Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.

Join the forum, it's quick and easy

Taxi
I tako vi slučajnim slučajem stigoste na forum Beogradskih taxista. U jednoj sekundi ste u centru zbivanja na Bgd ulicama a bogami i sa dušama taksi-vozača. Ima nas svakakvih. I onih čuvenih koji su na ovoj našoj kaldrmi 20-ak i više god. i koji dobro znaju i stare-nove nazive svih ulica ovog našeg najvećeg sela u Srbiji. Ima i onih mladih koji su nam se pridružili u "pravom ili krivom" pokušaju da nauče nešto od prethodnih, kao i onih koji su tu da nabave neki deo, nađu nekog proverenog majstora, dobiju neku informaciju. Ima onih koji bi da "čuju" neki trač a ima i onih koji bi da se raspravljaju.
Ipak, i mi smo samo ljudi.
Dobro nam došli, bez obzira iz kog razloga ste sa nama!

SAD VIDITE DEO FORUMA A KOMPLETAN NAKON REGISTRCIJE.
Taxi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POTREBA HITNA POMOC :)

+5
angelina
miamilojevic
jerotije318
Alhemicar
MAXI TAXI AKICA
9 posters

Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od MAXI TAXI AKICA Pet 05 Jul 2013, 18:08

Dobar dan svim radnim i vrednim ljudima. Naime, Radi se o tome da sam ja vlasnik TAXI udruzenja iz Novog Pazara koja uspeno posluje i zaposljava oko 50 ljudi mi zivimo iskljucivo od tog naseg prevoza ljudi kako u gradskom tako i u medjugradskom prevozu. E sad mi tu imamo ogroman problem sto zivimo bas u Novom Pazaru, jer su nama granice na sve strane najvise udaljene po 20, 30 km, A prelazak preko Crnogorske granice nije moguc TAXI vozilma. A od pre neki dan nam nije dozvoljen ulazak ni u Kosovo. Sto nama predstavlja ogroman problem za prevoz putnika u medjugradskom saobracaju. Kontaktirao sam ministarstvo za saobracaj u Crnoj Gori da mi kazu u cemu je problem gde su mi kazali da se javim nesem ministarstvu za taj problem. Nazvao sam nase ministarstvo ( koje na sve lici osim na ministarstvo izgleda ). Tamo o tome niko nista nezna samo prebacuju loptu sa jednog na drugog i daju razne brojeve telefona, Znaci nazvao sam najmanje 15 brojeva telefona u krug i niko o tome nema pojma. Pa vas najiskrenije molim da mi vi ako je ikako moguce kazete sta da radim u sto kracem roku makar vi odgovorite na moj problem i izadjete mi u susret. Jer leto je stiglo krece sezona putovanja za Crnu Goru a nama je to onemoguceno sto nam automatski uskracuje nasa prava da zaradimo nesto para za koliko toliko normalan zivot. Ako postoje nekakvi ugovori izmedju drzava ili sta vec neka nam kazu sta treba da uradimo da bi mogli bezbedno da vrsimo prevoz putnika. Pa sam ja pisao i gos.ministru sa saobracaj i postavio mu neka pitanja ( naravno uzalud) Pa neka mi i gos.Ministar ili ko vec objasni kako da prevezemo stranog drzavljanina koji je dosao u obilazak celog regiona i zeli se vozati od NOVOG PAZARA do BEOGRADA pa do ZAGREBA,LJUBLJANE i nazad preko SARAJEVA pa do POGORICE. Neka nam da objasnjenje kako da to izvedemo ako vec placamo porez na te putnike koje vozimo i ako prilikom registracije placamo i osiguranje putnika a putnici nam nisu sigurni vec budu isterani na sred granice. Smatram da ste vi profesionalci u poslu da razumete o cemu se radi i da ovaj nas problem nece proci neopazen. Uz svo duzno postovanje i hvala unapred. MAXI TAXI AKICA NOVI PAZAR.

MAXI TAXI AKICA
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 6
Godina : 46
Location : Novi Pazar
Datum upisa : 23.01.2013

http://maxitaxiakica.com

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od Alhemicar Pet 05 Jul 2013, 19:41

Da agnazujete neku ''krstenu'' advokatsku kancelariju koja ima kontakte i prodju u ministarstvu,pa da sa njima pokusate da resite problem.Kada kazem krstenu,mislim na skupu i zaista dobru kancelariju.Drugo resenje ne vidim....Sta kazu sindikati?
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od MAXI TAXI AKICA Pet 05 Jul 2013, 19:48

Koga god da kontaktirate iste odgovore dobijete. Svako od njih gleda sebe i svoju korist. A kada dodje vreme da se plate dadzbine da se puni budzet. E tu nema kasnjenja tu oni tebe odmah zovu. Nazalost! Poslao sam meil i ministru i svim mogucim institucijama i nikoga nije ni najmanje briga za to. Zato sam pitao ovde da neko nije slucajno upucen u tu tematiku malo bolje.

MAXI TAXI AKICA
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 6
Godina : 46
Location : Novi Pazar
Datum upisa : 23.01.2013

http://maxitaxiakica.com

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od Alhemicar Pet 05 Jul 2013, 20:05

Niste me shvatili...Nije dovoljno da vi kontaktirate ministarstvo i da ocekujete odgovore...tj.dobicete mozda neki copy-paste odgovor koji vec stoji negde pripremljen,ako neko nesto pita.
E sada ako ozbiljan tim advokata pristupi resavanju problema,mozda moze nesto i da se ocekuje..Nasim zakonom ne vladaju zakoni,vec uredbe,clanovi...itd...Zakon je krojen kako je nekome u datom momentu odgovaralo i zbog toga je pun rupa i moguce ga je oblikovati po sopstvenom intresu(naravno,treba umeti)...Kontaktirajte nekoga iz sindikata,postoje njihove teme i kontakti ovde na forumu pa vidite kakav ce te odgovor dobiti od njih...Takodje oni imaju svoje advokatske timove koji su mnogo bolje upuceni u tematiku nego vi ili ja....
U svakom slucaju popricajte i sa nekom jakom advokatskom kancelarijom iz Novog Pazara pa vidite sta ce vam oni reci,bar razgovor bi trebao da bude besplatan...
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od MAXI TAXI AKICA Pet 05 Jul 2013, 20:17

Probao sam ja sa advokatima u Pazaru. Oni o tome nemaju pojma. Ali ok hvala u svakom slucaju. Mislio sam da neko slucajno nije imao slican problem i da ga je resio i kako. TO me je najvise interesovalo. Drzava pokusava od nas taxista da napravi kriminalce. Kada bi ja vama ovde sve ispricao sta su me sve saveovali iz naseg ministarstva ne biste mi verovali. U svakom slucaju vam hvala na savetima ja sam od 96 u ovom posu i do sad nisam imao ovakve probleme bas nikad a dobro sam upoznat sa zakonom o taxi prevozu. Ali kao i sve u ovoj drzavi to ide sporo. Godinu ipo sam cekao odgovor za TX tablice iz ministarstva da li su obaveza ili ne. Eto koliko oni rade u interesu gradjana.

MAXI TAXI AKICA
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 6
Godina : 46
Location : Novi Pazar
Datum upisa : 23.01.2013

http://maxitaxiakica.com

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od Alhemicar Pet 05 Jul 2013, 20:34

Nema na cemu...Neko je sigurno imao slican problem,samo sa njim nije izasao u javnost,nego se pomirio sa cinjenicama.Posecujte forum i sigurno ce se javiti neko ko je kompetentniji od mene da vas posavetuje.Problem je verovatno u tome sto Srbija nema potpisan sporazum o taksi prevozu putnika sa Crnom Gorom i Kosovom i zbog toga je onemogucen prelazak granice tx vozilima.Naravno ovo je samo moja predpostavka,javice se vec neko upuceniji iz sindikata...
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od jerotije318 Pet 05 Jul 2013, 20:40

Moj kolega inace kucni prijatelj je imao problema sa prelaskom granice kad je isao u Zagreb zbog TX tablica.
Ipak su ga na kraju pustili
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od miamilojevic Pet 05 Jul 2013, 23:50

Sto se tice Croatie i prelaska granice,nikad nisam brze presao nego prekjuce sa sve tx tablicama,dakle,ne da nema problema nego sve sa smeskom na licu ti pozele srecan put....Sto se tice kolege Pazarca?moja preporuka da resis agoniju je da sva vozila prebacis na tablice bez tx pa nek se cesu i ovi i oni jer nam je vise svima pun k zagledanja u tablice kao da smo kriminalci a ne normalni ljudi koji posteno rade svoj posao...ispada da bi kao divljak neometano mogao da vrsis prevoz i niko te nista ne bi pitao...kad je vec tako,roksuj na obicne tablice,placaj drzavi obaveze redovno i dok se gospoda ne smisle sta ce u vezi toga,bas te zabole,nisi ti kriv nego oni.Pojavi li se problem,uvek mozes da se branis da nisi mogao drugacije da radis zbog neazurnosti drzavnih organa

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od angelina Sub 06 Jul 2013, 02:40

Jedan kolega je trenutno u Grčkoj na moru sa TX tablicama, znači stigao je do dole a kad se vrati preneću vam iskustva njegova.
angelina
angelina
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1203
Godina : 49
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od MAXI TAXI AKICA Sub 06 Jul 2013, 05:06

Ali ja ne posedujem TX tablice osim na nekliko vozila. Zakon o saobracaju republike Srbije nije nas obavezao kao strogu obavezu da nosimo TX tablice.iako u zakonu doslovce pise "Za vozila kojima se obavlja auto-taksi prevoz izdaju se registarske tablice čija registarska oznaka sadrži latinična slova "TX" na dve pozicije, koje se u roku od sedam dana nakon prestanka obavljanja auto-taksi prevoza vraćaju organu koji ih je izdao." One se izdaju iskljucivo na ZAHTEV vlasnika TAXI vozila. Sto sam ja licno dobio napismeno iz ministarstva unutrasnjih poslova jos 2011 god, Sto se tice prelaska u Hrvatsku,Bosnu,Bugarsku... Mislim da ne postoji drzava u koju nisam vozio zadnjih meseci. Ne postoji nikakav problem. Osim Crna Gora i nekad nekad Kosovo. (zavisi od njihovog raspolozenja).

MAXI TAXI AKICA
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 6
Godina : 46
Location : Novi Pazar
Datum upisa : 23.01.2013

http://maxitaxiakica.com

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od jerotije318 Sub 06 Jul 2013, 11:01

Sad ne mogu da razumem u cemu je problem ?
Ako hoces kao taksista da predes u Montenegro a nemas TX tablice skini taksimetar i firmu i prelazis granicu kao obican gradjanin [mi taksisti nismo "obicni"]
Aj pojasni nam to malo detaljnije, pozdrav
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od MAXI TAXI AKICA Sub 06 Jul 2013, 15:59

Evo i to da uradim. Moja vozila su sva markirana vozila prelijepljena pola u narandzastu boju pola zuta preko polovine poseduju sah traku. Kao svako normalno lepo taksi vozilo. Da bi videli moja vozila mozete pogledati na FB https://www.facebook.com/maxitaxiakica020333333 I sve ce vam biti jasno. Iako ja sklonim TAXI reklamu sa krova i sve sto treba. Cak sto vise posedujem i magnete za vrata gde pise TAXI da to prekrijem i opet je problem.

S tim kad to uradis ako nisi markirano TAXI voilo kao sto su obicna vozila. Onda naravno nisi taksista. Zamisli da u tom slucaju vozis kriminalca koji poseduje nesto nelegalno kod sebe. Ako njega hapse ? Sta smo mi u tom slucaju ? Naravno KRIMINALCI. E to nam nama taksistima pravi nasa vlada. Mozda zele da mi taksisti budemo kriminalci ko zna!!!

MAXI TAXI AKICA
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 6
Godina : 46
Location : Novi Pazar
Datum upisa : 23.01.2013

http://maxitaxiakica.com

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od jerotije318 Sub 06 Jul 2013, 16:22

TO je izgleda teranje inata sto Vam ne daju da predjete granicu, nema druge.
Preostaje Vam samo da skinete nalepnice i da radite kao mi u Beogradu.
Nema drugog resenja vidim place 
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od Alhemicar Sub 06 Jul 2013, 17:48

5-10 Eura u Saobracajnu,,,To oni traze koliko ja vidim...
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od miamilojevic Sub 06 Jul 2013, 19:38

izgleda da je to u pitanju..mnogo cesto prelazis,pa da se slucajno ne obogatis i to na njihove oci???nauci ih na pet ojra i sve sredjeno

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od MAXI TAXI AKICA Sub 06 Jul 2013, 19:47

Very Happy Moram da prelazim stalno granice. To je isto ko kad bi vi iz BG svaki put kad idete sa vozdovca na aerodrom morali da date po 5 10 evra. Nama su granice na svakih 20 km. Ogroman problem verujte mi.

MAXI TAXI AKICA
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 6
Godina : 46
Location : Novi Pazar
Datum upisa : 23.01.2013

http://maxitaxiakica.com

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od miamilojevic Sub 06 Jul 2013, 20:37

Verujem druze,zao mi je sto je tako,texas na kvadrat...nego,raspitaj se kolika je ''clanarina'' na mesecnom nivou kod nekog sa carine,mozda tako bude povoljnije...

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od miamilojevic Sub 06 Jul 2013, 20:41

Inace,kod nas je ufur od 600 do 800 eur godisnje,jedina olaksavajuca okolnost je sto nemamo granice,ali nas malko ..bu komunalci...i to racunaj u proseku 100 eur,pa koja slicica sa kamerice....Dodjemo na 1000 eur godisnje....cisto da znas kakvi su nasi problemcici

miamilojevic
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 974
Datum upisa : 02.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od jerotije318 Sub 06 Jul 2013, 23:28

Resenje sigurno postoji.
Skinite te oznake sa kola i ne moze Vam niko nista
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od penzioner Sub 06 Jul 2013, 23:49

Poštovani prijatelji iz Novog Pazara,

Samostalni sindikat taksi vozača i autoprevoznika Srbije će pokušati da Vam pomogne.

Molimo Vas da nam mail porukom pošaljete detaljniju informaciju kakvu vrstu problema imate na svakom od graničnih prelaza (C.Gora, Kosovo, BiH, Hrvatska) koje ste naveli u Vašoj molbi za pomoć.

Molimo Vas da nas detaljnije upoznate da li imate probleme samo kada sa Vašim vozilom želite da pređete granicu dok obavljate taksi delatnost (sa Vašim vozilom na kome je krovna tabla i u kome su taksimetar, radio stanica...) ili imate iste probleme ako privatno putujete i nemate navedenu obaveznu opremu u Vašem vozilu kojim obavljate auto taksi delatnost.

Potrudićemo se da Vam pružimo najbolju moguću pomoć.

Da li ste za obavljanje taksi delatnosti u Republici Srbiji registrovani kao preduzetnik ili kao privredno društvo?

Milan Stanković
www.taxisindikat.rs
www.sstviaps.weebly.com
sstviaps@gmail.com

penzioner
Registrovani korisnik
Registrovani korisnik

Broj poruka : 59
Datum upisa : 09.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od Alhemicar Sub 06 Jul 2013, 23:58

Evo javio se covek koji je mnogo bolje upucen u tematiku od nas...Ocekujemo epilog i ovde na forumu.
Alhemicar
Alhemicar
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 1017
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 25.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od jerotije318 Ned 07 Jul 2013, 00:51


Od srca zelim da Vam resi problem pkl
jerotije318
jerotije318
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 3629
Godina : 57
Location : Bgd
Datum upisa : 09.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od magnum Ned 07 Jul 2013, 09:30

I ja bounce 
magnum
magnum
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 4208
Godina : 67
Location : miljakovac
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od struja Ned 07 Jul 2013, 17:02

Mozda i ovi mogu da pomognu, mada su pisali vec o tome.
https://www.facebook.com/SATofficial?fref=ts
struja
struja
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2103
Location : Beograd
Datum upisa : 28.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Problemi na granici BiH i Hrvatske

Počalji od Zokenzi Pon 08 Jul 2013, 22:03

Zokenzi
Zokenzi
Forum manijak
Forum manijak

Broj poruka : 2652
Location : Belgrade
Datum upisa : 31.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

POTREBA HITNA POMOC :) Empty Re: POTREBA HITNA POMOC :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu