.

Skoro polovina anketiranih smatra da je cena taksija previsoka, a da vozači pod hitno moraju da promene ponašanje u vožnji.

- Prilikom poziva uglavnom mi se javi neljubazna operaterka i neretko čekam više od 10 minuta i to noću na odgovor. Dešava se da mi kažu „nema slobodnih vozila, pokušajte kasnije“, a kao slučajno prođe ulicom slobodan taksi istog prevoznika i još zastaje. S druge strane, vozači znaju da budu veoma neprijatni i prave se da su me loše čuli pa krenu obilaznim ulicama, ili im se usred vožnje pokvari taksimetar i još se nerviraju ako nemam sitno da im platim. I što je najgore, skoro svi vozači su pušili bez pitanja dok su me vozili – komentar je na sajtu čitateljke koja se potpisala kao Tanja.

Osim zamerki na rad taksista mnogi čitaoci “Blica” imali su primedbe i na njihovo celokupno ponašanje, a nije im bilo strano ni poređenje sa taksi udruženjima u drugim gradovima.

- Treba ih sve poslati u Novi Sad na obuku, kako u ponašanju tako i u naplati usluga. Baš sam u nedelju bio sa društvom u Novom Sadu i pošto smo žurili za Beograd uzeli smo taksi da nas odveze do automobila. Za oko tri kilometra taksista nam je uzeo 102 dinara! A u Beogradu je start 130 dinara – napisao je na sajtu Marko.

Ako je suditi po anketi, taksisti za razliku od saobraćajnih propisa i mušterija poštuju jedino vreme dolaska na poziv dok se ne mogu pohvaliti urednim automobilima. Kad je reč o taksi vozilu pojedinim građanima nije jasno zbog čega se vožnja, na primer, u “stojadinu” bez klime naplaćuje isto kao u najnovijem “mercedesu”. Ipak, postoji rešenje i za to.

- Kad pozivam vozilo tražim da bude što novije tako da mi nikad nisu poslali 30 godina starog „keca“, a na taksi stanici ulazim samo u automobil koji mi sviđa. Mislim da bi ljudi trebalo malo da se informišu kao i za sve ostale usluge i proizvode i da koriste taksi samo u onim udruzenja koja se ponašaju korektno, a ostali koji nemaju korektan pristup moraće da se menjaju ili će propasti - komentar je Milana.

Iako je anketa tražila odgovore na konkretna pitanja nije mogla da izbegne ni opširne komentare koji se u suštini svode na isto, nažalost, jedino ispravno rezonovanje.

- U državi u kojoj na sve strane vidimo prevare u zdravstvu, školstvu i pravosuđu, glupo je ne očekivati da nema prevara u segmentu taksi usluga - napisao je na sajtu Nikola.

U Gradskom sekretarijatu za inspekcijske poslove koji je zadužen i za nadgledanje drumskog saobraćaja u gradu, juče nisu bili spremni da komentarišu rezultate ankete, ali kako su nam obećali, to će učiniti sutra.


Najgori u regionu
Istraživanja agencije „Global Market Solušns” iz Sarajeva od 12. do 16. maja ove godine pokazala su da je vožnja taksijem najneugodnija u Srbiji u odnosu na sve zemlje u regionu. Prema rezultatima tog istraživanja najmanje poteškoća sa taksistima imaju mušterije u Sloveniji. Tako, na primer, u “Deželi” svaki drugi taksista izađe iz vozila kako bi otvorio vrata mušteriji dok u Srbiji to nijedan vozač taksija ne čini. Taksisti u Srbiji, prema tim rezultatima, najređe ljubazno pozdrave mušeriju i to u 64 odsto slučajeva, dok se najčešće voze u neurednim automobilima, u 20 odsto situacija. Istraživanje je sprovedeno na uzorku od 170 iskustava, podjednako iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Makedonije, Slovenije i Srbije, a za rezultate analize kvaliteta taksi usluga u jednoj zemlji uzeti su u obzir iskazi samo njenih državljana.

Mnogima loše, nekima dobro
Vladan: Pre bih uplatio aranžman u turistickoj agenciji „Conte” nego da zaustavim beogradski taksi.
Matko: Bolje da ste pitali: Kako cenite ponašanje hijena u prirodnom rezervatu sa mnoštvom jelena, kad su gladni?
Crni Rade: Nemate vi brojeve za ocenu beogradskih taksista. Mislim na brojeve ispod 0, -1,-2,-3... Toliko otprilike vredi njihova usluga, skladno ceni koju naplaćuju. Dno dna.
Delija: Koliko se mi žalimo na cenu to je bolesno. Ja sam u Francuskoj sada pa ne dao nam Bog da je ovako kod nas....Nama do aerodroma treba 800 dinara, a ovde sam platio osam evra za vožnju od tri kilometara. Samo se vi žalite, samo može gore da bude.
Madrid: Kad sletim na aerodrom „Nikola Tesla“ i čujem taksiste koji nude vožnju dođe mi da se vratim odakle sam došao. Ocena je bedno, očajno i tužno. Kada će se to srediti?
to je to
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3143
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od Musa Pon 23 Avg 2010, 22:17

Opet mi vs "komentatori" u najavi štrajka LINK
Musa
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 264
Datum upisa : 31.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od Panco Pon 23 Avg 2010, 22:58

>pet mi vs "komentatori" u najavi štrajka LINK
Bice najmanje sto komentara za 45 minuta.

Panco
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 103
Godina : 57
Location :
Datum upisa : 16.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od miamilojevic Uto 24 Avg 2010, 00:13

Ma samo nek navale,trazili su?gledace,ne mozes da stavis guzicu na 40 stepeni u rashladjen e4 auto i da to platis 2eur,nema vise brale,plati pa klati,ko voli nek izvoli,ko nece neka kupi sebi auto,vozi se istim i ne komentarise taxi usluge,ionako daju komentare samo oni sto se za rodjendan jednom godisnje voze taxijem od takvih ne zivimo,nek znaju da jedna prava stranka u jednoj voznji plati deset njihovih i zadovoljna ponovo zove

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od Musa Uto 24 Avg 2010, 12:22

Marko svaka čast na komentarima, svaki je pogodak u centar. bravo
Opet im tata zabranio da objavljuju i naše komentare.
Musa
Musa
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 264
Datum upisa : 31.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od Mapko Uto 24 Avg 2010, 20:45

Ni meni nisu objavili više od trećine komentara koje sam napisao, al šta ćeš ipak je bolje nego u pressu Smile
Uf, mnogo su mi replicirali i do ujutru da pišem ne bih uspeo da odgovorim svima zato im se neću pojedinačno ni obraćati više... aj pozdravljam te i idem da se svađam tamo Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 533683

EDIT: pisao, valjda mi objave bar nešto... iscrplo me i ne mogu više da pišem ...odo na ulicu tamo je lakše Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 533683
Mapko
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Location : SFRJ
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Ništa ozbiljno nije urađeno na uvođenju reda

Počalji od Zokenzi Pet 27 Avg 2010, 22:13

Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od crveni taxi sive boje Sub 28 Avg 2010, 05:58

Mapko svaka čast na lavovskoj borbi...

crveni taxi sive boje
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 104
Datum upisa : 01.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od Mapko Sub 28 Avg 2010, 08:47

Hvala na podršci i želim ti dobrodošlicu Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 28158

EDIT: Ni jedan jedini koment na poslednju temu mi nije objavljen iako nisu u sukobu sa pravilima - moderatori u Blicu kreiraju istinu ograničavajući taxistima pravo na iznošenje mišljenja?
Mapko
Mapko
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 533
Location : SFRJ
Datum upisa : 04.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od pauk 523 Pon 30 Avg 2010, 00:44

pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od miamilojevic Pon 30 Avg 2010, 22:26

Pauce majstore,svaka ti cast,toliko su me iziritirali da sam morao u podrum na dzak na 5min,dobro je da je tvoja bila poslednja inace mi zeznuse vece,da ne verujes kakav smo mi narod,koga mi vozimo,i ko nam povremeno govori kako se bas sa nama stalno vozi jer smo mi super,garantujem da ni jedan taxista ne mrzi tudju profesiju koliko ovi mrze nasu

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od pauk 523 Uto 31 Avg 2010, 05:04

da hvala ti bio sam inspirisan,mada da su objavili svih 6 a ne samo 2 ne bi ti trebao džak.
pauk 523
pauk 523
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 817
Godina : 99
Location : zemun
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od magnum Uto 31 Avg 2010, 14:25

Ju,ovo su neki siledžije,drže džakove u podrumu,pa ih biju,,,,ju,ju! Veoma srecan
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od BATICA 646 Uto 31 Avg 2010, 15:38

magnum ::Ju,ovo su neki siledžije,drže džakove u podrumu,pa ih biju,,,,ju,ju! Veoma srecan



Neki izgleda nemaju para za džakove pa mlate koga stignu Veoma srecan Veoma srecan Veoma srecan
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od miamilojevic Uto 31 Avg 2010, 20:09

Imamo u podrumu i klupice,pa i bucice,dobro dodju posle harmonicnog dana na ulici,ko voli nek izvoli,posle smiren ko bubica

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od magnum Sre 01 Sep 2010, 10:05

Ja ko bubica posle klope,sve ostalo ne pali,,,,,,ajde i sex jos neko vreme,al uglavnom plodovi mora,a jos vise plodovi tora! bounce
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od BATICA 646 Sre 01 Sep 2010, 21:20

Na ovo drugo mislio na ulici, još neko vreme ili .......
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Tri fiksne cene za vožnju od aerodroma

Počalji od Zokenzi Uto 12 Okt 2010, 09:04

Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Taksisti priznali da su tarife previsoke

Počalji od Zokenzi Čet 02 Dec 2010, 23:26

Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od Admin Uto 07 Dec 2010, 19:29

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 227
Datum upisa : 01.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od struja Sre 08 Dec 2010, 10:59

Da se podsetite,ovako je bilo pre godinu dana.Bilo je hladno i padao je sneg.
Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Dsc07012i
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od magnum Sre 08 Dec 2010, 11:44

Interesantno, nisam obavesten o strajku! nisam odavde
A i u ponedeljak sam obecao drugu da mu pomognem da postavi parket!
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od jerotije318 Sre 08 Dec 2010, 12:15

Viđao sam po taxi stanicama nešto plakatirano gde piše velikim slovima PROTEST.
Verovatno je to to ?
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od BATICA 646 Sre 08 Dec 2010, 15:05

Napokon da taksisti prave protest bez vlasnika dispečerskog centra i onih koji su ih predstavljali zadnjih 15. godina.
Mogu taksisti da se organizuju i sami a ne da neki misle kako su oni bogom dani da predstravljaju taksiste i pregovaraju .
Toliko godina nas predstavljaju pojedini vlasnici dispečerskog centra dok je taksistima sve gore.Da li su nam isti interesi.
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od BATICA 646 Sre 08 Dec 2010, 15:16

Veselje
BATICA 646
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1337
Godina : 96
Location : ZEMUN
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od magnum Sre 08 Dec 2010, 15:32

Ne razumem? nisam odavde
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Blic o taxi prevozu 2008-2016 - Page 11 Empty Re: Blic o taxi prevozu 2008-2016

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 18 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu