Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

CAR:GO

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Re: CAR:GO

Počalji od mareska taj Sre 22 Avg 2018, 22:59

Ja o tome pricam,a dinosausrusi se idalje prave panetni i ignorisu nas "novajlije u poslu"

mareska
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 206
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šetač taj Čet 23 Avg 2018, 05:06

Ma samo da se naviknu musterije na sve nase i njihove aplikacije, bice tek veselo. Ovo divljacenje sa fals tablama i bez TX tablica je nista sta nas ceka kada hiljade civilnih obicnih automobila bez taximetra i firme krene da radi. Bice tu jos verzija srpskih ubera, a inspekcija i komunalci ne izlaze na kraj ni sa vidljivim divljacima, kamoli ovim taxi  duhovima po gradu. Jedino resenje za to je kao na zapadu, kada ih se taksisti sami rese na ulicama...ali za nas je zapad- divlji zapad kada su taksisti u pitanju, mi smo neslozne jajare koje gledaju od danas do sutra i zato ce pre oni nas unistiti nego mi njih.
Šetač
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 241
Datum upisa : 19.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

INOVACIJA ZA KVALITETAN I BEZBEDAN PREVOZ Vožnja bez keša? Moguće je uz CarGo!

Počalji od Zokenzi taj Čet 30 Avg 2018, 23:25

Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2506
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od marenaxis taj Pet 31 Avg 2018, 15:02

Sta se desava sa Nacrtom, svi cute? a ovi divljaci se i dalje reklamiraju

marenaxis
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 2
Datum upisa : 20.08.2018

Nazad na vrh Ići dole

SKANDALOZNO! BAHATI TAKSISTI PONOVO NAPALI CARGO VOZAČA: On ubacivao kofere stranke, a onda je taksista prišao, počeo da ga psuje i uništava mu auto!

Počalji od Zokenzi taj Sub 29 Sep 2018, 00:15

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rus625 taj Pon 01 Okt 2018, 07:42

Koga zanima večeras od 18-20 sati u kafeu Fest kod Pinkija osnivačka skupština ili forum za taxi štrajk,nezavisno od komore ili sindikata.Svako ko misli da bi trebale stvari u taxiju grada Beograda da se menjaju odmah ,neka dođe i svojim učešćem proba da promeni nešto.CarGo radi nesmetano ,divljaci takođe ,novi zakon koji nije baš najsrećnije napravljen čeka usvajanje zato što ga neko iz vlade opstruira a naše reakcije nema.

Rus625
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 30
Datum upisa : 17.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

VUK GUBERINIĆ: Izmena Zakona o prevozu putnika ugrožava rad aplikacije CarGo

Počalji od Zokenzi taj Uto 16 Okt 2018, 22:24

Direktor beogradske kompanije CarGo, Vuk Guberinić izjavio je danas da izmene Zakona Srbije o prevozu putnika u drumskom saobraćaju ozbiljno ugrožavaju rad aplikacije CarGo, i da su takve da će cenu prevoza diktirati taksisti i lokalna samouprava, a ne slobodno tržište. Tim izmenama se zabranjuje korišćenje aplikacija u organizaciji prevoza putnika, a jedini prevoznik koji će moći da prevozi gradjane biće taksi što, kako Guberinić tvrdi, ne postoji nigde u svetu.

Tako će cenu usluge prevoza diktirati taksisti i lokalna samouprava, a ne slobodno tržište, rekao je Guberinić agenciji Beta i dodao da će zato nestati konkurencija u organizaciji prevoza putnika, od čega će na kraju štete imati korisnici putnici, kako u pogeldu kvaliteta usluge, tako i u pogledu cene.

Upitan kako će onda njegova kompanija nastaviti da radi, jer će zakon sutra biti na dnevnom redu Skupštine Srbije gde će narednih dana verovatno biti i usvojen, on je rekao da će nastaviti da posluju u skladu sa zakonom i u cilju da gradjanima pruže najbolju moguću uslugu kao društveno odgovorna kompanija.

On je podsetio da je CarGo tehnološka kompanija, ne taksi udruženje, a predloženim izmenama zakona se striktno zabranjuje ostalim auto-prevoznicima da prevoze putnike, što nije u skladu sa onim za šta se on zalaže, a to je slobodno tržište koje definiše cenu i nivo usluge, kao što je to slučaj u drugim sektorima.

Guberinić je kazao da CarGo redovno plaća sve svoje obaveze državi i da se sve usluge naplaćuju elektronski, te su sve transakcije transparentne.

Iz Ministarstva saobraćaja medjutim navode da se izmenama Zakona o prevozu putnika u drumskom saobraćaju ne suzbija konkurencija, ne sprečava se upotreba modernih digitalnih aplikacija radi poboljšanja servisa taksi usluga, o čemu svedoči i pojava novih taksi operatera na tržištu.

"Ni važeći zakon, a ni predložene izmene ne dozvoljavaju da se u oblasti prevoza putnika pojave preduzeća koja nemaju odgovarajuća odobrenja za obavljanje delatnosti prevoza putnika. Ovo je bitno i sa aspekta bezbednosti saobraćaja i korisnika usluga javnog prevoza, u koji spada i taksi delatnost", rečeno je Beti u Ministarstvu.

Kako su naveli, glavni cilj izmena i dopuna zakona je da se dodatno uredi taksi-prevoz, da se poveća kapacitet inspekcijskih organa i pojača borba protiv sive ekonomije.

Iz Ministarstva ističu da je zakon "na liniji" propisa EU i da bi predložena rešenja trebalo da smanje porast sive ekonomije u prevozu putnika, posebno u gradovima.

Izmenama i dopunama Zakona o prevozu putnika izmedju ostalog je navedeno da se naknada u taksi prevozu odredjuje taksimetrom koji nemaju vozila koja koriste aplikaciju CarGo.

Navedeno je i da odobravanje za taksi prevoz daje opštinska, odnosno gradska uprava u okviru odluke o dozvoljenom broju taksi vozila, a odobrenje se daje privrednom društvu ili preduzetniku koji je u registru privrednih subjekata prijavljen za taksi prevoz kao pretežnu delatnost, a uz to ispunjava uslove u pogledu sedišta vozača, vozila i "poslovnog ugleda".

Navedeno je i da automobil mora da ima krovnu oznaku taksi prevoza, koju nemaju prevoznici koji koriste aplikaciju CarGo.

Kod:
https://www.kurir.rs/vesti/biznis/3138125/vuk-guberinic-izmena-zakona-o-prevozu-putnika-ugrozava-rad-aplikacije-cargo

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Direktor Car Go: Gasimo se, samo taksisti će moći da voze po gradu

Počalji od Zokenzi taj Čet 25 Okt 2018, 00:35

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kole 44 taj Čet 25 Okt 2018, 08:28

Da se našalim, Car je go Smile
Izgleda da smo dobili bitku, ali ne i rat. Ove pojave i trendovi biće po svoj prilici deo naše budućnosti.

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 229
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Čet 25 Okt 2018, 11:46

Baš tako...
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1318
Godina : 91
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Pet 26 Okt 2018, 18:33

Posle nekoliko smislenih, pismenih i argumentovanih komentara na njihovoj FB stranici, trajno sam blokiran za bilo kakve komentare, lajkove ili dislajkove, jer im valjda remetim samohvalisanje i botovanje. Toliko o tome. Mene sad zabrinjava nešto drugo. Neka kaže neko od kolega ko se iole razume u ovu materiju. Da li je moguće da ovim njihovim pozivanjem ,,simpatizera" da potvrde ili lajkuju taj frejm, ustvari prave rezervnu mrežu korisnika od već postojeće, a usput regrutujući nove, za momenat kad budu morali da ugase sadašnju app, jer očigledno nemaju nameru da se uredno preregistruju?! Da nastave sa dosadasnjim radom, ali andrkavr, tj. iz ilegale?! Ili sam ja gledao mnogo filmova?!
zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 146
Datum upisa : 12.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Pet 26 Okt 2018, 18:45

Ovo je potvrda da nameravaju da tako nesto i urade. Ostatatak saopstenja - fer i jednaki uslovi za sve - ne bih komentarisao.
https://appcargo.net/2018/10/26/cargo-saopstenje-povodom-usvojenog-zakona-o-prevozu-putnika/?fbclid=IwAR3l0aFu76EfeUJ8PP6b71J0Lje6soCwwlZsCxEM47tft80K5kd_R_tyfZA
zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ramplinstinski taj Pet 26 Okt 2018, 22:54

ovo nije ilegala, oni javno kazu ne xebemo ni 2% taj vas zakon, mi nastavljamo po starom....zbog dobrobiti gradjana Veoma srecan ...
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 477
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Sub 27 Okt 2018, 01:04

Što ne postave onda aplikaciju za autobus, mogu više da ih prevezu o manjem trošku, a sve zbog dobrobiti gradjana?! ;fper;
zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dušan Taxi taj Sub 27 Okt 2018, 01:13

Ako sve bude po zakonu i ako se sve bude ispostovalo, oni ce moci da rade jos otprilike 10-15 dana,jer zakon posle usvajanja u skupstini ide na potpisivanje kod predsednika,a on ima rok da za najvise 7 dana potvrdi zakon,i onda se zakon objavljuje u sluzbenom glasniku,a zakon stupa na snagu posle 8 dana od pojavljivanja u sluzbenom glasniku.
Ja ne znam sta je njima u glavi ali moze biti problem da se njihovo gasenje odlozi na jos 3 meseca,jer zakon kaze da oni imaju rok od 3 meseca da usklade svoje poslovanje sa uslovima, a ako ne ispune onda gasenje.Mozda im je i to namera,da zgrnu veliki novac do februara i onda nesto drugo da muvaju , zato i gruvaju tolike reklame,a i sad su se izreklamirali preko ovog zakona .
OSTAJE NAM DA VIDIMO DALI CE SE UGASITI ZA 10-15 DANA , AKO NE ONDA JE OVA DRUGA VARIJANTA U PITANJU.

Dušan Taxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 8
Datum upisa : 24.06.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kole 44 taj Sub 27 Okt 2018, 06:05

zzmegi ::... jer očigledno nemaju nameru da se uredno preregistruju?! Da nastave sa dosadasnjim radom, ali andrkavr, tj. iz ilegale?!!

Ako rade preko poslovnog računa,onda ih je lako iskontrolisati.

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

KarGo: Beogradski taksisti prete, pozivamo nadležne da reaguju

Počalji od Zokenzi taj Pon 29 Okt 2018, 21:56

Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sre 31 Okt 2018, 13:14

to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3055
Godina : 47
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dušan Taxi taj Čet 01 Nov 2018, 21:03

Iz predhodnog mog posta,ipak je u pitanju ova druga varijanta , da ce car go raditi kao i do sad jos 3 meseca.To je izjavio danas na happy Aleksandar Vucic iz Car go-a.Samo sto ce sada imati troduplo vise posla jer su se za ovih par meseci izreklamirali neverovatno po svim medijima a sve besplatno,i nema tog gradjana Srbije koji nije cuo za njih.A posle 3 meseca mozda dignu javnost na noge i nadju drugaciji vid ne regularnog prevoza jer ocigledno regularan ih ne interesuje.Pa me interesuje sta ce preduzeti rukovodeci iz komore,sitaba,statusa,nezavisnosti i ostalih, dali ce cekati da prodje 3 meseca i gledati kako se ovi ubijaju od posla ili organizovati neki strajk , ali strajk tu nece nista pomoci jer zakon im dozvoljava da rade jos 3 meseca,jedino bi strajk pokazao da nismo odustali od gasenja car go-a i da se ne trude da kuju plan za muvanje posle 3 meseca.

Dušan Taxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od benakiba taj Pet 02 Nov 2018, 10:59

Da li ce Beograd u skorijoj buducnosti biti Barselona vreme ce pokazati ali mene posebno iritiraju i vređaju nacini koje doticni vlasnik karago koristi za svoje reklamiranje i televizije koje mu omogucavaju da to radi... Po svojim nastupima preti i da ugrozi predsednika Vučića...Ko mu to omogućava i zašto i zašto se dozvoljava toliko pljuvanje i vređanje, nipodaštavanje i uopšte degradacija kompletne taksi službe i oko 7000 ljudi... Čovek je toliko iritantan i bezobrazan da me ne bi čudilo da to prouzrokuje možda i nešto što pretpostavljam niko od nas ne želi...Jednostavno on se na odvratan način reklamira i namerno provocira i izaziva incidente a ni sam verovatno nije svestan do čega sve to može da dovede.. Očigledno da je veliki novac u pitanju i on ne želi da se toga odrekne pa makar i gazio preko mrtvih što je izgleda odlika tog 21. veka u koji nas on samozvani stručnjak i digitalista kao uvodi... ;;qwu: ;;qwu: ;;qwu:

benakiba
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 715
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kole 44 taj Pet 02 Nov 2018, 11:18

Meni se čini da je izgubio živce, i otuda taj prostakluk čak i govor mržnje na njegovoj fejsbuk strani u poslednjem postu. Mislim da mu treba kulturno i argumentovano odgovarati i tako praviti kontrast njegovoj bahatosti i nevaspitanju. Na to nema prave odgovore.

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dušan Taxi taj Pet 02 Nov 2018, 14:43

Tacno tako , toliko je navikao da mu padaju pare sa neba , da ako mu se ugasi aplikacija , nece znati sta da radi.Sada pokusava na sve nacine da vredja i manipulise ljudima , ali mu nesto ne ide, pa ulazi polako u depresiju.

Dušan Taxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od marenaxis taj Sub 03 Nov 2018, 11:56

Ja se samo plasim da se Bole priklonio Bjelicu, i da na tu struju vise nemozemo da racunamo. Cargovna nisu bili ovakvi ranije sto moze da bude ili da su se usrali ili ih neko vodi sta i kako da govore

marenaxis
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 2
Datum upisa : 20.08.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Ned 04 Nov 2018, 03:57

Ne bih da paranoišem, ali ima vec neko vreme da ѕve češce vidjam (upravo prodje jedna pored okretnice 26) nove crne Škode Superb, u svim delovima grada, što prazne, što pune...preksinoc se vuče jedna ispred mene nizbrdo u 14.decembra, sporije od trole u špicu, a nigde žive duše na ulici...u Žarkovu prošle nedelje videh jednu u traci pored mene na semaforu, beše i nekih ljudi unutra...ista ta Škoda prodje posle 15-ak minuta pored t. stanice Vidikovac, ali PRAZNA! Kako ih dosad nismo uočili?! Pa nema vertikalno postavljen telefon na sred table, jer ima aplikaciju na fabričkoj multimediji!!! Obratite pažnju, mislim da nisam utripovao, pošto ovoliki broj ovih Škoda nije baš uobičajen, naročito nocu.
zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mareska taj Ned 04 Nov 2018, 06:43

Dzabe mi da obracamo paznju,moramo nesto konkretno da uradimo.

mareska
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 206
Datum upisa : 26.12.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pon 05 Nov 2018, 21:23

Razmislite zasto je doticni gospodin...iz Cargo veliki.....
Manipulator i lazov,robovlasnik,radi svog profita kao bori se za jeftiniji prevoz,digitalizaciju
Evo ja radim preko Yandex taxi aplikacije koja je mnogo bolja i radi samo sa legalnim taxi prevoznicima.
A evo i zasto ,Yandex uzima 5 % od svake voznje i sva onlin placanja preko Yandex aplikacije za obavljen taxi prevoz ide na racun Yandex a potom se prebacuje na moj taxi poslovni racun koji je registovan u platnom prometu NBS.

Dok doticni gospodin iz Cargo uzima ----25 - 30 %--- od svake voznje i isplacuje na ruke vozacima koji rade preko njegove aplikacije a vozaci su vlasnici automobila i nisu registovani za obavljnje taxi prevoza.
Pravila ko moze da prevozi putnike i cenu prevoza uredjuje doticni gospodin iz cargo.A njemu je u interesu da ima sto vise vozaca i da bude malo jeftinije od taksija kako bi bio konkurentan i sta ga briga dal se vozacu isplati jer zna da ima dosta nezaposlenih i uvek ce da dodje neko novi kad predhodni vozac shvati da pravi minus i napusti.
San svakog poslodavca je da ima radnike a nikakve obaveze prema radniku.

Pa ako vozac koji preko cargo aplikacije pazari 4.000 din.
Gospodin cargo uzme vozacu ====1.200 din

Vozac zaradi 4.000 din dnevno - 1.200 din dnevno uzme cargo - 2.000 din gorivo === 800 din ostane vozacu x 30 dana ==== 24.000 din mesecno
A gde je odrzavanje auta i kad bi se platio pausalni porez koji je oko 12.000 din

Nek cargo ima 100 vozila koji rade peko aplikacije pa x 1.200 din === "" 120.000"" din. dnevno pa x 30 dana ===== 3.600.000 ====din mesecno / 118 din ============
==== 30.508 === evrica

Car go =====30..508 evrica mesecno ???? a nema nikakvu dobit i nije platio ni dinara poreza...

Vozac =======24.000 din. mesecno i nedaj bože da mu se pokvari auto pa da od ove cifre mora da plati popravku...
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Uto 06 Nov 2018, 02:18

Kolega Batice, jasno je to nama...probaj ovo da napišeš na njihovoj FB strani, mislim ako dodješ do reči od botova...biceš obrisan i banovan najkasnije za 2 dana, a do tada -  ko je vid'o, vid'o je!
zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 06 Nov 2018, 04:04

Vec sam na FB blokiran ali nisam na YT kanalu
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Uto 06 Nov 2018, 04:52

Pošto zmiju zbog blokiranja ne možemo da tučemo direktno u glavu, ostaje nam onda tako izokola, gde nemaju admin uticaja.
zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Uto 06 Nov 2018, 16:31

Idite na ovaj  YOU TUBE kanal ......

https://www.youtube.com/channel/UC1dxmeBhXC4HDTLjYrIZoMA

I LIKE za  komentar kako me nebi obrisali
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zzmegi taj Sre 07 Nov 2018, 00:21

Malo ne kapiram, šta ko kome treba da LIKE, pa da ga ne brišu?
zzmegi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 07 Nov 2018, 06:42

BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od to je to taj Sre 07 Nov 2018, 10:08

Bravo Batice
to je to
Admin
Admin

Broj poruka : 3055
Godina : 47
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od struja taj Sre 07 Nov 2018, 18:30

Bata Blogger....dobra inicijativa.
Svaka cast.
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2072
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ramplinstinski taj Sre 07 Nov 2018, 18:59

mrdss
ramplinstinski
Forum početnik
Forum početnik

Broj poruka : 477
Datum upisa : 17.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Sre 07 Nov 2018, 20:00

Delite link gde god možete...
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kole 44 taj Čet 08 Nov 2018, 03:46

Dobra analiza. Linkovaćemo te Very Happy

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dušan Taxi taj Čet 08 Nov 2018, 18:32

Gledam danas ove linijske prevoznike (Beograd-Pancevo)ispod pancevackog mosta,zalepili nalepnicu limo servis ,iznajmljivanje vozila sa vozacem i njihovo ime i teraj.Em ne ispunjavaju luksuzno vozilo,najkrace 3 sata trajanje voznje,ugovor voznje u firmi.To ce biti znak ako nestanu znaci da se zakon primenjuje,ako i dalje budu radili znaci da je zakon samo na papiru ali ne i u praksi.

Dušan Taxi
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kole 44 taj Pon 12 Nov 2018, 14:41

Pošto je fejsbuk strana Car goa krenula da blokira svako mišljenje koje im se ne sviđa, ma kako ono bilo kulturno i argumentovano, prijavio sam ih za govor mržnje, a toga je dosta u komentarima koje tolerišu. Šta mislite da to uradimo masovno?!

kole 44
Forum početnik
Forum početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BATICA 646 taj Pon 12 Nov 2018, 19:54

Urađeno
BATICA 646
Forum manijak
Forum manijak